'Bestuurders maken sport ondergeschikt' ARIE DUINE GERRIT LAROOY AUTO- EN FIETSENSHOW m m VOORDEELPRIJZEN! ONZE OCCASIONS AUTOBEDRIJF Ria en Arie Duine FIETSCOMPUTER GRATIS Een selectie van prima occasions zijn vrijdag en zaterdag te bewonderen op de autoshow in Scherpenisse VEERDIJKSEWEG SCHERPENISSE Profiteer van de speciale De entree is gratis! IN DE VEILING TE SCHERPENISSE Si Debuut van J. Moerland in B-dressuur Zorgcentrum Lievensberg R. Schrauwen bij elite in fietscrossen Afwatering in Vroonstede moet anders Loeki kinderfietsen Gazelle fietsen 1997 georganiseerd door de dorpsgemeenschap Scherpenisse Vrijdag 21 maart van 10.00 tot 21.00 uur Zaterdag 22 maart van 9.30 tot 10.00 uur U komt toch ook? SHOW Vrijdagavond 21 en zaterdag 22 maart Tankstation en Rijwielhandel Rijwielhandel Gerrit Larooy Garage de Jonge Donderdag 20 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 SPS 2 laat punten liggen Reserve derde klasse Onnodige nederlaag voor WHS 4 Veteranen Thol.Boys boeken ruime winst Reserve zesde klasse Dure nederlaag Vosmeer 3 Paardensport Bij verhuizing Vosmeer 4 gelijk tegen koploper Kritiek van voorzitter commissie sport Vrijdag 21 maart Tijdens de ffietsenshow in Scherpenisse presenteert De nieuwe collectie Nieuwste modellen en kleuren Spuidamstraat 3 4694 CK Scherpenisse, 0166-662403 deelnemer fietsshow presenteert o.a. UNION BATAVUS Speciale aanbiedingen in oudere modellen Bij aankoop van een nieuwe fiets Weststraat 15 4696 CP Scherpenisse in de veiling aan de Veerdijkeeweg te Scherpenisse van 16.00 tot 21.00 uur Zaterdag 22 maart van 9.30 tot 16.00 uur Stoofstraat 52 4693 RA Poortvliet Tel. 0166-612435 Div. BESTELWAGENS LPG AUTO'S STATIONCARS DIESELS Div. voordelige inruilers BOVAE BOVAG AUTOBEDRIJF J. NIEMANTSVERDRIET Molenstraat 19 - Poortvliet - 0166-612680 BOVAE Audi 80 rood1992 Audi 80 wit1988 Opel Kadett rood1990 Renault 19 GTS1990 Renault Clio Bebop1994 Renault Clio S1992 Daihatsu Charade1994 Renault Laguna zwart1994 Renault Laguna blauw1997 Nissan Sunny stationcar1992 Opel Vectra zwart1992 BMW 316i wit1988 Fiat Uno groen1993 VW Polo zwart1993 Renault 19 Chamade 1991 Mazda 323 wit1993 Nissan Sunny brons1992 Citroën AX 1.1 rood1993 /A Wattstraat 3 V 4691 RC Tholen Renault Tel. 0166-602440 Fax. 604440 BOVAE De reserves van SPS behaalden in de uit wedstrijd tegen Vee re 3 wederom geen winst. Met het voordeel van wind in de rug kwam SPS na twintig minuten op voorsprong. Uit een aanval op de rech terkant werd de bal voorgegeven aan Corné v.d. Male (hersteld van een bles sure). Hij kopte raak: 0-1. Een tweede doelpunt hing in de lucht, maar bleef uit ondanks goede kansen van Peter Noor- dijke. i De slimme oud-eerste-elftalspelers van Veere kwamen na rust goed uit de start blokken en scoorden in de 23e minuut de gelijkmaker. SPS voerde de druk op, maar kansen van Noordijke en Comé Schaart werden niet in doelpunten omge zet. Schaart werd later nog gewisseld voor Johny van Dijke. De rood-witten moesten echter wederom genoegen nemen met slechts één punt. Daarmee blijft SPS 2 overigens wel op de tweede plaats staan. WHS 4 leed zaterdag onnodig verlies in de uitwedstrijd tegen de reserves van Duiveland. Na tien minuten kwamen de Sint-Annalanders voor te staan. Na een prima aanval werkte een speler van Dui veland de bal in eigen doel: 0-1. De eer ste twintig minuten waren in het voor deel van WHS, maar de thuisploeg nam daarna het initiatief over. Na circa veer tig minuten viel de gelijkmaker. WHS claimde buitenspel, maar de scheidsrech ter kende het doelpunt toe. Na tien minuten in de tweede helft werd er slecht uitverdedigd door de groen-wit- ten en een speler van Duiveland werkte de bal met een lob in het lege doel: 2-1. WHS had hierna duidelijk het beste van het spel. De ploeg viel fel aan en Duive land ging op de counter spelen. Dat