Doorstart Van Beek jr. met helft van 23 personeelsleden Onderzoek naar een dagverblijf voor gehandicapten Vrachtwagen van talud getild, verkeer anderhalf uur omgeleid Zomertijd AL 52 JAAR DÈ THOOLSE COURANT AOV voert actie tegen WOZ-taxatie Failliet constructiebedrijf gisteren weer al begonnen Rechter maakt ontslag van politieman ongedaan B Merkje in nachthemden voor Engeland "SiSi fV3 Donderdag 27 maart 1997 53e jaargang no. 18 Het vorige week failliet verklaarde constructiebedrijf Van Beek b.v. in St. Annaland is gisteren in afgeslankte vorm weer begonnen. In sneltreinvaart bereikte curator mr. J.C. van der Tak een akkoord met de 26-jarige Marijn van Beek, personeelslid van de failliete b.v. en zoon van de voormalige directeur M.A. van Beek. Niet meer haalbaar Philadelphia heeft gunstig jaar achter de rug Er loopt een onderzoek naar de mogelijkheid voor een dagverblijf voor verstandelijk gehandicapten en ouderen op Tholen. Dat maakte voorzitter J. Leune van de ouder vereniging Philadelphia Tholen/Sint-Philipsland dins dagavond bekend op de jaarvergadering van de vereni ging. Philadelphia heeft in financieel opzicht een gunstig jaar achter de rug. De stichting ontspanning gehandicap ten kreeg onlangs een zeer royale gift van 53.400 gulden. Witte vlek Nieuwe aanbouw IDIaSÉ week Winkels en bedrijven die donderdag op een pakje van Van Gend Loos zaten te wachten, moesten geduld oefenen. De bestuurder van de vrachtwagen die op weg was naar zijn klanten raakte rond twaalf uur, rijdend van uit Scherpenisse in de richting van Sint-Maartensdijk door een nog onbekende oorzaak van de weg af, na de 'bocht van Rinses'. Eendrachtbode, de Thoolse Courant Postbus 5 4697 ZG Sint Annaland Telefoon 0166-6570' Telefax 0166-657008 Het enige nieuwsblad voor de streek Tholen en Sint Philipsland waarin opgenomen de Thoolse Courant en het Advertentieblad. Verschijnt donderdag. Postrekening 12 44 07 Bankrekening 30 30 05 556 Abonnement 26,40 per halfjaar, 48,25 p.j., per post 64,15 per jaar, allemaal incasso. Losse nummers 2,00. Opgave advertenties voor dinsdag 16.00 uur. Advertentieprijs 0,48 plus btw per mm. Spierinkjes t/m 20 woorden 10,- contant. Aangesloten bij de Zeeland Combinatie. Hoofdredacteur W. Heijboer. ti Het ontslag van de Thoolse politie man H.G. is gisteren door de- presi dent van de Middelburgse rechtbank ongedaan gemaakt. "Op zich is er dus geen enkele belemmering om weer aan de slag te gaan bij de poli tie in Tholen", zegt mevr. Veen, die namens de vakbond VOV en in het bijzonder de Algemene Nederlandse Politie Vereniging de belangen van G. behartigt. "In principe kan hij dus terug, ware het niet dat we ons eerst eens goed op de ontstane situatie gaan beraden. Daarvoor voeren we overleg met de korpsleiding omdat één van de mogelijkheden ook is, dat G. bij een andere eenheid dan Tholen weer kan beginnen. Ik wil ook eerst de schriftelijke uitspraak van de rechtbankpresident afwach ten, maar door dit vonnis heeft G. wel recht op drie maanden loon", aldus mevr. Veen. G. werd samen met zijn collega R.V. in februari 1996 geschorst. De laatste, werd onlangs door de recht bank veroordeeld voor valsheid in geschrift met een verzekering, maar G. hoefde niet voor de strafrechter te verschijnen. Hij zou zich hebben schuldig gemaakt aan seksuele inti miteiten ten opzichte van de werk ster van het politiebureau in Tholen. De korpsleiding vond dat reden genoeg om na een uitgebreid onder zoek van