Steile wand nu permanente plek voor oeverzwaluw aan Campweg 'Buitengebied is weer opgepoetst' eenpbuchtodde Thoolse riolen in een redelijke staat yii 'De eindtijd van de aarde is aangebroken' 'Projectiel' is onbekend Ook in Rammegors wordt berg zond afgegraven voor kolonie Steenbergen is tegen tracé van Zoomweg noord Maatschappelijk werk duurder Ergotherapeute van Ten Anker ook aan huis me Donderdag 20 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Jaarvergadering SGP-studievereniging Calvijn Zorgelijke woorden werden woensdagavond gesproken in het verenigingsgebouw van de Gereformeerde Gemeente te Scherpenisse tijdens de jaarvergadering van SGP-studievereniging Calvijn. De eindtijd van de aarde is aangebroken, volgens voorzitter Duvekot. Ook ds. A. den Hartog uit Sint-Maartensdijk drong aan op bekering voor het te laat is. Bestuursverkiezing Sint-Philipsland is er klaar voor: de oeverzwaluwen kun nen komen. De zwaluwen kunnen voortaan ongestoord broeden aan de Campweg. Woensdag en donderdag werd een zestig meter lange wand aangelegd waar de vogels gangen kunnen graven voor hun nesten. Het waterschap Zeeuwse eilanden stelde het terrein tussen de dijk langs het Schelde-Rijnkanaal en de Campweg voor de oever zwaluw ter beschikking na overleg met de vogelwerk groep van de natuurvereniging Tholen en de vogelbe scherming Nederland. Bolussen Handmatig DE THOOLSE COURANT ZMF rept over achterstandssituatie "De riolen in de gemeente Tholen zijn over het algemeen in een goede tot redelijke staat". Dat zegt chef W.A. Blaas van openbare werken. De Zeeuwse milieufederatie is daar minder zeker van en spreekt in een rapport over de Zeeuwse riolen over een 'achterstandssituatie'. Sterk uitgedrukt Buitengebied Natuur Geneeskundige vrijwilligers, investeerders en bouwplaats Voorzitter Duvekot opende de ver gadering en las een gedeelte uit Mat- theüs 24. In zijn openingswoord ging hij nader in op het dertiende vers: 'Maar wie volharden zal tot het einde, die zal zalig worden'. "Als we rondom ons zien op alles wat er geschiedt, dan moeten we geloven dat we in de eindtijd van de aarde leven", zei Duvekot. "We lezen in dit hoofdstuk van Mattheüs wat er aan de wederkomst van de Heere Jezus zal voorafgaan. Oorlogen, geruchten van oorlogen. Het ene volk en koninkrijk zal tegen het andere opstaan. Pestilentiën en hon gersnoden. Valse profeten zullen opstaan en er vele verleiden. Onge rechtigheden zullen vermenigvul digd worden. We gaan een zeer ban ge tijd tegemoet." Volgens Duvekot wil de maatschappij tegenwoordig alles wat van God is wegdoen. "Wat te denken van de zeer gruwelijke en God-onterende reclames en godslas teringen die in het openbaar tentoon worden gesteld. In alles is het merk baar en voelbaar dat de wederkomst van Gods Zoon, de Heere Jezus Christus aanstaande is", aldus Duve kot die ook nog iets anders uit de schriflezing haalde. "We lezen ook: "Maar wie volharden zal tot het ein de, die zal zalig worden'. Dat bete kent dat wie er staande zal blijven in die grote verdrukking die komen zal, gered zal worden. Die zullen eeuwig de gelukzaligheid mogen aandoen. Dat dit toch ons deel mocht zijn of worden." Bij de bestuursverkiezingen was C. Koopman aftredend en herkiesbaar. Hij werd met algemene stemmen herkozen. L. v.d. Doel en H. Ver- helst traden eveneens af, maar waren niet herkiesbaar. Met meer derheid van stemmen werden in hun plaats M.J. van Dijke en W. Heijboer gekozen. Na de pauze hield A. Duine - bestuurslid van de afdeling Tholen en Sint-Philipsland van de RMU - een inleiding. De RMU (Reformatorische Maatschap pelijke Unie) is een bond voor zowel werkgevers als werknemers. De grondslag is de 'heilige schrift' in de zin van de drie formulieren van enigheid (vastgesteld op de nationa le synode van Dordrecht in 1618 en 1619). Het doel van de unie is het beharti gen van alle sociale en economische belangen van haar leden. Daar