FRANS BOUT Goochelaar bij vluchtelingen Plaatselijk nieuws Mlk, Vishandel VISSER MSpiiI Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 19 decemberl996 Voor een feestelijke maaltijd hoeft u niet ver van huis. Wij verzorgen voor u Koude schotels Visschotels-vleesschotels vishapjes koud buffet zowel vis-vlees TilHSPTi»» Tholen Botsing Postweg Kerstzangdienst Kerstviering jeugdwerk REGIOBANK THOLEN H. Hachmer wint boutwedstrijd Pieterman Klaverjassen Auto gestolen Bedankt Onder invloed Oud' Vossemeer Carnavalsoptocht Biljarten Kerstlichtjes vernield Demonstratie OVJV Dit alles bij uw Thoolse slagers, A J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland Sint- Annaland Derde brievenbus Kerstviering plattelandsvrouwen Schoolkerstfeest Avond over wijn Walpot tegen jachthaven Kerstzangavond Sint- Maartensdijk Ivanicia Klaverjassen J. Hartog kampioen Oosterscheldevissers Kleuterkerstfeest Predikbeurten Ouderen bij Waakt en Bidt Boutwedstrijd Zeebaars Poortvliet Kerst zondagschool De Bruin kampioen bij Knorhaan Weekend- 10 verschillende soorten vissalades, patés, zoals tong, tarbot, rode zalm, zalmforel, verse tonijn enz. Nieuw in ons assortiment zalmtournedos kabeljauwtournedos gevulde scholfilets met zalm of garnalen Geopend: Ma. van 8.30 tot 18.00 uur Di. van 7.00 tot 17.00 uur Wij zijn gesloten van 2 tlm 6 januari 1997 Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Advertentie I.M. Bij een botsing op de Postweg raak ten maandagmiddag twee automobi listen gewond. Een 34-jarige auto mobilist uit Sint-Annaland reed omstreeks half zes over de Postweg vanuit de richting Poortvliet. Hij wilde linksaf de Vrouwendijk oprij den, gaf richting aan en sorteerde voor. Uit tegenovergestelde richting kwam een 26-jarige inwoner aan die vermoedde dat de Sint-Annalander al aan het afslaan was en daarom remde hij af. De Sint-Annalander stond inderdaad al een stukje op de linker weghelft, maar omdat hij twijfelde of hij het wel zou halen, ging hij toch maar weer achteruit. Een 21-jarige automobilist - even eens uit Sint-Annaland - kwam ook vanuit de richting van de stoplich ten. Hij merkte te laat dat de Thole- naar voor hem afremde en botste achterop diens auto. De twee betrok ken bestuurders moesten allebei onder doktersbehandeling worden gesteld omdat ze knie- en nekklach- ten hadden. De twee wagens raakten fors beschadigd en moesten worden weggesleept. Het verkeer op de Postweg werd een uur lang ver traagd. In de Gereformeerde Ichthuskerk aan de Doelweg wordt zondagmid dag een zangdienst gehouden die in het teken staat van het naderende kerstfeest. Het thema is dan ook 'In verwachting'. Vocalgroup Rejoice uit Anna Jacobapolder verleent haar medewerking aan de dienst. Mevr. A. Boxhoorn-Urbanus heeft de lei ding en organist is J. de Viet. De zangdienst begint om vijf uur. De stichting christelijk jeugdwerk Tholen (SCJT) houdt zaterdagavond haar kerstviering in gemeenschaps centrum Meulvliet. Tijdens deze viering wordt de musical 'Lang leven in de gloria' opgevoerd. Deze is voorbereid door zo'n veertig kin deren van zes tot en met twaalf jaar. Iedereen kan het resultaat zaterdag avond gaan bekijken om zeven uur in de grote zaal in Meulvliet. Op dinsdag 24-12 en 31-12 zijn wij gesloten na 13.00 uur en op vrijdag 27-12 de hele dag. Advertentie I.M. H. Hachmer heeft zondag de afslui tende boutwedstrijd van hengel sportvereniging De Pieterman gewonnen. Hij behaalde 384 punten. De 22 deelnemers aan de wedstrijd moesten vooral in de ochtenduren