Boer moet optimaal van potjes profiteren Stimuleringskader dit jaar van start van 20 - 60% KORTING Windmolen voor Thoolse boer geen kip met de gouden eieren Een mooie, strenge winter Danisco Foods is op weg naar 45 medewerkers Nieuwe bedrijven J. Springer van Zeeuwind op gezinsstudiemiddag Zeven prijzen voor judoka's van de CJET OPRUIMING Staatsraad laat zich niet opjagen bij varkensstal Donderdag 9 januari 1997 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Subsidies op erfbeplanting en vernieuwingen Boeren hebben de mogelijkheid om vele subsidiepotjes aan te boren. Vaak wordt daar nog te weinig gebruik van gemaakt. Dinsdag werden Thoolse agrariërs hierover voorgelicht op een gezinsstudiemiddag in De Wellevaete. Met erfbeplanting en via het gebruiken van nieuwe machines of werkmethodes of het telen van nieuwe gewassen is er heel wat geld binnen te halen. Projectbureau Vervanging oude subsidieregelingen Braakligging Kaaistraat 4, 4651 BN Steenbergen (0167) 563430 Laten de boeren geen geld liggen? Dat was de vraag waar het allemaal om draaide op de agrarische gezinsstudie middag die dinsdag in gemeenschapscentrum De Welle vaete te Sint-Annaland werd gehouden. Eén mogelijk heid voor nieuwe ontwikkelingen op het boerenbedrijf vormen de windmolens. J. Springer van de vereniging Zeeuwind hield de agrariërs echter voor dat windenergie op Tholen niet bepaald de kip met de gouden eieren is. Deur op kier Bundeling krachten Verdubbeling productie St. Maartensdijk De strenge vorst belemmert de afbouw van de uitbreiding bij Danisco Foods, maar dit voorjaar hoopt directeur M.H. van Meel met een verdubbelde productiecapaciteit toch 45 mensen aan het werk te hebben in de fabriek van gebakken uitjes aan de Nijverheidsweg in St. Maartens dijk. Nabrander Bij de rijsttafel Meer dan 20.000 ton uien Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. Tholen Oud-Vossemeer St. Annaland St. Maartensdijk Poortvliet Judo r F. van Zijderveld, medewerker van de landinrichtingsdienst, vertelde de Thoolse landbouwers het één en ander over subsidies voor erfbeplan ting. Hij legde uit dat boeren subsi die kunnen krijgen voor het aanleg gen van erfbeplanting zoals bomen en struiken. "Het moeten wel streek eigen soorten zijn. Dus geen horten sia's of zoiets dergelijks. En ook een sier- of moestuin valt niet onder de subsidieregeling", meldde Van Zij derveld. Een aanvraag voor subsidie kan bij de dienst landinrichting wor den aangevraagd. Bij kosten van 250 tot 750 gulden wordt de aan koop van planten en materialen vol ledig vergoed en bij meer dan 750 gulden worden zowel de aanleg als de beplanting voor zeventig procent vergoed. "Er is ruimte voor tachtig gemiddelde aanvragen en er zijn inmiddels 26 toezeggingen de deur uit. Een andere instantie waarvan boe ren en tuinders een subsidie kunnen krijgen, is de provincie. Mevr. A. Keijzer van de directie ruimte, milieu en water zette de mogelijkhe den op een rij. "Voor u zijn het milieufonds en het economisch toe ristisch ontwikkelingsfonds (ETOF) het belangrijkste", vertelde de pro vinciemedewerkster. "Om het de agrariërs wat gemakkelijker te maken, wordt er een projectbureau Zeeland opgericht. In het landbouw- huis in Goes moet ieipand komen te zitten die als een soort loket gaat fungeren voor het indienen van pro jecten. Dit moet overigens nog gestalte krijgen." Uit het milieu fonds worden eenmalig projecten gesubsidieerd die te maken hebben met vernieuwing, milieukennis en duurzame landbouw (bijvoorbeeld biologische teelten). Hiervoor is per jaar vier ton beschikbaar waarvan de helft voor duurzame landbouw. "Het aantal aanvragen vanuit de land bouw is de laatste jaren echter mini maal en ik zou u willen oproepen toch meer gebruik van deze moge lijkheid te maken. Het is misschien niet gemakkelijk om met iets ver- nieuwends te komen, maar u kunt met dit weer voorlopig