De vlooien öören ophepoest Plaatselijk nieuws v VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 13 februari 1997 Tholen Rommelmarkt en bruidsshow in Ten Anker Klaverjassen Wereldgebedsdag Vuilniswagen botst op auto Inbraak auto Verkoop grond Beroepen Oud- Vossemeer Carnaval op school Gift voor speeltuin Biljarten Feest bij luusjes Die Heenetrechtschool Sint- Annaland Riolering School-/ Kloosterstraat EHBO-oefenavond Nieuwe SGP-bestuurder Brand in schuurtje Band lek gestoken Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Toneelstuk gezinsavond Smash '76 zit goed in de jeugd Bestuurswisseling bij Accelerando Stavenisse Pachtgrond verkocht in.: Sint- Maartensdijk Goede respons actie 06-nummers Oliebollenactie Klavérjassen Predikbeurten Open ochtend Hummeltje Klachten vuurwerk Ring Verkleeddisco in watertoren Lasten dragen Weekend diensten l In zorgcentrum Ten Anker wordt vanavond, donderdag, om zeven uur een bruidsmodeshow gehouden. Veertig bruidjes en drie bruidegom- men brengen de nieuwste trouwmo- de voor het voetlicht. Op zaterdag 5 april wordt er in Ten Anker een grote rommelmarkt gehouden. De opbrengst is bestemd voor activiteiten voor de bewoners. Spullen voor de rommelmarkt kun nen worden ingeleverd tussen acht en zes uur bij de receptie van het bejaardentehuis. De artikelen met de meeste waarde worden bij opbod verkocht. Voorzitter Addy Vos van de evenementencommissie van Ten Anker organiseert het evenement. Carlo Hage heeft donderdag de zeventiende competitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen gewonnen. Hij behaalde 5415 pun ten en bleef daarmee ruimschoots voor Kees Schot, de nummer twee. Van de zestien deelnemers eindig den als eerste vijf: 1 Carlo Hage 5415 p; 2 Kees Schot 4814 p; 3 Joke van Gink 4789 p; 4 Aad Volwerk 4740 p; 5 Peter Luten 4730 p. Op vrijdag 7 maart wordt in basis school De Regenboog de wereldge bedsdag gevierd. De leiding en de kinderen van de school vertellen verhaaltjes en voeren een toneelspel op. De liturgie voor deze viering komt van het Nederlands Comité Wereldgebedsdag te Leusden. Elk jaar wordt de liturgie door een ander land verzorgd en deze keer is dat Korea. Het thema gaat over kleine zaadjes die opgroeien tot grote bomen. De viering in De Regenboog begint om kwart over drie. Een vuilniswagen van de gemeente heeft dinsdag bij een botsing zware schade veroorzaakt aan een perso nenauto. De wagen, bestuurd door een 41-jarige Sint-Annalander, reed omstreeks elf uur door de Prins Clauslaan. De chauffeur moest uit wijken voor een tegenligger, maar deed dat iets te ver waardoor hij tegen de geparkeerde auto van een 31-jarige Sint-Annalander aan reed. De auto werd aan de linkerzijde zo zwaar beschadigd dat hij moest wor den weggesleept. De vuilniswagen liep lichte schade op. Het afgelopen weekeinde werd er ingebroken in een auto die gepar keerd stond aan de Jolstraat. De wagen werd er zaterdag afgesloten geparkeerd en maandag kwam de 25-jarige eigenaar erachter dat het voertuig was opengebroken. De dief ging ervandoor met twee geluids boxen, de hoedenplank, een walk man en de autoradio. Het waterschap heeft 3,3875 hectare pachtgrond aan de Kortendijk en de Gortzakweg verkocht aan B.M. Ver- bogt voor 39.083 gulden. Ds. J. van Dijk heeft een beroep gekregen uit de Hervormde Gemeente te Ridderkerk, wijkge- meente Drievliet-Oostendam. Prins Kedóöze en zijn gevolg vro lijkten vrijdag de carnavalsmiddag van de Sint Anthoniusschool op met hun aanwezigheid. Dweilband De Lamsöören zorgde voor de muziek. Directeur A. Rijk kreeg van de prins een rode schort, in het kader van het motto 'ophepoest bi m'n'. Hij vertel de dat de kinderen het carnavalslied goed ingestudeerd hadden. En ook hadden ze een dweiltje versierd zodat het hele