Provincie Zeeland Subsidie natuurmaand Landinrichting bezien St. Philipslandse melkers leggen zich meer toe op fondvluchten IF Koersballen voor ouderen Eerste prijs M. Akkermans Verlies voor Emergo 2 en C Remco Geuze naar wk vissen Sportuur voor gehandicapten TVT Tholen Piet Hage snel Maandag 30 december 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Nieuwjaarsreceptie Het provinciaal bestuur van Zeeland en zijn medewerkers wensen alle burgers en relaties een gelukkig en voorspoedig 1997 a "MEULVLIET" THOLEN Duel gestaakt P. Wagemaker en L. Reijngoudt winnen tenoonstelling Vredesduif Steeds meer Sint-Philipslandse duivenmelkers gaan zich toeleggen op de langere fondvluchten. Voor de kortere ligt het voormalige eiland niet erg gunstig en de resulta ten op vooral de dag- en overnachtfonds zijn goed. Dat vertellen P. Wagemaker en L. Reijngoudt die zelf ook op de fondvluchten uitkomen. Zij wonnen zaterdag de jaar lijkse tentoonstelling van De Vredesduif. Snerttocht trekt leuke deelname Japanners Raakt je van binnen Uitslagen Schippers fel tegen sluiting Sluiting provinciale gebouwen Berdien amuseert 340 luisteraars Kerst wedstrijd schietvereniging Abdij In juni wordt Zeeland Natuur maand gevierd. In de opmaat naar het zomerseizoen wor den natuur en recreatie zo samengebracht en gepresen teerd dat het aantrekkelijk is van elders naar Zeeland te komen en voor wie er al is niet naar elders te gaan. De provincie heeft 165.000 gulden beschikbaar om bij te dragen in het welslagen van die opzet. Tot 1 februari kunnen subsi- die-aanvragen voor activitei ten in Zeeland Natuurmaand worden ingediend. De activiteiten moeten zo'n kwali teit hebben dat zij zowel bijdragen aan het groene imago van Zeeland als aan de verlenging van het toeristenseizoen. Bovendien moet het om nieuwe initiatieven gaan, die gebaseerd zijn op een profes sionele organisatie en die kunnen rekenen op voldoende draagvlak binnen de regio of de gemeente. De activiteiten moeten in juni hun beslag krijgen of in elk geval hun hoogtepunt in die maand bereiken. Het spreekt voor zich dat met de activiteiten op geen enkele manier schade aan de natuur wordt berokkend. Verder kijken gedepu teerde staten naar de totaliteit van het aanbod om een zo gevarieerd mogelijke presentatie over de hele provincie te verkrijgen. Plannen kunnen ter toetsing wor den voorgelegd aan de kerngroep van Zeeland Natuurmaand. In de plannen moeten een projectbe schrijving, een begroting en een dekkingsplan zijn opgenomen Voor 1 maart beslissen gedepu teerde staten op de subsidiever zoeken, waarbij zij gebruik maken van het advies van de kerngroep. Aangetekend moet worden dat een positief advies van de groep niet automatisch hoeft te leiden tot een positieve beslissing van gs. De provinciale subsidie is in beginsel nooit hoger dan de helft van de totale kosten. Alleen als initiatieven met kop en schouders boven het gebodene uitsteken, kunnen gs van die regel afwijken. De promotie van alle activiteiten in Zeeland Natuurmaand wordt centraal georganiseerd. Locale promotie die specifiek op één project is gericht, kan alleen in overleg met de kerngroep worden gevoerd. De kosten ervan worden slechts bij hoge uitzondering meegenomen in de subsidie. Twee criteria zijn voor 1997 aangescherpt: commerciële (bedrijfs)activiteiten en inves teringskosten worden niet gesubsidieerd. Subsidie-aanvragen kunnen tot 1 februari worden inge diend bij: Projectorganisatie Zeeland Natuurmaand, p/a