Hond waakt over jarige Sara Leutbus van Bergen naar St.Annaland Plaatselijk nieuws VISSER Vers vlees, lekker mals en mager koopt u bij uw slager 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 23 januari 1997 Tholen Fietsenrek op haven Middag minimabeleid VERF NODIG? Laban Honderd meter onder invloed Bijzondere fiets gestolen Geslaagd Klaverjassen Oud- Vossemeer Dweilbandfestival Verlichting Vossenkuil Botsing Gankelweg Verkoping De Schutse Biljarten T. Bosters kampioen bij 't Scharretje M'n tante en ik Sint- Annaland Bouwgrond klusbedrijf Stroom voor stuw Schakers De Casembroot vierde Stavenisse Mantelbuis bij veiling Chemo wagen Hl Sint- Maartensdijk Bouw loods Bestuurswisseling bij plattelandsvrouwen PINGUINACTIE Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Klaverjassen Dr. J.H.E. Janssen is afwezig De apotheek is dan ook gesloten Beheersregeling bocht Grond woonwijk Triviant en kantklossen Kerkgeschiedenis Poortvliet Brievenbus in brand Biljarten Openbare les Excelsior Nieuw meubilair dorpshuis Sint- Philipsland Commissie landinrichting Botsing vrachtauto's Klusbedrijf uit Roosendaal Windmolens mogen komen Predikbeurten galjas Dominees voor 80 mille opgelicht Weekend diensten DAG EN NACHT Watersportvereniging De Kogge betaalt dit jaar voor de jachthaven een pachtsom van 108.800 gulden (exclusief btw) aan de gemeente. Dat zijn beide partijen overeengeko men. Vorig jaar lag de pachtsom 300 gulden lager. De gemeenteraad neemt maandagavond een besluit. Eveneens bespreekt de raad een ver zoek van De Kogge om fietsenrek ken (voor totaal 14 fietsen) aan de haven te plaatsen en geleidehekjes op de steigers. De kosten hiervan bedragen 2800 gulden. De Anbo organiseert op dinsdag 4 februari een themamiddag over het minimabeleid. Sprekers zijn L. Hil- lebrand en J.W. van Elsacker. Ook een gemeente-ambtenaar zal het woord voeren. In de steunfondsen voor mensen met een minimum inkomen blijft jaarlijks vaak geld zitten omdat er niet voldoende gebruik van gemaakt wordt. Op deze middag wordt nader op dit pro bleem ingegaan. Iedereen is welkom om twee uur in zaal De Klipper van zorgcentrum Ten Anker. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo, Fleia en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Een 30-jarige inwoner werd in de nacht van zaterdag op zondag aan gehouden wegens het rijden onder invloed. De man reed met zijn auto van een café naar zijn huis, een afstand van slechts ongeveer 100 meter. Het was echter lang genoeg om door de politie opgemerkt te worden. Hij werd op de Wal aange houden en blies op het politiebureau 730 pg/1 (zo'n 1,7 promille). Zijn rij bewijs werd ingevorderd, hij kreeg een rijverbod van acht uren en hij moet zich voor de rechter verant woorden. In vijf minuten tijd werd vrijdag avond een bijzondere en peperdure fiets gestolen. De eigenaar had de tweewieler om kwart voor acht in Kerkstraat weggezet, op slot. Toen de man vijf minuten later terug kwam van een boodschap in een winkel, was zijn fiets verdwenen. Het gaat om een paarse, zogenaam de ATB-fiets met een breed chro men stuur. Het betreft een Giant Cadex HCM I ter waarde van zo'n 2000 gulden. Er werd die avond nog een tweede, minder prijzige, fiets gestolen. De eigenaar van deze zogeheten 'opoe- fiets' had zijn tweewieler omstreeks tien uur ook afgesloten weggezet in de Kerkstraat. Om twaalf uur bleek de fiets eveneens gestolen te zijn. Kees de Korte is aan de hogere tech nische school West-Brabant