Mathijs Binkhorst winnaar van barrage Zeeuws kampioenschap R. Geuze wint NK synchroonspringen Vrouwen winnen kort geding, maar ontslag nog niet van de baan Toby Hage eindigt als 3e op NK Emergo 2 werkt hard en verliest Fluplanders bestraft voor vernielingen bij Duitser Koersballen voor ouderen Spanning in top poules Meulvliet Heren AV C pakken winst op koploper Smash met ruime winst mee in top Thoolse ruiters presteren goed in Oude Tonge Damclub Eendracht is sterk als vanouds op jeugdtoernooi IF Donderdag 20 februari 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Thoolse maatschappelijk werksters vechten door Ziekelijke verhouding Overrompelingsactie Wat de jeugd betreft, is er in de Zeeuwse damwereld één heel succesvolle vereniging en dat is De Eendracht uit Tholen. Deze vereniging met leden van het hele eiland, wist vorig jaar beslag te leggen op de eerste plaatsen en dit jaar wonnen er Tholenaren in twee categorieën. Bij de aspiranten kwamen er zelfs geen andere Zeeuwen aan te pas. Vrijdag en zaterdag werd de laatste strijd bij de juni oren beslist met een barrage tussen Mathijs Binkhorst en Rombout Kousemaker uit Tholen. Thools onderonsje Weinig kader Denkvermogen Oud-Vossemeerse zwemster steeds hogerop De 21-jarige schoonspringster Renate Geuze uit Oud- Vossemeer werkt zich steeds hogerop. Het afgelopen weekeinde behaalde de Thoolse sportvrouw van 1996 de nationale titel synchroonspringen voor dames. De Vosse- meerse deed aan het NK mee samen met Bianca Baan uit Houten. Zwemmen Geen EK fi Korfbal Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Atletiek Budelpack haalt de bekerfinale Piet Hage in halve marathon Volleybal Tafeltennis De drie Thoolse maatschappelijk werksters hebben een kort geding gewonnen dat ze tegen de stichting Maatschappelijk Werk Oosterschel- deregio hadden aangespannen. Ze moeten binnen 48 uur toegelaten worden tot hun werk, vanuit het centrum thuiszorg in St. Maartensdijk. Doet het stichtingsbestuur dat niet, dan volgt er een dwangsom van 500 gulden per dag met een maximum van 50.000 gulden. Dat was maandag de uitspraak van de kantonrechter na een kort geding over het arbeidsconflict, dat veertien dagen geleden diende. De drie voch ten hun schorsing aan, nadat ze 13 januari op non-actief waren gesteld. Hun salaris werd wel doorbetaald, maar hun werk mochten ze niet meer doen. Het kantongerecht behandelt vrijdagmorgen het ver zoek van de stichting tot ontbinding van de arbeidsovereenkomst met de drie Thoolse maatschappelijk werk sters. Het bestuur besloot tot schorsing van de drie omdat 'de kans immers aanwezig is, dat de schade die ze aan de organisatie zouden kunnen toe brengen, aanzienlijk is.' De stichting noemde schade in de contacten met derden, schade aan computerbestan den en schade in de vorm van het onheus bejegenen van de klanten omdat werknemers in zo'n situatie in het algemeen niet meer erg loyaal zijn ten opzichte van hun werkge ver. Wanneer ze in functie zouden blijven, zouden ze begrijpelijkerwijs toch weinig werk verzetten, zo was de redenering van de stichting, maar de kantonrechter schoof die argu menten aan de kant. De stichting was tot de schorsing overgegaan na een rapport van mevr. Dvm van VOG Advies. Zij had een onderzoek ingesteld omdat het tussen de drie maatschappelijk werksters onderling niet boterde. In niet mis te verstane woorden con cludeerde mevr. Dym dat de drie niet geschikt zijn voor het werk waarvoor zij zijn aangesteld. "Wat met name opviel, was de ziekelijke onderlinge verhouding tussen de dames en de agressie jegens de lei ding in het