Sleutels voor de Zeeuwse bedrijven 'De ene rol ligt je beter, maar ik speelde altijd met plezier' Als meisje van 15 begonnen en Cor Wessels zingt nog graag Plaatselijk nieuws Toneelvereniging Sint Joseph huldigt twee trouwe leden Subsidie voor fietsveer uit Sint-Annaland Open huis Albedacollege Oude Tonge Gouden sopraan bij gemengd koor VZOS in St. Annaland Donderdag 16 januari 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Economisch actieplan kamer van koophandel De kamer van koophandel voor Midden- en Noord-Zee land ziet de komende jaren met gemengde gevoelens tegemoet. Hoewel de investeringen van de Zeeuwse bedrijven fors zijn toegenomen, ziet de kamer van koop handel dat de ondernemingen steeds meer onder druk komen te staan. In een economisch actieplan heeft de organisatie daarom een aantal punten opgesteld die moe ten leiden tot nieuwe impulsen voor het bedrijfsleven. Vernieuwing Blauwbilgorgel op de radio in St.Maartensdijk Aantrekkelijker Gemeente wil ook puin scheiden Dat je ook zonder veel woorden een prima rol kunt neer zetten, bewees Jacoline de Reus zaterdag bij de uitvoe ring van toneelvereniging Sint Joseph. De Oud-Vosse- meerse vertolkte de simpele Dorotea in de klucht 'De geslepen scharensliep'. Met haar mimiek en gebaren beeldde De Reus dit karakter op een prachtige manier uit. Kleding en grime deden de rest. Vóór de voorstelling werden twee trouwe leden gehuldigd. Sjouwer Plezierige ontspanning Metamorfose Autokraken Voorzitter plattelandsvrouwen weg Biljarten Nieuwe diaken Sint- Philipsland Brand door frituurpan Geld en rollade weg Frietpan brandt Na een gouden bas - J.M. Vroegop - heeft de christelijk gemengde zangvereniging VZOS in St. Annaland nu ook een gouden sopraan. Donderdagavond werd de ledenver gadering onderbroken voor de huldiging van vier jubila rissen, opder wie mevr. C. Wessels-Snoep. Bondsbe- stuurder C. v.d. Wekken eerde haar met een wandbord en een oorkonde. Grijs de overhand Uitlaatklep 'Sleutels voor morgen' is de titel van het actieplan dat op de nieuwjaars bijeenkomst van de kamer van koophandel voor Midden- en Noord-Zeeland werd gepresenteerd. De prognoses wijzen erop dat de Zeeuwse grote industriële bedrijven het steeds moeilijker zullen gaan krijgen waardoor ontslagen onont koombaar lijken. Maar ook het mid den- en kleinbedrijf staat onder druk. Toch ziet men ook kansen voor de toekomst. De Westerschelde oeververbinding (de Zeelandtunnel) komt er definitief en moet de econo mie in Walcheren, de Bevelanden, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint-Philipsland een duw in de goe de richting geven. Verder vindt de kamer van koophandel dat de ruimte die er in het gebied nog is, gunstig kan zijn voor bedrijfsvestigingen. Vijf 'sleutels' heeft de kamer van koophandel aangereikt voor de Zeeuwse economie. Zo moet de Vlissingse zeehaven gestimuleerd worden. Overslag en nabewerking van goederen moeten uitgebreid worden, er moet meer afstemming komen met andere havens en ver voerders en ook moet de exportpoot van de haven opgekrikt worden. Het bedrijfsleven in Midden- en Noord-Zeeland is voornamelijk kleinschalig. De gemiddelde grootte van een bedrijf is vijf arbeidsplaat sen, tegen tien landelijk. Behalve in De Zeeuwse bibliotheek organiseert vanaf 27 januari het project De Blauwbilgorgel. Dit project wordt landelijk gehouden om jongeren, en in het bijzonder leerlingen van mavo 3, op verschillende manieren in con tact te brengen met allerlei facetten van boeken en het schrijven van ver halen en gedichten. De bedoeling is om zo het leesplezier bij de jeugd te vergroten. De Blauwbilgorgel (genoemd naar het bekende gedicht van Cees Buddingh) is een initiatief van de ROOS (het samenwerkings verband van regionale omroepen in Nederland), de stichting provinciale bibliotheekcentrales en de stichting Lezen. Negen Zeeuwse scholen doen aan het project mee. Op acht dagen maakt Omroep