Smerdiek wint nipt, Stavenisse onderuit De duivensport wordt steeds moderner, maar ook duurder Ruiters in Bruinisse AUTOCENTER ROOSENDAAL IEDER MERK AU NIEUW ZÓ GOED GASTELSEWEG/HOEK INDUSTRIETERREIN BORCHWERF Hard werken van Vosmeer niet beloond Emergo wint op de valreep Dames AVC 2 titelkandidaat Dolfijn '92 houdt zich in Jil)ïï- 'Milil -iilü jJJJJW 2ü ShlU Drie winnaars op tentoonstelling van Trouwe Duif Tholen Donderdag 19 decemberl996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 23 In de vierde klasse hadden Stavenisse en Smerdiek het zaterdag niet gemakkelijk. Stavenisse dat vier basisspe lers miste en er in de rust nog eens twee uit de ploeg moest halen, ging met 4-1 onderuit tegen koploper Brou wershaven. Smerdiek had het thuis heel wat lastiger tegen Alliance dan tijdens de uitwedstrijd. Met moeite en een penalty werd het 2-1. Gehavend Stavenisse verliest Reserve derde klasse WHS 4 deelt punten Noad 2 twee gezichten 1 De duivensport vergrijst. Dat is de wat sombere conclu sie van de drie winnaars van de jaarlijkse tentoonstelling van De Trouwe Duif uit Tholen. Zaterdag waren in hotel Hof van Holland de mooiste duivinnen en doffers van de vereniging te zien. P. Laban, L. van der Kleijn en T. Win kels kregen van de keurmeester de meeste punten. Chip 't Geel Kneepjes Uitslagen Reserve vijfde klasse Ruime zege Thol.Boys 4 Reserve zesde klasse Vosmeer 4 verliest ruim Vosmeer 3 vierde Paardensport Slecht begin voor Smerdiek 2 Zwemmen AUTOCENTER ROOSENDAAL BIEDT ALLEEN AUTOMERKEN DIE MAXIMAAL 2 JAAR OUD ZIJN EN DIE MAXIMAAL 40.000 KILOMETER HEBBEN GEREDEN. EEN IDEALE KOOP. BOYENDIEN BIEDEN WIJ 00K INTERESSANTE LEASINGPRIJZEN EN FINANCIERINGSVORMEN AAN OP DEZE AUTO'S. BRENG DAAROM VRIJBLIJVEND EEN BEZOEK AAN ONZE SHOWROOM AAN DE B0RCHWERF 40. GEOPEND VAN MAANDAG T/M ZATERDAG VAN 9.00 TOT 21.00 UUR Na de uitoverwinning van 1-6 op Alliance, ging het op eigen veld aan zienlijk minder gladjes voor Smer diek. Al in de eerste minuut had de thuisploeg voor kunnen staan. Na een goede actie van Remi Potappel speelde deze de bal naar Gert-Jan van Ham. Deze liet echter de kans om te scoren voorbij gaan. Het spel golfde op en neer en de voorhoede was bij Alliance het beste. Na een kwartier schoot Remi Potappel na een fraaie actie op de lat. Na zo'n 25 minuten viel aanvoerder Corné Stoutjesdijk uit met een kniebles sure. Na de rust ging Smerdiek scherper spelen. Dat levérde na een kwartier een doelpunt op via een kopbal van Remi Potappel. Het was meteen ook zijn laatste actie voor deze dag, want hij kwam ongelukkig in botsing met zijn ploeggenoot Arjen Brinkman. Met een hoofdwond moest Potappel van het veld gedragen worden. Smerdiek werd teruggedrongen en na vijf minuten viel de gelijkmaker. Een kwartier voor het einde kreeg Smerdiek echter een penalty mee vanwege hands in het strafschopge bied. Gert-Jan van Ham benutte deze buitenkans en bracht zijn ploeg op 2-1 Een hardwerkend Vosmeer heeft in een harde wedstrijd het onderspit moeten delven tegen koploper WW. De ploeg uit Woensdrecht won met 1-3. Na een op en neer gaand begin was de eerste kans voor de bezoekers. De bal kwam tegen de paal. Veel meer doelkansen waren er in de eerste helft niet, voor geen van beide ploegen. Halverwege viel Ad de Jong geblesseerd uit en kwam Michel van Leeuwen in