s Thoolse akkers onder plastic Plaatselijk nieuws s VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 maart 1997 Verkoping jeugdclubs Mattheüs Passion Puzzelrit MAC Inbraak Ten Ankerweg King-Corns in Ten Anker Presentatieconcert van Concordia druk bezocht H. Aalbrechtse 50 jaar bij Concordia Berrevoets wint eerste wedstrijd Pieterman Nieuwe stoelen Eben Haëzer Grond voor bouwmaterialen Erfpacht voor kermis Verkoping Ger. Gem. Oud- Vossemeer Lentemarkt r.k. school Winteravond Biljarten Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Sint- Annaland Scholenbouw duurder Grond voor Bronsgeestweg Grondverkoop Schoolstraat Sint- Maartensdijk Buxusjes gestolen Klaverjassen Subsidie voor kinderclub Lampionoptocht Vliegenplaag Huisje Schoondorpseweg Predikbeurten Nieuwe c.v. kleuterschool Verstelbare armleuningen Zangavond succes Weekend diensten I De jeugdclubs van de Hervormde Gemeente organiseren zaterdagmid dag van twee uur tot half vijf een verkoping in De Wingerd. Verkocht worden onder meer bloemen en planten, oliebollen, snoep en cadeautjes. Verder kunnen kinder en raadspelletjes gedaan worden en een huifkartocht meegemaakt. Ver der is een koffiehoek ingericht. Van de opbrengst is de helft bedoeld voor de nieuwbouw van De Win gerd en de andere helft voor het jeugdwerk. De bijeenkomst van de NCVB stond woensdagavond in het teken van de Mattheüs Passion van J.S. Bach. Presidente mevr. Heemskerk-van der Laan heette de 55 aanwezigen welkom en hield een korte meditatie naar aanleiding van een schriftle zing uit Mattheüs 27. Na de pauze kwam muziekleraar Van der Veer aan het woord. Met zijn uitleg en met behulp van een tekstblad luis terden de dames naar de Mattheüs Passion. Al in de vroege middeleeu wen was het de gewoonte om het lij densevangelie te zingen. Bach schreef de Mattheüs Passion in 1723. De persoonlijke geloofsbele ving tussen Jezus en het volk komt in de helfe compositie voor. Bach weet door muzikale aardigheden en klemtonen veel bijbelse begrippen uit te beelden. Al is dit voor een leek moeilijk waar te nemen. De uitleg van Van der Veer was voor de dames dan ook erg leerzaam. De avond was echter te kort om alles uit te leggen. Na de Mattheüs Passion droeg mevr. J. Hage-Kalle nog het gedicht 'Pasen' voor. Mevr. Van Heemskerk bedankte Van der Veer voor zijn inleiding met een attentie. Mevr. Deurloo-van de Velde eindig de met gebed. C. Droogers heeft de eerste puzzel en oriëntatierit van dit seizoen van de motor- en automobielclub Tholen (MAC) gewonnen. Droogers liep op .het parcours slechts dertig strafpun- ten op. In de A-klasse was de uit slag: 1 C. Droogers 30 strafpunten; 2 C. de Jonge 60 p; 2 M. Vinjé 60 p; 4 C. Smits 68 p; 5 J. Hage jr. 120 p; 5 J. van Vossen 120 p; 7 J. Overbee- ke 123 p; 8 J. Hage sr. 150 p; 9 v.d. Maagdenberg 204 p; 10 A.J. Hage 240 p. In de klasse B was de uitslag: 1 J. Lensen 210 strafpunten; 2 H. Jansen 240 p; 3 G. Faase 244 p. Bij de familie De Lange aan de Ten Ankerweg is vrijdagavond ingebro ken. De daders drongen tussen half acht en half twaalf via de achterkant het huis binnen door een raam open te breken. Op de keuken na werd de hele woning doorzocht. Elke kastla- de werd op de vloer of op het bed omgkeerd. De daders gingen ervan door met een gouden ring. Op het moment van de inbraak bezochten de bewoners een familiefeestje in gemeenschapscentrum Meulvliet. De politie voerde zaterdag een buurtonderzoek uit en de technische recherche heeft enkele sporen gevonden. Mensen die op het tijd stip van de inbraak iets verdachts hebben gezien, worden verzocht contact met de politie op te nemen. Accordeongroep de King-Coms bracht