de rijksrecherche per 25 oktober 1996 tot ontslag per 1 janu ari 1997 over te gaan. De rechter heeft zowel de schorsing als het ont slag gisteren in de kort geding-pro cedure ongedaan gemaakt. Er loopt echter nog wel een bodemprocedure over deze zaak, maar de ontslagen politieman heeft gisteren in elk geval een overwinning geboekt. Het Algemeen Ouderen Verbond Tholen voert actie om bezwaar te maken tegen de taxatie van de gemeente Tholen voor de Waarde- beschikking Onroerend Zaakbelas ting (WOZ). "Er zijn met de schat tingen nogal kromme dingen gebeurd", zegt AOV-voorzitter en statenlid L.J. van Doorn uit St. Maartensdijk. "We horen uit de praktijk diverse voorbeelden dat het scheef zit. Er is een verschuiving, een lastenverzwaring van bedrijven naar particulieren. Bedrijfsgebou wen zijn 40% hoger geschat, maar particuliere eigendommen 58%. Dit raakt iedereen, zowel eigenaren als huurders, hoewel we signalen heb ben dat sociale huurwoningen rede lijk ontzien zijn. Sommigen worden echter getild en daar moet men bezwaar tegen aantekenen. Het AOV heeft in verschillende woon kernen contactpersonen die ont- werp-bezwaarschriften aan belang stellenden verstrekken." Volgens Van Doorn had de gemeente de oude aanslag met de nieuwe taxatie mee moeten sturen om de situatie goed te kunnen vergelijken. "Nu gaat de gemeente maar beginnen, zonder te Onderkennen dat er heel veel bezwaren zullen komen." Dhr. Coban van de Industriebond FNV (rechts) informeerde de 23 peroneelsleden van het St. Annalandse constructiebedrijf Van Beek in de kantine over de gevolgen van het faillissement. "Ik had een voor alle partijen rede- lander van De Rijke schrijft de snel- lijk bod op tafel gelegd", zegt Van Beek jr. "Pand en machines nemen we echt niet voor een appel en een ei over. Er ligt nog werk dat afgemaakt moet worden en we hebben een vast bestand met opdrachtgevers. Voor alle betrokkenen is een doorstart het beste." Voor de helft van het personeel is het echter een bittere pil. De 23 medewerkers (exclusief de direc teur) die vorige week woensdagmid dag in de kantine hun ontslag aange zegd kregen door de curator, komen voor het overgrote deel van het eiland Tholen: 10 uit St. Annaland, 4 uit Stavenisse, 2 uit zowel Oud- Vossemeer als "St. Maartensdijk, 1 uit Scherpenisse, Noordgouwe, Goes, Dinteloord en Bergen op Zoom. Slechts 11 kunnen er in het nieuwe bedrijf verder: 6 uit St. Annaland, 2 uit Stavenisse, 1 uit Oud-Vosse- meer, St. Maartensdijk en Goes. Onder hen de voormalige chef werkplaats en de voorman, maar die zijn vanaf gisteren in een andere functie werkzaam. Er zijn alleen negen mensen voor de productie aangetrokken; de administratie gaat Van Beek jr. helemaal zelf doen met zijn vader en dienstverlening van het administratiekantoor De Rijke uit Oud-Vossemeer, die dinsdag avond nog bezig waren om de door start mogelijk te maken. M. Beve- le heropening van het bedrijf toe aan 'de gigantisch goede curator en de positieve opstelling van Van Beek, ook in het verleden.' "Van alle kan ten hebben we medewerking gehad. Het laatste halfjaar hebben we geprobeerd om de schade voor de crediteuren te beperken, maar slachtoffers waren niet te voorko men. Niet voor niks is het op een faillissement uitgedraaid." Bevelan der constateert, dat er onder druk van de nieuwbouw in de periode 1992-1994 in een verkrappende markt te duur personeel is aangeno men om de uitgebreide werkplaats te vullen. "En als de marges