Stavenisse speelt maar halve wedstrijd Jan van Velzen nieuwe trots in de wielerfamilie van Hage Thoolse renners buiten de prijzen D. Soomers tekent bij WHS nieuwe koploper in tweede klas Kleinzoon Toon Hage wint ronde van Oud-Vossemeer Vosmeer rukt op na winst i V= Sportcomplex verplaatsen kost miljoenen Kaai is bijna zeker van het kampioenschap Donderdag 27 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 21 Reserve derde klasse Smerdiek 2 tenonder door laatste hoekschop Krappe winst WHS 4 Smerdiek verrast met winst op ZSC De ontmoeting tussen Stavenisse en Chrislandia duurde zaterdag maar zo'n veertig minuten. Toen hield scheids rechter Hieftje het voor gezien. De stand was nog altijd 0-0. Smerdiek maakte een einde aan de zegereeks van ZSC. De blauw-zwarten wonnen met 4-1. Smerdiek laat ZSC in stof bijten Jan van Velzen heeft zaterdag de 49ste ronde van Oud- Vossemeer gewonnen. De 21-jarige coureur uit Zoeter meer soleerde naar de overwinning en nam de Wim Tim mermans trofee in ontvangst. Daarmee ging de bokaal naar een renner met Thools bloed in zijn aderen. Jan van Velzen is een zoon van Ciska Hage uit de bekende wie lerfamilie van Reygersburg in St. Maartensdijk. Na zijn overwinning vorig seizoen in Poortvliet was de jonge coureur voor de tweede keer succesvol op Tholen. Afzien Teleurgesteld Te weinig trainingsuren Vosmeer 4 blijf overeind Reserve eerste klasse WHS 2 wint gezapige wedstrijd Ben Vlaanderen wint bij cyclo-sportieven De drie Thoolse deelnemers aan de wielerwedstrijd voor cyclo-sportieven in Oud-Vossemeer finishten in de ach terhoede. Ben Vlaanderen spurtte naar de overwinning. Johan van Dijke uit Scherpenisse en Frans Hommel uit Oud-Vossemeer mengden zich niet in het sprintgeweld en vielen buiten de prijzen. Voor Teun van Dijke uit Tho len lag in de openingsfase het tempo te hoog. Hij moest samen met verschillende andere coureurs lossen en werd op een ronde achterstand gereden. Solo Gewring Zaalvoetbal "MEULVUET" THOLEN Poortvlietse ploegen ontlopen degradatie Paardensport Mies Knop eerste in Ml Met nog vier duels te spelen staat WHS alleen op kop in de tweede klas. De Sint-Annalanders verover den die positie door een moeizame 0-1 overwinning op Bruse Boys. Het geluk lachte WHS toe, want naast de fortuinlijke zege op de Schouwse ploeg speelden ook de uitslagen van de concurrenten de Thoolse tweede klasser in de kaart. Koploper Ame- muiden verloor van Middelburg, terwijl ook Kapelle en Dauwendaele zonder punten bleven. Daardoor werdt WHS de nieuwe leider met één punt voorsprong op Arnemui- den, terwijl de andere titelkandida ten nu vier punten achter staan. Zo werd het voor de groen-witten een gouden dag, die 's avonds op het geplande feest met de band Big Deal uitbundig werd gevierd. "Het zal voor WHS heel moeilijk zijn om deze koppositie te handha ven", meent trainer Theo Moerland. "De laatste twee duels hebben wij veel geluk gehad. Bruse Boys was de betere ploeg." Toch kreeg WHS in Bruinisse de eerste doelkans. Alex van der Reest kwam in de der de minuut oog in oog te staan met de doelman, maar zijn inzet werd gekeerd. Daama domineerde de thuisploeg de wedstrijd. Met lange ballen werd geprobeerd de gevaar lijke voorhoedespelers van Bruse Boys in actie te brengen, maar de defensie van WHS wist dit redelijk op te vangen. Met verschillende vrije trappen net buiten het straf schopgebied bleven de Sint-Anna- landers onder druk staan, maar lat en paal voorkwamen een doelpunt. Tegen de verhouding in kwam WHS tien minuten voor rust op voor sprong. Maurice de Goede trok de bal vanaf de linkerkant voor, waarna de sterk