Wat bij Tholen wedstrijd was, is hier een training Emergo 1 in de race om het kampioenschap in 2e klasse Voetballers oefenen op zandvelden Goede start tweede helft voor AV C V= Zware strijd om koppositie vast te kunnen houden Koersballen voor ouderen Zeventien ereplaatsen voor Dolfijn Strijd om titel dammen en schaken Tholen geen koudetoeslag Sporting Maroc boekt winst op koploper Kaai Piet den Boef knokt voor basisplaats bij Veere Pim Potappel blijft bij Brouwershaven M. Akkermans 2e in Ellemeet Subsidie voor bemiddeling van werklozen Donderdag 23 januari 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Zaterdag 25 januari uur Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Molenzicht aan kop Oefenvoetbal Jan-boerenfluitjes In de watten Het eerste seniorcntca,n van korfbalvereniging Emergo gaat momenteel aan kop in de zaalcompetitie tweede klasse C van de afdeling zuidwest. Die eerste plaats is echter geen erg stevige. Kieviten uit Fijnaart heeft drie verliespunten minder en Ventura Sport 5 uit Strijen twee. En ook PKC 11 kan nog op gelijke hoogte komen. Goede aanval Jeugd Paardensport Stal Moerland Zwemmen VVC-WHS(De Haan) 14.30 Thol.Boys-SPS(Sardjoe) 14.30 FSV-Noad(Harinck) 14.30 Stavenisse-Alliance(Stange) 15.30 Smerdiek-Chrislandia(Verhulst) 14.30 WHS 2-Oostkapelle 2(Toorenaar) 14.30 Thol.Boys 2-AZVV 2(Yildiz) 12.30 SPS 2-Kruiningen 2(De Looze) 14.00 Dinteloord 2-WHS 3(v.d. Linden) 15.00 WHS 4-Mevo 2(De Bruine) 12.30 Yerseke 3-Thol.Boys 3(Arrebout) 14.30 Duiveland 2-Smerdiek 2(Geldof) 14.30 Noad 2-FSV 3(Jacobs) 15.00 Neo 4-Stavenisse 2(Van Beelen) 14.30 Borssele 2-SPS 3 14.30 SPS 4-Thol.Boys 4(Allali) 14.30 FSV 5-Noad 3 12.30 WC 5-Stavenisse 3 15.00 Zondag 26 januari uur Vosmeer-Vivoo(De Crom) 14.30 Odio 3-Vosmeer 2(Deckers) 10.00 Vosmeer 3-Nw. Borgvliet 5 12.00 Welberg 3-Vosmeer 4 10.00 In de A-poule van de Meulvlietcompeti- tie verraste zondag Sporting Maroc door koploper De Kaai met 5-2 te verslaan. Sporting Maroc was de laatste weken wat minder sterk en verloor vorige week zelfs dik van Hof van Holland. Maar met de winst op De Kaai heeft de ploeg er een mooie opsteker bij. The Limit krikte het doelsalde aardig op door met 17-3 van l'Esperance te winnen. De overige uitsla gen in poule A waren: Noordpoort-Hof van Holland 5-4, Stalland-Smit Boys 4- 4. In poule B waren de uitslagen: Stan daard Tholen-Kaai Boys 7-7, De Kroon- De Calellas 7-6, Pinocchio-The Pub 5-3. Verrassingen waren er ook in de B-poule van de bedrijvencompetitie. Insulcon stond maandagavond tegenover Molen- zicht. Na vijf minuten opende Insulcon de score, maar nog geen minuut later kwam Molenzicht alweer langszij en bij rust stond deze ploeg met 1 -3 voor. In de tweede helft lag het initiatief bij Molen zicht dat de eindstand op 1 -4 bepaalde. Aangezien GEP 3 de volgende avond het onderspit delfde tegen Lievensberg, pak te Molenzicht de eerste plaats in poule B. GEP 3 speelde tegen Lievensberg dat de laatste weken een paar gevoelige klap pen opliep vanwege een niet voltallig team. Maar deze keer stond na lange tijd weer het 'oude' Lievensberg in de zaal. Dat was te merken, want koploper GEP werd met 3-8 aan de zegekar gebonden. Tot overmaat van ramp pikte Standaard Tholen diezelfde