SPS blijft met matig spel in de race om promotieduels Vosmeer beleeft een slechte Pasen Druk bezocht paastoernooi bij Oud-Vossemeerse judo vereniging Reserves Stavenisse in het nieuw T. v.d. Berge wint tijdrit Tandje Bij Tholense Boys bedwingt koploper; Nederlaag Noad S. Reinerman naar Z-dressuur Van veertien Thoolse judoka's zeven in de prijzen gevallen Donderdag 3 april 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 SPS maakt goede kans om dit seizoen mee te dingen naar een promotieplaats in de tweede klasse. Ondanks het gelijkspel tegen Capelle blijft de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse stevig op de derde plaats staan, met een voorsprong van vier punten op Tholense Boys en Capelle. Tholense Boys wist zaterdag niet in te lopen op de streekclub, maar herstelde zich met een gelijkspel tegen koploper Kruiningen, wel van de verrassende nederlaag tegen Noad '67. De St. Philipslanders zorgden niet opnieuw voor een stunt. Tegen titelkandidaat Olym- pia werd met 0-2 verloren. SPS matig Noad blijft hopen Terug naar vijfde plek na twee nederlagen Tholen bedwingt koploper Een drukte van belang was het zaterdagmorgen in dorps huis de Vossenkuil te Oud-Vössemeer. Het parkeerterrein aan de Raadhuisstraat en ook de omliggende straten ston den tjokvol met auto's. Judovereniging OVJV organi seerde in samenwerking met de judobond CJJF een paas toernooi waaraan 161 judoka's deelnamen. Van de veer tien Tholenaren die meededen, vielen er zeven in de prij zen. Uit handen Te veel deelnemers WHS 4 klopt Smerdiek Titel gloort voor Thol.Boys 4 Verrassende zege WHS 2 Vosmeer 4 geeft voorsprong prijs In een teleurstellende wedstrijd speelde SPS thuis gelijk tegen Capelle. Door de puntendeling blijft de voetbalcombinatie uit Poort vliet/Scherpenisse in de derde perio de op één punt achterstand staan op de tegenstander uit Sprang-Capelle. Voor de derde keer op rij handhaaf de SPS de nul. Trainer Meino Dam heeft Maarten Hage teruggehaald van het middenveld om de gebles seerde Dick Uijl als laatste man te vervangefi. Een oplossing die goed uitpakt, maar die wel ten ken koste gaat van het middenveld en de aan vallende impulsen van SPS. Voor het duel tegen Capelle kon de trainer wel beschikken over topscorer Sjaak Quist, die zijn verwachte schorsing nog niet binnen had gekregen. Hij kreeg echter nu geen mogelijkheden om te scoren, terwijl ook de spitsen Jaco Jansen en Carlo Heijboer voor weinig gevaar wisten te zorgen. Jaco Jansen kreeg halverwege de eerste helft nog de beste scorings kans van de wedstrijd, toen hij door William Vroegop uitstekend werd aangespeeld. De grensrechter vlag de voor buitenspel, maar de scheids rechter wimpelde het vlagsignaal af, waardoor Jaco Jansen alleen kon oprukken richting doel. Oog in oog met de doelman schoot de spits van SPS de bal echter over. Tien minu ten later kwam ook Maarten Hage net niet tot scoren. Zijn knap geno men vrije trap werd door de doel man uit de uiterste hoek gehaald. SPS, dat in de eerste helft al onzui ver speelde, kwam na rust verder in de problemen. Capelle trok het ini tiatief naar zich toe en kreeg twee goede mogelijkheden. Eerst voor kwam doelman René Uijl nog met zijn voet dat een bal in het doel ver dween, terwijl enkele minuten later een bal net voorlangs ging. Inmid dels was Marinus Slootmaker bij SPS al in het veld gekomen voor Jan Overbeeke. Esmir Kustura kreeg eveneens van de trainer een inval beurt, maar ook de voor Johan Scheermeijer ingevallen jeugdspeler kon SPS niet tot grotere daden aan sporen. Zo bleef de stand 0-0. Ondanks dat de Thoolse derdeklas ser twee punten verspeelde, blijft men, met een derde plaats in de rangschikking een goede kans maken om