spelende Johan van der Repe die met een kopbal verzilver de. Voor de tweede helft kwam bij WHS Richard de Jonge in het veld voor Alex van der Reest en verving Rien den Engelsman de geblesseerd geraakte Leon den Ouden. Ook na rust bleef Bruse Boys het spelbeeld bepalen, maar WHS zorgde met uit vallen voor het meeste gevaar. Johan Sturris verprutste een moge lijkheid toen hij over de bal struikel de, terwijl ook Richard de Jonge een counter niet goed uitspeelde. Tot het slotsignaal bleef het uiterst span nend, maar een aandringend Bruse Boys bleef zonder doelpunten. Zaterdag speelt WHS thuis tegen het inmiddels gedegradeerde Seroos- kerke. WHS 18 10 4 4 34 34- 29 Arnemuiden 18 10 3 5 33 39- 30 Kapelle 18 9 2 7 29 48- 31 Dauwendaele 18 8 5 5 29 40- 29 's H.A. Kerke 18 8 3 7 27 39- 36 Bruse Boys 18 8 3 7 27 37- 34 AZVV 17 7 3 7 24 29- 29 SSV '65 18 7 3 8 24 39- 30 WC '68 18 6 6 6 24 31- 31 Middelburg 18 7 3 8 24 19- 31 Rillandia 18 4 7 7 19 25- 32 Serooskerke 17 0 4 13 4 16- 54 De reserves van Smerdiek gingen zater dag naar het sterke Yerseke 3 dat sinds de winterstop nog ongeslagen was. De thuisploeg startte dan ook fel en kreeg in het eerste kwartier drie fraaie kansen op de openingstreffer. Maar de paal en een goed keepende Martin Lindhout stonden een treffer in de weg. Leider Perry Opree wijzigde de opstelling van Smerdiek. Ab Poot ging in de verdeging spelen en Rob bie v.d. Jagt werd linkshalf. Hierna ging het beter bij de blauw-zwarten. Er kwa men een paar mooie kansen voor Lean- der Brinkman en Dormus Celik, maar deze misten de scherpte. Na een half uur werd Celik onderuitgehaald in het straf schopgebied, maar de arbiter liet door spelen. Aan de andere kant scoorde Yer seke echter wel. De buitenspelval van Smerdiek werkte niet en het was 1 -0. De sfeer werd grimmiger op het veld, vol gens Smerdiek was dat te wijten aan de scheidsrechter. Vlak voor rust kregen de gasten nog een goede kans, maar Ivo Kloet schoot naast. In de tweede helft ging Smerdiek sterk van start, mede doordat men achterin meer risico's nam. Yerseke kreeg echter de eerste fraaie kans. Een verkeerde uit trap van Martin Lindhout werd onder schept en de Bevelandse speler kon alleen op Lindhout af gaan. Hij schoot echter naast. Smerdiek zette een mooie aanval op via Wim Vroegop die de bal doorspeelde naar Dormus Celik. Deze bracht Leander Brinkman alleen voor de keeper, maar die miste. Even later volg de een goede actie van Antoine Smits die net in het veld was gekomen voor Serdar Uygen, maar zijn lob ging net over. Een kwartier voor tijd kreeg Yerseke een hoekschop. Er werd ingeschoten en Ab Poot moest tot tweemaal toe de bal van de lijn halen. Vijf minuten voor tijd kwam er een goede kans voor Celik die echter in het strafschopgebied werd gevloerd. Frans Istha verzilverde de penalty: 1-1. De wedstrijd leek in een gelijkspel te gaan eindigen, maar Yerse ke kreeg in de laatste minuut nog een comer. Keeper Lindhout voorkwam met een fraaie actie een doelpunt, maar gaf wederom een hoekschop weg. Deze keer benutte Yerseke de kans wel en Smer diek moest met een 2-1 nederlaag naar huis. De blauw-zwarten moeten de komende weken punten gaan pakken om buiten degradatiegevaar te blijven. WHS 4 boekte zaterdag na enige weken doelpuntloos te zijn gebleven, zijn eerste overwinning. De groen-witten scoorden viermaal tegen de jongere ploeg Arne- muiden 3, maar de winst was maar nipt. Arnemuiden nam in de eerste helft het initiatief en scoorde de openingstreffer. Maar nog in dezelfde minuut verraste Theo Moerland de Walcherse keeper en noteerde de gelijkmaker. Daarna waren er over en weer