Heemschut in klankbordgroep voor buitengebied Strengere controle op illegaal bouwen 1 KLAVERJAS Plaatselijk nieuws VISSER DE GOUDEN LEEUW VERF NODIG? Zwikker: raad begrijpt VVV kwestie niet Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT Maandag 23 december 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 2 Tholen Kerkeraad aangepast Zang- en nachtdienst Kalligrafie Oud- Vossemeer Vacatures kerkeraad blijven Biljarten Kerst en afscheid Sint- Annaland Zilveren kerstviering chr. school eindejaars wedstrijd P.M. Gunter kerkvoogd Kerstviering Anbo Diaken Guequièrre stopt Automobiliste onwel Scherpenisse Kerstviering Poortvliet Verkiezing notabelen Kerstviering Èevliet Sint- Philipsland Gras niet verpacht L.C. Vroegop treedt af Vossemeerder mag vijftien maanden geen autorijden Dit alles bij' uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland PvdA stelt minder agrariërs voor De PvdA vindt vier landbouwvertegenwoordigers in de klankbordgroep die bij de herziening van het bestem mingsplan buitengebied betrokken wordt, wat veel van het goede. "Ik wil er geen drama van maken, uiteindelijk gaat het om het uitwisselen van meningen, maar drie is genoeg", zei M.A.J. van der Linde donderdag in de com missie ruimtelijke ordening. Hij stelde voor om de vierde stoel te vullen met iemand die een cultuur-historische achtergrond heeft. "Ik denk daarbij aan de bond Heem schut." Openbaar Politiek blij met duidelijk beleid Bouwen zonder vergunning of in afwijking van het bestemmingplan. De gemeente gaat er harder tegen op treden. De regels moeten gehandhaafd worden en daar om is anderhalf jaar geleden een bouwinspecteur aange steld. Die gaat de naleving van regels controleren; niet langer treedt de gemeente alleen op als er klachten komen. De inwoners moeten weten waar ze aan toe zijn. Het mag niet zo zijn dat de 'deugnieten' meer rechten weten te claimen dan zij die netjes volgens de regels han delen, aldus burgemeester en wethouders. Pak even uw zakboekje Predikbeurten Weekend- diensten l De Hervormde Gemeente heeft de kerkvoogdij aangepast aan de lande lijke normen, waarbij er in de over gangsfase nog ontheffing is ver leend. De zelfstandige kerkvoogdij is verdwenen. De kerkenraad heeft drie ouderlingen-kerkvoogd be noemd: Chr. de Visser, A.L. van Vossen en W. Punt. De heren L. van Dijke, L.l. Potappel en L.M. Moer land van de oude kerkvoogdij zetten hun werk in de nieuwe situatie voort, met dit verschil, dat Van Dij ke geen president-kerkvoogd meer is, maar dat uit de ouderlingen-kerk voogd een voorzitter wordt geko zen. Formeel moet het aantal ouder lingen-kerkvoogd ook groter zijn dan het aantal gewone kerkvoogden, maar tot 31 december 1999 is er door hogere kerkelijke instanties ontheffing verleend om een derde kerkvoogd, geen ambtsdrager zijn de, te laten functioneren. De leden kunnen namen indienen voor een nieuwe ouderling in de vacature Wessels. De kerkeraad schuift daarna twee mannen naar voren, waaruit de leden 25 januari een keuze kunnen maken. In de Gereformeerde Kerk wordt morgenavond, dinsdag, de traditio nele kerstnachtdienst gehouden in samenwerking met de Hervormde Gemeente Immanuël. Aan de dienst, die om half elf begint, werkt de can- torij van de Gereformeerde Kerk mee. Voorganger is ds. W. Vermeu len uit Bergen op Zoom. Organist is W.C. van Kempen en trompettisten zijn Jaco van Dis en Job v.d. Velde. Tweede kerstdag, donderdagmor- gen, wordt in de Ichthuskerk zoals gewoonlijk de kerstzangdienst gehouden. Aan deze dienst, die om tien uur begint, werkt het Gerefor