het veld. Op slag van rust gaf John Vroegop een goede voorzet, maar de kopbal van Jacco Vaders was te zacht en werd door de doelman gered. In de bles suretijd nam WW onverwacht de leiding. De bal belandde in het druk ke strafschopgebied en van enkele meters afstand, kop een aanvaller' inschieten, door de benen van de vallende keeper Rodger Luijs. In de tweede helft zorgde Vosmeer voor veel meer gevaar, maar was onfortuinlijk in de afwerking. Het eerste kwartier kreeg WW twee goede mogelijkheden. Eerst ver dween een bal voorlangs het doel en even later haalde Arno Deurloo het leer na een scrimmage van de lijn. Het noodlot voor de thuisclub sloeg toe, toen Marcel Havermans in een duel zijn tegenstander duwde in het strafschopgebied. Scheidsrechter J. Bolier uit Tholen gaf een penalty en dat betekende een 0-2 achterstand voor de thuisclub. De beste kans op een treffer kreeg Jacco Vaders die werd aangespeeld voor een leeg doel, maar zijn schot ging hoog over. Een schot van Peter Moerland werd door de sterk acterende WVV- doelman ternauwernood uit de hoek getikt. Inmiddels was Wim Dorst in het veld gekomen voor Deurloo. Van Leeuwen schoot voorlangs, maar was een minuut later meer suc cesvol. Uit een vrije trap kópte hij het leer in het doel. Met nog tien minuten op de klok ging Vosmeer op zoek naar de gelijkmaker, die er ondanks hard werken niet kwam. In plaats daarvan schoot WW in de voorlaatste minuut uit een hoek schop de bal hard langs doelman Luijs, waarmee de strijd gestreden was. Zondag krijgt Vosmeer voor een inhaalduel Ria uit het Zeeuws- Vlaamse Westdorpe op bezoek. WW '67 11 9 2 0 29 41- 14 Rimboe 11 8 1 2 25 41- 18 Ria W. 11 8 1 2 25 30- 15 Lepelstr.B. 12 6 3 3 21 32- 25 Val Aan 10 6 1 3 19 20- 10 Terhole 11 5 1 5 16 29- 25 Vosmeer 10 5 0 5 15 29- 22 SDO '63 11 4 3 4 15 20- 20 Nw.Borgvliet 10 2 1 6 7 15- 22 Welberg 11 1 3 7 6 17- 42 Moerstraten 10 0 3 7 3 6- 31 Vivoo 10 0 1 9 1 5- 41 In de laatste vijftien minuten hield Smerdiek die voorsprong vast, mede dankzij goed werk van keeper Corné van Haaften. Stavenisse begon verzwakt aan het duel tegen koploper Brouwersha ven. Het miste Gerrie Dorst, Martin Neele, Bennie de Ruiter en Leen Lemson wegens blessures, terwijl ook Nico Nooy en Wim Klippel niet fit aan de wedstrijd begonnen. Zij werden in de rust gewisseld voor Bernard de Rijke en Kees van Putte. Het duel eindigde in een 4-1 over winning voor Brouwershaven. Maar ondanks de winst was de uit Stave nisse afkomstige trainer Pim Potap pel niet tevreden over het vertoonde spel. Brouwershaven was de eerste helft weliswaar het meest aan de bal, maar werd niet echt gevaarlijk. Sta venisse probeerde het met uitvallen. Na vijf minuten schoot Adrie Smits uit een verkeerde terugspeelbal zwak in en naderhand kopte Sander Smits uit een vrije trap van Johnny Hout maar net naast. Tien minuten voor de rust had doelman Jaap de Vos een bal niet klemvast en de thuisclub profiteerde. Adrie Smits kreeg hierna een kans op de gelijk maker. Hij ging alleen op de keeper af, maar schoot de bal tegen hem op. Nog voor de thee werd het 2-0; De Vos werd verrast door een afstands schot, dat hij door de laagstaande zon niet goed zag aankomen. In de tweede helft waren beide teams een stuk minder. Opnieuw kreeg Stavenisse een goede moge lijkheid toen William Smits