Zeeland opna mes van het project in de plaatselij ke bibliotheken. Ook het Schelde- college in Sint-Maartensdijk doet aan het project mee. Eerst worden er in de lessen leesbevorderende acti viteiten gehouden zoals het lezen van boeken rondom een thema. Er wordt ook telkens een boek van de week gekozen. De opnamen voor het radioprogramma worden gemaakt in de bibliotheek aan de Markt. Daar wordt een scholieren quiz gehouden tussen twee klassen. De besten van alle negen scholen mogen meedoen aan de halve fina les, gevolgd door de finale op 12 mei in de Zeeuwse Bibliotheek te Middelburg. Elke klas maakt ook een gedicht dat tijdens de uitzending voorgelezen wordt. Verder beant woorden de leerlingen vragen uit het nieuws van de afgelopen week en ook de docent moet eraan geloven. Het programma van omroep Zee land wordt in Sint-Maartensdijk op 17 februari live uitgezonden van vier tot vijf uur. de chemie, zijn alle bedrijfstakken gemiddeld kleiner dan op nationaal niveau. Specialisatie, nieuwe pro ducten en nieuwe afzetmarkten zijn volgens de kamer van koophandel zaken waarop de Zeeuwen zich moeten gaan richten. Daarnaast moeten de bedrijven snel kunnen inspelen op de veranderende vraag in de markt. De kamer van koophandel meent dat het deel van Zeeland boven de Wes terschelde de laatste jaren aantrek kelijker is geworden voor bedrijven. Maar volgens de bedrijvenorganisa- tie zijn de goede vestigingsvoor waarden nog lang niet overal in den lande bekend. Zeeland zou volgens de kamer zijn voordelen (ruimte en filevrije wegen) moeten uitbuiten. Nieuwe bedrijventerreinen zouden dan ook aan grote doorgaande wegen moeten liggen zoals de A58 en de midden-Zeelandroute. Het toerisme en de recreatie vormen #en belangrijke pijler van de Zeeuw se economie. In 1994 werd er voor 556 miljoen in deze sector uitgege ven. Daar kwam nog eens 550 mil joen bij voor indirecte productie. De kamer van koophandel meent dat verantwoorde recreatie gestimu leerd moet worden. De toeristische bedrijven moeten zich aan kunnen passen aan de eisen van de klanten. Daarvoor is ruimte nodig en ook de verhouding tussen kwaliteit en prijs moet scherper in de gaten worden gehouden. Uitbreiding van het toe risme in het laagseizoen zou volgens de kamer van koophandel kunnen door uitbouw van natuurterreinen, cultuurtoerisme en de duiksport. De instelling noemt het positief dat Zeeuwen voor hun werk gemakke lijk naar bijvoorbeeld het Rijnmond gebied kunnen pendelen. Voor een verdere scheiding van het afval gaat de gemeente Tholen door middel van een breng- en/of haal- systeem puin, witgoed (koelkasten), bruingoed (televisietoestellen), as best en grof huisvuil inzamelen. Alle soorten kunnen bij de gemeen tewerkplaats aan de Langeweg in Scherpenisse worden gebracht. Per 1 januari 1998 wordt gescheiden inzameling van die zogenaamde droge componenten een eis. Aan de hand van de ervaring in 1997 zal blijken, of de gemeente met de voor genomen plannen op de goede weg is. Voor inzameling van glas, oud papier en textiel zorgen verenigin gen of er staan containers voor. De kosten van de inzameling van bouw en sloopafval, koelkasten, t.v.'s, meubelen e.d. worden gedekt uit de afvalstoffenheffing die elk huishou den betaalt. De raadscommissie openbare wer ken bespreekt 4 februari de verdere scheiding van afval, waarna de gemeenteraad van Tholen op 24 februari het plan van aanpak vast stelt. Milieu-ambtenaren beëdigd. Zes tien provinciale milieuambtenaren hebben onlangs opsporingsbe voegdheid gekregen. Als buitenge woon opsporingsambtenaar kunnen ze voortaan zelfstandig proces-ver baal opmaken en volwaardig deel nemen aan strafrechtelijke onder zoeken. Maddie Geuze-Hoek (links) en Leo Hovermans kregen van voorzitter Nel Zeeman een speld met oorkonde wegens hun zilveren respectieve lijk gouden jubileum bij toneelvereniging Sint Joseph. De naam van Leo Havermans prijkt sinds kort in het