Storm knakt wiek molen De Hoop Plaatselijk nieuws OOSTDIJK VISSER VERF NODIG? DRIEDELIGE STATENBIJBEL Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 1 EENDRACHTBODE, DE THOOLSË COURANT Donderdag 6 maart 1997 Tholen Concordia wil gebouw niet kopen Klaverjassen Sluitingstijd Botsing door stenen gooien van viaduct C V-ketel gloeiend Auto-inbraken Ontmoetingsavond AANBIEDING: van i-24ü;- voor 159,50 Snuffelmarkt slaat aan Opslag kermistoestellen Oud- Vossemeer Toneel Eendracht Snelheidscontroles Kinderdisco Biljarten AVB gaat collecteren Inzameling rommelmarkt Sint- Annaland Wandversiering Schutse Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Praathuisje vernield Vragen fietspad Gemeente en BBA twisten over halte Haan weer op toren Stavenisse Nieuwbouw vertraagd Sint- Maartensdijk Klaverjassen Horeca te laat dicht Te hard Paaslunch Anbo Nieuwe voorzitter Emergo Geen geld voor schietbaan Predikbeurten Poortvliet Oliebollenactie Biljarten Rode Kruis w 'l Sint- S Philipsland Fietsenhok vernield Natuurvrienden Weekend diensten Muziekvereniging Concordia staat niet te trappelen om het repetitielo kaal (de voormalige kleuterschool aan de Oudelandsestraat) over te nemen van de gemeente. In het gebouw huist nu ook de peuterspeel zaal De Fabeltuin. Op de algemene ledenvergadering van Concordia werd duidelijk dat het merendeel van de leden overname van het gebouw niet ziet zitten. Maandag verstuurt het bestuur van de muziek vereniging een brief aan b. en w. waarin het standpunt van Concordia wordt toegelicht. "De leden zouden op zich best graag een eigen huis vesting willen, maar de begroting laat weinig meer ruimte dan voor de 3300 gulden huur die we nu betalen. En een investering die aan onder meer het dak gepleegd zou moeten worden, zal veel geld vergen. Dèt en de verantwoording die een eigen gebouw met zich meebrengt, zien de leden niet zitten", zegt voorzitter mevr. J. Provoost. "De filosofie van de gemeente dat de vereniging het onderhoud wel veelal in eigen beheer kan doen, wordt door de leden zeker niet onderschreven. Ze worden lid van Concordia om te musiceren, maar niet om een gebouw te onderhouden. En ergens kan ik dat nog best begrijpen ook. Bovendien is het niet erg waar schijnlijk dat er hogere subsidies toegekend zullen worden als we het gebouw in eigen beheer nemen." Tijdens de ledenvergadering werden ook twee nieuwe bestuursleden gekozen. Secretaris mevr. N. Hoogerbrugge en A. van Bavel waren aftredend en niet herkiesbaar. Daarvoor in de plaats werd J. Geuze als bestuurslid gekozen en B. Schot zal contactpersoon worden tussen het bestuur en de drumband. Wie het secretariaat gaat oppakken binnen het bestuur, moet nog worden uitge- maakt. Ook het jaarprogramma kwam ter sprake. Bijzondere punten hierin zijn een concert ter gelegen heid van het 95-jarig bestaan van de bibliotheek in Tholen en een gezins concert met Edwin Rutten (bekend van de Film van Ome Willem en Klokhuis). Concordia denkt er ook over zich meer naar bedrijven toe te gaan presenteren (mede in verband met mogelijke sponsoring). Peter Luten won donderdag met 5665 punten nipt de twintigste com petitiewedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen. Er waren twintig deel nemers en van hen eindigden als eerste vijf: 1 Peter Luten 5665 p; 2 Jo Jansen 5661 p; 3 Coby Leijdek- kers 5192 p; 4Marus Opree 5101 p; 5 Piet Swarthoff 4928 p. De politie controleerde in de nacht van vrijdag op zaterdag de horeca gelegenheden op de sluitingswet. Eén ondernemer bleek zijn zaak te lang open te hebben en kreeg hier voor een bekeuring. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vak*erven Ruime collectie behang en Raamdecoratles GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Kinderen die bij het viaduct Molen vliet stenen gooiden, hebben woens dag een botsing veroorzaakt op de Nieuwe Postweg bij Tholen. Om streeks half twaalf stopte een 26- jarige vrachtwagenchauffeur uit Minderhout zijn wagen om te voor komen dat hij de dupe werd van dit gevaarlijke spelletje. Voor een 52- jarige inwoner van St. Maartensdijk kwam dit zo onverwacht, dat hij met zijn personenauto tegen de achter kant van de vrachtwagen botste. De auto werd aan de voorkant aanzien lijk beschadigd. De Thoolse politie stelde direct een onderzoek in, maar de identiteit van de stenen gooiende jongeren werd nog niet achterhaald. Een oplettende inwoner van de Pol derstraat wist donderdagmorgen te voorkomen dat er brand uitbrak bij zijn buurman. De man hoorde om streeks vijf uur een irritant geluid uit de woning van zijn buurman komen. Omdat deze niet thuis was, waar schuwde de man de politie. Deze ging het huis binnen en ontdekte dat de pomp van de CV-ketel was vast gelopen. De pomp was gloeiend heet. De politie schakelde de kachel uit. Als de pomp langer aan was blij ven staan, hadden kortsluiting en brand het gevolg kunnen zijn. In de nacht van woensdag op don derdag werden er twee auto's open gebroken. Van een wagen op de Doelweg werd de ruit van een por tier ingeslagen ?n men ging ervan door met een radio-cd-speler. Ook een auto in de Minneputtestraat moest het ontgelden. Ook hier werd een ruit ingeslagen, maar het lukte de dader niet om de apparatuur uit de wagen te krijgen. Eerder werd ook uit een auto die op het parkeer terrein aan de Bosstraat stond een cd-speler gestolen. Daarvoor sloe gen de daders twee ruiten in. De zendings- en evangelisatiecom missie van de Nederlandse Her vormde Kerk houdt donderdag 13 maart een ontmoetingsavond met als thema 'Evangelisatie in een multi culturele stadswijk'. Mevr. Van Os - sinds 1972 werkzaam als evangelis- te in Antwerpen - houdt een inlei ding. Vooral kinderen worden door haar werk in aanraking gebracht met het evangelie. Tijdens de ontmoe tingsavond wordt een collecte gehouden ten bate van het Bijbel huis te Antwerpen. De bijeenkomst begint om kwart voor acht in vereni gingsgebouw De Wingerd. zolang de voorraad strekt Boekhandel Kerkstraat 19, Tholen tel. 0166-604901 (privé 603511) Advertentie I.M. De snuffel- en rommelmarkt die Step zaterdag in Meulviet organi seerde, is een succes geworden. Liefst 48 standhouders boden een scala aan artikelen aan. Koper en antiek, schilderijen, petroleumstel len, boeken, heiligenbeelden, ser viesgoed, poppen en handwerken, om maar eens iets te noemen. De publieke belangstelling was, vooral 's morgens, groot. De standhouders waren dan ook zonder uitzondering tevreden. Datzelfde geldt voor de organisatie, die overweegt om dit evenement in de loop van het jaar nog eens te herhalen. Op 12 april organiseert Step voor de tweede keer een verzamelaars- en hobbybeurs. Mensen die met hun verzameling of hobby op deze beurs willen staan (er zijn geen kosten aan verbonden), kunnen voor inlichtin gen terecht bij C. Wolvekamp tel. 603874. Twee kermisexploitanten uit Bergen op Zoom willen loodsen bouwen op het industrieterrein Welgelegen. Ze willen die gaan gebruiken voor opslag van en onderhoud en repara tie aan kermistoestellen. S.W. Rou- lauxwil 1500 vierkante meter grond in erfpacht verkrijgen en F. Stuy 2000 vierkante meter. De gemeente raad zal daarover nog moeten beslis sen. Toneelvereniging Rederijkerskamer Eendracht houdt zaterdag haar jaar lijkse uitvoering in De Vossenkuil. Er is deze keer gekozen voor het blijspel 'Aan