toch het land nog niet op, dus denk er nog eens diep over na", zei mevr. De Keijzer. "De kantdoppen voor sproeimachi- nes zijn een voorbeeld van vernieu wingen. Dit project kwam wat laat op gang en het was dan ook best een verrassing dat het zo goed aansloeg. Ik ben trots op jullie dat er in zo'n groten getale is gereageerd. Maak er ook goed gebruik van." Mevr. De Keijzer legde verder nog uit dat het ETOF meer te maken heeft met nieuwe teelten zoals suikerriet of vlas. Ook hier liggen wellicht nog mogelijkheden voor de boeren. Als laatste spreker kwam J.P. Otto, fiscaal specialist, aan het woord. Hij deed verslag van de laatste ontwik kelingen op belastinggebied voor de boeren. De belastingen op subsidies, de vrijstelling van btw en aftrekpos ten. Hierna konden de aanwezigen nog vragen stellen en was er gele genheid tot discussie onder leiding van voorzitter E. Hage van de GLTO Tholen en Sint-Philipsland. Enkelen stelden nog wat vragen en vervolgens vatte M. de Boer, beleidsmedewerker van de DLV, de onderwerpen van de studiemiddag samen. Voorzitter mevr. C. van Dalen-Doeleman uit Scherpenisse van de agrarische commissie van de bond van plattelandsvrouwen, sloot de bijeenkomst en overhandigde alle sprekers een kistje met Thoolse groenten. Met een knipoog naar de stijgende prijzen van groente door de aanhoudende vorst, voegde ze eraan toe: "De waarde hiervan neemt met de dag toe." Op de agrarische gezinsstudiemiddag die dinsdag in De Wellevaete in Sint-Annaland werd gehouden, kwamen ondermeer de ontwikkelingen op het gebied van subsidieregelingen naar voren. Dit jaar gaat het zoge naamde stimuleringskader van start waarin alle oude regelingen zijn opgenomen. De premies van de Mc Sharry-regeling lijken dit jaar op hetzelfde niveau uit te komen dan in 1996. L.N. Bax uit Tholen, medewerker van de dienst landbouwvoorlichting, ging nader in op een nieuwe rege ling die alle subsidieregelingen van de overheid moet gaan vervangen. Dit jaar gaat het zogenaamde stimu leringskader van start. Eén onder deel hiervan is de markt en concur rentiekracht. Alle vernieuwingen waardoor de marktpositie van de Nederlandse landbouw verbetert, komen in aanmerking voor subsidie. Iedere ondernemer (dus ook indus triëlen en handelaren) mogen ideeën inleveren. Daaruit worden de besten uitgekozen voor subsidie. Er is voor dit jaar 28 miljoen beschikbaar. De projecten worden voor maximaal de helft gesubsidieerd. Daarnaast is de tweede poot van de regeling 'vernieuwing landelijk gebied'. Het doel daarbij is de stiijiu- lering van nieuwe ontwikkelingen op het gebied van natuur, bos, land schap en recreatie. Ondernemers en instellingen die in het landelijk gebied actief zijn, mogen hiervoor projecten indienen. De pot hiervoor is in 1997 gevuld met 24,1 miljoen. Bax besprak ook nog de ontwikke lingen rond het verdrag Mc Sharry. "Het zag ernaar uit dat de Mc Shar- ry-toeslagen zouden dalen, maar nu lijkt het op hetzelfde niveau uit te komen", meldde de bedrijfsdeskun- dige. Deze toeslagen houden in dat een boer per hectare maïs, graan of eiwithoudende gewassen (erwten bijvoorbeeld) een premie krijgt van 849 gulden. Dit tot een maximum van dertien hectare. De premie als men het land braak laat liggen, is hoger: 1075 gulden per hectare. Om voor deze premie in aanmerking te komen, moet een boer wel minstens vijf procent van zijn land braak laten liggen met een minimum van 0,3 hectare bij twintig meter. Bax liet weten, dat een zwarte braak (het land ongebruikt laten liggen) niet zo gunstig is voor de ontwikkeling dan wanneer het braakliggende land ingezaaid wordt met gewassen als gras, lucerne of afrikaantjes. "Alleen voor de bestrijding van wortelon kruiden is zwarte braak wel goed. De onkruiden moeten goed bemest worden en als ze goed staan, dood gespoten worden met round-up", gaf de DLV'er aan. "Maar als het om bestrijding