avond ook nog de tweede plaats weg voor de neus van GEP 3 door van Bugatti's 2 te winnen met 7-5. De combinatie vorst, invallende dooi en regen maakte veel voetbal velden onbespeelbaar. Daarom gelaste de KNVB landelijk de com petitie af. Om in het ritme te blijven kwamen verschillende Thoolse clubs wel op de zandvelden in actie. WHS uit Sint-Annaland verloor met 0-3 van eersteklasser Yerseke en de tweede keus van de groen-witten speelde 2-2 tegen Vrederust. Tho- lense Boys nam het op tegen SKNWK en speelde eveneens 2-2 gelijk. Ook in Poortvliet werd er geprofiteerd van het zandveld. Gezien de geringere afmeting van het speelveld werd er met een acht tal gespeeld. Tegen Duiveland uit Oosterland behaalde de voetbalcom binatie uit Poortvliet/Scherpenisse een ruime 10-2 overwinning. Vosmeer verloor, na een 1-1 rust stand, met 1-4 van NVS. John Vroegop nam de enige Thoolse treffer voor zijn rekening. Het veld in Nieuw-Vossemeer was goed bespeelbaar. Aangezien de vorst diep in de grond zit en er 's nacht weer kans op vorst is, zal waarschijnlijk ook komend weekeinde niet worden gespeeld. De verwachting is dat de KNVB opnieuw de competitie stil zal leg gen. Wanneer dit niet het geval is, dan zou in de derde klas het streek- duel tussen Tholense Boys en SPS worden gespeeld. Maar beide teams hopen dat de wedstrijd wordt uitge steld. Waarnemend voorzitter Piet van der Vlies van Tholense Boys meent dat de conditie van het veld aanmerkelijk zou verslechteren wanneer de wedstrijd zaterdag door gaat. Ook trainer Meino Dam van SPS heeft weinig zin in een onder linge confrontatie tussen de Thoolse rivalen. "Voor SPS wordt het voor dit seizoen het laatste streekduel. Deze topper spelen wij liever onder gunstige omstandigheden", aldus Dam. Motorrijtuigenbelasting. Op 1 april verhoogt de provincie de opcenten op de motorrijtuigenbelas ting. Omdat het rijk een nieuw tarief hanteert, levert de maatregel een licht voordeel op voor auto's tot 850 j kilo. Het gaat om 30% van de Zeeuwse auto's. Maar boven de 850 kilo moet jaarlijks tussen de 4 en 15 gulden meer betaald worden. Bij Tholense Boys was hij de kilometervreter op het veld. Nu rijdt hij ongeveer 500 kilometer per week om op het hoogste amateurniveau te spelen. Piet den Boef heeft het er graag voor over. Dit seizoen maakte hij de overstap naar hoofdklasser Veere. "Ik zocht het avontuur op. Het was misschien een sprong in het duister, maar ik heb er nog geen moment spijt van", kijkt de 30-jarige Thoolse voetballer terug op de eerste helft van de competitie. In plaats van Oni, The Gunners of Noad '67 speelt de Tholenaar nu tegen gerenommeerde tegenstanders Pim Potappel uit Stavenisse blijft trainer bij Brouwershaven. Onlangs verlengde hij zijn contract bij de ploeg uit Schouwen-Duiveland. Potappel is momenteel bezig aan zijn eerste seizoen en presteert goed met zijn team. In de vierde klasse, waarin ook Stavenisse en Smerdiek uitkomen, voert Brouwershaven de ranglijst aan. Peter van Poortvliet uit Sint-Anna land, die eveneens op Schouwen- Duiveland actief is als trainer, heeft zijn contract met WIK uit Kerkwer- ve nog niet verlengd. Na een eerste bespreking zijn beide partijen er nog niet uit. Volgens de Zierikzeesche