Jong geleerd is oud gedaan LOZ en Surrender in Haestinge Plaatselijk nieuws VISSER VERF NODIG? Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 20 februari 1997 Tholen Vluchtelingen Schuurtje uitgebrand Drainage Lindhoutstraat Klaverjassen Bejaardensoos Woningbouw Waghtoplein Echtpaar 65 jaar getrouwd Bezwaar plan Molenhoek Oud- Vossemeer Laban Biljarten Sint- Annaland Kaartavond WHS Twee avonden theater Accelerando Zaterdag oliebollen Reischeque gewonnen 26 februari zijn wij i.v.m. biddag gesloten Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Geen ernstige verontreiniging Protest opheffing bushalte Vrolijk spel gezinsavond Auto aangereden Verkoping Adullam Oliebollen Woord en Daad Sint- Maartensdijk Dronken achter stuur i Klaverjassen Predikbeurten Bedankt EHBO plattelandsvrouwen Poortvliet Auto's garage vernield Waterleiding Postweg Sint- Philipsland Straten aangepakt 53 mille voor groen Donoravond succes 4 Weekend diensten Vluchtelingen en asielzoekers ston den woensdag centraal op de bijeen komst van de NCVB. Presidente mevr. Heemskerk-van der Laan kon 50 leden en één gast verwelkomen. Bij de bestuursverkiezing waren geen nieuwe namen ingediend zodat de dames Vroon en Van Gorsel hun taak nog een jaar zullen vervullen. Na de schriftlezing uit Psalm 85 volgde een korte meditatie met als thema 'Vrede'. Dhr. Burger legde vervolgens iets uit over de stichting Inlia uit Middelburg. Inlia staat voor 'internationaal netwerk van lokale geloofsgemeenschappen'. Deze ge loofsgemeenschappen ontplooien initiatieven voor concrete hulp aan vluchtelingen en asielzoekers in nood. De stichting werkt met hon derden gemeenschappen waarvan 200 in Nederland en 50 in Zeeland. Er werken tussen de 300 en 400 vrij willigers aan mee. De stichting heeft ook contact met partijvoorzitters en kamerleden om hen te informeren over de problematiek van asielzoe kers in de praktijk. De vrijwilligers gaan soms zelfs mee met asielzoe kers die worden uitgewezen naar hun eigen land. Burger vertelde van schrijnende gevallen van onmense lijk handelen. Inlia werkt ondermeer samen met Amnesty International en Artsen Zonder Grenzen. De stichting wordt financieel gesteund door kerken, geloofsgemeenschap pen en particulieren. Na de pauze kwam mevr. M. Ligten- dag-Quist aan het woord. Zij vertel de iets over haar werk met vluchte lingen. Ze begeleidt samen met vier andere vrijwilligers de asielzoekers die in Tholen komen wonen. Ze zorgt dat het huis is ingericht, dat er wat eten in voorraad is en ze helpt de mensen bij voorkomende problemen zoals het invullen van formulieren en doktersbezoeken. De begelei dingsgroepen krijgen hierbij mede werking van de gemeente. Door de taalbarrière geeft de geestelijke opvang soms wel eens problemen. Mevr. Ligtendag lichtte dit toe aan de hand van enkele voorbeelden. Mevr. Van Heemskerk bedankte dhr. Burger en mevr. Ligtendag voor hun inleiding en overhandigde nog een gift voor Inlia. Mevr. Van de Sande besloot de avond met een gedicht van moeder Theresa. Na afloop gaf mevr. Bijl zich op als nieuw lid. Aan de Hoogaarsstraat is bij de familie Kaat zondagnacht het schuurtje in de tuin volledig uitge brand. De bewoners, die al op bed lagen, ontdekten de brand pas toen die al volop aan de gang was. Diver se buren (gealarmeerd door het knallen van de asbest dakbedek king) belden naar de brandweer. Omstanders meldden dat deze na tien minuten arriveerde. De politie was toen al ter plaatse. In de schuur stonden ondermeer fietsen, een tuin meubelset en gereedschap. Dit viel allemaal ten prooi aan de vlammen. De brandweer kon niet voorkomen dat de schuur uitbrandde. Hoe de brand ontstaan is, wordt nog onder zocht. Vermoedelijk is kortsluiting de oorzaak. De gemeente gaat onderzoeken of er in de Simon Lindhoutstraat - op de plaats waar nu drie huurwoningen worden afgebroken - drainage aan gelegd moet worden. De stichting Beter Wonen heeft dat aan de gemeente gevraagd omdat de woningbouwcoörporatie op deze plaats drie nieuwe, aangepaste