van aardappel- of bieten- cystenaaltjes gaat, kan beter groene braak toegepast worden. Door mid del van vanggewassen kan de popu latie larven en eitjes tot 87 procent teruggebracht worden. Dat is een goede vervanger voor het veel meer milieubelastende ontsmetten van de grond." Een van de onderwerpen van de agrarische gezinsstudiemiddag in De Wellevaete was erfbeplanting zoals de bomen bij deze schuur. Voor de aanleg of vernieuwing hiervan is subsidie mogelijk uit één van de vele potjes. Vergeleken met andere jaren was de opkomst wat magertjes tijdens de gezinsstudiemiddag. Er verzamelden zich zo'n zestig mensen (inclusief sprekers) in De Wellevaete en aardig wat stoelen bleven nog onbezet. De studiemiddag werd georganiseerd door de Thoolse afdelingen van de vereniging voor bedrijfsvoorlichting en de gewestelijke land- en tuin bouworganisatie (GLTÓ), de platte landsvrouwen, het agrarisch jonge rencontact (AJK) en de dienst land bouwvoorlichting zuid-west (DLV). De Oud-Vossemeerse voorzitter M.A.H. van Tilbeurgh van de ver eniging voor bedrijfsvoorlichting opende de bijeenkomst. "Er zijn pot jes voor subsidies. Laat dat geld niet liggen, anders gaat iemand anders ermee vandoor", spoorde hij zijn gehoor aan. Daarnaast refereerde hij nog even aan een project voor kant- doppen aan sproeimachines. Deze kantdoppen voorkomen dat er bestrijdingsmiddel in de sloten terecht komt. "Denk aan uw verant woordelijkheid en gebruik de dop pen goed, dan kunnen we misschien voorkomen dat er zones met een spuitverbod worden ingesteld", zei van Tilbeurgh. Als eerste spreker betrad project coördinator J. Springer van de coö peratieve vereniging Zeeuwind het spreekgestoelte. Zeeuwind stelt zich tot doel om het gebruik van alterna tieve energiebronnen (lees: wind energie) te promoten. De vereniging exploiteert ook zelf via haar leden windmolens. "Ik waarschuw u van tevoren dat ik geen gouden bergen ga beloven", zei Springer. "Leven van de wind is maar voor enkelen weggelegd." De coördinator doelde hierbij op een artikel in het blad Oogst waarin stond dat windenergie een boer 45.000 netto per jaar opleverde. Het plaatje dat Springer schilderde, was heel wat minder rooskleurig. Het rijk wil het gebruik van windenergie bevorderen en heeft voor het jaar 2000 een norm van 2000 megawatt gesteld. De provincie Zeeland heeft zich garant gesteld voor 250 megawatt. Maar op dit moment leveren de Zeeuwse windturbines nog maar 40 megawatt. Dat komt omdat niet alle gemeenten even dol zijn op de moderne variant van de aloude molen. Ook de gemeente Tholen niet. "De gemeente heeft geen exac te doelstelling. Ze staat in principe wel positief tegenover alleenstaande turbines (of een paar bij elkaar) maar is terughoudend ten opzichte van kleine windmolenparken en helemaal ten opzichte van grote, behalve op de Oesterdam", vertelde Springer. "In het bestemmingsplan buitenge bied is geen bestemming windener gie opgenomen, dus als u als boer een windturbine wilt plaatsen, zult u telkens een procedure moeten voe ren en een verklaring van geen bezwaar nodig hebben. Tholen houdt de deur wel op een kier, maar wil geen windmolenparken. Dat ver houdt zich niet tot het provinciale beleid." De provincie voert nu een MER- rapportage uit over twee gebieden (ten westen van Sint-Annaland en ten westen van Anna-Jacobapolder) om te zien of daar windmolenparken kunnen komen. "De gemeente heeft duidelijk gemaakt dat we nieuw beleid niet voor het jaar 2000 moe ten verwachten", legde de coördina tor uit. Afgezien van planologische bezwa ren, zijn er nog andere. Zo wil de gemeente Tholen geen windmolens, hoger dan dertig meter. Maar vol gens Zeeuwind zijn de moderne en meer efficiënte turbines allemaal hoger. En alleen met die turbines is op het niet zo erg winderige Tholen (6,5 tot 7 meter per seconde op der tig meter hoogte) de exploitatie ren dabel