nog kansen, maar gele genheidskeeper Wim Fase hielcj zijn doel dicht. In de tweede helft pakte WHS de zaken wat energieker aan en de groen-witten waren de betere ploeg. Binnen vijf minu ten was het 3-1Een hoekschop van Piet de Rijke werd in eigen doel gewerkt door een Amemuidense verdediger. Voor de derde WHS-treffer meldde zich Piet Rid derhof die de bal op aangeven van Nico Hage in de touwen schoot. Maar de gas ten gaven zich nog niet gewonnen en trokken energiek ten aanval. Ze kwamen zelfs langszij na een misverstand in de WHS-verdediging en een goed opgezette aanval waarbij doelman Thijs Fase (die de plaats van zijn broer Wim overnam) kansloos was. WHS bleef in een over winning geloven en die hoop werd beloond toen Nico Hage op een goede pass van Piet Fase de eindstand op 4-3 bracht. treffer van Remi Potappel. ZSC had toen de moed al opgegeven en pro beerde verder zo ongeschonden mogelijk uit de strijd te komen. Het werd nog voor rust 4-0 door uitblin ker Erik van Haaften die regelmatig de achterhoede van ZSC het nakij ken gaf. De tweede helft was minder van kwaliteit. Smerdiek ging ongecon centreerd voetballen en de Scharen- dijkenaren konden opkomen. ZSC haalde een kwartier voor tijd de nul van het scorebord. Het slechte spel sleepte zich echter voort en de stand veranderde niet meer. Het betekende voor de ploeg uit Scharendijke ove rigens de eerste nederlaag na zes wedstrijden onafgebroken winst. De voetballers uit Stavenisse en Heijningen begrepen er niets van. Vijf minuten voor de rust staakte scheidsrechter Hieftje de wedstrijd. Tevergeefs probeerden beide aan voerders en bestuursleden de arbiter op andere gedachten te brengen. "Ik dacht, wat fluit hij vroeg voor de rust", zegt de nauwelijks van zijn verbazing bekomen elftalleider Bert v.d. Jagt. "Het was helemaal geen harde wed strijd. Er was nog geen enkele bles surebehandeling geweest." Wel had de man in het zwart twee gele kaar ten getrokken, voor elk van de ploe gen één. Op het wedstrijdformulier noteerde hij als reden voor het staken: onver draagzaamheid in het veld. De besturen van Stavenisse en Chris landia hebben in gezamenlijk over leg een rapport over het gebeurde opgesteld voor de KNVB. Smerdiek - gesterkt door het goede spel vorige week tegen Brouwersha ven - bracht ZSC uit Scharendijke voor het eerst sinds zes weken een nederlaag toe. De blauw-zwarten stonden slechts één plaats onder ZSC op de ranglijst. Smerdiek begon meteen goed. Al in de eerste minuut kwam Niels Hage alleen voor de keeper, maar zijn schot ging net naast. Na drie minuten kwam Smerdiek toch op voorsprong. Uit een voorzet van Erik van Haaften kopte Niels Hage de bal tegen de keeper. In de herkansing schoot Marco Knuist Smerdiek naar 1-0. In de vijfde minuut werd het 2-0 door Hage, wederom uit een actie van Van Haaften. In de twaalfde minuut liep Smerdiek uit naar 3-0 door een Br'haven 17-42 Klundert 17-39 DSE 18 -34 Unitas '30 17 -32 Chrislandia 16-29 ZSC'62 18-29 Smerdiek 18 -29 Stavenisse 16 -22 Alliance 18-12 Duiveland 18-11 Hoe'kerke 17-10 Mevo 18 - 9 Trainer Dick Soomers heeft zijn contract bij zaterdagvierdeklasser Vrederust met een jaar verlengd. De oefenmeester uit Sint-Maartensdijk is momenteel aan zijn eerste seizoen bezig. In de Zeeuwse klasse staat hij met zijn team in de middenmoot. Trainer René v.d. Boom van Tho- lense Boys heeft voor het nieuwe seizoen geen nieuwe club kunnen vinden. Ook Chris van 't Hof uit Sint-Annaland, die aan het eind van het seizoen bij Noad '67 vertrekt, heeft nog geen nieuwe werkgever. Ko Stoutjesdijk uit Sint-Maartens dijk heeft met zijn club HVV '24 uit