ere-register van het Nederlands Centrum voor Amateur theater (NCA). Hij is ruim 50 jaar lid van Sint Joseph en kreeg daar voor zaterdag de gouden NCA-speld met diamant en een oorkonde. Mad die Geuze-Hoek ontving de zilveren speld met een oorkonde omdat ze een kwart eeuw bij Sint Joseph op de planken staat. Beiden waren bij zonder verrast door de hulde. "Ik ben als jongen al bij de toneelvereni ging gekomen en weet bijna niet beter", vertelt Havermans. Mevrouw Geuze wist wel dat ze 25 jaar meed eed, maar stond er de week vooraf gaand aan de uitvoering niet bij stil. "Dan ben je veel te druk met het stuk bezig. Maar toen werd ik zaterdag plots naar voren geroepen en ik was al zo zenuwachtig", vertelt ze, "Maar dat was daarna snel over." Leo Havermans heeft een flinke staat van dienst bij de Oud-Vosse- meerse toneelvereniging, zo maakte bestuurslid Rien Wessels duidelijk. "Hij heeft tientallen rollen op de planken gebracht. Nadat hij met acteren stopte, zette hij zijn liefde voor het toneel voort als actief medewerker in de bouwploeg voor de decors. En van 1953 tot 1980 was hij bestuurslid." Tien jaar geleden ontving de jubilaris de gouden speld. Bij die gelegenheid vertelde hij, als schooljongen al jaarlijks de uitvoeringen van Sint Joseph - toen nog in de Sint Anthoniusschool - te hebben bezocht. Nadat hij eenmaal lid was geworden, werd er fanatiek gerepeteerd. Het tekstboekje ging in de knapzak mee naar het land en werd tussen de middag - zittend aan de slootkant - doorgelezen. En 's avonds werd er buiten de vaste repe tities om extra geoefend bij Toon de Leeuw aan huis. Havermans' eerste grote rol was in 1946 in het drama 'Heb ik mijn kind gedood?'. Haver mans stopte in de eerste helft van de jaren zestig met acteren om zijn vrouw - een dochter van Toon de Leeuw, die medeoprichter van de vereniging was - de gelegenheid te geven bij Sint Joseph mee te spelen. Zij doet dat nog steeds en ook Havermans' dochter is in de voet sporen van haar ouders getreden. Mevrouw Havermans bewaart alle krantenartikelen, tekstboekjes en foto's over de uitvoeringen van de vereniging. De werkzaamheden die Havermans voor Sint Joseph doet, kwamen in zijn jubileumjaar volop tot uitdrukking. Niet alleen bouwt hij mee aan de decors, maar hij ver koopt entreekaarten en controleert die ook op de avond van de uitvoe ring. Verder assisteert hij bij de ver loting in de pauze. Zaterdag was hij in de weer bij het aanpassen van het decor tussen de bedrijven door. En zelfs had Havermans nog een rolle tje in het stuk, want hij duwde als sjouwer een kist het toneel op. Maddie Geuze-Hoek debuteerde in 1972 bij Sint Joseph. Toen nog als gastspeelster, want vrouwen konden pas vanaf 1976 lid zijn van deze van oorsprong rooms-katholieke toneel club. "Ik had al verschillende keren bij de buurtvereniging Onder de Molen gespeeld en werd toen door Sint Joseph gevraagd omdat ze iemand nodig hadden", vertelt ze. Van haar eerste rol - Hetty Brink in 'In de vergulde os' - herinnert ze zich niet veel meer. "Ik heb er in de loop der jaren zoveel gespeeld." Haar debuut beviel mevrouw Geuze en zodoende bleef ze bij Sint Joseph. "De sfeer onderling is hartstikke gezellig. En hoewel de ene rol je beter ligt dan de andere, heb ik ze allemaal met plezier gespeeld." Twee keer speelde mevrouw Geuze een gastrol bij de andere Vosse- meerse toneelvereniging, rederij kerskamer Eendracht. Ook dat is haar best bevallen. Ze hecht enorm veel waarde aan de repetities en zal die dan ook zelden overslaan. "Niet alleen om zelf je rol goed te kennen, maar als je er niet bent is dat ook moeilijk voor je tegenspeler." Sint Joseph begint in september met de wekelijkse repetitie voor de uitvoe ring in januari. De laatste zes weken wordt twee keer gerepeteerd. "Ik heb er weieens over gedacht om ermee op te houden, want het is best een belasting in de vaak drukke win termaanden. Maar als het dan zover is doe ik toch weer mee, want het is tenslotte een plezierige ontspan ning", aldus mevrouw Geuze die sinds 1985 tevens bestuurslid is van Sint Joseph. 