Ronde Vossemeer in trek bij renners 'Deze sportprijs is voor mij een stimulans om nog beter te worden' PERSIA Ter Tolne Tholen prolongeert Zeeuwse titel schooldammen Jochem Kuzee gekozen tot sportman van het jaar Competitie tennis voor de jongeren Aanmoedingsprij s René van Oudenaarde K. v.d. Hoek start tussen de senioren School met de Bijbel St.Annaland pakt de derde plaats J0 Big Deal zaterdag in St. Annaland Exclusief en voordelig Smash 2 aan onderkant van het klassement Donderdag 20 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 17 Zaterdag voor 49ste keer wielerwedstrijden Voor de 49ste keer zal zaterdag in Oud-Vossemeer de wielerronde worden verreden. De oudste wielerwedstrijd op Tholen mag zich opnieuw verheugen in een grote belangstelling van de coureurs. Bij de cyclo-sportieven staan 110 namen op het deelnemersveld en was de orga nisatie al enkele weken voor de koers gedwongen om de inschrijving stop te zetten. Bij de elite- en neo-amateurs zullen een tachtig renners strijden om de Wim Timmer mans trofee. Thools klassement Jubileum Verrassing Stimulans De basisscholen Ter Tolne uit Tholen en de School met de Bijbel uit Sint- Annaland mogen door naar de voorronden van de fina le voor het Nederlands kampioenschap school- dammen. Dat is te danken aan het resultaat op het Zeeuws kampioenschap in 's-Gravenpolder waar rege rend kampioen Ter Tolne 1 eerste werd en de School met de Bijbel derde. Voorspoedig Tactiek St. Annalandse zwemmer verrast Droom Hulde elfstedenrijders Tafeltennis Motorsport De ronde van Oud-Vossemeer is niet alleen de eerste van de vier eilandelijke criteriums, maar behoort tevens bij de openingskoer sen van het pas begonnen wielersei- zoen. Renners zijn in dit stadium extra gemotiveerd om hun krachten met de concurrentie te meten, wat ook voor een belangrijk deel de grootte van het deelnemersveld ver klaart. "Sinds wij de wielerronde in het voorjaar rijden, zijn wij zeer tevreden met het aantal deelne mers", zegt voorzitter A. Haver- mans. "Ook dit jaar is de animo weer groot. En we rekenen bij de elite amateurs nog op enkele bijschrijvin gen. De ervaring leert, dat enkele bekende coureurs op het laatste moment nog inschrijven. Renners als John den Engelsman uit St.Annaland, Henk van Hees en Wilfried Bastiaanse ontbreken nu nog op de deelnemerslijst", aldus de voorzitter van het wielercomité, die met name hoopt dat Bastiaanse (3- voudig winnaar in Vossemeer) zich nog zal aanmelden. Tussen de ongeveer 80 amateurs die om 15.00 uur van wethouder Moer land het startschot krijgen voor een wedstrijd over 100 kilometer, bevin den zich twee Thoolse renners. Voor Arjan van Haaften uit Stavenisse en Peter Metske uit Oud-Vossemeer zal het echter moeilijk zijn om een prijs te veroveren. Meer kan ver- De bekende Thoolse band Big Deal uit Scherpenisse treedt zaterdagavond vanaf negen uur op in de Welle- vaete te St. Annaland. Voetbalvereniging WHS organiseert dan de jaarlijk se feestavond. Het bestuur heet alle muziekliefhebbers van harte welkom! (Advertentie I.M.) wacht worden van Ruud Havermans uit Nieuw-Vossemeer, die in zijn geboorteplaats graag zal zegevieren. De concurrentie voor hem is bijzon der groot. Belangrijke favorieten voor de overwinning zijn: Warner Boekhout, Eric de Crom, Francois Franse, Wilfred Geys, Peter Heeren, Erwin Kistemaker, John Leys, Peter Mol, Patrick van Passel, Ronald Roos, Jan van Velzen. Daarnaast is Theo