dinsdagavond vrolijke klan ken ten gehore in zorgcentrum Ten Anker. De accordeongroep (met keyboard-begeleiding) waren op verzoek van de evenementencom missie naar Ten Anker gekomen en hadden voor de bewoners een geva rieerd programma in petto. Eveline Groeneveld heette de aanwezigen welkom, terwijl Lisette v.d. Berge het dankwoord voor haar rekening nam. De King-Corns, bestaade uit Marijke Bax, Rita van Oosten, Nelly de Leeuw, Janny Zwaan en (als eni ge heer) Christiaan v.d. Berge, speelden op hun 'trekzakken' fraaie melodieën. Ze begonnen met de 'King-Cornmars', gecomponeerd door mevr. Zwaan. Nummers als 'Les Enfants du Pirée'en 'Chante Encore dans la Nuit' klonken heel melodieus, maar vooral de overbe kende liedjes zoals de 'Zuiderzee- ballade', 'Jordaanwals', 'Greetje uit de Polder' en 'Sarie Marijs' werden door het publiek herkend en meege zongen. De King-Coms pakte haar activiteiten tien jaar geleden weer op na een jarenlange pauze. De groep heeft een uitgebreid repertoire van tachtig liedjes waarmee ze regelmatig optreden. Met name in verzorgingshuizen hebben ze een dankbaar publiek, maar de accor deonisten zijn ook tijdens diverse festiviteiten in Tholen bekende gezichten. Drummer Leen Berre- voets heeft de groep verlaten en daarmee zit King-Coms behoorlijk onthand. Maar ook musici die de accordeon kunnen bespelen, zijn nodig om het orkest aan te vullen. Het presentatieconcert van muziek vereniging Concordia werd zaterdag druk bezocht. De grote zaal zat vol en er moesten nog stoelen bij gezet worden om iedereen een plaatsje te geven. Het concert werd geopend met trompetgeschal en slagwerk. Daarna kwam als eerste het jeugdor kest voor het voetlicht met The Zoo-ball' dat uit negen deeltjes bestond. Na de leeuw kwam de lichtvoetige kangaroe voorbij en de 'Elephants March' was alles behalve lichtvoetig. Het rondje dierentuin werd besloten met onvervalste rock and roll in 'Snake, rattle and roll'. Op een leuke manier gaven de jeugdige muzikanten - onder leiding van Marcel Hartendorp - de diverse sfeertjes in de dierentuin weer. De elementaire samenspel-groep onder leiding van Paul Rampaert liet horen dat je zelfs als je nog maar net begonnen bent met musiceren, toch al aardig kunt samenspelen. Presen tatrice Sarien Bout lichtte het één en ander toe. Het tamboerkorps onder leiding van Sjaan van den Boom zorgde voor het ritmische deel van de avond waarbij vooral het 'treinrit- me' enthousiast werd ontvangen. Voor het showelement van het korps was de zaal te klein. Het jeugdorkest speelde vervolgens het wiegeliedje 'Ninna Nanna' van L. Pusceddu. Dat miste zijn uitwerking niet, want enkelen van de allerkleinsten vielen ervan in slaap. Na de pauze vervolgde de harmonie het programma met film- en musi calrepertoire zoals uit 'Lawrence of Arabia' en schitterende werken uit de musical 'Miss Saigon' (onder meer 'The Heat is on in Saigon'). De trompettisten Job v.d. Velde, Jos Loos, Jacco van Dis, Arnold van Bavel en Wim Geuze en slagwerker Barry van Bavel zorgden voor een boeiend intermezzo. Het orkest (inclusief het jeugdorkest) speelde nog de 'Saxophone Jubilee' en ein digde met 'Backdraft'. Tijdens het concert van muziekver eniging Concordia is zaterdag H. Aalbrechtse in de bloemetjes gezet wegens zijn 50-jarig lidmaatschap. Voorzitter mevr. J. Provoost felici teerde hem en daarna sprak dhr. J. Wesdorp (bestuurslid van de KNF- Zeeland) de jubilaris toe en reikte hem de gouden KNF-speld uit. De muzikant draagt Concordia een warm hart toe en beleeft aan het musiceren nog steeds veel plezier. Voor zijn vrouw waren er bloemen. Mevr. Provoost zette ook dirigent Marcel