hui zen wil bouwen. Door het plaatsen van peilbuizen gaat de gemeente nu onderzoeken of er een (grond) water probleem is op deze plaats. Het onderzoek moet betaald worden uit het potje 'bestrijding wateroverlast'. Marion Opree is donderdag met 5028 punten winnaar geworden van de achttiende competitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen. Van de zestien deelnemers eindigden als eerste vijf: 1 Marion Opree 5028 p; 2 Kees Schot 4951 p; 3 Piet Swart- hoff 4910 p; 4 Herman Oldenburg 4848 p; 5 Kees Leijdekkers 4717 p. Óp de jaarvergadering van de bejaardensoos werd vrijdag in Ten Anker een film vertoond van het zomerreisje dat de leden naar de Biesbos maakten. Daarna werden door middel van een quiz de herse nen aan het werk gezet met soms moeilijke, maar leerzame vragen. Voor de beste oplossingen waren er prijsjes beschikbaar. Voor de bouw van vier vrijstaande huizen met garages en een schuur aan het Burgemeester Waghtoplein moet de gemeenteraad maandag middag een voorbereidingsbesluit nemen tot wijziging van het bestem mingsplan. Bouwbedrijf Hans Weg- gemans uit St. Annaland wil daar bouwen op grond met de bestem ming openbare en bijzondere doel einden; voorheen hebben daar twee kleuterscholen gestaan, later in gebruik genomen door de Montes sorischool. Via een zogenaamde artikel 19 procedure willen b. en w. het bestemming«plan aanpassen. Het echtpaar Van de Velde-Jansen van de Óudelandsedijk hoopt dins dag a.s. de 65-jarige bruiloft te gedenken. In verband met onver wachte ziekenhuisopname van de 89-jarige bruid moest het voor zater dag geplande feest echter worden uitgesteld. De 91-jarige bruidegom is nog kras, maar hardhorend. Het paar heeft één dochter, die in Halste ren woont. De Raad van State heeft het vooron derzoek inzake het beroep van D.J. van Gorsel tegen plan Molenhoek afgesloten. B. en w. sluiten zich vol ledig aan bij het rapport van raads adviseur mevr. mr. W.H. Tulmans dat het beroep ongegrond dient te worden verklaard. De gemeente zal de pachtovereenkomst voor de gron den per 1 december a.s. laten ontbin den. Van Gorsel had wel om verlen ging gevraagd, maar aangezien hij de 65-jarige leeftijd is gepasseerd, wijzen b. en w. dat af. De pacht van boerderij Buitenzorg zal per 1 maart 1998 worden ontbonden. Volgens b. en w. weegt het algemeen belang - de sterke behoefte aan huizen - zwaarder dan het individuele belang van dhr. Van Gorsel. Schadevergoe dingen zijn geregeld in de Pacht- weg, Onteigeningswet en de Wet op de ruimtelijke ordening, aldus b. en Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo, Flexa en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: N. Rooijakkers-L. van Wezel 9,75-10; P. de Leeuw-J. Hommel 5,14-10; P. Hommel-B. den Hollander 10-4,87; D. van Driel-J. Etiënne 10-5,88; D. den Hollander-H. Hommel 10-4,91; K. Hommel-P. Hommel 10-5,49; M. Hendrikse-J. van Meer 6,41-10. De kortste partijen van 21 beurten kwa men op naam van J. van Meer en D. van Driel. K. Hommel speelde de hoogste serie van vijftien carambo les en D. den Hollander haalde het beste gemiddelde van 3,05. In de kantine van voetbalvereniging WHS verzamelden zich vrijdag avond 43 fanatieke kaarters. Bij het petoeten was Michel Mosselman het beste, gevolgd door Johan v.d. Repe en Jaap Verhoef die samen de twee de plaats bezetten. Bij het jokeren won Marianne Verkerke de strijd. Ria Vermaas werd tweede en Kees van Beveren derde. Bij het klaver jassen zaten de uitslagen dicht bij elkaar, maar Eddie van Ast behaalde de eerste plaats. Jan Poot werd twee de en Peter Hage derde. Het was de tweede kaartavond die meetelde voor het kampioenschap. Op 4 april worden de winnaars bekend ge maakt. Op vrijdag 18 en zaterdag 19 april houdt de koninklijke fanfare Acce lerando haar jaaruitvoering in De Wellevaete. Weges de drukte vorig jaar, heeft de muziekvereniging besloten om het evenement deze keer over twee avonden uit te sme ren. Als thema is gekozen voor 'Wat 'n theater'. Dit omdat de bestuurders van Accelerando de