het eind van de regen boog' van Hans van Wijngaarden. Het stuk speelt zich af ten huize van moeder en zoon Stam. Om wat bij te verdienen verhuren ze enkele kamers. Dat gebeurt ook aan de familie Enkelaar, maar dit gezin is naar het huis gekomen omdat er in de tweede wereldoorlog familie van vader Enkelaar in heeft gewoond. Er zou toen een pot goud begraven zijn. Bij vader Enkelaar slaat de goud koorts toe en niets is hem te dol om de goudschat te vinden. Hierdoor ontstaan de nodige komische ver wikkelingen. Als het merkwaardige gedrag van Enkelaar in de gaten gaat lopen en als er ook nog een ontlui kende liefde om de hoek komt kij ken, zijn alle ingrediënten voor een vrolijk toneelstuk aanwezig. Naast bekende Rederijkersnamen zoals Kees-Jan van Gorsel, Janny van Oorschot en Roos Timmermans, maken maar liefst vier spelers hun debuut: Roan Sloos, Anneke Koet sier, Corrie van de Merbel en Jan van Meer. Tannie Boer verzorgt de grime, Anita Potappel, Geert Tim mermans en Leen Moerland zijn verantwoordelijk voor de decors en rekwisieten. Piet de Leeuw zorgt voor de belichting en het geluid. Hettie Heijboer is souffleuse en het geheel wordt geregisseerd door Arjan Nefs. De voorstelling begint zaterdag om half acht. Vrijdag werden er bij snelheidscon troles van de politie in samenwer king met de directie ruimte, milieu en water van de provincie 26 bestuurders bekeurd. Van tien uur tot vijf voor half twaalf postte de radarwagen op de Oud-Vossemeer- sedijk. In die tijd werden 220 voer tuigen gecontroleerd waarvan er zeven (drie procent) harder reden dan de toegestane 80 km per uur. De hoogst gemeten snelheid was 107 km per uur. Van half twaalf tot half één werd er gecontroleerd op de Broekseweg. Ook hier geldt een snelheidslimiet van 80 km per uur. Er werde 195 voertuigen gecontro leerd en negentien bestuurders (bij na tien procent) reden te hard. De hoogst gemeten snelheid bedroeg 131 km per uur. In dorpshuis de Vossenkuil organi seerde jeugdsoos Jong Vosmaer zaterdag een kinderdisco voor de jeugd van vier tot en met elf jaar. Er kwamen zo'n vijftig kinderen op het evenement af. Er werd ondermeer aan limbodansen en stoelendansen gedaan. Voor de liefhebbers waren er ook spelletjes te doen. "Dit was echt voor herhaling vatbaar", aldus voorzitter mevr. S. van Buren van de jeugdsoos. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: J. van Meer-J. Etiënne 5- 10; B. den Hollander-P. de Leeuw 10-8; K. Hommel-D. van Driel 9,11- 10; P. Hommel-L. van Wezel 10- 6,66; M. Hendrikse-J. Burgers 5,89- 10; N. Rooijakkers-H. Hommel 10- 7,45; J. Etiënne-D. den Hollander 10-7,61; H. Hommel-K. Hommel 10-6,61; J. Etiënne-P. Hommel 10- 9,01. In de halve finale om de beker waren de uitslagen; J. van Meer-J. Hommel 10-7,79; P. de Leeuw-N. Rooijakkers 10-4,25. J. Etiënne behaalde met zestien caramboles de hoogste serie, J. Burgers speelde in vijftien beurten de kortste partij en H. Hommel haalde het hoogste gemiddelde van 3,69. Bij KOT heeft het A-team de laatste wedstrijden achter de rug. M. van Hees en W. Heijboer streden nog onderling om de eerste plaats. Deze partij werd door Heijboer gewon nen. De eindstand in het A-team is: 1 W. Heijboer 30 p; 2 M. van Hees 30 p; 3 A. Havermans 24 p; 4 M. Goudzwaard 24 p; 5 D. Vaders 22 p; 6 H. van Daalen 14 p; 7 S. v.d. Mark 14 p; 8 M. v.d. Mark 12 p; 9 M. Klijnsmid 6 p; 10 J. Vergeer 2 p. Door team B werden nog wel com petitiewedstrijden gespeeld. De uit slagen waren: D. Vroegop-J. Vroeg- op 2-0; P. de Jager-C. Burgers 0-2; C. van Daalen-A. van Daalen 2-0; P. Moerland-H. van Herpen 2-0; H. van Herpen-C. van Daalen 2-0; P. Vroegop-M. Potappel 0-2. D. Vroegop speelde