alleen op het doel afging. Maar de keeper redde met de voet. Na een fikse overtreding, die onbestraft bleef, moest een gehavende Adrie Smits noodgedwongen verder omdat er geen .wissels meer waren. Via een uitgespeelde kans werd het na een kwartier 3-0 voor de koploper. Pas daarna lukte het de bezoekers om tegen te scoren. Rien Smits, die de laatste-manpositie van Nooy had overgenomen, speelde Bernard de Rijke aan en deze faalde niet. Een kopbal' van Kees van Putte ging maar net naast, terwijl aan de andere kant Jaap de Vos diverse keren red~- ding bracht. Vier minuten voor tijd werd de verdediging goed uitge speeld en dat betekende 4-1. Daar aan kon Rien Smits twee minuten later nog iets doen, maar hij miste de toegekende strafschop. Brouwersh. 11-31 Klundert 11-31 Unitas '30 12-27 Chrislandia 12-24 DSE 12-19 Smerdiek 12-19 Stavenisse 13-18 ZSC'62 12 - 4 Alliance 13-10 Hoedeken. 12-7 Mevo 13-7 Duiveland 13-5 Tegen Yerseke 3 trad de vierde keus van WHS verzwakt aan. Het miste liefst zeven basisspelers. Niettemin was de eerste kans voor de Sint-Annalanders, maar Piet Ridderhof miste. Yerseke kreeg meer vat op de wedstrijd, maar Dies de Witte - voor het eerst dit seizoen van de partij - hield zijn doel schoon. In de laatste minuut van de eerste helft schoot Edib Omerefendic de bal tegen de keeper, waarna Ridderhof het leer alert in het net punterde. Na de thee nam de druk van Yerseke nog toe. De thuisclub kwam langszij uit een vrije trap die in de kruising verdween. Ko Verkerke kwam nog in het veld voor Eddy van Ast, maar in de stand kwam geen verandering meer. Noad 2 zocht tegen Rillandia 2 vanaf de eerste minuut de aanval, wat kansen opleverde voor Ronald den Braber en Jaco de Jonge. Laatstgenoemde omspeelde in de zesde minuut de keeper en werd vervolgens neergehaald. Ieder een verwachtte een strafschop en een rode kaart, maar de arbiter deed niets. Hierna schoten Den Braber - via de keep er - en De Jonge naast het doel. En een schot van Bram Filius ging over. Het doelpunt viel aan de andere kant, de Bevelandse spits schoot de bal tussen de De winnaars van de tentoonstelling van De Trouwe Duif. Van links naar rechts: P. Laban, L. van der Kleijn en T. Winkels. Het is om half vijf niet erg druk meer in de feestzaal van Hof van Holland. Vanavond wordt traditio neel het rad van avontuur gedraaid om de clubkas te spekken, 's Mid dags kan het publiek het resultaat van de keuring komen bekijken. Er zijn 135 duiven ingeschreven door negentien deelnemers (waarbij vier van buiten de vereniging). Keur meester J.H. Roosendaal uit Lepel straat onderwierp de vogels aan een kritische blik. P. Laban heeft dit jaar de mooiste jonge duif, T, Winkels uit Oud-Vossemeer de fraaiste oude doffer en de mooiste oude duivin komt uit het hok van L. van der .JGeijn. De inschójyjrtg is minder hoog dan voorgaande jaren. "Er zit een dalende lijn in, helaas", conclu deert P. Laban, één van de winnaars. "Ooit hadden we wel 240 inschrij vingen, maar toen was de vëreniging ook wel groter. We hebben nu nog 25 leden. En daar komt nagenoeg geen aanwas bij. Dat is in het alge meen zo. De duivensport vergrijst." Er zijn volgens Laban verschillende redenen waarom het voor de jeugd niet zo aantrekkelijk meer is om dui ven te houden. "Vroeger had je niet zo gek veel anders. Nu is er televi