laatste tijd steeds vaker hoorden dat de dona teursavond steeds meer op een theaterstuk ging lijken. Volgens de muziekvereniging is dat juist wat de mensen aanspreekt en het bestuur verwijst daarvoor naar de stijgende bezoekersaantallen. Op de vrijdag avond is er na het concert een bal met muziek van het huisorkest Win dow. Verder is het programma op beide avonden gelijk. In een 2,5 uur durende uitvoering komen bijna alle aspecten van het theaterleven aan bod. De muziek van fanfare en drumband krijgen de hoofdrol in het programma voor de pauze. Daarna doen de muzikanten ook nog mee, maar de nadruk ligt dan meer op de show. Opera, operette, musical, toneel, cabaret, pop en show zijn de ingrediënten voor de avond. Naast de instrumenten zijn ook de stem en dans vertegenwoordigd. De Vosse- meerse alt Marjan Vree-Quist uit Helmond en sopraan Virgenie Huis-, mans uit Bergen op Zoom zingen met een aantal werken mee. Virge nie imiteerde in 1995 Vera Lynn bij het bevrijdingsconcert van Accele rando. Daarnaast verlenen een kin derkoor, een dansschool en een aan tal 'popartiesten' hun medewerking aan het jaarconcert van de fanfare. Vanaf 3 maart kunnen donateurs van Accelerando kaarten reserveren en vanaf 24 maart gaat de vrije ver koop van start. Zaterdagmorgen organiseert de re formatorische hulpstichting Woord en Daad een oliebollenactie. Vanaf 9.30 uur komt men met de lekkernij en langs de deur. Margot Poot heeft een reischeque van 200 gulden gewonnen tijdens de informatiedag over reizen bij de Rabobank op 18 januari. Met diver se landen-stands werd toen de ver koop van reizen gestimuleerd, waar bij elke bezoeker een slagzin kon afmaken. Mevr. Poot-Moerland deed dat in de ogen van de jury het best met de zin: 'Ik boek mijn vakan tie bij Rabobank St. Annaland/ Poortvliet omdat ik dichtbij huis ser vice en verstand van zaken vind en dat is wat mij aan Rabobank reizen verbindt.' donderdag, vrijdag en zaterdag 20,21 en 22 februari MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE SOEPPAKKET COBURGER RAUWE HAM OLÉ GEKOOKTE WORST PREPARÉ 1 kg 1 pakket.. 100 gram. 100 gram. 200 gram. 100 gram. ƒ17,00 6,95 2,50 1,95 2,25 1,95 maandag en dinsdag 24 en 25 februari 1 kg 1 kg 1 kg 200 gram ƒ10,50 8,95 6,50 1,25 GEHAKT MAGERE VARKENSLAPPEN VET SPEK SPEKJES Advertentie I.M. Maandag 24 februari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Op basis van de onderzoeksrappor ten concluderen gedeputeerde staten van Zeeland, dat er geen sprake is van ernstige bodemverontreiniging op het perceel van de fa. A.J. Boog aard in de Weststraat. De gewasbe- Schermingsfirma had de provincie om een beschikking gevraagd in het kader van artikel 27 van de Wet bodembescherming. Het bedrijf is inmiddels verhuisd naar de Veiling- weg en het pand aan de Voor straat/Weststraat is verkocht aan kapsalon Mary Ann. De ontwerp beschikking van de provincie, die Boogaard 1195 gulden aan leges kost, ligt nog tot en met 13 maart ter inzage. Bureau Witteveen en Bos heeft ver spreid over het terrein dertien borin gen verricht. Er zijn ook twee peil buizen geplaatst. Op het terrein staat een woning en een schuur. De laat ste werd gebruikt voor opslag van bestrijdingsmiddelen. Extra aan dacht is besteed aan de voormalige olieopslag. Tijdens het veldwerk is in veel boringen puin en/of kooltjes in de bovengrond aangetroffen. In de boring bij een bovengrondse olie tank is een lichte oliegeur waarge nomen. Uit de analyse blijkt, dat de bovengrond (0-50 cm) in het alge meen matig verontreinigd is met lood en licht verontreinigd is met polycyclische aromaten, zink, kwik en koper. In de ondergrond is geen verontreiniging aangetroffen. Bij de olietank is de grond plaatselijk licht verontreinigd met olie. Totaal bedraagt de hoeveelheid verontrei nigde grond meer dan 50 m3. Ver plaatsing daarvan moet bij de pro vincie worden gemeld. Mevr. W.M.P. Kloet uit Deventer heeft de gemeenteraad verzocht om de bushalte bij de Schutse met spoed in ere te herstellen. Zij protesteert in