THOLENDERWIJS Club helpt vogels winter door Rotonde Molenvlietsedijk jjfv een beter milieu begint bij jezelf informatierubriek van de gemeente Tholen VOORTAAN EEN AANSLAGBILJET GEMEENTELIJKE BELASTINGEN MAAR U MAG IN ACHT TERMIJNEN BETALEN ROUTE CHEMOCAR JANUARI BUREAUS BURGERZAKEN EN SOCIALE ZAKEN GESLOTEN SPREEKUUR B&W BOUWAANVRAGEN/ BOUWMELDINGEN VERGADERING COMMISSIE WELZIJN EN ONDERWIJS WAT LIGT TER INZAGE? WET MILIEUBEHEER Prijswinnaars kerstpuzzel Tegels tietspad St. Maartensdijk worden herlegd Donderdag 16 januari 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 VRIJDAG 17 JANUARI: INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN DINSDAG 21 JANUARI: Ze noemen zich de wintervogel voedingclub, kortom WVVC. Zaterdag haalden ze in Sint-Philipsland oud brood op om het aan de vogels te geven. Drie jongens en drie meisjes die eendrachtig samenwerkten om de vogels die lijden van de kou van voedsel te voorzien. Bedrijven belemmerd Bussen Vrijdags en zaterdags GEOPEND Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200 Telefax: 0166-663553 Het gemeentebestuur heeft besloten om met ingang van 1997 een aantal aanslagen voor de gemeentelijke belastingen te com bineren. In plaats van verschillende aanslagen op verschillende data verspreid over het gehele jaar, ontvangt u nu één aanslag biljet voor: de onroerende-zaakbelastingen de afvalstoffenheffing de rioolrechten Bij elkaar opgeteld kan het om een behoorlijk bedrag gaan. Daarom krijgt u nu de mogelijkheid om in gelijke maandtermij- nen te betalen. Het aantal termijnen minimaal vijf en maximaal tien, is afhankelijk van de datum van oplegging van de aansla gen. Voor 1997 zal de gecombineerde aanslag in april worden opgelegd, zodat er sprake zal zijn van acht termijnen. Om van dezer gespreide betalingsmogelijkheid gebruik te maken moet u echter wel wat doen. Onlangs heeft u van het gemeentebestuur als bijlage bij een huis-aan-huis-brief een folder ontvangen en een set machti gingskaarten. De kleur van deze kaarten is respectievelijk groen, geel en rood. Met de groene kaart machtigt u het gemeentebestuur om in ter mijnen automatisch het door u verschuldigde belastingbedrag van uw rekening af te schrijven. Voordeel is dat u niet in één of twee keer een groot bedrag hoeft te betalen maar, bijvoorbeeld in 1997 in acht keer een aanzienlijk kleiner bedrag. Bovendien betaalt u als gevolg van de machti ging de aanslag altijd op tijd (mits u zorgt voor voldoende geld op uw rekening). Dat bespaart u eventuele kosten van een aan maning. Een ander voordeel is dat automatische incasso u niets extra's kost. Machtigen. Maar blijft de baas! De naam zegt het al. Bij een automatische incasso worden be talingen automatisch overgeboekt. Maar u blijft altijd zelf de baas over uw geld. Dat wil zeggen: u kunt elke automatische overboeking ongedaan maken door de gele terugboekingskaart naar uw bank- of girokantoor te sturen. Uw geld wordt vervol gens direct teruggeboekt. En wilt u helemaal van de automatische incasso af, dan stuurt u de rode kaart op voor het intrekken van de machtiging. Inmiddels hebben veel inwoners de groene machtigingskaart ingevuld en zonder postzegel naar het gemeentebestuur opge stuurd. Hebt u dat nog niet gedaan, doe dat dan zo vlug moge lijk. Tot 15 febuari 1997 bestaat de mogelijkheid dat te doen. Daarna kan de gemeentelijke administratie uw verzoek niet tijdig meer verwerken en kunt u pas vanaf 1998 gebruik maken van het systeem van gespreide betaling. Dat zou jammer zijn. En bent u uw set machtigingskaarten inmiddels kwijt? Geen riood! Op telefonisch verzoek (tel. (0166) 668346) krijgt u een nieuwe set toegestuurd. >s Met ingang van woensdag 22 januari begint de chemocar aan zijn 1e inza meling van klein gevaarlijk afval in 1997 voor huishoudens. In iets meer dan een week worden alle woonker nen en het buitengebied aangedaan. Voor een ieder een mooie gelegen heid de milieubox leeg te maken. U moet de in de milieubox ingeza melde schadelijke stoffen PER SOONLIJK aan de chauffeur van de chemocar afgeven. Bent u niet thuis, zet het afval dan NIET LANGS DE STRAAT, maar bewaart u het tot de volgende inzameling of laat u het door buren of kennissen afgeven. In het Thoolse buitengebied (wegen buiten de bebouwde kom) rijdt de auto niet langzaam. Wanneer inwoners in dit gebied afval willen afgeven, moeten zij dit telefonisch kenbaar maken, tel. (0166) 66 37 27. Dit kan tot en met de dag vóór de dag, waar op het afval in het buitengebied wordt opgehaald. Ophaalschema woensdag 22 januari Sint Philipsland en Anna Jacobapolder donderdag 23 januari Tholen ten zuiden van de Ten Ankerweg vrijdag 24 januari Tholen ten noorden van de Ten Ankerweg maandag 27 januari Oud-Vossemeer dinsdag 28 januari Poortvliet en Scherpenisse woensdag 29 januari Sint-Maartensdijk donderdag 30 januari Sint-Annaland vrijdag 31 januari Stavenisse en buitengebied Tholen (na telefonische melding via (0166) 663727 mag natuurlijk ook in één keer betalen! Wie het gehele belastingbedrag liever op de gebruikelijke wijze betaalt, hoeft niets te doen. Die krijgt straks bij de aanslag twee acceptgirokaarten toegezonden. Daarmee moet men binnen drie maanden na dagtekening van de aanslag het totaalbedrag in maximaal twee termijnen betalen. In verband met een interne cursus op vrijdag 17 januari a.s., zal de afdeling Alge mene Zaken en Welzijn de gehele dag zijn gesloten. Dat betekent o.a. dat ook de publieksbureaus Burgerzaken (o.a. paspoorten en rijbewijzen) en Sociale Zaken gesloten zullen zijn en telefonisch niet bereikbaar. Houdt u daar rekening mee! I De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 20 januari 1997 in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. De wethouders ing. J. Versluijs (loco-burgemeester), ing. J. van der Jagt en I.C. Moerland houden hun spreekuur van 11.00-12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. Zaterdag 25 januari is de milieustraat op de gemeentewerkplaats aan de Langeweg 49 in Scherpenisse van 8.00-12.00 uur ge opend voor het aanbieden van huis- en tuinafval van particulie ren. Tevens is het KGA-depot geopend voor het inleveren van klein gevaarlijk afval. Voor particulieren is dit gratis. Bedrijven kunnen tegen betaling kleine hoeveelheden KGA en olie inleveren. TUIN- OF GROF HUISHOUDELIJK AFVAL Heeft u tuin- of grof huishoudelijk afval, dan kunt u dit melden bij de gemeentelijke reinigingsdienst via tel. (0166) 663727. Het afval wordt dan op afspraak bij u opgehaald. Deze regeling geldt ook .voor koelkasten en diepvriezers. Oude televisietoestellen kunnen worden afgeleverd op de milieustraat. - Een bouwaanvraag van A.A. van Nieuwenhuijzen, voor het verbouwen van een woning op het perceel Lageweg 6 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van H. Weggemans, voor het bouwen van 4 woningen met garages op een perceel aan het Burgemeester Waghtoplein te Tholen; - Een bouwaanvraag van D. Kersbergen, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Kalisbuurt 2 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van Peltenburg Bouwmij. vof, voor het wijzigen van de voor gevel op het perceel Ring 2 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van