M.J. Stoutjesdijk winnaar verkiezingen vakgroep akkerbouw Boeren raken grip op waterschap kwijt Waterschap plant bomen aan Steun hoofdingelanden voor afzonderlijk district Tholen 'Straks hangt Tholen er maar 'n beetje bij' 10 lichtpun voor de kerst ties c a s i» a a is 1.49 1.49 99 ^9.90 1.79 9.95 Aor3.99 Albert Heijn Tholen en St. Philipsland Schriftelijk stemmen voor waterschap is niet populair Mol verdient rondje van Van Gelder e a 2^1.99 Leden GLTO stemden per post Van Gorsel wil meer basiszetels Te vroeg met bezwaar molens H. Eversdijk deed zijn best uit blij gemoed 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 19 decemberl996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 M.J. Stoutjesdijk uit Tholen heeft maandag de sectorver kiezingen voor de vakgroep akkerbouw van de land bouworganisatie GLTO met een ruime meerderheid gewonnen. Bij de schriftelijke stemming onder de leden kreeg hij 158 of 64% van de stemmen. Tegenkandidate mevr. W. van der Weele uit Scharendijke verzamelde 87 stemmen of 36%. Bij de agrarische sector heerst onvrede over de tanende invloed in de waterschapsbesturen. J.L. van Gorsel uit Oud-Vossemeer en G.J. Dees uit Waarde stelden dat dins dag klip en klaar in de algemene vergadering van Zeeuw se Eilanden. De vergadering nam de voorstellen voor de toekomstige bestuurssamenstelling en kostentoedeling grotendeels over. Van Gorsel nam zijn voorstel terug om elke categorie méér basiszetels in het bestuur toe te ken nen. Basisbelang groter Weststrate uitgebreid Kosten wegen Kandidaten voor het bestuur van Zeeuwse Eilanden blij ven ook in 1998 vaste plaatsvervangers houden. En over al dan niet schriftelijk stemmen wordt later een beslissing genomen. Na die aanpassingen heeft de algemene verga dering van hoofdingelanden dinsdag ingestemd met een notitie over kostentoedeling, bestuurssamenstelling en verkiezingen. Nadrukkelijk kwam daarbij ook een afzon derlijk kiesdistrict Tholen/Sint-Philipsland ter sprake. Pachters Extra zetel Mol: Waterschap gebaat bij eenheid Zo weinig mogelijk verdeeldheid over de toekomstige bestuurlijke structuur van het waterschap Zeeuwse Eilan den is van groot belang, benadrukte gezworene J.L.C. Mol donderdag in de gebiedscommissie te Sint-Anna land. "Ik hoop dat de leden van de algemene vergadering, zowel van Tholen als van Schouwen, unaniem voor het districtenstelsel kiezen. Anders kan Tholen de bestuurlij ke inbreng wel vergeten." CO Kerstkeukenrollen, Mogen we u uitnodigen voor de feestdagen? Het was de eerste keer dat op deze manier sectorverkiezingen plaats vonden. Ieder lid ontving een stem biljet met een gefrankeerde ant- woordenveloppe. In Zeeland Noord, waaronder Tholen, St. Philipsland en Schouwen-Duiveland vallen, werd er door 44% van de leden gestemd, tegenover 36% gemiddeld in het GLTO-gebied. Voorzitter van de werkgroep akkerbouw werd J. Geluk uit Dinteloord. Stoutjesdijk is de enige Tholenaar die aan de sectorverkiezingen mee deed. "Ik was al kringafgevaardigde in de akkerbouwcommissie, dus in feite heb ik mijn werk voortgezet", zegt Stoutjesdijk. "Alleen kon ieder een zich nu met 10 handtekeningen kandidaat stellen en werd er voor het eerst schriftelijk gestemd. Qua werk verandert er heel weinig, al vergade ren we nu in Utrecht in plaats van in Gorkum en zitten er nu ook afge vaardigden uit Overijssel in de vak groep." Dinsdag had hij zijn eerste vergade ring al. "In zo'n nieuwe situatie moet je aan elkaar wennen en proberen op één lijn te komen. We spraken o.a. over suikeraangelegenheden. Gega randeerde produkten als bieten en chichorei renderen, maar de prijzen van aardappelen, uien, knolselderij en wortelen zit onder de kostprijs." Zo wordt Stoutjesdijk beslist geen vergaderboer, maar blijft hij volop met de praktijk verbonden. "De bedoeling is om zes in plaats van twaalf keer per jaar te