aan het eind van de com petitie promotiewedstrijden te spe len. Noad '67 blijft hopen op behoud in de derde klasse. De St.Philipslan- ders blijven de mogelijkheid houden om de achterstand met NEO '25 ongedaan te maken. Trainer Chris van 't Hof hoopt dat zustervereni ging SPS zaterdag tegen deze tegen stander niet in de fout gaat. Boven dien rekent hij erop, dat zijn team afrekent met hekkensluiter The Gunners. Dan kan Noad zich in een Liefst drie winstpunten behaalde de Vos- semeerse Suzanne Reinerman met haar pony Nomar op een dressuurwedstrijd in Bruinisse. Ze mag daardoor promoveren naar de klasse Z, maar zal nog een tijdje M2 blijven rijden. De combinhtie kreeg respectievelijk 169 en 166 punten voor de proeven, waardoor de jeugdige ama zone met een eerste en een tweede prijs naar huis kwam. Marjolein Akkermans debuteerde met Misty in de klasse Ml. De eerste proef leverde 145 punten op en de tweede 158, genoeg voor het eerste winstpunt in deze klasse. Roy Groos kwam met zijn pony Fellow uit in de klasse B. Deze combina tie kreeg van de jury 140 en 145 punten. Lieke Bevelander reed met Tosca in dezelfde klasse en werd met 149 en 150 punten gewaardeerd. De tweede proef leverde haar de tweede prijs op. Nathalie van As bereed haar pony Ceasar in de klasse Zl. De jury beloonde haar met 146 en 156 punten. John Veniet kwam na lange afwezigheid - door ziekte van zijn paard - in de ring voor de L-dressuur bij de paarden. De proeven leverden 133 en 124 punten op. Mies Knop uit Anna Jacobapolder reed eerste paasdag in Oud-Beijerland met lor in de Ml-klasse. Beide dressuurproeven leverden een tweede plaats op, met respectievelijk 150 en 151 punten. Stavenissenaar Leo Dorst is nog één winstpunt verwijderd van de L-klasse. Hij deed maandag in Ellemeet mee bij de B-combinaties (paarden). Met 167 pun ten veroverde hij een winstpunt en de derde prijs. Dorst sprokkelde in drie wedstrijden al vier winstpunten bij elkaar. rechtstreekse confrontatie tegen Neo alsnog veilig spelen. Tegen titelkandidaat Olympia bleef een verrassing uit. Na de zege op Tholense Boys konden de St. Phi lipslanders het thuispubliek niet opnieuw op een overwinning tracte- ren. Olympia was sterker en won verdiend met 0-2. Tot aan de rust kon Noad de Brabantse tegenstander nog bijbenen. Op een slecht en moeilijk bespeelbaar veld domineer de Olympia, maar kreeg Noad met uitvallen nog de beste scoringskan sen. Leo Polderman kreeg in de tien de minuut een grote kans om zijn ploeg op voorsprong te brengen, maar alleen voor de doelman faalde de middenvelder in de afwerking. Voor de tweede helft bleef een geblesseerd geraakte Arjan Moer land in de kleedkamer achter. Win- fred Kaashoek kwam voor hem in het veld. Noad startte redelijk, maar kwam na een kwartier spelen op achterstand, toen Olympia profiteer de van een mislukte buitenspelval. Ook bij de tweede treffer ging de defensie van de St.Philipslanders niet vrij uit. Een blunderende verde diging werd genadeloos afgestraft door de bezoekers. Leo Polderman kreeg een mogelijkheid om de aan sluitingstreffer te maken, maar zijn schot belandde op de lat. Verdediger Erwin Kot viel nog geblesseerd uit en werd vervangen door spits Erik Fonteijne. Jaap van Oudenaarde was de enige speler die in dit duel een gele kaart kreeg. Tholense Boys herstelde zich van het debacle tegen Noad '67 door een punt te pakken tegen koploper Kruiningen. In een attractieve en open wedstrijd toonde de Tholena- ren aan, dat zij zich met de top van deze klasse kunnen meten. Door de wisselvalligheid in de prestaties dreigt Tholense Boys toch buiten de prijzen te vallen. Het meeste gevaar van Tholense Boys kwam via Piet de Graaff. De van Nac overgekomen