g7 Alle dertig huurwoningen in Maartenshof zijn toegewezen Kaalslag op de Kettingdijk Moderne werkplek ambtenaren vereiste Misbruik neventak varkenshouderij Twee spelers Smash kampioen West-Brabant AVC wint simpel maar niet mooi Koersballen voor ouderen Ereprijzen voor gymnasten in springtoernooi Nieuwe trainer bij Eegedima Vijftien keer ereplaats voor Dolfijn '92 Schoolschakers Regenboog op de 17e plaats Donderdag 27 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Gymnastiek Chris van 't Hof en Anné van Dijke Uitstekend Nipte winst Volleybal Beter Wonen koopt bij verkoop woningen terug voor aankoopsom Voor het woonzorgcentrum Maartenshof in Sint-Maar tensdijk zijn alle dertig huurwoningen toegewezen. De belangstelling voor de huurwoningen is groot maar de verkoop van de veertien koopwoningen verloopt moeiza mer. Vier woningen zijn inmiddels door de stichting Beter Wonen verkocht. De nieuwe bewoners krijgen op 24 april de sleutel en kunnen vanaf 1 mei in het gloed nieuwe complex aan de Bloemenlaan hun intrek nemen. Eigen vermogen Bescherming "U gaat nogal tekeer tegen de plannen van de gemeente." De burgemeester kon het maandag in de gemeenteraad maar matig waarderen dat VVD'er R. Ravensteijn zijn bezwaren tegen de uitbreiding van het gemeentehuis maar weer eens uitte. Van der Munnik wees hem erop dat de gemeenteraad ook werkgever is van 150 ambtenaren en dat schept verplichtingen. Moderne werkplek Omwonenden Bitterhoekseweg aan b. en w.: Totaal 67 omwonenden van de komende varkenshouderij aan de Bitterhoekseweg bij Scherpenisse hebben bij b. en w. van Tholen een bezwaarschrift ingediend. Initiatiefne mer D. Bevelander spreekt over 'misbruik van de mogelijkheden om een neventak te beginnen.' Zwemmen Vroegop schreven elk drie partijen op hun naam. Ook de dubbels gingen naar Smash. Programma vrijdag 28 maart: Sios/Orion 2-Smash. Zaterdag 29 maart: Senioren Smash- Wanzl/Belcrum 7, Smash 3-Markiezaat 8. Jeugd Smash-Markiezaat, Smash 2- Tanaka 5, Wanzl/Belcrum 5-Smash 3, TCS 2-Smash 4, Markiezaat 6-Smash 5, Smash 6-Roosendaal 4, Smash A-Hotak B. De thuiswedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete te Sint-Anna- land. Op het West-Brabants kampioenschap tafeltennis in Rucphen werden twee spelers van Smash '76 winnaar in hun klasse. Chris van 't Hof deed het heel goed in de open S2-klasse, maar redde het daarin niet. Wèl werd hij kampioen in de D-licentie. Anné van Dijke werd bij de C-aspi- ranten winnaar. Chris van 't Hof en David van Driel waren de enige twee senioren van Smash die aan het kampioenschap meededen. Van 't Hof speelde heel sterk. In de voor ronden van de S2-klasse schakelde hij enkele gerenommeerde divisie-spelers uit. Hij werkte zich dan ook op tot de beste vier. Maar toen hij zich voor de finales moest plaatsen, liet Van 't Hof een steekje vallen. Van Driel speelde verdienstelijk, maar bleef buiten de prij zen. Gabriël Gunter bereikte bij de junioren in het enkel- en het dubbelspel driemaal de halve finale, maar hij werd uitgescha keld. Hoewel hij geen prijs behaalde, speelde de jonge, linkshandige Smash speler uitstekend. Hij schakelde bijna nog de grote favoriet uit: de latere kam pioen Stephan Wens van Vice Versa uit Oudenbosch. Zijn inzet werd echter'niet bekroond. Bij de aspiranten C-klasse behaalde Anné van Dijke in het enkelspel de eerste plaats, ten koste van zijn clubgenoot Matthijs Bruijnzeel die met een tweede plek genoegen moest nemen. In de extra klasse werd Anné van Dijke zowel in het enkel- als het dubbelspel in de halve finales