dorp opgepoetst kon worden. Alle groepen droegen ver volgens iets voor. De kleuters van groep 1 en 2 hadden een versje in het Zeeuws geleerd. En de groepen 5 en 6 voerden een toneelstukje op, ook al in dialect. Daarna mochten enkele leerlingen uit de groepen 7 en 8 voorlezen wat ze van de 'woaidae- hen' vonden. Natuurlijk in het Zeeuws, viel te beluisteren, dat ze het een leuk feest vonden met een mooie optocht. En het motto van dit jaar was gemakkelijk om iets bij te verzinnen. Dat ze met carnaval lan ger op mochten blijven, vonden de kinderen ook leuk. Maar het vellen van de roos niet, want dat betekent het einde van de 'woaidaehen'. Twee groepjes playbackten nog een carna valsliedje. Daarna was de beurt aan de groepen 3 en 4 met het lied 'In Vosmêêr staet 'n 'uus'. Ze hadden er een prachtig huis bij gemaakt waar iedereen doorheen kon lopen. De kinderen hadden zich prachtig ver kleed. Bijvoorbeeld als prins, nar, pliesie of grootste boer, maar ook waren er prinsessen en clowns. Ze dansten een polonaise door de hele school. Ook werd een quiz gehou den, waarmee de prins en zijn gevolg wilden bepalen wie er jeugd prinsesje en -narretje mochten zijn. Alle kinderen kregen limonade en snoep en voor de ouders was er kof fie. Het bestuur van De Vossetuin ziet zich, evenals dat van de speeltuin in Sint-Annaland, geplaatst voor pro blemen als gevolg van Europese veiligheidsnormen die eind maart van kracht worden. Voor een deel is bij de aanleg van de speeltuin, vorig jaar, al met de nieuwe eisen reke ning gehouden. Maar in hoeverre aanpassingen nodig zijn en wat dat kost, is nog niet volledig duidelijk. Het bijhouden van een logboek en uitvoeren van veiligheidsinspecties wordt verplicht. Over deze zaken zal speeltuinconsulente mevr. Blok nog voorlichting geven en ook komen er adviezen van de architect, vertelt penningmeester J.F.P. Hommel. De jaarvergadering van De Vos setuin werd vorige week door slechts één lid bezocht. "Terwijl toch iedereen' een uitnodiging had gekregen." De speeltuinvereniging kent een 150 gezinsabonnementen en daarnaast een honderdtal leden en donateurs. De belangstelling van de jeugd voor de speeltuin was dit eerste jaar redelijk goed, zo meldde het bestuur. Maar men zou graag meer vrijwilligers hebben voor de dagelijkse oppasdiensten. Finan cieel is de toestand op dit moment niet rooskleurig, maar men hoopt in overleg met de gemeente tot een oplossing te komen. De hoop is nog altijd gevestigd op de erfenis van mevr. Van 't Hof. Dinsdag vergadert de welzijnscommissie, doch een voorstel over de besteding van de zes ton komt nog altijd niet aan de orde. Het bestuur werd verblijd met een gift van 3500 gulden van de Kiwanis-club Bergen op Zoom, bedoeld voor het afbouwen van de speelruimte. In het bestuur werden voorzitter A.J. van Daalen en mevr. H. Bolier herkozen; vice-voorzitter mevr. L. Schot en vice-penning- meester M.J.C. Geluk wisselden tussentijds de functies. In de paasva kantie zal de speeltuin weer open gaan. Het bestuur wil komend sei zoen activiteiten gaan organiseren - zoals vrije speelmiddagen - maar dit punt wordt nog nader uitgewerkt. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: M. Hendrikse-K. Hommel 10-8,23; J. Burgers-L. van Wezel 7,25-10; J. Etiënne-J. Hommel 5,29- 10; L. van Wezel-D. van Driel 10- 6,05; P. Hommel-D. den Hollander 6,47-10; J. Burgers-P. de Leeuw 5,2-10; H. Hommel-B. den Hollan der 5,76-10. H. Hommel speelde de hoogste serie van veertien carambo les. De kortste partij van achttien beurten kwam op naam van P. de Leeuw en D. den Hollander haalde het beste gemiddelde van 3,35. Ook KOT pakte de keus weer op en de uitslagen waren hier in het B- team; C. Burgers-M. Potappel 0-2, P. Vroegop-A. van Daalen 2-0; P. de Jager-H. van