algemeen. Ik heb geen ingang kunnen vinden voor teambe geleiding. Bovendien heb ik grote twijfels over de geschiktheid van de dames als maatschappelijk werker", concludeerde mevr. Dym. Al in april 1994 had staflid J. v.d. Veer van twee maatschappelijk werksters vernomen 'dat er een onaangename werksituatie heerst.' Begin 1.995 kwam hij zelf tot de conclusie, dat de situatie onhoud baar was. En in maart 1993 had de Oud-Vossemeerse vrouw een brief geschreven aan de stichting, dat ze niet meer wilde samenwerken met haar collega uit St. Maartensdijk. Na de fusie van de stichtingen per 1 januari 1996 werden er allerhande initiatieven ontplooid om de zaak weer uit het slop te trekken, aldus de raadsman van de stichting, mr. J. van Iwaarden. Hij stelde vast, dat zodra de drie zich bedreigd voelen, men zich als één verzet tegen 'de vij and', maar zodra die bezworen is, gaat men rustig verder met het elkaar het leven zo zuur mogelijk te maken, zoals al bij de direct leiding gevende was gebeurd. Dat was ook de ervaring van de vervangster, die ook momenteel het werk op Tholen waarneemt. Verder ontbrak volgens de stichting - ondanks herhaalde afspraken daarover - een fatsoenlij ke vastlegging van de werkzaamhe den. "De werkwijze van de drie is zodanig, dat het belang van een goe de maatschappelijke dienstverlening geschonden is en zal worden. De Veertig uren dienstverlening en een voorwaardelijke celstraf van twee weken met een proeftijd van twee jaar. Dat was het vonnis dat de Mid delburgse politierechter velde tegen de 24-jarige I.V. en de 25-jarige W.H. uit St. Philipsland omdat ze in de Stationsstraat vernielingen had den aangericht bij een daar wonende Duitser. Beiden waren onder invloed van alcohol buiten zinnen geraakt, nadat die 21ste juli 1995 eerder met de Duitser in café de Druiventros een woordenwisseling over buitenlanders had plaatsgevon den. In de Stationsstraat aangeko men, werd de tuin omgewoeld en de voordeur ingetrapt. De Duitser en zijn vriendin schrokken van de agressie en hebben St. Philipsland inmiddels verlaten. De twee mannen voerden voor de rechter aan, dat ze getreiterd waren. V. bleek echter al meer op zijn kerfstok te hebben: in 1989 was hij veroordeeld wegens openlijke geweldpleging en in 1992 voor vernielingen. En H. was in 1993 voor openlijke geweldpleging beboet. Officier van justitie Flik- weert eiste tegen hem 1000 gulden boete en 4 weken voorwaardelijke gevangenisstraf. Tegen V. was de eis 1000 gulden boete en 2 weken voorwaardelijke celstraf. De raads man van de twee pleitte voor dienst verlening en daarmee ging de rech ter akkoord. Via een civiele proce dure wordt de schadeclaim van de Duitser van 15.000 gulden wegens smartegeld en vergoeding van advo- caatkosten nog behandeld. voortgang van het werk wordt ern stig belemmerd. Zeker als daarbij ook nog in ogenschouw genomen wordt, dat de verhouding met de direct leidinggevende volledig ver stoord is", aldus mr. Van Iwaarden. De advocaat van de drie, mr. E.J. Mouwen, bestreed die zienswijze echter van alle kanten. Hij voerde aan, dat er na het éénmalige gesprek van mevr. Dym geen hoor en weder hoor was toegepast en dat er inner lijke tegenstrijdigheden in het rap port stonden. Hij sprak over 'een overrompelingsactie.' "Het gesprek, aangekondigd als team-building, is door de drie als een oriënterend gesprek verstaan, zonder het besef, dat elk woord tegen hen werd gebruikt. Dat is misleiding en minachting voor trouwe medewerk sters." De communicatie onderling en met superieuren mocht dan onvoldoende zijn, mr. Mouwen stelde dat de rela ties