Hartendorp in de schijnwer per^, ""Onder zijn leiding is het goed toeven bij Concordia", zei mevr. Provoost. "Een eigen stijl, een eigen repertoire en het streven naar het optimaal benutten van de capacitei ten van het orkest (groot- en jeugd orkest) op een zeer goede wijze." Ook Sjaan v.d. Boom (leider van het tamboerkorps) en Paul Rampaert die de elementaire samenspel-groep leidt, werden door mevr. Provoost voor hun werk bedankt. Klarinettis- te Carla Visser nam na achttien jaar afscheid van Concordia in verband met verhuizing. Ook zij kreeg bloe men en gaf aan een fijne tijd bij Concordia te hebben gehad. L. Berrevoets heeft de eerste vis wedstrijd van het seizoen van hen gelsportvereniging De Pieterman gewonnen. Berrevoets bleef met 293 punten 64 punten voor op de nummer twee. De 24 deelnemers gooiden hun lijnen uit aan de Ham- me en het Lodijkse Gat. R. van de Laar ving de grootste vis, een bot van 45 cm. Als eerste tien eindig den: 1 L. Berrevoets 293 p; 2 R. Kok 229 p; 3 R. van Laar 190 p; 4 mevr. L. Spapen 161 p; 5 H. Kok 128 p; 6 A. Spapen 122 p; 7 A. van Elzakker 121 p; 8 M. van Tienen 118 p; 9 A. van Dijk 109 p; 10 mevr. M. Kok 88 P- De gemeenteraad beslist maandag avond over de aanschaf van 44 stoe len in de gemeenschapsruimte van de Eben Haëzerschool. Uit een aan tal offertes heeft het schoolbestuur een keuze gemaakt voor 5583 gul den. B. en w. stellen voor om dit bedrag ten laste te brengen van het fonds voorzieningen bijzonder basisonderwijs. Het college van b. en w. wil aan de Ondernemersweg op bedrijventer rein Welgelegen 1500 vierkante meter grond verkopen aan D.J.M. Sitters van Sitters Bouwservice in Ossendrecht. De grond moet ƒ73.125,- opbrengen (exclusief btw.). Op de plek moet een bedrijfs- loods van 400 vierkante meter komen voor opslag en voor de start van een groothandel in bouwmate rialen. Het gemeentebestuur ver wacht dat hierdoor de werkgelegen heid zal stijgen. Naast de loods wordt later een dienstwoning gebouwd. Verder hebben b. en w. besloten om één vierkante meter grond in de Dalemsestraat te verkopen aan W. de Visscher voor de bouw van een gevel aan het pand Dalemsestraat 54. De grond is verkocht voor 75 gulden. Het gemeentebestuur wil grond aan de Ondernemersweg op bedrijven terrein Welgelegen in erfpacht geven aan twee kermisexploitanten uit Bergen op Zoom. Het gaat om 1500 vierkante meter voor S.W. Roulaux die er een loods op wil bou wen voor opslag, onderhoud en reparatie van kermistoestellen. B. en w. willen ook aan F. Stuy een stuk grond van 2000 vierkante meter in erfpacht geven. Stuy wil er eveneens een loods bouwen voor onderhoud en reparatie van kermistoestellen en de verhuur van dieselmotoren voor kermisattracties. Ook wordt er een woning» bij dp-loods gebouwd. De heide exploitanten gaan een pacht- 'prijs van ƒ48,75 per vierkante meter betalen. Over beide voorstellen van b. en w. heeft de commissie onroe rende zaken inmiddels positief advies uitgebracht. Watersportvereniging De Kogge heeft 141 vierkante meter grond in erfpacht gekregen op het haventer rein. De Kogge betaalt hiervoor 25 gulden per jaar. In de Rehobothkerk van de Gerefor meerde Gemeente wordt zaterdag morgen een verkoping gehouden van tweedehands kleding en andere artikelen zoals boeken en speelgoed. Men kan er van tien tot twaalf uur terecht en de opbrengst is bestemd voor de evangelisatie. Op de Sint-Anthoniusschool wordt zaterdag een lentemarkt gehouden. Er zijn allerlei spelletjes te doen zoals kokertjes graaien en rad van fortuin. Verder kan de jeugd plak ken en verven in de knutselhoek. Er is ook weer een kraam met tweede hands spullen zoals