Herpen 0-2; P. Moer- land-D. Vroegop 2-0; H. van Her pen-P. Vroegop 0-2. De kortste par tij van veertien beurten, de hoogste serie van dertien caramboles èn het beste gemiddelde van 2,71 werden gespeeld door P. Vroegop. In team A waren de uitslagen: S. v.d. Mark- A. Havermans 0-2; J. Vergeer-D. Vaders 0-2; W. Heijboer-M. van Hees 0-2; M. v.d. Mark-M. Goud zwaard 0-2; M. Kleinsmit-H. van Daalen 0-2. D. Vaders speelde de kortste partij van 23 beurten en het hoogste gemiddelde van 2,65. W. Heijboer behaalde met zestien ca ramboles de hoogste serie. Prins Kedööze bracht vrijdag met zijn gevolg een bezoek aan de Die Heenetrechtschool. De kinderen zaten in de speelzaal al te wachten en op de vrolijke noten van dweil band De Lamsöören werd een polo naise ingezet. Schoolleider H. Wes terweel heette de prins en zijn gevolg welkom. Vervolgens werd er per groep een modeshow gehouden; prins Kedööze en nar Baptist kozen de mooist verklede 'luusjes' uit. Twee meisjes en één jongen hadden zich opgegeven voor de verkiezing van de jeugdprinses en jeugdnar van Grööt Pesööt. De prins, de nar en de grootse boer stelden de vragen aan de deelnemers. Pas later werd de uit slag bekend gemaakt. Bovenschools directeur L.A. Hellemons was ook aanwezig. Hij werd echter ontdaan van zijn Bergs carnavalsgordijn en kreeg een boerenzakdoek omge knoopt. Nadat de prins en zijn gevolg weer waren verdwenen, zette dweilband De Neutekraekers het feest voort met muziek. De kinderen dansten en zongen de Zevensprong met verve. De leerlingen hadden ook allemaal een carnavaleske voor dracht ingestudeerd. De kleuters zongen over een gorilla in de klas en de groepen 3 en 4 over een Neder landse Amerikaan. De groepen 5 en 6 brachten Zeeuwse liedjes, terwijl een aantal 'professoren' uit groep 7/8 les gaf in het Zeeuws. Na nog wat gehos en vrolijk gezang werd een 'leutige' middag afgesloten. De car- navalsprijzen, een 'kittuk', werden gewonnen door Atika uit groep 1 als Roodkapje, Wendy uit groep 2 als prinses, Sooma Azizi uit groep 3 als prinses, Maris van Westen uit groep 4 als nette heer, Tamara Adriaansen uit groep 5 als nar, Jody van den Berge uit groep 6 als poetsvrouw, Niels Havermans uit groep 7 als pliesie Zwarte en Carin Verhagen uit groep 8 als poetsvrouw. gemeester in de Wellevaete een bij eenkomst belegd over het afsteken van vuurwerk op Oudejaarsdag. Naar aanleiding van klachten wil hij hierover op informele wijze van gedachten wisselen met bewoners van de oostzijde van de Ring. Poli tiechef J.M. Krombeen zal ook bij het gesprek aanwezig zijn. Aannemingsbedrijf Van Dijck-Petit uit Middelburg was met 547.000 gulden maandag de laagste inschrij ver voor de riolering en herbestra ting van de School-, Klooster- en Huygensstraat. Dit werk is het ver volg op de eind vorig jaar uitgevoer de rioleringswerken in het andere deel van de School- en de Van den Bosstraat. Dat karwei werd toen uit gevoerd door het plaatselijke aanne mingsbedrijf gebr. Moerland, dat nu opnieuw werd uitgenodigd door de gemeente, maar met 551.600 gulden minder dan 1% duurder was. HWZ uit Goes wilde het werk doen voor 557.000 gulden, Van Gelder uit Zierikzee schreef irKvoor 559.000 gulden en Jaartsveld uit Steenbergen gaf de gemeente 564.000 gulden op. Ter hoogte van de speeltuin komt er een versmalling, die door het bestuur van Vrij en Blij als onvol doende werd ervaren, zo bleek onlangs op de jaarvergadering. Vol gens bestuurslid S. van Vossen gaat het slechts om een versmalling van 70 cm. Ook worden nog twee drang hekken geplaatst. Bestuurslid J.C. Bazen vond het onbegrijpelijk. "De gemeente heeft niets geleerd van de Bierensstraat en houdt geen reke ning met kinderen. En ze hebben ook de bus al uit het dorp gestuurd", zo luidde de kritiek van