met de thuiszorg, de sociale dienst van de gemeente, alsmede de huisartsen wel goed zijn. Hij vond, dat teveel ingegaan was op verkla ringen van tijdelijke invalsters die op zoek waren naar een vaste baan. De raadsman vond de bewering van mevr. Dym dat de drie een onaccep tabele beroepshouding hebben, ongeloofwaardig en tenderend in de richting van smaad. Het team Tholen heeft elkaar wegens werkdruk aangesproken op een goede dagindeling en onderlin ge opvang en maakte daarover zelf afspraken omdat de leiding het liet afweten. Mr. Mouwen sprak ook over 'versluiering van bestuurlijk tekort.' Hij vond, dat de staf haar eigen tekorten afwentelde op de drie, die een opvallend hoog en langdurig ziekteverzuim zouden hebben. "Een gerichte aansturing van het team Tholen, dat een indivi duele aanpak nodig had, ontbrak echter. Naar buiten toe was er een hechte groep, niet te beroerd om bij nacht en ontij voor de zaak te gaan. Dat wordt bevestigd door alle instanties en instellingen die fre quent met het team contact onder houden. Nimmer waren er verstoor de werkverhoudingen. Over profes sionaliteit, kwaliteit en deskundig heid wordt het team Tholen zonder voorbehoud positief beoordeeld." Mr. Mouwen noemde de beslissing van de stichting om de drie «amen te ontslaan, 'buiten-proportioneel en onverhoeds.' "Het bestuur handelt uiterst onzorgvuldig tegenover het team, terwijl leidinggevenden zoveel hebben laten liggen. Een blij vende aansturing heeft stelselmatig ontbroken. Corrigerende gesprek ken bleven achterwege, periodiek overleg vond niet plaats. Niemand van het team Tholen is aangespro ken op onjuist gedrag, evenmin op tekortkomingen in het functione ren." Volgens mr. Mouwen staan de drie open voor een nieuwe start op Tho len, want leeftijd en gezondheid is voor twee van de drie een behoorlij ke handicap om ergens anders aan de slag te komen. Bovendien zitten lagere leidinggevenden inmiddels op een andere stoel. En als de brood nodige administratieve ondersteu ning er niet komt, moeten de drie in staat gesteld worden via computer cursussen zelf de nodige bekwaam heid te verwerven, zo voerde de raadsman van de maatschappelijk werksters aan tijdens het kort geding, dat door de drie vrouwen werd gewonnen. Morgen buigt het kantongerecht zich over het ontslag. Drie Eendrachtruiters verschenen afge lopen weekeinde op het concours in Oude Tonge. Onder hen debutant Roy Groos die op zijn pony Fellow een uitste kende eerste wedstrijd reed. Zijn eerste proef in de B-dressuur werd beloond met 154 punten en leverde een tweede prijs op. Maar zijn tweede proef was nog beter en hiervoor kreeg de combinatie 160 punten, goed voor de tweede prijs èn een winstpunt. Marjolein Akkermans behaalde in de klasse L twee keer de eers(p prijs met haar pony Misty. De combinatie liet twee goede proeven zien waarvoor ze respec tievelijk 161 en 160 punten kreeg. Mar jolein kreeg daarmee ook nog eens twee winstpunten. Suzanne Reinerman kwam met Nomar uit in de klasse M2. Deze combinatie presteerde eveneens goed. De jury beoordeelde de proeven met respectieve lijk 147 en 155 punten en daarvoor kreeg ze tweemaal de eerste prijs. Ook amazone Mies Knop uit Anna Jaco- bapolder verscheen aan de start van de Ml-dressuur in Oude Tonge. Met haar paard lor behaalde ze 148 punten in de eerste proef en dat was genoeg voor een tweede plaats. Haar tweede proef was nog succesvoller en hiervoor kreeg de Anna Jacobiaanse 159 punten. Daarmee haalde ze de eerste plaats èn haar derde winstpunt in deze klasse. Terwijl Jantien van Gorsel (midden) al zeker was van haar