Zeeuwse banden Nieuw-Vossemeer Nieuw-Vossemeer koopt van haar laatste centen een biljart Snuffelen voor gezelligheid Vossemeer twee leden in de raad Lukkassen aan de slag in Maurik Zowat de laatste vos Inwoners krijgen luchtfoto cadeauy raadsleden een horloge Opkomst van kiezers valt tegen Halsteren met Bergen samen Donderdag 5 december 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 9 Herindeling brengt Tholen nieuwe buren Over 26 dagen is het gedaan met een aantal aan Tholen grenzende gemeenten. De herindeling zorgt voor nieuwe buren. Onder de gemeenten die dat treft, neemt Nieuw- Vossemeer een bijzondere plaats in. Tot begin vorige eeuw was dat namelijk Zeeuws gebied. Scheiding Pontveer Oud en jong "Tsjonge jonge, ik heb er bijna geen woorden voor." De vrolijke, gezellige sfeer in de gemeenteraad van Nieuw- Vossemeer verdwijnt donderdag tijdens het spreekrecht als sneeuw voor de zon. Heeft de raad een groot deel van de laatste centen gespendeerd aan een biljart voor De Vossemeren, waagt voorzitter F. van Loenhout van die club het om zijn teleurstelling uit te spreken omdat maar de helft van zijn wens is gehonoreerd. Burgemeester E.A. Lukkassen valt bijkans van zijn stoel van verbazing. Straatnaamborden gestolen Het loopt Teleurgesteld Twee Nieuw-Vossemeerders gaan na 31 december deel uitmaken van de gemeenteraad van de nieuwe gemeente Steenbergen. Het zijn de huidige wethouder H.F.P.M. Buijs en C.J.M. van Geel, voor respectievelijk Gemeen tebelangen en het CDA. De partij van Buijs was donder dag in Vossemeer de grootste met 40,1% van de stem men. De opkomst bij deze tussentijdse verkiezingen viel tegen met 57,7% (in 1994 stemde 75,6%), maar in Din teloord en Steenbergen kwamen nog minder kiezers opdagen. D66 weggevaagd Graven van de rampslachtoffers Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Koning Lodewijk Napoleon besloot in mei 1809 om Nieuw-Vossemeer van het departement Zeeland over te hevelen naar Brabant. Willem I bekrachtigde dat vijf jaar later. Maar in de tussentijd waren Zeeland, West-Brabant en enkele Zuid-Hol landse eilanden toch weer verenigd geweest in het departement Monden van de Schelde (1810-1814). De koninklijke broer van Napoleon gaf Nieuw-Vossemeer ook een eigen dorpsbestuur en daarmee werd het in 1809 dus een zelfstandige gemeente. Tot dan zetelde er één bestuur in Oud-Vossemeer, met daarin vertegenwoordigers uit beide dorpen. Na bijna 188 jaar komt er een einde aan de zelfstandigheid, precies 251/2 jaar nadat Oud-Vosse meer dat al overkwam. De geschiedenis van beide Vosse- meren is door de eeuwen heen nauw verweven geweest, omdat de dorpen eigendom waren van dezelfde ambachtsheren. Die zorgden door inpolderingen dat de gebieden tot stand kwamen zoals ze er nu liggen. Het op 16 juli 1817 door de Raad van Adel bevestigde wapen van de gemeente Nieuw-Vosse meer wordt als volgt omschre ven. Golvend doorsneden: I in goud, een uitkomende groene vos; II golvend gedwarsbalkt van blauw, groen en zilver van negen stukken. 'Lukkassen for mayor' (Lukkassen als burgemeester) stond er op een envelop die de Nieuw-Vossemeerse burgemeester E.A. Lukkassen (48) donderdag in de gemeenteraad bij zich had. De PvdA'er had weliswaar gesolliciteerd naar het hoogste ambt in de nieuwe gemeente Steenbergen, maar het wordt een terugkeer naar Gelderland. Lukkassen (geboren in Arnhem) is per 1 januari benoemd als waarnemer - voor twee jaar - in Maurik, een 7000 inwoners tellende gemeente in de Neder-Betuwe. Deze praat momenteel over samenvoe ging met de buurgemeenten Liem- den en Buren. Het is niet ondenk baar dat