Trainer SPS krijgt niet de steun van alle spelers Danssc Kien en Jok Stoutjesdijk wordt trainer van Noad Hulpactie manege in de problemen Wielerronde Poortvliet mogelijk met dames Smash valt beetje tegen Jaap Knop wordt trainer bij Stavenisse Emergo pakt drie punten Koersballen voor ouderen Contract onder invloed voetballers niet verlengd Vogelvreugd in prijzen te Kloosterzande G.s. sluiten de jacht waterwild wegens de kou J. v.d. Reest wint klassement van Tandje Bij Gironummer nog niet geopend Acht records zijn verbeterd Donderdag 9 januari 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Twee kampen Ervaring in veld Trefzeker Topscorer Slangen voor hogedrukreinigers Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Dikke-bandenwedstrijd in Oud-Vossemeer Tholen wijzigt Centrum Steenlierge Wilt u wekelijks» ee /.ou u op een vakki leren danken, dan bent u hï juiste adres. Wij hebben elw Kinderen, jeugd en volwass Officieel E.D.O. gedtplomec Twijfelt u nog»*! rj fcr inlichtingen of opgeven bij Rien en Joke Voor inlichtingen of opgeven Pompstraat 10 in Steenbergc Tel 0167 - 566831 of 5Ó7357 ten. Contract met Chris van 't Hof eindigt Geen verrassing De actie 'Help manege Vosmaer uit de brand' dreigt te mislukken. Deze inzamelingsactie werd opgezet nadat een stal van de manege aan de Zeedijk te Oud-Vossemeer tot op de grond toe afbrandde. Op een speciaal gironum mer konden mensen hun gift storten. Maar er zijn proble men ontstaan met het openen van het nummer. Daardoor is er nog geen cent binnengekomen. Strop Korfbal Tafeltennis Paardensport Winstpunt M. Akkermans Trainer Meino Dam uit Halsteren is bezig aan zijn laatste seizoen bij voetbalvereniging SPS. Ondanks dat hij eerder de intentie uitsprak om zijn contract te verlengen, en ook het bestuur plannen had om verder met hem te gaan, verlaat Dam na twee succesvolle jaren de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse. Tien selec tiespelers gaven te kennen liever met een andere trainer in zee te gaan. Na die signalen te hebben ontvangen besloot Meino Dam alsnog om de club aan het eind van het seizoen te verlaten. De problemen bij SPS zijn niet nieuw. Ad Voermans had jaren gele den al de grootste moeite om de gelederen binnen het team te sluiten. Vervolgens was het verblijf van Jan Englebert en Piet van Koulil van korte duur. Onder Meino Dam kwa men voor SPS de successen. In het eerste seizoen werd het kampioen schap behaald in de afdeling Zee land en nu draait SPS mee in de top van de derde klas. Gezien de behaal de resultaten was er dan ook geen reden om uit elkaar te gaan. "Het was een succesvolle periode", con cludeert ook voorzitter mr. J.A. de Boe. "Na overleg is toch besloten om het contract niet te verlengen. In goede harmonie zullen wij na twee seizoenen uit elkaar gaan. Nu zijn wij goed met elkaar, maar na twee jaar kan er een kritische fase komen", meent de voorzitter van SPS. De 'goede harmonie' waarover De Boe spreekt, gaat voornamelijk op voor de relatie tussen trainer en bestuur. Binnen de spelersgroep is het geen koek en ei. "SPS is geen hecht team. Het is bijzonder jammer dat er twee kampen zijn", aldus Mei no Dam. "Nadat ik te kennen had gegeven dat ik mijn contract wilde verlengen, gingen zich enkele spe lers roeren, waarbij duidelijk was dat bepaalde spelers veel invloed hebben op de anderen. Een deel van de spelersgroep ziet mij liever ver trekken, terwijl ook een speler juist heel actief is geweest om mij te doen laten blijven. De verdeeldheid over mijn aanblijven heeft mij doen besluiten om SPS aan het eind van dit seizoei) toch te