te Bre da geslaagd voor het ingenieursexa men technische computerkunde. Coby Leijdekkers heeft met 5490 punten donderdag de wedstrijd van klaverjasclub stad Tholen gewon nen. Als eerste vijf eindigden: 1 Coby Leijdekkers 5490 p; 2 Piet Swarthoff 5256 p; 3 Carlo Hage 4990 p; 4 Adrie van As 4970 p; 5 Maris Ópree 4879 p. Carnavalsvereniging De Vlooien- trappers organiseert zaterdagavond een dweilbandfestival. Vanaf kwart over acht zal in Hof van Holland een achttal bands voor het voetlicht tre den. In ieder geval komen de plaat selijke dweilorkesten Oemom- menoe, de Lamsöóren en de Neute- kraekers in actie. Het gemeentebestuur denkt 4000 gulden nodig te hebben om de pro blemen op te lossen die zich al enke le jaren voordoen in de elektrici teitsvoorziening van dorpshuis De Vossenkuil. De hoofdzekeringen zullen verzwaard worden van 3x50 naar 3x63 ampère, en de verlichting in de hal en de grote zaal vervangen. Door hier bovendien de normale lampen te vervangen door energie zuinige exemplaren, wordt een jaar lijkse besparing van 1000 gulden verwacht. De gemeenteraad beslist maandagavond over het voorstel. Een 49-jarige inwoner raakte don derdagmiddag gewond bij een onge val op de Oud-Vossemeersedijk. De automobilist reed omstreeks half één over deze weg vanuit de richting Tholen en wilde rechtsaf de Gankel weg in rijden. Een 19-jarige auto mobiliste uit Poortvliet die achter hem reed, had te laat in de gaten dat de wagen voor haar afremde en bot ste erbovenop. De 49-jarige raakte bij de aanrijding gewond aan zijn nek. Dokter A.W.A. de Looze ver leende medische hulp. De twee voertuigen moesten worden wegge sleept. Op donderdag 30 januari wordt er in de Vossenkuil een verkoping gehou den ten bate van de verstandelijk gehandicapten van De Schutse. Er zijn allerlei zaken te koop zoals ondergoed en ander textiel, gereed schap, stofzuigers, cadeau-artikelen, vis, kaas en andere etenswaren, planten en speelgoed. De verkoping duurt van tien tot drie uur. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: M. Hendrikse-B. den Hol lander 10-8,29; J. van Meer-J: Bur gers 10-5,8; N. Rooijakkers-D. van Driel 9-10; P. Hommel-P. de Leeuw 10-8,57; H. Hommel-J. van Meer 10-8,95. De hoogste serie van elf caramboles, de kortste partij van 22 beurten en het hoogste gemiddelde van 2,68 voor H. Hommel. Ook KOT kwam weer in actie. Bij het B-team waren de uitslagen: M. Potappel-C. van Daalen 2-0; P. Moerland-P. de Jager 0-2; D. Vroegop-P. Vroegop 2-0; J. Vroeg- op-C. Burgers 2-0; H. van Herpen- A. van Daalen 2-0. De kortste partij van dertien beurten werd gespeeld door M. Potappel die ook het hoog ste gemiddelde haalde (1,92). De hoogste serie van tien caramboles werd gespeeld door A. Vroegop. Bij team A waren de uitslagen: D. Vaders-S. v.d. Mark 0-2; M. v.d. Mark-H. van Daalen 2-0; W. Heijboer-J. Vergeer 2-0; M. Klijn- smit-M. van Hees 0-2; M. Goud- zwaard-A. Havermans 2-0. De kort ste partij van twintig beurten kwam op naam van M. Goudzwaard. D. Vaders speelde de hoogste serie van tien caramboles en W. Heijboer boekte met 2,7 het hoogste gemid delde. Theo Bosters is algemeen kampioen geworden bij hengelsportvereniging 't Scharretje. Boster behaalde in de race om de clubtitel 598 punten en daarmee bleef hij zijn naaste con current, Comé Boogaart, net vijf punten voor. Bosters ving tevens de grootste vis van 43 cm. Eerste bij de dames werd mevr. T. Rijnberg- Plandsoen met 599 punten en bij de jeugd won Martijn Minheere