titel, moesten Mathijs Binkhorst (links) en Rombout Kousemaker nog twee bar ragewedstrijden afwerken om uit te maken wie er Zeeuws kampioen bij de junioren zou worden. Uiteindelijk onttroonde Mathijs de oud kampioen Rombout. Bij het provinciaal damkampioen schap voor junioren 16 t/m 20 jaar) had Mathijs Binkhorst aanvankelijk de leiding genomen. In de finale- groep van vijf spelers stond Bink horst eveneens bovenaan, maar doordat hij in een duel met naaste concurrent Rombout Kousemaker verloor, stonden de twee op een gedeelde eerste plaats. Daarom volgden er twee barrage wedstrijden. De eerste werd vrijdag afgewerkt op de clubavond van De Eendracht. Rombout Kousemaker - winnaar in '96 en '95 - moest zijn titel verdedi gen. Het werd een langdurige partij van maar liefst 4,5 uur. De wedstrijd begon rustig. De klok tikte de minu ten weg terwijl elk van de spelers voorzichtig en bedachtzaam zijn zetten uitdacht. Pas na een hele poos worden er stukken geslagen. Bij de veertigste zet verzuimde Kousema ker echter een vereenvoudiging te nemen die hem aanzienlijk voordeel had kunnen brengen. Prompt stond hij op verlies. Toch bereikte hij nog de damlijn, maar dat ging ten koste van twee schijven. Binkhorst kon het karwei echter niet afmaken en zo eindigde het treffen toch nog in remise: 1-1. De tweede partij werd zaterdag in 's-Gravenpolder gespeeld. De wed strijd werd in klassieke stijl afge werkt. In het middenspel leek alles nog in evenwicht. Kousemaker deed een poging om de centrumstand van Binkhorst te omsingelen. Maar hij vergat daarbij zijn zet te controleren. Dat wil zeggen: even kijken of de ander er geen combinatie uit kan slaan. Kousemaker liep hierdoor in een lichte combinatie en kon niet anders dan meteen opgeven: 0-2. Daarmee werd Mathijs Binkhorst (in '93 winnaar bij de pupillen) Zeeuws kampioen bij de junioren. Hierdoor mag hij van 28 april tot en met 2 mei deelnemen aan de halve finale van het NK. Ook Jantien van Gorsel uit Tholen is daarbij aanwe zig, want zij won de provinciale titel bij de aspiranten. Het was de eerste keer dat een meisje deze titel behaal de. Ze liet in de strijd enkele clubge noten achter zich. Daarbij zat ook de kampioen van vorig jaar: Hans Leu- ne uit Sint-Annaland die nu tweede werd. John de Rooij uit Tholen bezette de derde plaats en daarmee was het Zeeuws kampioenschap bij de aspiranten een Thools onderons je- Het gaat redelijk goed met damver eniging De Eendracht. De kwaliteit van met name de jeugd is goed. Elke vrijdagavond komt men bij elkaar om te oefenen. Het seniorenbestand is wat dunnetjes bij de Thoolse club. Dat is dan ook de reden waarom er voor kampioenschappen een combi natieteam wordt gevormd met spe lers van DSVF uit Sint-Philipsland. Parel aan de kroon van De Een dracht vormt Toby Hage die zelfs op landelijk niveau opereert. Hoewel hij nog steeds lid is van De Een dracht, speelt Hage nu voor een Til- burgse club (hij studeert in Eindho ven). Bij de dames is Danielle de Vos uitschieter. Maar het ledental is wat terugge zakt. "We hadden ooit een veel gro tere jeugdgroep, maar het probleem is dat we eigenlijk te weinig kader hebben om de jeugd te begeleiden", zegt jeugdleider André Kousema ker. "Het is wel normaal dat er een aantal leden afvallen, want niet iedereen houdt het vol. Een harde kern blijft over. We proberen er zoveel mogelijk leiding bij te krij gen en dat is niet gemakkelijk. Daar om kunnen we er echt nog wel een paar leden bij gebruiken. Bij de senioren zeker, maar ook bij de jeugd nog wel." Een flinke tegenslag was ook het aangekondigde vertrek van voorzitter