'De geslepen scharensliep' oogstte zaterdag succes bij het publiek in De Vossenkuil. Dat publiek werd in het begin geconfronteerd met een zó rommelig decor dat het nauwelijks is voor te stellen. De woonkamer van de familie Guldemond zag er niet uit. Maar dat veranderde toen er bericht kwam dat ze 'gekeurd' zou den worden in verband met een erfe nis van een oom uit Amerika. Tus sen het eerste en tweede bedrijf had een groep van zeven mensen bijna tien minuten nodig om het decor een ware metamorfose te laten onder gaan. Zelfs het behang werd veran derd. Had de ene toeschouwer liever gezien dat dit zich achter een gordijn had voltrokken, de ander vond het juist interessant om dit eens een keer te mogen aanschouwen. Zoals gezegd speelde het stuk in de woning van de familie Guldemond (Rien Goedegebuure en Calista Timmermans), een fabrikant van doodskisten. Hun buren, de familie Spaan (Jan Egberts en Anna Haver mans) die kinderwiegen maakte, zouden graag fuseren en dat beze geld zien met een huwelijk tussen hun dochter Dorotea (Jacoline de Reus) en Marcel Guldemond (Eric van Hees). Marcel zag de afzichtelijke en dom me Dorotea echter helemaal niet zit ten. Zijn ouders kregen bericht dat een oom die op sterven ligt zijn part ner bij hen onder wilde brengen en daarvoor jaarlijks een vorstelijk bedrag zou betalen. Een graaf zou poolshoogte komen nemen of het gezin Guldemond hiervoor geschikt is. En toen begonnen de verwikke lingen, want toen graaf Winter (Johan van Meer) en zijn secretares se (Nel Zeeman) arriveerden, wer den ze aangezien voor de butler en dienstbode die de familie in allerijl had besteld. De verwarring werd groter toen scharensliep Bram de Graaf (Peter Uijtdewilligen) zich meldde, die vanwege zijn achter naam voor de bedoelde graaf werd aangezien. Bij Guldemond arriveer de ook een vrouw (Maddie Geuze) die zich voor een oude vlam van van hem uitgaf en hem met zijn dochter Nelleke (Henny Havermans) con fronteerde. Omdat Marcel Gulde mond verliefd werd op zijn ver meende halfzuster, leidde dat tot de nodige misverstanden. Uiteindelijk bleek Nelleke een dochter te zijn van de scharensliep. Natuurlijk kwam alles goed. Chris Burgers debuteerde in dit stuk als taxi chauffeur en als beer, want dat bleek de partner van de Amerikaanse oom uiteindelijk te zijn. Komende zater dag wordt het stuk nog eens door Sint Joseph op de planken gebracht in Oud-Vossemeer, terwijl ook al optredens in Yerseke en Bergen op Zoom zijn geboekt. Aan de Paasdijkweg is er het afgelo pen weekeinde bij twee bedrijven ingebroken in auto's. Van één bedrijf werd een bestelauto openge broken en doorzocht. Een autoradio en autotelefoon werden meegeno men. Vlakbij werden twee vrachtau to's vernield van een ander bedrijf. Waarschijnlijk gaat het ook hier om een poging tot inbraak. Presidente mevr. H. Kaptein-Drok van de plattelandsvrouwen geeft de voorzittershamer door. Mevr. Kap- tein is aftredend en niet herkiesbaar. Maandag houdt de afdeling de jaar vergadering in 't Ouwe Raed'uus. Het bestuur heeft mevr. L. Padt-Vis- ser voorgesteld als nieuw bestuurs lid. Mevr. M. Zandbergen is aftre dend en herkiesbaar. De avond wordt na het officiële gedeelte gevuld door gemeentevoorlichter F.A.P.M. Bakx. Elke derde maandag van de maand, dus nu op 20 januari, haalt voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Uitslagen van de competitiewed strijd van biljartvereniging Tolrust: C. Bal-A. Demming 2,27-12; K. Nagelkerke-W. Bijl 9,53-12; G. de Jonge-J. Niemantsverdriet 7,18-12; L. Bijl-A. Burgers 12-6,8; W. Bijl- A. Demming 8,13-12; K. Nagelker- ke-J. Niemantsverdriet 12-5. A. Demming en K. Nagelkerke teken den voor de kortste partijen van achttien beurten. J. Niemantsver driet haalde de hoogste serie van zestien