Hulst de titel veroverd in de vierde klas van het zondagvoetbal. De nog ongeslagen Zeeuws-Vlamingen behaalden het eerste kampioenschap in het district Zuid I. De wielerfamilie Hage uit Sint-Maartensdijk zag zoon, neef en kleinzoon Jan van Velzen met ruime voorsprong finishen in de 49e ronde van Oud-Vossemeer. De renner uit Zoetermeer won vorig jaar ook in Poortvliet. "Voor de wedstrijden op dit eiland ben ik altijd extra gemotiveerd en ik voelde mij vandaag sterk", vertelde een glunderende Jan van Velzen, die na de huldiging de felicitaties van zijn trotse opa A.L. Hage in ont vangst nam. Na een enerverende koers van 80 kilometer draaide Jan van Velzen voor de laatste omloop alleen de Dorpsweg op. Zijn vriendin en moe der slaakten"even voorbij de finish al een juichkreet en ook de hond leek van blijdschap te blaffen. Jan van Velzen keek voor de zekerheid nog eens achterom voordat hij zijn han den zegevierend de lucht in stak. Met een solo in de laatste drie kilo meter had hij zijn drie medevluch ters op een behoorlijk grote achter stand gereden. "De eerste zege in dit pas begonnen seizoen", vertelde de winnaar van de Vossemeerse wielerronde. "De vorm was er. In de eerste kilometers werd er enorm hard gekoerst, maar ik kon mij goed voorin handhaven, al was het wel afzien. Omdat ik geen sprinter ben, moest ik in de aanval. De eerste poging was direct raak. Ik had al gezien dat de andere drie cou reurs niet meer zo fris waren. Zelf zat ik er ook bijna doorheen, maar gelukkig had ik nog net voldoende kracht over om hier de winst te pak ken", vertelt Jan van Velzen, die met een tweede en een vierde plaats bij koersen in België al aantoonde dat hij in vorm was. Nu het tijdperk van Keetie, Bella, Heieen en Nap Hage tot het verleden behoort, is de talentvolle renner de nieuwe trots in de wielerfamilie Hage. Zelf heeft hij volop ambities om car rière te maken als wielrenner. "Graag wil ik beroepsrenner wor den", aldus Van Velzen, die beseft dat "daar meer voor nodig is dan een overwinning in Oud-Vossemeer. "Dit seizoen wil ik meer klassiekers gaan rijden, maar als het enigszins mogelijk is, hoop ik ook bij de ande re Thoolse koersen aan de start te staan." Even voorbij de finish stond plaatse lijke favoriet Ruud Havermans uit te hijgen van zijn geleverde inspan ning. Met een twaalfde plaats was hij duidelijk ontevreden over zijn optreden in zijn geboorteplaats. "Mijn klassering zegt mij weinig", aldus Havermans, die teleurgesteld was dat hij niet kon meedingen voor de hoofdprijs. "Ik had goede benen, maar kreeg te weinig steun om de kopgroep terug te pakken", aldus de Nieuw-Vossemeerder, die de slag miste toen vier coureurs bij de strijd om een premiesprint in de aanval gingen. Patrick Tolhoek koos voor de aanval en kreeg Michael den Ouden, Ton van de Stap en Jan van Velzen als medevluchters mee. Het kwartet lei ders nam een voorsprong van rond de 20 seconden op een groep van 20 renners. Doordat de koplopers voortdurend in het zicht van de ach tervolgers bleven, was de finale spannend. In de achtervolgende groep bleef men elkaar echter te veel beloeren en was niemand bereid om voor een ander de kastanjes uit het vuur te halen. De strijdlustige Ruud Havermans, die ook in de openings fase zeer aanvallend reed, probeerde diverse keren tevergeefs een reactie op touw te zetten, maar kreeg nau welijks steun. Met nog anderhalve ronde te rijden, plaatste Jan van Velzen zijn aanval. Eén tempoversnelling bleek vol doende om zijn medevluchters naar het tweede plan te verwijzen. Bij de bel voor de laatste ronde kwam hij met een voorsprong van 50 meter over