spits, die tegen Noad geblesseerd uitviel, was weer fit genoeg om tegen de koplo per in de basis te beginnen. Met een kopbal was hij dicht bij een doel punt, maar de doelman voorkwam met een mooie redding een treffer. Enkele minuten later doken de voor- waartsen van Kruiningen gevaarlijk voor het Thoolse doel op, maar nu toonde doelman Erik van Heusen zijn keeperskwaliteiten. In de tweede helft probeerde Tho lense Boys met het windvoordeel de druk op te voeren. De start was sterk met een inzet van Piet de Graaff, die op de paal strandde. Vijf minuten later had de Thoolse derdeklasser meer geluk met de afronding. Een afstandsschot van Johan Schot werd door een speler van Kruiningen van richting veranderd, waardoor de doelman kansloos was. De vreugde bij Tholense Boys was echter van korte duur, want binnen enkele minuten kwam het antwoord van Kruiningen. Grensrechter Leen van As vlagde tevergeefs voor buiten spel, toen de thuisploeg de gelijkma ker scoorde. In het slotkwartier bleef Tholense Boys aanvallend spelen. Een moegestreden René v.d. Berge werd aan de kant gehaald en vervan gen door leider Marco v.d. Wielen. De stevige spits probeerde de win nende treffer te forceren, maar de stand bleef 1 -1wat een goede weer gave was van de krachtsverhoudin gen in het veld. Bij Tholense Boys was Arjan van Dijke wegens een schorsing niet van de partij, terwijl Erik van Gorsel wegens een bles- sure niet kon spelen. Kruiningen 19 13 4 2 43 49- Olympia'60 19 12 4 3 40 44- SPS 19 9 6 4 33 28- Thol. Boys 19 7 8 4 29 32- Capelle 19 8 5 6 29 32- Baronie 18 6 6 6 24 39- BVC'54 19 7 3 9 24 28- ONI 18 6 5 7 23 26- FSV 19 6 4 9 22 33- NEO'25 19 5 4 10 19 24- NOAD'67 19 3 5 11 14 16- The Gunners 19 2 4 13 10 18- Martijn Brooijmans (rechts) van OVJV in gevecht met een tegenstander uit zijn poule. De Oud-Vossemeerse judoka viel buiten de prijzen. De Vossenkuil zit al vroeg helemaal vol. De bar, de hal en natuurlijk de grote zaal zijn bevolkt met publiek en deelnemers. Eén tribune staat opgesteld en die zit vol. De rest van de vloer wordt helemaal beslagen door de grote, in vieren gedeelde mat. Het overige publiek kijkt vanaf de ingang toe. De judoka's - inge deeld naar leeftijd en gewicht - komen in ploegjes van ongeveer zes de mat op. De juryleden kijken toe en verdelen de punten, terwijl de scheidsrechters letten op de spelre gels. Voorzitter J.F. Hommel houdt de zaak in de gaten. Het is de eerste keer dat de culturele judo- en jiu-jit- sufederatie (CJJF) de organisatie van het toernooi in handen heeft. "Voorheen regelden we dat zelf alle maal en het ging dan meer om de onderlinge wedstrijden, dan om het officiële. Maar als je mee wilt blijven tellen als judovereniging, dan ontkom je er niet aan'om ook dit soort officiële wedstrijden te gaan organiseren", zegt Hommel. "Maar het is toch wel even wennen. Bovendien doet de CJJF alles. Je hoeft alleen maar de datum af te spreken en zij regelen verder de organisatie van de wed strijd. En ik houd er niet zo erg van als alles me uit handen wordt geno men. Maar aan de andere kant gebeurt het wel heel professioneel." OVJV viert dit jaar haar vierde lus trum. Drie van de vier bestuursleden zijn al vanaf de oprichting in func tie. Behalve voorzitter Hommel zijn dat secretaris I.M. Istha en J. van Meer. Als vierde zit ook L. van Wezel in het bestuur. Trainer is M. Govers die dit ook al vanaf de oprichting voor OVJV doet. Govers is echter ook op landelijk niveau bezig. Hij begeleidt talentvolle jeugdspelers naar de nationale kam pioenschappen. "Hij heeft zich - en niet ten onrechte - wel wat boos gemaakt over het feit dat er van onze vereniging die nu zo'n 35 leden telt, maar vijf judoka's meedoen aan de