met achttien beur ten de kortste partij. P. Vroegop behaalde met negen caramboles de hoogste serie èn had het beste gemiddelde van 2. De Algemene vrouwenbond (AVB) gaat in het dorp de collecte verzor gen voor de Nederlandse brandwon denstichting. Mensen die bereid zijn te collecteren, kunnen zich aanmel den bij mevr. Vaders tel. 672934. Tot nu toe werd voor deze stichting nog niet gecollecteerd. Dat dit nu wèl gaat gebeuren, is het recht streekse gevolg van een lezing die dhr. Speeter uit Vrouwenpolder heeft gehouden voor de leden van de AVB. Hij vertelde over het werk van de stichting en vertoonde daar dia's en een videofilm bij met soms schokkende beelden. Het was een interessante bijeenkomst. Vanaf vrijdag 7 maart zamelt de Hervormde Gemeente weer spullen in voor de jaarlijkse rommelmarkt. Elke vrijdag tussen vijf en acht uur 's avonds kan men de spullen afge ven bij de loods van Aarnoudse-de Nijs aan de Veerstraat, behalve op 28 maart. Voor grote spullen die men niet zelf kan vervoeren, kan men bellen met J.A. Krijger tel. 612538. De stichting Vrienden van De Schutse heeft voor het bejaarden huis weer een aantal zaken aange schaft. Het gaat om wandversierin gen en een Lego-speeltafel met vijf stoeltjes en duplo-stenen. De aange schafte artikelen worden vanavond. Donderdag, vrijdag en zaterdag 6, 7 en 8 maart MALSE BIEFSTUK MALSE BIEFLAPPEN TARTAAR VARKENSFRICANDEAU GEBRADEN GEHAKT MOSTERDROLLADE FRIKADELLEN 250 gram7,25 500 gram9,95 5 halen4 BETALEN 100 gram2,40 100 gram1,15 100 gram1,95 1054,50 Maandag, dinsdag en woensdag 10,11 en 12 maart RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 GEHAKT 1 kgƒ10,50 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. donderdag, getoond tijdens de jaar lijkse donateursavond die om half acht in De Schutse wordt gehouden. Han van Vossen houdt dan ook een presentatie over de jacht. Het Algemeen Ouderenverbond Een ruit van het praathuisje op het ^(A0V> .h<fe.ft..aan gepaleerde sta- j r ten schriftelijke vragen gesteld over het fietspad langs de provinciale weg naar Sint-Maartensdijk. De ouderenpartij wil indien nodig een planologische procedure om het fietspad langs de zuidkant van de weg gerealiseerd te krijgen. Dit Havenplein is in de nacht van zater dag op zondag vernield. De oorzaak van de schade (per ongeluk of met opzet) is nog niet bekend. De politie is nog op zoek naar de veroorzaker zodat de schade met de gemeente geregeld kan worden. Maandag 10 maart haalt de Kon. fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Het gemeentebestuur en de BBA kunnen het niet eens worden over de haltes die de bussen in de toekomst zullen aandoen. Lijn 109 (vanuit Oud-Vossemeer en doorgaand naar Stavenisse) vormt geen geschilpunt. Die bus zal via Veilingweg, Lange- weg, Hoenderweg en Stoofweg rij den, en stoppen bij De Wellevaete. Lijn 108 (naar Sint-Maartensdijk) wil de BBA laten stoppen bij De Wellevaete en in de Dorpsweg. Dat laatste wil het gemeentebestuur niet; dat kiest voor een halte aan de Bie- rensstraat/Weststraat. Maar voor de BBA is dat onbespreekbaar. De bus onderneming heeft haltes het liefst aan de rand van een woonkern en vindt in Sint-Annaland - gezien de grootte van het dorp - één of twee haltes voldoende. De halteproble- matiek is actueel sinds bussen de halte Bierensstraat mijden na acties van de bewoners van de Weststraat. Daardoor hebben bewoners en bezoekers van bejaardenhuis De Schutse niet langer een bushalte in de buurjHet i gemeentebestuur beraadt zftch oversde patstelling et zal de commissie openbare werken om advies vragen. Na ruim drieënhalve maand klonk gisteren weer klokgelui over het dorp. Met