vergaderen, ondanks de schaalvergroting. En mijn bedrijf gaat ook voor, al doe ik dit bestuurlijk werk vrij graag. Ik zit ook in het afdelingsbestuur Tholen en in het kringbestuur Zeeland Noord. De sectoren, zoals de vak groep akkerbouw, hebben meer macht gekregen. Vroeger besliste het hoofdbestuur alles. In zo'n vak groep zit je vrij dicht bij het lande lijk gebeuren. De lijn naar de top is vrij kort." Voor de achterban kan de afstand echter, gezien de schaalver groting binnen de landbouworgani saties, alsmaar groter worden. Dat was ook te merken aan de beperkte belangstelling voor de laatste ZMO/GyrO-vergadering op Tho len. "We zoeken naar allerlei manie ren om de leden bij de organisatie te betrekken, onder meer via ons ver enigingsblad", aldus Stoutjesdijk. "Met 7 van de 40 bestuurszetels is het ongebouwd (grondeigenaren) beslist niet oververtegenwoordigd. In feite hebben ze niets te vertellen", zei Dees over de voorgestelde zetel verdeling vanaf 1998. Tevoren had ook mevr. S.M. Vermuë-van 't Westeinde uit Heinkenszand al opgemerkt dat het ongebouwd 'mis schien zelfs wel ondervertegen woordigd' zou zijn. A.M.M. van Haperen uit Koudekerke meende juist dat het publiek belang van een categorie niet verwisseld moet wor den met het individuele belang van een ondernemer. Het belang van agrariërs bij het waterschap is veel groter dan van ingezetenen, aldus Dees. "Een ingezetene betaalt een luttel bedrag aan het waterschap en een eigenaar ongebouwd vele malen meer. Op grond van de kostentoede ling klopt het allemaal wel, maar het agrarische belang is groter." Van Gorsel was dezelfde mening toegedaan. "Een landbouwer moet van zijn grond leven. Hij betaalt veel aan het waterschap, maar krijgt weinig zeggenschap. Dat het onge bouwd maar een zesde van de bestuurszetels krijgt, is fout", aldus de Vossemeerder, die een yergelij- De stichting Het Zeeuwse Land schap is tegen de komst van vier windmolens op een stuk grond van J. de Jager aan de Del Campoweg bij Anna Jacobapolder. De stichting heeft bij de provincie bezwaar aan getekend tegen de plaatsing. Maar gedeputeerde staten hebben geant woord dat ze nog geen aanvraag hebben ontvangen van de gemeente Tholen voor een verklaring van geen bezwaar. Zolang dat niet gebeurt, kan Het Zeeuwse Land schap geen bezwaar maken. De stichting wil dat er opnieuw nog eens goed gekeken wordt naar de plaatsen waar windmolens mogen komen. G.s. beloofden de brief van Het Zeeuws Landschap te zijner tijd mee te nemen in de beslissing. Bedrijvig Gebr. Weststrate heeft gisteren haar vernieuwde en vergrote bedrijfsge bouw (inmiddels 5000 m2) aan de Zuidweg in Krabbendijke heropend. Op Tholen is de onderneming o.a. bekend als dealer van Ford tractoren en Toyota vorkheftrucks. Weststrate is ook al meer dan 25 jaar importeur voor Nederland van Delvano veld- spuiten en geniet voorts bekendheid als verkoper van Hako veegmachi- nes, IHI minigravers en allerlei andere machines voor akkerbouw, veehouderij, fruitteelt en industrie. De 45 personeelsleden tellende onderneming heeft naast de hoofd vestiging Krabbendijke filialen in Goes en Koudekerke. king maakte met het waterschap Rijnland waar volgens hem veel minder ongebouwd voorkomt, met echter eenzelfde verhouding bestuurszetels als in het agrarische Zeeland. Hij gaf ook een voorbeeld van de extra kosten voor een boer; die moet, als sloten gedolven zijn, delfspecie op zijn land dulden en verspreiden, wat hem zo'n 70 gulden per hectare kost. Het toekennen van basiszetels aan elk van de vier toekomstige catego rieën moet blijven, vond Van Gor sel. Hij wilde dat zelfs uitbreiden: de 8% van nu zou 12,5% moeten wor den. In de praktijk zou dat erop neer komen, dat de helft van de zetels gelijk over de categorieën verdeeld wordt en de andere helft op basis van de kostentoedeling. "Dan krijg je een meer evenwichtige