kleding, boeken, speelgoed en huishoudelijke artike len. Er worden wafels gebakken en er is een ruilbeurs voor topshots en flippo's. De opbrengst van deze mid dag komt ten goede aan de school. De lentemarkt duurt van twee tot vier uur. Zaterdag hield buurtvereniging Onder de Molen haar jaarlijkse win teravond. Deze keer stonden er een gourmetmaaltijd en enkele ronden bingo op het programma. Er waren zo'n vijftig leden van de vereniging aanwezig. In de competitie van biljartclub De Treffers gaat J. Hommel aan de lei ding. Hommel begon de competitie voortvarend en ging vanaf de eerste wedstrijd aan kop. Maar zijn voor sprong is in de laatste partijen flink geslonken en bedraagt momenteel 2,14 wedstrijdpunten op D. den Hol lander. Met de laatste wedstrijd voor de boeg is Den Hollander de enige concurrent van Hommel in de strijd om het kampioenschap. J. van Meer en P. de Leeuw spelen om de derde en vierde plaats. Bovendien spelen zij ook de finale van de bekerwed strijden. De uitslagen van deze week waren: L. van Wezel-K. Hommel 7,91-10; J. Etiënne-B. den Hollan der 10-9,26; J. Burgers-D. den Hol lander 10-9,26; P. de Leeuw-N. Rooijakkers 10-5,75; H. Hommel- M. Hendrikse 4,4-10; J. Hommel-D. van Driel 6,94-10; J. van Meer-P. Hommel 7,5-10; D. den Hollander- J. Hommel 10-9,49. De kortste partij van twintig beurten werd gespeeld door P. de Leeuw. K. Hommel en D. den Hollander tekenden voor de hoogste serie van twaalf caramboles en Den Hollander had tevens het beste gemiddelde van 2,58. Nadat de A-ploeg al was geëindigd, heeft nu ook het B-team van KOT de laatste wedstrijden achter de rug. De uitslagen waren: C. Burgers-C. van Daalen 2-0; C. van Daalen-J. Vroegop 0-2; H. van Herpen-D. Vroegop 0-2. D. Vroegop speelde zowel de kortste partij (zestien beur ten) als de hoogste serie van zes car amboles èn het beste gemiddelde van 1,69. De eindstand in deze pou- Donderdag, vrijdag en zaterdag 20,21 en 22 maart MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE 1 kg ƒ17,00 SOEPPAKKET 1 pakket 6,95 SCHOUDERHAM 100 gram f 1,25 OLE 1,95 PALINGWORST 100 gram 1,40 VLEESSALADE 150 gram 1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 24,25 en 26 maart GEHAKT 1 kg KARBONADE 1 kg VET SPEK 1 kg SPEKJES 200 gram ƒ10,50 ƒ10,00 6,50 1,25 Advertentie I.M. le is: 1 M. Potappel 30 p; 2 P. Vroegop 28 p; 3 D. Vroegop 24 p; 4 P. Moerland 22 p; 5 H. van Herpen 22 p; 6 A. van Daalen 15 p; 7 J. Vroegop 12 p; 8 P. de Jager 9 p; 9 C. Burgers 6 p; 10C. van Daalen 6 p. Het beste gemiddelde kwam dit sei zoen op naam van P. Vroegop met 1,9. De uitbreiding van de openbare basisschool blijkt 5430 gulden duur der uit te vallen dan was begroot. De nieuwe lokalen voor De Casem- brootschool vergen 725.850 gulden, terwijl maar rekening was gehouden met een investering van 6 ton. Aan kapitaallasten betekent dat 31.430 gulden in plaats van 26 mille. B. en w. vragen de gemeenteraad maan dagavond om het nadelige verschil bij te spijkeren. Maandag 24 maart wordt er voor de zending oud papier opgehaald. Advertentie I.M. Peuterspeelzaal informeert over brandwonden Op de ouderavond van peuterspeel zaal Olleke Bolleke sprak woensdag consulent J. Spaeter van de Neder landse brandwondenstichtjng. Hij legde iets uit over het voorkomen van brandwonden bij peuters en kleuters. Hij liet ook zien wat de gevolgen waren als er toch ongeluk ken gebeuren. Verder voerde hij de belangrijkste actiepunten van de stichting aan en ook hoe brandwon den behandeld worden in de brand wondencentra. Aan het eind van zijn betoog vroeg Spaeter nog om steun voor zijn organisatie, met name doo» het helpen bij de collecte. Aan die oproep gaven