een brief tegen de opheffing van de halte door de busmaatschappij BBA. "Directe oorzaak was de sys tematische blokkade van de West straat door enkele bewoners, waar voor anderen uit die straat zich weer schaamden. Het kan toch niet zo zijn, dat het getreiter van enkele bewoners van een doorgangsstraat (niet van een woonerf of iets derge lijks) tot resultaat heeft, dat de hele westkant van St. Annaland, inclusief een verzorgingstehuis, verstoken is en blijft van een bushalte", aldus mevr. Kloet aan de gemeenteraad. Zij heeft een afschrift van de brief gestuurd aan de reizigersorganisatie Rover in Amersfoort. Het als 'vrolijk spel in drie bedrij ven' aangekondigde toneelstuk 'Zeg, kan ik je man even lenen?' bleek zaterdagavond in de Wellevaete niets teveel gezegd. De acteurs van de plattelandsvrouwen en de land- bouwvereniging Ons Voordeel uit Poortvliet bezorgden de vele belangstellenden een heerlijk avondje toneel. Zo leverde de jaar lijkse gezinsav.ond van de platte landsvrouwen veel hilariteit op. Voorzitter mevr. J. van den Broek bedankte de spelers uit Poortvliet voor hun prima avondje amusement. Paloma Sound zorgde nog voor de muziek. De auto van een inwoner van Sint- Maartensdijk werd dinsdagmorgen beschadigd door een nog onbekende dader. De eigenaar parkeerde zijn voertuig - een rode Renault 19 - omstreeks negen uur in een parkeer vak aan de Voorstraat. Toen hij ongeveer 4,5 uur later terugkwam, bleek het kofferdeksel beschadigd te zijn. De Sint-Maartensdijkse man vermoedde dat een ander voertuig er tegenaan gereden was en deed aan gifte van doorrijdèn na aanrijding (dit wordt tegenwoordig een vlucht misdrijf genoemd). De politie ver zoekt getuigen van dit voorval con tact op te nemen met het politiebu reau in Tholen. De stichting Adullam houdt op zaterdag 1 maart haar jaarlijkse, gro te verkoping ten bate van de stich ting Adullam voor gehandicapten zorg. De verkoping vindt plaats in de Rehobothschool en duurt van tien uur tot half één en van één tot vier uur. De afdeling Tholen van de reforma torische hulpstichting Woord en Daad organiseert zaterdag een olie bollen actie. Vanaf 9.30 Uur gaat men met de lekkernijen langs de deur. De opbrengst van de verko ping gaat naar één van de projecten in de Derde-wereldlanden. Een 28-jarige inwoner werd donder dagavond aangehouden wegens het rijden onder invloed. De automobi list reed omstreeks vijf voor elf op de Sportlaan toen hij aan de kant werd gezet voor een alcoholcontro- In de kleedkamer voor de bruidjes wordt hard gewerkt. De jurk en het haar moeten nog even glad gestreken worden. Jolanda Westdorp- Deurloo helpt een bruidsmeisje met haar jurk. Het was donderdagavond een drukte van belang in de grote recreatiezaal van zorgcentrum Ten Anker in Tholen. Personeel en familieleden hielden er een show van bruidsjurken van zich zelf èn van bewoners van het bejaardenhuis. Er moesten wel vijftig jurken worden getoond en daarom was zaal de Tjalk omgeto verd tot kleedkamer waar de 'bruidjes' zenuwachtig heen en weer liepen. Ze keken in de spie gel, trokken hun jurk recht en streken de plooien glad. 'Nog eens in de spiegel kijken. Zit m'n make-up nog goed? Oh nee, mijn sluier zakt af!' Ook diverse bruidsmeisjes moesten de zoge naamde 'catwalk' op (het toneel). Zij waren bijna net zo zenuwach- tig als de volwassen dames. De jongsten konden het in elk geval nog als een repetitie zien. Jong geleerd is per slot van rekening oud gedaan. En de ouderen genoten dan ook zichtbaar. Ie. Bij de ademtest blies de man 460 pg/1 (ruim een promille) en dat is twee keer zoveel als is toegestaan. De man kreeg een rijverbod van vier uur en een proces-verbaal. Hij moet zich verantwoorden voor de politie rechter in Middelburg. P. van Bloppoel heeft vrijdag de inhaalwedstrijd van klaverjasvereni- ging De Pendelaars gewonnen met 5636 punten. Een zeer ruime winst, want Van Bloppoel bleef meer dan 600 punten voor op de nummer twee. De uitslag was: 1 P. van Blop poel 5636 p; 2 J. van de Hoek 5017 p; 3 A. Arts 4947 p; 4 G. de Hond 4945 p; 5 J. van Gorsel 4933 p; 6 J. van der Werf 4854 p; 7 J. van Splun- ter 4800 p; 8 M. den Haan 4666 p; 9 H. Christiaan 4390 p; 10 L. Kamp man 4308 p. Na deze wedstrijd leidt L. Kampman de ranglijst met 65.807 punten, gevolgd door A. Koetsier met 65.331 punten en M. den Haan met 64.481 punten. 