Geen respijt voor D.J. van Gorsel Auto kwijt en twee weken cel :i°lexöëmm Raad teleurgesteld in manier van omgaan met zakenrelatie Straatmakers kunnen 't niet bijbenen Geen goed rijbewijs en te zwaar beladen THOLENDER 'niOLKNDEKVVUs r* Ontduiking leerplicht bestraft met 250 gulden Geldboete voor botsing Veilingweg Laagvlieger beboet op de Philipsdam Financieel voordeel rechtvaardigt overstap Tholenderwijs Donderdag 27 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Raad tornt niet aan Raad van State Het overgrote deel van de gemeenteraad wil zich houden aan de uitspraak van de Raad van State aangaande de bouwplannen van Tholenaar D.J. van Gorsel aan de Post weg. Slechts VVD en AOV wilden hem alsnog ter wille zijn, terwijl D66 uitstel bepleitte bij het ontruimen van de boerderij Buitenzorg. De drie fracties stonden ook tegen over de andere partijen aangaande een bouwplan aan de Schoondorpseweg. Schoondorpseweg Thoolse bij herhaling niet verzekerd 'Een zeer hardnekkige mevrouw', zoals kantonrechter mr. A.L.R. Melens het uitdrukte, raakte vrijdagmiddag haar VW Golf kwijt en bovendien moet ze twee weken in de cel. Verder mag ze zes maanden geen auto besturen. M.M. was drie jaar achter elkaar al in een onverzekerd voertuig verbaliseerd. Schoonvader De overgang van de voorlichtingsrubriek Tholenderwijs van de Eendrachtbode naar de Thoolse Bode levert de gemeente weliswaar een voordeel op, maar de gevolgde procedure verdient niet de schoonheidsprijs. Dóö'er J. van den Donker zei dat maandag in de gemeenteraad, waar ook SGP, PvdA en AOV kanttekeningen plaatsten bij de manier waarop is onderhandeld. Troebel Kwaliteit Schadeclaim Raadsman: natte vingerwerk weegbrug Hoe raadsman mr.drs. E.R. Knoester het ook probeerde, de Thoolse kantonrechter week niet af van het feit, dat M. van H. uit Bergen op Zoom zonder een goed rijbewijs een auto met een te zwaar beladen aanhangwagen had bestuurd. Hij gaf daarvoor respectievelijk een boete van 275 en 350 gulden, nadat de officier van justitie 375 en 450 gulden had geëist. Buren in opstand na geluidshinder De drie raadsfracties begrijpen niet, waarom Van Gorsels bouwplan als nieuwvestiging wordt aangemerkt. Hij moet zijn huidige bedrijf tenslot te ontruimen voor woningbouw. Tóch vonden de rechtbank in Mid delburg en de Raad van State dat hier sprake is van een nieuwe vesti ging. En dat de bouwvergunning terecht is geweigerd. "En we kunnen ons toch niet boven de Raad van State verheffen", zei M.A.J. van der Linde (PvdA). Ook SGP'er K.A. Heijboer, W.C. van Kempen (CDA) en P. van Belzen (RPF/GPV) von den dat de rechtsgang had plaatsge vonden. Mevr. E. Frigge-Hogesteeger daar entegen meende dat de gemeente niet voor Van Gorsel kan beslissen of deze kan blijven boeren. De Tho lenaar schreef aan de raad dat hij niet weet waar hij met zijn schapen naartoe moet, als hij zijn bedrijf niet elders mag voortzetten. "Wij willen zijn smeekbede honoreren. Laat uw hart spreken", riep mevr. Frigge de andere fracties op. "Natuurlijk", reageerde Van der Linde. "Maar er zijn regels waarmee we te maken hebben." Ook Van Kempen begreep de opstelling van de VVD-fractie niet. Maar J. van den Donker (D66) stelde voor om Van Gorsel op Bui tenzorg (waar zijn vader vanaf 1920 boerde) te laten wonen totdat deze een woning op eigen grond gereali seerd zou hebben. "Ik denk niet dat dit de juiste manier is om met een uitspraak van de Raad van State om te gaan", reageerde ook burgemeester Van der Munnik op de opmerkingen van mevr. Frig ge. "Je moet inderdaad oppassen om je niet te bemoeien met het gedrag van individuele burgers. Maar wat voor maatregelen heeft Van Gorsel zelf inmiddels getroffen?" De Tho lenaar is begin deze maand schrifte lijk verzocht de gebouwen van Bui tenzorg op 1 april 1998 