verlaten. Ik besef dat er maar iets hoeft te gebeuren of je hebt de vlam in de pan", meent Dam. De laatste weken verkeerde de ver eniging niet in rustig vaarwater. Spelers dreigden zelfs te vertrekken als ze hun zin niet zouden krijgen. Maar De Boe doet het voorkomen alsof er geen problemen binnen zijn club zijn. "Nog altijd neemt het bestuur de beslissing en niet de spe lers. Het vertrouwen van de spelers groep richting het bestuur is groot. Vanuit de spelers was de mening: 'Als een contract verlengd wordt is het goed en als er naar een andere trainer wordt uitgekeken is het ook prima'. Zij lieten dus de beslissing aan ons en na overleg met de trainer is besloten om geen nieuw contract aan te gaan", aldus de voorzitter van SPS, die niet wilde zeggen of SPS al een opvolger op het oog heeft en welke eisen aan deze persoon gesteld worden. Spelbepaler Dick Uijl vertelt dat de spelersgroep zaterdag bij de training werd geïnformeerd. "Het kwam voor mij niet als een verrassing. Zelf heb ik er geen probleem mee dat het contract niet verlengd wordt. Uitein delijk is het een zaak van het bestuur. Meino Dam is professio neel genoeg om het seizoen bij SPS goed af te maken. Na de winterstop moeten wij de draad weer oppakken om mee te dingen naar de prijzen. Als opvolger van Meino Dam gaat mijn voorkeur uit naar een ervaren trainer. Niet alleen als trainer, maai vooral ook als veldspelen Zo bewaar ik aan Piet Rokven goede herinneringen", aldus Uijl. Met de komst van Dam keerde Dick Uijl twee seizoenen geleden terug naar SPS. "Op mijn verzoek is hij overgekomen van WC. Hij heeft grote kwaliteiten als voetballer, maar is van begin af toch een rebel in de selectie geweest. Het is jam mer dat sommige spelers niet over bepaalde zaken heen kunnen stap pen", zegt Dam. "Ik heb geprobeerd om voortdurend goede contacten te houden met de spelers om van SPS een echt team te maken. Helaas met weinig resultaat. Daar tegenover staat dat de sportie ve successen er gekomen zijn. Een kampioenschap en nu meedingen naar een periode, dat kan haast niet beter. Ik wil dan ook mijn periode op een goede manier afsluiten. SPS zal zijn energie in het voetbal moe ten gaan stoppen. Met SPS wil ik het seizoen heel goed afmaken en met heel de selectie. Ondanks dat er twee kampen zijn binnen SPS is er geen sprake van een onwerkbare situatie. Ook voel ik mij gesteund door het bestuur. En als trainer weet je dat je het nooit voor iedere speler goed kan doen. Er zijn dingen die te betreuren zijn, maar ook een hele boel zaken die mij vreugde geven bij SPS", concludeert Meino Dam, die verwacht dat hij wel bij een andere club aan de slag kan gaan. Gezien de aanhoudende strenge vorst zal er voorlopig van voetballen niet veel komen. Een mooie gelegenheid om de balans op te maken van het topscorer- klassement. Aan de leiding gaat William Smits van SC Stavenisse met tien doel punten. Hij wordt op de voet gevolgd door John Vroegop van Vosmeer met één terffer minder. De rest van de lijst is als volgt: 3. Sjaak Quist (SPS), Adrie Smits (Sta venisse), Niels Hage (Smerdiek) en Jac- co Vaders (Vosmeer) 7 doelpunten; 7. Jan van Dijke (WHS), Remi Potappel en Gert-Jan van Ham (Smerdiek) 6 doelp.; 10. Johan Sturris (WHS), Leendert de Graaff (Thol.Boys) 5 doelp.; 12. Alex v.d. Reest (WHS), Francel Kousemaker (Thol.Boys), Marcel Havermans (Vosmeer) 4 doelp.; 15. Arjan van Dijke en Hassan El Jilali (Thol.Boys), William Vroegop (SPS), Michel van Leeuwen en Peter Moerland (Vosmeer) 3 doelp.; 20. Arthur de Jonge (WHS), Johan Schot (Thol.Boys), Dick Uijl, Frank Wiens en Jaco Jansen (SPS), Arjan