S. Baerends. Hij moet - wegens zijn werk - verhuizen en kan daardoor geen voorzitter van de Thoolse damvereniging blijven. "Dat is een gevoelige klap voor ons. We moeten nog maar zien hoe we dat op gaan vangen", zegt Kousema ker. "Maar gelukkig blijven de pres taties nog goed en bovendien heb ben de leden er plezier in en dat is het allerbelangrijkste." Het dammen is een oud spel dat veel in Engelstalige landen wordt gespeeld waar het 'chekkers' wordt genoemd en in Nederland, België en Frankrijk. In die Engelstalige landen en in Rusland is het opvallend dat er veelal op een schaakbord gedamd wordt. Dit bord heeft 64 velden en elke speler heeft 12 schijven. In Nederland, België en Frankrijk wordt op het dambord met 100 vel den en elk 20 schijven gespeeld. "In een normale wedstrijd heb je maxi maal 2 uur bedenktijd per speler. Als er binnen die tijd vijftig zetten zijn gedaan en er is nog geen beslis sing gevallen, kan er tijd bijge vraagd worden", legt jeugdleider Kousemaker uit. "Het is best een intensieve denksport. En als je een toernooi hebt of een lange wedstrijd, dan levert je dat wel eens hoofdpijn op. Maar het is een uitstekende manier om je denkvermogen te oefenen en beter dan bijvoorbeeld urenlang voor de televisie te zitten." Een simpel spel is het dammen aller minst. Al lijkt het vergeleken bij schaken minder ingewikkeld, toch verkijkt men zich daar snel op. Een blik in de boekenkast van De Een dracht en de verzekering van Kouse maker dat dit nog maar een heel klein beetje is, leert al dat er ontzet tend veel theorie te leren valt. "Je begint natuurlijk met het leren van het klassieke spel en sommigen spe cialiseren zich daar helemaal in. Maar je kunt ook gaandeweg meer modernere openingen en allerlei varianten gaah spelen. Je hebt gewoon heel veel verschillende stij len", vertelt Kousemaker. "De ene speler vindt bijvoorbeeld de ope ningsfase maar niets en wil snel naar het middenspel toe. Anderen hou den juist van een gedegen opbouw. En daarin zit dan ook een stukje tac tiek. Hoe breng je je tegenstander uit zijn evenwicht. Het zijn dingen die je op toernooien die je naast een goed spel in de gaten moet houden." Het eerstvolgende kampioenschap waarop men De Eendracht met vijf tien leden in actie kan zien, is het Zeeuws sneldamkampioenschap in Souburg op 15 maart. Het tweetal moest vijf sprongen uit voeren onder het kritisch oog van zeven juryleden. "Twee keken er alleen naar Bianca, twee alleen naar mij en de overige drie letten op de synchroniteit", vertelt de gelukkige winnares. Bij het synchroonspringen gaat het erom dat de twee zwemmers een sprong zo gelijk mogelijk uitvoeren. "Maar er moet ook een spiegel in zit ten. Dat betekent dat Bianca precies het tegenovergestelde doet van mij", legt Renate Geuze uit. Het tweetal deed vorig jaar ook al mee aan het NK dat toen voor het eerst georganiseerd werd. Toen wer den ze tweede, maar deze keer was het echt raak. Het duo sprong een anderhalve salto voorover gehoekt, anderhalve salto binnenwaarts ge hoekt en anderhalve salto voorover met hele schroef. Hoewel de sprongen van de dames Geuze en Baan geen gemakkelijke waren, was het niet genoeg voor een kwalificatie voor het Europees kam pioenschap. "Daarvoor zouden we twee en een halve salto hebben moe ten doen. En die sprong beheers ik nog maar net. Dus hebben we besloten om op vei lig te spelen. Dat is beter dan wan neer je te pletter valt en dan heb je niets", zegt Renate Geuze. De jury vond de prestatie van het duo Geuze/Baan zo goed dat het de eerste prijs kreeg met 192.09 punten (een berekening