dan klein zijn en je zit met een leegloop van 30%, is dat nooit te behappen." Officieel begint de nieuwe een manszaak Van Beek jr. per 1 april. Volgens Marijn van Beek 'rollen de opdrachten op de fax binnen.' "Het kwalitatief hoogstaande werk blij ven we doen en met de helft van de mensen, heb je ook minder opdrach ten nodig. Bij de selectie van de mensen is naar ervaring en kwaliteit gekeken voor het werk dat we gaan doen. De vakbond had erop aange drongen om niet alleen met jonge mensen verder te gaan. Dat is niet gebeurd. Wel zijn er nieuwe functie- en loonafspraken met de negen gemaakt. Voor de anderen is het triest, maar we konden alleen in afgeslankte vorm verder", aldus Van Beek jr. Het was muisstil in de kantine, toen woensdagmiddag 19 maart om kwart over drie het faillissement bekend werd gemaakt aan het perso neel. Curator Van der Tak deed het woord, in aanwezigheid van dhr. Coban van de Industriebond FNV en mr. Vreijling, juridisch adviseur van de werkgever. "Het was geen teuke boodschap, maar ik liet direct al weten, dat we zouden proberen om in sterk afgeslankte vorm een doorstart te bewerkstelligen", aldus de curator. Hij raamt de schuld aan de crediteuren op ruim vier ton, exclusief de bank, fiscus en bedrijfs vereniging. "Het bedrijf is wat snel gegroeid, wat liquiditeitsspanning veroorzaakte. En als je dan opdrachtgevers hebt die niet aan hun verplichtingen voldoen en de prijzen onder druk staan, dan krijg je niet veel kans om body te krijgen. Perso- ZIE VERDER PAGINA 7 De vereniging Philadelphia is samen met enkele andere organisaties bezig om te bekijken of er een dag verblijf voor verstandelijk gehandi capten en ouderen opgezet kan wor den op Tholen. Het initiatief hier voor is uitgegaan van de stichting Dagcentra Oosterschelde. "We zijn nog maar in een pril stadium, dus er is nog maar weinig bekend", zegt Leune. "Maar we hebben een enquê te gehouden onder ouders en verzor gers van mensen die voor een plaats in een dagverblijf in aanmerking zouden komen. En er is voldoende belangstelling om een dagverblijf hier levensvatbaar te maken. Maar dit moet over zoveel schijven dat het nog wel even kan duren voor het er is." Tholen is wat betreft een dergelijk dagverblijf een 'witte vlek' op de kaart. Mensen die naar zo'n dagver blijf (en zeker die met een protes tants-christelijke signatuur) willen, moeten nu naar Goes, Zierikzee of een eind Brabant in reizen. "We gaan ons op andere dagverblijven in bijvoorbeeld Brabant oriënteren om te zien hoe het daar opgezet is", ver telt Leune. "Misschien lukt het. Des tijds dachten we ook niet dat er een gezinsvervangend tehuis zou komen en nu is de Annewas er toch ook. Er is nog veel werk aan de winkel, maar we proberen het gewoon." Op een dagverblijf kunnen de gehandi capten allerlei activiteiten doen zoals bakken, knutselen en tuinie ren, maar ook het schoonmaken van het gebouw behoort daarbij. Er wordt voorzichtig ook al wat rond gekeken naar een eventuele plaats voor het dagverblijf. Als optie voor de beginperiode is Ons Huis van de TIJDENS DE PAASSHOW KRIJGT ti VOOR IEDERE BESTEDE E. 1000,-EEN ECU- CHEOUET.WV.fi. 125,- (ENKELE ARTIKELEN UITGEZONDERD) Zuidweg20a, Zonnemaire. Tel. 0111-401318. Volop parkeergelegenheid en goed bereikbaar per openbaar vervoer. ohh* w stichting Ontspanning Gehandicap ten aan de Langeweg in Scherpenis se genoemd. Tegen de zomer zal er meer bekend zijn over de voortgang van zaken. Er zijn maar