wedstrijd van vandaag", zegt de voorzitter. "Eigenlijk is dat ook be droevend weinig. Maar je kunt ze niet dwingen om mee te doen. Toch willen we gaan proberen om dat wat meer te stimuleren." Voor het toernooi van OVJV had den diverse verenigingen aanvanke lijk 171 deelnemers opgegeven. Daarvan verschenen er uiteindelijk 161 op de mat. "Vorig jaar hadden we er meer dan 200 en toen was het een chaos. Dus we streven ernaar om niet boven de 150 uit te komen. Maar ja, als je er al 140 hebt en er komt een vereniging die er ineens twintig aanmeldt, kun je toch moei lijk zeggen: Nee, tien is het maxi mum", zegt Hommel. "Dus we zitten er toch weer overheen." Behalve uit plaatsen in de buurt (Bergen op Zoom, Zierikzee en Rilland-Bath) komen de ploegen ook van verder weg (zoals Oosterhout en Beren- drecht en Wuustwezel in België). Uit de gemeente Tholen deden er 'slechts' veertien deelnemers mee van de verenigingen OVJV en CJET (centrale judoclub eiland Tholen). Daarvan behaalden er zeven een prijs. Ilonka van Vossen uit Stave- nisse (CJET) werd eerste in de klas se tot zestig kilogram en haar club genoot Heidi Hartog uit Sint-Maar tensdijk werd tweede. Bij de jon gens tot 59 kilo behaalde Robin Vroegop uit Sint-Maartensdijk (CJET) de derde prijs en zijn broer Martijn Vroegop bezette de tweede plaats in de categorie tot 49 kilo. In diezelfde klasse werd Ronald Bos- ters uit Oud-Vossemeer (OVJV) derde en zijn clubgenoot Kevin Potappel werd ook derde in de cate gorie tot 49 kilo, maar dan in een andere leeftijdsgroep. David van Es uit Scherpenisse (CJET) behaalde in de categorie tot twintig kilo de eer ste prijs. Van de CJET vielen Michael en Chantal Polderman uit Scherpenis se, Marcel Uijl en Marcel Poot uit Sint-Maartensdijk buiten de prijzen. Bij OVJV moesten Lars Verhees, Jeffrey Romeende (uit Oud-Vosse- 1 meer) en Martijn Brooijmans (uit Tholen) het eveneens zonder prijzen stellen. Wielertoerclub Tandje Bij uit Sint-Maar tensdijk hield zaterdagmiddag haar pre- cisietijdrit. Voor winnaar Theo v.d. Berg uit Sint-Annaland viel de uitslag uitein delijk mee, maar voor de rest had hij wat tegenslag. Zijn stopwatch week duidelijk af van de computertijd, de tekst op zijn beker klopte niet helemaal en hij vergat de bloemen die hij won. Maar gewonnen had hij. Rond drie uur stonden dertien leden van Tandje Bij aan de start van de 35 kilometer lange rit die erom draait zo dicht mogelijk bij een van tevoren opge geven tijd te komen. Er was veel wind en de route was uitgezet tussen Sint-Maar tensdijk en Stavenisse. Willy de Rijke klokte de tijden en Leen van Driel maak te zich verdienstelijk bij het berekenen van de uitslag. Als eerste drie eindigden: 1 Theo v.d. Berg 44 seconden te snel bij een gemiddelde van 31 km per uur; 2 Hans Keur 1.08 min. en 32 km; 3 David Joppe 1.57 min. en 28 km. Opvallend was dat iedereen te snel reed. Dat komt omdat men bij straffe wind een te laag gemiddelde opgeeft. Hoewel dat niet het belangrijkste was, waren de snelste rij ders: I Leen van Driel 1.03.33 uur; 2 Kees v.d. Berge 1.04.07 uur; 3 Hans Keur 1.04.29 uur. Elfstedentocht-deelne mer Van Driel liet de jongere fietsers dus wel merken hoe zijn conditie ervoor stond. Het totaal-klassement voor dit jaar wordt aangevoerd door Mas Andriesse, Marty den Haan en Leen van Driel met elk 412 km. Ook het totaal-klassement van vorig jaar werd afgewerkt en voor de eerste drie was er een aandenken: 1 Jan v.d. Reest 4724 km; 2 Mas Andriesse 4296 km; 3 Kees v.d. Berge 3967 km. Van der Reest was ook al winnaar van het seizoenklassement. Als 21e actieve lid van Tandje Bij werd zaterdag Kees Lindhout uit Sint-Annaland ingeschre ven. De vereniging heeft zich aangeslo ten bij de