verde ling", aldus de Vossemeerse agra riër. Hij nam zijn voorstel terug nadat dijkgraaf H. Eversdijk ervoor had gewaarschuwd het stelsel niet op de tocht te zetten. Deze had daar bij de komende discussie met gede puteerde staten op het oog om op één lijn te komen. "De kostentoede ling zal in de toekomst door het dagelijks bestuur opnieuw in de dis cussie meegenomen moeten wor den", aldus Eversdijk. "We zullen ertegenaan gaan lopen dat niet alle belang meetbaar is. De unie van waterschappen heeft al een werk groep ingesteld die de financierings structuur onder de loep neemt." Van Gorsel nam hier genoegen mee, maar bracht onder de aandacht dat er in agrarisch Nederland wrevel heerst over de ondergeschikte posi tie die de landbouw ten opzichte van het waterkwaliteitsbeheer - 'het milieu' - inneemt binnen zogenaam de all-in waterschappen. De Vosse meerder zei ook teleurgesteld te zijn in een brief van de Zeeuwse milieu federatie, waarin wordt gepleit voor afschaffen van de basiszetels. "De ZMF maakt het landbouwbelang ondergeschikt aan het milieubelang. Ik betreur de brief, omdat er naar mijn mening een goed overleg bestaat tussen georganiseerde land bouw en ZMF." Tholenaar G. Westerweel vond het - evenals Van Haperen - erg gortig dat het gebouwd de helft moet ophoes ten van de kosten voor de wegen- zorg. "De toegepaste methodiek klopt niet met de trits belang-be- taling-zeggenschap. In uw voorstel noemt u vooral de ontsluitingsfunc tie van de wegen. Maar de water schapswegen liggen veelal in het buitengebied, waar weinig gebouwd voorkomt. Het gebouwd wordt veel vaker ontsloten door rijks-, provin cie- en gemeentewegen", zei Wes terweel. Van Gorsel daarentegen vond juist dat het bestuursvoorstel een onrechtvaardigheid recht trekt. In de discussie bleek, dat met het recreatief gebruik (voornamelijk op Walcheren en Schouwen) rekening is gehouden. Maar volgens Van Haperen moet dat niet voor rekening van het gebouwd komen. Gezwore ne A.W. van de Hoef rekende voor dat een eventuele bijstelling mini maal zou zijn: één cent per economi sche eenheid. -m J. Uijl en W. Scherpenisse bezig met het planten van esdoorns aan de Pierhoekseweg in St. Maartensdijk, waarbij kraanmachinist W. Hage het werk gemakkelijk maakte. Een boompje kost 40 gulden, maar met paaltje, bandje en arbeidsloon komt het totaal op het dubbele uit. In opdracht van het waterschap worden momenteel bomen geplant langs verschillende Thool- se polderwegen. In de Snabbeweg tussen Tholen en Poortvliet zijn 100 eiken gezet. Tussen Sint- Maartensdijk en Stavenisse komen esdoorns langs de Pier hoekseweg (100) en de Hoge Kadeweg (75), alsmede 100 wilgen aan de Zuidmoerseweg. Volgend jaar worden ook bomen gerooid: aan de Keenhoekseweg tussen Sint-Annaland en Sint-Maartens dijk, de Kadijk en de Hogeweg (overgang Moerdijk) bij Poort vliet en de Rijksweg (tussen de watertoren en de Oostdijk) op Sint-Philipsland. De werken die Zeeuwse Eilanden wilde uitvoe ren, liggen op schema. Hef delf- werk aan de waterlopen is prak tisch gereed en er wordt nog vijf kilometer betuining geplaatst. In de gebiedscommissie bekritiseer de hoofdingeland A.L. Aarnoudse het feit dat er soms met zware machines door bermen en over landerijen is gereden, terwijl het behoorlijk nat was. Het deelplan oost van het basisplan watervoor ziening op Tholen is dinsdag tech nisch opgeleverd. Door een con structiefout konden nog niet alle stuwen in dit plan geplaatst wor den en ook ligt er nog een hoeveel heid grond in depot. Maar verder is het deelplan gereed. De ont gronding die optreedt bij het bui tendijks fietspad langs de zuid kust van Tholen wordt opgelost door het leggen van doorgroeite- gels. Wat de verkeersdrempels in de Scherpenissepolder betreft, wil de aannemer er niet aan dat hij niet volgens het bestek zou hebben gewerkt. Het lijkt op