een grote kraan werden de nieuwe lantaarn en de opgeknapte spits op de nog in de steigers staan de toren geplaatst. Daarna werd de uit 1984 daterende luidklok terugge hangen. Vanaf de Ring keken tallo ze inwoners belangstellend toe. Met bewondering ook voor de werklui die zich op grote hoogte zo gemak kelijk bewogen. Voor het plaatsen van de vergulde weerhaan kwam de burgemeester naar het dorp. Gesto ken in een witte jas, met een helm op en voorzien van een veiligheidsriem stapte hij in een bakje. Dat werd door de kraan opgehesen, waarna het plaatsen van de haan een fluitje van een cent was. Nog net voor de middag, om tien voor twaalf, blonk deze weer op zijn vertrouwde stek. 7S1 omdat het aan de noordkant in ruil- verkavelingsverband niet is gelukt; drie grote grondeigenaren weigeren medewerking in verband met hun bedrijfsvoering. Mochten g.s. om financiële reden van de 'zuid variant' afzien, dan wil het AOV een duidelijke onderbouwing van dat besluit. Tegelijk vraagt de partij om - gezien de wens van de bevolking voor een veilige fietsverbinding voor de schooljeugd - de realisatie van het fietspad opnieuw te onder zoeken en snel een besluit te nemen. Nieuwbouw in het dorp lijkt voorlo pig niet mogelijk. De gemeente slaagt er niet in voldoende grond te verwerven om het bestemmingsplan bij de Postweg in ontwikkeling te kunnen brengen. Dat bleek maan dagavond in de commissie ruimtelij ke ordening toen het ontwerp streek plan Zeeland werd behandeld. Daar in wordt onder meer aandacht geschonken aan de kleine woonker nen. De provincie is voor het bou wen van nieuwe woningen die in de lokale behoefte van de kleine dor pen moet voorzien. Burgemeester H.A. van der Munnik zei dat het college zich daar wel in kan vinden; maar wees ook op een ander aspect: "In'Stavenisse willen we wel bouwen voor die lokale ;4)aboefte, maar- er 4S mog steeds grond bij partifchlierén: Dan kun je niet veel." K.A. Heijboer (SGP) vond het jam mer dat er niet gebouwd kan worden in het dorp. Hij vergeleek Stavenisse met Scherpenisse waar (achter de Langeweg), na een lange voorberei ding, wel nieuwbouw mogelijk is. "In Stavenisse is de nood hoger dan destijds in Scherpenisse." J. Guiljam heeft vrijdag de competi tiewedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars gewonnen met 5281 punten. Als eerste tien van de deel nemers eindigden: 1 J. Guiljam 5281 p; 2 M. den Haan 5023 p; 3 H. Chrisfiaan 4840 p; 4 L. Kampman 4806 p; 5 J. van der Werf 4465 p; 6 A. Arts 4423 p; 7 J. van Zetten 4381 p; 8 P. Bazen 4335 p; 9 R. Waasdorp 4314 p; 10 G. de Hond 4241 p. De politie controleerde in de nacht van vrijdag op zaterdag op de nale-1 ving van de sluitingstijden. Twee horeca-gelegenheden werden betrapt omdat ze te laat nog open waren. De bedrijven waren tussen de dertig minuten en een uur te lang open. De eigenaren zijn beboet. Bij snelheidscontroles van de politie in samenwerking met de directie ruimte, milieu en water van de pro vincie, zijn vrijdag elf t^estuurders op de bon gezet. Van tien voor half twee tot tien over half drie stond de radarwagen opgesteld op de Provin- cialeweg. Er kwamen in die tijd 95 voertuigen voorbij. Elf van de bestuurders reden harder dan de toegstane 80 km per uur. De hoogst gemeten snelheid was 110 km per uur. De Anbo-soos houdt op 31 maart een late paaslunch in café Smerdiek. Om twee uur begint men met een kopje koffie en daarna volgt een bin go met in de pauze een drankje. Ook wordt er een verloting gehouden en de middag wordt dan besloten met een late lunch. Men kan zich opge ven bij ondermeer A. v.d. Meeberg tel. 663798. Ook voor vervoer kan gezorgd worden. Dinsdag 18 maart