Nederlandse toerfietsunie zodat valpartijen met schade gedekt zijn door een verzekering. Vosmeer heeft het in het paasweekeinde laten afweten. Twee keer bleef de ploeg met lege handen staan. Zaterdag ging de zege met 2-1 naar Nieuw-Borgvliet, waardoor voor de Tholenaren de hoop op de titel in de tweede periode vervloog. Maandag was Ria met 4-0 te sterk. Tegen Nieuw-Borgvliet zat Vos meer zaterdagavond geen moment in de wedstrijd. De ploeg speelde gespannen, want er moest per se gewonnen worden om nog mee te doen in de tweede periode. Voor de rust leverde het povere spel geen enkele kans op, maar ook de Bra banders konden geen potten breken. Bij Vosmeer werd de harde werker Peter Moerland (hij was ziek) in de aanval node gemist. Na de rust kwam Wim Dorst in het veld voor de met een blessure kampende Jacco Vaders. In die tweede helft kwamen er wél scoringskansen. Zo werd een inzet van Marcel Havermans gestopt. Na achttien minuten kwam Nieuw- Borgvliet op voorsprong. Een bal vanaf de zijkant werd hard langs doelman Rodger Luijs gekopt. Even later was de gelijkmaker dichtbij, maar de door John Vroegop.voorge geven bal bleef net buiten het bereik van zowel Michel van Leeuwen als Wim Dorst. Na een half uur kwam de I -1 verrassend op het scorebord. Van ver lobde Rini Plompen de bal over de doelman. Ook na die treffer bleef de thuisclub feller spelen en dat resulteerde tien minuten voor tijd in het winnende doelpunt. Uit een vrije trap verscheen een aanval ler vrij voor het doel en deze lobde de bal simpel in het net. Door de nederlaag van Vosmeer in Bergen op Zoom komt de periodeti- tel hoogstwaarschijnlijk bij Ria terecht. WW kan deze nog behalen als het de inhaalwedstrijd met meer dan zes doelpunten verschil wint, maar de ploeg uit Woensdrecht heeft al een periodetitel op zak en zal vermoedelijk ook het kampioen schap in de wacht slepen. Ook in de derde periode staan WW en Ria bovenaan, gevolgd door Vosmeer dat twee punten méér heeft dan Nieuw-Borgvliet. De Bergenaren komen zondag op bezoek bij de Tholenaren. Anders dan de 4-0 uitslag doet ver moeden, gaf Vosmeer de ploeg uit Westdorpe op tweede paasdag goed partij. Maar na tien minuten mocht een vrij voor het doel staande Zeeuws-Vlaming zomaar inschie ten. Ria was technisch de betere ploeg, zonder dat het overigens erg gevaarlijk werd. De Thoolse defen sie greep steeds tijdig in. Zo golfde het spel op en neer. Vijf minuten voor de rust kreeg Peter Moerland een goede doelkans, maar zijn inzet op aangeven van John Vroegop was te zacht. Aan de andere kant behoedde de lat Vosmeer in de laat ste minuut voor een grotere achters tand. Na een kwartier in de tweede helft kwam Jacco Vaders in de ploeg voor de nog niet fitte Peter Moerland. Vosmeer bood goed partij, maar toen een aanvaller van Ria in het zestien-metergebied werd afgestopt, ging de bal op de stip. Door de penalty op een 2-0 achterstand gezet, probeerde Vosmeer de aan sluitingstreffer te forceren. Maar Ria gaf weinig kansen weg. Een schot van dichtbij van Arno Deurloo werd gestopt. Bij een snelle uitval van Ria werd de bal langs de uitkomende doelman Rodger Luijs geschoten. Het was de genadeklap voor de bezoekers, bij wie Remco Geuze nog in het veld kwam voor Michel van Leeuwen. Toen in de slotminuten de complete Thoolse defensie bleef staan, kon een Zeeuws-Vlaming profiteren en de eindstand op 4-0 bepalen. WVV '67 18 15 3 0 48 64 -19 Ria W. 18 13 3 2 42 57 -21 Rimboe 18 10 5 3 34 62 -34 Val Aan 18 9 4 5 31 32 -14 Vosmeer 17 10 0 7 30 50 -31 Lepelstr.B. 19 8 5 6 29 47 -39 Nw.Borg.vliet 18 7 3 8 24 27 -33 Terhole 18 6 4 8 22 44 -43 SDO '63 17 5 4 8 19 24 -34 Welberg 19 2 4 13 10 27 -71 Moerstraten IS 1 6 11 9 IS -52 Vivoo 18 0 3 