Provincie Zeeland Intensieve veehouderij JEckhardt nieuwe districtschef politie M.M. Punt stopt na kwart eeuw als KNJV-bestuurder Nieuwe wet baart jagers veel zorgen Vreemde eend of Zwanenjong Officiële Mededelingen Donderdag 27 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118)63 13 92 De provincie wil de groei van intensieve veehouderij in Zeeland aan banden leggen. Dat is nodig om de vervuiling door mest tegen te gaan en de kwaliteit van het oppervlaktewater en de bodem te verbeteren. Tot en met 2 mei is inspraak mogelijk. Begin, april zijn er informatie- en inspraakavonden. Gesloten In beroep Kiesreglement waterschappen Zeeland L. Imminga vertrekt naar Walcheren Dinsdag vindt er een grote ruil plaats in de top van het politiekorps Zeeland. Dan nemen de chefs van de distric ten elk een andere stoel in. Dat betekent dat L. Imminga die nu chef van het district Oosterscheldebekken (waar onder Tholen) is, gaat vertrekken. Meer dan politie Vijfjachtopzichters wildbeheerseenheid Tholen M.M. Punt uit Oud-Vosse- meer zet na 25 jaar een punt achter zijn bestuurlij ke carriere bij de KNJV en de wildbeheerseenheid Tholen en Sint-Philips land. Op de eerste gecom bineerde algemene leden vergadering van de jagers- verenignig en de wildbe heerseenheid werd Punt in de bloemetjes gezet. Op die vergadering besloot men tevens om vijf jacht opzichters als toezichthou ders aan te stellen voor het gehele werkgebied Tholen en St. Philipsland. Opsporingsambtenaar KNJV en WBE samen Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Abdij Nieuws Achteraf gezien heeft bijvoorbeeld een stad als Middelburg haar wel vaart en aanzien voor een belang rijk deel te danken aan het feit dat men tegen het eind van de zes tiende eeuw grote hoeveelheden protestantse vluchtelingen op nam. Die mensen begonnen aller lei activiteiten te ontplooien die nieuw waren en die uiteindelijk ten goede kwamen aan de hele sa menleving. Duizenden Zeeuwen zijn aldus afstammelingen van mensen die hun land moesten ontvluchten omdat ze met de dood werden bedreigd vanwege hun geloof of overtuiging. Van alle tijden Vluchten omdat je in je eigen land wordt vervolgd, is van alle tijden. Ook wat hierdoor ontstaat in het land van opvang: soms wantrou wen ten opzichte van motieven van vreemdelingen, opvangproble- men en arbeidsmarktproblemen. Een zee van vrijheid Dit voorjaar staat weer een aantal activiteiten op het programma van het Zeeuwse antiracisme project Een zee van vrijheid. Het project is bedoeld om ieder een kennis te laten maken met andere culturen en met het "waar om" dat schuilt achter de komst van mensen van elders. Het Regionaal Pedagogisch Cen trum Zeeland heeft het voortouw bij Een zee van vrijheid. Per slot van rekening is het onderwijs een belangrijke ingang voor het kwe ken van begrip, nieuwsgierigheid en verdraagzaamheid in plaats van vreemdelingenhaat of racis me. Sajidah Abdus Sattar De schrijfster Sajidah Abdus Sattar komt donderdag 27 maart naar Middelburg om te verhalen over de Islam. Haar lezing heeft de titel 'Vreemde eend of Zwanen- jong, moslimkinderen in Neder land'. Onderwerpen die aan bod komen tijdens de lezing zijn onder meer de Islam als spirituele bron (open baringsgodsdienst), als religie (geloof en leefwijze; verwachtin gen vanuit de Islam met betrek king tot opvoeding, onderwijs, persoonlijkheidsvorming, sociale