waarbij het aantal punten maal de moeilijkheidsfactor van een sprong het eindresultaat oplevert). "Ik ben heel blij met dit kampioenschap. Wie weet gaan we volgend jaar wél voor een plaats op het EK", besluit de Oud-Vossemeer se. Voor haar staan er echter eerst nog heel wat andere wedstrijden op het programma. In mei wordt het Nederlands kam pioenschap schoonspringen van de toren gehouden (haar favoriete on derdeel waarop ze eerder al de titel behaalde) en ook het NK van de drie- en één-meterplank. Op 1 juni volgt dan het nationaal kampioenschap all-in schoonsprin gen. Begin mei reist Renate Geuze naar het Franse Lyon voor een inter nationale wedstrijd. Renate Geuze bewees al eerder haar talenten waarvoor ze in 1996 tot Thoolse sportvrouw van het jaar werd gekozen. Uitslagen van de wedstrijd in Oud-Vos- semeer: 1 mevr. D. van Dijke-de Wilde en mevr. C. Lindhout 41 p; 2 mevr. G. van Dijke-Polderman en W. Lindhout 37 p; mevr. C. Free en mevr. M. v.d. Zande- Schoep 31 p; 4 mevr. A. Donken en wis selende partner 19 p; 5 mevr. L. Ver schoor en mevr. J. van Dijke-Lindhoul 18 p. Tholen: 1 mevr. M. van Driel en L. Soomers 29 p; 2 A. Verkamman en mevr. R. Nagtegaal 20 p; 3 mevr. A. Bal en J. Bal 15 p; 4 mevr. F. Schellinger en J. Geuze 13 p; 5 mevr. R. Burrows en mevr. C. Waasdorp 13 p; 6 mevr. Y. Ver kamman en mevr. C. Praat 12 p; 7 D. Schellingeren wisselende partner 12 p; 8 mevr. S. Hoven en mevr. D. Pigmans 4 p. Sint-Maartensdijk: I C. van Splunter en C. van Gorsel 29 p; 2 M. Dane en S. Wolse 28 p; 3 C. van Mierlo en C. van Haaften 27 p; 4 M. Bijl en A. Goode 20 p; 5 C. Free en wisselende partner 19 p; 6 N. van Driel en A. van Splunter 16 p; 7 L. Verschoor en W. Bijl 8 p; 8 W. Lutt en A. Leemreijze 7 p. De Thoolse dammer Toby Hage is derde geworden in de halve finales van het Nederlands kampioenschap in het Gelderse Ellecom. In zijn groep versloeg Hage zaterdag in de laatste ronde zijn opponent Mark Hoogenboom uit Utrecht. Een fina leplaats zat er echter niet meer in voor de Tholenaar. Zijn naaste con currenten Paul Oudshoorn en Kees Thijssen stonden voor de laatste ronde twee punten voor op Hage. Zij speelden echter veilig en kwamen beiden op remise uit. De eerste twee van de halve finale gaan door naar de eindstrijd. Hages derde plaats geeft hem wel het recht om volgend jaar weer aan de halve finales mee te doen. Het tweede team van korfbalvereniging Emergo redde het zaterdag ondanks hard werken niet in de uitwedstrijd tegen Togo 4. Emergo begon in de verdediging niet geconcentreerd en de ploeg uit Goes liep daardoor uit naar 3-0. Daarna pakte het Sint-Maartensdijkse team zichzelf bij de kraag en kwam terug tot 3-2 door doelpunten van Arnet van 't Veld en Jos Oostdijk. Bij rust was Togo echter weer uitgelopen naar een 6-3 voorsprong waarbij het derde Emergo-doelpunt door Renate Breure werd gezet. In de tweede helft begon Emergo goed en de ploeg kwam terug tot 7-6 met treffers van Arie Jansen (die een mooie combinatie met Kees Klomps afrondde). Kees Klomps en Fred van 't Veld. Toen het door een door Emergo sterk bekritiseerd doelpunt 8-6 werd, zakten de Tholenaren wat in en uiteindelijk verloren ze met 10-6 omdat de afstandsschoten niet wilden lukken. Emergo A deed het beter in de uitwed strijd tegen Zaamslag A uit Terneuzen. Nadat Zaamslag de score had geopend, maakte Jaco van Dis de gelijkmaker. Vervolgens liep de ploeg uit Sint-Maar tensdijk uit naar 1-3 door twee treffers van Kristian van Heemskerk. Jaco van Dis en Marianne Rombouts scoorden in de goede eerste helft beiden nog een keer en de ruststand was 3-5. Na