Bazen. De EHBO-vereniging organiseert maandagavond 17 februari een oefenavond in gemeenschapscen trum De Wellevaete. Alle belang stellenden kunnen hier vanaf acht uur terecht om de eerste hulp bij ongelukken in de (gespeelde) prak tijk te zien. t Dhr. C. Scherpenisse is dhr. A. Ket ting opgevolgd als bestuurslid van de plaatselijke SGP-kiesvereniging, die zo'n tachtig leden telt. Bij de ver vulling van de vacature ging het om een kandidaat van de Hervormde Gemeente. Een oververhitte gaskachel heeft maandagmiddag rond half vijf voor brand gezorgd in het schuurtje ach ter de woning van de familie Boer man aan de Hoenderweg. Met een hoge drukspuit werd het vuur door de vrijwillige brandweer snel bedwongen. De voordeur was op slot, maar via een smalle doorgang bij de buren kon de achterkant van het aan de ijsbaan grenzende perceel worden bereikt. "De alarmering was goed omdat mevr. Boerman er zo nuchter onder bleef en we waren er supersnel", zegt bevelvoerder A. van Iwaarden. Omdat het schuurtje goed afgesloten was, kon er geen zuurstof bij, wat de brand beperkte. Toch was er een behoorlijke hitte ontstaan en zelfs de zolder was een beetje ingebrand nadat wasgoed en papier vlam had gevat. Mevr. Boerman en haar baby werden bij overburen opgevangen. De rook drong ook in de woning door, zodat de brandweer alle ramen open zette. Ook werd de hulpverle ningsinstantie Salvage ingeschakeld in verband met eventuele schade aan computerapparatuur en de wasma chine. "Achteraf viel het mee. Slechts een klein deel in het schuur tje is verbrand", concludeert Van Iwaarden. De auto van een 46-jarige inwoon ster werd in de nacht van zaterdag donderdag, vrijdag en zaterdag 13,14 en 15 februari MAGERE HAMLAPPEN 1 kg9,95 SCHNITZELS 100 gramf 1,70 NASI-VLEES 500 gram4,50 SHOARMA 400 gram samen SHOARMABROODJES 4 unnr xc7c KNOFLOOKSAUS 1 bakje JV00r '°'/0 ACHTERHAM LEVERKAAS 100 gram, uit eigen keuken../ 2,40 100 gram0,99 maandag, dinsdag en woensdag 17,18 en 19 februari VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 VERSE WORST 1 kg7,95 HAMBURGERS 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. op zondag door vandalen bescha digd. De wagen stond geparkeerd aan de Ooststraat. Een band werd lek gestoken en ook werd er een bierglas tegen de auto kapot gegooid. De plattelandsvrouwen houden za terdag hun jaarlijkse gezinsavond. Daarop zullen de plattelandsvrou wen en landboüwvereniging Ons Voordeel uit Poortvliet een toneel stuk opvoeren met als titel 'Zeg, kan ik je man even lenen?'. Ook niet- leden kunnen deze voorstelling bezoeken. Na het blijspel verzorgt drive-in-discotheek Paloma Sound verder de muziek. De gezinsavond begint om half acht in gemeen schapscentrum De Wellevaete. Vijfendertig leden van tafeltennis vereniging Smash '76 bezochten vrijdagavond de ledenvergadering in gemeenschapscentrum de Welle vaete. Een hoge opkomst, want het is bijna de helft van het totaal aantal leden. Voorzitter Kees Vroegop meldde dat het ledental bij de jeugd nog steeds groeit. De vereniging heeft momenteel zes jeugdteams in de NTTB-competitie en twee bij de beginners. Vroegop sprak wel zijn zorgen uit over het tekort aan leiders bij de jeugd. Wedstrijdleider Chris Hage besprak de competitieresultaten. Het eerste jeugdteam werd kampioen in de tweede klasse junioren. Het tweede en derde herenteam degradeerden in de voorjaarscompetitie, maar het 'vlaggeschip' van Smash*speelde op het hoogste niveau (2e klasse) ooit behaald door de vereniging. Mat- thijs Bruijnzeel was de beste compe titiespeler. Hij won de percentage trofee (percentage gewonnen wed strijden) zowel in het voor- als het najaar. Hage overhandigde hem de wisselbeker. Tot slot huldigde voor zitter Vroegop het eerste jeugdteam met een medaille. Marco