vaardigheden. En verder: ver wachtingen en voorstellingen van de Nederlandse samenleving, beleid ten aanzien van nieuwko mers, en, tot slot, Islam en mos lims in Nederland: vreemdeling en gastheer, minderheid en meerder heid, methoden en handvatten voor opvoeding en onderwijs. Sattar is behalve schrijfster onder meer woordvoerster van de Ne derlandse Moslimraad en vice- voorzitter van de landelijke Over leggroep Joden Christenen Mos lims. De lezing is in de filmzaal van de provincie Zeeland, Abdij 9 in Mid delburg (ingang Kloostergang) en begint om 19.15 uur. Een kaartje om de lezing bij te wo nen kost 10,- Vrijdag 28 maart, Goede Vrijdag, en maandag 31 maart, tweede Paasdag, zijn de kantoren van de provincie gesloten. Dinsdag 1 april zijn de bestuur ders en de ambtenaren van de provincie weer bereikbaar tijdens kantooruren. Echt waar. Wie intensieve veehouderij wil gaan bedrijven, is binnenkort gebonden aan een milieu effectrapportage (mer). Om dat te bereiken worden het provinciale milieubeleidsplan Kerend Tij Twee en de provin ciale milieuverordening Zee land aangepast. In de laatste wordt opgenomen dat een m.e.r.-plicht van kracht is voor bedrijfsaanvragen vanaf 1.000 mestvarkenseenheden. Daarvoor is het nodig een milieuvergunning aan te vra gen. Aanvragers moeten zodoende aantonen dat de intensieve veehouderij past binnen het milieubeleid. Als Provinciale Staten accoord gaan, geldt deze maatregel met terugwerkende kracht per 6 maart 1997. Van varkens tot pluimvee De maatregel gaat op voor alle vormen van intensieve veehoude rij. Voor de berekening van de hoeveelheid mest is uitgegaan van de mestproduktie van een varken. Vervolgens is dat per dier soort omgerekend. De hoeveel heid mest van 1.000 varkens komt overeen met die van 1.000 melkkoeien, 1.000 tot 2.000 run deren (geen melkvee) en 15.000 tot 100.000 kippen of andere pluimveesoorten. De uiteenlopen de cijfers per soort is afhankelijk van het soort dieren dat wordt gehouden. GS willen niet dat de produktie van dierlijke mest in Zeeland groter wordt dan de pro vincie zelf op een milieuverant woorde manier kan verwerken. Vandaar dat bij elke belangrijke uitbreiding of vestiging de mestbij- drage aan de totale mestproduk tie in kaart moet worden ge bracht. Aanvragen van 1.000 mestvarkenseenheden beschou wen GS als belangrijk. Streekplan Om het milieubèleid handen en voeten te geven, zijn in het ont- werp-streekplan tijdelijk de vesti gingsmogelijkheden van veehou derijen in Zeeland aangescherpt. Zo zijn vestiging en uitbreiding alleen toegestaan tot een maxi mum oppervlakte van 1.000 vier kante meter en dan ook nog uit sluitend op bestaande bouwblok ken. Het oorspronkelijke ontwerp- streekplan ging nog uit van bouw blokken van 5.000 vierkante meter. Met deze aangepaste regeling wil len GS de dreigende ongebreidel de groei voorkomen. Zodra er de finitieve regels voor de branche zijn, kan het zijn dat de grootte van de bouwblokken wordt bijge steld. De norm van 1.000 vierkante me ter blijft wel overeind voor onder meer gebieden met landschappe lijke waarde en gebieden die van belang zijn voor de ontwikkeling van het plattelandstoerisme. Het komt er op neer dat nieuwvesti- ging daar is uitgesloten en dat bestaande boerenbedrijven er een beperkte neventak op kunnen na houden. Beleid De bodem en het oppervlakte