nogal wat kou trotseren. Als visstek was gekozen voor een plek bij het Goesse Sas en 's middags verhuisde men naar buiten de Dorsman. De dames Berrevoets en Van de Berge namen de meetlat ter hand om de vangsten te registreren. A. Broere en A. van Dijk vingen de grootste vis sen van 35 centimeter. De uitslag was: 1 H. Hachmer 384 p; 2 L. Ver- kerke 326 p; 3 A. van Dijk 266 p; 4 P. Stokkers 220 p; 5 A. van Elzakker 211 p; 6 K. van Elzakker 188 p; 7 L. Berrevoets 187 p; 8 C. Gebraad 166 p; 9 A. Broere 142 p; 10 C. Schot 126 p. Carlo Hage heeft donderdag met 5253 punten de tiende competitie wedstrijd van klaverjasclub Stad Tholen gewonnen. Er deden zeven tien spelers mee aan de wedstrijd. Als eerste vijf eindigden: 1 Carlo Hage 5253 p; 2 Herman Oldenburg 5159 p; 3 Leen Hage 5119 p; 4 Jo Jansen 4993 p; 5 Coby Leijdekkers 4968 p. In de nacht van vrijdag op zaterdag is bij garage Bal aan de Wattstraat een Mercedes gestolen. De auto met het kenteken RS-46-YR maakte deel uit van de handelsvoorraad van Bal. Ook probeerden de daders nog een andere auto mee te nemen. Ondanks dat het portierraampje werd ingesla gen, lukte dat kennelijk niet. Ds. J. van Dijk heeft bedankt voor het beroep dat de Hervormde Gemeente uit Stellendam op hem heeft uitgebracht. Een 54-jarige inwoonster werd zon dagmorgen omstreeks vijf uur op de Postweg aangehouden voor het rij den onder invloed. Omdat de blaas- proef niet lukte, werd een bloed proef afgenomen. De bestuurster kreeg een proces-verbaal en het maximale rijverbod van 24 uren. Deelnemers aan de carnavalsoptocht van De Vlooientrappers kunnen zich nu al aanmelden. "Ondanks dat sin terklaas nog maar pas ons land heeft verlaten en we nog aan de oliebollen van oudjaar moeten beginnen, nadert het carnavalsseizoen met ras se schreden", zegt voorzitter F. Hommel van de carnavalsclub. De optocht is al over zeven weken, op 8 februari. Er kan meegedaan worden in vier categorieën: enkelingen, loopgroepen met twee of drie men sen, loopgroepen met meer dan drie mensen, wagens. Via de basisscho len gaan de uitnodigingen op 6 janu ari de deur uit, maar wie mee wil doen kan zich nu al melden bij F. Hommel (Molenstr. 57) of J. Etien- ne (Patrijzenweg 57). Enkele bouw clubs zijn al volop aan de gang met hun creatie, afgestemd op het motto 'ophepoest bi mun'. Bij biljartvereniging De Treffers is de eerste helft van de competitie gespeeld. Jos Hommel gaat riant aan de leiding. Hij behaalde 129,49 wedstrijdpunten door in dertien wedstrijden maar drie caramboles minder te scoren. Op de tweede plaats volgt Johan van Meer met 123,75 punten. De ranglijst is ver der: 3. D. den Hollander 121,19 p; 4. P. de Leeuw 120,28 p; 5. J. Burgers 117 p; 6. M. Hendrikse 116,92 p; 7. N. Rooijakkers 115,25 p; 8. K. Hommel 115,14 p; 9. H. Hommel 114,23 p; 10. D. van Driel 113,68 p; 11. B. den Hollander 112,43 p; 12. J. Etienne 110,58 p; 13. P. Hommel 107,84 p; 14. L. van Wezel 93,75 p. De uitslag van de gespeelde compe titieronde is: P. de Leeuw-L. van Wezel 10-6,66; J. Hommel-K. Hommel 10-9,26; D. den Hollander- P. Hommel 8,95-10; M. Hendrikse- H. Hommel 9,23-10; B. den Hollan- der-D. den Hollander 9,02-10; L. van Wezel-B. den Hollander 10- 7,56. In de kwartfinale van de beker eindigde het duel tussen P. de Leeuw en P. Hommel onbeslist (10- 10) en moet daarom worden overge speeld. L. van Wezel-J. Hommel 5,41-10 en N. Rooijakkers-D. van Driel 10-6,57. Kortste partij (24brt.) N. Rooijakkers, hoogste serie 11 car.) J. Hommel en beste gemiddel de (2,25) K. Hommel. Uitslagen KOT A-team. J. Vergeer- A. Havermans 0-2; H. van Daalen- S. v.d. Mark 2-0; J. Vergeer-M. v.d. Mark 0-2; A. Havermans-M. van Hees 0-2; M. Goudzwaard-D. Vaders 2-0; M. Klijnsmit-W. Heijboer 0-2. Kortste partij 18 brt.) A. Havermans, hoogste serie (10 car.) M. Goudzwaard en beste gemiddelde (2,22) D. Vaders. KOT B-team. P. Moerland-C. Bur gers 2-0; D. Vroegop-A. van Daalen 2-0; M. Potappel-P. de Jager 2-0; C. van Daalen-P. Vroegop 0-2; J. Vroegop-H. van Herpen 0-2. Kort ste partij (16 brt.), hoogste serie (9 car.) en beste gemiddelde (2,38) P. Vroegop. Blijkbaar is niet iedereen deze dagen vervuld van vredige gedach ten. Vandalen hebben in de nacht van zaterdag op zondag de verlich ting in een kerstboom bij de Neder landse Hervormde kerk vernield. De boom was zaterdagmorgen door de stichting promotie neergezet op het grasveld bij de kerk. Er werden zeventig lampen in gehangen. Omwonenden hebben omstreeks elf uur de lampen uit zien gaan via de schakelklok, even nadat ook de schijnwerpers uitgingen die op de kerktoren gericht staan. Daarna moeten de vernielers hebben toege slagen, want de volgende morgen vonden kerkgangers het glas van 26 kapot gegooide lampen voor de deur van de kerk. Ook het glas van één van de schijnwerpers was vernield. De schade bedraagt alleen voor de kerstverlichting al ruim 250 gulden. De 20-jarige judovereniging OVJV hield zaterdag open dag in de Vos- senkuil. Er kwamen twintig jonge ren naar deze dag. Deze geringe opkomst mocht de pret echter niet drukken. Voordat de openbare les begon, werden M. Govers - mede oprichter en al 20 jaar trainer - en zijn echtgenote in het zonnetje gezet. Het echtpaar kreeg een atten tie en voorzitter J. Hommel sprak een dankwoord uit. Daarna mochten de kinderen allerlei rollen doen, gevolgd door verschillende grepen en worpen. Een onderling grondge- vecht kwam ook aan de orde, gevolgd door een conditiespel. Daarbij moesten de kinderen zo vlug mogelijk van rug- naar buiklig ging en van zittende naar staande positie wisselen. In de pauze geno ten de kinderen van limonade en chips en voor de ouderen was er kof fie of thee. Het programma werd vervolgd met een demonstratie van judo en nin taijutsu. Dit laatste is een verdedigingssport waarbij ook geleerd wordt om je tegen stokken, messen en vuurwapens te verdedi gen. Groot en klein volgden de demonstratie van sportschool Van hees uit Bergen op Zoom met inte resse. Na afloop was er voor de leden van OVJV een herinnerings standaard en iedereen kreeg een sti cker. Donderdag 19, vrijdag 20, zaterdag 21, maandag 23 en dinsdag 24 december VARKENSROLLADE per kg vanafƒ15,00 RUNDERROLLADE per kg vanafƒ17,00 MALSE BIEFSTUK met gratis kruidenboter 250 gr.7,25 KIPFILET 500 gram7,50 ROSBIEF 100 gram2,95 GRILLHAM 100 gram2,50 COBURGER RAUWE HAM 100 gram2,50 EISALADE 150 gram2,25 RUSSISCH El VLEES-OF ZALMSALADE 600 gram4,95 Wij wensen U prettige feestdagen! Advertentie I.M. PTT-post heeft een derde brieven bus in het dorp opgehangen. Na de bussen aan de Ring en in de Tienho ven, is er nu een exemplaar wegge hangen op de hoek van de Huijgens- straat en Vroonland. Chef P. van Lit van de postbezorging legt uit dat het een pure noodzaak was. "We zijn heel terughoudend in het plaatsen van extra postbussen. De normen zijn gebaseerd op de afstand die inwoners van een plaats moeten afleggen van hun huis naar een brie venbus. Dat was in Sint-Annaland ook niet de reden. De reden was dat de postbus aan de Ring regelmatig helemaal vol