uitgeschakeld. Matthijs Bruijn zeel lag er in de extra klasse al in de pou lewedstrijden uit en verloor in het dub belspel de tweede ronde. Peter Bazen bereikte in het enkelspel tweemaal de kwartfinale en in het gemengd dubbel de halve finale en in het dubbelspel werd hij tweede. Bij de welpen lag Harm Westdorp er in de poule van het enkelspel uit, maar in de dubbel werd hij eerste en hij nam een fraaie beker mee naar huis. Hubert Bruijnzeel werd in de pupillen D- klasse tweede en in het dubbelspel bereikte hij de kwartfinale. Peter Dieleman bereikte de halve finale van de aspiranten D-klasse en in het dub belspel kwam hij tot de kwartfinale. Leo nard Ketting werd in het enkel- en in het dubbelspel in de kwartfinales uitgescha keld. David Ketting en Remco Vroegop deden tijdens hun eerste toernooi erva ring op en werden in het enkelspel in de poules uitgeschakeld. In totaal werd Smash '76 als vereniging zesde bij de jeugd. Van de seniorenteams van tafeltennis vereniging Smash '76 kwam er zaterdag slechts één in actie in de competitie. Smash speelde thuis tegen Pinpongers. De Sint-Annalanders kenden een perfec te start en kwamen met 3-0 voor te staan. Maar in het dubbelspel ging het mis. Jos Bakker en Chris Hage gingen in drie sets tenonder (21-19, 14-21 en 19-21). Chris Hage ging in zijn tweede wedstrijd in het enkelspel in de fout en verloor, zodat de tussenstand op 3-2 kwam. De vier vol gende wedstrijden van Jos Bakker en Piet van Dijke leidden tot een voor sprong van 5-4. Dus de laatste partij van Van Dijke was beslissend voor de winst. Hij hield echter het hoofd koel en won in twee games (21-14 en 21-16). Daardoor won Smash met 6-4. In de beginnerscompetitie speelde Smash A-Witac. Smash boekte hier een forse 15-3 overwinning. Sander Koppe- jan won vier wedstrijden en Diana Heijboer, Anky Vroegop en Jantien Het eerste herenteam van volleybalver- enignig Intraco/AVC '87 is bezig aan een heel sterke tweede competitiéhelft. De ploeg is nog ongeslagen en gaf slechts twee sets weg. Ook zaterdag - in de thuiswedstrijd tegen Voko 2 - kwam daarin geen verandering. Het werd wederom een wedstrijd die nog geen uur (59 minuten speeltijd) duurde. Een gemakkelijke winst, maar geen goede wedstrijd. Daarvoor liet de verdediging te veel steekjes vallen. Het achterveld was te statisch en ging maar moeizaam naar de grond. Pas aan het einde van de derde set werd er fanatiek verdedigd en werden de rally's langer. Het krachtver- schil tussen de beide teams zat hem voor al in de passes die bij AVC beter ver zorgd waren en de Thoolse services leverden ook nogal eens directe punten op. In het begin van de derde set zette overigens een talentvolle Voko-speler ook de Thoolse ploeg met een serie mooie sprongservices flink onder druk. Maar de concentratie was op tijd terug en AVC boekte wederom de volle 3-0 winst. Aan Thoolse zijde viel de goede invalbeurt op van Arjen Zandijk die bekeken aan het net opereerde. De Thoolse volleyballers blijven door deze winst op het goede spoor en dat geeft hoop voor de staart van de competitie waarin de prijzen verdeeld gaan worden. AVC is niet tevreden over de 'onbenulli ge planning' van de competitieleider die de ploeg in april alleen maar uitwedstrij den laat spelen. Een tweede punt van ergernis voor de Thoolse volleybalploeg is dat AVC 2 zaterdag maar liefst twee wedstrijden pal achter elkaar moest afwerken. Na een zware viersetter tegen Symmachia uit Roosendaal die eindigde in een 2-2 gelijkspel, moest AVC direct weer aan treden tegen Val (één van de koplopers). Een te verwachten