wa ter moeten schoner. Het teveel aan voedingsstoffen is vrijwel iedere zomer te zien in sloten, kreken en in het Veerse Meer: een soep van algen en zeesla. De hoe veelheid stikstof is een van de érote boosdoeners. Dat is voor 50% toe te schrijven aan mest op de landbouwpercelen. Andere ver vuilingsbronnen zijn: kwel, vervui ling die komt aanwaaien (atmosfe rische deposities, in de vaktaal) en het lozen van huishoudens en bedrijven (de deskundigen spre ken dan van puntbronnen). Hieraan is de laatste jaren veel gedaan; het merendeel van de huishoudens en bedrijven is aan gesloten op de riolering. De rest volgt de komende jaren. Aan de wind en uitstoot uit Vlaanderen valt niet veel te doen. Aan de na delige gevolgen van kwel wordt ondertussen gewerkt, onder meer door het waterpeil te beïnvloeden. De produktie van dierlijke mest in de provincie mag niet groter wor den dan de provincie zelf op een milieuvriendelijke manier kan ver werken. Vandaar dat nu maatre gelen zijn genomen om de proble men die het gevolg zijn van een teveel aan mest te kunnen aan pakken. Ter inzage De voorgestelde wijzigingen van Kerend Tij Twee en de provinciale milieuverordening Zeeland liggen tot en met 2 mei ter inzage in het informatiecentrum van de provin cie, Abdij 9 in Middelburg, en in de openbare bibliotheken en ge meentehuizen in Zeeland. Het wij zigingsvoorstel voor het streek plan ligt tot 5 mei ook op deze plekken ter inzage. Via het infor matiecentrum zijn de wijzigings voorstellen ook verkrijgbaar. Het centrum is tijdens werkdagen geopend van 09.30-12.30 uur en van 13.30-16.30 uur. Het tele foonnummer is: 0118-631400. Inspraak Voor Kerend Tij Twee en de milieuverordening kunnen tot en met 2 mei schriftelijke reacties worden gestuurd aan GS van Zeeland, postbus 165, 4330 AD Middelburg. Mondeling kan wor den gerea-geerd tijdens twee informatie- en inspraakavonden: dinsdag 15 april in Motel Goes, A. Fokkerstraat 100 in Goes en don derdag 17 april in dorpscentrum het Meulegat, Elisabethlaan 1 in Sluiskil. De avonden beginnen om 20.00 uur. Op de bouwblokken zoals voorge steld in het streekplan kan tot 5 mei schriftelijk worden gerea geerd t.a.v. mw. M.C. Don - de Vos, op het aangegeven post adres. Mondeling kan ook tijdens de algemene hoorzitting over het streekplan op donderdag 3 april in de filmzaal van de provincie, Abdij 9 in Middelburg, aanvang 19.30 uur. De bezwaarschriftencommissie van de provincie behandelt dins dag 1 april drie bezwaren. Om 15.30 uur gaat het om een bezwaarschrift van de Vereniging Kinderen uit de japanse Bezetting en de Bersiap. Vervolgens komen twee zaken aan de orde over bodemsanering: Burgemeester Geilstraat in Ter- neuzen en Kapellebrug. Deze zit tingen zijn respectievelijk om 16.00 en 16.30 uur. De behandeling van bezwaar schriften vindt plaats in het provin ciehuis, Abdij 6 in Middelburg, en is openbaar. Belangstellenden kunnen een plekje zoeken op de publieke tribune. Gedeputeerde Staten van Zeeland hebben het ontwerpvoorstel tot wijziging van het Kiesreglement voor de waterschappen in Zee land (art. 4 Waterschapswet) vast gesteld. Het ontwerp ligt van 27 maart tot en met 24 april 1997 ter inzage bij de Directie ruimte, milieu en water, Het Groene Woud 1, Mid delburg, werkdagen 9-12 en 14- 16 uur, en in de waterschapskan toren en gemeentehuizen in Zee land op