zat", vertelt Van Lit. Zeker met de kerstdagen voor de deur was de snelle komst van een extra bus noodzakelijk. De plattelandsvrouwen kwamen maandag bij elkaar om het kerstfeest te vieren. Presidente mevr. J. van de Broek opende de avond. "Wat is het fijn dat we hier in alle rust deze kerstviering mogen houden, temid den van alle spanningen die er zijn in het Midden-Oosten en de vele vluchtelingen", zei de presidente. "Ook al was er in het afgelopen jaar droefheid door ziekte of een verlies in de familie, toch mocht er ook vreugde zijn onder de leden." Ver volgens las mevr. Van de Broek het kerstevangelie voor. De dames S. Hage en N. Goedegebuure droegen vier gedichten voor en de kerstmaal tijd werd genuttigd. Speciale gast was het Smalstads Mannenkoor dat zowel voor als na de pauze zes lie deren ten gehore bracht. Mevr. T. de Boer vertelde een mooi Noors kerst verhaal met als titel 'Het Kind Geneest'. Bij de samenzang werd de begeleiding verzorgd door de accor- deonistes Willy Dekker en Annema- rie Ridderhof. Aan het einde van de avond bedankte mevr. Van de Broek alle medewerkenden aan de avond en wenste iedereen goede kerstda gen en een voorspoedig en gezond 1997. Iedereen kreeg nog een kerst lichtje mee naar huis. De School met de Bijbel houdt van avond, donderdag, een kerstbijeen komst in de Nederlandse Hervorm de kerk. De bijeenkomst begint om zeven uur, maar de kinderen worden al om kwart voor zeven verwacht. Er wordt een collecte ten bate van de school gehouden. Zaterdag 21 december KERST BINGO in de kantine van W.H.S. met mooie prijzen, aanvang 17.30 uur. Iedereen is van harte wel kom! (Advertentie I.M.) De plattelandsvrouwen hielden woensdag een avond over wijn en Frankrijk. Daarover kon oud-inwo ner Hans Moerland de aanwezigen (dertig dames en drie heren) vanal- les vertellen. Hij legde uit dat hij in 1976 vanwege zijn reuma naar het zuid-Franse Prades sur Vernazobres was gegaan. Daar werkte hij aan vankelijk voor andere wijnboeren. Nu heeft hij zelf 34 hectare wijn gaard en zijn vrouw Sari heeft tach tig bungalows in de verhuur. Aan de hand van dia's legde Moerland uit dat de helft van de landbouwgrond in Chinian wordt gebruikt voor de wijnbouw. De rest voor akkerbouw en veeteelt. In het noorden worden er schapen gehouden en er wordt olijfolie gemaakt. Dat is goed voor een laag cholestorolgehalte. De olijfbomen kunnen wel zo'n 250 jaar oud worden. Nadat hij twee jaar wat had uitgerust in Frankrijk, begon Moerland aan de bouw van zijn eigen huis en andere huisjes. Hij werd lid van het plaatselijke zang koor om de taal beter te kunnen leren. Ook in het overige vereni gingsleven heeft zich begeven. De druivenranken groeiden uit van klei ne plantjes tot grote stokken. Bij de druivenoogst wordt Moerland geholpen door een aantal seizoen werkers, voor de helft Spanjaarden. Na de druivenpluk wordt de wijn eerst in de kerk gezegend vóórdat ze verkocht wordt. Behalve wijnbouw, landbouw en veeteelt is er ook nog de visserij en oestercultuur. Moer land vertelde verder dat de Fransen nooit leidingwater drinken, maar altijd bronwater. Ook de bronnen van kuuroorden zijn voor veel men sen die pijn hebben een uitkomst. Die gaat na het drinken van het water weg. De wijnboer vertoonde verder nog een videofilm over zijn provincie. De bewoners bouwen er zelf hun huis, maar daarna doen ze er niets meer aan. Onderhoud is taboe. Toeristen kunnen er onder meer drie grotten bezichtigen en verder kathedralen en de fraaie natuur. Ook de platanen zijn de