meerd gemengd zangkoor Canticum mee. Het Oosterscheldecollege begint maandag 13 januari met een nieuwe cursus kalligrafie. Kalligrafie is schoonschrift. In de cursus die zes middagen duurt, leren de deelne mers het Uncial schrift. Vanaf maandag 20 januari begint een cur sus over het Gotisch schrift. Aan melden kan bij het Oosterschelde college in Goes. A.A. Metske en G. Pladdet hebben hun benoeming tot diaken van de Hervormde Gemeente niet aangeno- men. Daardoor blijven de vacatures L.A. Berkeij en I.C. Hage bestaan. De leden kunnen tot 31 december opnieuw kandidaten indienen om kandidaten voor een stemming te kunnen presenteren. Uitslagen De Treffers. J. van Meer- P. de Leeuw 8-10, J. Etienne-M. Hendrikse 7,84-10, B. den Hollan- der-K. Hommel 10-7,05, P. Hom- mel-H. Hommel 10-4,4, D. den Hol- lander-D. van Driel 8,35-10, J. Hommel-N. Rooijakkers 10-6,5. Hoogste serie 16 car.), kortste partij (19 brt.) en beste gemiddelde (2,68) P. Hommel. Op Die Heenetrechtschool iS vrijdag het kerstfeest gevierd. Het eerste deel van de morgen stonden de kin deren in het eigen groepslokaal stil bij de kerstgedachte en waren daar na met aangepaste kerstactiviteiten bezig. Later kwamen alle kinderen samen in de versierde gemeen schapsruimte. Hier werden ze ver welkomd door leden van de ouder raad en schoolleider H. Westerweel. Ook ds. A. Snijder was aanwezig. Alle groepen hadden een lied of voordracht ingestudeerd en brachten dat ten gehore. De kinderen van de groepen 5 t/m 8 hadden kerstverha len geschreven en eerf aantal daar van werd onder grote aandacht voorgelezen. Aansluitend aan dit deel werd een broodmaaltijd gebruikt. Het was een geslaagde en sfeervolle kerstviering. Afscheid vormde de afsluiting van de bijeenkomst. Afscheid van mevr. K. van Splunter-Nederlof, die na ruim zestien jaar Die Heenetrecht school verlaat. De juf was 25 jaar werkzaam in het onderwijs. Alle kinderen hadden een afscheidsbrief geschreven, waarin ieder op zijn of haar manier juf Van Splunter alle goed voor de toekomst wenste. Maandag 30 december wordt voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De zoon van David was donderdag avond het thema van de kerstviering die de School met de Bijbel voor de 25ste keer hield in de N.H. Kerk. Directeur Baaij heette alle grote en kleine mensen welkom en dat waren er heel wat: kinderen, ouders, groot ouders en andere belangstellenden. Er was samenzang, lezing van Mat- theus 1:16-25 en tijdens het ander half uur durende programma kwa men de leerlingen uitgebreid aan bod. Met een blokfluitgroep, bij het opdragen van teksten en het zingen van lofzangen. Juf Den Braven ver telde een kerstverhaal en ds. W.C. Meeuse sloot de viering met dank gebed af, waarna staande Ere zij God werd gezongen. Wim Heijboer Lzn. zorgde voor de orgelbegelei ding. Er was nog een collecte ten bate van de school en ieder kind kreeg een boek mee naar huis. Ook jokeren en petoeten Op vrijdag 27 dec. om 20.00 uur. Er zijn FRAAIE PRIJZEN te winnen Hotel-café Voorstraat 50 Advertentie I.M. P.M. Gunter is bij de eerste verkie zingen nieuwe stijl gekozen tot kerkvoogd van de Hervormde Gemeente. Hij kreeg de meerder heid van de stemmen, waarbij E.W. van Vossen de andere kandidaat was. De verkiezing was nodig in verband met het aftreden van P.J. v.d. Repe. Ouderling D. Quist heeft zijn taak als jeugdwerkcoördinator in ver band met drukke werkzaamheden overgedragen aan Hans van Dijke. De opkomst voor de jaarlijkse kerst viering van de Anbo-soos was dins dag boven verwachting. Bijna tach tig personen waren naar