zeer weinig verenigin gen die kunnen bogen op een zo gro te opkomst bij de jaarvergadering als Philadelphia. Dinsdag zaten er ruim 100 mensen in het Holland Huis te Scherpenisse. De vereniging bestaat dit jaar 30 jaar. "We hebben hiervoor al veel materiële en finan ciële belangstelling gekregen", meldde voorzitter Leune op de bij eenkomst. Hij vertelde daarbij dat de stichting Ontspanning Gehandi capten (voortgekomen uit Philadel phia) onlangs een zeer forse gift van 53.400 gulden heeft gekregen. "De gulle gever is alleen bij het bestuur bekend en wij hebben die ook bedankt. De gever wenst echter ver der anoniem te blijven en dat respec teren wij", zei de voorzitter die wel aan kon geven wat er met het geld gaat gebeuren. "Het aanbouwtje van Ons Huis is dringend aan renovatie toe. Het is erg aan het verzakken. We gaan daarom het aanbouwtje slopen en een nieuw gedeelte weg zetten. Het plan hiervoor is al door de welstandscommissie goedge keurd en de bouwaanvraag is naar de gemeente." Overigens is de vereniging zelf er het afgelopen jaar ook niet op ach teruit gegaan. Penningmeester A. v.d. Perk kon een batig saldo van 1316 gulden melden. Dat was te danken aan meer contributie, giften en overige ontvangsten zoals de lan delijke collecte en een daling van de kosten en diverse uitgaven. De ver eniging telt 104 leden en 374 dona teurs. De contributie werd ondanks de goede cijfers toch verhoogd tot 38 gulden. Penningmeester v.d. Perk legde uit dat dit het gevolg is van een eis van de landelijke vereni ging die de contributie in 1998 op 40 gulden wil hebben. "Maar als we zien wat er met deze middelen gedaan kan worden voor onze medemensen met andere gaven (maar daarom niet minder onze naasten) wat betekent dan uiteinde lijk drie kwartjes per week?", alsdus v.d. Perk. De penningmeester was bij de bestuursverkiezing aftredend en herkiesbaar. Op voordracht van voorzitter Leune werd v.d. Perk bij acclamatie herkozen. In de financië le commissie werd J.B. Leunis uit Tholen als lid benoemd in plaats van mevr. A. Moerland-Ketting. Naast de gebruikelijke verloting ten bate van de vereniging (waar zoals gewoonlijk velen aan mee deden) en het optreden van het koor VZOS uit Sint-Philipsland, werd er ook nog een dia-serie vertoond over de acti viteiten van de vereniging en de stichting Ontspanning Gehandicap ten. Is David Nieuwenhuis koud in Albanië, al weer terug in Tholen Alle dertig huurwoningen in Maartenshof zijn toegewezen Literaire avond met Yvonne Keuls topper bij Uit op Tholen Commissie maakt rondje langs vijf bedrijven met 222 arbeidsplaatsen Moderne filmmuziek is moeilijk, maar je moet met de tijd mee, zegt gouden Concordia-lid H. Aalbrechtse Bewoners Poortvlietse Molenstraat willen niet wachten op vertrek garage M. Punt stopt na kwart eeuw als KNJV-bestuurder Grote beurt voor steigers in i Thoolse vluchthaven Winnaar ronde Oud-Vossemeer nieuwe trots van wielerfamilie Hage Gretig spelend Noad troeft Tholense Boys volledig af HET BEGIN IS SLECHTS TE BEGRIJPEN ALS MEN VANAF HET EIND TERUGREDENEERT Dit nummer bestaat uit 24 pagina's Het is, weer zover. Op eerste paas dag, 's nachts om twee uur, begint de zomertijd. De klok wordt een uur vooruit gezet, waardoor het 's avonds een uur langer licht zal zijn. De zomertijd duurt zeven maanden; op de laatste zondag van oktober moet de klok weer een uur terug. American Phil Textiles in St. Maar tensdijk heeft drie naaisters via een uitzendbureau