sie, allerlei sporten en de school. En de duivensport kost je nu eenmaal veel tijd. Bovendien kost het je een aardige duit. Het hok en de dingen die daarbij horen, het voer en ver geet vooral de klok niet", zegt Laban. "Een computerklok kost toch al gauw tussen de negenhonderd en duizend gulden. Nu zijn er nog wel mechanische klokken, maar het zit er in dat die binnenkort niet meer toegestaan worden, omdat de kans op afwijkingen in de tijd te groot is. Ook de kosten van het inmanden zijn vergeleken met vroeger hoger geworden." Maar er zijn nog meer ontwikkelin gen gaande die de duivensport behoorlijk duurder zullen gaan maken. "Er is een systeem ontwik duiven niet meer terugkeren. De vlucht vanuit Barcelona is erg bekend. Maar bij De Trouwe Duif speelt 80 procent van de melkers op vitesse en midfond. De kampioen schappen zijn behalve over deze vier soorten, ook verdeeld in twee categorieën. De duifkampioen schappen gaan om het beste resul- keld waarbij de duiven een chipring taat van één duif. De hokkampioen- aan hun poot krijgen. Daarin kun je 1 schappen worden gerekend over alle gegevens opslaan. En in je hok 'i meerdere duiven van één melker, komt dan een plaat te zitten die pre- Laban en Van der Kleijn hebben cies registreert wanneer je duif bin- beiden momenteel ongeveer zestig nenkomt. Dat gaat allemaal weer in duiven in hun hok zitten. Winkels de computer en via een modem heeft er iets minder; zo'n veertig. De wordt het verstuurd", legt Laban uit.JWerzorging van de dieren vraagt veel "Dat betekent natuurlijk dat je snel- werk. Normaal eten de vogels Ier en nauwkeuriger de uitslagen gemengd voer van ondermeer erw- kunt berekenen. Maar het is ook een ten en granen. In tijden dat ze iets enorme investering. De aanschaf t extra's nodig hebben (zoals voor een van zo'n systeem kost een duiven- vlucht), kan er een soort krachtvoer liefhebber waarschijnlijk ongeveer^ of maïs gegeven worden. Voor ziek- 20.000 gulden." Laban legt uit dat ten is de duivenmelker altijd men in Duitsland al helemaal met dit beducht. "Er zijn een paar ziekten chipsysteem werkt. In Nederland, waar je goed op moet letten. Para hebben de duivensportbonden het itr Inixo is er zo één. De duiven krijgen onderzoek aan TNO gegeven. Voor- dan ondermeer evenwichtsstoornis- lopig ziet het er niet naar uit dat de sen en zogenaamde draaihalzen. methode massaal ingevoerd gaat Ook pokken en difterie komen worden in Nederland. "Dat zou ook voor", vertelt Laban. "Daar worden de doodklap voor de duivensport ze ook jaarlijks voor ingeënt door de zijn", meent T. Winkels. "Dan ver- veearts. Door het vervoer naar de lies je in één keer een heleboel leden losplaats voor de vluchten kunnen die zoiets gewoon niet kunnen beta- de duiven ook luchtweginfecties len. j^oplopen. Ze drinken namelijk uit Ook L. van der Kleijn - die met één goot en het is wat warm en zijn 65 jaren het oudste lid van De broeierig. En er zijn nou eenmaal Trouwe Duif is - wil niets van het secure en minder secure melkers, nieuwe systeem weten. "Als dat Dus dan kunnen die duiven tricho- doorgevoerd wordt, stop ik ermee", - monase oplopen. In de volksmond zegt hij. Het nieuwe systeem wordt jjj wordt het 't geel genoemd. Daarvoor waarschijnlijk voor het vliegjaar krijgen de duiven als ze terug zijn 1998 al wel toegestaan, naast