de pauze begon Emergo met paniekerig spel. Zaamslag profiteerde hier goed van en kwam terug tot 5-5. Maar door doelpun ten van Jaco Rip nam Emergo toch weer de leiding: 5-7. Daarna speelden de Tho lenaren de wedstrijd uit met soms wat onzeker spel. Jaco van Dis en Kristian van Heemskerk scoorden nog twee keer, net als de tegenstanders en zo werd de eindstand 7-9. Emergo C speelde een zeer matige uit wedstrijd tegen koploper Scheldevogels Cl uit Bergen op Zoom. Via een 13-0 ruststand, liepen de Bergenaren uit naar een winst van 18-0 en Emergo kwam er daarmee nog goed vanaf. Programma 22 februari: Kieviten- Emergo, Emergo A-Swift A4 16.20 u., Emergo B-All Ready B2 15.20 u., Emer go C-Springfield C 14.20 u., Emergo D- Swift D3 13.30 u. De spanning in de kop van de poules in de Meulvlietcompetitie blijft erin zitten. In poule B klopte Pinocchio (nummer 2) koploper Hof Boys nipt met 7-6. Stalland won in de A-poule ruim van Hof van Holland en houdt daarmee de achtervol ging op Kaai (nummer 1) nog steeds vol. Verder moest zondag Smit Boys een riante 4-0 voorsprong uit handen geven in de partij tegen Noordpoort en l'Espe- rance heeft het negatieve doelsaldo van een paar weken geleden met een grote overwinning op Sporting Maroc rechtge trokken. De uitslagen in poule A waren: The Limit-Kaai 4-7, Hof van Holland- Stalland 3-9, Noordpoort-Smit Boys 5-4, l'Esperance-Sporting Maroc 7-0. Poule B: Pinocchio-Hof Boys 7-6, Kaai Boys- Kroon 7-4, Standaard Tholen-Calellas 14-5. Budelpack heeft maandagavond de fina le van de bekerstrijd in de bedrijvencom- petitie gehaald. Budelpack speelde een goed duel tegen Sterke Duvel. Bij rust stond het Poortvlietse team met 4-0 voor en uiteindelijk werd het 9-2. Maandag wordt de tweede halve finale afgewerkt tussen Lievensberg en De Fles, Bier en Ballen. Dinsdagavond boekte Bouman-Potter in de A-poule van de bedrijvencompetitie een zeer welkome overwinning op GEP 1Bouman was naar de voorlaatste plaats gesukkeld en kon derhalve een paar winstpuntjes wel gebruiken. Het werd 1- 7 in het nadeel van GEP. Daarmee steeg de ploeg uit Poortvliet een plaatsje op de ranglijst. Vosbar/Elon is in de B-poule bezig aan een goede laatste fase van de competitie. In het duel tegen Dorpsherberg werd dat nog eens onderstreept. Het Oud-Vosse- meerse team stond bij rust met 1 -3 voor en liep daarna nog verder uit tot een 1 -6 overwinning. Atleet. Piet Hage uit Scherpenisse heeft afgelopen weekeinde in Kruisland mee gedaan aan de Wildenhoekloop. Deze halve marathon (21,1 kilometer) was uit gezet op een parcours van drie ronden. Hage was de enige Thoolse deelnemer en liep de wedstrijd uit in de goede tijd van 1.24.39 uur. In een goede, spannende wedstrijd ver sloeg het eerste herenteam van volley balvereniging Intraco/AVC '87 zaterdag koploper Set Up 2 uit Prinsenbeek. Het werd 3-2. In de eerste set speelde de thuisclub haar beste partij van dit seizoen. Vooral de hechte blokkering dreef Set Up tot wan hoop. AVC won dan ook ruim met 15-5. In de tweede set haperde de Thoolse aan val echter en daardoor ging een 11 -7 voorsprong verloren. Set Up won met 12-15. AVC begon aan de derde set zon der Mark Segers die met rugklachten aan de kant bleef. De omzettingen in het team werden niet goed opgepakt en AVC verloor kansloos met 3-15. In de vierde set begon AVC met de beginopstelling van de eerste set. Het spel liep overal weer beter en AVC kwam op een 11-7 voorsprong. Maar het geroutineerde Set Up kwam terug en nam zelfs de leiding over met 14-12. AVC werkte drie match- punten weg en in deze fase speelde het blok van Toine