hoort onder meer bij het afslui ten van collectieve arbeidsovereen komsten en hulpverlening als men sen in de problemen raken als gevolg van een principiële opstel ling bij zaken als zondagsarbeid en stakingen. Ds. A. den Hartog (Hervormd predi kant te Sint-Maartensdijk) sprak het slotwoord van de avond. Hij las een deel uit 1 Petrus 2 waarin het gaat om het gehoorzamen van het gezag. De predikant sprak over 'de bange tijd die we tegemoet gaan.' "Wie zullen er dan staande blijven? Diegenen die op de Heere vertrou wen. Waag het maar met de Heere, dan zullen we nooit beschaamd uit komen. In duren tijd of hongersnood, de Heere zal ons bewaren. Zoekt daar om Hem te krijgen tot uw behoude nis", zei Den Hartog die eindigde met dankgebed. Piet Stols van de vogelwerkgroep en Marianna Lundahl van de vogelbescherming bij de wand voor oeverzwaluwen in wording. Het trok zaterdag veel aandacht tij dens de schoonmaakactie van de jagers en de leden van de natuurver eniging op Tholen. Een puntig voor werp gevonden langs de zeedijk tus sen Sint-Maartensdijk en Stavenis- se. Een kop van een granaat? Een verloren stuk munitie of een aange spoeld projectiel uit de Tweede Wereldoorlog? Het leek er veel op, maar niemand kon er iets met zeker heid over zeggen. Jan Bolier uit Scherpenisse stootte erop toen hij met veertien leerlingen van het Scheldecollege de glooiing van de dijk langs de schorren aan de Dortsman van zwerfvuil ontdeed, in 'de draai van de dijk' tussen Sint- Maartensdijk en Stavenisse in de buurt van de Heide. Spannend was het, zo'n ondefinieer bare vondst die verdacht veel leek op een gevaarlijke kop van een of ander militair wapen. Het was licht, merkte Bolier toen hij na enig over leg, het voorwerp optilde. Toch maar meegenomen naar de verza melplaats bij G. Gaakeer in Oud- Vossemeer waar al het zwerfvuil in containers werd gegooid. Niet dit ding, dat apart op een tafel werd gelegd, zodat iedereen er een blik op kon werpen. Doorgeroest was het niet, van binnen was wel het een en ander verpulverd. Gaakeer bewaar de het voor alle zekerheid maar ach ter slot en grendel tot een deskundi ge er zijn oordeel over kon geven. In de kast met onkruidbestrijdingsmid delen lag het veilig. De explosieven opruimingsdienst (EOD) moest uitsluitsel geven. Dinsdag kwam die kijken met een brigadier van de Thoolse politie. 'Geen idee,' was hun commentaar. De achterkant is van zulk zacht materiaal gemaakt dat het niet geschikt is om af te schieten. Ook op de lange lijst met gevaarlijke voor werpen die de EOD bij zich heeft, komt het voorwerp niet voor. En ontploffen kan het zeker niet. Een advies hadden ze wel: een verdacht voorwerp meteen melden bij de politie, de plek markeren en afblij ven. Maar een bijzonder stuk zwerfvuil blijft het, door de tijd of het weer onherkenbaar geworden, een vorm waar iedereen iets in kan zien. Het grond- en zanddepot van het waterschap dat in 1991 in gebruik werd genomen voor de aanleg van het basisplan zoet watervoorziening, bleek al snel in trek te zijn bij de oeverzwaluw. Die zoekt steile wan den of oevers op langs rivieren of plaatsen dicht bij het water waar veel insekten voorkomen. In de nabijheid van het Schelde-Rijnka naal bleken de zandhopen uitste kend aan de wensen van de vogels te voldoen. Piet Stols van de vogelwerkgroep: "Een jaar of vijf geleden kwamen we erachter dat er oeverzwaluwen broedden. Er zaten zo'n honderd nesten. Het punt was dat het depot in gebruik was. Er werd regelmatig grond en zand gehaald of gebracht. En er werden nesten kapot gemaakt. Met het waterschap is toen afge sproken om geen zand weg te halen waar zwaluwnesten in zaten. Er werd ook wel eens illegaal zand weggehaald. Later hebben we gevraagd om er een permanente plek voor de oeverzwaluw van te maken. Dat kreeg ondersteuning. Daar zijn we erg blij mee want straks kan er niemand meer bijko men." De twee dammen die tijdelijk voor