de daar gebruikelijke ope ningstijden. ledereen kan tot en met 24 april schriftelijke bedenkingen tegen het ontwerp-voorstel indienen bij Gedeputeerde Staten van Zeeland, directie RMW, postbus 153, 4330 AD Middelburg. Imminga zal vanaf dinsdag de lei ding krijgen over het district Wal cheren. De 49-jarige J.W. Eckhardt (momenteel hoofd beleidsontwikke ling en kwaliteitszorg van de politie Zeeland), wordt de nieuwe politie- baas op Tholen, Sint-Philipsland, de Bevelanden en Schouwen-Duive- land. De geboren en getogen Zeeuws- Vlaming begon in 1966 als diender in Zierikzee waar hij groepsrecher- cheur werd. Later werd hijpostcom- mandant* Duiveland en daarna ver trok hij naar Nieuwerkerk. Maar de politieman heeft de actieve dienst in de praktijk verruild voor het bureau werk van het uitstippelen van het beleid. Nu komt hij echter weer een stapje dichter bij de werkvloer. De stoelendans in de top van de Zeeuwse politie is ingezet om een voorbeeld te geven aan de lagere politiemensen. Het verwisselen van de petten is (onder het mom van 'die pet past ons allemaal') blijkbaar goed om het personeel fris te hou den. Hoe het ook zij, het plan van korpschef A.A. Smeels is in wer king getreden. Eckhardt is een man die uitgesproken heeft niet 'zonder meer' voor meer blauw op straat te zijn. Hij hecht eraan dat zaken die afge handeld kunnen worden zonder er meteen agenten op af te sturen, dat ook zo te doen. Daarnaast verwacht hij van de bur gers ook extra oplettendheid en inzet als het om de veiligheid gaat. Daarmee zit Eckhardt aardig op één lijn met de Thoolse politiechef J.M. Krombeen die onlangs op een CDA- bijeenkomst er nog op wees dat er wat betreft criminaliteit en veilig heid meer spelers in het spel zijn dan alleen de politie. Om het cirkeltje rond te maken: Imminga wordt chef van Walcheren, Eckhardt krijgt het in het Ooster scheldebekken voor het zeggen en J.C.H.F.M. Dirksen - die nu nog dis trictschef van Walcheren is - gaat zich met de toekomst van de politie in Zeeland bezig houden. Later dit jaar zullen J.G/ den Rooijen (hoofd van de regionale eenheid) en de Zeeuws-Vlaamse districtschef F.P. Goudswaard stuivertje wisselen. Marineschepen. Op 12 en 13 april worden op het terrein van de koninklijke Schelde in Vlissingen de Zeeuwse vlootdagen gehouden. Het publiek kan diverse schepen en exposities van de koninklijke mari ne bezoeken. De marine stelt een duikboot, hydrografisch schip, een mijnenjager en diverse fregatten open. Marinehelicopters geven red dingsdemonstraties en een vliegtuig voert een luchtshow op. Ook het korps mariniers werkt mee. Het publiek kan ook actief meedoen met activiteiten als langlaufen en 'tokke len'. Men kan op de vlootdagen terecht van tien tot vijf uur. Voor de Thoolse KNJV was Punt een kwart eeuw lang een bestuurslid dat met veel inzet en kennis van zaken zijn functie als jachthonden commissaris vervuld heeft. In de wildbeheerseenheid bekleedde Punt vanaf de oprichting - twaalf jaar geleden - een functie als algemeen bestuurslid. Tijdens de jaarvergade ring die door 38 aanwezigen werd bezocht (leden en deelnemers van de WBE en donateurs van de KNJV), bedankte voorzitter W.D. van Doorn van de KNJV Tholen en St.Philipsland zijn medebestuurslid Punt voor zijn inzet voor de KNJV en de WBE. Punt bekleedt landelijk namens de jagers ook diverse func ties die