vrij op te leveren. De burgemeester vertelde dat de Tholenaar inmiddels een nieuwe bouwaanvraag heeft inge diend. Die zal beoordeeld worden op grond van de omstandigheden, het bestemmingsplan en de uit spraak van de Raad van State. De zaak van Van Gorsel was maan dag het tweede geval waarbij VVD, D66 en AOV tegenover de rest van de raad stonden. Ook bij een ver zoek van KJ. Poot uit Scherpenisse kwamen de drie fracties in de pro blemen met het hanteren van de regelgeving. Poot wil een houten huisje aan de Schoondorpseweg ver nieuwen, om er te gaan wonen na het beëindigen van zijn agrarisch bedrijf in het kader van de ruilverka veling. De gemeente verleent echter geen vergunning. En dat na zorgvul dige afweging, want de ambtenaren hebben de zaak drie keer onder de loep genomen. "Kennelijk bevredigt deze zaak u ook niet", concludeerde Van den Donker uit die herhaalde studie. Volgens hem illustreert dit geval opnieuw dat het bestemmingsplan te star is of te star wordt gehanteerd. Dat ging de burgemeester te ver. "Maakt u er eens een keer een stu diestuk over, in plaats van steeds maar te roepen. Wilt u dan geen enkele regel?" reageerde hij. Het betreffende huisje is veertig jaar geleden gebouwd als tweede bedrijfswoning, en is dus een bur gerwoning in het buitengebied, stel de mevr. Frigge. Ze vond, evenals Van den Donker, dat het pand beter opgeknapt kan worden dan dat het verpaupert. En ze meende dat er gezien de ouderdom rechten ver worven zijn. De burgemeester zei dat het college tot de conclusie is gekomen dat het hier een vakantie woning betreft, vandaar de afwij zing van het nieuwbouwplan. "Maar niemand zal de eigenaar ervan weer houden het pand op te knappen." Van der Munnik zei dat er met de regelgeving in de hand zorgvuldig gezocht wordt 'naar mogelijkheden voor mensen'. "Maar zo nu en dan zijn die er niet, slaat de balans door naar nee, het kan niet." SGP, CDA, RPF/GPV en PvdA waren het met het weigeren van de vergunning eens. 'Toestemming verlenen zou het inslaan van de ver keerde weg zijn", aldus Van Kem pen. Van der Linde merkte nog op dat de VVD een tijdje geleden blij was met een notitie over handhaving van de regels in het buitengebied. "Maar de eerste de beste keer dat handhaving aan de orde komt, stemt ze tegen." De PvdA'er wilde weten of Poot bezwaar kan aantekenen zonder een bouwvergunning te heb ben aangevraagd, in verband met de kosten daarvan. Dat bleek niet het geval; de provincie verlangt een complete bouwaanvraag, zei de bur gemeester. "En ze reed nog terwijl ze een ont zegging van de rijbevoegdheid had. Bovendien deugde de auto niet", zei officier van justitie mr. J.J. A. Groen. De Thoolse was vrijdagmiddag zelf niet aanwezig bij het kantongerecht, maar werd bij verstek veroordeeld. Hetzelfde gold voor A.P.W., die er met 600 gulden boete afkwam omdat het de eerste keer was. M.J.B. uit Breda kreeg van de 600 gulden de helft voorwaardelijk met een proeftijd van 2 jaar. Ze was eigenaresse van de auto, maar haar zoon reed erin en moest de verzeke ring betalen. Door verhuizing was de rekening van de verzekerings maatschappij echter zoek geraakt, waardoor ze uitgeschreven was, wat in Tholen op 3 augustus 1995 ont dekt werd. De zoon noemde de uit schrijving 'onterecht.' "Als ik dat geweten had, was ik niet met een auto van 30.000 gulden naar Zee land gereden", vertelde hij. "Ik kan honderd andere smoezen herhalen, maar zoals u ook benzine in uw tank doet en zorgt dat er wie len aan uw auto zitten, zo moet u ook zelf aan de verzekering den ken", zei de officier van justitie. "Het staat ook in uw polisvoorwaar den dat uw verzekering vervalt wan neer u niet op tijd betaald hebt. Het Antiekveiling. De Lionsclub Scal- dis te Bergen op Zoom houdt op 19 en 20 april een veiling van