Buur en Mark Segers en de snelle buitenaanvallen van Nico Klip- pel een belangrijke rol. AVC won uitein delijk met 17-15. De vijfde set zou de beslissing brengen. AVC liep op de ser vice van de goed spelende spelverdeler Wesley van der Meer uit tot 8-1Het ver zet van Set Up was gebroken. In de slot fase sloegen Segers en Buur op goed aangeven van Ko Droogendijk de Bra bantse verdediging uit het veld: 15-3. Naast Mark Segers, Toine Buur, Ludwin Schouten, Patrick Mees, Wesley van der Meer, Tinus Moerland, Nico Klippel en Ko Droogendijk, zat ook Sjaak Smeets weer in de selectie. Na een afwezigheid van drie jaar maakte hij een verdienste lijke comeback. AVC 2 hield koploper Jola/Olympus 3 uit Made door goed spel op 2-2. Na een zeer slechte eerste set zette AVC door hard werken deze misstap recht. Het eerste damesteam van AVC is bezig aan een goed seizoen. Zaterdag werd Gavok 2 met 3-0 overwonnen waardoor AVC een derde plaats op de ranglijst bezet. Ook dames AVC 2 doet een gooi naar de titel in de tweede klasse. Deze keer werd Apollo 2 uit Stampersgat het slachtoffer van deze aspiraties. AVC won met 3-0. Programma 22 februari: Heren Siblo- co 2-AVC, CSS 3-AVC 2, Jola/Olympus 4-AVC 3, Jola/Olympus 5-AVC 4. Dames Rowi-AVC 2, De Burgst 5-AVC 3. Jeugd gemengd Voko 5 AVC 5. Het eerste herenteam van tafeltennisver eniging Smash '76 kwam als enige senio- renploeg in actie. Verder was er zaterdag alleen een programma voor de jeugd. Smash speelde in Etten-Leur een inhaal- duel tegen Tanaka 2. Marco Saarloos verloor zijn eerste partij, maar daarna trokken de Sint-Annalanders de wed strijd naar zich toe. Met name Christian van 't Hof en Ad Verhage speelden sterk. Saarloos had meer moeite met zijn tegenstanders, maar knokte hard voor de overwinning. Uiteindelijk won Smash met 1-9 waardoor de ploeg in de race voor de titel in de tweede klasse blijft. Zaterdag speelt Smash thuis de topper tegen Luto 3 uit Tilburg. Luto staat op 24 punten, terwijl Smash er momenteel 22 heeft. De wedstrijd van zaterdag is dan ook belangrijk voor Smash om goed bij te blijven in de top. Het eerste jeugdteam van Smash stelde teleur in de thuiswedstrijd tegen Tanaka en incasseerde een 3-7 nederlaag. Alleen Gabriël Gunter speelde sterk. Hij noteer de twee zeges. Matthijs Bruijnzeel won één partij, terwijl Peter Bazen puntloos bleef. Het jeugdteam' Smash 2 is hard op weg op kampioen te worden. TCS 3 werd met 9-1 naar huis gestuurd. Smash 3 krijgt het lastig door de blessure van Johan Gunter. Vice Versa 3 was te sterk en won dan ook met 8-2. Het vierde jeugdteam van Smash behaal de zijn eerste overwinning. Vice Versa 4 werd met 6-4 nipt geklopt. Harm West dorp was man van de wedstrijd. Invaller Remco-Vroegop pikte ook een graantje mee. De welpen van Smash verloren thuis ruimschoots met 14-4 van Belcrum B. Alleen Jantien Vroegop en Diana Heijboer brachten punten binnen voor Smash. Programma 22 februari: Smash-Luto 3, Smash 2-Vice Versa 3, Smash 3-TCS 5, jeugd Smash 4-Smash 2, jeugd Smash 5-Weike, jeugd TCO 4-Smash 6. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in sportzaal De Wellevaete in Sint-Anna- land. Busreis R.K.-kerk. De Rooms Katholieke parochies van Tholen, Oud-Vossemeer, Halsteren en Lepelstraat organiseren op 17 tot en met 19 mei een busreis naar het Luxemburgse Echternach. Daar wordt ondermeer het graf van de heilige Willibrordus bezocht en meegedaan aan de Spring-processie. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij pastor W. Wiertz of mevr. A. Heydra tel. 672395. f

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11