met hetzelfde aantal punten. Bart Beur- kens (pupil) kreeg de aanmoedi gingsprijs. Aan de strijd om het algemeen kampioenschap deden 33 leden mee, maar dertien van hen vis ten niet de vereiste zes wedstrijden. Als eerste tien eindigden: 1 Theo Bosters 598 p; 2 Corné Boogaart 593 p; 3 Cees Dam 580 p; 4 Arjan Rijnberg 574 p; 5 Ad Steijns 570 p; 6 Frank v.d. Zande 568 p; 7 Jan Ver hees 565 p; 8 Perry van Westen 563 p; 9 Peter Plompen 560 p; 10 Theo Rijnberg 555 p. Bij de heren waren de winnaars: 1 Theo Bosters 598 p; 2 Corné Boogaart 593 p; 3 Cees Dam 581 p. Bij de dames: 1 mevr. T. Rijnberg 599 p; 2 Clarinda Rijnberg 598 p. De beste drie bij de jeugd waren: 1 Martijn Minheere 599 p; 2 Martijn de Regt 592 p; 3 Mark Ver linden 584 p. Bij de pupillen haalde Bart Beurkens 390 punten. De leerlingen van de groepen 3 en 4 van de St.Anthoniusschool gingen maandag naar de Sprenge in Halste ren om de muzikale kinderkomedie 'M'n tante en ik' te bekijken. In dit toneelstuk draait het om de bazige, bemoeizuchtige tante Wies en de vrolijke, zorgeloze mevrouw Seren- sia. Tante Wies wil dat haar nichtje Heddy haar helpt bij het winnen van een radio-quiz waarmee ze de titel 'De leukste tante van Nederland' hoopt te halen. Heddy wordt wanho pig. Ze verzint dat ze naar de tand arts moet en laat haar dikke, onuitst aanbare tante aan haar lot over. Onverwachts verschijnt echter Hed- dy's vrolijke, Surinaamse boven buurvrouw Serensia. De twee dames krijgen meteen ruzie, maar een bon bon brengt ze weer nader tot elkaar. Er ontstaan doldwaze situaties waar in tante Wies en mevr. Serensia uit eindelijk vriendinnen voor het leven worden. Samen winnen ze de radio quiz en besluiten naar Suriname te vertrekken. Heddy Lester speelt in het stuk een dubbelrol. Zij is zowel Heddy als de Surinaamse mevr. Serensia. Eric Beekens kruipt in de huid van tante Wies. De kinderen van de St.Anthoniusschool hadden een leuke ochtend waarin veel gela chen werd. Het toneelstuk kwam tot stand door het Brabants instituut voor school en kunst (Bisk). Klusbedrijf Huibrechtse-den En gelsman wil 1940 m2 grond kopen aan de Bronsgeestweg. Het bedrijf, dat scheepsmotoren repareert en onderhoudswerk verricht aan boten en jachten, wil er een loods bouwen met een inpandige woning. In de toekomst volgt mogelijk een tweede loods. De grondprijs voor het bedrij venterrein is door de gemeenteraad vastgesteld op 45 gulden per vier kante meter. De raad neemt maan dagavond een besluit over de ver koop. Delta Nutsbedrijven gaat door de Oude Zeedijk een mantelbuis en een kabel leggen in verband met de elek triciteitsvoorziening voor een stuw van het waterschap. Dit gebeurt ter hoogte van het pand van dhr. Van der Spek, waar de buis door de dijk wordt gelegd. Gedeputeerde staten hebben hiervoor ontheffing verleend van de wegenverordening Zeeland. Maandag 27 januari wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Op het West-Brabants kampioen schap schoolschaken heeft het team van de De Casembrootschool zater dag een vierde plaats behaald. De leerlingen behaalden bij elkaar 56 punten. Aan het eerste bord zat Tim Westerlaken die zeventien punten bij elkaar speelde, net als Martijn Westdorp die het tweede bord bezet te. Dennis Vaders haalde op bord drie negen punten en Michael Keur sloot de bordenrij met dertien pun ten. Het toernooi werd gewonnen door basisschool De Klankhof uit Etten-Leur. iüttl Ter hoogte van de drogerij aan de Stavenisseweg, de voormalige