nederlaag was het gevolg. De merkwaardige planning van de competitieleider zet zich voort, want ook op 12 april staan er weer twee wed strijden voor AVC 2 op het programma. Het derde herenteam van AVC leed een onnodige nederlaag tegen koploper Rowi uit Etten-Leur. Drie keer lieten de Thole- naren een setpunt schieten in de tweede set. Het gevolg was dat Rowi zich kon herstellen en deze ploeg trok de partij dan ook naar zich toe. Het werd 3-1. Programma zaterdag 5 april: Heren Voko 3-AVC 3, De Burgst 6-AVC 4. Dames Sibloco 2-AVC. Jeugd gemengd De Burgst 7-AVC 5. De gymverenigingen WIK uit Sint- Annaland en Olympia uit Tholen boek ten zaterdag succes op het voorjaars- springtoernooi van zuidwest-Nederland in Steenbergen. In deze wedstrijd waar aan in totaal 161 ploegen deelnamen, behaalden de Tholenaren tien ereprijzen; acht voor WIK en twee voor Olympia. Aan de wedstrijden deden behalve deze twee clubs van Tholen ook nog Excelsi or uit Poortvliet en TVT uit Tholen mee. Men kwam uit op drie niveaus: niveau 3 is het gemakkelijkste, niveau 2 is moei lijker en het eerste is het hoogste (lande lijke) niveau. De sprongen werden uitge voerd op de lange mat, minitrampoline met paard, minitrampoline en de kast. Het was tot nu toe de grootste spring- wedstrijd die de KNGB in deze regio organiseerde. WIK legde beslag op zes eerste prijzen en een tweede en derde prijs. Olympia viel een tweede en derde prijs te beurt. De uitslagen van de Thool se deelnemers waren: LANGE MAT. Niveau 3 Dames/heren: 3 WIK 14,3 p. Dames: 2 Olympia 16,6 p. (ereprijs); 3 WIK 15,9 p; 4 TVT 15,7 p. Meisjes tot 16 jaar: 5 Olympia 14,2 p; 6 Excelsior 13,3 p. Jeugd tot 12 jaar: 1 WIK 16,7 p. (ere prijs). Meisjes tot 12 jaar: 1 WIK 17 p. (ere prijs); 6 TVT 3 15,6 p; 8 TVT 2 15 p; 13 TVT 1 13,4p; 16 Excelsior 10,3 p. MINITRAMPOLINE EN PAARD. Niveau 2 Dames/heren: 2 WIK 16,6 p. Niveau 3 Dames: 2 WIK 16,1 p. MINITRAMPOLINE. Niveau 1 Dames/heren: 2 WIK 14,9 p. Niveau 2 Meisjes tot 12 jaar: 1 WIK 15,4 p. (ereprijs); 3 TVT 14,6 p. Niveau 3 Dames: 1 WIK 16,4 p. (ere prijs); 2 TVT 16,1 p; 3 Olympia 15,9 p. Meisjes tot 16 jaar: 3 Olympia 15 p. (ere prijs); 4 Olympia 14.9 p; 6 Excelsior 14,1 p. Meisjes tot 12 jaar; 3 WIK 15,3 p. (ere prijs); 5 TVT 1 14,7 p; 6 TVT 2 14,6 p; 8 Olympia 14,3 p; 13 Olympia 1 13,1 p; 14 Excelsior 12,7 p. Jeugd tot 12 jaar: 1 WIK 15,2 p. (ere prijs); 4 Olympia 14,1 p. KAST. Niveau 3 Meisjes tot 12 jaar: 2 WIK 16,2 p. (ereprijs). Jeugd tot 12 jaar: 1 WIK 16,2 p. Tennisvereniging Eegedima uit Tholen heeft een nieuwe trainer aan getrokken. De 26-jarige Patrick Nooijens uit Etten-Leur begint dins dag zijn werk in Tholen. Nooijens begon zes jaar geleden met zijn opleiding tot tennisleraar in België. Hij gaf les aan de tennisacademie in Antwerpen en bij de tennisclubs Vijfhuizen en Etten in Etten-Leur en tennisclub Hoeven. Hij gaf daar naast ook diverse cursussen in het buitenland. Momenteel werkt Nooijens nog steeds bij Etten. "Bij Eegedima staat mij een moeilijke, maar uitdagende taak te wachten. Namelijk om de jeugd actief aan het tennissen te krijgen", zegt Nooijens. "Het moet mogelijk zijn om over enige tijd weer over een breed jeugdteam te kunnen beschikken. Ik probeer kinderen spelenderwijs het tennis aan te leren. Het is belangrijk dat ze er plezier in hebben. Als dat lukt, moet het haalbaar zijn dat een groep wedstrijden en competitie gaat spelen. Het is ook erg belang rijk dat ouders hun kinderen daarin steunen en een goed contact met hen stel ik op prijs." Nooijens gaat samen met Jeroen Hage les geven aan zowel jeugd als senioren op dinsdagmiddag, en op donderdag middag en -avond. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: 1 dhr. Schellinger en mevr. R. Nagtegaal 18 p; 2 J. Geuze en mevr. S. Hoven 14 p; 3 mevr. R. van Driel en A. Verkamman 13 p; 4 mevr. R. Burrows en mevr. A. Bal 11 p; 5 mevr-. D. Pigmans en mevr. C. Praat 10 p; 6 mevr. C. Waasdorp en L. 'Soomers 8 p; 7 mevr. F. Schellinger en 'mevr. Y. Verkamman 7 p; 8 J. Bal en wisselende partner 6 p. Sint-Maartensdijk: 1 mevr. C. van Mierlo en A. Leemreijze 42 p; 2 A. van Splunter en C. van Gorsel 36 p; 3 mevr. W. Lutt en mevr. L. Verschoor 33 p; 4 C. van Haaften en mevr. T. Goode 28 p; 5 mevr. S. Wolse en mevr. N. van Driel 25 P- 4»* «Sip' De huur van de woningen bedraagt 660 gulden per maand, plus 140 gul den voor servicekosten. De prijzen van de koopwoningen variëren van 169.000 gulden tot 178.000 gulden. De huurders weten nog niet welk appartement ze gaan betrekken. Allen zijn gevraagd hun voorkeur op të geven. Directeur J.J. Kloet van de woningstichting: "Er zijn mensen bij die per se op de Bloemenlaan uit willen kijken omdat het daar druk ker is, maar er zijn ook mensen bij die aan de andere kant op het wei land uit willen kijken. Het kan voor komen dat er tien huurders in dezelf de woning willen. Dan wordt het loten, maar we hebben ook naar een tweede en derde keus gevraagd. Want het is natuurlijk belangrijk dat de mensen het naar de zin krijgen." De meeste nieuwe bewoners komen uit Sint-Maartensdijk maar ook ouderen uit Scherpenisse en Poort vliet hebben zich in laten schrijven. Ook zijn er enkele oud inwoners uit de smalstad die nu in Goes wonen en terugkeren naar Sint-Maartens dijk. De huurders en kopers kunnen gebruik maken van verschillende diensten die Beter Wonen en de stichting voor regionale zorgverle ning (SVRZ) bieden. Voor deze zaken betalen de bewoners 140 gul den servicekosten per maand. Klei ne reparaties aan de woning bijvoor beeld die de huurders nu zelf moeten doen, zoals het vervangen van een deurkruk of een leertje in een kraan en het vastzetten van een losse con tactdoos, worden door een huis meester verricht. Ook de tuin wordt gewied, zoals in de Elenahof te Sta- venisse. In het bedrag zit ook de alarmering, de zonwering, het beheer en het onderhoud van de tuin, het rioolontstoppings-en goten- fonds en de glasverzekering. Van die 140 gulden valt 75 gulden onder de huursubsidie. Iemand met een AOW-uitkering krijgt 365 gulden huursubsidie over de 800 gulden die hij per maand kwijt is aan huur en servicekosten en betaalt dus 435 gulden, zo heeft Beter Wonen bere kend. De bewoners kunnen ook gebruik maken van de centrale voorzienin gen in de gemeenschappelijke ruim te die de SVRZ voor haar rekening neemt. De kosten van verlichting, energie en schoonmaken zijn ook in de servicekosten verwerkt. C. van Popering wordt zorgcoördinator en zal veelal 's ochtends aanwezig zijn. Zij verzamelt klachten die aan de twee huismeesters A. van de Ree en M. Hengstmengel worden doorge geven. Na de voorlichtingsavond eind november meldden zich 44 belang stellenden aan bij de stichting. Door overlijden en andere oorzaken ble ven er 36 over die begin maart het complex bezochten. Daarna meld den zich nog twee kandidaten aan. Van de 38 bleven er uiteindelijk 32 over en schreef er zich later nog een in. "Op de 30 huurwoningen is dat een goede belangstelling, maar op het totaal van 44 niet. We gaan zeker op de koopwoningen inzetten. Want gezien de ontwikkelingen in heel Nederland kan iemand met een stuk je eigen