Nieuwsbode heeft Van Poortvliet contacten met een andere club. Jan Englebert, oud-trainer van WHS, Tholense Boys en SPS, heeft beslo ten een punt te zetten achter zijn trainerscarrière. De Steenbergenaar heeft aangekondigd dat hij bij Zie- rikzee bezig is aan zijn laatste sei zoen. Englebert nam het besluit wegens uitbreiding van zijn werk zaamheden als vertegenwoordiger. Meino Dam uit Halsteren zoekt nog naar een nieuwe club. "Het is rede lijk rustig, er zijn slechts flauwe contacten", vertelt de huidige trainer van SPS, die bij het bestuur namen heeft ingediend van kandidaten die in zijn ogen geschikt zijn om hem als trainer op te volgen. als Scheveningen, Kozakken Boys en Quick Boys. "Het is een hele belevenis om op dit niveau te spe len. Eerst trok Veere nog weinig publiek, maar met deze tegenstan ders komt er toch een berg voetbal liefhebbers op de wedstrijden af. Het is bijzonder leuk", aldus Piet den Boef. Samen met Ad Gladdines en Erwin de Nijs zorgt hij voor de Thoolse inbreng bij de Zeeuwse hoofdklas ser. Gladdines heeft als spits veel allure, terwijl ook De Nijs enkele keren een hoofdrol voor zich opeis te. De laatste weken kampt De Nijs echter met een vormcrisis en dreigt zijn basispositie te verliezen. Voor nieuwkomer Piet den Boef is er nog niet meer dan een bijrol weg gelegd. "Maar ik heb iedere compe titiewedstrijd gespeeld. Gelukkig heb ik nog nooit een hele wedstrijd op de bank gezeten. Wel wacht ik nog steeds op mijn eerste volledige competitieduel. Dat moet na de win terstop maar gebeuren." Voor Den Boef vergt de aanpassing aan het hoogste amateurniveau tijd. "Door Zeeuwse Belofte. Tot 15 februari kan er ingeschreven worden voor het popconcours De Zeeuwse Belof te dat voor de vierde keer wordt gehouden. Alle Zeeuwse popbands kunnen meedingen naar de titel 'meest belovende band van Zeeland'. Een jury haalt uit de ingezonden demo's de beste en die mogen in drie voorronden laten zien wat ze kun nen. Op 12 april vindt in Podium 't Beest te Goes de finale plaats. Aanmelden kan bij de stichting Pop muziek Zeeland in Middelburg. verandering van werk kan ik nu meer trainen, zodat ik reken op een doorbraak. Twee of drie keer in één week trainen is behoorlijk zwaar. Het gaat hier niet op zijn jan-boeren fluitjes. Veel wordt van een speler geëist. Wat bij Tholense Boys een wedstrijd was, kun je hier met een training vergelijken." De Tholenaar denkt nog wel eens terug aan de ruim 20 jaar dat hij de kleuren van Tholense Boys verdedigde. "De maten die je daar had, mis je nu, maar spijt van mijn vertrek heb ik niet. De kans om op dit niveau te spelen wilde ik niet graag missen. Gezien mijn leeftijd was het nu of nooit." De kans dat Veere zich op het hoogste amateurniveau hand haaft is klein. Momenteel staat de club één na laatst, terwijl er aan het einde van het seizoen twee ploegen rechtstreeks degraderen. "Mijn plannen voor het nieuwe sei zoen weet ik nog niet", vertelt Piet den Boef. "Veel hangt af van wat de club met mij wil. En daarnaast zal mijn keus beïn vloed worden door de beslissing die Erwin de Nijs en Ad Gladdines nemen. Alleen is het, denk ik, moei lijk op te brengen om iedere keer op en neer naar Veere te gaan. Nu rijden we gezamenlijk. Met z'n