een juridisch steekspel uit te draaien. Schouwen bijvoorbeeld kwam het ^gebouwd op 1,37 uit en dat werd één; maar ongebouwd kwam op 1,26 en dat ging naar twee! Boven dien was 'creatief omgesprongen met het basisbelang; dit was in drieën verdeeld, waarna één deel over Schouwen en Tholen uitge splitst was. Die manier van rekenen pakt nadelig uit voor de kleine dis tricten, aldus Gast, die een aange past voorstel indiende. Daarin zou Tholen vijf zetels moeten krijgen: ingezetenen twee, gebouwd, onge bouwd en bedrijfsgebouwd elk één. In de totale verdeling van 40 zetels zou het gebouwd er een zetel op vooruitgaan ten koste van het bedrijfsgebouwd. Maar slechts één hoofdingeland steunde het idee van Gast. Het idee om een vacature in de alge mene vergadering niet op te vullen met een plaatsvervanger, maar met de kandidaat die in volgorde de meeste stemmen behaalde, kreeg weinig steun. Slechts zeven aanwe zigen - waaronder Westerweel - wil den af van de vaste plaatsvervanger. Een een voorstel om Noord-Beve land met Zuid-Beveland in plaats van Walcheren een district te laten vormen, vond genade in de ogen van een stuk of acht hoofdingelanden. Ook in die van mevr. A.F. van Nieu- wenhuijzen-Nelemans uit Poort vliet. J.L. van Gorsel wil een discus sie op gang brengen over een taak voor de plaatsvervangers. Zij zou den in de gebiedscommissies aan de slag moeten. En natuurlijk werd er gestemd over het handhaven van de categorie pachters. Dieleman vroeg die stem ming, om een signaal af te geven naar de politiek. "Het is niet gericht tegen het dagelijks bestuur. De richtlijnen van de staatscommissie zijn bepalend en dus zal de water schapswet gewijzigd moeten wor den. Ik vind het ondemocratisch dat de pachters niet meer kunnen stem men", zei de Noord-Bevelander. In het huidige bestuur zitten vijf pach ters, maar Dieleman kreeg steun van zeventien hoofdingelanden waaron der A.L. Aarnoudse (pachter) en J.L. van Gorsel (ongebouwd) uit Oud-Vossemeer. Laatstgenoemde noemde het wegvallen van de pach ters 'een heel slechte zaak'. En W. Coppoolse uit Veere wilde vastleg gen dat één zetel van het ongebouwd door een pachter bezet gaat worden. Schriftelijk stemmen tenslotte bleek een stap te ver, meerdere sprekers kozen voor de gang naar de stem bus. Eversdijk nam het voorstel daarop terug en bereikte, dat alle aanwezi gen op één (J. van der Slikke uit Ellemeet koos voor de pachters) de nofitie van het dagelijks bestuur steunden. Het woord is nu aan pro vinciale staten. De Thoolse hoofdin gelanden A.A. van Nieuwenhuijzen, C. van 't Hof, J.M. Aarnoudse en J.K. Elenbaas ontbraken dinsdag in De Stenge in Heinkenszand. A.L. Aarnoudse (rechts) en J.L.C. Mol vertegenwoordigen nu de pachters in het waterschapsbestuur, maar vanaf 1998 zal hun cate gorie niet langer vertegenwoordigd zijn. Gedeputeerde staten willen van Tholen en Schouwen één district maken en dat idee kreeg steun in de algemene vergadering. "Ik vind vier districten aan de hoge kant", zei A.M.M. van Haperen uit Koudeker ke. En C.J. Dieleman uit Wissenker- ke vond het niet helemaal juist dat Schouwen in het voorstel van het dagelijks bestuur één zetel moet inleveren om een afzonderlijk dis trict Tholen te kunnen vormen. En dat vervolgens zowel een district met zeven bestuurszetels als een met vier bestuurszetels elk een gebieds- gezworene krijgen, stond hem ook tegen. "Als er géén apart district Tholen komt, zoals de provincie wil, dan zal de Thoolse inbreng vanaf 1998 verdwenen zijn", voorspelde G. Westerweel uit Tholen. Voor hem hoeven er in dat geval helemaal geen districten te komen. "We moeten van de districten af', zei ook J. Bostelaar uit Westkapelle. Om er meteen aan toe te voegen: "Maar dat zal wel een stap te ver zijn." Hij diende het voorstel in om van Tholen en Schouwen één dis trict te maken. "Op Tholen wonen voldoende