Haestinge gekomen. Daar werd koffie met kerstkrans genuttigd, waarna bingo werd gespeeld. De grote verloting was bijzonder geslaagd, mede dank zij de steun van de middenstand. Rond half zes werd een keurig ver zorgde koffietafel alle eer aange daan. Na het eten volgde de kerst verloting, waarbij dhr. en mevr. De Viet de eerste en de tweede prijs in de wacht sleepten. Het was een gezellige middag. Diaken M.J.W. Guequièrre legt om gezondheidsredenen zijn ambt in de Hervormde Gemeente neer. Tot 27 december kunnen de 365 leden kan didaten indienen om een opvolger te kunnen kiezen. Een 70-jarige automobiliste uit Scherpenisse is dinsdagmiddag in een bewusteloze toestand tegen een geparkeerde auto gereden in de Westpoort. De vrouw, een suikerpa tiënte, kwam omstreeks tien over vier de Westpoort ingereden in de richting van de Bloemenlaan. Ter hoogte van de Haven raakte ze onwel en begon ze te slingeren. De auto maakte veel lawaai omdat de vrouw vol gas gaf in de eerste ver snelling en met een slippende kop peling. De vonken sloegen uit de uitlaat. Even voor de scherpe bocht in de Westpoort reed de automobi liste door een gemeentelijk plant soen en kwam op de stoep aan de linkerzijde van de weg tot stilstand tegen een geparkeerde auto. Dit voertuig raakte licht beschadigd. Onderzoek wees uit dat de vrouw buiten bewustzijn was geraakt waar door de aanrijding kon ontstaan. Bouwvakker J. Klippel van aanne mingsbedrijf Muller-Franke was in de buurt aan het werk en schoot te hulp. Hij zette de sterk verhitte motor af en belde de politie. Omwo nenden ontfermden zich over de vrouw. In de ambulance werd de vrouw behandeld. Haar auto werd later opgetakeld en weggebracht. Bij ondervraging kon de bestuurster zich niet meer herinneren hoe ze vanuit Scherpenisse naar Sint-Maar tensdijk was gereden. Vijftig plattelandsvrouwen kwamen woensdag bij elkaar om het kerst feest te vieren. Mevr. B. Hage open de de avond en las het kerstevange lie voor. Daarna genoten de dames van een buffet. Het jeugdkoor Rejoi ce uit Anna Jacobapolder zorgde voor de muzikale noot met drie lie deren voor de en drie na de pauze. Het laaste werk was 'Ere zij God' dat door alle aanwezigen werd meege zongen. Mevr. Hage bedankte ieder een die aan de avond meewerkte en wenste allen goede kerstdagen en een gezond en voorspoedig 1997. Gemeente gaan vrijdag 27 december naar de stembus. Er moet een vaca ture in de kerkenraad (diaken) wor den vervuld, waarvoor de kandida ten nog niet bekend zijn. Verder zijn er drie notabelen aftredend. M.C. v.d. Graaf en J.C.J. Bevelan der zijn weer herkiesbaar, maar J. Potter niet. De vacature wordt via een vrije stemming vervuld. Overi gens zijn sinds 1 januari 1996 de notabelen officieel verdwenen. Een en ander houdt verband met de aan passing van de kerkvoogdij, waarte gen de kerkenraad in hoger beroep is gegaan. Zolang er geen uitspraak is, willen de notabelen op de oude voet verder gaan. Er kunnen echter geen rechtsgeldige besluiten worden genomen, zodat twee gedelegeerden van de provinciale kerkvoogdijcom missie de vergaderingen bijwonen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. De leden van de Hervormde Voor de kerstviering van basis school De Eevliet waren donderdag middag een aantal moeders geko men om alle broodjes en andere lek kere hapjes klaar te maken. Om drie uur werden de tafels in de klasloka len leuk gedekt en in het kleuterlo kaal werden alle stoelen neergezet om gezamenlijk te zingen. Om vijf uur was het dan zover. Alle kinderen waren aanwezig en zongen samen diverse