W. en J. Kloet, voor het vergroten van een machineber ging op het perceel Korte Kruisweg 1 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van mevr. E. de Groot-Vos, voor het plaatsen van een tuin huisje op het perceel Bierensstraat 43 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van M.A. Ligthart, voor het verbouwen van een woning op het perceel P.M. Boogaardweg 1 te Sint-Annaland; - Een melding van W.J. de Glopper, voor het bouwen van een berging op het per ceel Huygensstraat 3 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van M. Minheere, voor het bouwen van een bijkeuken en badkamer op het perceel Kruittoren 3 te Tholen. - Een vergunning verleend aan L E Vastgoed B.V., voor het bouwen van een woning op het perceel Beatrixlaan 2 te Scherpenisse, verzonden 8 januari 1997; - Een vergunning verleend aan J. Mosselman, voor het verbouwen van een woning op het perceel Bierensstraat 51 te Sint-Annaland, verzonden 8 januari 1997; - Een vergunning verleend aan F.A. Bevelander, voor het verbouwen van een woning op het perceel Noordstraat 13 te Poortvliet, verzonden 8 januari 1997; - Een vergunning verleend aan A. Rijsdijk, voor het vervangen van kozijnen op het perceel Stoofstraat 15 te Poortvliet, verzonden 8 januari 1997. Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebbende tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u contact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 16 januari 1997. Op dinsdag 21 januari a.s. komt de commissie Welzijn Onder wijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Bespreken beleidsplan Algemene Bijstandswet 1997; Alhoewel dit plan reeds door de raad in december j.|. is vast gesteld wordt dit punt geagendeerd ter verdere bespreking. - Voorstel om in 1997 1.600,- subsidie te verlenen aan de stichting Jeugd en Gezin voor het houden van een pedagogisch spreekuur; In het plan jeugdhulpverlening van de provincie Zeeland 1996- 1999 en 1997-2000 is een passage opgenomen waarin wordt gerept over de behoefte aan "opvoedbureaus". Een opvoedbureau betekent de mogelijkheid voor ouders om de wat "kleinere" vraagstukken met betrekking tot het opgroei en van hun kinderen te kunnen bespreken met deskundigen, zonder dat nu direct sprake zal zijn van intensieve hulpverle ning. Dit gebeurt in de vorm van een vrij toegankelijk spreek uur, dat ook telefonisch bereikbaar is. De organisatie van dergelijke bureaus is in handen van de Stichting Jeugd- en Gezin, een provinciale organisatie die naast de tak spel en opvoeding eveneens intramurale jeugd hulpverlening verzorgt. De Stichting Jeugd- en Gezin werkt nauw samen met de GGD en de provincie. Voor de eerstkomende drie jaar staat de provincie garant voor deze voorziening en vraagt zij aan de gemeenten een bijdrage in de kosten van huisvesting. Het gaat daarbij om een ruimte met telefoon en een wachtruimte in de kernen Tholen en Sint- Maartensdijk voor twee dagdelen per week gedurende maxi maal 42 weken: kosten 1600,- per jaar. Burgemeester en wethouders zijn van mening dat een derge lijk bureau zal voorzien in een behoefte en vragen de commis sie om advies. - Uitbreiding openbare basisschool De Casembroot- school te Sint-Annaland met 2 permanente lokalen ten behoeve van de 7e en 8e groep; Op het overzicht vermeerdering huisvesting 1997 is de uitbrei ding van de openbare basisschool De Casembrootschool te Sint-Annaland met twee permanente lokalen aangevraagd en goedgekeurd. Er is voor gekozen om de uitbreiding te realiseren aan de Raiffeisenstraat, op de plaats waar het huidige noodgebouw staat. Hierdoor moet het huidige