leverde aan beide zijden kansen op, met name voor WHS bij aanvallen over de linkerkant. Een kopbal van Piet Fase belandde op de paal en dezelfde speler kopte later net over. Wim Fase schoot op de lat. De counters van Duiveland wer den voornamelijk tenietgedaan door keeper Theo den Engelsman. De stand veranderde echter niet meer en WHS leed een onnodige nederlaag en moet hoognodig weer aan het scoren. De ploeg zakte uit de top en bezet momenteel een derde plaats. Tholense Boys 4 was van tevoren niet gerust op een goed resultaat tegen Vre derust 3. In het verleden waren de duels tussen de twee ploegen bepaald niet gemakkelijk. Vorig seizoen verloren de geel-zwarten nog en Vrederust had een derde plaats op de ranglijst te verdedi gen. Tholense Boys startte sterk en Vre derust kwam nauwelijks onder de druk vandaan. Het duurde dan ook niet lang voordat de geel-zwarten op voorsprong kwamen. Erik Nieuwkoop en Piet Geuze hadden dat al eerder kunnen doen, maar Henk Boxhoom had meer succes met een afstandsschot: 0-1. Na dit doelpunt behield men moeiteloos het overwicht en het wachten was op een tweede treffer en die kwam er ook. Uit een verre ingooi speelde Piet Geuze behendig zijn man uit en schoot de bal bovenin het doel: 0-2. Vrederust zorgde maar sporadisch voor gevaar. Slechts eenmaal moest gelegen heidsdoelman Johan van Stee (Jan van der Vlies was ziek) zijn kunnen tonen. Nog voor rust bouwden de geel-zwarten de voorsprong uit door wederom een doelpunt van schaduwspits Geuze. Leider Frans de Kok bracht in de tweede helft Pascal van Weelden, Edo Takarind- ingan en Kees Deurloo in het veld voor Piet Deurloo, Sjaak Suijkerbuijk en Ad de Kok. Zo probeerde men terugval (een kwaal waar de ploeg wel meer last van heeft) te voorkomen. Nog maar net op weg beproefde een speler van Vrederust het houtwerk van het Thoolse doel. Spits Frans de Kok, die twee minuten na rust inviel voor de geblesseerde Rob Deur loo, kwam alleen voor het Halsterse doel, maar schoot naast. Een aarzelende defensie van Tholense Boys zorgde voor een tegentreffer voor Vrederust: 1-3. Vervolgens kregen de geel-zwarten weer enkele goede kansen, maar Pascal van Weelden en Erik Nieuwkoop rondden niet goed af. Doelman Van Stee behoed de de Tholenaren voor de aansluitings treffer door een vrije trap bekwaam onder de lat vandaan te slaan. In het laat ste kwartier maakten Erik Nieuwkoop en tot slot wederom Piet Geuze een einde aan alle twijfels. Tholense Boys won met 1-5. gelijkspel genoegen nemen. Vosmeer deed het in de beginfase van de wedstrijd niet onaardig. Geen van beide ploegen kreeg veel sco ringskansen. Na een half uur een hoekschop voor Vosmeer, genomen door Koos Bosters. Jack Mosch kopte de bal door naar Leen Moer land die eveneens met het hoofd scoorde. Toen Mosch vijf minuten voor de rust werd gevloerd in het zestien-metergebied, ging de bal op de stip. Frans Havermans faalde niet en dat betekende 0-2. Na vijf minuten in de tweede helft kwam de thuisploeg terug. Doelman Fred Janmaat werd gepasseerd met een schot in de kruising. En vijf minuten later stond de gelijkmaker op het scorebord, na slecht uitverde digen door de Thoolse ploeg. Vosmeer kwam nog wel beter in de wedstrijd en kreeg doelkansen via John Weijers en Dré Hommel. Maar het bleef 2-2. Aansluiting houden met de top. Dat was de bedoeling van de uitwedstrijd van Vosmeer 3 tegen naaste concurrent Kruisland 3. Maar het pakte anders uit dan verwacht. De eerste helft was Vosmeer constant de betere ploeg en speelde voortdurend op de helft van de tegenstander. Het overwicht kon niet in doelpunten uitgedrukt worden. Keer op keer werd de bal van de doellijn gehaald, of zaten paal en lat in de weg. Er werden kansen gemist die anders nooit gemist worden. Kruisland verdedigde massaal en loerde op de counter. De rust werd met 0-0 bereikt, terwijl