Moerland en Jaap van Oudenaarde (Noad), Erik van Haaften en Jacky op den Brouw (Smer diek) 2 doelp.; 29. Rien Fase, Rien den Engelsman, Richard de Jonge, Leon v.d. Ouden en Leon de Witte (allen WHS), John Nieuwkoop, Arie Draaijer en René v.d. Berge (allen Thol. Boys), Johan Scheermeijer, Maarten Hage en Danny Vroegop (allen SPS), Hans Polderman, Leo Polderman, Kees van Tiggele, Ronald den Braber, Erik Fonteijne, Arjan Moerland, Ronnie v.d. Ree, Men- no Fonteijne en Erwin Kot (allen Noad), Marco Knuist, Elmar v.d. Griek en Ser- dar Uygen (allen Smerdiek), Bernard de Rijke, Ronald Post, Peter de Rijke, Kees van Putte, Sander Smits, Rien Smits en Leen Lemson (allen Stavenisse), Richard Voshol, Bas Quist en Ad de Jong (allen Vosmeer) 1 doelpunt. Vijf leden van vogelvereniging Vogelvreugd zijn in de prijzen gevallen op de districtstentoonstel ling, georganiseerd door de vereni ging Zang en Kleur in Kloosterzan de. In hoofdgroep 4 behaalde B. Jeroen- se uit Sint-Annaland het kampioen schap en het bondskruis met een stam goud-groene kanaries die 363 punten kreeg. Een gloster gladkop kanarie van B. Jeroense kreeg in hoofdgroep 31 brons en een tweede prijs met 90 punten. W. Jeroense uit Sint-Annaland behaalde met een kanarie geel mozaïek het kampioenschap en bondskruis in hoofdgroep 23 met 45-89 punten. Een roodvoorhoofd kakariki van A.P. Goedegebuure uit Sint-Anna land kreeg een zilveren medaille in hoofdgroep 58 met 91 punten. Een geparelde valkparkiet van Goedege buure ontving van de keurmeester 90 punten en een bronzen medaille. In hoofdgroep 60 werd W. Zoetemeijer uit Tholen kampioen (met bondskruis) met een blauw- kroontje dat 91 punten kreeg èn een zilveren medaille met 90 punten. Een lori van de blauwe bergen lever de Zoetemeijer 89 punten en een bronzen medaille op. Alexander de Graaf uit Tholen werd kampioen met bondskruis met een stam witte zebravinken in hoofd groep 40. De stam kreeg 362 punten en de bronzen medaille van de Nederlandse zebravinkenclub. Jaap Knop uit Anna Jacobapolder wordt hoofdtrainer bij Stavenisse. Hij volgt Rien Smits op, die het bestuur al bij aanvang van de com petitie kenbaar maakte dat hij zou stoppen. "Wij hadden twee competi tieduels gespeeld, toen ik het bestuur heb ingelicht dat dit het laat ste seizoen zou worden", vertelt Smits. "Zelf ga ik niet bij een andere club solliciteren. Als er iets leuks komt, haak ik er misschien op in. Maar ik heb niet de ambitie om per se ergens voetbaltrainer te zijn." Als opvolger heeft het bestuur van Sta venisse Jaap Knop kunnen aantrek ken, die momenteel jeugdtrainer is bij WHS. Bij de Sint-Annalandse vereniging solliciteerde Knop vorig jaar nog naar de functie van hoofd trainer, maar destijds gaf het bestuur van WHS de voorkeur aan Theo Moerland. Inmiddels heeft Moerland zijn con tract bij tweedeklasser WHS met een jaar verlengd. "Als bestuur zijn we blij dat hij blijft. Naast de goede resultaten staat er momenteel ook echt een hechte groep en is er bij WHS een goede sfeer", reageert voorzitter S. Westdorp. Moerland is bij WHS aan zijn eerste seizoen bezig. Ard Beurkens uit Scherpenisse ver lengde zijn contract bij zaterdag vierdeklasser Krabbendijke. Ko Stoutjesdijk blijft ook volgend jaar trainer bij voetbalclub HVV uit Hulst. Stoutjesdijk is bezig aan zijn eerste seizoen bij de Zeeuws-Vla mingen en staat onbedreigd aan de leiding in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Hans Visser. Morgen, vrijdag, tre den in dorpshuis De Zaete te Yerse- ke Hans Visser Friends op. Behal ve natuurlijk Hans Visser zijn daar bij ook Marian Rolle en The Funk- brothers te horen. Het concert 'One Night Hot Music' begint om acht uur. Kaarten zijn te verkrijgen bij het VVV-kantoor en in het gemeen tehuis te Yerseke. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Gedeputeerde staten hebben beslo ten de jacht op waterwild een maand eerder te sluiten dan gebruikelijk. Sinds l januari mag er niet meer op waterwild worden gejaagd. Het pro vinciebestuur besloot hiertoe wegens de aanhoudende kou. Door dat nagenoeg al het zoete en brakke water is bevroren, komen de vogels niet of nauwelijks aan voldoende voedsel, volgens g.s. "Nu te gaan jagen, zou niet verantwoord zijn", concludeert de provincie dan ook. De vogelsoorten waarom het gaat, zijn vooral wilde eend, grauwe gans, kolgans, rietgans en smient. Maar volgens g.s. lijden ook soorten waarop niet gejaagd mag worden (zoals de blauwe reiger en roer domp) onder de jacht. Ze zouden gestoord worden in hun pogingen voedsel te bemachtigen. Rust in vogelgebieden is dan ook erg belangrijk, vindt de provincie. G.s. handelen naar hun bevoegdheid vol gens de jachtwet. Het besluit komt erop neer dat alle jachtvergunningen zijn ingetrokken voor zover ze betrekking hebben op waterwild. Normaal gesproken zou er nog tot 31 januari op de vogels gejaagd mogen worden. De jacht op klein- wild (zoals hazen) stopt wettelijk al per 1 januari. Trainer Meino Dam verlaat SPS. De organisatoren van de wielerwedstrijden op Tholen beraden zich al over het nieuwe wielerseizoen. De data zijn inmiddels geprikt en vast gelegd op de wielerkalenders van Zeeland en Brabant. De wedstrijd in Poortvliet zal niet meer in juli worden verreden, maar wordt vervroegd naar zaterdag 21 juni. Ook zullen er geen cyclo-sportieven meer aan het vertrek komen. Het wielercomité wil in plaats daarvan graag de dames laten starten of een dikke-bandenwedstrijd voor de jeugd organiseren. Om de wielersport te stimuleren worden er in het land steeds meer wedstrijden voor de jeugd georgani seerd. Ook in Oud-Vossemeer wil men de schooljeugd in actie laten komen. "Voor deze dikke-banden- wedstrijden is er een speciale datum vastgelegd. Gelijktijdig met de ker mis willen wij de schooljeugd op 14 juni wedstrijden laten rijden", vertelt initiatiefnemer A. Havermans, die tevens voorzitter is van het wieler comité Oud-Vossemeer. "Met wie lerwedstrijden voor de jeugd heb ik ervaring opgedaan in Rilland en dat verliep altijd heel leuk. In samen werking met de Brabantse jeugd- wielerbond moet het mogelijk zijn om een 200 deelnemers aan de start te krijgen. Wij zullen vooraf de schooljeugd voor deze wedstrijden warm maken. Er zal gestreden wor den in de leeftijdscategorieën 8 tot 12 en 12 tot 14 jaar. Spelenderwijs worden de kinderen in aanraking gebracht met de wielersport", vertelt Havermans, die zelf secretaris is van de Brabantse jeugdwielerbond. Mogelijk wordt ook tijdens de ronde van Poortvliet een dikke-banden wedstrijd georganiseerd. "Als comité nemen wij binnenkort een beslissing. Wij rijden met de jeugd of wij laten weer de dames van start gaan in Poortvliet", aldus voorzitter M. Quist van het Poortvlietse wie lercomité. "Onze wedstrijd zal op 21 juni worden verreden en niet zoals gebruikelijk in juli. Deze vervroe ging is nodig omdat op 12 juli ook al een wedstrijd gepland staat in Lage Zwaluwe. De nieuwe datum houdt wel in dat wij geen cyclo-sportieven kunnen laten starten, want die rijden op 21 juni in Nieuwdorp. Dus den ken wij nu aan dames of een wed strijd voor de jeugd. Het hoofdpro gramma blijft de strijd tussen de neo-amateurs en de elite", vertelt Quist. Voor de cyclo-sportieven