drieën maak je in de auto lol en voor je het weet ben je dan in Veere", ver telt Den Boef, die bij Veere als rechtshalf speelt. Volgens de Tholenaar is de begelei ding optimaal. "In vergelijking met Tholense Boys is het hier veel pro fessioneler. De begeleiding is optimaal, als spe lers worden wij eigenlijk in de wat ten gelegd", concludeert Piet den Boef. "Daarbij spelen wij ook nog tegen een vergoeding. Dat is 'natuurlijk toch meegenomen, maar de bedragen die ik soms hoor zijn zwaar overdreven. Het is gewoon een redelijke vergoeding", aldus Den Boef, die geruchten over een kilometervergoeding van 15 mille per seizoen ontkent. Piet den Boef heeft nog geen moment spijt gehad van zijn overstap naar hoofdklasser Veere. De strijd zal dan ook gaan tussen Emergo, Kieviten, Ventura Sport en PKC. Niemand is nog zeker van het kampioenschap omdat allevier de ploegen nog punten kunnen laten liggen in de onderlinge duels. Emer go krijgt nog twee moeilijke uitwed strijden tegen PKC en Kieviten op respectievelijk 1 en 22 februari. Als Emergo wint en ook degradatiekan didaat Snel 5 uit Dordrecht weet te verslaan, hangt het verder af van de prestaties van de overige titelkandi daten. In de thuiswedstrijd tegen Vios 2 deed Emergo 1 het zaterdag goed. De aanval draaide prima, vooral in het tweede aanvalsvak, en er werd geconcentreerd verdedigd. Met dit spel bereikte Emergo een ruststand van 6-2. Jasper van der Linden scoorde drie keer en Patricia Pel grim, Ad en Irene Farla elk één keer. In de tweede helft scoorde Jan Dui- ne na een goede pass van Jasper v.d. Linden vanuit het verdedigingsvak. Later scoorde hij nogmaals en ook Patricia Pelgrim zette een doelpunt. Maar de Thoolse ploeg zakte wat in, waardoor Vios terug kwam tot 9-7 met nog drie minuten te spelen. Tot slot scoorde Duine zijn derde treffer en bepaalde zo de eindstand op 10- 7. En daardoor bleef Emergo in de race voor het kampioenschap. De stand is nu: Emergo 9 13 83 - 82 Kieviten 7 12 94 - 71 Ventura Sport 5 7 11 110-74 PKC 11 6 7 80 - 71 Vios 2 8 5 74 - 83 Oranje Zwart 2 8 4 75 - 87 Snel 5 7 0 59 -107' Emergo 2 korfbalde thuis tegen SKNWK, maar speelde niet echt als team. Mede daardoor stond SKNWK bij de rust met 2-8 voor. De doelpunten voor Emergo werden gezet door Kees Klomps en Arnet Hermus. In de tweede helft speelde het Thoolse team iets beter, maar de tegenstander was gewoonweg te sterk. Een doelpunt van Marrie de Groote verzachte de pijn nog wat en de eindstand werd 3-12. Het tweede team van Emergo staat er minder rooskleurig voor dan het eerste. Met twee punten uit vijf wedstrijden bezet de ploeg de voorlaatste plaats. De stand in de klasse 4C is: Good Luck 4 5 10 60 - 29 SKNWK 6 8 63 - 40 Kieviten 2 5 6 56 - 43 Togo 4 4 4 47 - 39 Emergo 2 5 2 25 - 55 Scheldevogels 4 5 0 28 - 73 Het A-team van Emergo speelde tegen het nog ongeslagen Schelde vogels uit Bergen op Zoom. In de uitwedstrijd verloor Emergo zeer ruim met 18-4, maar deze keer begonnen de Tholenaren verrassend goed. Bij rust stond men slechts met 2-4 achter. De twee doelpunten voor Emergo werden gemaakt door Jaco van Dis. Eén hiervan werd gescoord uit een strafworp die werd verdiend door Nicole Dam. Na rust liep Scheldevogels uit naar een 3-9 over