Vosmeer al zeker drie tot vier keer had moeten scoren. In de eerste minuut van de tweede helft ging het meteen mis. Eén van de snelle aanvallers van Kruisland opende de sco re. Vosmeer speelde nog meer op de aan val, maar wist niet te doelpunten. Tot overmaat van tamp trof Kruisland onver wacht nog een tweede keer doel en dat deed de bezoekers de das om. Door de 2- 0 nederlaag lijkt het Thoolse team de aansluiting met de top-drie kwijt te zijn. Joey Moerland, Lisselot Deurloo en Car men v.d. Hoek deden vrijdagavond mee aan de dressuurwedstrijd in Vrouwen polder. Joey Moerland reed op zijn paard Pêcheur voor het eerst in de klasse B. Hij had nog wat moeite met de figuren, want een grote volte werd een volte halve baan en daardoor kreeg de combinatie 'slechts' 143 punten van de jury. Lisselot Deurloo bereed voor het eerst sinds een half jaar weer Blue Valley in de klasse L. Het paard was duidelijk nog niet in vorm en de combinatie kreeg 140 punten. Twee knie-operaties speelden Carmen v.d. Hoek nog parten en Mr. Jackson liep niet zoals anders. Het was twee maanden geleden dat Carmen een wedstrijd had gereden, zodat de routine ontbrak. De jury gaf hen 144 punten en daarmee waren ze niet de minste. Tweede paasdag doen Joey Moerland. Lisselot Deurlo, Carmen v.d. Hoek en Leo Dorst mee aan een dressuurwed strijd in Ellemeet. Jaap Moerland reed zondag in Baarle Nassau voor het eerst sinds tien jaar weer een samengestelde wedstrijd. Met Jumbo Jet reed hij 's morgens dressuur en een springparcours. 's Middags volgde een cross-country van 2,6 kilometer met achttien hindernissen. De dressuur en het springen verliepen foutloos. Maar de twee watercombinaties in de cross vond Jumbo Jet niet zo leuk. Na even naar het water te hebben gekeken, liep hij er ech ter toch zo in. Op 4 april wordt er in Etten-Leur weer een samengestelde wed strijd gereden en Jaap Moerland wil daar ook weer aan meedoen. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. Tegen koploper WVV 3 nam Vosmeer 4 een 2-0 voorsprong, matfr moest uiteindelijk met een Burgemeester Van den Berg van Bergen op Zoom opent vandaag het Zorgcentrum Lievensberg tegen over de ingang van het gelijknamige ziekenhuis. In het zorgcentrum vin den een aantal instellingen een onderkomen. Zoals een dependance van de bloedbank West-Brabant van het Rode Kruis; een zogenaamd audiologisch centrum, dat onder zoek en begeleiding levert bij hoor-, spraak- en taalproblemen; een werk plaats voor het maken van prothesen en orthesen; een schoenmakerij voor orthopedisch schoeisel; en de afde ling cytologie van het pathologisch en cythologisch laboratorium West- Brabant, die afwijkingen van losse cellen onderzoekt (zoals baarmoe derhalskanker). Van half vijf tot acht uur houdt het zorgcentrum open huis voor belang stellenden. De 18-jarige Fietscrosser Raymond Schrauwen uit Sint-Maartensdijk begint het nieuwe fïetscross-seizoen voor het eerst in de klassen elite- men en elite-cruiser. Dit zijn twee zware, aantrekkelijke en ook zeer commerciële klassen. De Sint- Maartensdijkse crosser - in het dagelijks leven werkzaam bij Van 't Hof aluminium in Tholen - zal er flink aan moeten trekken om als eer stejaars in deze klassen mee te kun nen draaien. Vooral op kracht en souplesse moet nog getraind worden en ook de korte sprint (twintig en vijftig meter) moet aangescherpt worden. De interval- en conditietrai ningen gaan Raymond goed af. De Smurdiekenaar behaalde in het ver leden al diverse goede uitslagen, zowel nationaal als in het buiten land. Zo sleepte hij de grote prijs van Soumagne (België) in de wacht en bereikte hij vorig jaar de kwartfi nales op het Europees kampioen schap in Genève en op het wereld kampioenschap in het Engelse Brighton. Nationaal werd hij zesde. Een tweede probleem (naast de zwa re concurrentie) vormen de hoge kosten (inschrijfgeld, reiskosten en materiaal) in de elite-klassen. Het grootste deel betaalt de Sint-Maar- tensdijkse crosser uit eigen zak. Zijn vader springt af en toe bij en de rest moet van sponsors komen. Voor Raymond begint het seizoen op 20 april als hij meedoet aan het natio naal kampioenschap voor clubs in Wychen. Daarnaast staan op het programma: het NK, het EK in Doe- tinchem, het EK voor clubs (11 mei in Schijndel), het EK elite in Tsje chië, Zwitserland en Doetinchem, de worldcupwedstrijden in Valkens- waard en in het Canadese Airdrie en wellicht het wereldkampioenschap in het Canadese Saskatoon. Verder rijdt Raymond Schrauwen nog mee in diverse internationale wedstrij den. Om een acceptabel grondwaterpeil te realiseren in de geplande Sint- Annalandse nieuwbouwwijk Vroon- stede, moet volgens het waterschap de afwatering worden omgelegd naar de Winkelzeesche watergang. Dat kan door de sloot langs de Dorpsweg ën de duiker onder de Stoofweg te verdiepen, maar dan zou de wijk in westelijke richting moeten opschuiven. Alternatief is het graven van een nieuwe sloot langs de westkant van de wijk én het verdiepen van de sloot langs de Zoetwaterweg en Stoofweg. Bij de nieuwe sloot moeten overigens de in de keur waterbeheer van het water schap opgenomen beplantings- en bebouwingsverboden in acht wor den genomen, wat erop neer komt dat een minstens vijf meter brede onderhoudsstrook vrij moet blijven. Bij de twee nu al in het plan opgeno men waterlopen heeft het water schap ook naar die stroken gekeken. En een probleem geconstateerd bij de kavelsloot ten zuiden van de begraafplaats. Daar is aan de noord kant een groenstrook van drie meter breed gedacht, en deels tuinen waar in gebouwd kan worden. Voor bouwwerken wordt in beginsel door het waterschap geen ontheffing ver leend. Overigens kan onderhoud vanaf de zuidkant van de sloot plaatsvinden. Over de waterhuishoudkundige aspecten van het plan Vroonstede wordt nog overleg gevoerd tussen gemeente en waterschap. Of de ber gingscapaciteit voor regenwater vol doende zal zijn, is nog niet duidelijk. Het grondwaterpeil ligt namelijk nog niet vast. De drainage van de begraafplaats speelt daarbij een belangrijke rol. Verder wijst het waterschap op de verkeersveiligheid. Voorgesteld wordt om het voetpad van de Dorps weg/B ierensstraat door te trekken langs de Stoofweg en Zoetwater- weg. Bij de uitreiking van de gemeentelijke sportprijzen bekritiseerde J.A. van Nieuwenhuijzen de lokale politiek. Volgens de voorzitter van de commissie sport verdient de sportbeoefening meer aandacht binnen de gemeente Tholen. "De bestuurders maken de sport ondergeschikt en tot inzet van hun meningsverschillen", aldus Van Nieuwenhuijzen, die pleitte voor een terugkeer van het sportgala. Wethouder I.C. Moerland deed de toezegging alles in het werk te stellen om eventueel met hulp van sponsors volgend jaar weer een sportgala te houden. "Geeft de uitreiking van de sport- betreurde dat het 'jubileum' - de prijzen, zoals deze de laatste jaren wordt gepresenteerd nog wel vol doening?", vroeg Van Nieuwenhuij zen zich vrijdagavond openlijk af. "Met weemoed denken wij terug aan de sportgala's uit het verleden. Een avond waar sporters, bestuurders en belangstellenden elkaar ontmoetten, ideeën konden uitwisselen en andere takken van'sport of spel leerden ken nen en waarderen. Het is afgeslankt, het is veel afgeslank, het is te veel afgeslankt", aldus Van Nieuwen huijzen. "De gemeente Tholen heeft laten blijken dat de sport een belang rijke plaats in nam. Met nadruk zeg ik nam! Ik vind dat wij de laatste periode aan het afglijden zijn. Op het sportbeleid wordt aan alle kan ten beknibbeld." "Wanneer er over bezuinigingen wordt gesproken, komt het sportbe leid voor veel bestuurders als eerste aan de orde", vervolgde de voorzit ter van de commissie