een aantal ouders spontaan gehoor. Voorzitter mevr. J. Heijboer legde uit dat de peuterspeelzaal sindskort is aangesloten bij de provinciale klachtencommissie. Daarmee vol doet Olleke Bolleke aan de wet klachtrecht cliënten in de zorgsec tor. Ouders kunnen bij een menings verschil met een peuterspeelzaal naar de commissie stappen. Mevr. Heijboer sprak echter de hoop uit dat eventuele klachten eerst met de betrokkene besproken worden. Ook de wet medezeggenschap cliënten in de zorgsector werd van kracht en voor kleine zelfstandige peuter speelzalen wordt een speciaal regle ment opgesteld dat te zijner tijd aan de ouders wordt voorgelegd. De bestuurssamenstelling van Olleke Bolleke veranderde niet. Het bestuur wordt nu gevormd door voorzitster mevr. J. Heijboer, secretaris mevr. H. Heijboer, penningmeester mevr. J. Hagenaars en de leden mevr. E. Moerland, C.A.. van Winkelen en mevr. N. de Wilde. Eind vorig jaar werd mevr. M. Oostdijk uit Sint- Maartensdijk als nieuwe leidster aangetrokken naast mevr. J. van der Vlies en mevr. L. Bruijns. De peu terspeelzaal sloot het afgelopen boekjaar af met een klein tekort van zo'n 800 gulden (vorig jaar nog een overschot van 1800 gulden). De eerstvolgende activiteit van Olleke Bolleke is de fancy-fair op koning innedag. Het bestuur is al met de voorbereidingen bezig, maar is nog op zoek naar vrijwilligers. Gebruik te kinderkleding en speelgoed kun nen op werkdagen van negen uur tot half één bij de peuterspeelzaal wor den afgegeven. De gemeente wil grond aankopen aan de Ceciliaweg. Het college van b. en w. stelt de gemeenteraad voor om voor 75.375 gulden een stuk grond van zo'n 8400 vierkante meter te kopen van Weggemans bouwbe heer aan de Ceciliaweg. Dat heeft als voordeel dat er meer grond beschikbaar komt voor bedrijven èn dat de Bronsgeestweg een stuk doorgetrokken kan worden in zuide lijke richting naar de Ceciliaweg. De gemeenteraad beslist maandag over de aankoop. Het college van b. en w. heeft zo'n 75 vierkante meter grond aan de Schoolstraat verkocht aan R. Zuide- ma uit de Nieuwstraat. De grond verruilde voor 375 gulden van eige naar. De gemeente heeft aan L.J. Potappel uit de Poststraat een stuk grond aan de Schoolstraat van ongeveer 17,5 vierkante meter verkocht. Potappel wil er een pad aan gaan leggen. De gemeente stelde als eis dat de koper de groenvoorziening die nu daar aanwezig is, zelf herstelt. Potappel moet bomen planten langs het nieuw aan te leggen pad en ook op de plaats waar nu een slingerend paad je door het groen loopt. Die werk zaamheden moeten op 1 juni gereed zijn. Tussen zondagavond en maandag avond zijn er op grond van H. Rijn berg zo'n 30 buxusplanten gestolen. De struikjes waren net geplant. De schade bedraagt zo'n zestig gulden. Rijnberg heeft een beloning uitge loofd om te weten te komen wie de dief is. J. van Zetten heeft vrijdag ruim de competitiewedstrijd van klaverjas- vereniging de Pendelaars gewon nen. Van Zetten behaalde 5608 pun ten en bleef daarmee bijna 300 pun ten voor op de nummer twee. Als eerste acht eindigden: 1 J. van Zet ten 5608 p; 2 P. van Bloppoel 5312 p; 3 J. van Gorsel 5286 p; 4 G. de Hond 5140 p; 5 C. Meijer 4912 p; 6 R. Waasdorp 4660 p; 7 M. den Haan 4445 p; 8 J. Guiljam 4108 p. De jeugd- en jongerenwerker wil een subsidie van de gemeente voor een jeugdsociëteit en kinderclub die eens in de veertien dagen met twee groepen in de voormalige kleuter school aan de Radda Barnenstraat bijeen komt. Op grond van de tarie- venverordening heeft de kinderclub volgens b. en w. recht op 1200 gul den, zodat het college de gemeente raad maandagavond voorstelt om dat bedrag beschikbaar te