vei ling, wil Delta Nutsbedrijven een kabel en mantelbuis aanleggen. Het waterschap heeft daar in het kader van het basisplan watervoorziening een stuw gemaakt en die moet van elektriciteit voorzien worden. De provincie heeft inmiddels ontheffing verleend vkn de wegenverordening Zeeland. De chemowagen komt vrijdag 31 januari langs de deur. Men kan dan het klein gevaarlijk afval in de che- mobox aanbieden. Ook het buiten gebied wordt op deze dag aange daan. Daarvoor moet men wel eerst telefonisch melden dat men klein gevaarlijk afval aan wil bieden. Omdat M.J. van Houte een tweede loods wil bouwen naast de al bestaande aan de Pluimpotweg, ver koopt de gemeente 1500 m2 grond aan Mart van Houte holding. De gemeenteraad, die maandag een besluit neemt, heeft de grondprijs voor het bedrijventerrein vastgesteld op 35 gulden per vierkante meter. Het gemeentebestuur heeft boven dien aan J. Priem 72 are en 55 cen tiare pachtgrond verkocht, gelegen aan de Provincialeweg. De plattelandsvrouwen houden van daag, donderdag, hun jaarvergade ring in Haestinge. Bestuurslid mevr. W.A.M. van Dort treedt af en is niet herkiesbaar. Als nieuwe bestuurs- kandidaat heeft mevr. E. Sturris zich beschikbaar gesteld. Vorig jaar stel de zij zich ook al beschikbaar voor een bestuursfunctie, maar toen werd bij stemming mevr. C. Mulders gekozen. Op de jaarvergadering zal verder secretaris mevr. M. Emmelot van het provinciaal bestuur vertellen wat er voor dit jaar op stapel staat in de bond van plattelandsvrouwen. Na Donderdag, vrijdag en zaterdag 23,24 en 25 januari MAGERE RUNDERLAPPEN OF SUCADE SOEPPAKKET ACHTERHAM BACON LEVERKAAS EI-/BIESLOOKSALADE 1 kgƒ17,00 1 pakket6,95 100 gram2,25 100 gram2,25 100 gram1,00 100 gram1,60 Bij 100 gram snijwaren van de reclame een gratis kraslot (prijs een pluche pinguin) Maandag, dinsdag en woensdag 27,28 en 29 januari GEHAKT 1 kgƒ10,50 VLEES MET RANDJE 1 kg13,50 Bij aankoop van een rookworst 500 gram zuurkool gratis Bij aankoop van 4 kipsatéschnitzels een steakmes gratis Advertentie I.M. de pauze wordt er teruggeblikt op de activiteiten van het afgelopen jaar met onder meer een videofilm over koninginnedag. De afdeling verloor in 1996 vier leden en kreeg er één bij. Daarmee komt het totaal op zestig leden. P. van Bloppoel werd vrijdag met een zeer kleine voorsprong winnaar van de competitiewedstrijd van kla- verjasvereniging De Pendelaars. Van Bloppoel bleef slechts twee punten voor op de nummer twee, G. de Hond. De uitslag was: 1 P. van Bloppoel 4980 p; 2 G. de Hond 4978 p; 3 A. Koetsier 4730 p; 4 J. van der Werf 4714 p; 5 H. Christiaan 4712 p; 6 A. Arts 4706 p; 7 J. van Zetten 4537 p; 8 C. Meijer 4484 p; 9 L. Kampman 4170 p; 10 J. van Splun- ter 4130 p; 11 R. Waasdorp 4063 p; 12 M. den Haan 3990 p. van 1 februari t/m 16 februari Wilt u s.v.p. tijdig uw medicijnen laten bijvullen. Waarneming alleen in dringende gevallen door Dr. D.J.J. Panis tel. 0166-662400 Advertentie I.M. In de beheersregeling voor de situ atie na de bochtverbetering in de Provincialeweg komt een wijziging. De provincie heeft die gemaakt in samenspraak met gemeente en waterschap, maar in plaats van een provinciale verordening blijkt de keur waterbeheer van het water schap van toepassing. Na die forme le aanpassing kan ook de gemeente de overeenkomst tekenen, nadat het waterschap dat al eerder had gedaan. De gemeenteraad beslist maandag over de aankoop van grond voor het uitbreidingsplan Oost. Voor de toe komstige