blijven er echter drie mogelijkheden om op Tholen te koersen, want naast St.Maartensdijk en Oud-Vossemeer hebben zij dit jaar voor het eerst ook in de ronde van Tholen startgelegen heid. Het Thools wielercomité wil de cyclo-sportieven in een gecombi neerde wedstrijd de strijd laten aan binden met de neo-amateurs en elite. Door tevens het prijzenschema te verhogen, hoopt men in Tholen op een groter deelnemersveld. Het Thoolse wielerseizoen wordt op 22 maart geopend met de ronde van Oud-Vossemeer. "Het rijden in het voorjaar bevalt ons heel goed. Het deelnemersveld is hierdoor groter dan bij de koersen die in de zomer worden verreden", concludeert voorzitter Havermans. In de 49e wielerronde worden twee wedstrijden gereden. Naast de hoogste amateurs komen de cyclo-sportieven met de A-trim mers en de dagkaarthouders aan het vertrek. "Ons comité kan zich gaan opmaken voor het 50-jarig bestaan. We moe ten ons er nog over beraden, maar dit zal niet ongemerkt voorbijgaan", aldus Havermans. Op 19 juli staan de wielerwedstrij den in Sint-Maartensdijk op het pro gramma, waarbij dezelfde catego rieën als in Oud-Vossemeer aan het vertrek komen. Op 29 augustus wordt de laatste Thoolse wielerwed strijd, de in Tholen-stad, verreden. De wedstrijd op vrijdagavond is zoals gebruikelijk gekoppeld aan de braderie. Jan v.d. Reest heeft het seizoenklasse ment van wielertoerclub Tandje Bij gewonnen. Hij reed 4721 kilometer en dat was ruim 400 kilometer meer dan de nummer twee, Mas Andriesse. Op 28 december werd het seizoen afgesloten. Voor het klassement tellen alle ritten mee die in clubverband gereden worden met minimaal drie leden aan het vertrek. Daar het enige malen is voorgekomen dat er slechts twee leden aan de start ver schenen, tellen de toen gereden kilome ters niet mee. Er zijn ook leden die wel 10.000 kilometer in de benen hebben, maar niet allemaal bij Tandje Bij. Het seizoenklassement 1996 van Tandje Bij luidt: 1 Jan v.d. Reest 4721 km; 2 Mas Andriesse 4296 km; 3 Kees v.d. Berge 3967 km; 4 Marty den Haan 3808 km; 5 Arjaan den Braber 3585 km; 6 Adrie v.d. Werf 2886 km; 7 Leen v.d. Berge 2650 km; 8 Theo v.d. Berg 2329 km; 9 Henry Potappel 2283 km; 10 Leen van Driel 1876 km; 11 Hans Keur 1843 km; 12 René Hoek 1696 km; 13 Ron v.d. Graaf 1634 km; 14 Mari Coehorst 915 km; 15 Ad Kuzee 218 km; 16 Tineke Fopma 141 km. Verschillende leden houden wat het fietsen betreft een winterstop, maar een groepje gaat nog steeds door op de all- terrain-bike in wedstrijden in West-Bra bant en de streek rond Antwerpen. Deze groep bestaat uit Kees v.d. Berge, Mari Coehorst, Henry Potappel en Hans Keur die de laatste weken wat aan het afbou- ~g T" S-.v.-S*.*:*. - iggg AgjB Kees Stoutjesdijk wordt met ingang van het nieuwe voetbalseizoen trai ner bij Noad '67. Het bestuur van de Sint-Philipslandse voetbalvereni ging heeft besloten om het contract met Chris van 't Hof uit Sint-Anna land niet te verlengen. Na twee seizoen gaan de wegen uiteen. In korte tijd is Noad erin geslaagd om een opvolger te vinden. De uit Sint-Maar tensdijk afkomstige Kees Stoutjesdijk is bereid gevonden om in het nieuwe seizoen het roer van Van 't Hof over te nemen. Kees Stoutjesdijk uit Halsteren is een bekende op de Thoolse voetbal velden. Eerder was hij trainer bij Stavenisse en Smerdiek, waarna hij Krabbendijke onder zijn hoede had. Momenteel traint hij voor het vierde seizoen zondagvijfdeklasser NVS uit Nieuw-Vossemeer. "Noad zet de traditie van eilandelij- ke trainers voort", concludeert bestuurslid Gerard Noorthoek. "Eer der zijn hier immers Ko Stoutjes dijk, Adrie Noordijke en