Bureau voor Toerisme Zeeland, postbus 292, 4330 AG Middelburg. Nadere informatie kan worden gevraagd bij projectleider P. Brouwer van de stichting Recreatiewerk Zeeland, tel. 0118-642100. Het provinciaal bestuur houdt zaterdag 4 januari Nieuwjaarsre ceptie. Het statenzaalcomplex staat van 16.00 tot 18.00 uur open en iedereen is er van harte welkom. Wie met de auto komt, wordt geadviseerd te parkeren in de omgeving van de Abdij en op het Damplein. Het Abdijplein is voor parkeren niet beschikbaar. Nieuws Het is tijd om een onderzoek in te stellen naar de positie van landinrichtingsprojecten als onderdeel van de vernieuwing en inrichting van het platte land. De landinrichtingsprojecten Aardenburg en Biervliet zijn afgestemd, nadat die voor IJzendijke/Hoofdplaat en Axel het maar net haalden. Die situ atie duidt erop, dat de land bouw niets of althans niet veel meer ziet in het instrument van grondruil onder gelijktijdi ge nieuwe bestemmingen van omliggende gronden. Gedeputeerde staten willen samen met de dienst Landinrichting en Beheer Landbouwgronden (LBL) en de LTO-raad Zeeland een evalu atie-onderzoek uitvoeren en aan de hand daarvan nieuwe lijnen uit zetten voor de inrichting van het landelijk gebied. Aan de statencommissies ruimtelij ke ordening, economie en alge meen bestuur wordt gevraagd het provinciale aandeel in de kosten, wat neerkomt op 60.000 gulden, te dekken uit het economisch en toeristisch ontwikkelingsfonds. Ook BLB draagt bij in de kosten. De LTO-raad zal via een van zijn deelnemers de officiële opdracht voor het onderzoek doen. Uit de eerste informatieronde na de afstemming van het project Aardenburg, waarin gesprekken zijn gevoerd met vertegenwoordi gers vanuit de landbouw en de natuur, met landinrichtingscom missies en diverse overheidsin stanties kunnen al enkele conclu sies worden getrokken. Bij de landbouw ontbreekt het perspectief op de toekomst, wat mee wordt ingegeven door gebrek aan vertrouwen in de overheid in het algemeen en in de landinrich ting in het bijzonder. Bovendien speelt in Aardenburg dat veel grond in eigendom is bij mensen WÊÊKKÊÊKÊm WWHMilBii—aw wmmmmm jÊÊÊÊSU Twee wedstrijden in de Meulvlietcompe- titie gingen zondag niet door. De partij van Sporting Maroc tegen Stal land werd gestaakt wegens onregelmatigheden. De strafcommissie buigt zich nog over de zaak. l'Esperance, dat al meer met spe lerstekorten te maken had, kon ook deze keer niet voldoende mensen op de been brengen en daarom ging de wedstrijd tegen Hof van Holland eveneens niet door. Bij de duels die wel gespeeld wer den, vielen er weinig verrassingen. Het ging om de returnwedstrijden van 6 oktober. Verloor in oktober Kaai Boys in de B-poule nog met 4-1 van Hof Boys, deze keer won de Sint-Maartensdijkse ploeg met 8-6. Calellas verloor (net als de vorige keer) van The Pub. Het werd 4- 7. Pinocchio had wederom geen moeite met Standaard Tholen en won met 8-3. In poule A werd Smit Boys voor de tweede keer dit seizoen geklopt door Kaai met 2-8. The Limit won met 5-3 van Noordpoort. In oktober bleven deze twee ploegen nog op 5-5 steken. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. D. Pigmans en mevr. S. Hoven 14 p; mevr. C. Waasdorp en A. Verkamman 13 p; mevr. F. Schellinger en mevr. R. Burrows 12 p; mevr. R. Nagtegaal en J. Boogaart 12 p; mevr. Y. Verkamman en J. Geuze 10 p; mevr. M. Schot en D. Schellinger 9 p; mevr. A. Bal en J. Bal 6 p; M. Batenburg en L. Soomers 5 p. Op het indoorconcours in Goes heeft Marjolein Akkermans uit Sint-Annaland een eerste prijs behaald met haar pony Misty in de L-dressuur. De jury beloonde de combinatie met 162 punten, voldoen de voor een winstpunt. Heel wat pony combinaties gingen de mist in omdat de paarden bang waren voor de juryhokjes. Maar Misty was dat niet en daardoor reed Marjolein een nette proef. Hmergo begon goed aan de wedstrijd tegen SKNWK. De strijd ging gelijk op; via doelpunten van Arie Jansen en Jos Oostdijk werd het 2-2 maar SKNWK liep uit omdat de ploeg beschikt over een goed afstandsschot en een fel fysiek spel, waartegen de scheidsrechter niet optrad. De stand na de eerste helft: 8-2. Emergo kreeg na de rust iets meer vat op het spel waardoor ook de aanvallen ver beterden. Door doelpunten van Jasper van der Linden (3x) en Renate Breure kwam de eindstand 14-6 op het bord, een terechte maar enigszins geflatteerde overwining voor SKNWK. Emergo C verloor ruim van Korbatjo Cl uit Oud-Beijerland. Voor de rust kon de schade door goed verdedigend werk van Emergo beperkt blijven tot één punt ver schil in het voordeel van Korbatjo. Na de pauze lieten de spelers van de ploeg uit Sint-Maartensdijk de koppen hangen waarna de Korbatjo naar hartelust kon scoren: 7-0. Remco Geuze mag volgend jaar zijri" hengel uitgooien in het Kanaal. De 16-jarige Vossemeerder plaatste zich zaterdag voor het wereldkam pioenschap kustvissen jeugd, dat in augustus wordt gehouden in het Noord-Franse Dieppe. De visser van 't Scharretje werd enkele jaren gele den ook al eens nationaal jeugdkam pioen. De wedstrijd werd gehouden op het strand bij Dishoek, dat onder een dikke sneeuwlaag lag. Met de kou viel het nog mee, omdat de wind vanachter de duinen kwam. Vijftien jeugdige vissers, waaronder vier Tholenaren, kwamen in actie voor vijf plaatsen in het w.k.-team. Rem co eindigde op de tweede plaats met zeven klassementpunten. Hij ving in de eerste wedstrijd één vis van 29 cm, in de tweede twee vissen van respectievelijk 17 en 21 cm. Theo Rijnberg van de Oosterscheldevis- sers werd negende met 15 punten, zijn clubgenoot Jeroen Vermaas elf de met 16 punten. Johan Suurd van de Zeebaars uit Scherpenisse sloeg geen enkel visje aan de haak. Hij werd daardoor 13e met 18 klasse- mentspunten. Twee niet-Thoolse leden van 't Scharretje - Roel de Waal uit Rotterdam en Wesley Wouts uit Bergen op Zoom - vielen evenmin in de prijzen. Wouts werd twaalfde met 17 punten. De Waal deelde de vierde stek met twee ande ren 10 punten), maar viel net buiten de prijzen omdat hij van de drie de minste centimeters vis had gevan gen. Turnvereniging TVT uit Tholen begint in het nieuwe jaar met een sportuur voor lichamelijk gehandi capten. Daarbij krijgt de vereniging steun van de gemeente en de Zeeuw se sportraad. Uiteindelijk moet TVT zelf de totale verantwoording voor het project gaan dragen. Tot dan toe krijgt de vereniging begeleiding van de gemeente via Robert Metske. Deze Vossemeerder is student aan de sportopleiding CIOS. De dames Rianne Geluk en Anjo van de Klun- dert begeleiden de gehandicapten vanuit TVT zelf. Er zal gesport wor den naar de wensen en mogelijkhe den van de deelnemers. Aanvanke lijk is dat recreatief, maar later kan er ook meer prestatiegericht gesport worden. Het sportuur gaat op dins dag 6 januari om acht uur van start en wordt dan om de twee weken gehouden. Men kan twee proefles sen volgen. Daarna kan men verder als lid van de vereniging. Voor aan gepast vervoer kan contact opgeno men worden