sport. "Ik kan me niet aan de indruk onttrekken dat er soms in zekere mate sprake is van paniekvoetbal. Of is het soms 'partij tjesvoetbal'? Het zijn de bestuurders die de sport ondergeschikt of tot inzet van hun meningsverschillen willen maken." Van Nieuwenhuij zen noemde als voorbeeld de discus sie rondom de centrale schietaccom- modatie. "De afhandeling hiervan verdient zeker geen schoonheids prijs. Het is een zaak van slikken of stikken geworden. De eigen initia tieven van de desbetreffende'vereni gingen zijn jammer genoeg onder geschikt gemaakt aan andere belan gen. Iets wat wij bijzonder betreu ren." Wethouder Moerland reageerde kort op de toespraak van Van Nieuwen huijzen. "Ik wil benadrukken dat de sport nog steeds een belangrijke plaats heeft binnen onze gemeente." De wethouder van sportzaken gemeentelijke sportprijzen werden voor de tiende keer uitgereikt - sober moest worden gevierd. "Persoonlijk zal ik echter alles in het werk stellen om te komen tot een gesponsord sportgala, waarbij elk jaar vier- of vijfhonderd mensen getuige kunnen zijn van de uitreiking van de Thool se sportprijzen. Daar gaan we ons voor inzetten." Afgelopen jaar probeerden leden van de sportcommissie nog vergeefs om sponsors voor het sportgala te vinden. In zijn toespraak gaf Moerland een opsomming van het onderhoud dat aan de sportaccommodaties moet worden verricht. Momenteel wor den de beide gemeentelijke open luchtzwembaden van een nieuw verfje voorzien (ƒ80.000,-) en eind mei zal het boofdveld van Tholense Boys worden gerenoveerd (ƒ140.000,-). Jaarlijks bedragen de kosten voor onderhoud van de accommodaties meer dan twee mil joen gulden. "Geen gering bedrag", concludeerde de wethouder. "Het is dan ook verontrustend dat er de laat ste jaren sprake is van een afname van het aantal sportende jongeren, die zich met name manifesteert bij de leerlingen op de middelbare scholen. Met het oog hierop willen wij een onderzoek instellen naar de mate van sportuitval en het sportge- drag bij leerlingen in de klassen 1 en 2 van het voortgezet onderwijs. De daarvoor in aanmerking komende scholen in Tholen en Bergen op Zoom hebben hun medewerking toegezegd. Aan de hand van de resultaten zullen we zien welke maatregelen er eventueel nodig zijn om de Thoolse jeugd weer massaal aan het sporten te krijgen", aldus Moerland, die ook de sportbeoefe naars in de categorie van 40 tot 60 jaar meer faciliteiten wil bieden. uw Gazelle dealer in de regio Tot ziens op de show in Scherpenisse RIJWIELHANDEL Pontiac Firebird 34.000 km '91 Mercury Sable 3.8 GL '88 Toyota Celica nw.st. rood '90 Opel orsa 1,4i 5-drs. '91 Opel Kadett '82 t/m '91 Opel Ascona '86-'87 Opel Kadett GSi nw.st. '86 Opel Vectra 5-drs. 1.8 GL '92 Citroën BX 1.6 RS '86 BMW 316 '85 t/m '92 BMW 320i '87 - '89 - '92 Toyota Starlet 1.3 XLi '92 Fiat Uno 60S '87 - '92 Audi 80 1.8 S '90 - '87 Daihatsu Charade 4-drs. '94 Peugeot 205 XE '87-'89-'92 Ford Escort XR3i '88 Ford Escort 1.4i Sport '89 Daihatsu Applaus 1.6 GTi '92 Ford Sierra 5-drs. '83 Volvo 460 DL st.bekr. '93 Volvo 240 DL '82 '90 Renault 21 GTS '88 Renault 21 Nevada '92 Mercedes 200 D div. opties '89 Mitsubishi Galant 4-drs. '88 Opel Vectra 4-drs. '91 Opel Kadett 1.6i 3-drs. '89 Renault Nevada '92 Opel Kadett Station '91 Opel Rekord 2L 1 stat. '85 Peugeot 305 GLD break '84 Daihatsu Charade 3-drs. '92 Mercedes C200 dsl. '95 Ford Escort 3-drs. '89 Opel Senator turbo '85 Toyota 9 pers. bus '92 Mercedes 190D div. opties '89 '88 '85 Mercedes 200 D div. opties '91 '92 Mercedes 300 D '86 autom. '89 '92 '84 '85 '89 '86+'89+'91 '86 '86-'87 '89 Peugeot 405 GLD Peugeot 305 GLD break Nissan Sunny Toyota Camry turbo D Opel Kadett station Opel Ascona 5-drs. Citroën BX TRD 2x Fiat Regata super GROTE AUTO- EN FIETSENSHOW IN DE VEILING C.Bal

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15