Jan Verreijen werkzaam geweest. Met twee seizoenen wordt de periode dat Chris van 't Hof trainer bij ons is geweest kort, maar het waren tropenjaren. Voor hem was het een heel pittige overstap, want hij is bij ons gekomen in een periode dat rou tiniers afhaakten en er met een heel nieuw en zeer jong team moest wor den gestart. Het eerste seizoen ver liep dan ook bijzonder moeilijk en Noad had het geluk dat Krabbendij ke zwak was, zodat men niet degra deerde", aldus Noorthoek. "Dit jaar is Noad toch een stapje verder geko men. Zeven keer hebben wij nu met één treffer verschil verloren. Ondanks dat het verschil kleiner is dan in het vorige seizoen dreigt er wel degradatie. Chris doet er alles aan om Noad dit te besparen en werkt onder behoorlijke spanning, doordat ook iedere supporter zijn eigen opvatting heeft. Als bestuur menen wij dat het beter is dat na dit seizoen er een nieuw gezicht komt om verder te bouwen aan het ver jongde Noad '67." "De mededeling van het bestuur kwam voor mij niet als een verras sing", reageert Chris van 't Hof. Zelf had ik ook ingezien dat het beter was om te stoppen. Het loopt gewoon niet zo lekker. Natuurlijk hebben ook de resultaten hier invloed op. Vooraf was het duidelijk dat het bij Noad een moeilijke taak werd. En dat is ook uitgekomen. De verjonging is door mij uitgevoerd, daarmee kan Noad verder werken. Nu komen deze spelers nog net iets te kort, maar degradatie zie ik abso luut niet gebeuren. Het moet moge lijk zijn om in de derde klas te blij ven. Daar ga ik voor. Tot dusver heb ik met plezier gewerkt bij Noad. In goed overleg is dan ook besloten om het contract niet te verlengen. Inmiddels zijn er contacten gelegd met twee andere verenigingen. Als de mogelijkheid zich voordoet, wil ik best bij een andere club aan de slag. Als het niet doorgaat is dat ook geen probleem. Dan zullen ze me meer bij WHS zien en daar vermaak ik me ook wel", aldus de Sint-Anna- landse trainer. Het bestuur van Noad '67 heeft vrij snel een nieuwe trainer kunnen vinden. Uit een lijstje van vijf gewenste opvolgers kwam men met Kees Stoutjesdijk tot een akkoord. Ook de namen van trainer Van der Reest en Meino Dam van SPS zijn op de bestuursvergadering genoemd. "Ik ben blij dat ik bij Noad aan de slag mag gaan", aldus Stoutjesdijk. "Vice-voorzitter Vroegop nam contact met me op, waarna er een positief gesprek volg de en vrij snel een akkoord is bereikt. Na vier seizoenen NVS ben ik toe aan een nieuwe uitdaging en ook de club is toe aan een nieuwe wind. De grootste uitdaging bij Noad is om met de jeugdige selectie een degelijk elftal op de been te krij gen. Doordat ik bij NVS ook betrok ken was bij de A-jeugd, zijn de spe lers van Noad mij niet helemaal onbekend. Mocht Noad degraderen dan is voor mij de uitdaging des te groter om deze club weer terug te brengen op het oude niveau. Chris van 't Hof zal er met zijn team echter alles aan doen om in deze klasse te blijven", zegt Kees Stoutjesdijk. Advertentie I.M. De St. Annalandse trainer Chris van 't Hof stopt bij Noad in St. Phi- lipsland. Op zaterdag 30 november vroegen "Een strop! Telefonische contacten sympathisanten van manege Vos maer het gironummer 75.55.220 aan. "Van een medewerker van het postkantoor kregen we direct het gironummer mee, zodat meteen geld gestort zou kunnen worden. Ten minste, dat dachten we toen", vertelt mevr. T. Huisman uit Nieuw-Vosse- nteer, één van de initiatiefnemers voor de actie. "In de week erop ver schenen artikelen in de pers en ver stuurden we brieven. Ook het bewuste gironummer werd ge noemd. Maar in de tweede week van december