liedjes. De leerlingen had den ook allemaal iets ingestudeerd: een lied, toneelstukje of zelfgeschre ven gedicht. Daarna ging iedereen naar zijn eigen lokaal om daar met klasgenoten samen te eten. De moe ders zorgden voor de bediening. Om zeven uur was het feest afgelopen en alle kinderen kregen nog een verras sing mee naar huis. Een verzoek van M.J. Moerland om grasvelden, wegbermen en groen rondom het restaurant 't Veerhuis aan het voormalige veerplein bij Anna Jacobapolder te mogen pach ten, is door het dagelijks bestuur van waterschap Zeeuwse Eilanden afge wezen. L.C. Vroegop treedt per 31 decem ber om persoonlijke redenen af als kerkvoogd bij de Hervormde Ge meente. De kerkenraad maakt van de gelegenheid gebruik om nu een ouderling-kerkvoogd te laten kie zen, waarmee het beheer dan volle dig aangepast wordt aan de landelij ke eisen. De leden kunnen namen van kandidaten indienen, waarna er op 31 januari gekozen kan worden uit een voordracht van twee mensen, die de kerkenraad nog zal doen. Een 49-jarige Oud-Vossemeerder mag vijftien maanden niet achter het stuur zitten. Bovendien moet hij der tig yren dienstverlening doen en hangt hem een voorwaardelijke gevangenisstraf van twee weken boven zijn hoofd wanneer hij binnen twee jaar weer onder invloed van alcohol een auto bestuurt. Die straf deelde de Middelburgse politierech ter uit om de man in maart veel te veel gedronken had. De bloedproef wees een promillage aan van 2,61, ruim vijf keer de toegestane 0,5 mil ligram. De Vossemeerder had met opzet zoveel gedronken, zodat de reclassering in Goes hem beslist in een psychiatrisch ziekenhuis zou laten opnemen. Volgens recreatie-ondernemer H. Zwikker begrijpen sommige raads leden de VVV-kwestie niet goed. "In feite betaalt niet de gemeente de subsidie aan de VVV, maar de toe risten, want die brengen 250.000 gulden toeristenbelasting in het laadje. Daar worden allerlei leuke dingen mee gedaan, zoals de aanleg van een recreatief fietspad, maar ook de verhoging van de gemeente subsidie van 23.500 naar 40.000 gulden is daarvan betaald. Als je nu weet, dat 60% van de vragen die het VVV-kantoor in St. Maartensdijk krijgt, van de plaatselijke bevolking komt, dan moet het gemeentebe stuur eigenlijk voor de éigen inwo ners doen wat nodig is. Het VVV- kantoor is een verlengstuk van de afdeling voorlichting van de gemeente. Ik heb dan ook hele grote moeite met de opstelling van PvdA- fractievoorzitter Van der Linde, die de recreatie-ondernemers nog meer wil laten betalen. Naast onze contri butie betalen we al 7000 gulden extra. Het is dus pure onzin om nog meer te verlangen, terwijl de gemeente zelf voor de eigen bevol king in gebreke blijft omdat de toe risten voor de subsidie zorgen. De raadsleden weten niet goed hoe het allemaal in elkaar zit, maar ze praten en beslissen er wel over", aldus Zwikker van camping de Pluimpot te Scherpenisse. vrijdag, zaterdag, maandag en dinsdag 27,28,30 en 31 december RUNDERGEHAKT 1 kgƒ10,50 MAGERE RUNDERLAPPEN 1 kg15,00 SOEPPAKKET 16,95 LEVERKAAS 100 gram0,99 BOTERHAMWORST 100 gram0,99 GEBRADEN GEHAKT 100 gram0,99 Advertentie I.M. Het gemeentebestuur wil een zo breed mogelijk draagvlak creëren voor het toekomstige bestemmings plan. Daarom is het idee gerezen een klankbordgroep te vormen van belanghebbenden. Ze zou moeten bestaan uit vier land bouwvertegenwoordigers en twee namens de Zeeuwse Milieufedera tie, terwijl waterschap, landinrich tingscommissies en Recron (recre atie-ondernemers) ieder één lid leveren. Wethouder I.C. Moerland vindt de landbouw oververtegen