kunst en antiek in het Markiezenhof te Ber gen op Zoom. Veilingmeester Wim Dieker van veilinghuis Troostwijk brengt stukken onder de hamer die mensen eerder hiervoor in konden brengen. Van de veilingkosten moe ten de verkopers tien procent en de kopers vijftien procent afstaan aan goede doelen. Dat zijn deze keer de stichting Behoud weervisserij en de stichting Paraplu (opvangcentrum voor daklozen). Zaterdag is de kijk dag van elf tot vijf uur en zondag van twaalf tot vijf uur wordt er geveild. kan u dus wel degelijk verweten worden dat u nalatig bent geweest", aldus mr. Groen, die 600 gulden boete eiste, waarvan 200 gulden voorwaardelijk. B. noemde dat nog 'vrij veel.' De kantonrechter hield nog meer rekening met het feit, dat de zoon sinds februari vorig jaar al werkloos was, ook al vond hij hem dan slordig ten aanzien van de ver zekering. "U moet daar zelf op let ten", zei mr. Melens, die van de 600 gulden de helft voorwaardelijk oplegde. E.R.D. uit Lepelstraat kreeg dezelf de straf. Ook hier ging het om eeü verzekeringszaak uit 1995. De auto was eigendom van D., maar zijn toen in St. Maartensdijk woonachti ge schoonvader reed ermee. Hij had de wagen eigenlijk gekocht, maar een vrijwaringsbewijs had D. nooit gezien. Wel echter de aanslag motorrijtuigbelasting en bekeurin gen. De schoonvader bracht de auto door geldgebreek naar de sloop en verdween met de noorderzon. "Ook al hebt u het niet expres gedaan, het niet verzekerd zijn van de auto is wel uw schuld", zei de officier van justitie. "U moet beter op uw zaken letten. Het is slordig om de verzekering niet goed te rege len." Mr. Groen eiste 600 gulden waarvan de helft voorwaardelijk. D. voerde aan, dat hij al genoeg gestraft was door de kosten die hij op zijn dak kreeg. "Het was een kwestie van vertrouwen, maar ik ben ernstig benadeeld. Spoor eerst mijn schoonvader op en hoor hem dan", zei D., maar de rechter1 voelde daar niets voor. "De kentekenhouder is verantwoordelijk en ook al is het je eigen vrouw, de verzekering moet goed geregeld zijn. Dat is te riskant om dat op z'n beloop te laten." Mr. Melens hield rekening met de finan ciële positie van de werkloze pijpfit- ter en nam de eis van de officier over. v, S.x 2 1 .,..U >:.-• m «itfeii*»1® ;>f 1} i vjh/ -** l i \{>H M JW**" - VERGADERING GEMEENTERAAD A - U>m <•-- «- 'sï>v-vA rmc«GB,un G£ME£Jvr£yj«(c "WSTWlGEW {5£55XMA6 IN ACHT BHAUEN jAmm wllfSP6 COMMISSI! s WÜN EN ONDERWIJS 5 «•"MHMiatf ZSfJ l SS itwUr™;. '.TV «te MxmMmmmm Het overleg rond de plaatsing van Tholenderwijs verdient niet de schoonheidsprijs, oordeelde een groot deel van de gemeenteraad. Een aangekondigde prijsverhoging van enkele procenten leidde ertoe dat de rubriek na 19 jaar uit de Eendrachtbode verdween. "De manier waarop het gegaan is, is teleurstellend", aldus M.A.J. van der Linde (PvdA). "Er komt een briefje van de uitgever waarin een prijsver hoging wordt aangekondigd. Dan wordt elders offerte gevraagd, de Eendrachtbode een briefje gestuurd met het verzoek eveneens prijs op te geven en dan klapt een 20 jaar oude relatie", schetste de PvdA'er de gang van zaken. "Het blijkt dat er alleen op papier zaken zijn gedaan. Buiten het spreekuur van de collegeleden is er niet van gedachten gewisseld tus sen partijen. Gezien de jarenlange relatie en de positie van de Een drachtbode in Tholen is dat te betreuren. De aanpak in dergelijke gevallen is een stukje bedrijfscul tuur, daar moeten we nog eens over praten." "Er is niet op de juiste wijze gecom municeerd", vond ook Van den Donker. "Als het om zo'n langdurige relatie gaat zonder dat er sprake is van klachten, dan moet je met elkaar spreken." M. Dijke (SGP) had gezien de jarenlange relatie een gesprek onder vier ogen eveneens geprefereerd boven een briefwisse ling. "De