het bestaande waarbij de rubber ringen van de duiven in een klok afgeklokt moeten worden. De drie winnaars van De Trouwe Duif zijn echte programmaspelers. Dat wil zeggen dat ze niet of nauwe lijks aan de echte monstervluchten meedoen, maar wel aan alle wed strijden die meetellen voor het kam pioenschap. Er zijn vier soorten vluchten: vitesse tot 300 km, mid fond van 300 tot 500 km, dagfond van 500 tot 800 km en overnacht- fond van meer dan 800 km. De gro te, nationale vluchten zitten op die ovemachtfonds. Het zijn zware wedstrijden waarbij soms de nodige een soort anti-bioticum in het drink- water." Overigens is er de laatste jaren veel verbeterd in het vervoer van de dui ven, vinden de drie winnaars van de Trouwe Duif. "De vervoerders doen veel aan ventilatie en er is ook air conditioning gekomen. In de moder ne containers zit dat zelfs allemaal ingebouwd en het is helemaal com putergestuurd", zegt Winkels. Laban meldt dat de containers eigendom van de afdeling zijn. "Er is onlangs een nieuwe besteld. Die kost zo'n vier ton. En carrosseriebedrijf Elen- baas uit Poortvliet is de marktleider op het gebied van het maken van deze containers", zegt hij. Wat het nu precies is dat een duif in topconditie houdt, is volgens de kwekers moeilijk te zeggen. Het is een kwestie van aanvoelen. "Dat is nu het vak van de duivenmelker", zegt Laban die vertelt dat de meeste melkers op 'weduwschap' spelen. Dat wil zeggen dat de doffers gescheiden van de duivinnen in een hok zitten. Alleen vlak voor de vlucht mag hij haar een poosje bij zich hebben. Daarna worden ze weer gescheiden. De doffer heeft dan een extra stimu lans om snel naar huis terug te keren. "Maar hoe vaak je zoiets kunt doen en hoelang, dat is in het alge meen niet te zeggen. Je moet dat aanvoelen en als het niet goed gaat, zijn er wel allerlei trucjes die je kunt aanwenden zoals het verduisteren van de hokken. Daardoor vliegen ze minder uit en sparen krachten. Maar soms kan het ook nodig zijn de dui ven op te wekken door ze juist bij te lichten. Dat soort kneepjes maakt het leuk." De uitslagen van de tentoonstelling van de Trouwe Duif zijn: Oude doffers: 1 T. Winkels; 2 C.J. van Haaften; 3 C. Laban; 4 M.J. Laban; zeer eervolle vermelding J. Lindhout; eervolle vermelding P. Laban. Oude duivinnen: 1 L. van der Kleijn; 2 C. Laban; 3 C.J. van Haaf ten; 4 J. Lindhout; z.e.v. J. Vaders; e.v. M.J. Laban. Jarige doffers: 1 F. Bal; 2 J. van der Kleijn; 3 C. Laban; 4 P. Laban; 5 L. van der Hoofd; 6 M.J. Laban; 7 H. Krijger; z.e.v. L. van der Kleijn; e.v. J. van der Kleijn. Jarige duivinnen: I C. Laban; 2 M.J. Laban; 3 C.J. van Haaften; 4 P. Laban; 5 L. van der Kleijn; z.e.v. J. Kegge; e.v. J. Vaders. Jonge doffers: I J. Lindhout; 2 C. Laban; 3 J. Lindhout; 4 P. Laban; 5 C.J. Deurloo; 6 P. Laban; 7 A. Laban; 8 L.J. van Haaften; 9 L. van der Hoofd; z.e.v. J. van der Kleijn; e.v. P. Laban. Jonge duivinnen: 1 P. Laban; 2 P. Laban; 3 L. van der Kleijn; 4 M.J. Laban; 5 C.J. Deurloo; 6 P. Laban; 7 C.J. Deurloo; z.e.v. C.J. van Haaf ten; e.v. C. Laban. Late doffers: 1 M.J. Laban. Late duivinnen: 1 M.J. Laban; z.e.v. L. van der Hoofd. De vierde keus van Tholense Boys beschouwde Kruiningen 6 vooraf als een lastige tegenstander - gezien de routine en het thuisvoordeel - maar die vrees bleek ongegrond. Tholen, dat