winning, omdat er zo nu en dan con centratieverlies was in de Thoolse verdediging. De A-jeugd van Emer go speelt in de klasse A3B en bezet hier een wankele vierde plaats van in totaal zes teams. De nummer vijf - Ondo - kan met een wedstrijd min der de Tholenaren nog voorbij stre ven. Emergo A heeft vijf punten uit zeven wedstrijden. Op het veld van Volharding speelde Emergo D niet zo goed als vorige week. Uiteindelijk verloor het Thoolse team met 4-1Het doelpunt voor Emergo kwam van Bas Vroeg op. Het was wel een verbetering van de thuiswedstrijd die destijds met 10-0 werd verloren. Ook Emergo D bevindt zich onderaan de regionen van de klasse D9. Met drie punten uit zeven wedstrijden ziet het er niet best uit voor deze ploeg die de voor laatste plaats bezet. Hekkesluiter Juliana D2 heeft nog voldoende kansen omdat het nog drie wedstrij den te goed heeft. Het B-team van Emergo staat daar entegen op een riante eerste plaats in de klasse B14. Met twaalf punten uit zes wedstrijden is er voorlopig geen bedreiging. Naaste concurrent is Korvo B2 met zes punten en Juliana B2 kan nog op acht punten komen. Emergo C is tenslotte het minst goed af. Na zes wedstrijden heeft deze ploeg nog geen enkel punt kunnen vergaren. Springfield staat net boven Emergo met twee punten, maar met twee wedstrijden minder gespeeld. Programma 25 januari: Terheij- den-Emergo B, DSO-Emergo C. Emergo (donkere shirts) in de verdediging tijdens een vrije worp van Vios 2. Irene Farla (tweede van links) schermt haar opponente af ter wijl Maddy Muis haar armen in de lucht steekt. Jasper van der Linden (midden) en Marco van den Hoek staan klaar om in te grijpen als de bal gespeeld wordt. Amazone Marjolein Akkermans is het afgelopen weekeinde tweede geworden op een concours in Ellemeet. Ze was het enige lid van de Eendrachtruiters dat aan deze wedstrijd deelnam. Op haar pony Misty kwam Marjolein uit in de L-dres- suur. De proef van deze combinatie was heel succesvol, want de jury gaf er maar liefst 171 punten voor. Daarmee behaal de de Thoolse combinatie een tweede prijs en twee winstpunten. Marjolein Akkermans heeft nog maar één winst punt nodig om te mogen promoveren naar de M1 -klasse. Vanwege een tweede knie-operatie was amazone Carmen van den Hoek uit Sint- Maartensdijk ruim drie maanden uit de running. Maar zondag was ze voor het eerst weer present bij de dressuur. Hal verwege oktober had de Sint-Maartens- dijkse op Mister Jackson een proef in de L-klasse gereden en nu werd de tweede afgelegd. De 16-jarige was tevreden over het resultaat van de proef en de jury gaf de combinatie 148 punten. De paarden van stal Moerland uit Stave nisse boekten succes op de indoor Goes. Rob Terborg kwam op Jamica uit in de klasse M. Het paard, dat een lange tijd ziek is geweest, miste duidelijk ritme, want in het klassiek parcours gingen er drie balken af. Het progressief verliep beter en de combinatie liet slechts één balk vallen. Terborg mocht terugkomen voor de finale. Daarvoor was een licht Z- parcours weggezet en slechts weinig rui ters reden foutloos. Jamica kreeg echter de slag weer te pakken en maakte in twee ronden geen enkele fout. Daarmee behaalde de combinatie de derde prijs. Josje Moerland sprong op