onderhandelingen hadden beter en niet zo plotseling gemoe ten", aldus mevr. M.H. Schot-de Hoog (AOV). De burgemeester zei dat, mede naar aanleiding van de geluiden in de commissie bestuurlij ke aangelegenheden, het college concludeert dat alles correct is ver lopen. Van den. Donker en Van der Linde bleven het jammer vinden dat er niet gepraat was. "Ook in een zakelijke relatie kan een gesprek van mens tot mens verhelderend werken", aldus de PvdA'er. W.C. van Kempen (CDA) daarentegen had niets op de procedure aan te merken: "De mogelijkheid tot com municatie is geboden, maar of daar vervolgens gebruik van wordt gemaakt. Er is gehandeld zoals met alle offertes gehandeld wordt. Thoolse bedrijven krijgen de gele genheid om in te schrijven en dat is ook hier gebeurd." Volgens een voorstel aan de raad kon de begroting 1997 met 22.500 gulden worden verlaagd als gevolg van de verandering van blad. "Troe bel", noemde Van den Donker de cijfers. "Slechts éénderde van dat bedrag - 7200 gulden - is het gevolg van het prijsverschil tussen Een drachtbode en Vorsselmans. Het vervallen van de dubbele publicaties via Tholenderwijs-kort levert 7900 gulden op en dan blijft 7400 gulden onverklaarbaar." De D66'er had die verklaring alsnog'gevonden: in de begroting was 9600 gulden opgeno men om tegenvallers op te vangen en dat bedrag wordt door de begro tingswijziging tot 2200 gulden ver laagd. "Er wordt gesuggereerd dat dit een besparing is, maar dat is niet zo. Het is een vertekening van het voordeel", zei hij over de rekenkun dige truc. Van der Munnik zag geen aanleiding om andere cijfers te noe men dan de raad in de stukken waren verstrekt. En de bijstelling van het 'bufferbedrag' was volgens hem het gevolg van het rekening houden met de op dit moment beschikbare cijfers. Het verschil tussen beide offertes rechtvaardigde de overstap, zo klonk van diverse kanten. Na 19 jaar Eendrachtbode is nu voor drie jaar een contract afgesloten met drukke rij Vorsselmans uit Zundert. "De Thoolse Bode is aanmerkelijk goed koper en dat heeft een pré", aldus Dijke. Ook Van Kempen was die mening toegedaan: "Een ander was duidelijk voordeliger en daar kun je niet onderuit. Tenslotte werk je met gemeenschapsgeld." "Het financiële verschil is te groot, daar kunnen we niet omheen", zei mevr. E. Frigge- Hogesteeger (VVD). Van der Linde stelde vast dat het financieel hoe dan ook voordeliger uitpakt. "En dat moet het AOV aan spreken." De ouderenpartij stelde schriftelijk vragen over deze kwes tie. "Ik begrijp dat de financiën de doorslag hebben gegeven. Het AOV is voor een zuinig beleid, maar de kwaliteit is ook belangrijk", zei mevr. Schot. Ook mevr. Frigge uitte haar waardering over de berichtge ving in de Eendrachtbode met betrekking tot de gemeentepolitiek. "De kwaliteit van de berichtgeving hebben we nooit ontkend", aldus de burgemeester. "Maar dat aspect heeft bij deze beslissing geen rol gespeeld. Wij vinden de kwaliteit van de Thoolse Bode ook verant woord." Omschakelen uit financiële overwegingen, daar is niets op tegen, aldus P. van Belzen (RPF/GPV). Maar hij had uit een publicatie begrepen dat vervolgens ook de bereikbaarheid een rol zou spelen. "Dat moet u er niet uitlichten", aldus Van der Munnik. "Over de bezor ging van de Thoolse Bode in het buitengebied zijn er klachten. Doet u daar wat aan", wilde mevr. Frigge weten. Het heeft de aandacht, verze kerde de burgemeester. Hij begreep uit verschillende opmerkingen dat sommige fracties een wat twee slachtige houding aannamen. "Het college gaat in deze zaak uit van een zakelijke verhouding. We laten de financiële overwegingen de door slag geven en geven vervolgens de ambtenaren de opdracht om eruit te halen wat erin zit. Als je een reken kamer had, dan zou die je bekritise ren als je