in de aan val Rini Broeren miste, liep in de eerste helft over Kruiningen heen: 0-7. De eer ste, tweede en vierde treffer kwamen op naam van Erik Nieuwkoop, die zijn tweede wedstrijd voor de veteranen speelde. Tussendoor pikte Johan van Stee zijn doelpuntje mee en hij scoorde nog twee keer. De zevende treffer kwam van de voet van Henk Boxhoorn. De tweede helft verliep uiterst moeizaam. Kort na de rust viel de enige Kruiningse treffer; invaller-doelman Kees Schot was kansloos bij een van richting veranderd schot. De Thoolse aanval liep niet meer zoals in de eerste helft, hoewel er diverse mogelijkheden waren om de voorsprong uit te bouwen. Maar het bleef bij 1-7. De veteranen van Vosmeer konden het tegen Meto 5 niet bolwerken. Ze leden een ruime 4-1 nederlaag. De enige Thoolse treffer werd na vijf minuten ge scoord door Dré Hommel, die een voor zet van Frans Havermans inkopte. Vosmeer kreeg daarna nog wel doelkan sen, maar wist die niet te verzilveren. De gelijkmaker ontstond uit een aanval waar Rien Wessels nog tussen zat, maar via diens voet verdween het leer achter doel man Fred Janmaat. De Thoolse keeper had zijn dag niet, want hij liet na een half uur de bal uit zijn handen glippen en die rolde zo het doel in (2-1). Na de rust zocht Vosmeer de gelijkmaker, maar echte kansen kreeg het team niet. Twee uitvallen leverden de ploeg uit Hooger- heide evenzoveel doelpunten op, waar mee de 4-1 eindstand bereikt was. Daags na de interland België-Nederland was het de beurt aan Vosmeer 3 om de eer van oranje (de clubkleur) hoog te houden tegen Moe 9. Beide ploegen begonnen gemotiveerd en maakten er een stevige partij voetbal van. Met John v.d. Klundert en André Havermans als spelmakers bracht Vosmeer spits Adrie Capelle al snel enkele keren in stelling. Maar diens vizier stond nog niet op scherp. Halverwege de eerste helft ont week Capelle de Bergse defensie, zag dat Johan Bosters vrij stond en liet deze sim pel 1-0 scoren. Vlak voor rust rondde Danker Kouwen een aanval doeltreffend af en zo stond het 2-0. In de tweede helft kreeg Moe er een mid denvelder bij en wist de thuisclub te ver rassen met een goede dosis vechtlust: 2- 1. Vosmeer pakte de draad weer op en creërde een overwicht. De Bergse defen sie moest aan de noodrem trekken en dat leverde de thuisclub een strafschop op. Adrie Capelle bracht daaruit de stand op 3-1. Hij bleek de juiste richting gevon den te hebben en scoorde niet lang daar na 4-1Met een boogbal over doelman Alex Opree kwam Moe tot 4-2 terug, maar daarmee was het Bergse kruit ver- schoten. Vosmeer doorstond een slot- offensief en via de counter bepaalde Danker Kouwen de eindstand op 5-2. Door dit resultaat delen beide ploegen de vierde plaats op de ranglijst. In Bruinisse werd zondag een dressuur- wedstrijd gehouden om de Aquadeltabo- kaal. Daaraan deden ook een aantal Thodiy ruiters mee. Mies Knop uit Anna Jacobapolder kwam op lor uit in de klasse M1Ze moest als eerste van zes tien deelnemers van start en behaalde met 140 punten een achtste plaats. Zater dag rijdt de Anna Jacobiaanse weer in Bruinisse. Angéla de Graaf debuteerde met haar pony Julia in de klasse L en behaalde hier 149 punten. Haar moeder deed op Hesperange mee aan de B-dressuur en kreeg 140 punten voor haar proef. De beide paarden waren behoorlijk afgeleid