vermogen beter kopen dan huren. Iemand die vermogensbelas ting betaalt, krijgt geen huursubsi die. Voor een alleenstaande die 65.000 gulden per jaar te besteden heeft met een eigen auto en wat spaargeld zal tot 1 januari 1998 de volle huur worden berekend." Met de kopers richt Beter Wonen een vereniging van huiseigenaren op waarbij de corporatie een stem in het kapittel houdt. Beter Wonen vormt het bestuur en via een splitsing in het complex (tussen huur-en koop woningen) kan Beter Wonen het groot onderhoud van de koopwonin gen uitvoeren. Daarvoor en voor de administratie is 120 gulden per maand verschuldigd. "Een groot deel gaat in een reserve- pot. Op die manier hoeven de eige naren zich geen zorgen te maken over het groot onderhoud, want dat is vaak het punt; mensen die kopen krijgen zelf de onderhoudskosten op hun dak." Als een koopwoning na verloop van tijd leeg komt, heeft Beter Wonen het recht op terugkoop geregeld. "In het koopcontract hebben we het zo gesteld dat het appartement dat vrij komt eerst aan de woningstichting moet worden aangeboden. De men sen kunnen zelf een taxateur zoeken, wij doen dat ook. De waarde die een derde taxateur vaststeld is dan bepa lend voor de verkoopprijs, maar wij betalen altijd het minimum waar voor het gekocht is, onafhankelijk van de marktprijs. Is de taxatieprijs 150.000 gulden dan wordt voor een woning die voor 178.000 is gekocht, ook 178.000 uitbetaald. Op die manier willen we een vinger in de pap houden en speculaties vermij den. Dat is niet de opzet van het complex waarin we streven naar een mengeling van verschillende inko mensgroepen." De duurste woningen zijn de negen langs de Anjerstraat en de Bloemen laan. Die kosten 178.000 gulden, vijf ervan krijgen een eigen parkeer plaats. Een woning op de oostelijke hoek aan de binnenzijde gaat voor 172.000 over in andere handen en vier woningen aan de binnenzijde kosten 169.000 gulden. Beter Wonen heeft tot nu toe niet actief geworven voor de koopwoningen. "Dat hebben we gedaan ter bescher ming van de huurders. Als je er actief mee naar buiten gaat, komt er misschien ook interesse van buiten de gemeente van mensen die willen huren." Aan de zuidoostzijde is nog plaats voor woningbouw. Volgens Kloet is dat plan nog niet concreet. Mochten er koopwoningen verrijzen dan zal dat in dezelfde stijl gebeuren als de woningen van Maartenshof. Nieuw wordt een jeux de boulesbaan op het terrein. De koopwoningen zijn al opgele verd, het gehele complex staat op 22 april op het programma. De officiële opening is op 27 juni. Op 28 juni wordt het publiek in staat gesteld Maartenshof te bezichtigen. Op de Kettingdijk bij Tholen is een begin gemaakt met het rooien van 300 populieren. De bomen zijn versleten. Halverwege de dijk ligt het wegdek bezaaid met takken, zodat er niemand door kan. Het karwei wordt in opdracht van Staatsbosbeheer uitgevoerd. Dat heeft het rooi en van bomen dit jaar voor het eerst in één blok aanbesteed. Een bedrijf uit Zeeuws-Vlaanderen gaat zodoende overal in Zeeland aan de slag. Lang zal de dijk niet kaal blijven, want eind dit jaar worden aan de noordwestkant jonge bomen aangeplant. Opnieuw populieren (pop- ulus nigra). De VVD'er reageerde op een brief waarin een jurist zich namens J.B. Hage verzet tegen onteigening van diens aan het gemeentehuis gren zende schildersbedrijf. Het gemeen tebestuur wil op die plaats een uit breiding van het gemeentehuis reali seren. "De VVD gaat niet akkoord met de uitbreiding volgens uw voor stellen", zei Ravensteijn. Die voor stellen zouden 5,5 miljoen gulden