dat niet deed." Wat het journalistieke aspect betreft in deze zaak, "daar mogen we niet aanko men", aldus Van der Munnik. Van Belzen kondigde aan dat hij bij de eerstvolgende begrotingsbehan deling de voorlichting aan de orde zou stellen. "Nu leg ik rrie neer bij de feiten. De begroting is vastgesteld en dan is het uitgangspunt dit pro duct met deze kwaliteit. Maar is het conform de regels dat evaluatie over drie jaar plaats vindt terwijl de begroting voor één jaar geldt?" En mevr. Frigge kondigde aan de kwa liteit van de rubriek in de gaten te zullen houden. "Als daaraan getornd wordt, stellen we dit opnieuw aan de orde." Ze had bovendien liever in een eerder stadium over de verande ring gesproken. "Het is jammer dat een stuk werk over de brug ver dwijnt, maar het zij zo", aldus Dijke. Hij bepleitte het zoveel mogelijk zaken doen van de gemeente met Thoolse bedrijven. "Maar niet tegen elke prijs, hoewel je een klein prijsverschil voor lief mag nemen." Maar daar wilde de burgemeester niet aan. "Men moet wél aan de prijs zijn. Nemen we een klein verschil voor lief ten gunste van de Thoolse ondernemer, dan geef ik u op een briefje wat er gebeurt met de prijs voor de gemeente." Mevr. Schot informeer de nog naar de opzegtermijn van drie maanden. Die was in het in 1991 gesloten contract met de Een drachtbode op verzoek van de gemeente opgenomen, maar is niet nagekomen. "We zien een eventuele schadeclaim met belangstelling tegemoet, maar denken dat dit geen haalbare kaart is", aldus de burge meester. Het rioleringswerk op het kruispunt Schoolstraat/Kloosterstraat in St. Annaland. De verkeersproblemen in het cen trum van St. Annaland stapelen zich op door een omvangrijk rio leringswerk, waardoor diverse kruispunten gelijktijdig versperd zijn. Voor Koninginnedag moet al het leed geleden zijn. De moeilijk heid is, dat het rioleren sneller gaat, dan de straatmakers kunnen bijbenen. Daardoor ligt naar ver houding een groot stuk straat open, zowel het kruispunt School- straat/Raiffeisenstraat als de krui sing Schoolstraat/Kloosterstraat. De twee basisscholen en de chr. kleuterschool zijn hier gevestigd, wat veel verkeer aantrekt. "Met een beetje begrip en goede wil, is dat allemaal wel op te lossen", zegt W. van Vossen van gemeente werken Tholen. Hij heeft veel klachten gekregen over de afslui ting, maar meer van andere inwo ners, dan de directe omwonenden. Die zijn volgens Van Vossen heel tevreden over de uitvoering van het karwei. "Het gaat ook voor spoedig, mede door het weer." Voor de Pasen zal het kruispunt Schoolstraat/Raiffeisenstraat nog bestraat worden; bij de kruising met de Kloosterstraat worden rij platen gelegd. Volgende week wordt het karwei vervolgd, waar door het kruispunt Klooster straat/Zuidstraat bij de biblio theek ontoegankelijk wordt en daarna gaat aannemer Van Dijck- Petit verder, de Anna van Bourg- ondiëstraat over, een stukje Huy- gensstraat in. Ook dat is een druk ke verbinding tussen de nieuw bouwwijk Stoofweg en het cen trum van St. Annaland. Dubieus, natte vingerwerk, vond de raadsman. Op 29 september 1995 was Van H. op de Postweg bij Tho len aangehouden. Hij reed met knip perlichten 60 km op de 100 km weg omdat hij niet echt ervaren was in dit soort transporten. Van H. had geen rijbewijs E en de aanhangwa gen woog door zwère grindtegels 1380 in plaats van de toegestane 800 kilo. Op de weegbrug van Baren- brug in Oud-Vossemeer was dat door de politie vastgesteld^ maar er was geen officieel weegbriefje, want de printer weigerde. Van H., die geen antwoord kreeg op zijn vraag hoeveel het gewicht was, kreeg van de politie wel toestemming om naar Poortvliet te rijden. En hij moest nog een lading halen. Officier van justitie mr. J.J. A. Groen wees op het gevaar van een te zware