woonwijk aan de oostkant van de Lange weg wordt 5925 vier kante meter grond aangekocht van mevrouw L.D. Kok-de Jongh. Voor het eerst in het nieuwe jaar kwamen de plattelandsvrouwen woensdag bij elkaar. Mevr. B. Hage verwelkomde 45 leden. Na de huis houdelijke mededelingen werden de bestuursverkiezingen gehouden. De dames B. Hage en C. Koppenhol waren aftredend en werden herko zen. In de pauze werden loten ver kocht. De opbrengst ervan is bestemd voor de excursies van de afdeling. Mevr. A. Voshol-Bolier verzorgde een demonstratie kant klossen waarna de verloting werd gehouden. Mevr. A. Westerveld uit Sint-Philipsland speelde met de dames het triviantspel. Na een span nende strijd hadden vijf dames alle vakjes open en zij werden verrast met een leuke attentie. Ook mevr. Westerveld kreeg een presentje als dank voor haar bijdrage, waarna mevr. Hage de bijeenkomst besloot. Op de jaarvergadering van vrou wenvereniging Waakt en Bidt van de Gereformeerde Gemeente, sprak J. Mastenbroek over de geschiede nis van de kerk. Mastenbroek is bibliothecaris aan de theologische school van de Gereformeerde Ge meenten. Presidente mevr. Noom opende de bijeenkomst waarna ouderling Duvekot een meditatie hield naar aanleiding van 1 Petrus 2: 11-25. Na de pauze kwam Masten broek aan het woord en mevr. Elen- baas las het gedicht 'God houdt zijn kerk in stand' voor. Mastenbroek en Duvekot werden voor hun bijdrage bedankt met een attentie waarna de bibliothecaris eindigde met een gebed. Een brievenbus van PTT Post is donderdagmiddag in brand gesto ken. Het gaat om een zogenaamde tweelingbrievenbus op de hoek van de Markt, Smidsstraat en Wilhelmi- nastraat. Omstreeks vier uur ontdek te iemand van de A-Markt, waarin het minipostagentschap is geves tigd, dat de brievenbus in brand stond. Met een plantengieter werd het vuur toen geblust. Op één na, een verjaardagskaart, kon alle post aan de afzenders terug worden gezonden. Er zijn geen sporen gevonden van het voorwerp waar mee de brand is aangestoken. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust: C. Bal-L. Bijl 12-7,67; M. Uijl- J. Niemantsverdriet 5,33-12; G. de Jonge-A. Demming 12-7,5; A. Bur gers-W. Bijl 5,32-12. De hoogste serie van vijftien caramboles en het beste gemiddelde van 4,39 kwamen op naam van W. Bijl te staan. Bijl en C. Bal speelden ook de kortste par tijen van achttien beurten. Gymvereniging Excelsior hield vrij dag haar jaarlijkse openbare les in de gymzaal aan de Burgemeet. Er was veel belangstelling, tot grote tevredenheid van het bestuur en de leiders. Deze avond werd ook de nieuwe vlag van Excelsior onthuld. Na vele jaren met de oude vlag geparadeerd te hebben, was het tijd voor een modernere variant. Het ontwerp werd gemaakt door een jonge graficus en vier dames van de vereniging voerden de werkzaamhe den uit. Tijdens de openbare les werd ook een kleine verloting gehouden en ook werd de nieuwe minitrampoline getoond die de ver eniging onlangs zelf aanschafte. Ook is er nog wat ander materiaal voor de kleuters en andere jeugdle den gekocht. De openbare les werd om tien uur afgesloten. Dorpshuis 't Ouwe Raed'uus wordt voor 49.712 gulden van nieuwe tafels en stoelen voorzien. B. en w. zullen daartoe een voorstel indienen bij de gemeenteraad. Het huidige meubilair is minstens 20 jaar oud en vertoont duidelijke sporen van slij tage, aldus het college. De provincie wil de leden van de landinrichtingscommissie voor de ruilverkaveling Sint-Philipsland