noodlokaal verplaatst wor den. De geraamde kosten voor de uitbreiding, sloop en ver plaatsing, meubilair straat- en hekwerken e.d. bedragen 725.852,63 Burgemeester en wethouders stellen de commissie voor in te stemmen met de voorgestelde uitbreiding van de openbare basisschool De Casembrootschool te Sint-Annaland met 2 lokalen. - Trajectbemiddeling bureau sociale zaken; Als gevolg van de in werking treding van de nieuwe Algemene bijstandswet (Abw) per 1 januari 1996 is de inspanningsver plichting van de gemeente om meer uitkeringsgerechtigden aan het werk te helpen toegenomen. Deze grotere inspanningsverplichting dient onder andere vorm te krijgen door de in de Abw opgenomen verplichte samenwerking met Arbeidsvoorziening. In Zeeland bestond die samenwerking tussen gemeenten en Arbeidsvoorziening al langer en heeft onder andere geleid tot een samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Tholen en het Arbeidsbureau Sint-Maartensdijk voor 1995 en voor 1996. Het doel van de samenwerking was om zoveel mogelijk werkloze uitkeringsgerechtigden uit te laten stromen naar arbeid. Vooruitlopend op de nieuwe ontwikkelingen in het kader van de Abw en vanuit die groeiende gemeentelijke verantwoorde lijkheid voor een activerend uitstroombeleid is de gemeente Tholen in 1995 een project "Trajectbemiddeling Tholen 1995" gestart, welke in 1996 navolging heeft gekregen. Voor de (mede)-uitvoering van de projecten werd per 1 september 1995 SKOA (Stichting Keuzebegeleiding Onderwijs en Arbeid) te Goes ingehuurd. Om diverse redenen heeft het college het besluit genomen om per 1 januari 1997 zelf trajectbemiddeling te gaan uitvoeren. De uitvoering van een ander en de daarmee gepaard gaande kosten worden thans om advies aan de commissie voorge legd. Voorstel tot het verlenen van een garantiesubsidie ad. 6.625,- voor het fiets-/voetveer Sint-Annaland-Brui- nisse; De Provinciale VVV heeft het initiatief genomen een voetgan- gers/fietsveer op te gaan zetten vanuit Tholen naar Schouwen- Duiveland (in de maanden juli en augustus van 1997). Onder het motto "Fiets een rondje met een pontje" zijn er reeds een aantal veren in particuliere exploitatie in de Provincie Zeeland (o.a Yerseke-Gorishoek, Wemeldinge-Zierikzee). De beoogde exploitant, de heer C. Smits, havenmeester te Sint-Annaland en Stavenisse, vraagt nu een éénmalige garan tiesubsidie van maximaal 6.625,- aan de gemeente voor de exploitatie van dit voet/fietsveer. De dekking kan worden gevonden in de Reserve Recreatieve Voorzieningen. Ook de voormalige gemeente Bruinisse heeft reeds ingestemd met eenzelfde garantiesubsidie. De commissie wordt om advies gevraagd. Gemeenteblad, 1e editie-1997 Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeente secretarie voor een ieder, tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is Gemeenteblad Tholen nummer 1 - 1997. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van algemeen ver bindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubliceerd. Dit nummer van het gemeenteblad bevat de tekst van: 1. Besluiten van de raad van 16 december 1996 tot vaststelling van de - verordening onroerende-zaakbelastingen 1997 - 3e wijziging van de verordening rioolrechten 1995; - 3e wijziging van de verordening reinigingsheffingen 1995; - 3e wijziging van de verordening hondenbelasting 1995; - 3e wijziging van de verordening forensenbelasting 1995; - 3e wijziging van de verordening lijkbezorgingsrechten 1995; - 4e wijziging van de legesverordening 1995; - 3e wijziging van de verordening scheepvaartrechten 1995; - 2e wijziging van de verordening