caramboles en het beste gemiddelde van 3,56 kwam op naam van K. Nagelkerke. De Hervormde Gemeente krijgt zondagmorgen een nieuwe diaken: dhr. P.J. Uijl zal dan worden beves tigd door ds. A. Egas. Hij werd door de leden gekozen in de vacature J.C. Polderman. Hoewel de oude kerkvoogdij en het college van notabelen volgens de C. Smits uit Sint-Annaland heeft bij het gemeentebestuur van Tholen een garantiesubsidie van 6625 gulden gevraagd voor het exploiteren van een voet- en fietsveer op Bruinisse gedurende de zomermaanden juli en augustus. Eind vorig jaar is eenzelf de garantiesubsidie al door de voor malige gemeente Bruinisse toege zegd. Het initiatief voor het fietsveer komt van de provinciale VVV, die vorig jaar een soortgelijke verbin ding op poten zette tussen Wemel- dinge en Zierikzee. Al meerdere jaren onderhoudt De Harpoen een toeristische veerdienst tussen Goris- hoek en Yerseke. De provinciale VVV wil extra toeristische voorzie ningen in Zeeland realiseren met als - taalkundig wat vreemd aandoend - motto 'Fiets een rondje met een pon tje'. Al in november liet Smits - exploi tant van een sportvissersschip en havenmeester in Sint-Annaland en Stavenisse - in deze krant weten, wel te voelen voor zo'n fietsveer. De zomermaanden zijn voor de sport- visserij een slappe tijd, zodat alter natieven welkom zijn. Smits denkt dat de tocht van Tholen naar Brui nisse ongeveer een uur in beslag neemt. Hij kan vijftig mensen per keer meenemen op de Diana-S. De welzijnscommissie buigt zich dinsdagavond over de subsidieaan vraag. landelijke regels van de N.H.Kerk formeel niet meer bestaan, zijn er nog mensen benoemd. Het college van kerkvoogden en notabelen heeft M.M. Hage herkozen tot kerkvoogd. De gemeenteleden hebben J.C.J. Bevelander en M.C. van de Graaf herkozen tot notabel. Er loopt nog een beroepsprocedure tegen het synodebesluit om een nieuwe beheersvorm voor de kerk toe te passen, zonder een aparte kerkvoog dij en notabelen, maar met ouderlin gen-kerkvoogd. Een oververhitte frituurpan heeft zaterdagmorgen een brandje veroor zaakt in een garage aan de Gladio- lenstraat. Omstreeks half twaalf ont dekte men dat het misging en de brandweer werd gewaarschuwd. Die arriveerde snel en wist de schade te beperken. Alleen de binnenkant van de garage liep brand- en rookschade op. Bij een inbraak in twee huizen in de Deensestraat en Emmastraat zijn diverse goederen en wat geld ont vreemd. Administratiekantoor Ver- wijs-Quist in de Emmastraat werd het slachtoffer van de dieven. Er werd ondermeer geld en merkwaar dig genoeg ook een rollade gestolen. Bij de familie Feleus in de Deense straat namen de daders sigaretten mee. De derde woning, van J. Reijn- goudt in de Deensestraat, kwamen de daders niet binnen omdat ze door de bewoner werden opgemerkt. De politie heeft de inbrekers echter niet aan kunnen houden. De brandweer rukte zaterdagmorgen rond half twaalf uit om een brandje te blussen in de Gladiolenstraat. Omwonenden achter de woningen 16 en 18 hadden rook gezien en meldden dat er brand was op num mer 18. Toen de brandweer daar arriveerde en via de garage de woning inging, bleek daar niets aan de hand. De rook kwam uit het belendende perceel, uit de garage bij C. Dieleman op nummer 16. De brandweer die met 11 man was uit gerukt trof in de garage naast de woning een brandende pan met frietvet aan op een electrisch kook- stel. De brandweer was net op tijd om te voorkomen dat de garagedeur, het dak en een zonnescherm in de hens zou gaan. De spuitgasten brachten de brandende pan naar bui ten waar het vuur werd gedoofd en spoten de smeulende deur, het dak en het zonnescherm nat. Daarbij werd zo weinig mogelijk water gebruikt om de schade te beperken. Na een half uur was het karwei geklaard. Het is weer zover. Aan het begin van het nieuwe jaar presenteren scholen zich aan de potentiële leerlingen voor het volgende seizoen. Ook het Albedacollege in