'Schroom toch niet om het dak van een auto af te knippen' Gewonde bij eenzijdig ongeval, alarmering duurt enige minuten Politieagent schuldig, maar genoeg bestraft Open dag in kassen van Roggeband Tholen geen ruilobject ambulance Nieuwe methode bij hulpverlening voor brandweer op Tholen Brandweerregio 8710 gulden meer Dun, slap haar? Nieuwbouwplan gemeentehuis Steenbergen is afgewezen Auto rijdt op de Vossemeersedijk 54 km te hard Donderdag 20 maart 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 De knop moet om bij de vrijwillige brandweer van Tho len. Bij het verlenen van hulp aan slachtoffers bij auto ongevallen zullen de taken beter verdeeld moeten wor den. Niet alleen tussen de brandweerlieden onderling maar ook tussen de brandweer, de politie en de ambulan cedienst. Het scheppen van rust tijdens de hulpverlening en meer aandacht geven aan het slachtoffer zijn de hoofd zaken waar naar gestreefd moet worden. De brandweer hoort in de leer te gaan bij de ambulancedienst. Het ver beteren van de hulpverlening is mogelijk door samen met de andere disciplines te oefenen en te experimenteren. Niet schromen Dumpplaats Plaatselijk nieuws Koekoek op Eevliet VERF NODIG? Laban Bedrijfswoning akkoord Biljarten Sluiting Paasdijkstraat Sint Philipsland Prentenboeken Herstel torenuurwerk A.J.P. Kreukeltjesavond Jaaruitvoering Concordia Bergse kapper kent geen grenzen! BERGEN OP ZOOM, kapper P. van Seters kent vanaf: Nu geen grenzen meer op haargebied. Hij heeft nl. zijn nieuwe Pierre Balmain-sans limite salon geopend op onze le etage bij Gio Coiffures, Passage 2 Bergen op Zoom (naast de Hema) tel. 0164-266660 Geen haren knippen, maar haren toevoegen Haarverlenging Haarverdikking Haarextensions Inplant 2000 Haaradviescentrum 0164 - 240564 mobiel 06 - 53752537 fax 0164 - 240564 Vrijblijvend advies. Ook bezoek aan huis is mogelijk Door een nog onbekende oorzaak raakte zaterdagmiddag een 28-jarige automobilist uit Bergen op Zoom op de Provineialeweg bij Sint-Maartensdijk bij een eenzijdig ongeval gewond. De bestuurder raakte om ongeveer vijf voor twee ter hoogte van de Eerste Dijk van de rijbaan af, toen hij uit de richting van de smalstad op weg was naar Stavenisse. Motorrijders Middelburgse rechtbank wijst geldboete af De 34-jarige voormalige Thoolse politieman R.H.V. heeft zich schuldig gemaakt aan valsheid in geschrifte, maar hij krijgt daarvoor geen straf. De meervoudige kamer van de Middelburgse rechtbank vond dat V. maat schappelijk al genoeg te verwerken had gekregen. Die boodschap bracht brandweer man Jack Kusters van het Tilburgse korps aan vrijwillige brandweerlie den van alle Thoolse korpsen, perso neel van de ambulancedienst en de politie in Haestinge te Sint-Maar tensdijk. Ongeveer 100 belangstel lenden volgden de presentatie van Kusters die een andere kijk op de hulpverlening ontwikkeld heeft. De manier waarop de brandweer volgens zijn idee moet worden inge zet, verschilt met de huidige wijze waarop de korpsen hulp verlenen bij auto-ongelukken. Volgens Kusters moet de medische zorg ter plekke voorop staan en dienen brandweer en politie ondergeschikt te zijn aan het medische personeel van de ambulancedienst. Kusters deed in binnen-en buiten land onderzoek naar de gevolgen van auto-ongelukken en van de hulpverlening door de brandweer en andere diensten. Daaruit blijkt dat er bij het redden van slachtoffers uit auto's ernstig letsel op kan treden als gevolg van het optreden van de hulpverleners. Volgens Kusters wordt er nog altijd gedacht: hoe sneller het slachtoffer in het zieken huis is, hoe beter. "Maar we kunnen snelheid beter vervangen door kwa liteit, zoals de mensen van de ambu lancedienst dat doen. Die verlenen hoogwaardige medische zorg op de plek van het ongeval. Die kunnen een slachtoffer stabiliseren. De brandweer en de politie zou ook aan de slag moeten zoals de ambulance dienst." Kusters toonde