ontvingen wij zelf - en velen met ons - de overschrijvings- kaart voor onze gift retour. Er stond op dat de naam en het nummer van de begunstigde niet overeenstem den." De actiegroep ging informeren bij het postkantoor. Daar bleek dat het aanvraagformulier was zoekgeraakt en nooit bij het hoofdkantoor in Leeuwarden was aangekomen. "We vulden opnieuw een aanvraagfor mulier in en hoopten dat het in orde zou komen. Niet dus, want de Post bank stuurde weer een ander aan vraagformulier op dat ingevuld moest worden", vertelt mevr. Huis man. "Dat derde formulier werd op 13 december per fax èn per post ver stuurd (met allerlei bijlagen over de actie) naar Leeuwarden met het ver zoek om de aanvraag met spoed te behandelen. Uiteindelijk werd het gironummer pas op 18 december opengesteld." Een week later was er nog geen gul den binnengekomen op de rekening. met medewerkers van de Postbank leerde ons dat de mensen die een bij drage hebben gestort niet zijn te ach terhalen, want de bank houdt géén registratie bij van teruggestuurde overschrijvingskaarten", legt mevr. Huisman uit. "En wie gaat er voor de tweede keer geld overmaken als je in de veron derstelling verkeert dat naam en nummer niet juist zijn? We hopen dat de mensen nu alsnog willen bij dragen aan het slagen van de actie. Het gironummer is nog steeds 75.55.220 en staat op naam van 'Vrienden van manege Vosmaer', Rijksweg 1, 4681 RB in Nieuw- Vossemeer." Acht persoonlijke records van Thoolse zwemmers sneuvelden zondag in Vlis- singen tijdens de nieuwjaarswedstrijd. Aan deze internationale wedstrijd mogen slechts zwemmers meedoen die voldoen aan een vastgestelde limiet in hun leef tijdsklasse. Niettemin togen negen leden van De Dolfijn '92 naar het Walcherse. Van hen behaalde alleen Werner de Viet een ereplaats. Hij werd bij de jongens tot 15 jaar derde op de 100 meter vlinderslag met een tijd van 1.19.3 minuten. Op de 100 meter rugslag kwam Werner 0,1 seconde tekort voor de derde plaats. Dat zelfde overkwam zijn broer Pascal op hetzelfde onderdeel en René yan Ouden aarde op de 100 meter schoolslag. Pascal de Viet deed op twee onderdelen mee en verbeterde op beide zijn persoonlijk record. Tegen PKC 11 kwam Emergo zaterdag maar matig uit de startblokken en de bezoekers liepen dan ook simpel uit naar een 1-6 ruststand. Voor Emergo scoorde Martijn Spruijt. Ook in de tweede helft kon de ploeg uit Sint-Maartensdijk niet imponeren. Er werd wèl voor gevochten, maar de kansen werden niet afgemaakt en af en toe werd ongeconcentreerd ver dedigd. Toch kwam Emergo terug tot 6- 9 door treffers van Spruijt, Jan Duine, Marco v.d. Hoek en Manon Terlouw (2x). Met nog tien minuten op de klok kwamen Jessica de Rijke en Jasper v.d. Linden in het veld voor Irene Farla en Martijn Spruijt. Plotseling kwam de thuisploeg dichter bij de gasten uit Papendrecht. Via Van der Linden, Farla en Duine werd het 9-9. En dat bleef het dankzij de inzet van de Tholenaren en het feit dat PKC drie van de zes strafwor- pen miste. Marco v.d. Hoek kreeg geel in dit duel. Eerder wonnen de korfballers in een spannende wedstrijd met 12-11 van Oranje Zwart 2. Nadat Manon Terlouw en Jan Duine voor een 2-3 tussenstand hadden gezorgd, liep de ploeg uit Mijns- heerenland naar 2-5 uit. Emergo kwam terug tot 5-5 (Maddy Muis, Terlouw, Jasper v.d. Linden), maar keek bij de rust tegen een 6-7 achterstand aan. Van der Linden, scoorde zijn tweede treffer. Na de rust had Emergo het betere van het spel en liep naar 11-8 uit door doelpun ten van Spruijt, Van den Hoek, Terlouw en Muis. Ook werden nog twee strafwor- pen gemist. Oranje