aangenomen om merkjes aan te brengen in nacht hemden die bestemd zijn voor de Engelse markt. Het Lagerhuis heeft namelijk een wet aangenomen, waarin voorgeschreven is, dat er voor de brandgevaarlijkheid van bepaalde producten gewaarschuwd moet worden. In alle nachthemden van het vooraanstaande Amerikaan se merk Calvin Klein, dat vanuit St. Maartensdijk voor de Europese markt wordt gedistribueerd, moet de tekst 'Keep away from fire' worden genaaid. Een kostbaar kar wei, maar na een waarschuwing krijg je een boete en dat riskeert directeur P. Swarthoff van Ameri can Phil Textiles niet. De voorraad in St. Maartensdijk wordt van het merkje voorzien, maar voor de nieu we productie gebeurt dat direct-in Hongkong of China. Het internatio naal werkende bedrijf heeft nog meer met de gevolgen van plaatse lijke wetgeving te maken. Zo moet er bij de verkopen in Duitsland een milieutoeslag van 3% voor het ver werken van de verpakking worden betaald. Zie ook pagina 7. De 46-jarige bestuurder uit Ouden bosch kwam met de schrik vrij maar het duurde uren voordat de vracht wagen, van Van Gend Loos weer op de Provincialeweg stond en de pakjes konden worden besteld. De ruim acht ton wegende vracht wagen kwam via de berm op het talud van de dijk terecht, reed daar bij een boom met palen af en kantel de. Op ongeveer een meter van de sloot bleef de wagen op de rechter zijkant liggen. De bestuurder bleef bij het eenzijdig ongeval ongedeerd en kon via de verbrijzelde voorruit de cabine van zijn wagen verlaten. De politie van Tholen schakelde bergingsbedrijf Faasen uit Steenber gen in maar die beschikt niet over groot materieel om dergelijke vrachtwagens te bergen. Er was een hoogwerker van de firma Coppens voor nodig om de bestelwagen van het talud te tillen. Omdat de machi ne uit Roosendaal moest komen, duurde het geruime tijd voordat aan het karwei kon worden begonnen. Rond twee uur was de kraan met een hijsvermogen van zeventig ton aan wezig en kon men met de berging beginnen. De Provincialeweg werd door de politie en provinciale water staat tussen de Industrieweg bij Sint-Maartensdijk en de rotonde bij Scherpenisse afgezet. Alleen fiet sers en bromfietsers konden gebruik maken van het fietspad dat vrij lag, het overige verkeer werd via Scher penisse omgeleid. De operatie nam ruim een half uur in beslag. Eerst werd de hijsketting aan het voertuig bevestigd. Het voertuig werd lang zaam omhoog gehesen en boven het wegdek gebracht. Met behulp van de kraanwagen van Faasen werd de vrachtwagen vervolgens bijna 180 graden gedraaid zodat het voertuig weer op de wielen op de rijbaan kwam te staan. Daarbij lekte er water en olie op het wegdek dat met zand en zaagsel werd bedekt. Met blokken tegen de wielen werd de wagen stabiel gezet. Daarna kon de achterklep worden neergelaten om de pakketten (die kriskras in de wagen lagen) over te laden in twee andere vrachtwagens van het bedrijf die inmiddels in tegengestelde rich ting klaarstonden om de winkels en bedrijven alsnog van hun bestelling te kunnen voorzien. Even was de rij baan in een overslagpunt veranderd. De pakjes gingen op weg, maar de weg was toen nog niet vrij omdat de hoogwerker van Coppens de rijbaan bezette. Rond half vier kon de rij baan weer vrijgegeven worden voor het verkeer. De vrachtwagen wordt met behulp van een hoogwerker en een kraanwagen voorzichtig terug op de Provincialeweg gezet.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 1