Peuters zowel als negentigers in Tholen actief met sporten OPRUIMING tot 50 KORTING Fiks aantal kampioensteams Nergens treft u zo'n collectie perzen - berbers - nepals Ég Samen met het personeel zullen ze ook in het nieuwe jaar hun uiterse best doen om u optimaal van dienst te zijn Talentvolle jeugd bij kustvissenpaardrijden en tennis Ëm r-4 u v. v. 'éi cée H Nationale atletiektitel voor twee Thoolse scholieren Donderdag 9 januari 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 SCORPIO COMPUTERS Tholen, Ambachtsweg 1, tel. 0166-602300 KLEPPE'S BOEK- EN KANTOORBOEKHANDEL WILTHAGEN VLEESWAREN B.V. PASSEPARTOUT POMMÉ-VAN HOUTE Scherpenisse, Kaaistraat 2, tel. 0166-663200 Tholen, Energieweg 1, tel. 0166-603871 Scherpenisse, Hoge Markt 5, tel. 0166-662529 Stavenisse, Foststraat 23, tel. 0166-697755 Vissers toonaangevend Snowboarden Bondstraining Thools onderonsje Levade H Si* fi I arm Perzië NU v.a. 695,- Nepal en moderne kleden 20 tot 50% AFGEPRIJSD Gabbeh-folklore ^TTT nm_ 240 x 1701680;- NU 875,- Kelims tot 50% KORTING Berbers NU 460,- Heel wat Thoolse sportteams vierden het afgelopen jaar een kampioenschap. SPS werd de laatste voetbalkam pioen van de afdeling Zeeland, terwijl dankzij een reor ganisatie binnen de voetbalbond meerdere teams promo veerden. Daardoor ook bleef Tholense Boys ondanks de degradatie op hetzelfde niveau spelen. Bij het tennis pro moveerde het damesteam van Sint-Annaland naar de hoofdklasse, terwijl twee herenteams van Eegedima uit de landelijke competitie degradeerden. Ook het tiental van damclub De Eendracht moest het landelijke niveau vaarwel zeggen. Zes tenniskampioenen Kleiduiven Schoolsport 'i Nationale kampioenen waren er ook vorig jaar weer onder de Thoolse individuele sporters. Schoonspringster Renate Geuze prolongeerde haar titel op het onderdeel toren, Rien Vermaas behaalde goud bij het kustvissen. Een terugblik op de Thoolse sportprestaties in 1996, zowel in teamverband als individueel. Sport bedrijven wordt in onze maat schappij een steeds belangrijker vorm van vrijetijdsbesteding. Dat is al gebleken bij het aantreden van dit kabinet, dat in de persoon van oud- zwemkampioene Erica Terpstra een speciale staatssecretaris voor sport kent. Ook de Thoolse bevolking, van jong tot oud, doet veelvuldig aan sport: van tweejarige peuters die bij Olympia gymen tot leden van over de negentig bij de koersbalclub in Sint-Maartensdijk. Nieuw evene ment op de sportkalender was een avondwandelvierdaagse in Tholen- stad, die echter slechts 123 deelne mers trok. Tholenaren waren het afgelopen jaar toonaangevend bij het kustvissen. Penningmeester Rien Vermaas van de Oosterscheldevissers uit Sint- Maartensdijk werd nationaal kam pioen. Bij de jeugd (14 t/m 17 jaar) leverde 't Scharretje uit Oud-Vosse- meer de winnaar, zij het dat Roel de Waal in Schiedam woont. De Nederlandse afvaardiging naar het wereldkampioenschap in Ierland kende zowel bij de heren als de dames twee Thoolse leden. Bij de naselectiewedstrijd voor deze titelt- strijd waren 8 van de 40 deelnemers Tholenaren. Fien Lindhout en Truus Rijnberg kwamen na een strijd tegen de elementen met brons terug uit Wicklow. Remi Lindhout en Arjan Rijnberg (en diens clubgenoot Theo Bosters uit Nieuw-Vossemeer) waren teleurgesteld met hun zeven de plaats. Om de wereldtitel bij de jeugd werd op Walcheren gestreden. Het vijfkoppige Nederlandse team telde drie Thoolse leden: Johnny Noom, Jeroen Vermaas en Arno Rijnberg. Zij moesten met de zeven de plaats genoegen nemen. Ook om de nationale jeugdtitel werd op Wal cheren gestreden. Thoolse clubs zagen 9 leden