door de kerstentourage langs het par cours en waren moeilijk bij de les te hou den. Angéla de Graaf zal binnenkort ook uitkomen op de Indoor Goes. benen van Kees Ligtendag door. Noad was van slag en in het vervolg lukte er niets meer. Met een goede reflex voor komt Ligtendag dat de bezoekers de voorsprong vergroten. In de rust werd er flink gepraat en voor de tweede helft stond een ander Noad binnen de lijnen. Onder aanvoering van Bram Filius en Ike Verwijs werd het tempo opgevoerd. De Rillandia-doelman kon nog redden op inzetten van Den Bra ber en Ronnie v.d. Ree, maar was in de tiende minuut kansloos bij een vrije trap. Filius werd in het zestien-metergebied onderuit gehaald, wat met een vrije trap buiten de lijnen bestraft werd. Het schot van Sander Kot werd door Jaco de Jonge bij de eerste paal binnen gekopt (1-1). Jeroen Breeman kwam in het veld voor Mark van Dijke. Opnieuw schoot De Jonge naast, maar even later was het raak. Roland Walpot bediende Bram Filius, die op zijn beurt plaatste op de sprintende Ronnie v.d. Ree. En deze plaatste de bal in de hoek, 2-1. De Noad- verdediging, met de sterk spelende laat ste man Rini Filius, gaf geen kans meer weg. Kort voor het einde bepaalde San- der Kot de stand op 3-1. Hij verzilverde een vrije trap nadat Filius was neerge legd; het leer verdween precies in de kruising. Door de winst bereikte Noad de winterstop met 28 punten uit tien wed strijden. De reserves van Smerdiek begonnen slecht aan de uitwedstrijd tegen SKNWK 2. Er was geen overleg en er werd niet hard genoeg gewerkt. Dat resulteerde, in combinatie met het slechte veld, in veel balverlies. Een dekkingsfout in de defen sie van Smerdiek werd na een kwartier afgestraft door SKNWK. Tien minuten later werd een hoekschop van de Nieu- werkerkse ploeg vrij ingekopt. Nog voor rust werd het 3-0 uit een vrije trap. In de tweede helft kwamen Izak Hage en Frans Ista in het veld voor Ab Poot en Herbert Vermaas. Het fel spelende Smer diek kreeg meer kansen. Eerst zag Wim Vroegop zijn schot door achtereenvol gens de keeper en de lat gestopt. Even later ging een afstandsschot van Robbie van der Jagt voorlangs. SKNWK stelde hier niets tegenover. Dormus Celik gaf een lobballetje, maar dat ging net over het doel. SKNWK benutte de weinige kansen echter beter. Een hoekschop kwam bij een Nieuwerkerkse spits terecht en die haalde hard uit: 4-0. Smer diek bleef hard werken en dat leverde tien minuten voor tijd toch nog een doel punt op. Wim Vroegop gaf een pass op izak Hage die zijn tegenstander uitkapte en beheerst 4-1 aantekende. Smerdiek gaat met dit verlies de winterstop in op een vierde plaats met 21 punten. Tegen' Snel 5 keek Emergo bij de rust tegen een 5-2 achterstand aan. Maar in de laatste minuut won de ploeg uit Sint- Maartensdijk alsnog met 9-10. De eerste helft liet gehaast en rommelig spel zien, waarbij Emergo de score opende via een doorloopbal van Ad Farla. Bij 1-1 miste Marco v.d. Hoek een strafworp en de ploeg uit Dordrecht liep vervolgens uit naar 3-1. Bij 3-2, een treffer van Irene Farla, miste Van den Hoek opnieuw een strafworp. Na de rust kwam Emergo goed uit de startblokken. Via treffers van Manon Terlouw, Jan Duine en Martijn Spruijt kwamen de Tholenaren terug tot 6-5. Snel liep uit tot 9-6, voor de Thoolse treffer tekende de voor