Lukkassen over twee jaar ook van deze nieuwe gemeente (22.000 inwoners) burgemeester wordt. De Nieuw-Vossemeerse eerste bur ger bracht vrijdag de gemeenteraad en het personeel van zijn benoeming op de hoogte. Hij werkte zeven jaar en vier maanden in het dorp (bijna 240Ö inwoners) aan het Schelde- Rijnkanaal, als opvolger van VVD'er A.A. Rijstenbil uit Sint-Phi- lipsland. Voordien was Lukkassen in Huissen bij Nijmegen wethouder en directeur van een basisschool. Dat begon in 1411 aan de westkant van de Eendracht met de polder Oud-Vossemeer en stopte in 1869 aan de oostkant met de Beciuspol- der. Werd de Eendracht in 1809 als een natuurlijke scheidslijn tussen twee provincies gezien, aanvanke lijk stelde deze stroom weinig voor. De Eendracht is pas dieper en breder geworden na een stormvloed in 1530. Ter hoogte van Bergen op Zoom brak toen een dijk tussen Rei- merswaal en Tholen door en de vloedstroom die daardoor ontstond, schuurde de rivier uit. Plannen in de zestiende eeuw om het ondiepe water af te dammen, werden door de stad Tholen, met hulp van een aantal Hollandse steden, verijdeld. Vossemeer ontstond op de scheiding van de gebieden van de graaf van Holland en Zeeland en van de hertog van Brabant. De Hollandse graaf gaf in 1410 zes van zijn dienaren een stuk schor ten noorden van Tholen om dat in te polderen. Vier jaar later breidde hij het gebied dat ingepol derd mocht worden aanzienlijk uit. Met de heren van Bergen op Zoom en van Breda - de naaste buren - was overeenstemming bereikt over de begrenzingen, maar in latere jaren waren er nog regelmatig conflicten. Vooral met de heer van Breda, de graaf van Nassau, die ook in Steen bergen de scepter zwaaide. Pas in 1567 werd door de ambachts heren 'over het water1 een dorp gesticht, maar dat brandde zestien jaar later af. Toen ook nog eens de dijk van de Mattemburgpolder werd doorgestoken om een verdedigings linie te scheppen (de Tachtigjarige Oorlog woedde), trokken de laatste achtergebleven inwoners van Nieuw-Vossemeer weg. Pas in 1612, toen een nieuwe polder tot stand was gekomen, werden er weer huizen gebouwd. Tegen het einde van de achttiende eeuw woonden in Nieuw-Vossemeer zo'n 600 mensen, nu zijn er dat 2367. Een pontveer over de Eendracht verbond beide dorpen, tot er eind 1973 een brug voor in de plaats kwam. In 1795 werd aan de Brabantse kant een rooms-katholieke kerk gesticht die ook voor Oud-Vossemeer dienst deed. In dat jaar kwam er door de inval van de Fransen een einde aan de almacht van de ambachtsheren. De inwoners hadden het voortaan bestuurlijk zelf voor het zeggen. Maar tot op de dag van vandaag bestaat de ambachtsheerlijkheid Oud- en Nieuw-Vossemeer en Vrij- berghe nog als een naamloze ven nootschap. Zowel in het Brabantse als het Zeeuwse deel van de vroege re heerlijkheid heeft deze n.v. bezit tingen en rechten. Aan weerskanten van de Eendracht ontwikkelden zich gemeenschappen met een eigen karakter, maar door wederzijdse huwelijken bleven er vele familiebanden. In de jaren zeventig van deze eeuw werkten de gemeenten Nieuw-Vossemeer, Steenbergen, Tholen en Sint-Phi- lipsland samen in het kanaalschap De Eendracht. De opzet was recrea tie te ontwikkele langs de boorden van het Schelde-Rijnkanaal, maar daar kwam weinig van terecht. Het was de tijd dat Nieuw-Vossemeer het uitgaanscentrum voor de jeugd uit de regio was, dus ook voor die van Oud-Vossemeer. De tijd ook dat de jeugd massaal het zwembad bij de Nieuw-Vossemeerse molen opzocht, wat sinds enkele jaren weer in ere is hersteld. En veel ouderen uit het Thoolse dorp slijten hun levensavond in het