mensen om een inbreng te kunnen hebben. Je krijgt zo een betere afstemming en wellicht kan er dan ook één gezworene minder komen", legde Bostelaar uit. Dijk graaf H. Eversdijk zei dat het dage lijks bestuur vertegenwoordiging van het platteland ten opzichte van de steden wilde garanderen. Die ingebouwde garantie zou op de hel ling komen zonder een afzonderlijk district Tholen. Uiteindelijk steun den slechts drie hoofdingelanden het voorstel van de Westkapellaar. Een voorstel om Tholen en Schou wen elk een zetel meer - respectie velijk vijf en zeven - te geven ten koste van Zuid-Beveland en Wal cheren/Noord-Beveland kreeg al helemaal geen steun. Indiener H.J. Gast uit Brouwershaven kreeg slechts één hoofdingeland mee voor zijn idee. Gast had vastgesteld dat bij de zeteltoedeling in de notitie soms vreemd was afgerond. Op Gisterenmiddag nam het waterschap Zeeuwse Eilanden in Vlissingen afscheid van tijdelijk dijkgraaf H. Eversdijk. Officieel is hij nog tot de jaarwisseling in functie, maar dins dag leidde de CDA-senator voor het laatst de algemene vergadering. Eversdijk zei met plezier terug te kijken op zijn periode bij Zeeuwse Eilanden. "Het is voor mij een vreugde geweest, geen corvee of straf." Ruim 3,5 jaar geleden werd Eversdijk gevraagd het fusieproces van de vier Zeeuwse waterschappen boven de Westerschelde te begelei den. "Zeker had ik niet gedacht dat ik dit werk zou afronden als dijk graaf ad interim van Zeeuwse Eilan den. En al helemaal niet dat ik mijn waterschapsleven zou besluiten met een 'echte' dijkgraaf te worden aan de overkant", zei de vertrekkende bestuurder in zijn afscheidsrede. Hij wordt tot 1999 dijkgraaf van De Drie Ambachten en lost daar W.A. Gosselaar af, die het roer van Zeeuwse Eilanden overneemt. De nieuwe dijkgraaf kreeg van zijn voorganger een voorzittershamer, die deze ooit zelf van een binnen vaartschipper cadeau kreeg. Eversdijk, altijd een vlotte spreker, kon niet nalaten in te gaan op de Eversdijk wens van commissaris Van Gelder om meer Zeeuws te spreken. "Zeeuws bestaat niet. Zou ik dan het Schouws moeten spreken van Leo Klompe? Of het Walchers van Dirk Vos? Of misschien het onversneden Thools van Jacob Mol?" aldus de uit Kapelle afkomstige Zeeuw. Hij stip te een goort aantal zaken aan die bereikt zijn of in het verschiet lig gen, en bedankte mensen met wie hij de afgelopen periode te maken had. De Zeeuwse dichters J.C. van Schagen en Jacob Cats citeerde hij ook nog. Inhakend op de laatste dichter besloot Eversdijk: "Dat is nou net wat ik bij Zeeuwse Eilanden heb geprobeerd: Uit een blij gemoed m'n best te doen." Het verhaal mag bekend veronder steld worden. Het dagelijks bestuur van Zeeuwse Eilanden wil in 1998 verder met een bestuur van 40 leden - waarvan zes gezworenen - en vier kiesdistricten die vertegenwoordi gers hebben in alle categorieën. Gedeputeerde staten vinden 35 bestuurders, inclusief vijf gezwore nen, voldoende. En ze willen Tho len/Sint-Philipsland met Schouwen op één hoop vegen zodat drie dis tricten overblijven. "Het bestuurs voorstel is voortgekomen uit de vrees dat Tholen en Schouwen anders onderbedeeld zullen zijn. Want op de Bevelanden en Walche ren zijn alle categorieën nu eenmaal sterker vertegenwoordigd; er wonen veel meer mensen", legde Mol uit. C. Koopman uit Sint-Maartensdijk zag de bui al hangen: "Straks hang je er als Tholen maar een beetje bij en misschien heb je zelfs niemand meer in het dagelijks bestuur. Ik ben teleurgesteld." Mol benadrukte dat een zo groot mogelijke eenheid in de algemene vergadering van belang is om pro vinciale staten te overtuigen. Maar hij liet al doorschemeren dat die eenheid best eens ver te zoeken kan zijn. Er zijn zelfs bestuurders die willen proberen de pachters-catego rie te handhaven. "Maar die gaan het niet redden. Het dagelijks bestuur heeft de realiteit onder ogen