Akkermans een belangrijke kanshebber voor de zege. De renner uit Woensdrecht greep vorig jaar net naast de hoofd prijs, maar werd wel winnaar van het Thools wielerklassement. "Een klassement dat -waarschijnlijk - niet meer verreden wordt", geeft A. Havermans aan. "De organisatoren waren wel positief, maar bij de ren ners leefde het te weinig. Dat bij de prijsuitreiking slechts twee renners kwamen opdagen, zegt genoeg", meent de voorzitter van het wieler comité dat 30 mei vijftig jaar bestaat. Overigens wil Jan van 't Hof van het wielercomité Tholen toch nog voor zaterdag een sponsor vinden voor het overkoepelende wielerklassement. Doordat in 1953 in verband met de watersnood geen wielerwedstrijd is geredpn, zal pas in 1998 de jubjheumronde zijn. "En daaraan willen wij graag een feestelijk tintje geven. Mogelijk kunnen wij een extra categorie laten rijden", aldus Havermans. Van het huidige wieler comité waren Adrie Hommel en Chris de Wit een halve eeuw gele den bij de oprichting betrokken. De wielermiddag begint zaterdag om 13.00 uur met een wedstrijd voor de cyclo-sportieven. Tussen de 110 deelnemers bevinden zich: Frans Hommel (Oud-Vossemeer), Johan van Dijke (Scherpenisse) en John van Dijke (Tholen). Op 14 juni organiseert het wielercomité gelijk tijdig met de kermis de zogenaamde dikke-banden wedstrijd voor deel nemers van 8 tot 14 jaar. Daarna rijdt de jeugd van 7 tot 14 jaar met licentie van de Brabantse Bond en de KNWU. Sportman 1996 Jochem Kuzee tussen de andere genomineerden, Alexandra Meijers (links) en Renate Geuze. Jochem Kuzee uit St. Annaland is vrijdagavond uitgeroepen tot sport man van het jaar 1996. De 19-jarige triatleet maakt progressie in zijn sport. Vier jaar geleden kreeg hij nog de gemeentelijke aanmoedigings prijs uitgereikt. Een jaar later stond hij als één van de genomineerden opnieuw in de schijnwerpers, maar toen ging de ereprijs aan zijn neus voorbij. Vrijdag waren naar het oordeel van de commissie sport de prestaties van Kuzee van een dermate niveau dat hij de eretitel kreeg. J.A. van Nieuwenhuijzen, voorzitter van de sportcommissie, concludeer de dat Jochem Kuzee bezig is aan 'een indrukwekkende triatloncarriè re'. In 1996 behaalde de St.Annalan- der een derde plaats op de Neder landse kampioenschappen voor junioren, waar hij als eerste B-junior finishte. Als gevolg van deze presta tie mocht hij Nederland vertegen woordigen bij de Europese kam pioenschappen in Hongarije, waar hij op een achttiende plaats eindig de. Zijn in het oog springende resul taten in deze zware atletiekdisci- pline waren aanleiding voor de NOC/NSF om hem uit te nodigen om de Olympische spelen in Atlanta bij te wonen. Als deelnemer van een jeugdkamp proefde Kuzee de olym pische sfeer. "Zijn indrukwekkende prestaties zijn naast het bezit van het nodige talent een gevolg van de enorme trainingsarbeid (15 tot 20 uur per week) die hij zich voor zijn sport getroost. Zijn prestaties op Neder lands en Europees niveau zijn aan leiding om hem de individuele sportprijs van de gemeente Tholen voor het jaar 1996 toe te kennen", aldus Van Nieuwenhuijzen. Met de verkiezing van Jochem Kuzee passeerde de commissie sport twee Nederlandse kampioenen: schoonspringster Renate Geuze en hengelaar Rien Vermaas. Renate Geuze, die wel als genomineerde aanwezig was, nam de beslissing van de gemeente sportief op. "Ik ben wel Nederlands kampioene, maar Jochem heeft weer aan het EK mogen