met cijfers aan dat er nog heel wat te verbeteren valt: één op de vier slachtoffers in de Ver enigde Staten krijgt een ernstig let sel als gevolg van de hulpverlening. "Het stukje van ongeval tot zieken huisbed is belangrijk. Alle verwon dingen die de slachtoffers (Kusters sprak steevast van klanten-red.) oplopen tijdens de redding zijn te beïnvloeden." Zo kan het voorko men dat een slachtoffer aan de com plicaties van een gebroken boven been overlijdt als gevolg van een verkeerd gekozen methode bij de bevrijding uit het wrak door de brandweer. Probleem is vaak dat slachtoffers gedraaid worden om ze uit de auto te kunnen halen. Bij bot breuken maar ook bij ander letsel kan dat de verwonding verergeren, soms met fatale gevolgen. Kusters beval aan om ruimte te maken .voor het slachtoffer door het dak weg te knippen. Op die manier kan het slachtoffer opgepakt worden zonder dat hij gedraaid hoeft te wor den om zijn vehikel te verlaten. "Door het dak te verwijderen wordt Behalve dokter Kale en personeel van de ambulancedienst Tholen waren er twee weken geleden negentien brandweerlieden bij het ongeval aan de Mareweg aanwezig om hulp te verlenen. de algemene conditie verbetert. Je schept lucht voor het slachtoffer en ruimte voor de hulpverleners." En pas als een auto in brand vliegt, moet de brandweer ervoor zien te zorgen dat de inzittenden er snel uit bevrijd worden. Is dat niet het geval, dan is het veel beter te wachten op de ambulancedienst. "Dat zijn de specialisten," zo hield Kusters zijn gehoor voor. Kusters pleitte ervoor om bij elke zijdelingse aanrijding de brandweer uit te laten rukken. Dergelijke aan rijdingen gaan vaak gepaard met breuken en letsel aan organen zoals de lever. De brandweer zou dan de ambulancedienst kunnen helpen door ruimte te maken voor het slachtoffer en de medische hulpver leners. "Schroom niet om een dak van een auto te knippen. Die knop moet bij ons om. We zijn niet voor het behoud van de auto uitgerukt. We komen voor de kwaliteit van het leven van onze klanten en hun nabe staanden." Kusters had ook hulp middelen meegebracht: houten blokken om auto's te stabiliseren, een speciaal plamuurmes om ruiten mee te verwijderen, een bezem om de weg rond de auto mee schoon te vegen. En dat niet achteraf maar vooraf. "In de directe omgeving van de auto. Door opruimen ontstaat overzicht en rust. De krassporen laat u staan voor het onderzoek van de politie." De chef repressieve dienst van de Tilburgse brandweer hekelde de wollen deken die de brandweer gebruikt om slachtoffers te bescher men tegen de kou. Hij demonstreer de een alternatief van kunststoffolie waarmee als het ware een tent over het slachtoffer gebouwd kan wor den. Het gaat sterke afkoeling tegen, wind en regen hebben er geen vat op en bovendien blijft het slachtoffei zien wat er om zich heen gebeurt. Tot slot stelde Kusters de werkme thode aan de kaak. Volgens hem ontbreekt het bij de korpsen aan structuur. Vele brandweerlieden staan in drommen rond de auto, zo liet hij zien op krantenfoto's. "Dat beeld van professionaliteit moet richting vuilnisbelt." De brandweer man stelde voor om in cirkels te gaan opereren. Alleen de twee hulp verleners van de ambulance en maximaal zes brandweerlieden hou den zich op in de binnencirkel van vijf meter rond de auto, de overigen staan op ongeveer tien meter klaar met hulpmiddelen in de buitencir kel. Zij worden alleen ingeschakeld als het nodig is. Hulpmiddelen die gebruikt zijn ('ook sommige ambu lancekoffers'), moeten weer terug gebracht worden naar de buitencir kel, zo onderstreepte Kusters keer op keer zijn streven naar 'rust en ruimte', rond het slachtoffer. Verder zou er een 'dumpplaats' (bemand door politie en brandweer) moeten worden ingericht waar stuk ken van het wrak en persoonlijke spullen van de slachtoffers worden neergelegd. De nieuwe werkwijze heeft volgens Kusters succes, maar