de streep. In de slotkilometers liep de renner uit Zoetermeer nog iets uit, zodat hij ver voor de finish zijn overwinning kon vieren. Peter Metske uit Oud-Vossemeer zag het allemaal vanaf de kant aan. Met nog acht ronden te rijden, moest de gedubbelde renner de strijd sta ken, terwijl Arjan van Haaften uit Stavenisse de pijp al eerder aan Maarten had gegeven. "Door mijn werk in ploegendienst maak ik te weinig trainingsuren", zei Metske. "Het zal dit seizoen moei lijk worden om in deze categorie goed te presteren, al geef ik mij nog wel kans om dit jaar nog enkele goe de resultaten weg te zetten", aldus de 23-jarige Vossemeerder. John den Engelsman uit St.Annaland moest met zijn vereniging een training afwerken en deed niet mee in Oud- Vossemeer. Uitslag amateurs: 1. Jan van Vel zen (Zoetermeer) 80 km in 1.57.57, 2. Ton van de Stap (Delft) op 10 sec, 3. Michael den Ouden (Galder), 4. Patrick Tolhoek (Yerseke), 5. Nico van der Klundert (Woensdrecht) op 21 sec, 6. Ronald Roos (Zoeter meer), 7. Peter Heeren (Sprundel), 8. Francois Franse (Kwadendam- me), 9. Wilco Zuijderwijk (Mon ster), 10. Peter Mol (Kapelle), 12. Ruud Havermans (Nieuw-Vosse- meer) Vosmeer heeft zich tegen Val Aan gerevancheerd voor de eerder dit seizoen geleden nederlaag. De thuis- club won met 1-0 en rukt daardoor op naar de vierde plaats. Als beide achterstallige wedstrijden gewon nen worden, zit er zelfs een derde klassering in. De oranje-zwarten zijn bezig aan een goed seizoen; tweederde van de gespeelde duels werd in winst omgezet. En zowel in de tweede als de derde periode is er uitzicht op een titel. In het paas weekeinde staan daarvoor twee belangrijke duels op het program ma. Tegen Val Aan draaide het bij Vosmeer het eerste half uur niet naar wens. Veel balverlies en weinig doelgevaar, terwijl de ploeg uit De Heen heerste op het middenveld en ver op de Vosmeer-helft kon door dringen. Maar doelman Rodger Luijs had het niet druk. Na een half uur spelen kreeg Vosmeer de tot dan toe besté kans; uit een hoekschop kopte Michel van Leeuwen de bal op de lat. Jacco Vaders, halverwege de eerste helft in de ploeg gekomen voor Chris Kouwen, leek enkele minuten voor de rust de score te openen. Maar zijn lob werd door de Brabantse doelman nog net met de vingers weggetikt. Na de rust bleef Vosmeer de gevaar lijkste ploeg. Eerst werd een schot voorlangs van Richard Voshol nog weggetikt door de prima doelman van Val Aan, maar na een kwartier viel de enige treffer. Uit een hoek schop van Ad de Jong-schoot Jacco Vaders de bal tegen de hand van een verdediger. De terugspringende bal werd door Vaders alsnog vanaf enkele meters hard langs de doel man gejaagd. Daama ging Val Aan wel op zoek naar de gelijkmaker, maar het team wist dankzij stug ver dedigen niet bij het Vosmeer-doel te komen. Bij de thuisclub, die enkele keren de Brabantse doelman op zijn weg vond, viel Aike Hommel nog in voor Richard Voshol. Door de 1-0 winst passeerde Vosmeer de tegen stander op de ranglijst. WW '67 Ria W. Rimboe Vosmeer Lepelstr.B. Val Aan Terhole Nw.Borgvliet SDO '63 Moerstraten Welberg Vivoo 17 14 17 12 17 10 15 10 18 8 16 17 16 16 16 17 16 0 45 62- 19 2 39 53- 21 3 34 58- 30 5 30 49- 25 6 28 43- 35 5 27 28- 13 7 22 44- 41 8 20 25- 32 8 18 23- 33 14- 48 23- 67 9- 67 3 3 4 0 4 3 4 2 3 4 11 7 4 12 7 2 12 2 Vosmeer 4 bleef de tegenstander in de uitwedstrijd tegen Dosko 6 maar net voor. In de eerste helft was de Bergse ploeg de betere, maar een sterk keepende Fred Janmaat hield Vosmeer overeind. Vijf minuten voor rust werd hij echter toch gepasseerd. De verdediging werkte de bal niet goed weg en een