bij de eerste tien ein digen. Theo Rijnberg uit Sint-Maar tensdijk veroverde het brons in de categorie 14 t/m 17 jaar, Martijn de Regt uit Oud-Vossemeer deed dat in de groep 10 t/m 13 jaar. Vier jonge lui klasseerden zich hier voor de naselectie, bedoeld om uit te maken wie in 1997 naar het wereldkam pioenschap in Frankrijk mag. Dat lukte uiteindelijk alleen Remco Geuze uit Oud-Vossemeer. De heren vissen dit jaar in Engeland om de wereldtitel en daarbij is de Thool se inbreng opnieuw groot: Rien Ver maas, Sjaak en Remi Lindhout maken deel uit van het Nederlandse team. Genoemde wedstrijden wer den allemaal georganiseerd onder de paraplu van de NWS, maar ons land kent nog andere overkoepelen de sportvissersorganisaties. Zoals Essa, die een Europees kampioen schap organiseerde. Hierbij was het brons voor Clarinda Rijnberg uit Oud-Vossemeer die met haar korps bovendien vijfde werd. Remi Lind hout uit Sint-Maartensdijk eindigde met zijn korps op de vierde plaats. De nationale titel op het onderdeel toren in 1995 was voor het gemeen tebestuur reden om schoonspring ster Renate Geuze uit Oud-Vosse- meer de Thoolse sportprijs toe te kennen. Ze evenaarde haar prestatie het afgelopen jaar en werd toen ook eerste in de categorie all-in. Bij het eerste nationaal kampioenschap synchroon springen pakte Geuze met haar partner het zilver. Bij een wedstrijd in het Belgische Genk werd ze vorige maand eerste op zowel de 3- als de 1-meter plank en afgelopen zaterdag met 146,15 pun ten uit vijf sprongen tweede bij de open Brabantse kampioenschappen. De Vossemeerse moet moeilijkere sprongen instuderen en heeft haar training daarom opgevoerd naar drie keer per week. Een Nederlandse titelstrijd in het Zwitserse Davos was er voor het snowboarden (skiecn op één brede ski). Alexandra Meijers uit Sint- Renate Geuze prolongeerde haar nationale titel schoonspringen. Sportvisser Rien Vermaas werd nationaal kampioen. Maartensdijk werd bij de junioren tweede op het onderdeel freestyle en derde op de slalom. De Thoolse beoefent het snowboarden een klei ne vier jaar. De Thoolse triatleten Jochem Kuzee en Marjanne v.d. Velde, die beiden deel uitmaken van de nationale juniorenselectie, boekten aardige successen. Kuzee werd derde natio naal bij de junioren en dwong daar mee een plaats af voor de Europese titelstrijd in Hongarije. Hier werd de Sint-Annalander verdienstelijk 18e. In Atlanta proefde hij als deelnemer aan een speciaal jeugdkamp (gese lecteerd door NOC/NSF) de olympi sche sfeer. De triatlon zal in 2000 in Sydney voor het eerst een olympi sche sport zijn. Van de Velde werd bij de jeugd tweede op het nationaal kampioenschap, maar in deze klasse was geen mogelijkheid meer op kwalificatie voor EK of WK. Ook op het open Nederlands kampioen schap run-bike-run werd de Thoolse tweede. Ze maakte in het nieuwe seizoen de overstap naar de junio ren. Fietscrosser Raymond Schrauwen bereikte in Zwitserland de kwartfi nale van het Europees kampioen schap in de expertklasse. Dit jaar zal hij in de hoogste klassen - elite en supercruisser - uitkomen en het wereldkampioenschap in Doetin- chem meemaken. Tennistalent in de dop in het Thool se, want de KNLTB Zeeland selec teerde Ad Pipping uit Sint-Maar tensdijk en Ingrid Geilings uit Tho len voor de speciale bondstraining. Ook Sven Buijs uit Sint-Philipsland en Lindsey Knop uit Tholen volgen die training al. Laatstgenoemde kreeg de gemeentelijke aanmoedi gingsprijs op sportgebied en werd derde op het provinciaal kampioen schap. Het Zeeuwse tennisbestuur raakte het afgelopen jaar de Thoolse inbreng kwijt door het stoppen