kosten, maar zijn de afgelopen anderhalf jaar nooit in het openbaar besproken. De VVD-fractievoorzit- ter zinde dat niet: "Ik ben tegen het nemen van besluiten en het vergade ren in beslotenheid." J. van den Donker (D66) pleitte eveneens voor openbaarheid en ook P. van Belzen (RPF/GPV) vroeg om deze zaak in de openbaarheid te brengen zodra dat procedureel kan. "Het college heeft er geen moeite mee om zoveel mogelijk zaken in de openbaarheid te brengen, maar er zijn ogenblikken dat dit niet kan", reageerde de burge meester. De VVD herhaalde het verzoek om een onderzoek naar de noodzaak van de uitbreiding gekoppeld aan de efficiency van het ambtelijk appa raat. "E)e collegepartijen hebben zo'n onderzoek afgewimpeld als te duur, maar een objectief rapport kan draagvlak scheppen. Nu wordt gemeenschapsgeld weggegooid voor zinloze plannen", zei Ravenste ijn. D66 en AOV voelen ook voor een dergelijk onderzoek, maar PvdA'er M.A.J. van der Linde deed het af als 'flauwekul'. "De VVD heeft zélf kunnen zien dat de ambte naren te krap zitten. Tholen wijkt bovendien niet af van de norm van zoveel ambtenaren per duizend inwoners. Als Ravensteijn zijn ogen open doet, zal hij zien niet om de uitbreiding van het gemeentehuis heen te kunnen." Ook voor D66 staat het geenszins vast dat de uitbreiding moet plaatsvinden in de mate en op de plek zoals het gemeentebestuur wil. Als werkgever heeft de raad de ver plichting om te zorgen voor moder ne huisvesting en een moderne werkplek voor de ambtenaren, aldus de burgemeester. "Je kunt niet om de wettelijke eisen heen die aan de werkplek gesteld worden", meende ook W.C. van Kempen (CDA). Zowel Van Belzen als Van den Don ker waren in dat licht benieuwd naar het eerstvolgende arbo-verslag. "Het is duidelijk dat er hier en daar knel punten zijn in de organisatie. Daar om moeten we naar de burgers toe dapper kunnen zeggen dat extra ruimte nodig is", vond SGP'er K.A. Heijboer. Wat de brief van schilder Hage betreft, daaruit proefde Van der Lin de dat er nog ruimte bestaat om te onderhandelen. "Ik benadruk onze eis om te proberen tot overeenstem ming te komen", zei hij. Maar omdat Hage vasthoudt aan vervangende nieuwbouw aan de Bleekveldweg - wat in strijd is met het bestemmings plan buitengebied - zag de burge meester toch problemen. "Hoe bitter wordt het rondom de Bitterhoekseweg?", aldus Bevelan der. Hij en andere buurtbewoners tekenen protest aan tegen de ont- werp-milieuvergunning die b. en w. willen verlenen aan mevr. H.M.D.L. van Strien uit Poortvliet. "Wij zien de twee stallen van 66 meter lang niet als een neventak. Dit is gewoon puur een nieuwe vestiging, voor de volle 100%! De hele buurt heeft daar bezwaar tegen." Bevelander spreekt over 'de zoveel ste verkapte aanvraag van een nieuwvestiging via de achterdeur.' De varkensstallen zijn gepland op de plaats waar nu nog een schaaps kooi staat. "De milieuvergunning is aangevraagd door mevr. Van Strien, terwijl haar man - J. van Leijsen - grondeigenaar is. Deze moet goed weten, dat dit hier niet geaccepteerd wordt", ajdus de buurtbewoners in hun bezwaarschrift aan b. en w. "Als deze opzet doorgaat, heeft dit gevol gen voor de bestaande bedrijven in de naaste omgeving, waardoor zelfs een kleine neventak onmogelijk wordt gemaakt. De stank die het nieuwe bedrijf gaat veroorzaken, tast onze leefomgeving aan. Als buurtbewoners hopen wij, dat b. en w. dit bezwaar serieus overwegen en niet tot het verlenen van een milieu vergunning overgaan." De verzoeken van de eerste zeven grote varkenshouderijen van onder nemers