gezien", aldus hoofd van de stafafdeling P. Visch. Hij hield A.L. Aarnoudse (hoofdingeland namens de pachters) voor dat in het gunstigste geval één pachter in het bestuur zou kunnen komen, maar dan zouden het distric tenstelsel en het basisbelang over boord moeten. "En juist die basisze tels pakken positief uit voor de land bouw. Zonder het basisbelang zou den de ingezetenen de meerderheid van de bestuurszetels krijgen." Aarnoudse vond dat pachtwet en waterschapswet haaks op elkaar staan. Door het verdwijnen van de bestuurlijke inbreng krijgen pach ters ook geen aanslag meer van het waterschap, legde Visch uit aan Koopman. Laatstgenoemde vond, evenals A.G.M. Wisse uit Anna Jacobapolder, dat Zeeuwse Eilanden zelf moet kunnen bepalen hoeveel bestuursleden het wil. "Ze moeten ze toch zelf betalen." De landbouw heeft, na ruggespraak met de GLTO, ingezet op zgven bestuurszetels voor ongebouwd, liet Mol de aanwezigen weten. Visch vulde aan dat de landbouw profiteert van het systeem van de basiszetels, maar ook van het feit dat de waarde van het gebouwd voor 60% meetelt en de waarde van het ongebouwd is opgeschroefd. Hij legde uit hoe de percentages tot stand zijn gekomen waarop de financiële (en de bestuur lijke) inbreng van de verschillende categorieën is gebaseerd. E. Hage kreeg van Visch de verzekering dat voor de verkiezingen in het voorjaar van 1998 iedereen die minimaal tien handtekeningen heeft verzameld, zich kandidaat kan stellen voor een bestuurszetel. Op een symposium in Hulst over dialect heeft commissaris van de koningin Van Gelder opnieuw een lans gebroken voor het gebruiken van de streektaal. De eerste gemeen teraad die in het Zeeuws vergadert, zou hij een rondje willen geven als beloning. Jammer dus dat de gebiedscommissie Tholen van Zeeuwse Eilanden geen politiek orgaan is. Want daar viert het dialect hoogtij. In weerwil van politici die al hebben laten weten dat dialect niet kan, omdat zaken dan onvolle dig of helemaal niet begrepen zou den kunnen worden. Maar wat is er eigenlijk onduidelijk aan uitspraken als: j' ei gin póót om op te staen; bie d'n êênen möj held geeve in bie d'n oaren betaele; riet mö bie d'n êênen dwas opt land, bie d'n oaren over- lingst. Donderdag in Sint-Annaland vallen ze te beluisteren en niemand die er blijk van geeft het niet te snap pen. Als voorzitter van de commis sie bezigt gezworene J.L.C. Mol het Thools en de aanwezigen - ook de niet-commissieleden, die vrijelijk mogen meediscussiëren - nemen dat min of meer automatisch over. Soms beginnen ze in het Nederlands, maar schakelen halverwege over op het Zeeuws. Iedereen drukt zich helder uit en de bijeenkomsten verlopen in een gemoedelijke sfeer. Dus eigen lijk verdient Mol - en met hem de hele commissie - het rondje van Van Gelder. Salaris waterschap. De bestuurders van Zeeuwse Eilanden krijgen min der salaris dan ze hadden gehoopt. Gedeputeerde staten zijn het niet eens met wat de algemene vergade ring heeft besloten. Ze vinden voor de dijkgraaf salarisschaal 17 vol doende, in plaats van 18. En gezwo renen moeten met 20% van het loon van de dijkgraaf (in plaats van 25%) toe kunnen. Broccoli, 500 gram Nieuwzeelands kiwifruit, 500 gram Rundertartaar, 100 gram T85 Yorkham, krokant J339T, naturel (340f O A of blue cheese 13491 per 100 gram Z./+U Pousada Port Ruby, White of Tawny, Q QC fles 0.75 liter Xftt ChZaanlander mild kaas 48+, kilo Lu Premium crackers, naturel Ur99Tof meergranen pak Pouilly FuméÜ3r§5l, SancerreiT2^5) of Chablis U&95T fles 075 liter CU Cashewnoten, gezouten of ongezouten, cup 175 gram gedecoreerd, pak 2 stuks CM Halve Perziken op zware siroop, tM9T 169, cn Halve Peren, ananasschijveni2^9f 1 QQ of fruitcocktail 1279111/1 blik Aanbiedingen gelden Urn dinsdag 24 december a.s. 'Zolang de voorraad strekt. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 11