van voorzitter C. Zuidweg (die zijn Zeeuwse titel bij de 55-plussers pro longeerde) en bestuurslid T.W. Moerland. In de persoon van Frans de Wit uit Tholen, die rolstoeltennis speelt, kreeg de gehandicaptensport het afgelopen jaar extra aandacht. De Wit deed mee aan het nationaal kampioenschap in zijn sport. Daniëlla de Vos sloot de nationale titelstrijd dammen voor dames af met een vierde plek. Hoewel de Thoolse enerzijds tevreden was met haar prestatie, was ze teleurgesteld dat ze door deze klassering het wereldkampioenschap misliep. Het was een spannend toernooi, waarbij De Vos en twee andere speelsters elkaar het zilver betwistten. De Zeeuwse titelstrijd bij de jeugd was een Thools onderonsje. Rom- bout Kousemaker prolongeerde zijn titel bij de junioren, Hans Leune werd ongeslagen kampioen bij de aspiranten en John de Rooij was het sterkst bij de pupillen. Op nationaal niveau strandde Kousemaker ver volgens in de halve finale. De inmiddels in Vlissingen wonen de Toby Hage veroverde de provin ciale sneldamtitel na twee beslis singswedstrijden. Bij de dames won Daniëlla de Vos en bij de jeugd toonden Rombout Kousemaker (junioren), Matthijs Binkhorst (aspi ranten) en Merijn Mulders (pupil len) zich de sterksten. Jantien van Gorsel en Lisette Bink horst bereikten de finale van het Nederlands kampioenschap voor meisjes. Het provinciaal kampioenschap paardensport werd een succes voor Suzanne Reinerman uit Oud-Vosse- meer. Met haar pony Nomar pakte ze de titel in de L-dressuur. De ambitieuze amazone mocht zodoen de naar de Levade in Ermelo, waar de combinatie 19e werd. De jeugdige René van Oudenaarde uit Sint-Annaland bezorgde zwem- club De Dolfijn '92 de eerste Zeeuw se titel. Van Oudenaarde werd eerste op de 100 meter schoolslag. Met zijn team werd Tholenaar Ferdi Boudier nationaal kampioen kata. Op een heel ander vlak was er spor tief succes voor Kadda Eljilali uit Tholen: hij werd internationaal scheidsrechter voor het zaalvoetbal. E?kfl a 3 jij li "Vl - -S, A RECHTSTREEKSE IMPORT RECHTSTRE BOSSTRAAT 24, BERGEN OP ZOOM, TEL. 0164-242216 schitterend 240 x 170 norm. 125ÜT- enz. enz. nieuwe designs BINNEN oude voorraad v.a. 40 x 40 tot 280 x 180 LX* 240 x 170J&95^ div. kleuren en designs moeten weg! In de voetballerij wist WHS het vege lijf te redden door de droom van titelkandidaat Oostkapelle aan diggelen te slaan. De overwinning betekende dat de Sint-Annalanders derdeklasser bleven ten koste van Tholense Boys. Zelfs tweedeklasser werden doordat alle zaterdagklassen een rang stegen als gevolg van de reorganisatie van de KNVB-competitie; derde klas werd tweede klas, vierde werd derde enzovoorts. SPS debuteerde sterk in de eerste klas van de afdeling Zee land en eindigde op gelijke hoogte met DFS. De beslissingswedstrijd werd met 1- 0 gewonnen door de ploeg uit Poort- vliet/Scherpenisse, die momenteel goed draait in de vierde klas. In de strijd om het nationaal kampioen schap liet SPS - dat wél de Tholen- cup veroverde - het al in de voorron de afweten. Ook Noad 2, WHS 4 en Vosmeer 4 veroverden de titel, de Sint-Philipslanders bovendien de afdelingsbeker. Daarentegen eindig den Smerdiek, Tholense Boys 2, WHS 2 (gedeeld) en 3, Vosmeer 2 en Stavenisse 3 op de laatste plaats in hun klasse. Van de tennisverenigingen toonde Jacoba van Beieren zich het meest stabiel; alle teams handhaafden zich in hun klasse. De Ruucstoppelen noteerde twee kampioensteams. Het eerste herenteam pakte de vierde titel in vijf jaar tijd en promoveerde naar de eerste klasse, het tweede mixed team van de Sint-Philipslan- ders werd kampioen in dp derde