er dient vante- voren goed geoefend te worden met de verschillende disciplines. Vol gens Kusters gaat het erom eikaars ervaringen, maar ook die van het slachtoffer, te gebruiken om zodoende de hulpverlening te verbe teren. Zo zou de politie niet zozeer het verkeer moeten regelen. "Spo renonderzoek voor de juridische afwikkeling en identificatie is veel belangrijker. Brandweer en politie kunnen op dat gebied elkaar aanvul len." Enkele ouders van leerlingen van basisschool De Eevliet hebben vrij dagavond een toneeluitvoering gegeven in 't Ouwe Raed'uus. Het was een groot succes, want de zaal zat helemaal vol met leerlingen, ouders, opa's, oma's en andere fami lieleden. Het toneelstuk dat werd opgevoerd heette 'Er zit een koe koek in ons nest'. De toneelspelers (Henri Elenbaas, Trudie Schot, Doortje Slooten, Rien Konings, Henk v.d. Mark, Dineke Üijl, Marus Schot en Marrianne Vroegop) had den maanden gerepeteerd en het resultaat was er dan ook naar. Er werd veel gelachen. Vanwege de vele vraag geeft de groep morgen - vrijdag - nog een uitvoering. Daar voor zijn nog enkele kaarten op school af te halen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma «akverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Gedeputeerde staten hebben de bouw van een bedrijfswoning met garage voor A. Bouman aan de Paasdijkweg goedgekeurd. Over eenkomstig het advies van de inspecteur van de ruimtelijke orde ning hebben g.s. een verklaring van geen bezwaar verleend. Dit mede op grond van een schriftelijke verkla ring van dhr. Bouman, inzake de goede landschappelijke inpassing van het geheel. De provincie heeft geen planologische bezwarep tegen deze artikel 19 procedure, zodat er nu groen licht is voorde bedrijfswo ning naast de woonboulevard. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: R. Lisseveld-A. Burgers 12- 8,28; C. Bal-G. de Jonge 7,73-12; A. Schot-W. Bijl 6,07-12; L. Bijl-J. Niemantsverdriet 9,77-12; M. Uijl- W. Bijl 12-6,2; A. Schot-A. Dem- ming 4,29-12. W. Bijl behaalde met 3,16 het beste gemiddelde én hij maakte met elf caramboles ook de hoogste serie. De kortste partijen (24 beurten) kwamen op naam van M. Uijl, A. Demming en G. de Jon ge- Carrosseriebedrijf Elenbaas en transportbedrijf De Groen hebben bij de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State verzet aange tekend tegen de uitspraak waarbij de Raad hun bezwaren tegen het afslui ten van de Paasdijkstraat niet ont vankelijk verklaarde. Dat gebeurde omdat de bezwaarschriften een dag te laat waren ingediend. Volgens Elenbaas en De Groen had een amb* tenaar gezegd dat wegens de feest dagen de inzendtermijn werd ver lengd. Maar de staatsraad ging daar mee niet akkoord en verklaarde de bezwaren niet ontvankelijk. De gedeeltelijke afsluiting van de Paas dijkstraat (aan de kant van de Molenstraat) zou de bedrijfsvoering van de carrosseriebouwer en het transportbedrijf bemoeilijken. Ik zie, ik zie, wat ik niet lees. Zo heet het project waarmee de leerlin gen van basisschool Het Kompas in Anna Jacobapolder vorige week begonnen zijn. De illustraties in prentenboeken staan centraal. Door goed naar de prenten te kijken, kun je een hoop informatie verkrijgen die je door het lezen van het verhaal alléén niet kunt verkrijgen. Dit kan informatie zijn over de figuren in de afbeelding, maar ook over het mate riaal waarmee de prent is opgezet. Naar aanleiding van het gevondene op de- prenten hebben de kinderen opdrachten gekregen om zelf met het onderwerp en het materiaal aan de slag te gaan. Het resultaat, dat erg verrassend is, is vanavond (donder dag) tussen 7 en 8 uur voor belang stellenden te zien in de school. Het torenuurwerk van de Gerefor meerde Kerk in Anna Jacobapolder willen b. en w. op kosten van de gemeente laten herstellen. Het voor malige gemeentebestuur van St. Philipsland was die verplichting aangegaan omdat de tijdsaanduiding werd