Saarloos (algemeen adjunct) maakte zijn debuut achter de bestuurstafel van Smash. Hij maakte de winnaars bekend van de clubcompetitie. Bij de jeugd wonnen Matthijs Bruijn zeel (groep 1en zijn broertje Arno (groep 2). Bij de bestuursverkiezing werden Kees Vroegop, Adrie Aarnoudse en Chris Hage bij acclamatie herkozen. Leen Guiljam nam de plaats van Piet van Dijke in de kascommissie in. Verder werd er meegedeeld dat er voor de jeugd zwemmen en een vis dag wordt georganiseerd. Smash '76 neemt ook deel aan de braderie. Het tafeltennissen op woensdagmiddag wordt eveneens voortgezet. Zaterdag worden er door de senio ren geen competitiewedstrijden gespeeld, bij de jeugd zijn er wel enkele partijen: Smash-Tanaka, Smash 2-TCS 3, Vice Versa 3- Smash 3, Vice-Versa 4-Smash 4, Sios/Orion 2-Smash 5, Dio-Smash 6, beginners meisjes Smash A-Bel- crum B. Het eerste herenteam van Smash speelt thuis een vriendschap pelijk duel tegen Amemuiden. De wedstrijden beginnen om twee uur in de Wellevaete. Op de algemene ledenvergadering van Accelerando is vrijdag Albert van Driel als nieuw bestuurslid gekozen. Hij komt in de plaats van Koos van Poortvliet, die er na 20 jaar bestuurswerk voor de koninklij ke fanfare mee stopt. Voorzitter Cor Vroegop bedankte hem, en zijn vrouw, voor het vele werk achter de schermen. Van Poortvliet was een vakman in het timmerwerk. Zo maakte hij een muziekkast en onder zijn leiding kreeg de Sakofahal vorig jaar een flinke opknapbeurt. Penningmeester Bram Goedege- buure werd herkozen. Met algemene stemmen werden vijf nieuwe leden aangenomen: Ronald Bruyns, Anja Kas, Emiel Polderman, Nanja Pol derman en Carla Wesdorp. Zij kre gen uit handen van de voorzitter het insigne. In haar jaaroverzicht gaf secretares se Katie van Winkelen een overzicht van het afgelopen jubuileumjaar, met als hoogtepunten de jaaruitvoe ring en aansluitend pasar malam én het jubileumconcert. Imanda van Vossen merkte op dat zij in het ver slag de deelname van enkele vrou welijke leden aan de modeshow op de pasar malam; dhr. Maasland mis te verslag van de opknapbeurt van de Sakofahal. De financiële com missie keurde de boekhouding van de penningmeester goed. In deze commissie werden Johan van Vos sen en Robert Lupker gekozen voor Rika Goedegebuure en Albert van Driel. Accelerando kende vorig jaar een batig saldo van 6577,85 gulden, ondermeer door giften van de leden Ko Slager en Albert van Driel. De voorzitter bedankte Slager voor het schenken van nieuwe dassen en enkel uniformen ter gelegenheid van zijn 50-jarig lidmaatschap, alsmede het echtpaar Van Driel dat een grote trom en de mars Accelerando '95 schonk uit puur enthousiasme. Bestuurslid Jack Westdorp vertelde iets over de werkzaamheden en het belang van de Thoolse bond van muziekgezelschappen. Hij kondigde een tweede muziekreis aan in het voorjaar van 1998. En hij besprak de jaaruitvoering op 18 en 19 april a.s., met als thema 'Wat een theater'. De Wellevaete kan 250 bezoekers aan, maar men verwacht het dubbele aantal en daarom wordt de uitvoe ring voor het eerst op twee avonden gegeven. De kaartverkoop begint op 1 maart, maar er zijn nu al aanvra gen. Hoofdsponsor is opnieuw Rijn berg budget en wegenbouw, die er 7000 gulden insteekt. Behalve de verloting tijdens de jaar vergadering doet Accelerando ook mee aan de actie clubkas, georgani seerd door WHS en vijf andere ver enigingen met 13 plaatselijke mid denstanders. Het jaarprogramma bevat behalve de jaaruitvoering onder andere een pleinconcert (met een rijdend caril lon) op de dag van" de muziek, een uitwisselingsconcert met de muziek vereniging uit Lepelstraat en con- coursbezoek op 25 oktober in Mid delburg. Vooral in verband met het geplande concours riep de voorzitter de leden op, de repetities goed te bezoeken. Dat repetitiebezoek werd mede naar aanleiding van vragen van Robert Lupker goed onder de loep genomen. 