Brabantse, want daar bouwden beide gemeenten - samen met Sint-Philipsland - het bejaardenthuis De Vossemeren waarin een fiks aantal plaatsen aan Zeeuwen is voorbehouden. In een klein dorpje, aan het kanaal - voorheen de Eendracht, dat weten we nog allemaal - is het land van Merijntje en zijn grote vriend de Kruik. We leefden mee met zo'n leuke guit. Nieuw-Vossemeer was zijn geboortegrond. Hij groeide er op, in een gemeente die al eeuwen bestond. We waren trots en lieten overal horen: ik ben daar getogen en geboren. Op 1 januari 1997 is alles voorbij, geen gemeente Nieuw-Vossemeer voor jou en mij. Er resten ons nog slechts enkele weken, blij als we zijn dat die nog niet zijn verstreken. Rick is nog geboren in ons eigen dorpje Vossemeer, net zoals Merijntje van weleer. Een jongetje waarvan ik met grote zekerheid kan zeggen: Hij wordt als zijn ouders. Meer hoef ik niet uit te leggen. Een echte vos in hart en nieren. Verknocht aan zijn dorp, hij zal er zijn leven lang tieren. Een prachtig mensje in een dorpje aan het water. Laat men het zo houden voor nu en voor later. Wees zuinig op wat was, maar zeker op wat komen gaat. Dan is het zeker voor Rick nog niet te laat. Koester de schoonheid van kar en wagen, het paard en de os. Dan is het hier goed toeven voor onze laatste vos. Opa. Nieuw-Vossemeerder P. Kooien schreef dit gedicht ter gelegenheid van de geboorte van zijn kleinzoon en de opheffing van de zelfstandige gemeente Nieuw-Vossemeer. De gemeenteraad van Nieuw-Vossemeer heeft nog één werkvergadering voor de boeg. Per 1 januari wordt de gemeente samengevoegd met Steenbergen en Dinteloord. Het begint allemaal zo gemoedelijk in de West-Brabantse gemeente die op 1 januari opgaat in Steenbergen. Tegen achten druppelen de raadsle den binnen in de raadzaal, waar de publieke tribune al vol zit. Lukassen wordt geflankeerd door tweede waarnemend secretaris Sengers. Links daarvan zitten wethouder H. Buijs en de raadsleden R. de Jong (Algemeen Belang), C. Slokkers (Dorpsbelang), P. de Koning en A. Reuvers (beiden ex-Algemeen Belang). Rechts van de burgemees ter vinden wethouder A. Hommel, C. van Geel (Werknemerspartij), L. Dekkers en mevr. J. Verdonk-Reu vers (beiden Eendracht) een plaats je. Aan de wand hangt niet alleen een staatsieportret van de koningin en prins Claus, maar óók een foto van prinses Juliana. Als de burgemeester iedereen die daartoe de behoefte voelt uitnodigt om op te staan voor het ambtsgebed, blijft niemand zitten. Ook niet op de publieke tribune. Lukkassen felici teert vervolgens Buijs en Van Geel met hun verkiezing in de nieuwe gemeenteraad van Steenbergen en noemt het jammer dat mevr. Ver donk en Reuvers het niet gered heb ben. Laatstgenoemde zal tijdens de vergadering als eerste mogen stem men als dat aan de orde is. "En na de vergadering, als we een bepaald eta blissement bezoeken, mag hij naast me zitten. Want dat zijn we gewend", zegt Lukkassen. Gelach. De toon is gezet, want er wordt veel gelachen deze avond. Verhitte dis cussies blijven uit. Na de vergade ring geeft raadslid Dekkers toe dat het naderende einde van de zelfstan digheid daar alles mee te maken heeft. Er valt immers weinig meer te beslissen. Aan het bijstellen van de begroting 1996, waardoor de post onvoorzien met 39.000 gulden afneemt, wordt dan ook geen woord gewijd. Uit het voorstel blijkt bij voorbeeld, dat de pachtsom voor de jaarlijkse kermis met duizend gul den wordt verlaagd naar 2500 gul den voor de komende vijf jaar. Dit heeft alles te maken met de teruglo pende belangstelling, maar de voor waarde wordt gesteld dat de exploi tanten