Nikodem in de klasse B. Ze reed er zowel in het klassiek als in het progressief parcours een balk af, maar mocht toch terugkomen voor de finale. In het basisparcours reed de com binatie foutloos, maar in de barrage tikte Nikodem één balk uit de lepels en wei gerde een keer. Toch haalde Josje nog een zevende prijs. Jaap Moerland kwam eveneens in het B-springen uit op Jumbo Jet. De combinatie tikte op het eerste parcours één balkje uit de lepels en in het progressief twee. Eerder reden de drie ruiters van stal Moerland in Oostende. Jaap en Josje Moerland sprongen met hun paarden Jumbo Jet en Nikodem in de klasse B. Beide combinaties verkeken zich op één hindernis en liepen erlangs. Dat kostte drie strafpunten. Rob Terborg kwam voor het eerst weer op Jamica op het par cours. Het paard deed het echter goed en was zowel in de basis als in de barTage foutloos. De combinatie kreeg daarvoor de zesde prijs. De uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. A. Bal en mevr. R. Nagtegaal 18 p; mevr. R. Burrows en L. Soomers 15 p; J. Geuze en wisselende partner 13 p; D. Schellinger en mevr. C. Praat 10 p; A. Verkamman en mevr. F. Schellinger 10 p; mevr. Y. Verkamman en J. Bal 8 p; mevr. D. Pigmans en mevr. C. Waasdorp 8 p; mevr. S. Hoven en mevr. M. van Driel 3 p. Oud-Vossemeer: mevr. G. van Dijke- Polderman en mevr. C. Lindhout 26 p; mevr. C. van Mierlo en mevr. D. van Dij- ke-de Wilde 19 p; mevr. M. Timmer mans en mevr. H. Hermans 18 p; mevr. M. v.d. Zande-Schoep en mevr. M. v.d. Zande 17 p; mevr. L. Verschoor en mevr. A. Donken 16 p; mevr. J. van Dijke- Lindhout en W. Lindhout 15 p; mevr. C. Free en mevr. L. van Poortvliet 11 p. Sint-Maartensdijk: M. Bijl en C. van Gorsel 33 p; C. van Mierlo en C. van Haaften 32 p; M. Dane en A. van Splun- ter 30 p; W. Lutt en W. Bijl 27 p; A. Goode en wisselende partner 27 p; L. Verschoor en C. van Splunter 22 p; C. Free en A. Leemreijze 15 p. Het eerste herenteam van volleybalver eniging Intraco/AVC '87 is goed begon nen aan de tweede helft van de competi tie. Smash uit Breda werd op eigen ter rein met 0-3 verslagen. Eerder verloor AVC nog van deze tegenstander met 3 -1 na een 2,5 uur durende wedstrijd. De ont moeting duurde deze keer nog geen uur. Het bleek wederom dat de Thoolse ploeg met name in de verdediging sterk is gegroeid. De beste aanvaller van Smash werd uit de wedstrijd gespeeld en vooral in de derde set liep AVC over de oppo nent heen (in tien minuten was het pleit beslecht). In de eerste set leek het nog een echte wedstrijd te worden. AVC liep wel snel uit naar een grote voorsprong, maar bleef twee volle serviceronden op 12-8 steken. Pas daarna werden de beno digde drie laatste punten gemaakt. De tweede en derde set waren zo'n beetje formaliteit. De tegenstander zat stuk op het Thoolse blok en ook tactische ballen leverden weinig op omdat de verdedi ging van AVC steeds alert reageerde. Met twee sets van 3-15 trok de Thoolse ploeg de partij naar zich toe. De opstel ling van AVC bestond naast aanvoerder Ko Droogendijk uit Nico Klippel, Jac ques Hage, Henk Noteboom, Toine Buur, Wesley van de Meer en Ludwin Schouten. Zaterdag speelt AVC een belangrijke thuiswedstrijd tegen De Burgst. Programma 25 januari: Heren