woordigd en zijn fractiegenoot Van der Linde viel hem in de commissie bij. "Via het waterschap en de land inrichting zal de landbouw ook wel een inbreng hebben", meende Van der Linde. Zijn suggestie voor iemand uit de cultuur-historische hoek kreeg de steun van J. van den Donker (D66). "Ik had al gedacht, kan er ook niet een 'gewone burger' in de klank bordgroep, maar wist niet zo gauw wie dat dan zou moeten zijn. Het idee van Van der Linde vind ik pri ma", aldus de democraat. De burge meester antwoordde dat het college met dezelfde vraag had geworsteld. Hij zegde toe de suggestie van de PvdA'er te bekijken. Mevrouw E. Frigge-Hogesteeger (VVD) zou graag zien dat de agrarische verte genwoordigers uit verschillende dis ciplines komen. En K.A. Heijboer (SGP) vond de Zeeuwse Milieufe deratie wat ver weg staan van de gemeente, maar kon instemmen met een milieuvertegenwoordiger uit het Thoolse. Namens de georganiseerde land bouw (de GLTO) sprak M.D. Geuze vóór de commissievergadering zijn tevredenheid uit over het betrekken van deze sector bij de planherzie ning via een breed samengestelde klankbordgroep. CDA'er W.C. van Kempen wees erop dat de land- en tuinbouw een groot economisch belang heeft bij de inrichting van het Thoolse buitengebied. "De belan gengroepen die we voor de klank bordgroep hebben gekozen, lagen min of meer voor de hand. We heb ben gekeken wie er belang bij had", lichtte de burgemeester de keuze toe op verzoek van P. van Belzen (RPF/GPV). Naast het klankbord zal een vaste ambtelijke werkgroep gevormd worden die zich met het buitengebied gaat bezig houden. Mevrouw Frigge wilde weten of de vergaderingen van de klanbord- groep openbaar zijn. Van der Mun- nik zei dat de groep dat zelf moet beslissen, maar hij zegde toe dat de verslagen aan de commissie ruimte lijke ordening gestuurd zullen wor den. Verschillende commissieleden waren geschrokken van de term 'zonering' in de stukken. Ze vrees den dat de verdeling van het Thool se polderland in zones met land schappelijke waarden weer opdook, iets wat enkele jaren geleden op gro te weerstand stuitte. Maar volgens de burgemeester is iets anders bedoeld: "Het gaat om bijvoorbeeld wettelijk vastgestelde kernrandzo- nes en natuurgebieden." De commissie ruimtelijke ordening Vermoorde Onschuld was het woensdag eens met de aan pak. "Toen ik uw notitie las, werd ik er helemaal stil van", bekende mevr. E. Frigge-Hogesteeger. "Er wordt afgerekend met het hapsnap-beleid. Het is belangrijk dat iedereen over één kam wordt geschoren", zei het VVD-raadslid. "Ik ben verheugd over de duidelijke, strikte regels." Ze drong, evenals andere commis sieleden, aan op een goede voorlich ting aan de inwoners. Het gemeentebestuur overweegt om regelmatig luchtfoto's te laten maken van de aanwezige bebou wing, zodat illegale bouwsels gesig naleerd kunnen worden. Verschil lende commissieleden vonden dat een prijzige zaak. "Maar ik vind dat de kosten best in verhouding staan tot wat er aan de hand is", reageerde P. van Belzen (RPF/GPV). Wat gebeurt er met bestaande gevallen, was een vraag die ook aan de orde kwam. Waar legalisering mogelijk is, zal achteraf een bouwvergunning aangevraagd kunnen worden. Wie dat weigert, kan met een dwangsom of bestuursdwang onder druk gezet worden. Maar ook kunnen gedoog situaties aan het licht komen. Belan genafweging en specifieke omstan digheden spelen een rol bij hoe daar mee omgegaan wordt. M.A.J. van der Linde (PvdA) waar schuwde voor randgevallen. Water dicht zal het systeem nooit kunnen zijn, gaf de burgemeester