aangemerkt als openbare voor ziening. Het college erkent, dat een slecht functionerend torenuurwerk ongerief voor de bewoners van de Polder oplevert. Reparatie is urgent. Er moet een moederklok met scha- kelklok komen, alsmede nieuwe cij fer- en wijzerverlichtingselementen. De gemeenteraad neemt maandag avond een beslissing. Vrijdag werd in openbare basis school De Luijster een kreukeltjes avond gehouden. Voorzitter Frans Quist opende de avond. De groepen 3 en 4 brachten zang en toneel. De kinderen voerden het publiek (een volle zaal) mee naar Schotland, een bouwplaats en ook de zorg voor het milieu werd aangestipt. Verder kwam de heks van Dovenetel voor bij die allerlei zaken in haar stinken de ketel stookte. De groepen 5 en 6 brachten de 'Luijstershow' met Sen- nie Huisman. Daarin traden vele bekende artiesten op zoals Marco Borsato. Ook acrobaten vertoonden hun kunsten en er werd een mode show opgevoerd. Een muzieken- semble onder leiding van dhr. Plek- kenpol gaf een uitvoering op bugel, cornet, trommel viool en orgel. Ver volgens gaf een 'Hongaarse' dans groep Minoesjka een optreden en uit België kwam Helmut Lotti ook nog even langs. De dalmatiërs (uit het bekende Disney-boek) sloten de uit voering voor de pauze af. De groe pen 7 en 8 brachten de musical 'Van ta ta ta tot taal totaal' op de planken. In vogelvlucht werd de taaltonwik- keling van baby tot volwassene bekeken. Professor Talstra gaf een lezing en de vraag kwam op: 'Wie spreekt er nu eigenlijk babytaai? Een oude tante die 'toet-toet' tegen een autootje zegt, of een baby die de krant al kan lezen en heel goed dui delijk maakt dat hij een 'uile uier' heeft.' In het kader van het school project over de Europese Unie wer den er nog een Fransman, een Engelsman, drie hoge heren, een chirurg en een rechter aangevoerd. Muziekvereniging Concordia houdt morgen, vrijdag, haar jaaruitvoering in dorpshuis De Wimpel. Het con cert staat in het teken van het 95- jarig bestaan van de vereniging. Het thema is dan ook: de geschiedenis van Sint-Philipsland en Concordia. Deze geschiedenis wordt in het Zeeuws verteld door Cok Stoutjes- dijk en Leen Hage in klederdracht. Ook de muziek is op het thema afge stemd. Oude meedeiners zoals de 'Zuiderzeeballade' en de medley 'Oud Draaigoed', maar ook nieuw werk (gericht op de toekomst) zoals 'Dromen Zijn Bedrog' van Marco Borsato en "Per Spoor' van Guus Meeuwis komen aan bod. Het grote decor (een aanblik van het dorp van af de Krabbenkreekweg) werd geschilderd door Arco Kunst. Het concert begint om half acht en voor het eerst doen er vier leerlingen van de muziekschool aan mee. Het is de eerste jubileum-activiteit van Con cordia. Later dit jaar volgen er meer. De aansluiting van Tholen bij het streekgewest westelijk Noord-Bra bant voor wat de brandweer en ambulance betreft, betekent niet dat alles rozegeur en maneschijn is. De kosten blijken dit jaar 8710 gulden hoger uit te vallen dan in de begro ting was geraamd. De Thoolse bij drage aan de regionale brandweer wordt 6418 gulden meer en die voor de gemeenschappelijke alarmcen trale 2292 gulden. B. en w. schrijven de meerkosten toe aan loon- en prijsontwikkelingen, alsmede herbe zetting in verband met arbeidsduur verkorting. De open dag van de glastuinbouw onder het motto 'Kom in de kas' heeft dit jaar weer eens een Thoolse deelnemer. De firma Roggeband stelt op zaterdag 5 april haar kassen aan de Molenvlietsedijk en de Mos- selhoekseweg in Tholen open voor het publiek. Er worden komkom mers, cactussen en fuchsia's gekweekt. Ook de geitenfokkerij en kaasmakerij Steenenkruis aan de Postweg doet aan de open dag mee. De open dag, die door de sector voor de twintigste keer wordt gehouden, heeft als thema Tuinbouw: natuur lijk vakmanschap. De natuurlijke aspecten staan centraal, dat wil zeg gen de biologische processen bij groei en bloei, alsmede milieuvrien delijke