te maken. Ook nutsbedrijf Delta is op Tholen en Sint-Philips land niet erg in de weer voor wind energie. "Er ligt wel een 50 kilovoltsleiding die van Moggershil richting Stave- nisse loopt, maar als men daarop een windmolen wil aansluiten zijn de aanpassingskosten zes miljoen", vertelde Springer. "Er zijn nog wel wat kleinere leidingen, maar die zit ten al heel snel aan de maximum capaciteit. Delta is niet van plan bin nen vijf jaar ingrijpende veranderin gen in de situatie aan te brengen waardoor het leveren van windener gie op Tholen wél goed mogelijk wordt." De sombere opsomming van bezwa ren ging nog door. Er zijn andere criteria gekomen ten opzichte van hinder van geluid en slagschaduw en het aantal vogels dat door de tur bines wordt vermorzeld. Dat bedraagt als de landelijke norm van 2000 megawatt wordt gehaald zo'n 20.000 tot 40.000 vogels per jaar. Springer gaf echter ter vergelijking aan, dat het verkeer, de jacht en hoogspanningskabels jaarlijks aan miljoenen vogels het leven kosten. Tot slot is er de vraag wat de boer eventueel voor de windenergie terugkrijgt van de Delta. "Vorig jaar was dat 16,3 cent per kilowattuur en daar is heel lang over gesoebat. Dit jaar wil Energienet (de organisatie van energiebedrijven) dat terugbrengen tot 15 cent. Maar inmiddels is er sprake van dat men het toch maar op de oude prijs wil houden", zei Springer. "Daarnaast zou vanaf dit jaar de energie-aftrek van kracht worden. Daarbij kan veertig procent van de investeringskosten in mindering worden gebracht op de winst voor belasting." Bij het toch al niet zo ideale plaatje voor windenergie bij boeren op Tholen, komt nog de forse investe ring (zo'n miljoen gulden per molen) die in tien jaar afgeschreven moet worden. Springer concludeerde daarom: "Voor enkele windturbines zijn er op Tholen en Sint-Philips- land vrij beperkte mogelijkheden. Bundeling van de krachten is nodig om betere kansen te krijgen." Advertentie I.M. Aan de waterkant is in een strenge winter behalve vogelleed ook pracht te zien. Er zijn fraaie plaatjes te schieten. Het gestolde water bedekt de basaltblokken en geeft zelfs de planten een kristallen mantel. De winter viel vroeg in deze keer. Veel mensen keken verbaasd op van de strenge kou die zelfs het normaal zo gematigde Zeeuwse land al weken in haar greep heeft. Het gebeurt immers niet zo vaak dat de vorst al voor de kerstdagen begint en tot ruim in het nieuwe jaar doorzet. Voor velen ont wricht het winterse weer het dage lijkse leven. Sneeuw en ijzel zor gen voor spekgladde wegen en moeilijk begaanbare trottoirs. Met name ouderen zien dit met lede ogen aan. Het gebruikelijke rondje door het dorp moet soms worden afgeblazen. Auto's weige ren te starten, leidingen bevriezen en de groene gft-container wil zijn aangevroren inhoud slechts met geweld prijsgeven aan de vuilnis wagen. 'Geef mij maar de zomer', verzucht dan ook menigeen. Maar toch heeft ook de winter charmes. Met de schaatsen onder gebonden, kan men over het gestolde water zwieren. Met koek en zopie om tussendoor weer wat krachten op te doen. Kinderen maken pret als er nog maar een dun laagje sneeuw ligt. En voor de enkeling wiens huis nog niet voor zien is van dubbel glas, is er zo nu en dan nog de pracht van ijsbloe men op de ruiten. Ook het land schap wordt in een apart, winters kleed gestoken. Ijspegels aan tak ken en rietstengels, sneeuwdekens over heggen, gras en akkers. Bij zonder zijn dan ook de schorren. Kleine kreekjes en geultjes liggen dichtgevroren en de wind verdeelt de dunne sneeuwspikkels over de planten zoals lamsoren, schorre- kruid en zeekraal. Samen met het bevroren zilte water, geeft het een fraai aanzicht. Zelfs de stukken wrakhout en de stenen worden door het ijs en de sneeuw tot onderdeel van het landschap gemaakt. De vogels hebben min der oog voor de schoonheid ervan. Zij hebben een slechte