deelnemen. Onze kansen waren gelijk", vertelt de Oud-Vosse- meerse, voor wie er nog geen EK- debuut in het verschiet ligt. "De limiet om hieraan deel te mogen nemen, ligt heel hoog. De concur renten in het buitenland beschikken over veel betere faciliteiten. Maar ik probeer natuurlijk wel hogerop te komen. Daarom heb ik mijn trainingsarbeid ook verhoogd tot ongeveer zeven uur per week", aldus Renate Geuze, die vorig jaar werd uitgeroepen tot sportvrouw van het jaar en onlangs ook als deelnemer aan het bekende tv-spel Lingo in de schijnwerpers stond. Snowboardster Alexandra Meijers uit St.Maartensdijk was als genomi neerde zonder hoge verwachtingen naar het gemeentehuis gekomen. "Het is leuk dat mijn sport in de belangstelling staat, maar voor mij is dit allemaal nieuw. Toen ik een schriftelijke uitnodiging kreeg voor deze avond was dat voor mij echt een verrassing", vertelt Meijers, die - als zij haar ambities weet waar te maken - zeker nog eens zal terugke ren bij de uitreiking van de jaarlijkse sportprijzen. "Ik ga volgend jaar voor het Neder lands kampioenschap en dat behoort tot de mogelijkheden. Nu ik werk heb, kan ik meer gaan trainen. Snowboarden is een leuke, maar ook een heel dure sport.", aldus Alexan dra, die als herinnering voor haar nominatie een tegel kreeg uitgereikt. Jochem Kuzee was verguld met zijn verkiezing tot sportman van het jaar. "Deze prijs is een stimulans om als triatleet nog beter te worden. Ik investeer veel tijd en geld in mijn sport. Belangrijkste doel is om Nederland te vertegenwoordigen op de kwart-triatlon bij de Olympische spelen, maar dat is natuurlijk voor weinigen weggelegd", aldus Kuzee, die wekelijks ongeveer 15 uur traint en daarnaast vijf keer per week met de fiets naar zijn school in Bergen op Zoom gaat, waar hij dit jaar zijn HAVO-examen moet afleggen. Zijn eerste belangrijke wedstrijd voor het nieuwe seizoen staat op 13 april op het programma, wanneer het NK- duathlon (fietsen/lopen) wordt gehouden. In mei doet Jochem Kuzee in het Belgische Geel mee aan een wedstrijd, die meetelt voor het Europese circuit. "Gezien de reisafstanden is het niet mogelijk om aan alle internationale wedstrij den deel te nemen, maar ik hoop dat er nog een keer een tijd komt dat ik van mijn sport kan leven." In 's-Gravenpolder streden acht schoolteams om de provinciale titel. Drie van hen konden zich plaatsen voor de halve finales van het Neder lands kampioenschap, ofwel het kampioenschap van Zuid-Nederland dat op 5 april gehouden wordt. Ter Tolne 1 zat samen in een poule met de Prinses Ireneschool 2 uit Goes, 't Klinket uit Koudekerke en de Oos terburcht uit Oosterland. De eerste ronde leverde voor de Tholenaren een forse 2-6 nederlaag op tegen de Oosterburcht. Wakker geschud, wisten de dam mers van Ter Tolne de andere twee wedstrijden om te zetten in een 8-0 winst. Daarmee behaalde de ploeg de tweede plaats, achter de Ooster burcht. In de tweede poule zaten behalve de School met de Bijbel en Ter Tolne 2 ook nog de Prinses Ireneschool 1 en De Burcht uit Oost-Souburg. In de eerste partij stond meteen het streek- duel tussen de Sint-Annalandse en de Thoolse school op het program- Peizen, Berbers, Kelims, Nepals, Gabbeh's. Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Advertentie I.M. Het winnende schooldamteam van Ter Tolne. Achteraan links Annelies van Broekhoven en Lisette Binkhorst. Vooraan Wilmer Kousemaker en rechts Nor din Benjilali. Drie van hen zitten in groep acht, Nor din zit in groep zes. ma. Na een kwartier waren er al drie partijen afgelopen. Harm Westdorp (St.Annaland) verloor op bord 1 van Hilda de Waal. Armando Lindhout won op het tweede bord van Ilona Braai (Tholen) en op bord 4 werd Mourad Tihani geklopt door Arjan Heijboer (St.Annaland). Alleen de partij van Wouter Koppejan tegen Ibrahim Eljilali (Tholen) duurde bij na een half uur. Na een slechte start trok Wouter op het einde toch de partij naar zich toe en daarmee won de School met de Bijbel met 6-2. Het ging heel voorspoedig met de Sint-Annalanders. De tweede partij, tegen De Burcht, werd ruim gewonnen. Harm West dorp had nog wat recht te zetten na het verlies in zijn eerste wedstrijd. Hij won binnen tien minuten. Armando Lindhout speelde een gelijkopgaande partij die dan ook in remise eindigde. Jeroen Oosdijk kwam voor het eerst in actie en won gelijk. Ook Arjan Heijboer maakte korte metten met zijn tegenstander en bepaalde daarmee de eindstand op 7-1. De volgende tegenstander was lasti ger. De Prinses Ireneschool 1 had net als de School met de Bijbel de twee voorgaande partijen gewon nen. Dus er moest op elk bord hard geknokt worden voor de punten. Arjan Heijboer en Wouter Koppejan wonnen beiden, Harm Westdorp speelde remise en Jeroen Oosdijk verloor van Rens Jan Baayens. Dit leverde de Sint-Annalandse ploeg de derde overwinning op met 5-3. Daarmee werd de School met de Bijbel eerste in poule A. Tweede werd de Prinses Ireneschool, want Ter Tolne 2 boektet slechts eenmaal winst (op De Burcht) en eindigde als derde. Hierna volgden de kruisfinales. De School met de Bijbel moest daarbij als winnaar van de tweede poule, tegen Ter Tolne 1 (de nummer 2 van de eerste poule). Om tactische rede nen speelde Jeroen Oosdijk zijn par tij op bord 1 tegen Zeeuws kam pioen Wilmer Kousemaker en Harm Westdorp speelde op het tweede bord. Jeroen speelde een sterke par tij, maar met nog drie stenen voor Wilmer en één voor de Sint-Anna- lander, ging de winst toch naar Ter Tolne. De tactiek werkte echter niet, want ook Harm Westdorp verloor van Nordin Benjilali. Armando Lindhout won van Annelies van Broekhoven en Arjan Heijboer klopte Lisette Binkhorst. Dat lever de een gelijke stand op. De regle menten bepalen echter dat de wed strijd op het eerste bord dan beslis send is. Die werd gewonnen door Kousema ker zodat Ter Tolne naar de finale ging. De Tholenaren hadden niet veel moeite met de Prinses Irene school die met 5-3 werd geklopt. En daarmee mocht Ter Tolne zich wederom Zeeuws kampioen school dammen noemen. De School met de Bijbel moest om de derde plaats strijden met de Oos terburcht. Alle spelers waren gecon centreerd. Wouter Koppejan won zijn partij in recordtempo en ook Arjan Heijboer versloeg zijn oppo nent. Armando Lindhout en Harm Westdorp gaven eveneens geen pun ten cadeau en daarmee werkten de Sint-Annalanders zich met 8-0 naar de derde plaats. Ter Tolne 2 bereikte door twee opeenvolgende overwinningen de vijfde plaats. Ter Tolne 1 kreeg als winnende ploeg een beker en de overige deel nemers een medaille. De eerste drie ploegen mogen door naar de kam pioenschappen van Zuid-Nederland (halve finales Nederlands kam pioenschap) op 5 april. Op 16 april begint voor het tweede achtereenvolgende seizoen de Thoolse jeugdcompetitie op de woensdagmiddag. Alle verenigin gen uit de gemeente doen mee. De Ruucstoppelen uit Sint-Philipsland