de kermis in de huidige vorm handhaven. Een extra uitgaaf van 1,94 gulden per inwoner voor het streekgewest en 667 gulden voor een verkeersproject in het voortge zet onderwijs roepen evenmin vra gen op bij de raadsleden. PTT Telecom wil een basisstation met antenne voor mobiele telefonie (GSM-net) plaatsen bij het voetbal veld. Raadslid Van Geel wil weten hoe dat met de grond geregeld wordt. Verkoop daarvan ligt het meest voor de hand, zegt de burge meester. Raadslid De Koning brengt de ver keerssituatie in de Voorstraat ter sprake. Wegens een ingrijpende reconstructie is daar eenrichtings verkeer ingesteld, maar heel wat inwoners lappen dat aan hun laars. Voor het vervangen van 51 straat naamborden - een aantal is simpel weg gestolen - en palen van ver keersborden wordt bijna 9000 gul den uitgetrokken. In zijn openingswoord heeft Luk kassen aangekondigd, deze avond stil te willen staan bij de herinde ling. Hoewel er op 19 december nog een laatste 'werkvergadering' van de gemeenteraad is. De burgemeester zegt voor de raadsleden een aanden ken te hebben. Dekkers springt daar meteen op in - hij is immers de smaakmaker in de raad - en vraagt of je het kunt eten. "Dat kan wel, maar het zou niet best vallen", reageert wethouder Buijs. "Kruipt het?", wil Dekkers enkele agenda punten verder weten. "Nee, het loopt", zegt Lukkassen, die aan het einde van de vergadering persoon lijk de fraaie horloges met gemeen tenaam en -wapen uitdeelt. Hij haalt ze uit een envelop waarop een amb tenaar het wapen van Nieuw-Vosse meer heeft geplakt met de tekst 'Lukkassen for mayor1. Dekkers is ingenomen met het klokje: "Het komt prima van pas." "Aan alles komt een einde, maar Nieuw-Vossemeer heeft daar niet om gevraagd" zegt de burgemeester. "Het zal misschien nog de nodige emoties meebrengen, maar dat zij zo." Hij kondigt aan dat elk gezin van het gemeentebestuur een lucht foto cadeau krijgt als herinnering aan de zelfstandigheid. En geeft de verslaggeefster van de Steenbergse Courant te verstaan dat haar krant de verspreidingsweek ervan fout heeft gemeld. Voor de raadsleden vindt Lukkassen een extraatje, in de vorm van een horloge, wel op zijn plaats. Zij hebben immers veel tijd en ener gie in het bestuur gestoken en soms moeilijke beslissingen moeten De raad heeft geen enkel probleem met het uittrekken van bijna 7000 gulden voor een nieuw biljart voor club De Vossemeren, waarvoor de post onvoorzien van zo'n 16.000 gulden wordt aangesproken. Raads lid De Koning wil weten waarom het niet mogelijk is om twee biljarts te kopen, zoals door de vereniging is gevraagd. "Daar is over gesproken, maar er is niet genoeg geld voor. We hebben de post onvoorzien ook nog voor wat andere dingen nodig"v legt wethouder Hommel uit. De vier bil jarts van De Vossemeren - twee staan er in het verzorgingshuis en twee in de bejaardensoos - zijn ver ouderd en te klein voor de onderlin ge competitie van de bejaarden, staat er in het voorstel aan de baad. Overigens wordt het geld niet naar de club overgemaakt, maar naar de stichting gecoördineerd ouderen werk als eigenaresse van de biljarts. Die kan dan één biljart in de soos vervangen. "Ik kan niet in de portemonnee van de gemeente kijken, maar als de wil er was geweest, hadden mijns inziens best twee biljarts gekocht kunnen worden", zegt voorzitter Van Loenhout van De Vossemeren na de vergadering als hij gebruik maakt van het spreekrecht. "We zijn teleurgesteld, want de biljarts zijn niet alleen voor onze 20 leden, maar voor alle ouderen die de soos bezoe ken en ook voor de mensen die na ons komen. Bovendien krijg je