Oude Tonge doet hieraan mee. Op donderdag 30 janu ari kan men hier vanaf zeven uur terecht om informatie in te winnen over de school. De leerling kan op het Albedacollege kiezen voor een economische of sociaal pedagogi sche richting. Verder kan men ver schillende niveaus volgen zoals: basisberoepsopleiding (voorheen kmbo), vakopleiding of middenka der/specialistenopleiding (voorheen meao). De andere jubilarissen waren Coby Heijboer-v.d. Boogaart en Nelly van 't Hof-Istha, die elk 30 jaar bij VZOS zingen, alsmede Dineke Fase-Burgers, die 25 jaar lid is. De laatste kon niet aanwezig zijn omdat ze pas een zoon had gekregen. Voorzitter mevr. Pleune-van den Hoek noemde haar een grote steun bij de altpartij, waar ze soms ook als soliste optrad. Bovendien maakte ze negen jaar deel uit van het bestuur. "Dineke verricht veel werk achter de schermen", aldus de voorzitter, die haar thuis de oorkonde al overhan digd had. Ze reikte die donderdagavond met bloemen uit aan de dames Heijboer en Van 't Hof. De eerste is 30 jaar trouw lid bij de sopranen. "Je zet er alles voor opzij om elke week naar de zang te komen", aldus de voorzit ter. Ook haar collega sopraan mevr. Van 't Hof deelde in de hulde. "Op de voorste rij ben je al 30 jaar trouw lid en ik hoop dat je nog vele jaren bij VZOS blijft zingen", zei mevr. Pleune. Bondsbestuurder Van der Wekken uit Kerkwerve feliciteerde de drie andere jubilarissen, maar richtte zich verder tot mevr. Wessels. Hij noemde het fantastisch dat er zulke hele trouwe leden zijn. "Vijftig jaar is heel wat; 't is een uniek jubileum." Aan de andere kant signaleerde de bondsbestuurder dat met zoveel trouwe leden 'grijs de overhand heeft' bij VZOS. "U bent daar helaas niet alleen in, want op Schouwen- Duiveland is het van hetzelfde laken een pak. De gemengde koren lopen terug en met name het aantrekken van mannen is moeilijk. Daarente gen vliegen de jongerenkoren de grond uit, waarbij het begrip jonge ren rekbaar is tot 40+ en soms zelfs tot 50+. We hebben op Schouwen een goed functionerende korenbond, die echter is teruggevallen van 18 naar 13 koren, waarbij het aantal leden uiteenloopt van 25 tot maxi maal 65 van VZOS in Oosterland. De koren worden kleiner en de deel name aan concoursen is gering. Dat zou het bestuur van de koninklijke christelijke zangersbond graag anders zien", aldus Van der Wek ken. De gouden sopraan, die ook als soliste en in een kwartet bij VZOS functioneerde, bedankte de bonds bestuurder voor de huldiging. "Ik sla de zang niet graag over. Als meisje van 15 jaar ben ik begonnen en ik doe het ontzettend graag. Wanneer er op donderdagavond een verjaardag is, kom ik tot aan de pau ze toch naar de repetitie. Ik hoop nog lang tot eer van God hier bij VZOS te zingen", zei mevr. Wes sels. Hattr man was blij de huldiging te kunnen meemaken. Hij noemde het eigenlijk vreemd, dat je eerst 50 jaar lid moet zijn voordat de man of vrouw van de jubilaris mee mag komen. "Nodig ze altijd uit bij jubilea", adviseerde A.C. Wessels. Hij vertel de dat zijn vrouw 's middags door kreeg dat er 's avonds wat zou gebeuren, toen ze in krantenknipsels ging neuzen en daarbij een publica tie van vijf jaar geleden ontdekte. "Al 32 jaar heb ik elke donderdag avond verslag van de zang gehoord. Ze heeft er veel genoten. De zang was een uitlaatklep voor haar. Zo druk konden ze het niet hebben op het land, naar de zang ging ze altijd." Wessels wenste het koor nog vele mooie jaren toe. "Sta niet naar het hoogste", zo was zijn advies, "maar zingen samen Gods lof. We zijn nog rijk, als je ziet dat we in St. Anna land drie koren hebben met heel veel zangers", aldus Wessels. Bondsbestuurder Van der Wekken overhandigt mevr. Wessels-Snoep wegens haar 50-jarig lidmaatschap van VZOS een wandbord; links haar man en de dames Heijboer en Van 't Hof, die al 30 jaar de sopranen versterken.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 3