15 3 12 -73 Stavenisse 2 met linksachter sponsor W. Schmitz van Lesbest. Zaterdag was het voor Stavenisse 2 niet alleen om te voetballen een mooie dag. Het voltallige team werd op deze stille zaterdag tevens helemaal in het nieuw gestoken door zijn sponsor, rij school Lesbest uit Stavenisse. De uit Den Haag afkomstige rij schoolhouder Walter Schmitz is al 6,5 jaar sponsor van de reserves van Stavenisse. "Ruim een jaar nadat ik hier ben begonnen, werd ik sponsor. Ik heb al heel wat bestuursleden en voetballers van Stavenisse in de auto gehad", zegt Schmitz. "Niet dat ik nou zo'n enorme voetbalfan ben, maar het is mijn bijdrage aan het vereni gingsleven. Een stukje betrokken heid en aanvankelijk natuurlijk ook naamsbekendheid. Nu vind ik het gewoon leuk om te blijven doen." De rood-gelen kregen van Lesbest nieuwe shirts, korte broe ken, trainingspakken en sporttas sen. Het is de tweede keer dat ze door Lesbest in het nieuw werden gestoken. (Advertentie l.M.) Smerdiek 2 delfde mei 1-2 het onderspit tegen het slim spelende WHS 4. De Sint- Annalanders waren doortastend en open den al snel de score. Wim Fase werd in het 16-metergebied aangespeeld, schermde de bal af met de rug naar het doel en zo kon de inkomende Nico Hage doelpunten. Beide ploegen kregen hierna kansen en er werd zelfs nog een treffer van Smerdiek afgekeurd wegens buiten spel. De arbiter nam, volgens de zegs man van de Sint-Annalanders, naar weerskanten vreemde beslissingen. Naarmate het duel vorderde werd het harder en dat resulteerde in drie gele kaarten voor WHS en één voor Smer diek. Ook werd aan weerskanten veel te veel gepraat in het veld. Na de rust hield WHS de betere kansen. Smerdiek probeerde ook wel, maar doel man Dies de Witte (invaller voor de geblesseerde Theo den Engelsman) was zaterdagmiddag niet te passeren. Met nog een kwartier te spelen breidden de groen-witten hun voorsprong uit. De bal werd vanaf de zijkant voorgegeven, de blauw zwarte doelman twijfelde en toen het leer over een verdediger ging, kopte Wim Fase dit over de keeper in het net. Vijf minuten later kreeg Smerdiek een strafschop, waaruit Frans Ista de aanslui tingstreffer aantekende. De thuisclub putte hier moed uit, maar een actie van Herbert Vermaas werd door De Witte met een reflex naast het doel gewerkt. Ook de paal stond een treffer in de weg en zo gingen de punten mee naar Sint- Annaland. Met nog drie wedstrijden voor de boeg komt voor Tholense Boys 4 de titel in de vijfde klasse erg dichtbij. Zaterdag werd Chrislandia 3 met 9-4 afgedroogd, ter wijl de eerdere ontmoeting dit seizoen nog door de Brabanders was gewonnen. Al na tien minuten was het 2-0 door doelpunten van Erik Nieuwkoop. Even kwamen de Heijningers nog terug in de wedstrijd na aarzelend optreden in de Thoolse defensie (2-1). Maar daarna hield Tholense Boys, geholpen door de straffe wind, de tegenstander op de eigen helft. In de eerste helft liet Tholense overigens zonder opzet - hands had gemaakt. De penalty ging echter naast. Met de wind in de rug deed WHS het na rust beter. De linies sloten beter aan, zodat de middenspelers Leo Vroegop en Corné van Til- beurgh wat minder loopwerk hoef den te doen. Na een kwartier kwam Henk Keur in het veld voor de goed spelende, maar niet helemaal fitte Arjan Mosselman. Wil Fase schoof door naar het middenveld en Keur werd voorstopper. Naarmate de tweede helft vorderde, nam Temeu- zen meer initiatief, maar WHS was kansrijker. Zo kreeg Arie Fase op aangeven van broer Wil een hele goede scoringsmogelijkheid, maar zijn schot was te slap. Arie Fase gaf wel de beslissende pass in de voeten van Ketting, nadat hij zich op rechts prima had vrijgespeeld. Na die 0-1 kon de thuisclub van