nu het probleem wie er op het nieuw en wie op het oude biljart moet spelen." Lukkassen is stomverbaasd over deze reactie en ook de beide wet houders kunnen er weinig waarde ring voor opbrengen. "Ik had ver wacht dat Van Loenhout ons wilde bedanken omdat we de laatste cen ten van de gemeente aan een biljart willen besteden", zegt Hommel. "Ook nu het einde van de zelfstan digheid nadert, groeien de bomen niet tot in de hemel. Ik ben teleurge steld." In de rondvraag komen nog een par keergelegenheid voor vrachtwa gens, de gerooide bomen in de Ach terstraat en de toegankelijkheid van het bankkantoor in dezelfde straat aan de orde. Na 35 minuten wordt met gebed deze voorlaatste vergade ring van de Nieuw-Vossemeerse gemeenteraad beëindigd. Op 21 december zal in een bijzondere bij eenkomst bij de opheffing van de gemeente stilgestaan worden. v De meesten komen voor de gezelligheid. Ze hebben spulletjes over en willen er op een leuke manier van af. De snuffelmarkt zaterdag in Haestinge in Sint-Maartensdijk was daar een goede gelegenheid voor. Zoals gebruikelijk is het rond de openingsuur heel druk. De ferven te bezoekers van rommel-en snuffelmarkt zijn dan uit op koopjes om hun verzameling aan te vullen. Of om wat weg te kapen voor de ander ermee vandoor gaat. Op ongeveer dertig tafels in de foyer en de kleine zaal waren de spullen uitgestald; boeken, serviesgoed, kleding, speel goed, langspeelplaten, een bouwlamp, een koperen bel en wat al niet. De Nieuw-Vossemeerse raad bestaat nu uitsluitend uit plaatselijke partijen: Algemeen Belang (2), Werknemerspartij (2), Eendracht (2), Dorpsbelang (1) en twee onaf hankelijke raadsleden. Laatstge noemden zijn uit Algemeen Belang gestapt, de partij van Buijs. Deze voerde jarenlang zeer kritisch oppo sitie, maar kwam in 1994 aan de andere kant van de bestuurstafel terecht. Dat jaar werd bovendien door een wetswijziging het aantal raadsleden van 7 op 9 gebracht. Van die negen stonden er nu drie op een verkiesbare plaats: Buijs tweede bij Gemeentebelangen, Van Geel derde bij het CDA en A.M.M. Reu vers (ex-Alg. Belang) vierde bij de PvdA. Doordat de sociaal-democra ten op drie zetels bleven steken, viel laatstgenoemde buiten de boot. Hoewel Buijs voldoende voorkeur stemmen behaalde voor een zetel, moest hij de nummer vier van de lijst nog voor laten gaan. Op de Vos- semeerder stemden 314 mensen, waarvan 288 uit het eigen dorp. Van Geel (partijgenoot van wethouder A.F. Hommel) vergaarde 117 stem men, die op acht na allemaal uit Nieuw-Vossemeer kwamen. Voor de Vossemeerders was het in feite nieuw dat ze voor de gemeente raad ook op landelijke partijen kon den stemmen. Dat leverde het vol gende beeld op: CDA 23%, VVD 19,6%, PvdA 10,1%, D66 4,4% en SGP/RPF 0,3%. Zoals gezegd was Gemeentebelangen met 40,1% de grootste. Van de andere plaatselijke partijen kreeg de Werknemerspartij Steenbergen 2,5% van de stemmen, terwijl niemand in Nieuw-Vosse meer de knop van de stemmachine indrukte voor de Democratische Partij Dinteloord (DPD). Het totaalbeeld van de verkiezings uitslag voor Groot-Steenbergen (23.000 inwoners) laat zien dat CDA, VVD en PvdA de winnaars zijn. Zij behaalden respectievelijk 21,2%, 20,6% en 14,6% van de stemmen en krijgen er ten opzichte van de huidige situatie elk een zetel bij. Grote verliezer is D66, die op 7,3% bleef steken en vier van de vijf zetels kwijtraakt. Ook de Werkne merspartij Steenbergen verliest een zetel, ze kreeg 5,2% van de stem men. Op Gemeentebelangen stemde 17,6% van de kiezers, op de DPD 9% en op de SGP/RPF 4,6%. Laatst genoemde twee partijen moeten het praktisch