moeite waard. Sommige van deze bomen kunnen er 200 jaar oud wor den. De temperatuur loopt 's zomers op tot zo'n 30 a 35 graden. Moerland vertelde ook nog dat de Fransen per persoon 86 liter wijn per jaar drin ken. De Nederlanders slechts veer tien liter. Verder maken de Fransen vaak veel geld op in casino's. De plattelandsvrouwen mochten tot slot nog een muscatwijn en een stukje stokbrood met schapenkaas proe ven. Presidente mevr. J. van de Broek overhandigde Moerland als dank voor zijn uiteenzetting een attentie. De gemeenteraad heeft maandag middag de exploitatiesom voor de jachthaven vastgesteld op 269.000 gulden, exclusief btw, voor zowel het bijna voorbije jaar 1996 als 1997. In 1995 moest de watersport vereniging maar 213.400 gulden aan de gemeente betalen, maar de jacht haven is inmiddels uitgebreid. SGP- raadslid L. Walpot stemde als enige tegen deze inkomstenpost. Hij zei persoonlijk principiële bezwaren te hebben. In de Nederlandse Hervormde kerk wordt maandag een zangavond gehouden. Aan deze dienst, die om half acht begint, werkt het kinder en jeugdkoor Gabriëlla mee, onder leiding van Hélène Potappel. Ook het christelijke gemengd koor Lau- date Dominum onder leiding van I. Riedijk, zal enkele liederen ten gehore brengen. Ds. T. van Bruggen verzorgt de opening, sluiting en de meditatie. Organist Piet Priem bege leidt de samenzang met de werken van Laudate Dominum. Marjo Knulst-Menheere begeleidt Gabriël la bij hun liederen. Volksdansvereniging Ivanicia hield woensdag haar jaarafsluiting. In De Gouden Leeuw te Scherpenisse genoten de leden een 'diner dansant'. Aan het einde van de bijeenkomst kreeg iedereen een rode roos en de beste wensen voor het nieuwe jaar mee naar huis. L. Kampman heeft vrijdag de com petitiewedstrijd van klaverjasver- eniging De Pendelaars ruimschoots gewonnen met 5572 punten. Kamp man gaat nu aan de leiding in de stand om de marsenprijs. Als eerste vijf van de wedstrijd eindigden: 1 L. Kampman 5572 p; 2 J. van Splunter 4901 p; 3 A. Koetsier 4473 p; 4 P. van Bloppoel 4437 p; 5 J. van Zetten 4401 p. De stand om de marsenprijs: 1 L. Kampman 15 marsen; 2 J. van Zetten, P. Bazen, G. de Hond en J. van de Hoek met 11 marsen. Op de jaarlijkse feestavond van hen gelsportvereniging De Oosterschel devissers werd J. Hartog gehuldigd als clubkampioen. Hij vergaarde dit seizoen 667 punten. Dat was acht punten meer dan de nummer twee. De eindstand bij de senioren was: 1 J. Hartog 667 p; 2 C. Andriesse 659 p; 3 M. Deurloo 658 p; 4 H. Kloet 655 p; 5 R. Buijs 644 p; 6 J. v.d. Rhee 643 p; 7 G. Morelli 642 p; 8 M. van Gorsel 631 p; 9 J. Dierkx en M. van Meel 625 p. Bij de dames werd mevr. Van Oudenaarde eerste met 609 punten, gevolgd door mevr. Kloet met 601 punten. Bij de junio ren werd Theo Rijnberg winnaar met 678 punten. Rini Neele was tweede met 650 punten en derde werd Hilbert Brinkman met 626 punten. Herman Kloet ving dit sei zoen de grootste vis, een zeebaars van 1620 gram. Rien Vermaas werd nogmaals in het zonnetje gezet als Nederlands kampioen. De Ooster scheldevissers houdt zaterdag de boutwedstrijd van twee tot vier uur aan de Scheldseweg te Stavenisse. De kleuters van de Juliana van Stol- bergschool hebben de afgelopen periode hard geoefend om allerlei kerstliedjes en teksten te leren. Alle ouders van de kleuters kunnen van avond het resultaat zien en horen. Kindergoochelaar Pernel deelt na de voorstelling met dieren ballonnen uit aan de kinderen van vluchtelingen en begeleiders in de voor malige kleuterschool