het depot waren aangelegd, zijn inmiddels al weggehaald zodat de vogels straks ongestoord hun nesten kunnen graven. C. van Dijke, districtshoofd water beheer van het waterschap: "Het basisplan is nu uitgevoerd. Het depot was speciaal daarvoor aange legd. Dat was er een goede plek voor. De oeverzwaluwen kwamen er elk jaar massaal op af, die zijn gehecht aan hun broedplaats. Vorig jaar hebben we ambtelijk aan de bel getrokken en zijn er afspraken gemaakt om het definitief in te rich ten. Het bestuur keurde het goed. Het was een coproductie met de natuurvereniging en de Vogelbe scherming. We hebben er geen bezwaar tegen dat daar een bultje zand ligt." De wanden zijn ongeveer vier meter hoog en zijn met een kraan door het waterschap op aanwijzing van de natuurliefhebbers in een u-vorm aangelegd over een lengte van onge veer zestig meter. Het materiaal is zeer geschikt omdat het een mengsel is van zand en klei. Wel zal er elk jaar wat onderhoud aan gepleegd moeten worden. De natuurvereni ging neemt dat voor haar rekening. Stols: "Er zijn weinig permanente broedgelegenheden voor oeverzwa luwen. Ze komen in Nederland vooral voor op grond- en grintde- pots en in de steile kanten van afgra vingen. Ze hebben maar weinig ruimte nodig en zoeken naar min of meer natuurlijke plaatsen langs de rivie ren. Zo komen er ook oeverzwalu wen naar de schorren langs het Schelde-Rijnkanaal bij de Ramme gors. Daar zoeken ze de wanden op langs de oude kreken. Ze weten zich goed aan te passen." Volgens Stols is de oeverzwaluw Iets minder dan vorig jaar, rpaar nog ruim dertig kubieke meter zwerf vuil. Dat haalden jagers, leden van de natuurvereniging Tholen en leer lingen van het Scheldecollege zater dag op tijdens de nationale schoon- maakdag. Zo'n 25 jagers, drijvers en jachtopzichters trokken de velden in om die te ontdoen van allerlei rom mel. Twaalf leerlingen van het Scheldecollege in Sint-Maartensdijk maakten gedeelten van zeewering bij de Noord en de Heide (tussen Sint-Maartensdijk en Stavenisse) schoon en 14 kinderen van de natuurvereniging raapten afval op uit het 'karreveld' bij de Oesterdam. Plastic, autobanden, touw, zakken puin, flessen, staken en stokken, pal lets, een bus dieselolie, glas, jerry cans, schoenen, een uitlaat en stuk ken hout. L. Bijnagte vond zelfs een complete bank in het jachtveld in de Geertruidapolder in Scherpenisse. Ook het waterschap Zeeuwse eilan den verleende weer medewerking door twee chauffeurs met tractor en wagen beschikbaar te stellen. De schoonmaakactie heeft ook de sym pathie van de gemeente Tholen. Burgemeester H.A. van der Munnik ondersteunde de groep leerlingen door zelf actief deel te nemen. De gemeente zorgde ook voor de con tainers waarin al het opgehaalde zwerfvuil gedeponeerd werd en voor de afvoer van het vuil naar de stortplaats. Tegen twaalf uur verza melden de meesten zich bij G. Gaakeer aan de Zeedijk te Oud-Vos- semeer. Voorzitter A. van Nieuwen- huyzen van de wildbeheereenheid Tholen zei blij te zijn met het resul taat, al is het iets minder dan vorig jaar. Hij prees de jeugd die zich goed had geweerd om stukken van Tholen weer schoon te maken. "Een pluim op je hoed. Het is heel moedig en plezierig dat jullie hebben mee gedaan. Ik hoop volgend jaar ook weer op de jeugd te kunnen reke nen." Volgens Van Nieuwenhuyzen is het nog steeds 'hard' nodig dat de actie wordt gehouden. "Het buitengebied is weer opgepoetst." Hij bedankte de jagers en de leden van de natuurver eniging, maar ook het waterschap en de gemeente voor hun medewer king. Gaakeer die de jagers en leer lingen ontving met koffie, bolussen en een drankje is zelf bestuurslid van de wildbeheereenheid en verte genwoordigde ook het waterschap. Hij zei op zijn beurt dat het water schap die medewerking graag ver leent. "De polders zien er weer aan schouwelijk uit." En tot de kinderen zei hij: "Ik weet zeker dat jullie je plastic zakje