toe. J. van den Donker (D66) zat met de ont heffingen van het bestemmingsplan in zijn maag, omdat daar verschillen kunnen optreden wat moeilijk aan de mensen is uit te leggen. Toch zal dat moeten gebeuren, aldus de bur gemeester. Gaat dat niet naar tevredenheid, dan zal de rechter uiteindelijk een oor deel moeten vellen. "Landelijk is de trend dat een burger minder geneigd om te luisteren, men begint sneller een procedure." Maar Van der Mun- nik wees de commissie erop, dat mensen vaak willens en wetens ille gaal bouwen. De procedures waarop ze vervolgens laten aankomen, zijn langdurig en kosten veel geld. "Ik hou niet zo van de vermoorde onschuld van burgers", aldus Van der Munnik. Naast controle van de bestemmings plan- en de bouwvoorschriften, gaat de inspecteur ook letten op de twee de woningen in de gemeente. Een lagere prioriteit hebben illegale reclame-uitingen, bouwsels in volkstuinen, op campings en bunga lowparken en op bedrijventerreinen. THOLEN t/m 18 jan. Expositie Witrussische kunstenaars, galerie Huis Tijdver drijf do t/m za 10-16 u. 28 dec. PTT-vogeltelling SOVON door natuurvereniging, vertrek molen De Hoop 8.30 u. 7 jan. Nieuwjaarsinstuif Anbo, zaal Schuttershof 14 u. 15 jan. Lezing mevr. Vermaat- Beenhakker voor NCVB, Visnet 19.30 u. 15 jan. Kindervoorstelling 'Overja rig' door Hakim, Meulvliet 14.15 u. OUD-VOSSEMEER 23 dec. Kerstdiner AVB met verlo ting, Vossenkuil 19 u. 23 dec. Volkskerstzangdienst, N.H.- kerk 20 u. 28 dec. Snerttocht wsc Vosmeer, start Hof van Holland. 28 jan. Carnaval en verloting alg. vrouwenbond, Vossenkuil 20 u. 11 en 18 jan. Toneeluitvoering St.Joseph, Vossenkuil 19.30 u. SINT-ANNALAND 24 dec. Kerstzangavond VZOS, The Young Voices en Soli Deo Gloria, N.H.-kerk 19.30 u. 27 dec. Kerstconcert Berdien Sten- berg, Wellevaete 20.15 u. SINT-MAARTENSDIJK 23 dec. Kerstklaverjastoernooi s.v. Smerdiek, kantine 20 u. 26 dec. Kerstviering eenzamen en alleenstaanden Anbo, café Smerdiek 14-18 u. 23 jan. Jaarvergadering plattelands vrouwen, Haestinge. 25 jan. Judotoernooi, Haestinge 10- 17.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 jan. Beeldententoonstelling in Markiezenhof én Golden Tulip- hotel aan Binnenschelde t/m 12 jan. Expositie grafisch en keramisch werk van 6 Belgische kunstenaars, kelder-galerie 't Lieve- vrouwke. t/m 19 jan. Expositie grafisch werk Reinder Hofman, Markiezenhof. 26 dec. Kerstman vertelt en optre den poppentheater, Markiezenhof 14 u. 27 dec. Ballet 'De Notenkraker' door koninklijk ballet van Vlaanderen, De Maagd 20.15 u. 28 dec. Kerstconcert Hortus Musi cus Religiosus, Gertrudiskerk 20.15 u. 29 dec. Jeugdmusical 'Rats door stichting jeugdmusical Amsterdam, De Maagd 14.30 u. 4 jan. Jazzconcert The Passadena Roof Orchestra, De Maagd 20.15 u. 7 jan. Toneel 'Liefde op de Krim' door Haarlems Toneel, De Maagd 20.15 u. 8 jan. Familievoorstelling 'Het Berenhuis' door Speel theater Hol land, De Maagd 14.30 u. 10 jan. Nat 'King' Cole-musical 'Unforgettable', De Maagd 20.15 u. 12 jan. Concert Shura Lipovsky Kwartet, Markiezenhof 12 u. 13 jan. Opera 'La Bohème' door nationale opera van Letland, De Maagd 20.15 u. 14 jan. Concert 'Wiener Melange' door André Rieu, De Maagd 20.15 u. 15 jan. Concert Golden Earring, De Maagd 20.15 u. 16 jan. Toneel 'Een Goed Ontbijt' met o.a. Peter Faber, De Maagd 20.15 u. 22 jan. Theatershow 'Jeans VI' door The Jeanscompany, De Maagd 20.15 u. 25 jan. Concert 'Tin Pan Alley' Louis van Dijk en Pieter van Vollen hoven, De Maagd 20.15 u. 26 jan. Familievoorstelling 'De Gelaarsde Kat' door jeugdtheater