tijd. Schol eksters, wulpen, de bonte strand- loper en de zilverplevier krijgen te maken met een keiharde bodem waaruit weinig meer te peuren valt. De hardnekkige scholeksters zoeken verder richting de water lijn, maar sommige vogelsoorten die hier overwinteren, wordt het teveel. Zij trekken verder richting Frankrijk. Sommige mensen trek ken ook weg. En terwijl de gips- vluchten uit de wintersportgebie den al weer op gang gekomen zijn, wordt het op de schorren steeds rustiger. Per 1 januari kreeg de nieuwe orga nisatie van de twee Danisco-vesti- gingen vorm. Danisco Groko Foods (producent van diepvriesgroenten, aardappelprodukten, kant-en-klaar maaltijden en soepen) te Zundert en Danisco Foods (fabricant van kro kant gebakken uitjes) te St. Maar tensdijk gaan sinds de jaarwisseling samen verder onder de naam Danis co Foods. Beide bedrijven maken deel uit van het Deense voedings middelen- en verpakkingsconcern Danisco uit Kopenhagen. Danisco is een beursgenoteerde onderneming, dat met een omzet van zo'n 4,6 mil jard gulden ongeveer even groot is als de Nederlandse bedrijven CSM en Suiker Unie samen. Op dit moment worden de bakactiviteiten voor uien geconcentreerd in St. Maartensdijk. Volgens inkoper C. Traas is dat goed nieuws voor de bestaande en toekomstige contract telers van uien. "In de twaalf jaar dat we hier actief zijn, is er nauwelijks verloop geweest onder onze toeleve ranciers. De samenwerking bevalt van beide kanten", zegt Traas De werkgelegenheid in de productie neemt dus toe, maar wat leiding en administratie betreft, moet St. Maar tensdijk een veer laten omdat het hoofdkantoor van Danisco Foods per 1 januari in Zundert is gevestigd. Door de activiteiten in één vennoot schap onder te brengen, verwacht Danisco met een grotere doelmatig heid de resultaten te verbeteren. De vakbonden zijn op de hoogte gebracht van het samengaan van de twee Danisco-vestigingen, waarover de ondernemingsraad een positief advies had uitgebracht. Zullen er in St. Maartensdijk dit voorjaar 45 mensen in dienst zijn, Zundert telt 220 medewerkers in vaste dienst met in het seizoen nog 100 tot 150 tijdelijke krachten erbij. In St. Maartensdijk is de nabrander die de kwalijke geuren moet voor komen, inmiddels geïnstalleerd. En als de tijdens de kerstvakantie bevroren leidingen hersteld zijn en de afwerking van de nieuwbouw voortgezet kan worden, kan de pro ductie omhoog. De afzet van gebakken uitjes groeit jaarlijks met zo'n vijf tot tien pro cent. Danisco bedient de voedings middelenindustrie, de catering en consumenten. De laatste twee gebruiken gebakken uisnippers met name als strooisel over diverse gerechten. De industrie past het pro duct toe in uienbrood, gedroogde soepen en vleeswaren. "De Denen strooien ons product over hotdogs, de Duitsers houden van uienbrood, de Belgen verwerken het in paté en bij ons hoort het bij de rijsttafel", zegt directeur Van Meel. Behalve in West-Europa en Noord- Amerika zoekt Danisco groei in de landen rond de Middellandse Zee. Israël wordt al bediend met koosjer gebakken uitjes. In andere Mediter rane landen onderzoekt het bedrijf welke toepassingen het meest kans rijk zijn om vervolgens het product gericht te verkopen. Gezien de sterk op en neer gaande prijzen van uien, wordt het grootste deel door Danisco op contractbasis gekocht. "We hebben zo'n vijftig contracttelers die vijftig ton per hec tare leveren voor een vaste prijs", legt inkoper Traas uit. "Bij een lage re opbrengst is er geen leverings plicht. Dit dekt 80 procent van onze vraag. In 1996 was die 12.000 ton, in 1997 waarschijnlijk 20.000 ton. De resterende 20% kopen we in tegen de dan geldende marktprijs, veelal eveneens bij onze contractte lers. Uiteraard maken we bepaalde afspraken over de geteelde rassen, de bemesting en de voorvruchten." Directeur Van Meel vult aan, dat er uitsluitend met Nederlandse