niet weggooien als je je laatste boterham hebt opgegeten. Wijs je ouders erop dat ze ook niet zomaar papier of blikjes uit de auto gooien. Jullie hebben een opvoeden de taak." Volgens Jako van Gorsel van de natuurvereniging Tholen wordt het zwerfvuil rond de Oester- dam elk jaar minder. "We hadden nu 25 zakken, vorig jaar bijna 40. Het zijn vooral kleine stukjes plastic die aanspoelen en over de dijk waaien." Leerlingen van het Scheldecollege hielpen mee met de opruimactie. Hier wordt de troep van de zeedijk tussen Sint-Maartensdijk en Stave nisse in een container gegooid. een van de broedende vogels in Nederland die al lang bekend is. "Ze waren er al voor de boeren-en huis zwaluw en zaten in de rivieroevers. Het is een tijd slecht gegaan met het aantal broedparen, onder meer als gevolg van het kanaliseren van rivieren en dergelijke. In 1960 waren er tussen de 20.000 en 25.000 broedparen, in 1984 waren er maar 2500 paren over. Dat was een dra matische achteruitgang." Maar vol gens Stols was dat niet alleen het gevolg van het ingrijpen in de natuurlijke omgeving hier, maar kwam het ook door de verslechterde toestand in het overwinteringsge- bied in Afrika. "Ze moeten een heel lang stuk over de Sahel vliegen. Die is de laatste jaren ook gegroeid waardoor ze onderweg onvoldoende voedsel kunnen bemachtigen. De laatste jaren stabiliseert het aantal zich. Vorig jaar zijn ër 14.000 broedparen geteld." De oeverzwaluwen graven zelf hun nest. Met snavel en pootjes weet het dier een gang te graven dat in lengte varieert van veertig centimeter tot anderhalve meter. "Meestal zijn ze een halve meter lang. De gangen lopen schuin omhoog. Aan het eind wordt een nestje gemaakt van strootjes en veertjes. Ze broeden twee keer en leggen vier tot zes eieren. Zo gauw ze arriveren, gaan ze graven. Eind maart verwachten we de eerste oeverzwaluwen. Als de vogels en hun jongen de nesten ver laten hebben, keren ze het volgende broedseizoen terug en maken dan weer een nieuw nest. Het water schap was bereid om de zaak vroeg aan te pakken, zodat het terrein klaar ligt voor het nieuwe broedseizoen." Overbuurman J. van Riessen is ook blij dat er nu een permanente wand is gemaakt. Hij heeft zich de afgelo pen jaren het lot van de zwaluwen aangetrokken. "Er werd op zaterdag nog regelmatig zand weggehaald. Dat bleek illegaal en daar werden op een keer zestig nesten vernield." Van Riessen schakelde regelmatig het waterschap en de politie in en legde ook contact met de vogel wacht in Brabant en Zeeland. "Het heeft effect gesorteerd." Vorig jaar telde Van Riessen 97 nesten. Elk jaar worden de oeverzwaluwen door de vogelwacht Brabant geringd. Ook in het natuurgebied de Ramme gors zal deze maand de broedplaats voor oeverzwaluwen verbeterd wor den. Op dinsdag 25 maart wordt in het terrein van Staatsbosbeheer een steile wand gegraven in een berg zand van vier meter hoogte. Marian ne Lundahl van de stichting land schapsbeheer Zeeland: "Die berg is nog uit de tijd dat de Rammegors gebruikt werd als speciedepot van rijkswaterstaat. Er is wel eens ooit een stukje afge graven, maar we willen het vergro ten, op eenzelfde manier als langs de Campweg, alleen handmatig." Voor het karwei trommelt de stichting zo'n 15 tot 25 vrijwilligers uit heel Zeeland op die met een schop het talud gaan afgraven. "Eens in de zoveel tijd maken we er een geza menlijke activiteit van. Dit leek ons zeer geschikt om er een leuke dag van te maken, juist omdat het zo dicht tegen het broedseizoen aanzit." De actie wordt samen met Staats bosbeheer en de natuurvereniging Tholen voorbereidt. De stichting landschapsbeheer houdt zich ook bezig met het knot ten van wilgen en het snoeien van hoogstambomen. Sinds 1994 zijn gemeenten verplicht om een gemeentelijk rioleringsplan op te stellen. Daarin staat welke rio len er zijn, wat de staat is, hoe er onderhoud en reparatie uitgevoerd gaat worden, hoeveel