herbenoemen. De commissie bestaat momenteel uit de landbouwers A.A. van Nieuwenhuijzen (voorzitter), J. de Jager en B. Vermuë uit Steenber gen. Adviserende leden zijn regio beheerder R. Brouwer van de stich ting Het Zeeuwse Landschap (namens de particuliere natuurbe scherming), districtshoofd waterbe heer C. van Dijke uit Sint-Annaland van het waterschap Zeeuwse Eilan den en de directeur van de afdeling ruimte, milieu en water van de pro vincie. De leden worden benoemd voor vijf jaar en ze mogen maximaal 65 jaar zijn. Een 19-jarige St. Philipslander heeft dinsdagmorgen een ongeval veroor zaakt in Zierikzee. De jongeman reed omstreeks half elf in een vrachtwagen over de Julianastraat uit de richting van de weg naar de Val. Hij verleende op het kruispunt met de Kleine ZelkeWcg geen voor rang aan een van rechts komende 57-jarige vrachtwagenbestuurder uit Kerkwerve. Bij de botsing ontstond matige schade aan de voertuigen. Beide bestuurders konden hun weg vervolgen. Dhr. E. Lohman uit Roosendaal koopt 920 m2 grond aan de Nijver- heidsweg om een klusbedrijf te ves tigen. B. en w. hebben besloten de kavel op het industrieterrein voor dat doel te reserveren. B. en w. hebben de bezwaren van het Zeeuws Landschap, de bond van plattelandsvrouwen en de natuur vrienden afgewezen tegen de bouw van 4 windturbines in de Willem polder. Na het horen van de bezwaarden op 7 januari heeft het college motieven als bedreigingen voor vogels, vervuiling van de hori- Een pop als Abraham of Sara in de tuin bij iemand die vijftig jaar wordt, daar kijkt geen mens meer van op. Maar soms wordt iets veel ori ginelen bedacht en dat trekt dan meteen de aandacht. Zo stond deze reusachtige hond zaterdagmorgen bij een woning in Oud-Vossemeer. Kennissen van mevrouw B. Havermans wilden haar verjaardag duidelijk niet ongemerkt voorbij laten gaan, maar stonden getuige de tekst op het bord voor een dilemma. De hond trok in elk geval veel bekijks in de buurt. Zondag 26 januari. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk (H.D.). 18.30 u. ds. Olie, 's-Grevelduin- Capelle. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. De Pagter, Papendrecht. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum. 17 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Velema, Zierikzee. 18.30 u. ds. Peet, Spijkenisse. GEREF. GEM 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Krol, Gorinchem. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oosterbroek. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Verwaard, Sliedrecht. 18 u. ds. Meeuse. vr 24/1 14.30 u. ds. Meeuse, huwe- lijksbev. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 30/1 19.30 u. ds. Hogchem. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE lOen 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. vr 24/1 19.30 u. dhr. Molendijk, Nieuw-Beijerland. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. Lohuis. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. De Goei (H.A.). 