Dosko-spe- ler schoot hard en strak in: 1-0. Vijf minuten in de tweede helft werd het zelfs 2-0 doordat een Dosko-spits bij een hoekschop zo vrij als een vogel stond en moeiteloos kon scoren. Hierna kwam Vosmeer beter in het spel. Frans Haver mans bediende na een kwartier Koos Bosters die op zijn beurt Leo Havermans goed aanspeelde. Deze passeerde de keeper en scoorde 2-1. Vosmeer kreeg steeds meer kansen en Dosko kwam er niet meer aan te pas. Halverwege de tweede helft kwam de gelijkmaker. Uit een pass van Frans Havermans scoorde Koos Bosters fraai 2-2. Tien minuten later schoot Bosters zijn ploeg naar de winst op aangeven van Jan Burgers: 2-3. Dosko werd weggespeeld en Vosmeer had de voorsprong nog uit kunnen brei den, maar dat gebeurde niet. De oranje- zwarten waren echter heel tevreden met de drie punten. Muskusratten. Waterschap Zeeuw se Eilanden krijgt sinds vorig jaar geld van de provincie om de mus- WHS 2 boekte zaterdag een eenvoudige 3-1 winst in een gezapige thuiswedstrijd tegen AZVV 2. WHS nam de zaken wat te gemakkelijk op en AZVV kon niet beter. De eerste tien minuten van de groen-witten waren goed. Er werd goed gecombineerd en dat leverde gevaarlijke situaties op voor het doel van AZVV. Vooral Corné van Tilbeurgh maakte een sterke indruk. Na een kwartier daalde het spelniveau echter fors. AZVV kwam daardoor enkele malen gevaarlijk voor het doel van WHS. De verdediging van de thuisploeg nam het te gemakkelijk op en vooral Corné de Jonge was niet goed bij de les. Diverse keren was zijn directe tegenstander hem te snel af. WHS bleef te aardig en het leek af en toe wel een zomeravondwedstrijdje. Die gemak zucht kostte WHS dan ook een tegen doelpunt. Een misverstand tussen keeper Marco de Jonge en zijn broer Comé leverde het enige doelpunt van AZVV in de wedstrijd op: 0-1. Nog voor rust kon WHS de schade herstellen en Marco Scherpenisse scoorde 1-1. In de tweede helft kwamen Arjan Mos selman en Arie Fase in het veld voor Comé de Jonge en Jan van de Repe. WHS ging feller spelen en kreeg grip op de tegenstander. Het gevolg was dat de groen-witten constant in de aanval waren en diverse hoekschoppen achter elkaar kreeg. Uit één van die corners (genomen door Kees Westdorp) kopte Daan Bolier hard in: 2-1. Vlak hierna kreeg AZVV nog een grote kans, maar de bal ketste via de onderkant van de lat uit het doel. Theo van 't Hof kwam na een kwartier Marco Scherpenisse aflossen. Dat veran derde het spelbeeld echter niet en WHS bleef de gevaarlijkste ploeg. Alleen de kansen werden niet goed benut door de groen-witten. Met nog een kwartier te spelen, forceerde Patrick Ketting de beslissing met zijn 21ste doelpunt van het seizoen. De wedstrijd was gespeeld en omdat naaste concurrent Dauwendae le verloor, staat WHS nu op vier punten achter koploper Kapelle. Met nog vier wedstrijden voor de boeg, lijkt dat gat te groot om nog voor het kampioenschap mee te kunnen doen. kusrattenbestrijding van te bekosti gen. Voor dit jaar is de bijdrage bepaald op 711.700 gulden. Als een lang kleurrijk lint trokken de renners door de straten van Oud- Vossemeer. Met ruim 100 deelne mers had de wielerwedstrijd voor de cyclo-sportieven een topbezetting. Na een strijd over 60 kilometer kwam Ben Vlaanderen zegevierend over de streep. In een spurt tussen 9 renners werd Ton van Duyvenbode net- geklopt. De strijdvaardigste cou reur en smaakmaker van de wed strijd greep naast de hoofdprijs. Samen met Ton Keiler uit Steenber gen bepaalde Van Duyvenbode lan ge tijd het beeld van de wedstrijd. Een vroege vluchtpoging leek suc cesvol te zijn. Het duo werkte uitste kend samen en