met mevr. Mosch tel. 0166-672511. En voor vragen kan men bij de gemeente terecht of bij TVT. De Vredesduif is met haar 45 leden (waarvan dertig vliegende) één van de grootste, zo niet dè grootste, post duivenvereniging van de gemeente Tholen. Het gros van de leden vliegt inmiddels op de langere (fond) vluchten. "Eerst was dat nog veel minder, maar de resultaten van degenen die eraan mee deden, waren zo goed dat er steeds meer zijn over gestapt", vertelt Wagemaker. Hij heeft in totaal 55 duiven in zijn hok zitten. En zijn winnende duif, een jarige doffer, heeft al heel wat kilo meters gevlogen. "Hij werd bijvoor beeld eerste van de vereniging op Bordeaux en zesde totaal van Zee land. Het is heel verwonderlijk dat hij er nog zo goed is uitgekomen. Want er raakt al snel een veertje beschadigd tijdens het transport ofzo. Maar hij is in prima conditie gebleven." En dat bleek ook, want keurmeester J. Sinke uit Yerseke gaf 92,5 punten aan de doffer, gemid deld 18,5 punten per onderdeel. Het maximum is 93 punten, maar dat Bij acht graden onder nul waagden zich zaterdagavond in Oud-Vosse- meer nog 134 wandelaars op de baan. De deelname aan de vierde snerttocht van wandelsportclub Vosmeer viel daarmee helemaal niet tegen. Wél besloot de organisatie de route van 10 km te schrappen van wege de kou. Iedereen wandelde nu 5 km door en in de directe omgeving van het dorp. Onderweg kwamen de deelnemers verschillende figuren tegen die ze moesten raden. Zoals de kerstman, vadertje tijd, zwarte piet, de paashaas en spoken. Ook kreeg ieder diverse versnaperingen: war me chocolademelk, een oliebol en bij terugkeer natuurlijk erwtensoep. Piet Hage uit Scherpenisse noteerde in de kerstloop van Rhoon een snel le tijd van 59.34 minuten! De 15 km. lange wegwedstrijd over 1 ronde vond plaats met een stormachtige oostenwind en temperaturen onder nul. wordt maar zelden gegeven. Vol gens Wagemaker is de winnende doffer eigenlijk een Limburgse duif. "Zijn vader heb ik gekocht op de tentoonstelling en komt van Jean Hassoel en de moeder is afkomstig van C. Verwijs hier uit Sint-Philips- land, maar die heeft ze weer van J. Cobben, ook uit Limburg", legt Wagemaker uit. "Het bleek een gou den koppel, want er zijn echt alle maal goede duiven uitgekomen." Wagemaker heeft in de loop der jaren een echt kennersoog gekregen voor goede duiven. "Ik hoef maar langs de kooien hier op de tentoon stelling te lopen en ik pik er zo de goede en minder goede uit. Dat zie je gewoon. Ook in mijn eigen hok. Als de deur nog maar op een kiertje staat, weet ik het al als er met een duif iets mis is." L. Reijngoudt had op de tentoonstel ling van de Vredesduif de mooiste duivin. Deze jarige duivin is ver wend. "In het eerste jaar heeft ze alle vluchten meegedaan, maar daarna is ze binnen gebleven. Ook de andere duiven krijgen een goede verzor ging. Als de laatste vluchten geweest zijn, zet ik ze op erwtenstro en dan komen ze weer lekker op krachten", zegt Reijngoudt. "En uit vliegen doen ze dan niet veel meer." Hij kweekte de winnende vogel uit een vader afkomstig uit de hokken van S. de Hoogh uit Oosterhout en een eigen duivin. "De overgrootva der van deze duivin werd in 1992 de 45e nationaal op St.Vincent en 26e op Dax. Dat was echt heel goed", zegt Reijngoudt. "Er werd toen veel geld voor geboden, maar aanvanke lijk wilde ik hem niet wegdoen. Het jaar erop is hij wekenlang kwijt geweest. Dan ben je er wel even ongerust van hoor. Maar hij kwam terug, met zijn