19 u. ds. Van der Heijden, Heinen- oord. zon, geluidsoverlast, e.d. van de hand gewezen. Het bouwplan vol doet aan bestemmingsplan Buiten gebied en de voormalige gemeente St. Philipsland had al in 1989 ver gunning verleend voor de bouw van 6 windmolens. B. en w. vragen gedeputeerde staten van Zeeland om een verklaring van geen bezwaar, waarna het adviesbureau E-connec- tion uit Delft daadwerkelijk wind energie in de Willempolder kan gaan opwekken. Zo'n dertig geestelijken in Zeeland, Brabant en Gelderland zijn de afge lopen twee tot drie jaar voor totaal 80.000 gulden opgelicht. De politie district Oosterscheldebekken heeft al op 15 januari in Arnhem drie ver dachten van 32, 28 en 25 jaar oud, zonder vaste woon- of verblijfplaats en ook zonder beroep, aangehouden. Vrijdag zijn ze op verdenking van oplichting en afpersing voorgeleid aan de rechter-commissaris in Mid delburg. De oudste man is gisteren in vrijheid gesteld omdat zijn aan deel beperkt was, hoewel ook tegen hem proces-verbaal wegens oplich ting is opgemaakt. Zeven geestelijken hebben daadwer kelijk aangifte gedaan, onder wie 'een paar uit Noord-Zeeland' zegt politievoorlichter M. Verkerke. Door het opdissen van een zielig verhaal wisten de mannen meelij op te wekken, waardoor zij hun slacht offers geld wisten te ontfutselen. "Als dit te weinig was naar hun zin of het te lang duurde voordat zij hun geld kregen, begonnen ze hun slachtoffer te bedreigen. Ze hadden zogenaamd geen geld meer om eten te kopen omdat ze bijvoorbeeld pas failliet waren gegaan. Het is heel verbazingwekkend hoe ze mensen met een idealistisch karakter als pre dikanten en pastoors hebben bewerkt." Naast de 7 aangiftes denkt Verkerke dat er nog zeker 20 geestelijken het slachtoffer zijn geworden van het drietal. Het geld, waarvan niets meer is teruggevonden, ging op aan gokken, uitgaan en verblijf in dure hotels. De BBA biedt ook dit jaar weer car navalsvierders de gelegenheid om met de zogenaamde 'leutbus' naar huis te rijden. Aanstaande zaterdag en op 1 en 8 t/m 11 februari wordt deze bus ingezet om mensen die tij dens het Bergse carnaval teveel heb ben gedronken naar huis te brengen. De extra bussen rijden buiten de normale diensttijden. Lijn 108 wordt ingezet op het traject van Ber gen op Zoom naar Sint-Annaland. Deze bus vertrekt vanaf de Stations straat bij V&D om één uur en half drie en vanaf de Noordsingel vijf minuten later. De eerste rit wordt alleen op 8 en 10 februari gereden. Zaterdag en op 1 en 2 februari kan men alleen met de bus van half drie mee richting Sint-Annaland. Op de laatste dag, 11 februari vertrekt de leutbus om half twaalf. OUD GEREF. GEM. ■9,30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. GEIJEF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. ïèès<Ji£nst. SCHKRPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 eii.14.3Qu. ds. "Meeuse, Sint- Annaland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. (H.A.) ds. Lamme, Delft. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Eckeveld. 17 u. ds. Gielen, Polsbroek. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van Krimpen, Dordrecht. Zaterdag 25 en zondag 26 januari. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Kale, Tholen, tel. 602542. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer, tel. 502545. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Wevers, Huijbergen, tel. 0164-642888. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11 -14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. KAMER VAN KOOPHANDEL ma 27/1 9-12 u. gemeentehuis. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 23 t/m vrijdag 31 jan. donderdag 23 3.32 - 15.52 vrijdag 24 4.07-16.27 zaterdag 25 4.42 - 17.02 zondag 26 5.12- 17.32 maandag 27 5.47 - 18.02 dinsdag 28 6.12-18.37 woensdag 29 6.42 - 19.02 donderdag 30 7.12-19.37 vrijdag 31 7.47-20.17 do 23/1 16.11 u. VM vr 31/1 20.41 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 2