met drie ploegen, Eegedima uit Tho len, tennisvereniging Sint-Annaland en TOV uit Oud-Vossemeer elk met twee teams en Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk met één ploeg. De competitie is bedoeld voor jon gens en meisjes tot en met twaalf jaar. De teams spelen zes wedstrij den van een half uur vier enkelpar tijen en twee mixpartijen. De games worden doorgeteld. De finaledag wordt op 4 juni gehouden. "Hij verbaasde vorig jaar vriend en vijand door de klokken te laten stil staan op een tijd van 1.28 minuut en een klein beetje. Hij kent dan ook geen watervrees en maakte zich er met deze tijd zeker niet met de Fran se slag vanaf. Met deze tijd liet hij zijn concurrenten in de leeftijdscate gorie tot 13 jaar achter zich en verbeterde ook nog eens zijn persoonlijk record met 1.6 seconden. Een eerste plaats op de provinciale kampioen schappen, waarmee hij zwemvereniging De Dolfijn de eerste Zeeuwse titel in haar nog jonge bestaan bezorgde. Hij heeft wilskracht in huis en is een belofte voor de toekomst", aldus voorzitter J.A. van Nieuwen huijzen van de commissie sport vrijdagavond in de burgerzaal van het gemeentehuis te St. Maartensdijk. Nadat bekend werd gemaakt dat de aanmoedigingsprijs naar de 13-jari- ge 100-meter schoolslag specialist ging, kwam René van Oudenaarde geheel beduusd naar voren. De St. Annalander was met zijn ouders naar het gemeentehuis gekomen in de veronderstelling dat er een demonstratie zou zijn voor een over dekt zwembad. Nu hij plots in het middelpunt van de belangstelling kwam te staan, had hij waarschijn lijk het liefst een duik in het water genomen. Ceremoniemeester F.A.P.M. Bakx stelde enkele vra gen, maar René van Oudenaarde was nog weinig spraakzaam. Opge lucht was hij, toen het officiële gedeelte klaar was. "Het was een complete verrassing", vertelt de zwemmer na afloop van de prijsuitreiking. 'Toen mijn eind tijd op de 100 meter schoolslag werd genoemd, besefte ik pas dat het om mij ging. Hier had ik echt niet opge rekend." René van Oudenaarde maakt nu voor het tweede jaar deel uit van de wedstrijdploeg van zwemvereniging De Dolfijn. "Bij Smash '76 heb ik eerst nog aan tafeltennis gedaan en ook heb ik deel uitgemaakt van het schaakteam van De Casembroot- school. Nu zwem ik nog alleen. Mijn droom is om nog eens deel te mogen nemen aan de Nederlandse kampioenschappen. Je probeert steeds je persoonlijke records te ver beteren en over je grenzen te gaan", aldus René van Oudenaarde, die getraind wordt door Chris de Neeff uit Scherpenisse. Een vertegenwoordiger van de KNZB-afdeling Zeeland noemde de aanmoedigingsprijs een beloning voor de vrijwilligers, die veel vrije tijd opofferen om de talenten te ont wikkelen. "Als er op Tholen een overdekt zwembad wordt gebouwd, komen er nog meer van deze talen ten", aldus de KNZB-woordvoerder, die de jonge zwemmer feliciteerde. Naast René van Oudenaarde werden bij de uitreiking van de sportprijzen ook de rijders Van de laatste Elfste dentocht in het zonnetje gezet. Piet de Rijke (St.Annaland), Thijs Moer land (Stavenisse), Leen van Driel en Chris Koopman (St.Maartensdijk) ontvingen een oorkonde en een bloemetje. Kees Stouten uit St.Phi- lipsland kon wegens zijn verblijf in Noorwegen niet aanwezig zijn. "De huldiging komt laat, maar liever laat dan nooit", aldus wethouder Moer land, die zijn bewondering uitsprak voor de deelnemers die de schaats tocht over 200 kilometer hebben