kop en borst onder de olie. Toen heb ik hem via iemand in Steenbergen alsnog naar Japan ver kocht." Reijngoudt - die dertig dui ven op hok heeft - vertelt dat veel goede duiven uit Nederland naar het buitenland verdwijnen en met name naar Japan. "Als je nationaal goed meedoet, staan er de volgende dag Japanners aan je deur. Daar is de duivensport heel levendig. Vooral L. Reijngoudt en P. Wagemaker wonnen de tentoonstelling van de Vredesduif in St. Philipsland. onder de rijke mensen. Voor een eerste nationaal op Bordeaux of Dax wordt soms een paar ton betaald. En voor de iets mindere toch ook al gauw enkele tienduizenden gul dens." Maar Wagemaker en Reijngoudt geven toe dat een hoge rangschik king op een nationale vlucht voor een melker meestal maar eens in de paar jaar voorkomt. "Als een duif als eerste van Zeeland op een kortere vlucht zit, dan vergeet je dat vrij snel weer. Maar als je goed presteert op een fondvlucht en dan ook nog nationaal, dat raakt je van binnen. Dat blijft je altijd bij en daar teer je een hele poos op", legt Wagemaker uit. "En ik moet zeggen dat er op Sint-Philipsland goed gevlogen wordt voor zo'n klein plekje." Beide kwekers zien met lede ogen de duivensport afnemen. De hoge kosten en de concurrentie van ande re sporten en vrijetijdsbesteding zor gen ervoor dat er nauwelijks jeugd in de verenigingen stroomt. Maar de Vredesduif heeft nog niet te klagen. Voor de tentoonstelling werden bij voorbeeld 157 duiven ingezet. Dat waren er aanzienlijk meer dan vorig jaar toen er zo'n 120 vogels gekeurd werden. De tentoonstelling vormt de afsluiting van het vliegseizoen. De kampioenen zijn bekend en de dui ven krijgen rust. "Het is sowieso wat riskant om de duiven in de winter veel te laten vliegen", zegt Wagema ker. "In het Rammegors zitten veel roofvogels. In de zomer hebben die wel genoeg te eten, maar in de win ter veel minder en dan pakken ze graag een duif." Reijngoudt kan dat beamen. "Ik heb er zelfs wel eens één van schoorsteen naar schoor steen zien gaan. Net als een kraai. Om te loeren op de duiven. Dus dan loop je een grote kans om er eens één kwijt te raken." Op de tentoonstelling werden hoge punten uitgedeeld door keurmeester Sinke. Soms scheelde het maar een kwart puntje tussen de eerste en tweede plaats. Een beetje ruige nek, een gespleten pennetje. Het telt alle maal mee. Wagemaker deed met zes duiven mee en pakte twee keer een prijs. Reijngoudt had van de tien duiven drie prijzen. J. van Domme len pakte de meeste prijzen waaron der drie eerste. Maar de doffer van Wagemaker en de duivin van Reijn goudt werden door de keurmeester als mooiste van de tentoonstelling gekozen. De uitslagen zijn: Oude doffers: 1 gebr. Reijngoudt; 2 M. Meijer en Zn.; 3 J. Reijngoudt en Zn.; 4 A. Kot; 5 comb. Reijngoudt; 6 C. Verwijs; 7 C. Verwijs; 8 gebr. Reijngoudt. Oude duivinnen: 1 S. Vermaas en Zn.; 2 J. Capelle (Oud-Vossemeer); 3 G. Walpot; 4 J. Capelle; 5 C. Die- leman; 6 comb. Reijngoudt. Jarige doffers: 1 P. Wagemaker; 2 P. Wagemaker; 3 M. Meijer en Zn.; 4 L. Reijngoudt; 5 J.D. Quist; 6 J. van Dommelen. Jarige duivinnen: 1 L. Reijngoudt; 2 A. van Daalen (Oud-Vossemeer); 3 S. Vermaas en Zn. (Sint-Anna land). Jonge doffers: 1 J. van Dommelen; 2 A. Vermaas; 3 J. Capelle; 4 G. Walpot; 5 M. Meijer en Zn.; 6 L. Reijngoudt; 7 J. van Dommelen; 8 comb. Reijngoudt; 9 comb. Reijn goudt. Jonge duivinnen: 1 J. van Domme len; 2 A. Kot; 3 C. Verwijs; 4 M. Meijer en Zn.; 5 C. Verwijs; 6 A. van Daalen; 