liggeld pleziervaartuigen 1995; - 2e wijziging van de verordening toeristenbelasting 1995; - 2e wijziging van de verordening watertoeristenbelasting 1995. Toelichting De nieuwe verordening onroerende-zaakbelastingen is vastgesteld in ver band met de per 1 januari 1997 door te voeren wijzigingen in het kader van de Wet waardering onroerende-zaken. Als gevolg van de invoering van de Wet waardering onroerende-zaken is ook de maatstaf van heffing in de Ver ordening forensenbelasting 1995 aangepast. Alle belastingverordeningen zijn aangepast aan het feit dat de Invorderings- wet 1990 met ingang van 1 januari 1997 volledig van toepassing is op de gemeentelijke belastingen. Dit betekent dat door belastingschuldigen die niet binnen de gestelde betalingstermijn(en) aan hun betalingsverplichtingen vol doen invorderingsrente in rekening moet worden gebracht. Anderzijds moet invorderingsrente worden vergoed indien -na betaling- een belastingaanslag wordt verminderd. De verordeningen onroerende-zaakbelastingen, reiningsheffingen en riool rechten zijn aangepast aan de met ingang van het belastingjaar 1997 in te voeren mogelijkheid van automatische incasso en de daaraan gekoppelde verdere spreiding van betaling. Tenslotte is de verordening rioolrechten gewijzigd op het punt van welke ver- bruiksperiode (voor de bepaling van het waterverbruik) voor een bepaald belastingjaar van toepassing is. Deze besluiten treden in werking op de de achtste dag na die van de bekend making. De bekendmaking heeft plaatsgevonden door opneming van de besluiten in het gemeenteblad 1 op 16 januari 1997. Nadere informatie inzake bovengenoemde belastingverordeningen wordt u desgewenst gaarne verstrekt door het bureau financiën ca, telefoon (0166) 668346. De verordeningen liggen vanaf heden ter gemeentesecretarie, voor een ieder ter inzage. Tegen betaling van de kosten kan een afschrift van de verorde- ning(en) worden verkregen. Sint-Maartensdijk, 16 januari 1997. Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door: de heer M. Minheere, Kruittoren 3 te Tholen, voor het bouwen van een bij keuken en een badkamer op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie N, nummer 55, plaatselijk gemerkt Kruittoren 3 te Tholen. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burge meester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 51, lid 3, van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 17 januari 1997 tot en met 13 februari 1996 naar keuze schriftelijk of mon deling zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 16 januari 1997 Burgemeester en wethouders van Tholen. Kennisgeving van mededeling beschikking Met ingang van 17 januari 1997 ligt gedurende zes weken ter inzage de beschikking op de aanvraag van: - de heer H. van Genugten. Oude Baan 30 te Best, voor het uitbreiden en/of wij zigen van een intensieve veehouderij volgens het Groen-Labelstalsysteem num mer ICGL BB 93-11-011, gelegen aan de Bram Groenewegeweg 2a te Poortvliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, nummers 458 en 459. Burgemeester en wethouders van Tholen hebben onder oplegging van voorschrif ten om nadelige gevolgen voor het milieu te voorkomen danwel zoveel mogelijk te beperken, positief beschikt op de aanvraag. Daarbij zijn geen wijzigingen aange bracht ten opzichte van het ontwerp. Beroep tegen dit besluit kan worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet vóór 28 februari 1997 worden ingediend bij: de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Kneuterdijk 22, 2514 EN Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopi ge voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde Afdeling. Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 16 januari 1997 'Het kerstfeest doet ons dromen, voor alle mensen moet er vrede komen.' Dat was de oplossing van de kerstpuzzel in de Eendrachtbode, die door 244 lezers werd ingezon den. Niet iedereen bleek de juiste zin gevonden te hebben, zodat de controle meer tijd vergde en de uit slag een week is opgeschoven. Som migen struikelden over het eerste deel van de oplossing en dan met name het woord dromen. Een enke ling had 'dooien' wat wel in deze wintertijd past, maar hier niet juist was. Ook 'denken' bleek niet juist, evenmin als 'kronen', wat door meerderen werd ingestuurd. Het overgrote deel van de inzenders had de oplossing echter goed en daaruit zijn tien prijswinnaars getrokken. De eerste vijf ontvangen een waardebon van 25 gulden en de volgende vijf de streekuitgave Eilandbewoners. De gelukkigen zijn: mevr. R. van Elzakker uit de Jan van Beaumont- straat in Tholen, fam. J. van Kolt- hoorn uit de Zijpestraat in St. Phi lipsland, fam. Oostdijk van de Oost- vest in St. Maartensdijk, C. Hommel uit de Voorstraat in Oud-Vossemeer en J. v.d. Ree uit de Pres. Roosevelt- straat in St. Maartensdijk, mevr. A.C. Donken-de Vos uit de Burg. Baasstraat in St. Annaland, C. Moerland uit de Burg. Sluijmers- straat 8 in Stavenisse, E.C. Jasperse- Moerland uit de Noordstraat 9a in Poortvliet, J.J. Annaars-Meyaard uit de Maasstraat in Alphen aan den Rijn en M.J. van Vossen uit de Hof straat in Tholen. De kinderen van de wintervogel voedingclub gooien brood op het havenplateau van Sint-Philipsland. Joost Kunst, Jan Willem Kempe- neers, Hubrecht van Harberden, Annelijn Kunst, Evelien Kempe- neers en Jannelize Kunst van de Koningin Julianaschool staken de koppen bij elkaar om wat voor de vogels te doen die nu moeilijk aan hun kostje kunnen komen. Ze bedachten zelf een tekst, typten die uit, zochten iemand in het dorp die het gratis wilde copiëren en brach ten 100 briefjes rond: 'Beste mensen, zou u willen helpen om de vogels te voederen. Zou u daar voor oud brood willen sparen. Op zaterdag 11 januari komen wij het ophalen. De winter-vogel-voe- ding-club.' De tekst was kort en krachtig en het resultaat geweldig. De kinderen haalden meer dan twee bolderkarren brood op, plus een krat vol van de bakker. En niet alleen brood maar ook koeken. En die waren zo lekker dat de kinderen die maar zelf op aten. Het clubje trok zaterdagmiddag naar de haven waar ze het brood op het havenplateau strooiden. "Daar komen ze, daar komen ze," roept de 8-jarige Joost als hij een grote groep meeuwen opmerkt. De meeuwen hebben het inderdaad gauw in de gaten. Ze zitten dan ook strategisch op de nok van de loods op de dijk met een uitzicht op de haven en de Krabbenkreek. Tientallen meeuwen doen zich tegoed aan een 'achtje bruun', een halfje wit, een sneetje volkoren en een kadetje. Ook nu is de verleiding om zelf van het brood te snoepen groot. Annelize hapt dan ook tussen het strooien door van een sneetje wit. Als de kade bezaaid is met brood, stoppen ze. De kinderen bewaren nog wat voor de rest van de week, want de vogels blijven honger hou den, zo weet Joost die al eerder op pad was geweest om de gevederde dieren te voederen. Niet bij de haven maar aan de andere kant van het dorp, op een akker. "En ik ben door de sloot naar huis gekomen," zegt hij trots. "Daar wist ik niks van," zegt zijn verbaasde moeder. VERVOLG VAN PAGINA 1 Ook Van den Donker wilde een afscheiding. "Als u voor dat stukje veiligheid kiest, trekt het mogelijk grondeigenaren