3JSÜ Het waterschap Zeeuwse Eilanden heeft de afgelopen tijd ruim 51 hec tare pachtgrond afgestoten. Op de hoek Dijkweg/Scheldseweg is 3,019 ha verkocht aan L.C.J. Potappel voor 84.079 gulden. Tussen de 70 en 80 procent van de inwoners die zaterdagmiddag iemand van Sola Scriptura aan de deur kregen, heeft de tien pagina's met 06-nummers 'amusement en erotiek' uit het telefoonboek ingele verd. Initiatiefnemer Pieter Quist is daar tevreden over. Waarschijnlijk wordt de actie nog vervolgd, want slechts de helft van het dorp kon afgewerkt worden. Maar vier leden van de hervormde jeugdvereniging gingen zaterdag op stap. Quist pakte zelf de fiets nog om woningen bui ten de bebouwde kom aan te doen. "Van de elf gaven er tien hun pagi na's mee", meldt hij. Hoewel velen enthousiast reageerden, waren er ook mensen die zeiden: laat de pagi na's maar zitten. Terwijl anderzijds de toezegging kwam dat in de Reho- bothkerk met een lijst rondgegaan zou worden ter ondersteuning van de actie. De actie 'PTT, ik wil geen porno in mijn huis' is opgezet door de stich ting Schreeuw om leven. Deze stich ting verzamelt door het hele land de pagina's met 06-nummers en stuurt die, vergezeld van lijsten met hand tekeningen, naar voorzitter Dik van de raad van bestuur van KPN. De opzet is, de PTT ertoe te bewegen de gewraakte telefoonnummers niet langer in de telefoongidsen op te nemen. Pieter Quist voerde eerder met succes actie in Hedel, waar hij op kamers woont. Maar ook in de straat waar zijn ouderlijk huis staat. De Nederlandse Hervormde zen- dingskrans houdt dinsdag een olie bollenactie. Van negen uur tot half drie verkopen de dames vers gebak ken oliebollen in de garage van groenteboer Scherpenisse, naast de pastorie. De opbrengst van de ver koping is bestemd voor het vereni gingsgebouw Calvijn. P. Bazen won vrijdag met 5183 pun ten de competitiewedstrijd van kla- verjasvereniging De Pendelaars. Bazen bleef net voor J. van Gorsel die 5114 punten haalde. De uitslag was: 1 P. Bazen 5183 p; 2 J. van Gorsel 5114 p; 3 R. Waasdorp 4942 p; 4 J. van Zetten 4671 p; 5 A. Koet sier 4610 p; 6 G. de Hond 4505 p; 7 L. Kampman 4456 p; 8 C. Meijer 4336 p. In de strijd om de marsen "jgv Zondag 16 februari THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. GEREF. KERK 10 u. ds. v.d. Beukei. 17 u. ds. Baas. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. 18.30 u. drs. Korving, Kerkwerve. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. De Jongste. 14.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dr. Vlaardingerbroek, Rotter dam. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Korving. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Doorn, Strijen. 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leësdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Hoek, Arnemuiden. 18 u. ds. Van Bruggen. OLfD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Quartel, Gouda. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. prijs leidt L. Kampman met negen tien marsen, gevolgd door J. van de Hoek en P. Bazen met respectieve lijk zeventien en zestien marsen. Peuterspeelzaal 't Hummeltje houdt zaterdag 22 februari een open och tend. Van half tién tot elf uur kunnen alle moeders met peuters komen kij ken hoe het er in de speelzaal aan toe gaat. De kinderen mogen meespelen en de moeders kunnen een kopje koffie nuttigen. De peuterspeelzaal is bedoeld voor kinderen van twee tot vier jaar. Als ze anderhalf zijn, kunnen ze ingeschreven worden. Vanavond om half acht heeft de bur- Voor de vierde keer trok zaterdag een carnavalsoptocht door de straten van Oud-V ossemeerdat deze