klasse. Ook Eegedima had twee kampioenen - heren 3 in de vijfde klasse en mix 2 in de vierde klasse - maar zag tegelijkertijd het eerste en het tweede herenteam degraderen uit de landelijke competitie. Dames 3 werd gedeeld eerste, maar liep de promotie mis. Bij TOV in Oud-Vos- semeer vierde het damesteam de vijfde titel in zes jaar, waardoor het volgend seizoen in de eerste klasse speelt. De Sint-Annalandse dames promoveerden naar de hoofdklasse, maar zowel het eerste herenteam als het eerste mixed team degradeerden uit de eerste klasse. In het jaar dat Smash '76 het vierde lustrum vierde, promoveerden het eerste en het tweede team van de Sint-Annalandse tafeltennisclub. Dat was onverwacht, want Smash 1 liep de titel in de derde klas op een haar na mis en Smash 2 verloor de promotiewedstrijd in de vijfde klas. Een meevaller ook voor de nieuwe trainer Gerard Rens uit Halsteren. Smash bleef op de valreep tweede klasser, maar het tweede en derde team degradeerden in de voorjaars competitie. De Sint-Annalanders prolongeerden hun midden-Zeeuw se titel en sloten de najaarscompeti tie af met een prima tweede plaats. De junioren pakten de titel in de tweede klas. Zwemvereniging De Dolfijn '92 behaalde in de laatste competitiewedstrijd de titel in de Zeeuwse derde klasse. Trainer Chris de Neeff was in zijn nopjes met de promotie en prees de vechtlust van zijn pupillen. Peter op den Brouw uit Sint-Maar tensdijk won de afdelingswedsttijd kleiduivenschieten van de KNJV, die voor het eerst in drie jaar weer op Tholen georganiseerd werd. De 'gewone' schietverenigingen - uitge zonderd Stavenisse - bleven in de malaise verkeren. De politiek maak te nogmaals duidelijk, geen geld over te hebben voor een accommo datie als daarin niet alle clubs samenwerken. Zodoende blijven de schutters verstoken van een fatsoen lijk onderkomen. De Eendracht in Tholen had bovendien de pech dat het schietlokaal afbrandde. Slaagde schaakvereniging Denk en Zet erin om voor het tweede jaar in successie tweede te worden in de eerste klasse noord van de Zeeuwse schaakcompetitie, damclub De Een dracht zag zijn tiental degraderen uit de landelijke tweede klas. Geplaagd door ledengebrek kon de damclub voor de nieuwe competitie slechts één team inschrijven, wat bovendien een combinatieteam is met spelers van DSVF uit Sint-Philipsland. Op de finale van de verenigings wedstrijden turnen sleepten Thoolse gymclubs drie eerste prijzen in de wacht: Olympia bij de meisjes F4 en WIK bij de meisjes F2 en de heren H5. Om de wedstrijden aantrekkelijker te maken en zo het deelnemersveld te vergroten, introduceerden de vier Thoolse wielercomités een geza menlijk klassement met een leuke prijzenpot. Winnaar daarvan werd Theo Akkermans uit Woensdrecht. Of dit klassement ook in 1997 wordt opgemaakt, is nog onzeker. De Casembrootschool veroverde naast de Thoolse ook de West-Bra bantse schoolschaaktitel, maar viel in de Zeeuwse wedstrijd buiten de prijzen. Ter Tolne ging met de Zeeuwse damtitel aan de haal en probeerde het samen met de School met de Bij bel uit Sint-Annaland landelijk; laatstgenoemde werd vierde in de halve finale, Ter Tolne werd in de finale uitgeschakeld. Het Zeeuws kampioenschap schoolvoetbal werd in Oud-Vossemeer verspeeld. De Thoolse vertegenwoordiger, CNS De Regenboog, werd daar achtste. Toch was er landelijk succes voor Thoolse scholieren, want Stephan de Jonge uit Sint-Maartensdijk en Sander Schot uit Oud-Vossemeer wonnen met hun team van de Her man Broerenschool uit Bergen op Zoom de finale schoolatletiek.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 15