dat gaat kos ten en waar dat van betaald gaat worden. Sinds vorig jaar zouden al die rioleringsplannen in praktijk moeten zijn gebracht. De Zeeuwse milieufederatie onderzocht hoe degelijk de rioleringsplannen in elkaar steken en constateerde nogal wat lacunes. Begin dit jaar bleken er bijvoorbeeld nog gemeenten te zijn die nog geen (definitief) plan had den. Verder is het overleg met rijk, provincie en waterschappen lang niet altijd goed weergegeven, vol gens de ZMF. Ook het Thoolse gemeentelijke rio leringsplan (wel definitief) werd bekeken en kwam er niet ongenadig af. Dat gold echter niet voor de rio len zelf. "Bij verschillende gemeen ten valt op dat de kwaliteit van het riool een probleem is. Op Tholen is er sprake van een achterstandssitu atie", meldt de ZMF in haar rapport. "Dat is wel wat erg sterk uitge drukt", vindt chef W.A. Blaas van het bureau openbare werken van de gemeente. "Er zijn een paar riolerin gen waar het een en ander aan man keert. Dat weten we, maar er zijn geen situaties waar we a la minute in zouden moeten grijpen. We zijn momenteel bezig te onderzoeken hoe het riool ih de Kruittoren in Tholen het best aangepakt kan wor den. Dat is nog een gemetseld riool en het oudste van Tholen. Verder zitten er in het riool in de Schelde- Rijnweg in Tholen scheuren. Dat wordt nog dit jaar verholpen. En ook in de Schoolstraat in Sint-Philips land wordt de riolering dit jaar nog onder handen genomen." Blaas meldt dat elke vijf jaar de rio lering met behulp van fotocamera's op vaste punten wordt gecontro leerd. "Als er dan aanleiding is voor verdere inspectie wordt er een camera in het riool gelaten om videobeelden te maken. Daarop De gemeenteraad van Steenbergen is tegen het ontwerp-tracébesluit voor de rijksweg A4 tussen Dintel- oord en Bergen op Zoom (Zoomweg noord). Al jaren wordt er gebakke leid over het laatste stukje in de ver binding tussen Rotterdam en Ant werpen. Uiteindelijk kwamen er twee varianten op tafel. Een oostelij ke en een westelijke route. Het ministerie van verkeer en waterstaat koos voor het oostelijke tracé, maar Steenbergen ziet dat niet zitten. Vol gens de gemeente zijn de gevolgen een onaanvaardbare doorsnijding van de wijken Steenbergen-zuid en Welberg, geluidhinder voor een groot aantal huizen (nog versterkt omdat de weg niet dieper ligt), onaanvaardbare risico's bij ongeval len met gevaarlijke stoffen, toename van het verkeer op de Franseweg in Steenbergen en van het recreatieve verkeer naar Zeeland. Tot slot komt er geen ontsluiting van het bedrij venterrein Reinierpolder. Deze bezwaren worden volgens de gemeente Steenbergen onvoldoende meegewogen en het gemeentebe stuur is dan ook tegen het oostelijke tracé en stelt voor geen medewer king te verlenen bij de planologi sche invulling. Als het tracébesluit vastgesteld wordt, en dat kan al in mei van dit jaar, dan kan de minister de gemeente wel dwingen om een geschikt bestemmingsplan aan te nemen. Dat zou dan in 1998/1999 gebeuren. Overigens was het voor stel van het college van b. en w. om geen medewerking te verlenen niet unaniem. Een lid van het college was het wel eens met de oostelijke variant. En ook een VVD-raadslid zag dit wel zitten. baseren we dan onze acties", zegt Blaas. Een ander probleem vormt de aan sluiting van huizen in het buitenge bied. De ZMF vindt dat er nog veel te veel woningen zijn die gewoon op het oppervlaktewater lozen (6000 in heel Zeeland). In Tholen gaat het om 438 woningen waarvan het vol gens de gemeente maar voor 59 ren dabel is om ze aan te sluiten op de riolering. De overige liggen te veraf. Maar lozen op het oppervlaktewater zoals dat tot nu toe gebeurde, mag in de toekomst niet meer. Het water schap zal daarvoor geen ontheffin gen meer verlenen. "Die mensen zullen dan een grote septictank of privé-zuiveringen moeten aanleg gen", zegt Blaas. Voor de 59 huizen waar het wel rendabel is, trekt de gemeente