een verdedi- gingsfout profiteren, maar de Ter- neuzense spits schoot keihard over. Dat wekte irritatie op met als gevolg enkele grove overtredingen tegen Peter Saarloos en Patrick Ketting. De laatste was behoorlijk aangesla gen en stond op het punt om gewis seld te worden, toen hij zijn tweede treffer aantekende. Bij een uitval werd Arie Fase op het randje van buitenspel aangespeeld; hij ging goed door en bediende de goed mee gekomen Ketting, die 0-2 voor het intikken had. Fase zelf kon zijn ster ke optreden nog met eerrderde doel punt bekronen, maar alleen voor de keeper miste hij. Dat zou ook geflat teerd zijn geweest gezien het wed strijdbeeld. Kapelle 2 17-36 Dauwend. 2 17-35 WHS 2 17-32 SSC'55 2 16 -28 Veere 2 16-25 Tem. Boys 218 -23 AZVV2 18-21 Oostkapel. 2 17 -19 Thol. Boys 216 -14 Meeuwen 2 17-13 Klundert 2 17-13 Terneuzense Boys 2-WHS 2 leek op een brilstand af te stevenen, totdat Patrick Ketting vijf minuten voor het einde twee keer toesloeg. De 0-2 zege was verrassend omdat de St. Annalandse reserves naast keeper Marco de Jonge ook de ervaren spe lers Kees Westdorp en Theo van 't Hof moest missen. De vervangers uit het derde elftal deden het echter zeer goed, waardoor de St. Annalan- ders hun derde plaats op de ranglijst handhaafden. WHS 2 begon behoudend en had eerst veel moeite met de tegenwind. De thuisclub was het meest op de St. Annalandse helft te vinden, maar de backs Jan v.d. Repe en Jan van 't Hof deden het prima. Door de stug ge verdediging kreeg invaller doel man Kees Goedegebuure weinig moeilijke ballen. WHS kwam er een paar keer goed uit, waarbij de sterk spelende Arie Fase de beste kans kreeg. Alleen voor de doelman speelde hij de bal echter te ver voor zich uit. Via een strafschop kreeg Terneuzen de grootste scoringskans nadat laatste man Ad de Keizer - Boys nog vijf keer het net bollen via Leen van As (2x), Henk Boxhoorn, Sjaak Suijkerbuijk en Johan van Stee. Na de pauze was er meer van een wedstrijd sprake. Gesteund door de wind kwam Chrislandia enkele keren gevaarlijk voor het doel van Jan van der Vlies. Een hoek schop verdween door de wind en een Thools hoofd in het eigen doel (7-2). Wellicht doordat het Thoolse elftal op veel plaatsen gewijzigd was (vier wissel spelers), hadden de Brabanders meer greep op het spel. Een vloeiende aanval betekende 7-3, waarna Erik Nieuwkoop in zijn eentje de hele Brabantse verdedi ging passeerde en de stand op 8-3 bracht. Beide ploegen maakten nog een goal - voor Tholen scoorde Sjaak Suijkerbuijk - zodat de Thoolse zege geen moment in gevaar kwam. Koploper Tholense Boys moet het nog opnemen tegen naaste concurrent WC 4. De Halsternaren hebben één wedstrijd minder gespeeld en ook is nog een duel van hen gestaakt, zodat de stand op dit moment niet erg duidelijk is. Tegen het hooggeklasseeide Noordhoek 2 heeft Vosmeer 4 een 2-0 voorsprong prijsgegeven. Het duel eindigde in 2-2. Vanaf het begin hadden de Tholenaren het betere van het spel, maar doelpoging en van Koos Bosters en Dré Hommel werden door de Brabantse keeper gekeerd. Na een half uur spelen kwam de thuisclub verdiend aan de leiding. Bos ters speelde Hommel aan, die tussen twee verdedigers glipte en beheerst afrondde. Ook na de pauze begon Vosmeer voortvarend. Uit een hoek schop van Bosters kopte Jack Mosch hard 2-0 in. Daarna verzuimden de Tho lenaren de score op te voeren. Het venijn zat in echter in de staart, want met nog tien minuten te gaan scoorde Noordhoek uit een counter de aansluitingstreffer. Een vijf minuten voor tijd profiteerden de bezoekers van slecht uitverdedigen. Ze tekenden de gelijkmaker aan en sleepten alsnog een punt in de wacht.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13