lading. "De massa achter de auto kan je bij het remmen lanceren en dan zijn de gevaren voor andere wegge bruikers levensgroot." De raadsman zette echter grote vraagtekens bij de bewijsvoering en sprak ook over tegenstrijdigheden en onduidelijkheden in de tenlaste legging. "De overbuurman van de weegbrug heeft een handtekening gezet bij het gewicht, zonder dat gevraagd is of die wel deskundig is. Er was alleen een kladje en daarom waag ik de kracht van het bewijs te betwijfelen." Mr. Knoester wees er verder op, dat Echtparenavond EO. De Evangeli sche Omroep houdt op maandag 14 april een echtparenavond in Zierik- zee. Op deze avond spreken Auke en Tjitske Lemstra over het onder werp 'communicatie in het huwe lijk'. Presentatie is in handen van Bertie Richardson. De avond, die bedoeld is voor echtparen, begint om acht uur in de Christelijk Gere formeerde kerk te Zierikzee. Op een ouderwetse manier mensen moe maken. Dat stond H.C. den H. uit St. Philipsland voor ogen toen hij zijn leerplichtige zoon thuis aan het werk zette. Op school ging het niet zo best. Slechte rapporten, blijven zitten, een gesprek met de leraren bood geen uitkomst. Dan weet ik wel raad, zei de vader en hij liet zijn zoon hard werken in de eigen groot handel in groenten en fruit, 's Mor gens om half drie al op, dan raak je je wilde haren wel kwijt, meende Den H. "Als iemand namelijk geen doel heeft, dan wordt het kwaad nog erger", zei hij tegen de Thoolse kan tonrechter mr. A.L.R. Melens. Die vond, dat de vader heel veel zelf uit maakte, terwijl de wet toch voor schrijft dat je tot je 18de naar school moet. "U heeft dus niet de goede methode gevolgd." De kantonrech ter wees hem ook op de mogelijk heid om ontheffing te vragen van de leerplichtwet. "Dan weet ik zeker, maar dan komt er een psycholoog aan te pas en daar zijn hele slechte ervaringen mee. Ik ben principieel tegen zulke dwaasheid. Als de jeugd weerbarstig is, dan is werken de bes te remedie", zei de St. Philipslander. Officier van justitie mr. J.J. A. Groen bracht naar voren, dat Den H. het heft in eigen handen had genomen. "Wetten gelden voor alle Nederlan ders. Als u zelf een keuze maakt, kan niemand dat toetsen." De offi cier hield er rekening mee, dat het feit al behoorlijk lang geleden was: van 4 september tot 20 november 1995 ging de jongen niet naar school. Hij eiste een volledig voor waardelijke geldboete van 250 gul den met een proeftijd van 2 jaar. De kantonrechter was het daarmee eens. Vijfhonderd gulden boete gaf de Thoolse kantonrechter bij verstek aan de 45-jarige E. van den O. uit Schiedam. Die gaf 27 april van het vorig jaar op het kruispunt Veiling- weg/Langeweg/Stoofweg in St. Annaland geen voorrang aan de eveneens 45-jarige automobilist Van der Wal uit St. Annaland. Die laatste kwam uit de richting Poort vliet en werd aangereden door de van de Veilingweg naar de Stoof weg overstekende auto met drie inzittenden uit Schiedam. Twee inzittenden werden uit de wagen geslingerd en met gekneusde ribben en een hersenschudding naar het ziekenhuis gebracht. Een derde pas sagier moest ook naar het zieken huis, maar kon na observatie na'ar huis. "Het is echt een wonder dat het zo afgelopen is", zei de kantonrech ter. "De letsels vielen reuze mee." De twee auto's waren total loss. De brandweer hielp bij de hulpverle ning. niet over het samenstel van de auto met aanhangwagen gesproken werd. En voor een personenauto had Van H. wel een geldig rijbewijs. "Mijn cliënt is niet te beroerd om fouten te erkennen, maar gezien de vele onduidelijkheden en de geringe kracht van het bewijs vraag ik inte grale vrijspraak", aldus de raads man. De officier wees alle bezwaren af. Hij erkende wel, dat er iets met de uitdraai van de weegbrug aan de hand was, maar 38 tegels van 20 of 25 