'S Ds. M. Mondria uit Waardenburg heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente op hem had uitgebracht. De plattelandsvrouwen kwamen woensdagavond bij elkaar in het Holland Huis om meer te horen over de EHBO. Na de opening door mevr. B. Hage en het huishoudelijke gedeelte, vertelde mevr. M. Zand bergen uit Poortvliet iets over 'EHBO thuis en in het ziekenhuis'. Daarbij vertoonde ze ook een diase rie. Na afloop stelden de aanwezi gen nog enkele vragen en mevr. Zandbergen gaf nuttige tips. De voorzitter bedankte de inleidster voor haar inzet met een attentie. Drie auto's van een plaatselijke garagehouder zijn door vandalen vernield. De wagens stonden gepar keerd op het industrieterrein aan de Paasdijkweg. Van één auto werd de complete achterruit vernield. Zowel aan deze als aan de andere twee wagens werden nog andere vernie lingen gepleegd. Eerder zijn er al auto's van dezelfde garagehouder onder handen genomen door vanda len. Deltan heeft van gedeputeerde sta ten vergunning gekregen voor het aanleggen van een nieuwe waterlei ding langs de Postweg en Poortvliet- sedijk. Het gaat in totaal om zo'n twee kilometer leiding die binnen zes maanden in de grond moet zit ten. Het college van b. en w. wil dit jaar de Beatrixstraat op De Sluis en de Mosselkreekstraat in Sint-Philips- land voor in totaal twee ton herbe- straten. Dit werk maakt onderdeel uit van het plan om de bestrating in fases te verbeteren. De commissie openbare werken buigt zich dinsdag 4 maart over het voorstel. Er is dan ook spreekrecht. Het college van b. en w. wil de plantsoenen gaan aanpakken. De groenstroken aan de Mastgatstraat, Krammerstraat, het plantsoen bij de Tramput en de beplanting bij De Sluis moeten vernieuwd worden. Ook de bomen aan de Oostdijk moe ten worden gekapt en er komen nieuwe voor in de plaats. Deze wer ken moeten 53.500 gulden gaan kos ten. De commissie openbare werken geeft dinsdag 4 maart een oordeel over het voorstel. De 'bloeddonoravond die het Rode Kruis vrijdagavond in dorpshuis De Wimpel heeft gehouden, is een suc ces geworden. Er kwamen 185 men sen tussen de achttien en zeventig jaar naar De Wimpel om een zakje bloed af te laten tappen. Slechts vier moesten worden afgewezen zodat het Rode Kruis in totaal 181 zakjes rijker werd. Zondag 23 februari en biddag woensdag 26 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Wullschleger, Middel burg. 18.30 u. ds. Van Dijk, bev. ambts dragers. wo 9.30 u. ds. Van Dijk. 19 u. ds. Van Eckeveld, Sint-Phi- lipsland. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk (H.D.). 10 u. ds. Van de Berg, Middelburg, gezamenlijke jeugddienst met Ger. Kerk. wo 19 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Berg, jeugddienst. 17 u. ds. Veldhuizen. wo 10 u. ds. Van Krimpen. 19 u. ds. Spaa. CHR. GEREF. KERK 10 u. leesdienst. 18.30 u. ds. De Haan, Heerde. wo 10 en 18.30 u. ds. De Romph, Noordeloos. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. wo 10 en 19 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. Pors, Zwijndrecht. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Klein, Ridderkerk. 18.30 u. ds. Smit, Bruinisse. wo 10 u. ds. Snijder. 19 u. ds. v.d. Pol, Dinteloord. GEREF. KERK 10 u. ds. Den Hartogh, Werkendam. wo 19 u. dhr. Van Westen, Borssele. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. De Haan. 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Van de Weerd. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Ginkel, Goes. wo 10 u. ds. Meeuse. 19 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. GEREF. GEM. 9.30 en 18 u. ds. Harinck. 14 u. leesdienst. wo 9.30, 14 en 18 u. ds. De Pater. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Voets, Arnemuiden. wo 10 u. ds. Van Bruggen. 19 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. wo 10, 14.30 en 19 u. ds. Klok, Kin derdijk. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Muilwijk, Mon ster. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Quartel, Gouda. 19 u. ds. De Goei. wo 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. dhr. Molendijk, Nieuw-Beijerland. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud-Vosse- meer. 14.30 u. kand. Blankers, Montfoort. wo 9.30 en 19 u. ds. De Jong, Stap horst. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14 (H.D.) en 18.30 u. ds. Beens, Nijkerk. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. wo 9.30 en 19 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. wo 10 en 19 u. d^. Egas. vr 21/2 14.30 u. ds. Egas, huwelijks- bev. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. Veldhuizen, Rotterdam, wo 10 u. ds. Esinga, Verseke. 19 u. ds. Kroezle, Steenbergen. De Thoolse band LOZ (Lawaai op Zolder) speelt zaterdag 1 maart samen met de Zeeuwse popgroep Surrender in gemeenschapscentrum Haestinge te Sint-Maartensdijk. LOZ begint de avond. Deze grtfep werd opgericht in 1994 als coverband, maar men streeft wel naar meer eigen werk. De stijl van LOZ staat onder invloed van ondermeer K'choice, Melissa Etheridge en The Cranber ries. Jolanda Bazen uit Sint-Anna- land is leadzangeres. Piet van Ast uit Sint-Maartensdijk bespeelt de basgi taar, Tholenaar Boudi Hoogedeure is drummer, Peter Geluk uit Tholen en Addy de Hond uit Sint-Maartensdijk verzorgen het gitaarspel en de bac king vocals. Surrender draait al heel wat jaren mee in het rockcircuit en geheel indachtig de wens van com missaris van de koningin W.T. van Gelder, zingt men in het Zeeuws. In april komt de nieuwste cd van Sur render uit getiteld 'Bie Heweld'. Voor de opnames gingen de bandleden voor bijna een maand naar de Ach terhoek op uitnodiging van leadzan ger Bennie Jolink van de popgroep Normaal. De cd werd opgenomen in de eigen studio van Normaal en is geproduceerd door de vaste geluids technicus Han Thie van de Achter- hoekse band. De cd staat vol nieuwe nummers in de Zeeuwse taal geschre ven. Het concert in Haestinge is een try-out voor de nieuwe cd met stevige boerenrock in onvervalst Zeeuws dia lect. Bijzonder daarbij is dat de toe gang tot het concert gratis is. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Tholen. wo 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Hon- koop, Wageningen. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld (H.D.). 17 u. ds. Visser, Boven-Hardinx- veld. wo 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 19 u. ds. Van Dijk, Tholen. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. stud. Schot, Nieuw-Beijerland. wo 9.30 en 18.30 (H.D.) u. ds. Baan, Lisse. 14.30 u. ds. C. de Jongste, Tholen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. ds. Van der Meer, Krimpen a.d. IJssel. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Joosse, Middelburg, wo 19 u. ds. Scheider, De Lier. Zaterdag 22 en zondag 23 febru ari en biddag woensdag 26 febru ari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): za en zo dr. Kale, Tholen, tel. 602542. wo dr. Mellema, Tholen, tel. 602377. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse meer: za en zo dr. De Groot, Nieuw-Vos- semeer, tel. 502545. wo dr. Van Doesburg, Sint-Philips- land, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Wouters, Tholen, tel. 0166- 602699. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER 1 Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 24/2 gemeentehuis 9-12 u. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 20 t/m vrijdag 28 feb. donderdag 20 2.32 - 14.57 vrijdag 21 3.12-15.37 zaterdag 22 3.47 - 16.02 zondag 23 4.17-16.32, maandag 24 4.47-17.07 dinsdag 25 5.22-17.42 woensdag 26 5.52-18.07 donderdag 27 6.17 -18.37 vrijdag 28 6.42-19.07 za 22/2 11.27 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2