gewasbeschermingsmetho den. Met dat laatste neemt Neder land wereldwijd een leidende positie in. Advertentie I.M. In de flauwe bocht na de dijkover- gang reed de auto diagonaal de weg over en kwam via de berm in de sloot tot stilstand. Door de botsing tegen het talud van de sloot werd de wagen 180 graden gedraaid. De automobilist werd uit zijn stoel geslingerd en tegen de zijkant van de auto gedrukt. Het ongeval gebeurde vlak bij de boerderij van de familie Den Engelsman. Het echtpaar Den Engelsman werd gealarmeerd door een klap. De auto had een bloembak bij de ingang van het erf afgereden. Den Engelsman ging naar buiten om eerste hulp te verlenen, zijn vrouw belde de dokter en de alarmcentrale. Dokter J.H.E. Janssen en de ambulancedienst Tho len spoedden zich naar het ongeval om de bestuurder uit de auto te halen. De automobilist wist echter op eigen gelegenheid uit zijn wagen te kruipen. Wel werd de man voor onderzoek met de ambulance naar het ziekenhuis in Bergen op Zoom vervoerd, maar hij kon na behande ling naar huis. De auto van de Ber- genaar raakte zwaar beschadigd aan de voorzijde en het dak. De politie van Tholen was met twee man ter plaatse. Ook een brigadier van de verkeerspolitie kwam poolshoogte nemen. Die kreeg de melding van het ongeval tijdens het uitvoeren van de geluidstest voor motoren op de werkplaats in Scherpenisse. Ber gingsbedrijf Faasen uit Steenbergen sleepte het voertuig weg. De alarmering nam enige tijd in beslag. Mevrouw De Engelsman had eerst de dokter gebeld en daarna de alarmcentrale. Uit ervaring weet ze dat het enige tijd kan duren voor dat ze de juiste persoon aan de lijn heeft als ze het numtner van de alarmcentrale belt. Na haar omschrijving van de plaats 'Sint- Maartensdijk in Zeeland' werd ze doorverbonden met Vlissingen. Vlissingen verbond haar weer door met Brabant. Het heeft een paar minuten geduurd voordat zij de juis te persoon aan de lijn had. Regelmatig heeft de familie Den Engelsman met de meldingen van ongevallen te maken omdat er vlak bij hun boerderij regelmatig onge lukken voordoen. Behalve auto's raken op dit stukje Provineialeweg ook motorrijders uit \le bocht. Om de verkeerssituatie te verbeteren is er betonnen verharding aangebracht in het smalle bermpje tussen de geasfalteerde rijbaan en het fietspad. Dit voorkomt dat auto's en motoren wegzakken als ze in de bocht van de rijbaan raken, en het corrigeren ver loopt soepeler. M. den Engelsman vindt in de berm een stuk van zijn bloembak die door de auto aan scherven is gereden. Op de achtergrond boerderij Rei gersburg. Zijn baan kwijt, van Tholen ver huisd naar Winschoten en de per spectieven voor de toekomst zijn beperkt. Een gewone burger zou ook een schikking hebben ontvangen voor de verzekeringsfraude van 1026,03. V. had valsheid in geschrifte gepleegd door een zwager van hem ten onrechte als getuige op te voeren van een ongeluk. Er zou op de Oes- terdam iets van een passende vracht auto zijn gevallen (wat is echter nooit achterhaald), waardoor de gril le van de personenauto van V. voor die ruim duizend gulden werd beschadigd. De politieman dacht ten onrechte dat zijn vrouw die naast hem in de auto zat, wegens de ver wantschap niet zou mogen getuigen. Toen werd het zo geregeld, dat zijn zwager zogenaamd net achter hem gereden had en het ongeluk had gezien. Een collega op het politiebu reau in Tholen maakte daarvan pro- ces-verbaal op met behulp van Vz De officier van justitie had 1000 gulden boete geëist en 2 weken voorwaardelijke gevangenisstraf met een proeftijd van 2 jaar. De ver dediger van de politieman, de lande lijk bekende Utrechtse strafpleiter mr. P.H. Doedens, hield de recht bank tijdens de zitting in alle toon aarden voor, dat V. al genoeg gestraft was en dat heeft de recht- Een overgrote meerderheid van de Steenbergse gemeenteraad wijst de nieuwbouwplannen voor het gemeentehuis van de hand. Burge