7 R. Noorthoek. Late doffers: 1 J. van Dommelen. Late duivinnen: 1 A. Vermaas. De Sint-Philipslandse schippers leg gen zich niet neer bij een sluiting van de haven. Vrijdag tijdens de jaarvergadering van Schuttevaer zei voorzitter A.W. Beurkens dat de gegevens van de gemeente niet kloppen. Die overweegt sluiting omdat de kosten de baten verre overtreffen. De komende jaren zou den tonnen geïnvesteerd moeten worden, maar uit het havengeld kan niet eens de vergoeding van de havenmeester bekostigd worden. Het afdelingsbestuur van Schutteva er is na onderzoek ter plaatse tot de conclusie gekomen dat de verbete ringen die de gemeente in de meer jarenraming heeft opgenomen, hele maal niet nodig zijn. Uitdiepen zou al voldoende zijn, bovendien zou den dan meer schepen de haven kun nen aandoen. Afgelopen zomer moest de havenmeester bijvoorbeeld zand- en grintschepen naar elders doorverwijzen. Hoofdbestuurslid C. v.d. Broek uit Terneuzen noemde de berekeningen van de gemeente sug gestief: ze zouden zijn gemaakt om de opheffing van de haven te bevor deren. Richting gemeente klonk ver der het verwijt dat die weinig of niets doet om de inkomsten uit de haven te vergroten. Zoals aanver wante bedrijven aantrekken. Aan een voorstel van burgemeester en wethouders over de toekomst van de haven wordt nog gewerkt. In de loop van volgend jaar zal de com missie openbare werken erover adviseren. Burgemeester Van der Munnik hield de aanwezige Schutte- vaer-leden voor, de procedure goed in de gaten te houden. Havenmees ter mevrouw Ruitenberg riep de schippers op, hun thuishaven wat vaker aan te doen. "De meesten van u heb ik de afgelopen twee jaar niet in de haven gezien", zei ze. Op dit moment liggen zes schepen in de Sint-Philipslandse haven. "Ik zou me een wees voelen als ik hier niet meer kan afmeren", aldus F. Kosten. die buiten het gebied wonen. Verder blijft de landbouw te lang in het ongewisse over de toedeling van gronden: alle andere elemen ten uit de projecten liggen vast, maar de individuele agrariërs moe ten maar afwachten en zij vinden dat zij als het ware in een zwart gat stappen. De afgestemde projecten liggen nu stil. Aan de hand van de uitkom sten van het onderzoek wordt bezien hoe op termijn kan worden verder gegaan. Het onderzoek, dat extern wordt uitgevoerd, moet aan het licht brengen welke behoeften en wen sen er bij de diverse landbouwbe drijven en bij de andere gebrui kers in het gebied leven voor de vernieuwing en inrichting van hun omgeving. Nagegaan moet worden welke varianten kunnen worden toegepast op de uitruil van gronden. Met de uitkomsten van beide deelaspecten, samengevoegd met die van de evaluatie-Aardenburg, moet een voorstel worden gefor muleerd op basis waarvan de landinrichting voor alle partijen weer profijtelijk kan werken. Het informatiecentrum van de pro vincie, Abdij 9, Middelburg, is voor bezoekers gesloten op donderdag 2 en vrijdag 3 januari. De mede werksters inventariseren het voorlichtingsmateriaal. Het cen trum blijft telefonisch wel bereik baar: 0118-631400. Maandag 6 januari zijn de provin ciale gebouwen in Middelburg - de Abdij en Het Groene Woud - vanaf 15.30 gesloten. Op dat tijdstip begint de nieuwjaarsbijeenkomst voor het provinciaal personeel. Met 340 belangstellenden boekte' Uit op Tholen vrijdagavond het drukste culturele evenement van dit jaar. Trekpleister was Berdien Sten- berg, die in de Wellevaete te St. Annaland met 'A Christmas tradi tion' velen amuseerde. Dat