AVC- De Burgst 16.30 u., AVC 2-SDC 2 14.45 u., AVC 3-Meilust 3 13.15 u„ AVC 4-Vat 4 13.15 u. Dames AVC- Sibloco 2 14.45 u., AVC 2-De Zebra's 3 16.30 u„ AVC 3-De Burgst 5 16.30 u. Jeugd gemengd AVC 5-Set Up 4 13.15 Zeventien ereplaatsen en evenzovele persoonlijke records. Dat was zondag de oogst voor zwemvereniging De Dolfijn '92 op de derde districtswedstrijd in Mid delburg. Op de vier estafettenummers waarop De Dolfijn uitkwam, behaalde de vereniging vier keer een ereplaats, waar van driemaal een eerste plek. In totaal wonnen acht keer leden van De Dolfijn hun race. De uitslagen waren: MEISJES tot twaalf jaar. 100 m schoolslag: 2 Tonnie v.d. Velde 1.49.2 min. 100 m vrije slag: 3 Tonnie v.d. Velde 1.37.2 min. en p.r. Dertien en veertien jaar. 100 m vrije slag: 3 Ingrid Bouten 1.27 min. Tot zestien jaar. Estafette 4 x 100 m vrije slag: 3 Coriene Bolier, Ingrid Bou ten, Astrid Bouten en Mireille v.d. Maas 5.47.3 min. en p.r. Tot achttien jaar. Estafette 4 x 100 m wisselslag: 1 Mireille v.d. Maas, Coriene Bolier, Astrid Bouten en Saskia Bouten 6.28.7 min. Jongens dertien en veertien jaar. 100 m rugslag: 1 René van Oudenaarde 1.25 min. en p.r. 50 m vrije slag: 1 René van Oudenaarde 34 sec. en p.r., 3 Ruud Nelisse 38,3 sec. en p.r. Tot zestien jaar. 100 m schoolslag: 1 Werner de Viet 1.26.6 min., 3 Martijn v.d. Graaf 1.28.7 min. 50 m vlinderslag: 1 Martijn v.d. Graaf 33.7 sec., 2 Wemer de Viet 33.8 sec., 3 Pascal de Viet 36.6 sec. en p.r. Tot achttien jaar. 100 m vrije slag: 1 Remco de Viet 1.06 min. en p.r. 100 m wisselslag: 3 Remco de Viet 1.16.4 min. en p.r. Estafette 4 x 50 m vrije slag: 1 Kevin Meijer, René van Oudenaarde, Ruud Nelisse en Wemer de Viet 2.15.9 min. en p.r. Heren. Estafette 4 x 50 m wisselslag: 1 Wemer de Viet, Remco de Viet, Martijn v.d. Graaf en Pascal de Viet 2.17 min. en p.r. Het Thoolse dam en -schaaktoer nooi voor basisscholen beleeft dit jaar zijn vierde lustrum. Op 5 en 19 februari treden de scholenteams tegen elkaar in het strijdperk op de geblokte borden. Voor het schaken bestaat maar weinig animo, maar voor het dammen zijn negentien ploegen ingeschreven. Op de eerste wedstrijddag (woensdag 5 februari) gaan de dammers van start. Er wordt gespeeld vanaf half twee in gemeen schapscentrum Meulvliet in Tholen. Men damt volgens het Zwitsers sys teem. De Eben Haëzer uit Tholen is het sterkst vertegenwoordigd met drie teams. De Kraal en Ter Tolne hebben er elk twee en De Regen boog één. Verder doen er ploegen mee van de St.Anthoniusschool en de Die Heenetrechtschool uit Oud- Vossemeer, de De Casembroot- school en de School met de Bijbel uit Sint-Annaland, De Schalm uit Stavenisse, twee teams van De Rie- burch uit Sint-Maartensdijk, de Oosterscheldeschool te Scherpenis- se, de Jenaplanschool en De Eevliet uit Poortvliet en Het Kompas uit Anna Jacobapolder. Sint-Philips- land is niet vertegenwoordigd. Op 19 februari worden de wedstrijden voortgezet Voor het schaken zijn maar drie teams aangemeld van De Regen boog, De Casembrootschool en Ter Tolne. Deze komen dan ook pas op 19 februari in actie, maar de scha kers krijgen op 5 februari wel les van D. Tjiam, KNSB-instructeur en trainer van het nationale jeugdteam. Hij heeft een speciaal programma voor