alle betrekking hebben op de jachthonden. Punt werd door Van Doorn geprezen om zijn grote ken nis van zaken en de voorzitter verze kerde de Oud-Vossemeerder dat men op diens aftreden 'nog terug zal komen'. Van Doom overhandigde Punt een fraai jachtboek en voor mevr. A. Punt-Hanse waren er bloe men. Ook G.L.D. Gaakeer uit Oud-Vos- semeer was bij de wildbeheerseen heid aftredend als beleidssecretaris. Gaakeer was echter wel herkiesbaar. Daar er geen tegenkandidaten waren, werd hij bij acclamatie her kozen. Als kandidaat voor de vacature van Punt schoof het bestuur P.J. Polder man uit Tholen naar voren. Ook hier waren geen tegenkandidaten inge diend en dus werd Polderman bij acclamatie als nieuw lid in het bestuur van de wildbeheerseenheid gekozen. De vergadering ging ook akkoord met het voorstel om vijf jachtop Jager M.M. Punt (hier in actie) nam afscheid als bestuurslid van de KNJV en de wildbeheerseenheid. zichters aan te stellen als toezicht houders voor heel Tholen en Sint- Philipsland. De vijf jachtopzichters zijn: I.D. van der Maas uit Tholen, W.L. van der Male uit Sint-Maar tensdijk, R. Mulder uit Steenbergen, J. van Vossen uit Sint-Annaland en A.M. de Wit uit Poortvliet. Deze opzichters zijn als buitengewoon opsporingsambtenaar belast mer de opsporing van strafbare feiten die voornamelijk vallen onder de zoge naamde 'groene wetten' zoals de jacht-, visserij-, vogel- en natuurbe schermingswet en de millieuwetge- vingen. Het voorstel van het bestuur was om deze vijf reeds aanwezige jachtop zichters nu voor het gehele werkge bied van de wildbeheerseenheid op te laten treden. De opzieners krijgen daarvoor een onkostenvergoeding en zo worden Tholen en Sint-Phi lipsland nu helemaal gecontroleerd door de plaatselijke jachtopzichters. Hierdoor is de streek volgens de wildbeheerseenheid en de KNJV verzekerd van een degelijke contro le in met name het buitengebied. De buitengewone opsporingsambtena ren zijn een verlengstuk van de poli tie en gezamenlijk worden er regel matig gerichte acties gehouden om de veiligheid in de regio te waarbor gen. Deze speciale politiemensen krijgen steeds meer een algemene politietaak toebedeeld, speciaal gericht op het platteland. Omdat het takenpakket van de jacht opzichters nu zo groot is dat hun optreden steeds meer van algemeen belang wordt, onderzoeken de jagers of er andere instanties aan mee wil len betalen. Voor het optreden van de jachtopzichters wordt door alle leden van de wildbeheerseenheid een vaste vergoeding per hectare jachtgebied betaald. Voorzitter Van Doom van de KNJV afd. Tholen - St. Philipsland zat de algemene ledenvergadering - die muzikaal werd omlijst door het Eer ste Zeeuwse Jachthoornkorps - voor. In zijn openingswoord noem de de Poortvlietenaar het 'een unieke vergadering' omdat deze gezamen lijk door de KNJV-afdeling en de wildbeheerseenheid Tholen en Sint- Philipsland werd gehouden. Beide besturen zijn namelijk geïntegreerd en behartigen zodoende gezamenlijk alle belangen van de jagers. De schoonmaakdag die onlangs werd gehouden was, aldus van Doom, zeer geslaagd. Jagers, drij vers, leerlingen van het Scheldecol- lege, leden van de natuurvereniging en zelfs burgemeester H.A. van der Munnink gingen op pad om (zwerf)vuil uit het polderlandschap te halen. Dat was blijkbaar geen overbodige luxe. Twee containers vol met