uit voornamelijk Oost-Bra bant, riepen destijds massaal protes ten op van inwoners van Tholen. Bij de aanvragen voor uitbreiding van die zeven en diverse andere verzoe ken, alsmede neventakken van Thoolse boeren verstomden de pro testen echter. "Wij willen de mensen weer eens wakker schudden", zegt Bevelander, die zelf akkerbouwer is aan de Kalfdamseweg. "De manier waarop zo'n aanvraag aan de Bitter hoekseweg wordt ingediend, staat ons niet aan. Daar zijn we niet gelukkig mee. Volgens ons wordt het bouwplan straks weer doorver kocht", aldus Bevelander. Inmiddels is er bij de gemeente weer een bouwaanvraag ingediend voor het bouwen van twee vleesvarkens stallen aan de Annavosdijk te St. Annaland. Dit perceel is eigendom van J.L. Goedegebuure Pzn. De provincie Zeeland belegt dins dag 15 april in motel Goes om acht uur een inspraakavond over het nieuwe beleid voor de veehouderij. Hier komt het opleggen van een milieu-effectenrapportage aan de orde en de beperking tot een neven tak met maximaal 1000 m2. Vijftien ereplaatsen en veertien persoon lijke records aan diggelen. Dat was zon dag de oogst van zwemvereniging De Dolfijn '92 op de invitatiewedstrijd in Hulst. De verdeling van de ereplaatsen was als volgt: MEISJES tot elf jaar. 100 m vrije slag: 3 Marieke Weggemans 2.09.9 min. Tot veertien jaar. 100 m schoolslag: 2 Coriene Bolier 1.42.7 min. 100 m vrije slag: 3 Ingrid Bouten 1.20.4 min. en p.r. Tot zestien jaar. 100 m rugslag: 1 Mireille v.d. Maas 1.24.2 min. en p.r. Tot achttien jaar. 100 m rugslag: 1 Ing rid Bouten 1.28.6 min. en p.r. JONGENS tot veertien jaar. 100 m vrije slag: 1 René van Oudenaarde 1.10.2 min. en p.r. 100 m schoolslag: 1 René van Oudenaar de 1.24.1 min. Tot zestien jaar. 100 m mgslag: 1 Wer ner de Viet 111.2 min.; 2 Pascal de Viet 1.14.9 min.; 3 Martijn v.d. Graaf 1.23.2 min. 100 m schoolslag: 1 Wemer de Viet 1.23.3 min. Tot achttien jaar. 100 m vrije slag: 2 Remco de Viet 1.06.2 min.; 3 Pascal de Viet 1.07.3 min. Heren. 100 m vlinderslag: 1 Martijn v.d. Graaf 1.14.1 min. en p.r. 200 m wisselslag: 3 Werner de Viet 2.38.8 min. en p.r. Het schaakteam van CNS De Regenboog uit Tholen is op de Zeeuwse schoolschaakkampioen- schappen in Goes op de zeventiende plaats geëindigd. Zaterdag vertrok ken Huug Ouwersloot, Robin Siep, Marien Hopmans en Freek Geuze naar het Bevelandse om daar op het geblokte bord slag te leveren tegen negentien andere schoolteams uit Zeeland. Reservespeler Joep Roefs kon niet mee. In wijkgebouw De Spinne werd verspreid over de hele dag gespeeld in twee' poule van tien ploegen. Voor het klassement gol den echter niet de individuele resul taten van de spelers, maar er werd in wedstrijdpunten per team gerekend. Dat bleek achteraf nadelig voor De Regenboog. Want als bijvoorbeeld één van de vier spelers won en één remise speelde, betekende dat toch nul punten voor het team. Naar indi viduele punten gerekend, zou De Regenboog op de twaalfde plek zijn geëindigd. Maar de leerlingen had den, aangemoedigd door hun ouders en enkele leraren, een leuke dag en ze waren niet teleurgesteld met hun zeventiende plaats. Aangezien ze geen van allen op een schaakclub zitten (en ze zijn dat overigens ook niet van plan), vonden ze dat ze het best goed gedaan hadden. Enthou siast waren ze in elk geval wel, want zelfs als ze geen wedstrijden hoef den te spelen, gingen ze toch met iemand (ouders bijvoorbeeld) achter het schaakbord zitten. Een school uit het Zeeuws-Vlaamse Oostburg won uiteindelijk het kampioenschap.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 17