meester én wethouders betreuren dat, maar leggen zich erbij neer. Het college vindt een goede huisvesting noodzakelijk voor het personeel én voor het op een 'fatsoenlijke' manier ontvangen van mensen. Gezien het ontbreken van politieke steun zal, samen met de stuurgroep huisves ting, naar goedkopere oplossingen gezocht worden. De gemeente (per 1 januari gevormd uit de oude gemeenten Nieuw-Vos- semeer, Steenbergen en Dinteloord) had aanvankelijk een tekort van ruim een miljoen op de begroting voor dit jaar. Dekking hiervan uit de onroerende-zaakbelasting zou een verhoging met 25% tot gevolg heb ben. Die verhoging kan tot elf pro cent beperkt blijven als de nieuw bouw niet doorgaat. Dan hoeven namelijk de financiële reserves niet aangesproken te worden en dat levert een meevaller op van 540.000 gulden (aan bespaarde rente en afschrijving). Door nog enkele bij stellingen wordt het te dekken tekort op de begroting teruggebracht tot ruim 440.000 gulden. Record Vlegelbroden. De stichting Zeeuwse Vlegel (die Zeeuwse, op milieuvriendelijke manier gemaakte producten op de markt brengt) heeft vorig jaar 11,5 procent meer meel verkocht voor het Zeeuwse Vlegel brood. Daarvan werden er een half miljoen verkocht. Van de nieuwe Zeeuwse Vlegel eierkoeken gingen 7000 pakjes over de, toonbank. Dit jaar zal het areaal milieuvriendelijk geteelde tarwe daarom groeien naar 80 hectare. bank overgenomen, hoewel hij schuldig werd bevonden aan vals heid in geschrifte. De officier van justitie heeft zich neergelegd bij die uitspraak en heeft geen hoger beroep aangetekend. Bij snelheidscontroles werd donder dag 13 maart een automobilist op de bon geslingerd die maar liefst 54.km te hard reed op de Oud-Vossemeer- sedijk. De radarwagen stond op deze weg van vijf over twee tot tien voor vier. In die tijd werden er 345 voer tuigen gecontroleerd. Daarvan reden er 45 (dertien procent) harder dan de maximaal toegestane 80 km per uur. Van twaalf uur tot kwart over één postte de politie eerst nog op de Oesterdam. De snelheidslimiet is hier 100 km per uur. Van 135 gecon troleerde bestuurders, overschreden er achttien (eveneens dertien pro cent) deze grens. De hoogst gemeten snelheid was hier 141 km per uur. En van tien voor half twee tot twee uur werd er gecontroleerd op de Poortvlietsedijk te Scherpenisse. Hier mag 80 km per uur gereden worden. Van de 130 passerende voertuigen, reden er zes harder. De snelste werd geknipt op 104 km per Tholen mag geen ruilobject worden bij de invulling van het nieuwe pro vinciale plan voor ambulancehulp verlening. Die waarschuwing uitte AOV-statenlid L.J. van Doorn maandag in de commissie welzijn. In het rapport van de commissie Don wordt geadviseerd om de Thoolse ambulance van St. Maar tensdijk naar Tholen te verplaatsen. Eén van de onderdelen van het rap port Don is ook de opheffing van de ambulance Krabbendijke. Die plaats zou vanuit Goes en - als achterwacht - door Bergen op Zoom bediend moeten worden. Voor die invulling heeft het provinciaal bestuur van Zeeland dus medewerking van de Brabantse collega's nodig en aange zien Brabant de Thoolse ambulance ook graag in Halsteren en omstreken wil inzetten, zou de standplaats Tho len op die manier werkelijkheid kunnen worden. Van Doom waar schuwde daarvoor en pleitte nog maals voor handhaving van de standplaats St. Maartensdijk. Het AOV-statenlid hoopte niet dat de zaak tussen Tholen en Brabant gere geld wordt, zonder inbreng van g.s. van Zeeland. Gedeputeerde De Kok zegde toe, contact te zullen opne men met de Thoolse wethouder van volksgezondheid Moerland. Hoewel menigeen het erover eens was, dat de territoriale situatie van Zeeland extra geld voor ambulances recht vaardigt, stelde gedeputeerde De Kok vast, dat gemeenten in de toe komst meer geld voor de ambulan cehulpverlening over zullen moeten hebben. V

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11