allerhande zwerfvuil wer den door de deelnemers verzameld. Ook op de wildstand ging men nog even in. Die was volgens de jagers het afgelopen seizoen over het alge meen goed te noemen. De voorjaars stand is dit jaar - volgens de wildbe heerseenheid mede door een goed jachtbeleid van de jachthouders - prima. Tijdens het afgelopen seizoen wer den op diverse jachthondenwedstrij den fraaie resultaten behaald door plaatselijke jachthondenbezitters. C. de Graaf en J. Bolier behaalden met hun honden topprestaties door op druk bezette wedstrijden eerste prij zen in de wacht te slepen. THOLEN 1 apr. Voorjaarsbingo Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 2 apr. Informatie-avond borstvoe dingsorganisatie La Leche League, Gamalenstraat 74 20.15 u. 5 apr. Open dag kassen firma Rog geband Molenvlietsedijk en Mossel- hoekseweg. 5 apr. Ophaalronde rommelmarkt vanaf 9.30 u. 5 apr. Open dag geitenfokkerij en - kaasmakerij Steenenkruis aan Post weg. 9 apr. Diapresentatie over Het Zeeuwse Landschap door Chiel Jacobusse voor NCVB, Het Visnet 19.30 u. 12 apr. Concert organist Evert v.d. Veen en trompettisten Henk-Jan Drost en Herman Drost, Grote Kerk 20 u. 15 apr. Kaarten en sjoelen Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 18 apr. Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. De jagers zijn ongerust geworden door de nieuwe flora- en faunawet. Dat bleek op de algemene ledenver gadering die de KNJV en de wildbe heerseenheid Tholen en Sint-Phi lipsland samen hielden. Voorzitter A.A. van Nieuwenhuijzen van de wildbeheerseenheid (en tevens fau nacommissaris van de KNJV) sprak in het jaarverslag zijn ongerustheid uit over het steeds verder terugdrin gen van de jacht in Nederland. De huidige Jachtwet laat de jacht op 27 wildsoorten toe (in Europees ver band is de jacht zelfs op ruim zeven tig soorten toegestaan). In de nieuw te vormen flora- en faunawet (de vervanging voor de jacht-, vogel- en natuurbeschermingswet) is sprake van maar zes bejaagbare wildsoor ten. Als de wet zoals de minister die nu voor ogen heeft er komt, mag er alleen nog maar gejaagd worden op hazen, fazanten, patrijzen, wilde eenden, wilde konijnen en houtdui ven. "De dan beschermde soorten zoals eksters, kraaien, smienten, vossen en enkele ganzensoorten, zullen in de toekomst met name in de landbouw, maar ook in natuurge bieden voor ontoelaatbare schade zorgen", aldus Van Nieuwenhuyzen. Verder noemde de Sint-Philipslan- der de anti-jachtacties van Kritisch Faunabeheer van een 'zeer laag niveau'. "Ze zijn alleen bedoeld om het grote publiek gevoelsmatig op te hitsen tegen de jacht, terwijl er van een echt kritisch faunabeheer (zoals de wildbeheerseenheden nastreven) totaal geen sprake is", aldus Van Nieuwenhuijzen. 19 apr. Inleveren spullen rommel markt, Slacht veld 10-12 u. 30 apr. Rommelmarkt, Markt 9.30- 13 u. OUD-VOSSEMEER 29 mrt. Judotoernooi OVJV, Vos- senkuil. 