dagen Gróót Pesóót heet. De deel nemers speelden vaak heel origineel in op het motto: ophepoest bi m'n. Zoals Bea Mosch en dochter Leonie, die met een rijdende schoon heidssalon de aandacht trokken. Hun 'klanten' plukten ze simpelweg uit het publiek langs de route, want daarvan wordt een actieve deelna me aan het carnaval verwacht. Een uitgebreid verslag vindt u elders in deze krant. De leerlingen van de Oosterschelde- school vierden vrijdag carnaval met een verkleeddis'co in de voormalige watertoren. De bewoners, de familie Den Braber, stelden de begane grond van de toren hiervoor beschikbaar en zorgden samen met de leden van de ouderraad voor de' versiering van de ruimte met gekleurde zeilen, ballonnen en slin gers. Jan de Zeeuw zorgde met zijn installatie en muziek voor een echt discofeest en er werd dan ook flink gedanst. De Hervormde vrouwenvereniging Wees een Zegen en mannenvereni- ging Calvijn hielden woensdag een gezamenlijke jaarvergadering in verenigingsgebouw De Hoeksteen. Voorzitter H. Fransen van de man- nenvereniging verwelkomde 120 aanwezigen. Hij las een gedeelte uit Galaten voor en ging naar aanlei ding hiervan in op het verschil tus sen mensen die wel of juist geen eigendom van Christus zijn. Hij wees op Galaten 5 waar onderscheid wordt aangebracht tussen de vruch ten van het vlees en de vruchten van de Geest. Na het voorlezen van de diverse jaarverslagen zorgden Mar lies Schipper en Annemieke Suur- land voor een muzikaal intermezzo. Ze brachten drie psalmkoralen ten gehore op orgel en blokfluit. Ds. J.H.C. Olie uit 's-Grevelduin-Capel- le ging in op het gelezen schriftge deelte en met name Galaten 6:2 waar staat: "Draagt elkanders lasten en vervult alzo de wet van Christus." Ds. Olie benadrukte dat christenen lastdragers moeten zijn. "Door de liefde van Christus die de zondelast van een in zichzelf verloren men senkind afneemt, is de mens geroe pen mededrager te zijn van de last van zijn naaste", aldus de predikant die vervolgens uitvoerig inging op het werk van de stichting Kinder hulp Mondiaal (Kimon). Hij ver toonde daarbij recent gemaakte dia's. Na de pauze werd er nog gezongen en gecollecteerd ten bate van de stichting Kimon. De opbrengst bedroeg 696 gulden. Daarnaast boden Marieke Andries- se, Annelies Cornet en Elda Elen- baas 275 gulden aan ds. Olie aan. Dat bedrag hadden ze opgehaald met een spontane kaarten-verkoop- actie. De predikant sloot de avond af met dankgebed. ZIE VERDER PAGINA 3 SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Bruggen, Stavenis se. 14.30 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. wo 19/2 19.30 u. ds. Van Dijk, Veen. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Egas. 18.u. ds. Voets. GEREF. KERK 10 u. dhr. Smouten, Rhoon. 14.30 u. ds. Baas, Vlissingen. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. (H.D) ds. Hofman, Waarde, di 18/2 19.30 u. ds. Moens, Goes. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. vr 14/2 14.30 u. ds. Van Eckeveld, huwelijksbev. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Goei, Sint-Maartens dijk. Zaterdag 15 en zondag 16 febru ari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Hoffenkamp, Bergen op Zoom, tel. 0164-210081. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. van Heesch tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel'. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertelefoon 0800-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 13 t/m vrijdag 21 feb. donderdag 13 7.32 - 20.02 vrijdag 14 8.12-20.47 zaterdag 15 9.02 - 21.42 zondag 16 10.07-22.57 maandag 17 11.32- dinsdag 18 0.17-12.57 woensdag 19 1.32-14.02 donderdag 20 2.32-14.57 vrijdag 21 3.12-15.37 vr 14/2 9.58 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2