te Sint-Maartensdijk. Zaterdagavond genoten zo'n 35 kinderen van het optreden van goochelaar Pernel uit Tholen in de voormalige kleuterschool te Sint- Maartensdijk op de jaarlijkse bij eenkomst voor vluchtelingen en vrijwilligers. Pernel amuseerde het publiek met allerlei goochel trucs waarbij enkele kinderen hem mochten assisteren. De goochelaar, in het gewone leven PJ. Ligtvoet, liet zakdoeken verdwijnen, toverde knopen uit touwen en maakte beesten uit bal lonnen. Zijn slotact bleek een verrassing toen hij levensechte witte duiven uit een doos toverde en die weer liet 'veranderen' in witte konij nen. Tot groot genoegen van de kinderen mochten ze de dieren op schoot nemen en aaien. En na de voorstelling bleef de goochelaar nog even om met de kinderen nog meer ballonnen in dieren te ver anderen. Voor de maaltijd hadden vluchte lingen en vrijwilligers eten bereid; zo was er onder meer een rijstge recht uit Armenië (plof)» appel flappen uit Oud-Vossemeer, deeg envelopjes met vlees en ui uit Libanon, een bladerdeeggerecht (pita) met prei en eieren uit voor malig Joegoslavië, kippensoep uit Sint-Maartensdijk en een schotel met vleesrolletjes uit Afghanistan (mantu). De gemeente Tholen telt op dit ogenblik 92 vluchtelingen met een verblijfsvergunning (een zoge naamde A-of C-status of een voor waardelijke vergunning tot ver blijf voor gedoogden). Daarnaast zijn er nog 14 asielzoekers (Arme- nen, Palestijnen en Macedoniërs) die wachten op een definitieve beslissing op hun asielverzoek. Het aantal was hoger maar de Zaïrese asielzoekers in Sint-Anna land zijn met de noorderzon ver trokken. De gemeente Tholen ver wacht geen nieuwe asielzoekers meer. Wel heeft ze zich, zoals alle gemeenten in Nederland, ver plicht om vluchtelingen op te nemen. Het aantal wordt elk jaar vastgesteld. Voor 1997 zijn dat 6 gedoogden (vvtv) en 10 met een verblijfsvergunning zonder beperkingen. De praktijk van de afgelopen jaren leert dat dit aan tal gehaald wordt door gezinsher eniging. Onder de toegelaten vluchtelingen op Tholen bestaat een grote ver scheidenheid in nationaliteit. Ze komen onder meer uit Armenië, Ethiopië, Somalië, Bosnië, ex- Joegoslavië, Roemenië, Macedo nië, Irak, Libanon en Afghani stan. Zondag 22 december. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk. 18.30 u. ds. Van Gorsel, Bergam bacht. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. GEREF. KERK 10 u. ds. De Kok, Rotterdam. 17 u. zangdienst. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Velema, Nun- speet. GEREF. GEM 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRI JZ.GEL.GEM .NPB 10.45 u. ds. Peters, kerstdienst. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Van Wienen, Ridder kerk. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Horsting, Daalem. CHR. GEREF. KERK 10, 14.30 en 18.30 u. ds. Stehouwer. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Geuze, Nunspeet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Schaap, Herkingen. 18 u. ds. Cammeraat, Krabbendijke. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDUK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. dhr. Van Ginkel, Ede. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. kand. Schipper, Kerkwerve. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. Alle overige belangstellenden wor den uitgenodigd om morgenochtend naar de gemeenschapsruimte van de school te komen. De kleuters zullen de liedjes en teksten dan om tien uur nog een keer opzeggen. Na afloop krijgen de aanwezigen een attentie mee naar huis. De vrouwenvereniging Waakt en Bidt van de Gereformeerde Gemeente hield woensdag een mid dag voor bejaarden en alleenstaan den. De aanwezigen werden wel kom geheten door de presidente mevr. Noom. Ouderling M. Klippel had deze middag de leiding. De bij eenkomst werd geopend met het zingen van twee verzen uit psalm 85 en met gebed. Klippel hield een meditatie naar aanleiding van Eze- chiël 17. Mevr. Noom las een ver haal voor van 'Saartje'. Na de brood maaltijd werden er nog enkele psal men gezongen en ouderling Klippel besloot met het lezen van enkele verzen uit Lukas 1 en gebed. A. Linthout sprak het dankwoord namens alle bejaarden. Hengelsportvereniging De Zeebaars werkte zaterdag de jaarlijkse bout wedstrijd af. M. Bijl werd de win naar met 730 punten. Bij deze wed strijd krijgt iedereen een smakelijk 'boutje' mee naar huis, maar de win naars hebben de eerste keus. De nummer één krijgt een trofee in de vorm van een varken. Er deden 45 vissers mee aan de boutwedstrijd. Samen haalden ze 6340 gram vis boven wisten te halen. De uitslag was: 1 M. Bijl 730 p; 2 L. v.d. Male 720 p; 3 J.C. Bijl 705 p; 4 R. Ane- maet 700 p; 5 mevr. T. Deurloo-Bos 635 p; 6 A. Munter 540 p; 7 mevr. H. Lammerse-Aalbrechtse 495 p; 8 D. Opree 435 p; 9 A. Faber 395 p; 10 L. de Graaf 380 p; 11 A. Lam- merse 355 p; 12 Danny Bijl 150 p; 13 L. Poot 50 p; 14 E. Soomers 50 p. De kinderen van de zondagschool Kleine Kracht vieren zaterdag het kerstfeest in 't Ouwe Raed'uus. Ouders en andere belangstellenden zijn welkom om het feest, dat om zeven uur begint, bij te wonen. Hans de Bruin werd vrijdagavond gehuldigd als clubkampioen van hengelsportvereniging De Knor haan. De Bruin sloot het seizoen met 4449 cm en kreeg daarvoor 488 pun ten. Ramon Konings werd kam pioen bij de jeugd met 453 punten. Rien Konings ving de grootste plat vis van 43,6 cm. Het algemeen klas sement luidt: 1 Hans de Bruin 488 p; 2 René Lisseveld 471 p; 3 Rinus Lisseveld 469 p; 4 Johan de Groen 464 p; 5 Henk Bolleboom 462 p; 6 Peter v.d. Sterren 455 p; 7 Ramon ZIE VERDER PAGINA 7 GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Snijder, Oud-Vossemeer. 14.30 u. ds. Egas, Poortvliet. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. vr 20/12 19.30 u. kerstzangdienst. GEREF. KERK 10 u. dhr. Seele, Nieuwerkerk a.d. IJssel. 14.30 u. ds. De Kok, Rotterdam. GEREF. GEM. 10, 14.30 (H.D.) en 18.30 u. ds. Hochem, Borssele. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Voets, Arnemuiden. 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. De Bie, 's-Gravenpolder. Zaterdag 21 en zondag 22 dec. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. De Looze, Oud-Vossemeer, tel. 672400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts v.d. Spuij, Bergen op Zoom, tel. 0164-233177. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u.. Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos semeer): P. van Heesch tel. 604969. St. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie- advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 030- 6596285. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M'N LUF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 19 t/m vrijdag 27 dec. donderdag 19 10.17-23.07 vrijdag 20 11.32 zaterdag 21 0.17-12.42 zondag 22 1.22- 13.42 maandag 23 2.17 - 14.37 dinsdag 24 3.07 - 15.27 woensdag 25 3.47 - 16.02 donderdag 26 4.22- 16.47 vrijdag 27 5.02- 17.22 di 24/12 21.41 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2