26 mrt. Koersballen Anbo, Vossen- kuil 14 u. 4 apr. Toneelstuk 'De Minnaar uit Noord China' door Courage, Vos- senkuil 20.15 u. 15 apr. Bingo algemene vrouwen bond, Vossenkuil 20 u. SINT-ANNALAND 27 mrt. Ledenvergadering streek museum, Wellevaete 20 u. 27 mrt. Paasstukjes maken platte landsvrouwen, tuincentrum Eiland Tholen 14 u. 8 apr. Lezing over voedselallergie door mevr. De Hoop en mevr. Van Leeuwen voor plattelandsvrouwen, Wellevaete. SINT-MAARTENSDIJK 29 mrt. Lampionoptocht met bege leiding Euterpe, 19.30 u. 31 mn. Paasbijeenkomst Anbo met late lunch, café Smerdiek 14 u. 7 apr. Vergadering commissie open bare werken, gemeentehuis 19.30 u. 9 apr. Vergadering commissie ruim telijke ordening, gemeentehuis 19.30 u. 19 apr. Zang- en orgelavond, Ned. Herv. kerk 19 u. 28 apr. Vergadering gemeenteraad, gemeentehuis 14u. 29 apr. Vergadering commissie wel zijn, gemeentehuis 19.30 u. SCHERPENISSE 23 apr. Lezing over kuipplanten door C. Kooien voor plattelands vrouwen, Holland Huis. SINT-PHILIPSLAND 12 apr. Zangavond met VZOS, Komt nu met Sangh, Van Knop tot Bloem en soliste Hennie Moerland, Wimpel 19.30 u. 24 apr. Avond plattelandsvrouwen over EHBO in en om het huis, Wim pel 20 u. 2 mei Jaarvergadering Rode Kruis, Wimpel 19.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 31 mrt. Expositie schilderijen Paul van Bergen over epilepsie, galerie Ars Aetheria. 27 mrt. Concert Fay Lovsky Band, De Maagd 20.15 u. 28 mrt. Toneel 'Oom Wanja en de Bosgeest' door Mechels Teater, De Maagd 20.15 u. 29 mrt. t/m 29 jun. Expositie 'Ker mis op het platte vlak', Markiezen hof. 30 mrt. Latijnse hoogmis met Hor tus Musicus Religiosus, Gertrudis- kerk 10 u. 3 apr. Theaterconcert van Benny Neyman, De Maagd 20.15 u. 4 apr. Boogie woogie-concert door Rob Hoeke, Jaap Dekker en Rob Agerbeek, De Maagd 20.15 u. 6 apr. t/m 6 juli Installaties van Aag je Pel en Bert Bevers, Markiezen hof. 6 apr. Operette 'Der Graf von Luxemburg' door muziektheater Wroclaw, De Maagd 14.30 u. 8 apr. Muziektheater 'Hqera, we zijn normaal' rond werk van Annie M.G. Schmidt met o.a. Simone Kleinsma, De Maagd 20.15 u. 10 apr. Opera 'De Parelvissers' door Bredase Opera en Opera Tilburg, De Maagd 20.15 u. 11 apr. Cabaret 'Chickentales' door De Dulle Roeckers, De Maagd 20.15 u. 12 en 13 apr. Musical 'Singin' in the Rain', De Maagd 20.15 u. 13 apr. t/m 8 juni Expositie Eugène Peters, Markiezenhof. 18 apr. Concert 'Een nieuwe herfst' door Boudewijn de Groot, De Maagd 20.15 u. 19 en 20 apr. Kunst- en antiekvei ling Lionsclub Scaldis, Markiezen hof kijkdag za 11-17 u., veiling zo 12-17 u. 19 apr. Familie-dansvoorstelling 'Junglebook' door Opus One, De Maagd 19 u. 22 apr. Vioolconcert 'De Vier jaar getijden' door Jaap van Zweden, De Maagd 20.15 u. 25 apr. Cabaret 'Hartsticke Mie- tersch!' door Ajuinen en Look, De Maagd 20.15 u. 26 apr. Opera 'De Barbier van Sevil- la' door staatsopera van Timisoara, De Maagd 20.15 u. film+++film+++film+++ film ROX Y 1Star Wars - do en di 20 u., vr 14, 18.45 en 21.30 u., za en zo 14, 16.30, 18.45 en 21.30 u., ma en wo 14 en 20 u. ROXY 2: The English Patient - do, di en wo 20 u., vr t/m zo 21.30 u., ma 16.30 en 20 u. 101 Dalmatiërs - vr 14 en 18.45 u., za en zo 14, 16.30 en 18.45 u., ma 14 en 16.30 u., wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Jerry Maguire - do en wo 20 u., vr 21.30 u„ za t/m ma 18.45 en 21.30 u., di 20.30 u. 101 Dalmatiërs - vr, za, di en wo 14u., zo en ma 14 en 16.15 u. CINEMACTUEEL 2: Metro - do 20 u., vr t/m ma 14, 18.45 en 21.30 u., di en wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Space Jam - vr 14 en 18.45 u., za, di en wo 14 u., zo en ma 14, 16.15 en 18.45 u. Fier ce Creatures - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo en ma 16.15 en 21.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 23