voltooid. Chris Koopman vertelde dat hij blij was dat hij zich op de ijs baan van Scherpenisse kon voorbe reiden op de schaatstocht, maar dat hij het jammer vindt dat er op Tho len geen skeelerbaan is. Piet de Rij ke sprak bij de huldiging bescheiden over zijn eigen prestatie. "Het is echt geen super prestatie. Ieder redelijke schaatser met een goede basiscondi tie kan deze tocht volbrengen.", aldus de St. Annalander. René van Oudenaarde uit Sint-Annaland verrast maar blij met de aanmoedigingsprijs van de gemeente Tholen. Het tweede team van tafeltennisvereni ging Smash '76 uit Sint-Annaland speel de zaterdag thuis tegen Markiezaat 4 en leed (wederom) een nederlaag. In het enkelspel wonnen Adrie Aarnoudse en David van Driel elk één wedstrijd. Kees van Poortvliet bleef puntloos. Het dub belspel werd door Van Poortvliet en Aarnoudse wel in het voordeel van Smash beslist: 3-7. Met deze nederlaag is Smash in de onderste regionen van de vierde klasse B beland. Smash 3 speelde donderdagavond een uitwedstrijd tegen TCO 5 en leed daar een 9-1 nederlaag. Jos Bakker was de enige die nog een punt wist te scoren voor Smash. Bij de jeugd behaalde het eerste team een goede overwinning in de eerste klasse A. Met coaches Marco Saarloos en Johan Gunter speelde de ploeg zaterdag in Til burg tegen Tios. Gabriël Gunter, Anné van Dijke en Matthijs Bruijnzeel wonnen in het enkelspel ieder twee wedstrijden. Het dubbelspel werd binnengehaald door Gabriël Gunter en Anné van Dijke. Het kampioenschap blijft nog steeds in zicht voor deze ploeg. Smash 3 verloor thuis van Tanaka 6 met 2-8. De twee Thoolse punten werden gescoord door Colin Bolier en invaller Eduard Goedgebuure. Jacky Polderman moest alle punten aan zijn tegenstanders laten. Smash 4 deed het beter tegen TCO en won met 8-2. Harm Westdorp boekte winst in al zijn partijen en ook in het dub belspel (samen met Rob v.d. Klooster) was hij succesvol. Merijn en Rob v.d. Klooster wonnen in het enkelspel elk tweemaal. De vijfde ploeg van Smash trof thuis TCO 3. Arno Bruijnzeel won zijn drie partijen in het enkelspel en veroverde met Remco Vroegop de winst in de dub bel. De laatste won ook twee keer in het enkelspel, terwijl Tim Westerlaken op nul bleef steken. Daarmee won Smash met 6-4. De welpen van Smash B klopten TCS thuis met 9-9. Programma zaterdag 22 maart: Smash 3-Pinpongers, welpen Smash A-Witac. Deze wedstrijden beginnen om twee uur in sportzaal de Wellevaete te Sint-Anna land. Kevin van den Hoek uit Sint-Maartens dijk reed zaterdag in Vlissingen zijn tweede wedstrijd van het seizoen. Omdat hij naast een KNMV-pas (koninklijke Nederlandse motorrijdersvereniging) ook een startbewijs heeft van de MON (motor-organisatie Nederland), moest hij als 15-jarige bij de superklasse senioren uitkomen. Er stonden 26 crossers (jeugd èn senioren) aan het starthek voor de eer ste manche. Na een goede start begon Kevin als zesde aan de vijftien minuten en één ronde. Hij werd als vijfde afge- vlagd. Ook in de tweede manche ging het goed, want wederom ging hij als zesde weg en kwam hij als vijfde binnen. Daar mee viel de Sint-Maartensdijkse crosser wel net buiten de prijzen. Vorige week reed hij in Axel met een achtste en vierde plaats in het dagklassement naar een vijf de totaalplaats en dat leverde hem wel een beker op. Zaterdag gaat Kevin van den Hoek wederom naar Axel voor een wedstrijd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 17