Ad Farla ingeval len Jasper v.d. Linden. Vijf minuten voor tijd stond deze stand nog steeds op het scorebord. Emergo maakte een schitte rende tussensprint en bracht de stand via Marco v.d. Hoek, Jessica de Rijke en Jan Duine op 9-9. Er was toen nog een minuut te spelen. Inmiddels was Maddy Muis in de ploeg gekomen voor Irene Farla. Met nog enkele seconden op de klok scoorde Marco v.d. Hoek van afstand de winnende treffer. Emergo A ging tegen het nog ongeslagen Swift met 12-6 tenonder. Nadat de ploeg uit Middelburg op 2-0 was gekomen, hok Jaco van Dis met twee strafworpen de stand gelijk. Uit een doorloopbal van Manon Terlouw werd het 3-3, waarna de thuisclub naar 6-3 uitliep. Opnieuw scoorde Terlouw, maar Swift ging door en stond bij de rust op 9-4. De tweede helft was redelijk gelijkwaardig. Er vie len twee Thoolse treffers te noteren, voor Jaco van Dis en Manon Terlouw. Emergo B is nog altijd ongeslagen. Zaterdag klopte het All Ready met 5-16. Via treffers van Jaco van Heemskerk, Ruben Steketee en Patrick Durieux werd een 2-3 stand bereikt, waarna Emergo over de bezoekers heen denderde. Via Jaco van Heemskerk (3x), Nicole van Dam en Patrick Durieux werd de rust stand 2-8. Emergo vervolgde het scoren ook na de rust. De treffers kwamen op naam van Jaco van Heemskerk (3x), Nicole van Dam (3x), Patrick Durieux en Ruben Steketee Emergo D en All Ready deelden de pun ten. Na een 1-0 achterstand zorgde Kari- na Meijer voor de gelijkmaker. Programma 21 dec.: SKNWK-Emergo 2, Korbatjo-Emergo C. Het tweede damesteam van volleybal vereniging Intraco/AVC '87 speelde zaterdag een goede uitwedstrijd tegen Smash 2. In drie sets wonnen de Thoolse speelsters met 0-3. De setstanden waren 3-15, 8-15 en 9-15. De dames van AVC houden daarmee kansen op de kam pioenstitel. Bij de jongens van AVC 4 ging het min der goed. Ze boden wel sterk tegenstand, maar de ongeslagen koploper Jola Olym pus 5 bleek gewoon beter en het werd 3- Oinde setstanden 15-7, 15-12 en 15-8. Programma zaterdag 21 december: heren AVC-Sibloco 2 14.45 u„ CSS 3- AVC 2, AVC 3-SB02 16.45 u„ AVC 4- Mikro Electro 13 13.15 u. Dames: AVC- Zuvo 14.45 u., AVC 2-Rowi 14.45 u., VAT 2-AVC 3 13.30 u. Jeugd gemengd: AVC 5-Gavok 5 13.15 u. Alle thuiswedstrijden worden in sporthal Meulvliet gespeeld. Leden van zwemvereniging De Dolfijn '92 hielden zich zondag op de tweede Zeeuwse competitiewedstrijd in Terneu- zen in. De gebruikelijke stroom van ere plaatsen bleef achterwege. Deze keer waren er drie leden die bij de eerste drie in hun categorie eindigden. Er werden wel dertien persoonlijke records gebro ken. Bij de meisjes tot dertien jaar werd Ingrid Bouten eerste op de vijftig meter vrije slag in 35,9 seconden. Wemer de Viet werd bij de jongens tot vijftien jaar eerste op de honderd meter vlinderslag in 118.4 minuten. Hij werd tevens derde op de vijftig meter schoolslag in 38,1 secon den. Daarmee brak Wemer tevens zijn persoonlijk record. Ypsilon. De afdeling Zeeland van de vereniging Ypsilon van ouders en andere familieleden van chronisch psychotische en schizofrene men sen, houdt op dinsdag 7 januari een bijeenkomst in het Heer Hendrik huis te 's-Heer Hendrikskinderen. De bijeenkomst begint om half acht 's avonds. <0 Vermeulen Reclameiervlce Steenbergen

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9