stellen. Zaterdag 29 maart wordt de jaarlijk se smalstads lampionoptocht gehou den. Onder muzikale begeleiding van Euterpe lopen de deelnemers vanaf de Radda Barnenstraat de Parallelweg op en verder langs de Zuidsingel, Molenstraat, Haven, Westpoort, Scholeksterlaan, Zwane- laan, Meeuwenlaan en Plevierlaan naar de Bloemenlaan, F. van Borse- lenstraat, Westvest, Noordpoort en Oostsingel. Via de Kon. Beatrix- straat, Bleekveldstraat, Dr. Taze- laarstraat en Oostsingel komt de optocht dan weer terug in de Radda Barnenstraat. De optocht wordt georganiseerd door het evenemen tencomité Smalstad en begint om half acht. Doordat er op diverse plaatsen in de Noordpolder op het land kippenmest in depot is gestort, heeft de omge ving veel last van vliegjes. Er is al aangifte gedaan bij de politie. De wet bepaalt dat mest die wordt uit gereden over het land, moet worden ondergewerkt, maar voor de opslag van mest gelden weer andere regels. De kippenmest droogt vrij snel waardoor er een korst ontstaat die de hoop afsluit. Maar tot het zover is, komen vliegeneitjes massaal uit en zorgen voor zwermen vliegjes. Ook AOV-statenlid L.J. van Doorn ondervond last van deze beestjes en gaat het in depot storten van kippen mest aankaarten in de provinciale statencommissie milieu. K.J. Poot uit de Platteweg heeft bij de gemeente vergunning aange vraagd om zijn vervallen, houten huisje aan de Schoondorpseweg te mogen vernieuwen. Poot beëindigt vanwege de administratieve herver kaveling zijn agrarisch bedrijf en Op vele akkers op Tholen en Sint- Philipsland is de aarde verdwenen onder plastic. Boeren hebben de gunstige weersomstandigheden aan gegrepen om vroege aardappelen te poten die onder plastic tot wasdom moeten komen. Ook het maatschap J.J. en P.A. van der Slikke in Poortvliet hebben de poters aan beide zijden van de Snab- beweg onder zeil gezet: Première, Doré en Frieslander. De stroken van twaalf meter plastic worden steeds onderbroken door een streep met rulle aarde. Daarmee zijn de randen van het plastic bedekt om de wind geen kans te geven onder de afdek king te komen. Duizenden ronde gaatjes in het plastic zorgen ervoor dat er lucht en water bij de bedden kan komen. Voor het frezen van de grond is er kunstmest gestrooid en na het plan ten gespoten tegen onkruid. Twee of drie weken voor de oogst wordt het plastic verwijderd. Bij voorkeur met donker weer, zodat het loof niet direct onder de warme zon komt te staan. J. van der Slikke hoopt op een goede prijs voor de Thoolse aardap pelen. "Vorig jaar waren de kilo's goed maar de prijzen bedroevend. Het is altijd maar afwachten. Het hangt er ook vanaf hoeveel er op de veiling wordt aangeboden." Zondag 23 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk (H.D.). 18.30 u. ds. Verboom, Bleskens- graaf. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Steegman, Ridderkerk, do 27/3 19 u. ds. Balk, avondgebed. GEREF. KERK 10 u. da. v.d. Zwaag, Numansdorp. 17 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. Brons, Urk. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebeds- en communniedienst. zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. ma 24/3 18.30 u. boeteviering, do 27/3 11 u. Witte-Donderdagvie- ring. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Catsburg, Kamerik. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. Wulffraat, Hooger- heide. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Brons, Urk. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, di 25/3 20 u. pastor Verlijsdonk, boeteviering. do 27/3 20 u. pastor Wiertz, Witte- Donderdagviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse, openbare belijde nis. 18 u. ds. Mulder, Sommelsdijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 20/3 19.30 u. stud. Schot. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Quist, Spijk. 18 u. ds. Brussaard, Wijngaarden. OUD GEREF. GEM. *L30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk, Mon ster. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei, openb. belijdenis en H.D. 19 u. ds. De Goei. wil zelf aan de Schoondorpseweg gaan wonen. Burgemeester en wet houders stellen de gemeenteraad voor, hen deze zaak te laten afhan delen. De kleuterschool van de Groen van Prinsterer basisschool wordt voor zien van een nieuwe c.v.-ketel en andere dakbedekking. B. en w. stemmen in met deze investeringen en stellen de gemeenteraad maan dagavond voor om 14.295 gulden beschikbaar te stellen. Directeur J.H. Kers wil bij de ver vanging van vier bureaustoelen voor de Eevliet voor de nieuwe exempla ren verstelbare armleuningen. Naast de oorspronkelijke raming van 2335 gulden betekent dat 539 gulden meerkosten. B. en w. stellen de gemeenteraad maandag voor om het aanvullende krediet beschikbaar te stellen ten laste van het fonds ande re voorzieningen openbaar onder wijs. De zangavond die zaterdag ten bate van de stichting Christelijke Hulp verlening Oost-Roemenië (CHOR) werd gehouden, is een succes geworden. De Nederlandse Her vormde kerk zat afgeladen vol om te luisteren naar bariton Karei Bogerd, christelijke gemengd koor Comt nu met Sangh uit Sint-Philipsland en mannenkoor Jeduthun uit Krabben- dijke. Karei Bogerd vertolkte psalm 81, 'Christus Onze Heer Verrees', 'Zoals ik ben' van Bradbury en 'Die Ehre Gottes' van Ludwig van Beet hoven. Dirigent Johan Nijsse van Comt nu met Sangh verzorgde de orgel- en pianobegeleiding. Het Sint-Philipslandse koor bracht drie werken ten gehore met Leo Nijsse aan het orgel. Het mannenkoor Jeduthun bracht vier nummers onder leiding van Rijk J. Rijkse. Tussen de uitvoeringen door was er veel samenzang van bekende psalmen en geestelijke liederen. Jaap de Graaf begeleidde dit op het orgel en Leon Beeke bespeelde bij verschillende delen de panfluit. Gezamenlijk werd 'Aanschouw het Lam' gebracht. Ds. A. Egas (voorzitter van CHOR) ver zorgde opening en sluiting van de avond. De collecte voor de plaatse lijke hulporganisatie bracht ƒ1007,25 op. De extra collecte voor de onkosten leverde ƒ370,- op. A. Verwijs (voorzitter van Comt nu met Sangh) overhandigde na afloop de collecteopbrengst aan CHOR. ZIE VERDER PAGINA 11 OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Hartog, Sint-Maartensdijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Lagendijk, Wolphaartsdijk. 14.30 u. ds. Jobsen, Zierikzee. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Hofman, Waarde. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Verweij. do 27/3 19.30 u. ds. Hogchem, Goe de-Vrijdagdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. Zaterdag 22 en zondag 23 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, Tholen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, St.Annaland, tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Doesburg, Halsteren, tel. 0164-684166. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. van Heesch tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie- advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 mrt. donderdag 20 0.57 - 13.32 vrijdag 21 2.02-14.22 zaterdag 22 2.42 - 15.07 zondag 23 3.22 - 15.32 maandag 24 3.52 - 16.07 dinsdag 25 4.27 - 16.42 woensdag 26 4.52 - 17.17 donderdag 27 5.32 - 17.52 vrijdag 28 5.57 - 18.17 ma 24/3 5.46 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2