over de streep om daarvoor grond aan u te verkopen", stelde hij. "Geen slecht idee", reageerde Ravensteijn. "Want alles valt of staat met de bereidheid van de grondeigenaren." Ambtenaar Blaas gaf toe dat de voorgestelde oplossing niet ideaal is: "Maar het is wel degelijk een verbetering ten opzichte van de huidige situatie." Het idee om van de Parksingel tot de Molenvlietsedijk langs de zuidkant van de Ten Ankerweg een fietssrook naast de rijbaan te leggen en daar naast een parkeerstrook, kreeg kri tiek van SGP en CDA. Zij zagen het liever omgekeerd, dus de parkeer strook langs de rijbaan. Blaas wees op auto's die deels op het fietspad zullen parkeren en het gevaar van openslaande portieren (de bestuur der stapt overigens aan de rijbaan kant uit - red.). In het voorstel van de Grontmij moeten auto's de fiets strook oversteken om te parkeren. Blaas toonde zich bereid Klippels suggestie van een verhoogde fiets strook te onderzoeken. Het instellen van eenrichtingsver keer in de Edisonweg belemmert bedrijven in hun bevoorrading, kaartte Van den Donker aan. Verder had niemand problemen met die maatregel, mits deze alleen voor vrachtverkeer geldt. Dat is de bedoeling, aldus Van der Jagt, die aangaf dat er al bezwaren zijn geuit door ondernemers. Het D66-com- missielid noemde specifiek autobe drijf Bal aan de Wattstraat, maar Blaas wees op de ontsluitingroute via Ampère-, Ohm- en Voltstraat. De Jager en Ravensteijn wezen erop dat de afsluiting van de Vossemeer- sepoort tot extra verkeersbewegin gen door de stadskern zal leiden. Het instellen van eenrichtingsver keer maakt, aldus Blaas, deel uit van het verkeerscirculatieplan. Het ver keer dat Tholen in komt, wordt via de Eendrachtsweg geleid. Ook zag De Jager wel wat in een richtingsverkeer voor de Parksingel in plaats van deze af te sluiten. Inrij den vanaf de kant van het politiebu reau (waar de afsluiting voor auto verkeer gedacht is) is volgens hem op een veilige manier mogelijk omdat er voldoende zicht zou zijn. Deels is dat zo, maar niet voor ver keer dat uit de richting van Ten Anker komt. De CDA'er maakte van deze aanpas sing van het plan overigens geen halszaak, maar wees er op dat het een besparing kan betekenen. Het besluit om op de Grindweg de bussen gewoon naast de rijbaan te laten stoppen, werd door de com missie met instemming begroet. Lof was er ook voor de maatregelen op het stuk Ten Ankerweg van de Grindweg tot het politiebureau. "Dat vinden wij dè oplossing, maar natuurlijk is daar volop ruimte", aldus Klippel. Dat een voetgangers oversteekplaats bij de Prins Claus laan verlegd wordt, deed J. Bout tij dens het spreekrecht opmerken rekening te houden met de achteruit gang van een bewoner van de Park singel. Het college van burgemeester en wethouders zal zich opnieuw over de reconstructie - de eerste fase, die anderhalf miljoen gulden gaat kos ten - buigen. Uit de woorden van Van der Jagt kan opgemaakt wor den, dat een fikse aanpassing niet uitgesloten wordt. In dat geval zal het de vraag zijn, of er van een reconstructie vóór de eeuwwisseling nog iets terecht zal komen. De tegels van het fietspad St. Maar- tensdijk/Stavenisse worden dit jaar nog herlegd, ondanks de plannen voor de aanleg van een geheel nieuw, breder en langer fietspad. Aannemer Hoondert uit Heinkens- zand was bij de aanbesteding door de provincie Zeeland de laagste inschrijver. Ook herbestrating van de Stoofstraat in Poortvliet en Onder de Molen te Oud-Vossemeer valt onder het bestek. 08 gerenommeerde LIJSTENMAKER «uwev voor het ustwerk eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 5