de schakers opgezet waarbij de deelnemers na afloop een certificaat krijgen. De winaars mogen naar het Zeeuw se schoolkampioenschap. Voor de dammers wordt dat gehouden op 26 februari in 's-Gravenpolder en voor de schakers op 22 maart in Goes. Van de Thoolse kampioenschappen worden de prijzerj op de tweede speldag tussen half vier en vier uur uitgereikt. Wintertocht. De Zeeuwse wandel sportbond organiseert zaterdag 25 januari haar derde wintertocht in Goes. Deelnemers kunnen meedoen aan de afstanden vijf, tien en vijftien kilometer. De start is tussen elf en één uur in Sportpunt Zeeland. Landelijk is er een discussie op gang gekomen om mensen met een mini mum inkomen een tegemoetkoming te verstrekken in de stookkosten. Een koudetoeslag in deze extreem koude winter. Maar het gemeentebe stuur van Tholen heeft zich over zo'n maatregel nog niet gebogen. Dat blijkt uit het antwoord van wet houder I.C. Moerland op vragen van A. den Haan (PvdA) en J. de Jager (CDA) in de commissie welzijn. Moerland wees op de onderhande lingen die minster Melkert van sociale zaken en werkgelegenheid hierover op dit moment voert met de vereniging van Nederlandse gemeenten. "Daar is nog niets van bekend." Tegelijkertijd is het vol gens de wethouder denkbaar dat de échte minima in Tholen via de gemeente een beroep doen op de bij zondere bijstand. De gemeente gaat nauwer samen werken met het arbeidsbureau bij het aan een baan helpen van langdu rig werklozen. De samenwerking met de stichting keuzebegeleiding onderwijs en arbeid (Skoa) op dit terrein zal afgebouwd worden. In 1995 en 1996 werd met Skoa een zogenaamd project trajectbemidde ling opgezet. Er lopen nu nog 50 zaken, die Skoa zal afhandelen. Daarvoor is dit jaar 37.500 gulden nodig. Daarnaast zal een samenwer kingsovereenkomst met het arbeids bureau gesloten worden voor zes trajectplannen. Dit vergt 63.000 gul den. Hiervan komt 34.650 gulden uit de besparing op bijstandsuitke ringen. Voor het restant, evenals voor het bedrag voor Skoa, zal sub sidie gevraagd worden uit Europese ontwikkelingsfondsen. Ook in de twee voorgaande jaren is die subsi die verkregen. De commissie welzijn stemde in met de plannen, maar P. van Belzen (RPF/GPV) constateerde wél dat trajectbemiddeling kwetsbaar is omdat ze grotendeels op subsidie steunt. Wethouder I.C. Moerland zei dat de subsidie 1997 voor 99,9% rond is, maar gaf toe dat deze afge bouwd gaat worden. De gemeente is echter wettelijk verplicht om samen met het arbeidsbureau te proberen mensen met een uitkering weer aan het werk te krijgen. "We ramen nu de benodigde bedragen ook al in de begroting. Bovendien hebben we een veiligheid ingebouwd, want het arbeidsbureau schat in dat 60% van de projectdeelnemers uit de bijstand verdwijnt terwijl wij van maar 45% zijn uitgegaan." Maar de bemidde ling verloopt tot nu toe succesvol. Gesprekken met 20 mensen hebben ertoe geleid dat al meteen de helft uit de bijstand verdween. Revalidatiearts. De stichting reva- lidatie-geneeskunde Zeeland heeft R.F. Pangalila aangesteld als revali datiearts in de plaats van R. Keijser. Hij zal werkzaam zijn in Goes, in de revalidatiecentra Reigerbos en Lin- denhof.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 17