jaarlijks zo'n 50.000 gul den uit aan subsidie voor aanslui ting. De kosten mogen dan niet boven de 18.500 gulden komen en de bewo ner betaalt zelf 4500 gulden. Het probleem van het buitengebied wordt in Zeeland erkend. "Onlangs is er een ambtelijke werkgroep opgericht die praat over riolering-en lozingen in het buitengebied en de gebieden in Zeeland die kwetsbaar zijn voor die lozingen", zegt Blaas die zelf als één van de vertegen woordigers van de Zeeuwse gemeenten in de overleggroep zit. De overleggroep zal ook op Tholen gaan onderzoeken of er gebieden zijn die erg kwetsbaar voor lozingen zijn. Voor maatschappelijk werk vragen b. en w. aan de Thoolse gemeente raad 4410 gulden meer. Het blijkt totaal om een bijdrage van 317.026 gulden te gaan in plaats van de eer der geraamde 312.616 gulden. Er is een bedrag van ƒ13,83 per inwoner afgesproken, maar het college was eerst van 22.532 mensen uitgegaan, terwijl dat 22.923 moest zijn. Het geld is bestemd voor de stich ting algemeen maatschappelijk werk Oosterschelderegio, die onlangs in het nieuws kwam omdat de directie de drie op Tholen al jaren werkzame maatschappelijk werksters wil ont slaan. Mensen die niet in een verzorgings- of verpleegtehuis wonen, kunnen voortaan toch gebruik maken van het advies en onderzoek van een ergotherapeut. De stichting voor regionale zorgverlening (SVRZ) heeft hiertoe het initiatief genomen. De ergotherapeut is iemand die mensen helpt die alledaagse dingen (zoals eten, lezen, zich aankleden, spelletjes spelen of de kraan open draaien) door een handicap niet meer kunnen doen. De ergothera peut onderzoekt de situatie en geeft adviezen over allerlei hulpmiddelen waarmee die dingen weer wel gemakkelijk gaan. Ook over het juiste meubilair, aanpassingen aan huis en eventuele subsidies hiervoor geeft zo iemand adviezen. Van die diensten konden op Tholen voor heen alleen ouderen die in een bejaardentehuis woonden gebruik maken. Maar in overleg met de ver zekeraars heeft de SVRZ besloten om ook mensen die nog thuis wonen die kans te geven. "Maar dan moeten ze hun verzekeringspolis wel even nakijken of het gedekt wordt", legt directeur F. Bordui van Ten Anker uit. "Onze ergotherapeute van Ten Anker en Ter Valcke, mevr. E. Wil- lekes, zal het uit gaan voeren." Men sen kunnen met vragen of voor hadere informatie bellen met tel. 0113-240206. voor paranormaal centrum Spiritueel-paranormaal natuurgenezeres Y Line is van plan in West-Brabant een paranor maal en spiritueel centrum te openen. Zij zoekt hiervoor investeerders, vrijwilligers en een bouwplaats. "Om het centrum van de grond te krijgen heb ik veel hulp nodig", zegt Y Line. "Zo'n centrum oprichten kost enkele miljoenen guldens, dat kan ik niet alleen voor elkaar krijgen, maar gelukkig wordt dat ook niet van mij verlangd." In het centrum wil ze straks mensen gaan helpen, die verdriet, pijn of andere problemen hebben. "Ik vertel de mensen o.a. wat voor therapie ze het beste kunnen volgen. Alles moet straks onder één dak plaatsvinden. Er moet ook een hotel komen met een zwem bad, een Turks bad, een stoombad, een skibaan, een skeelerbaan, een rolschaatsbaan en een restaurant waar men vegetarisch kan eten. Dit alles heeft met de te volgen the rapieën te maken. Met is inderdaad een groots project, dat wanneer het aanslaat voor een kettingreactie in heel Nederland zal zorgen", zegt Y Line. Op dit moment heeft Y Line een drukke praktijk in Stavenisse. "De mensen schreeuwen om hulp, niet om medicijnen, maar om lichamelijke en geestelijke liefde. Je zou mij kun nen vergelijken met Jomanda, al werk ik meer individueel, ik werk heel persoonlijk. Vanaf april start ze met een '"Spirituele trainingscursus" over "spiritueel inzicht in uzelf". Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Y Line, Dr. Bernhardistraat 8,4696 CN Stavenisse, tel. 0166-692521. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13