kwam mede door de uitmuntende sopraan Barbara Lok en het twaalf leden tel lende orkest. Voor Berdien Stenberg, die haar koperen jubileum als fluitiste vierde en inmiddels twee kinderen heeft, was het een weerzien met St. Anna land. Acht jaar geleden was ze ook in de Wellevaete, zo had ze bij aan komst nog in het fotoboek van het beheerderspaar Van Maaren gezien. Voor de pauze liet ze muziek horen uit o.a. de musicals The Westside Story en The Sound of Music. In het tweede deel kwamen de kerstnum mers aan bod, o.a. uit Hongarije en Amerika. Magnifiek was onder meer Merry Christmas, waarbij de rillingen over het lijf van de luiste raars liepen, bij het zingen van Bar bara Lok. Met wisselende kleding, rook- en lichteffecten was er een goede entourage. En de zeer profes sionele Berdien Stenberg kan net zo goed het programma aan elkaar pra ten als op de fluit spelen. Een leuke, spontane vrouw, die als echte enter tainer op het podium staat en het publiek waar voor zijn geld geeft. De aankleding van de sportzaal was soberder dan de bezoekers van de donateursavonden van Accelerando gewend zijn, maar dat is een wens voor het volgende concert. De inhoud klonk echter als een klok en na het staande, daverende applaus kwam de toegift 'Stille nacht' als een schot in de roos. Menigeen genoot thuis na. Onder meer door het belui steren van een c.d., die Berdien Stenberg in de pauze en na afloop signeerde. De beheerscommissie van de Wellevaete was mede-orga nisator van dit muzikale evenement van Uit op Tholen. Schietvereniging Prinses Juliana uit Scherpenisse hield vrijdag en zater dag haar kerstwedstrijd. Er deden 47 schutters mee, waarvan tien bij de jeugd. De meesten kwamen uit in de klassen H en A. Klasse C was het minst bezet. Op de attractiebaan wonnen A. Lindhout uit Scherpenis se en L. Hage uit Stavenisse, net als vorig jaar. Bij de senioren waren de uitslagen in de klasse H en A: 1 A. Potappel (Scherpe nisse) 194 p; 2 M. Dorst (Stavenisse) 194 p; 3 P. Priem (Stav.) 194 p; 4 A. van Mil (Poortvliet) 190 p; 5 L. Bijnagte (Scherp.) 188 p; 6 P. de Groen (Pvl.) 187 p; 7 M. Schot (Pvl) 186 p; 8 T. Geuze (Scherp.) 185 p; 9 C. Boot (St.Annaland) 185 p; 10 J. Rijstenbil (Scherp.) 180 p; 11 M. van Oudenaarde (Pvl.) 180 p; 12 A. Knuist (Stav.) 176 p. Klasse B: 1 J. Poot (Scherp.) 189 p; 2 C. Potappel (Stav.) 189 p; 3 H. Bovenschen (Scherp.) 188 p; 4 J.A. van Tiggele (Pvl.) 186 p; 5 M. Free (St.An.) 186 p; 6 L. Hage (Stav.) 186 p; 7 J. van Oudenaarde (Pvl.) 184 p; 8 A. Bijnagte (Scherp.) 184 p;9W. Kuipers (Scherp.) 183 p; IOJ.de Graaf (Scherp.) 183 p; 11 C. Dekker (Pvl.) 180 p; 12 J. Hage (Pvl.) 179 p; 13 C. van Oeveren (Scherp.) 178 p; 14 D. Lindhout (Scherp.) 176 p; 15 M. Bolier (Scherp.) 175 p. Klasse C: 1 J. van Houdt (Scherp.) 179 p; 2 A. Lindhout (Scherp.) 175 p; 3 A. Goudzwaard (Pvl.) 173 p. Klasse D: 1 D. Bolier (Scherp.) 181 p; 2 C. v.d. Slikke (Scherp.) 179 p; 3 M.J. Oostdijk jr. (Scherp.) 178 p; 4 A. Hulter- mans (Scherp.) 167 p; 5 M.J. Oostdijk (Scherp.) 163 p; 6 A. Sebregts (Scherp.) 147 p; 7 F. Peijen (Scherp.) 138 p. Jeugd klasse I: 1 Patrick Poot (Scherp.) 94 p; 2 Leen Potappel (Stav.) 89 p; 3 Rini Neien (Stav.) 89 p; 4 Arjan v.d. Slikke (Scherp.) 87 p; 5 Patrick Priem (Stav.) 86 P- Klasse II: I Benny Vogel (Scherp.) 89 p; 2 Maarten Joppe (Scherp.) 84 p; 3 Maarten van Oeveren (Scherp.) 83 p; 4 Richard Poot (Scherp.) 75 p; 5 Marco Menheere (Scherp.) 74 p.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 23