had met nog 20 kilo meter voor de boeg een voorsprong opgebouwd van 40 seconden. Onvoldoende echter om uit de greep van het peloton te blijven. Onder aanvoering van Peter Hof land en Rudy van Vlimmeren - die als amateurs jaren geleden diverse wedstrijden op het eiland wonnen - werd er jacht gemaakt en slonk de voorsprong in korte tijd naar slechts 15 seconden. Een moegestreden Ton Keiler staakte zijn vluchtpo ging, maar Ton van Duyvenbode probeerde met een solo de jagende groep voor te blijven. Een korte aar zeling in het peloton, nadat Ton Kei ler zich terug had laten zakken, pak te voor de renner uit Noordwijk gun stig uit. Hij veroverde weer terrein op zijn belagers. Weer was het Peter Hofland die in de aanval ging en zeven renners in zijn kielzog mee nam. In de boeiende Finale slonk de voorsprong snel en met nog vijf kilometer te rijden, kwam er een eind aan de solo van Van Duyven bode. Negen renners maakten zich op voor de eindspurt. Over de volle breedte van de Dorpsweg werd er gespurt voor de overwinning, waar bij Ben Vlaanderen zich de rapste toonde. Ton van Duyvenbode ver raste, door ondanks zijn grote krachtsinspanning, de tweede plaats voor zich op te eisen. Johan van Dijke uit Scherpenisse mengde zich niet in het sprintge weld en finishte evenals Frans Hom mel uit Oud-Vossemeer buiten de prijzen. "Het gewring tussen zo'n grote groep is niets voor mij", zei een teleurgestelde Johan van Dijke. "De start van het seizoen is voor mij goed geweest met een zevende en een derde plaats in de eerste koer sen. Jammer dat het nu in eigen streek niet is gelukt om in de prijzen te rijden, maar er zat voor mij niet meer in. Ondanks dat de wind wel meeviel, was het een heel zware wedstrijd", vertelt de renner uit Scherpenisse, die in de openingsfase voortdurend in het eerste deel van de groep reed. Voor zijn neef Teun van Dijke uit Tholen was de concurren tie in Oud-Vossemeer te groot. De dagkaarthouder werd na een half uur koers door het peloton op een ronde achterstand gereden. Frans Hommel kon in zijn eigen woonplaats even min een hoofdrol voor zich opeisen. Hij finishte in de grote groep buiten de prijzen. Uitslag cyclo-sportieven: 1. Ben Vlaanderen (Maarsenbroek) 60 km in 1.22.03, 2. Ton van Duyvenbode (Noordwijk), 3. John Akkermans (Nieuw-Vossemeer) 4. Johan Pee- men (Rijsbergen), 5. René Haast (Rijsbergen), 6. Peter Hofland (Roosendaal), 7. Rudy van Vlimme ren (St.Willebrord), 8. Robbie Meijer (Putte), 9. René Zorge (Bre da) en 10. Herman Bakker (Roosen daal) Verplaatsing van het sportcomplex in Tholen vergt miljoenen. Dat heeft wethouder I.C. Moerland van sport zaken te horen gekregen van 'des kundigen van buiten het gemeente huis'. In de commissie welzijn maakte hij dinsdag duidelijk dat alleen al daarom de verplaatsing niet te realiseren is. Het idee kwam enkele jaren geleden op omdat het huidige complex toen te krap leek voor voetbalvereniging Tholense Boys. Uitbreiding zou problemen geven omdat op de aangrenzende grond de toekomstige woonwijk Stadszicht moet verrijzen. Inmid dels is een extra veld ook bij Tho lense Boys uit het zicht verdwenen gezien het ledental op dit moment. Uitbreiding of verplaatsing zal de komende tien jaar dan ook zeker niet aan de orde zijn, aldus de wethou der. De commissie informeerde ernaar, omdat haar werd gevraagd te advi seren over een grote opknapbeurt van het hoofdveld van sportpark De Bent. Een karwei waarvan de kosten op 140.000 gulden zijn begroot. Als het complex op termijn zou moeten verkassen, zou zo'n opknapbeurt kapitaalsvernietiging zijn, meenden P. van Belzen (RPF/GPV) en mevr. E. Frigge-Hogesteeger (VVD). Gerustgesteld door de uitleg van de wethouder, konden ze met de inves tering akkoord gaan. Dat gold niet voor SGP'er A. Kersbergen. Deze handhaafde het voorstel dat hij bij de begrotingsbehandeling ook al deed: uitstel van de investeringen aan de sportvelden in verband met de krappe financiële positie van de gemeente. Moerland meldde nog dat het gemeentebestuur met belangstelling een proef volgt die in Goes wordt genomen. Daar is in een sportveld een zodanige drainage gelegd dat er ook mee bevloeid kan worden. MMMHI Ben Vlaanderen uit Maarssenbroek komt als eerste over de streep bij de cyclo-sportieven. In de eindsprint is hij de sterkste van de kop groep. K In de A-poule van de Meulvlietcom- petitie is De Kaai vrijwel zeker van het kampioenschap. De ploeg bond zondag l'Esperance aan de zegekar met 5-6. Met nog twee wedstrijden te gaan, is het erg onwaarschijnlijk dat Stalland dat vier punten achter staat, De Kaai nog voorbij kan stre ven. De St. Annalanders wonnen met 8-6 van Noordpoort. Bij dezelf de partij in januari was Noordpoort nog de betere ploeg. De uitslagen in de A-poule waren: Stalland-Noord- poort 8-6, l'Esperance-Kaai 5-6, The Limit-Smit Boys 5-6, Sporting Maroc-Hof van Holland 1-5. Voor Hof van Holland was dat een welko me winst, want de voorgaande zes competitiewedstrijden heeft deze ploeg allemaal verloren. In de B-poule waren ook enkele opmerkelijke uitslagen. Zo kreeg Standaard Tholen (de ploeg die het zo goed doet in de bedrijvencompe- titie) stevig klop van koploper Hof Boys. Ook de nummer twee - Pinocchio - zette de achtervolging voort door met 7-3 van Calellas te winnen. The Pub boekte voor het eerst sinds zes competitiewedstrij den weer winst en wel op het even eens wankelende De Kroon. De uit slagen in de B-poule waren: De Kroon-The Pub 3-9, St'andaard Tho- len-Hof Boys 3-12, Pinocchio- Calellas 7-3. In de bedrijvencompetitie werden dins dag de play-off-wedstrijden voor de degradatie uit de A-poule gespeeld. Bou- man-Potter (nummer 5) trof Bugatti's 1 (nummer 8). Tot aan de rust ging het nog redelijk gelijk op. De Poortvlietse ploeg ging thee drinken met een 2-1 voor sprong, maar in de tweede helft zakte Bugatti's verder in en de eindstand was 5-1. Daarmee blijft Bouman zeker in de A-poule, terwijl Bugatti's nog een degra datiewedstrijd voor de boeg heeft. Budelpack (nummer zes) had geen enkel probleem met GEP 1 (nummer zeven). Dit Poortvlietse team stelde eveneens behoud in de A-poule veilig met een 11- 1 winst. Op 8 april beslissen Bugatti's en GEP 1 wie er moet degraderen naar de B-poule. Op die dag spelen ook Bloe- menhal en De Fles, Bier en Ballen om het kampioenschap in de A-poule. In poule B werd maandag één wedstrijd afgewerkt. De koploper Standaard Tho len was natuurlijk favoriet tegen. De Dorpsherberg die een bescheiden zesde plaats op de ranglijst bezet. Maar het werd een verrassend avondje. De span nende partij ging tot aan de rust gelijk op. Met veel doelpunten werd het 4-4. In de tweede helft werd er eveneens lustig op los gescoord, maar De Dorpsherberg trok uiteindelijk aan het langste eind en won met 8-10. Amazone Mies Knop uit Anna Jacoba- polder reed zaterdagavond een dressuur- wedstrijd in Stad aan 't Haringvliet. Ze kwam daar op lor uit in de M1-klasse. Ze was de enige deelnemer in deze catego rie zodat ze automatisch de eerste prijs won. In haar eerste proef behaalde ze 157 punten en dat leverde Mies Knop haar vierde winstpunt in de M1 op. De tweede proef werd met 153 punten beloond, net niet genoeg voor een winst punt.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 21