kg, het was voor mr. Groen heel duidelijk dat de aanhangwagen te zwaar geladen was. Voor de kantonrechter was het bewijs ook wettig en overtuigend geleverd. Hij had geen enkele twijfel over het rijbewijs en evenmin over het gewicht. "De verbalisant gaf aan, dat hij het gewicht op de weegbrug heeft gezien", aldus mr. Melens. Omdat het al zolang geleden was, deed hij voor elk feit 100 gulden van de eis af. Bij verstek werd D.M. uit Rotter dam tot 165 gulden boete veroor deeld omdat hij op de bromfiets reed terwijl hij nog geen zestien was. En L.F.M.S. moet 125 gulden beta len omdat hij op de Poortvlietsedijk zonder rode driehoek een tractor bestuurde. "U zou aan mij een hele kwaaie heb ben als ik uw buurman was", zei kantonrechter mr. A.L.R. Melens vrijdagmiddag tegen de 38-jarige Tholenaar A.J.G.G. Die kreeg niet temin zijn in beslag genomen akoe stische piano terug van de justitie. Als hij echter weer geluidshinder in de buurt veroorzaakt, dan is hij de apparatuur echt kwijt en bovendien moet hij dan 300 gulden boete beta len. Die legde de Thoolse kanton rechter nu geheel voorwaardelijk op met een proeftijd van twee jaar. Op 17 november vorig jaar barstte de bom. Na herhaalde overlast van keiharde muziek ('s nachts en 's och tends vroeg) kwam de hele buurt in opstand toen er een nummer van Michael Jackson werd gedraaid. G. liet het via de telefoon aan een vriend horen. "Ik geef toe dat ik te weinig rekening met de buren gehouden heb", erken de de Tholenaar. Zonder werk en met gebruik van alcohol en drugs was hij echter flink in de problemen geraakt. "Ik maak nu nog muziek, maar op bescheiden wijze", vertelde hij. Officier van justitie mr. J.J.A. Groen hield G. voor, dat mensen met elkaar rekening moeten houden. "U hebt de nachtrust van uw buren verstoord. Dat moet u niet meer doen. Als u harde muziek wil draaien, bouw dan een studiootje of laat het. U krijgt uw spullen nog één keer terug, maar de volgende keer niet meer." De officier hield rekening met de finan ciële positie van G. (bijstandsuitke ring, hypotheekschuld) en eiste een geheel voorwaardelijke straf van 300 gulden. Daarmee was de kan tonrechter het eens. Hij noemde geluidsoverlast 'een serieus pro bleem.' Maandag hield de politie snelheids controles te Sint-Philipsland, Poort vliet en Tholen. Daarbij werden in totaal 67 bestuurders bekeurd. Gemiddeld tien procent van de gecontroleerde voertuigen reed te hard. De snelste, een echte laagvlie ger, haalde op de Philipsdam een snelheid van 154 km per uur. Van kwart over acht tot kwart over negen werd er op de Philipsdam gecontro leerd. In die tijd kwamen er 161 voertuigen voorbij waarvan er zes tien (tien procent) de maximumsnel heid van 100 km per uur overschre den. Van kwart voor tien tot half twaalf vatte de radarwagen post op de Poortvlietsedijk te Poortvliet. Hier mag 80 km per uur gereden worden. Van de 384 bestuurders die passeer den, reden er 34 (9 procent) te hard. De hoogst gemeten snelheid was hier 120 km per uur. Tot slot controleerde de politie op de Oesterdam te Tholen. Van kwart voor één tot kwart voor twee pas seerden hier 171 voertuigen waar van er zeventien (tien procent) har der reden dan de toegestane 100 km per uur. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 137 km per uur. De politie heeft weer een aantal snelheidscontroles aangekondigd. Op de Oesterdam wordt op 27 maart, 4 april en 10 april gepost, op 30 maart op de Oud-Vossemeerse- dijk te Oud-Vossemeer en op 7 april op de Broekseweg te Oud-Vosse- meer. Snelheidsovertreding. De Thoolse kantonrechter heeft de 48-jarige Belg J.S. uit Ekeren tot 350 gulden boete veroordeeld wegens een snel heidsovertreding op de Oud-Vosse- m'eersedijk op 19 november 1995.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15