is de eerstvolgende soosmiddag met bingo die om twee uur in Haestinge begint. Na een lange periode heeft korfbal vereniging Emergo weer een voor zitter. Voor deze functie heeft Dicky v.d. Linden zich beschikbaar gesteld. Op de ledenvergadering van vrijdag 25 april zal zij door het bestuur worden voorgedragen aan de leden. Door een blessure is Dicky van der Linden voor lange tijd uitge schakeld om zelf te korfballen. Momenteel telt Emergo 61 leden, waaronder 34 jeugdleden. Onlangs heeft het bestuur het contract met trainster Hetty Terlouw met een jaar verlengd. Naast de senioren traint zij ook de A- en B-jeugd. Met ingang van het nieuwe seizoen zal de train ster worden bijgestaan door een technische commissie, die zich bezig zal houden met de indeling van de teams, de trainingsopzet en de organisatie van de vereniging. Op zaterdag 22 maart bezoekt Emergo de finale van het Nederlands korf balkampioenschap in de Rotterdam se Ahoy. Het gemeentebestuur blijft - op 4dyje§ van de commissie bestuurlij ke aangelegenhèdën (dé fractievoor- "zltters) - bij "Zijn bëSlfSsing om schietvereniging Prinses Juliana een bijdrage te weigeren voor het stich ten van een eigen onderkomen. Het bestuur van de vereniging had 35.000 gulden gevraagd voor de aankoop van grond op het bedrij venterrein in Sint-Maartensdijk. Daarop wilde het zelf een schietac- commodatie bouwen. Op dit moment wordt tijdelijk geschoten in de hallen van Meijer. Burgemeester en wethouders willen geen precedent scheppen, met het oog op de soortgelijke problematiek van de schietclubs uit Poortvliet en Sint-Annaland. Eerder werd De Eendracht uit Tholen een bijdrage geweigerd en wilde de gemeente ook niet garant staan voor een lening van Prinses Beatrix uit Stavenisse. De gemeenteraad heeft, aldus b. en w., er in het verleden nadrukkelijk voor gekozen om slechts bij te dra gen aan één gezamenlijke accom modatie voor de schietverenigingen. Een plan daartoe dat 3,5 ton zou ver- Molen De Hoop in Sint-Maartensdijk dateert uit 1847. De wieken zijn uit 1913. Molen De Hoop in Sint-Maartens dijk verliest binnenkort zijn wie ken. Vorige week knakte een wiek in het geweld van de zuidwester storm. Vanwege het gevaar dat nu kan ontstaan, heeft eigenaar Iz. Fran ke besloten alle wieken te laten verwijderen. De wieken van de molen aan de Bleekveldweg draai en al sinds 1972 niet meer. Toen stopte molenaar L. Heijboer. De Hoop uit 1847 werd door een par ticulier uit Roosendaal gekocht en zou als vakantiewoning dienst gaan doen. Dat is er nooit van gekomen. Bijna dertien jaar gele den kocht Franke het monument om het als berging te gebruiken bij het lapje grond dat hij naast de molen reeds bezat en waar hij en zijn zoon schapen en kippen hou den. Niet alleen de ijzeren wieken van de molen zijn versleten. Maar ook de balken van het draaiWerk bin nen hebben hun beste tijd gehad. De wieken bestaan uit hoekijzers waar plaatwerk op is geklonken. De vier elf meter lange gevaarten gaan er af. Wat overblijft is een molen zonder wieken. Zondag 9 maart THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van Dalen, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman. 17 u. ds. De Ruiter. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Stehouwer, Vlaardingen. 14.30 u. ds. Korving, Kerkwerve. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Snijder. 18.30 u. ds. Bevelander, Rijswijk. GEREF. KERK 10 u. ds. Boogert. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 14.30 en 18.30 u. ds. Stehouwer, Vlaardingen. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Ruijgrok, Middelharnis. 18 u. ds. Burger, Stad aan 't Haring vliet. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. leesdienst. 14 u. ds. De Jongste, Tholen. do 6/3 19.30 u. ds. Baan. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.15 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Heij. 18 u. ds. De Leeuw, Kinderdijk. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.A.) en 14.30 u. ds. Den Har- tog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Graafland, Scharendijke. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. gen, vond een groot deel van de raad vervolgens echter te duur gezien het relatief kleine aantal gebruikers. Daarop is het bestuur van Prinses Juliana op zoek gegaan naar een oplossing voor de eigen leden. Het realiseren van afzonderlijke accom- mpdaties voor elke,^chiet,vereniging, is volgens b. en w. juist niet het beleid dat de gemeenteraad voor ogen staat. Gymvereniging Excelsior houdt woensdag een oliebollenactie. De lekkernij wordt gebakken bij de familie Schot en enkele dames gaan ermee langs de deuren. De opbrengst is voor de clubkas waaruit materiaal voor de vereniging gekocht wordt. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: C. Bal-R. Lisseveld 9,55-12; M. Uijl-A. Demming 9,31-12; G. de Jonge-W. Bijl 9,46-12; A. Burgers- K. Nagelkerke 12-7,34. W. Bijl tekende voor de kortste partij van twintig beurten, de hoogste serie van 24 caramboles èn het beste gemid delde van 3,95. De plattelandsvrouwen hielden een thema-avond over het Rode Kruis. Voorzitter mevr. N. van Nieuwen- huijzen-Nelemans heette de aanwe zigen in 't Ouwe Raed'uus welkom en gaf het woord aan' vier vrijwilli gers van het Rode Kruis: H. Moe renhout, H. Kurvers, J. Potappel en mevr. L. van Burgh. Zij gaven uitleg over wat het Rode Kruis zoal doet. Ze gaven informatie over de organi satie in het algemeen, over het Jeugd Rode Kruis, het Rode-Kruiskorps, vakantieprojecten en het welfare- werk. De diverse lezingen werden opgeluisterd met dia's en videofilm. De voorzitter bedankte de inleiders met een attentie. Het fietsenhok bij de School met de Bijbel in Anna Jacobapolder is in de nacht van woensdag op donderdag vernield. Vandalen sloopten gedeel telijk de wanden en de overkapping. Op de jaarvergadering van natuur- vereniging de Natuurvrienden zal voorzitter R. Brouwer een diaserie vertonen van plaatjes uit de natuur. De vereniging telt momenteel 55 leden en het bestuur wordt naast voorzitter Brouwer gevormd door secretaris/penningmeester mevr. M.A.A. van der Zee-Willems en mevr. C. van Splunter. De jaarver gadering wordt woensdagavond gehouden in het ontvangstgebouw van de eendenkooi in Anna Jacoba polder om acht uur. ZIE VERDER PAGINA 5 SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong, Numansdorp. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. GEREF. KERK 10 u. ds. Kroeze, Steenbergen. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10 (H.A.), 14.30 (bev. ambtsdra gers) en 18.30 u. ds. Hofman, Waar de. do 6/3 19.30 u. stud. Schipper, Veenendaal. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Harkema, Onst- wedde. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. dhr. Jansen, jeugddienst. Zaterdag 8 en zondag 9 maart. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Bakker, Bergen op Zoom, tel. 0164-237302. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 5596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 6 t/m vrijdag 14 mrt. donderdag 6 0.27 - 13.07 vrijdag 7 1.42-14.17 zaterdag 8 2.42-15.17 zondag 9 3.32-16.07 maandag 10 4.22 - 16.57 dinsdag 11 5.07-17.37 woensdag 12 5.52-18.17 donderdag 13 6.32-18.57 vrijdag 14 7.12-19.37 zo 9/3 2.16 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2