Het Appeltje, De Maagd 14.30 u. film+++film+++Film+++fïlm ROXY 1: De Klokkenluider van de Notre Dame - ma 14 en 18.45 u., di en wo 14 en 16.15 u., do t/m zo 14, 16.15 en 18.45 u. The Long Kiss Goodnight - ma, do en zo 21 u., wo 20 u., vr en za 21.30 u. ROXY 2: Matilda - ma 18.45 u„ di 14 en 16.15 u., wo 14, 16.15 en 20 u., do t/m zo 14, 16.15 en 18.45 u. Sleepers - ma, do en zo 21 u., vr en za 21.30 u. CINEMACTUEEL 1: Jingle All The Way - di t/m zo 12.30, 14.30, 17, 19 en 21.30 u. CINEMACTUEEL 2: De Klok kenluider van de Notre Dame - di t/m zo 13, 15 en 17.30 u. Daylight - di t/m zo 16.30, 19.30 en 21.45 u. CINEMACTUEEL 3: De Avontu ren van Pinocchio - di t/m zo 12.30 en 14.30 u. The Hunchback of Notre Dame - di t/m zo 19.15 en 21.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz Waarnemer Middelburg. De bur gemeestersvacature in de Zeeuwse hoofdstad wordt vóór de jaarwisse ling niet meer vervuld. Waarnemer D.C.B. Burgers blijft voorlopig aan. Hij is vrijdag beëdigd als burge meester van de nieuwe gemeente Middelburg. Per 1 januari worden de bestaande gemeenten Arnemui- den en Middelburg namelijk samen gevoegd. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. Eerste en tweede kerstdag en zon dag 29 december. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE wo 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Meeuse, Sint-Annaland. do 9.30 u. ds. Van Dijk. zo 9.30 u. ds. Haverkamp, Nieuw- Lekkerland. 18.30 u. ds. Egas, Poortvliet. HERV. GEM. IMMANUEL wo 10 u. ds. Balk. zo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren, di 24/12 22.30 u. ds. Vermeulen, kerstnachtdienst in Ger. Kerk. GEREF. KERK wo 10 u. ds. Hooijkaas, Hoogerhei- de. do 10 u. kerstzangdienst. zo 10 u. ds. Hooijkaas, Hoogerhei- de. 17 u. ds. v.d. Hout. di 24/12 22.30 u. ds. Vermeulen, kerstnachtdienst. CHR. GEREF. KERK wo 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving, Kerkwerve. do 9.30 u. leesdienst. zo 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. ma 30/12 19 u. ds. Den Butter, Mid- delhamis. GEREF. GEM wo 10 en 16 u. leesdienst. do 11 u. ds. Moens, Goes. zo 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Schot, Nieuw-Beijer- land. R.K.-KERK wo 11 u. pastor Verlijsdonk, gezins viering woord-, gebed- en commu niedienst. do 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. 13 u. kindje wiegen, za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. di 24/12 19.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. 24 u. pastor Wiertz, nachtdienst met eucharistieviering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE wo 10 en 18.30 u. ds. Snijder, zo 10 u. ds. Smit, Bruinisse. 18.30 u. ds. Van der Heijden, Hei- nenoord. GEREF. KERK wo 10 u. dhr. Jansen, Oud-Gastel. zo 10 u. nog niet bekend. CHR. GEREF. KERK wo 10 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Oosterbroek. do 9.30 u. ds. Tanis. zo 10 en 18.30 u. ds. K. Visser. 14.30 u. stud. M. Visser. GEREF. GEM. IN NED. wo 10 en 14.30 u. leesdienst. do 10 u. leesdienst. zo 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK wo 9.30 u. pastor Wiertz. do 9.30 u. pastor Verlijsdonk. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, di 24/12 22 u. pastor Verlijsdonk, kerstnachtviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE wo 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Van Dijk, Tholen. do 10 u. ds. Meeuse. zo 10 u. kand. Blankers, Montfoort. 18 u. ds. Van Gorsel, Bergambacht. GEREF. GEM. wo 9.30 en 14 u. leesdienst do 9.30 u. ds. Van der Poel, Yerse- ke. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. wo 9.45 en 14.30 u. leesdienst. do 9.45 u. leesdienst. zo 9.45, IA30 en 18.15 u. lees dienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE wo 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Egas, Poortvliet. do 10 u. ds. Van Bruggen. zo 10 u. ds. Ten Hove, Ooltgens- plaat. 18 u. ds. Schaap, Herkingen. OUD GEREF. GEM. wo 9.30 en 14 u. ds. Klok, Kinder dijk. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE wo 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. do 9.30 u. ds. Den Hartog. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bergen Bravenboer, Loon op Zand. HERV. GEM. REHOBOTH wo 10 u. ds. De Goei. zo 10 u. da. Graafland, Scharendij- ke. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. wo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. GEREF. GEM. IN NED. wo 9.30 en 14.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE wo 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong, Numansdorp. do 9.30 u. kand. Peene, Arnemui- den. zo 9.30 u. dhr. Groen, Sommelsdijk. 14.30 u. kand. Blankers, Montfoort. GEREF. GEM. wo 9.30 en 14 u. leesdienst. do 9.30 u. ds. Hogchem, Borssele. zo 9.30 (H.A.), 14 en 18.30 u. ds. Schreuder, Beekbergen. VRIJE HERVORMDE GEM. wo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. do 9.30 u. ds. Van der Sleen. zo 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE wo 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. do 10 u. ds. Egas. zo 10 u. ds. Egas. 18 u. ds. Van Dijk, Tholen. GEREF. KERK wo 10 u. ds. De Kok, Rotterdam, zo 10 en 14.30 u. ds. v.d. Hout, Wer kendam. di 24/12 21 u. dhr. Walhout, Breda. GEREF. GEM. wo 10 en 14.30 u. leesdienst. do 9 u. ds. Moens, Goes, zo 10 en 18.30 u. stud. Schot, Nieuw-Beijerland. 14.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE wo 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. zo 9.30 u. ds. Breure, Wilnis. 17 u. ds. Lammers, Benthuizen. GEREF. GEM. wo 9.30 en 15 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. wo 9.30 en 18.30 u. leesdienst. do 9.30 u. leesdienst. zo 9.30, 14.30 en 18.30 u. lees dienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK wo 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 17 u. kerstzangdienst. zo 10 u. ds. Van Duinen, Etten-Leur. i -m Eerste en tweede kerstdag en zaterdag 28 en zondag 29 dec. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): wo en do dr. Kale, Tholen, tel. 602542. za en zo dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. v.d. Berge, Sint-Annaland, tel. 652400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: wo en do dr.- Van Doesburg, Sint- Philipsland, tel. 572500. za en zo dr. De Groot, Nieuw-Vos- semeer, tel. 572545. TANDHEELKUNDIGE HULP wo tandarts Vogels, Steenbergen, tel. 0167-563780. do tandarts Roos-Cornet, Bergen op Zoom, tel. 0164-233817. za en zo tandarts Roos, Bergen op Zoom, tel. 0164-233817. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. St. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11 -14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op af spraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 26 dec. t/m vrijdag 3 jan. donderdag 26 4.22 - 16.47 vrijdag 27 5.02- 17.22 zaterdag 28 5.37-17.57 zondag 29 6.02-18.27 maandag 30 6.37 - 18.57 dinsdag 31 7.07-19.37 woensdag 1 7.37-20.12 donderdag 2 8.27 - 20.57 vrijdag 3 9.22 - 22.02 do 2/1 2.47 u. LK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. M-vtiNifiV ■aiÉlirT* jdb&Jt? nr^iirV nrfct nfWfrrT" m

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2