telers gewerkt wordt. "Van enorm belang is het drogestof-gehalte, dat tussen de 11 en 14% moet liggen. Bij een te laag gehalte krijgen we het product niet krokant, bij een te hoog droge stof-gehalte, neemt het product teveel olie op en kan de productie lijn verstopt raken. Natuurlijk zijn ook de vorm en de huidvastheid van belang in verband met het schilver- lies." Danisco produceert 11 maanden per jaar. Het seizoen begint in juli met vroege tweedejaars plantuien en ein digt half juni met zaaiuien uit de mechanische koeling. "Daarbij doemt het probleem op, dat de beste bewaaruien door hun goede huis vastheid ook het hoogste schil ver lies geven. Maar die twee aspecten zijn waarschijnlijk onlosmakelijk met elkaar verbonden", zegt Van Meel. Volgens inkoper Traas is de ideale zaaiui voor Danisco een ui met de drogestof van Hyduro en de huid van Hyton. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Advertentie I.M. Inschrijvingen in het Handelsre gister van nieuwe bedrijven op Tholen en St. Philipsland vanaf 2 tot en met 27 december 1996. Allied Mineral products inc., Mean derlaan 49, activiteiten met betrek king tot verkoop en verlenen van service in verband met producten van Allied Mineral Products ine. J.S.T. Tholen, Slabbecoornweg 66, transportbedrijf, 2-4 werkzame per sonen. Van Voorst transport, Veerstraat 61, 1 werkzame persoon. J.J.M. Bosters holding b.v., Molen weg 29, houdstermaatschappij, geen werkzame personen. J.M. Maat holding b.v., Veilingweg 15, houdstermaatschappij, geen werkzame personen. Indoor Karting Smalstad b.v. i.o., Schakelweg 2, exploitatie kartbaan, buffetexploitatie in sportkantine, 2- 4 werkzame personen. Rina's haarmode, Deestraat 14, am bulant dames- en herenkappersbe- drijf, geen werkzame personen. K.C. Dekker, Paasdijkweg 27, land- bouwsmids-, kachelsmids-, gas- en waterfitters- en centrale' verwar- mingsbedrijf, alsmede kleinhandel in landbouwwerktuigen en -machi nes, 1 werkzame persoon. Nog steeds is er geen uitspraak in de beroepszaken bij de Raad van State over de varkenshouderijen op Tho len. Op 7 oktober behandelde de meervoudige kamer onder voorzit terschap van staatsraad Bakker de beroepen van C.P. de Rijke uit Tho len, Budelpack uit Poortvliet en H.G.B. van Genugten uit Best. De laatste is de exploitant van de var kenshouderij die inmiddels aan de Bram Groenewegeweg in Poortvliet is verrezen. Deze aanvraag is als voorbeeld genomen voor alle andere nieuwe intensieve veehouderijbe drijven op Tholen. De Raad van Sta te zou binnen zes weken na 7 okto ber uitspraak doen, maar op dit moment is die er nog niet. "De rech ter is onafhankelijk en laat zich niet opjagen", zegt een woordvoerder van de Raad van State. Zeven judoka's van de centrale judover eniging eiland Tholen (CJET) zijn in de prijzen gevallen op een kersttoernooi van judoclub Yoshi uit Bergen op Zoom. De CJET deed met acht leden mee aan de wedstrijden. In de klasse tot twintig kilo gram legde David van Esch uit Scherpe nisse beslag op de eerste plaats. Zijn plaatsgenoot Michael Polderman werd derde. In de klasse tot dertig kilo behaal de Kim Heijboer uit Sint-Annaland eveneens een derde plek. Sandra West dorp uit Sint-Annaland werd tweede in de categorie tot 45 kilogram. Martijn Vroegop uit Sint-Maartensdijk won zil ver bij de klasse tot 47 kilo en Robin Vroegop werd tweede in de categorie tot 50 kilogram. Ilonka van Vossen uit Sta- venisse werd tenslotte tweede in de klas se tot 58 kilo. Chantal Polderman uit Scherpenisse viel net buiten de prijzen. De CJET organiseert op 25 januari een judowedstrijd in sportzaal Haestinge in Sint-Maartensdijk. De wedstrijden beginnen om tien uur. Op deze dag wordt ook de selectie bekend gemaakt voor de Benelux-kampioenschappen die op 1 maart worden gehouden in het Belgische Tongerloo.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1997 | | pagina 11