Zwart kwam tot 11- 11 terug, waarna Van den Hoek de zege voor de Tholenaren veilig stelde. Hij had nog 13-11 kunnen maken, maar miste een strafworp. Emergo 2 speelde tegen Scheldevogels 4 een regelmatige wedstrijd en won met 7- 4. Bij de rust stond het 5-3 door treffers van Maria v.d. Wal, Kees Klomps (2x), Renate Breure en Fred van 't Veld. Laatstgenoemde scoorde ook na de rust nog twee keer. Emergo A begon sterk aan de wedstrijd tegen Zaamslag zette de tegenstander klem en dat leverde een strafworp op waaruit Jaco van Dis scoorde. De rust werd met 1-1 bereikt. Na de hervatting trof Jaco Rip twee keer doel voor de Tholenaren, maar zakte toen weg. Zaam slag liep naar 3-5 uit. Van Dis zorgde voor 4-5 en Adri de Frel scoorde van afstand de gelijkmaker, maar een halve minuut voor het einde haalde Zaamslag alsnog de winst binnen. Met de invallers Anita Moerland en Jus tine Weijenberg nam Emergo B het op tegen Juliana. De Tholenaren wonnen na een 5-1 ruststand met 10-2. De doelpun ten werden gemaakt door Ruben Stekee- te (4x), Jaco van Heemskerk (2x), Aswintha Konijnenburg, Marcel de Frel, Patrick Durieux en Linda Heijboer. Emergo C liet twee nederlagen noteren. Eerst werd het 1-10 tegen Scheldevogels, waarbij Gerdie Dorst scoorde. Van Good Luck werd met 1-15 verloren, waarbij Justine Weijenburg de Thoolse eer red de. Ook Emergo D bleef in twee duels puntloos. Tegen Good Luck werd het ondanks goed verdedigen 0-2, van Swift werd met 4-2 verloren. Voor Emergo, dat met één meisje te weinig aantrad, scoorden Anneloes Oudesluijs en Joyce v.d. Ree. De prestaties varf Smash-leden op het jaarlijkse toernooi van Back Hands in Rucphen vielen het afgelopen weekeinde wat tegen. De tien jeugdspelers van de Sint-Annalandse tafeltennisclub behaal den slechts twee prijzen. Johan Gunter deed het prima, hij werd tweede in zijn klasse (enkelspel/kadetten). Peter Bazen viel met een 3e/4e plaats net buiten de prijzen. In het dubbelspel werden Anné van Dijke en Gabriël Gunter kampioen. De verenigingstrofee bij de jeugd werd gewonnen door Vice Versa uit Ouden bosch. Bij de senioren drie Thoolse afgevaar digden: Jos Bakker, Christian van 't Hof en David van Driel. In het enkelspel kwam dit trio niet zo sterk voor de dag. Maar in het dubbelspel (D-licentie) bereikte Van 't Hof de finale met zijn partner Sjoerd Stoffels van Het Markie- zaat uit Bergen op Zoom. Ze verloren die finale echter van een Tios-duo uit Til burg. Vanavond staat de eerste training voor het nieuwe seizoen op het programma. Zaterdagmiddag van drie tot vijf uur is het vrij spelen in De Wellevaete. Twee ponycombinaties van de Een- drachtruiters deden mee aan een con cours in Bruinisse. Marjolein Akker mans, met Misty onder het zadel, liet een goede L-proef zien. Met 157 punten haalde ze een winstpunt binnen. Suzanne Reinerman bereed Nomar in de klasse M2. De combinatie kwam net iets te kort voor een winstpunt en het telraam van de jury bleef bij 152 punten steken. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. F. Schellinger en mevr. R. Bur rows 19 p; mevr. A. Bal en J. Bal 18 p; D. Schellinger met wisselende partner 13 p; mevr. M. Schot en J. Geuze 12 p; mevr. C. Waasdorp en mevr. S. Hoven 8 p; mevr. C. Praat en J. Boogaart 5 p; mevr. Y. Verkamman en M. Batenburg 3 P- Sint-Maartensdijk: mevr. C. van Mier- lo en A. van Splunter 48 p; mevr. C. Free en mevr. L. Verschoor, en mevr, M. Dane en C. van Gorsel 27 p; mevr. G. Verwijs en A. Leemreijze 25 p; mevr. T. Goode en W. Bijl 23 p; mevr. C. van Splunter en mevr. S. Wolse 14 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 13