volledig van de Dintel- oordse kiezers hebben. In totaal werden 8932 geldige en 33 blanco stemmen uitgebracht, wat een opkomst betekent van 50,1%. Naast twee Vossemeerders gaat de 19-koppige nieuwe gemeenteraad bestaan uit twee Kruislanders, zes Dinteloorders en negen Steenberge naren. Bij de verdeling van de zetels werden er 14 meteen toegewezen en waren er vijf restzetels.'Die restze tels gingen (op basis van het groot ste gemiddelde, zoals de kieswet bepaalt) achtereenvolgens naar DPD (dankzij een lijstverbinding met Gemeentebelangen), Werknemers- partij, VVD, PvdA en SGP/RPF. Dat maakt, dat de verdeling er als volgt uitziet: CDA en VVD 4; Gemeentebelangen en PvdA 3; DPD 2; D66, Werknemerspartij en SGP/RPF 1 zetel. C. van Geel (rechts) van de Werknemerspartij komt voor het CDA in de Steenbergse gemeenteraad. In maar liefst 70 Brabantse gemeen ten vonden woensdag verkiezingen plaats wegens de herindeling. Ze worden samengevoegd tot 27 nieu we gemeenten. Daarbij waren, behalve Nieuw-Vossemeer en Steenbergen, nog meer buren van Tholen betrokken. Namelijk Halste ren en Bergen op Zoom, waarbij Kladde (nu Steenbergen) en Heimo len (nu Woensdrecht) gevoegd wor den. In de stad was de opkomst met 42% bedroevend (in 1994 62,5%), maar Halsteren deed het met 59,5% beter (twee jaar geleden 74,4%). De nieuwe gemeente gaat 62.300 inwo ners tellen. Grote winnaar was Gemeentebelan gen/Werknemerspartij (GB/WP). Met 16,2% van de stemmen behaal de ze zes zetels en is daarmee de grootste partij in de Bergse raad geworden. Nogal wat mensen uit Lepelstraat stemden op GB/WP, omdat deze partij heeft beloofd een ïeerderheid te zoeken voor een grenscorrectie waardoor het dorp bij Steenbergen gevoegd wordt. Die wens leeft namelijk erg sterk in Lepelstraat. Het CDA kreeg 14,7% van de kiezers achter zich, VVD 14,6%, Lijst Linssen 13,1%, Leef baarheid 10,3%, D66 9,3%, PvdA 8%, Groen Links 6%, Bergse Soci aal Democraten (BSD) 5%, Socia listische Partij 2,1% en Fresia (afsplitsing van Linssen) 0,6%. In Halsteren gingen de meeste stem men naar GB/WP (36,6%) en Leef baarheid (30,7%), de partij van wet houder Roosenboom. In Bergen op Zoom gaven drie partijen elkaar nauwelijks iets toe: CDA 17,2%, VVD 17,1% en Lijst Linssen 16,8%. De zetetelverdeling is als volgt: GB/WP 6; CDA, VVD en Lijst Linssen 5; Leefbaarheid, D66 en PvdA 3; Groen Links 2; BSD 1. Van de 33 gekozen raadsleden komen er 24 uit Bergen op Zoom, 5 uit Halste ren en 4 uit Lepelstraat. Wat gaat er gebeuren met de graven van de vijftig inwoners van Nieuw- Vossemeer die bij de ramp in 1953 om het leven zijn gekomen. Het rui men van die graven zal bij de nabe staanden op problemen stuiten, meldt raadslid L. Dekkers donder dag in de gemeenteraad. Hij is er door verschillende inwoners over aangesproken. Ooit is erover gesproken om ze te ruimen en te vervangen door een monument waarvoor dan de kruizen gebruikt zouden worden, wist Dekkers. Maar vorige maand is in het dorp al een speciaal monument voor de ramp slachtoffers onthuld. Sinds 1993 betaalt de gemeente aan de kerken geen grafrechten meer. "De verantwoordelijkheid voor de graven ligt dan ook bij de kerkbestu ren. Afgesproken is dat zij met de nabestaanden in contact treden", zegt burgemeester E.A. Lukkassen. "Ik ken de termijn voor ruiming van graven niet - 30 jaar, interrumpeert Dekkers - maar voor deze graven ligt dat natuurlijk gevoeliger." Met de toezegging dat de burgemeester persoonlijk contact zal opnemen met de kerkbesturen, is het raadslid tevreden. O ERKENDE Middelhamis Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland VBMJ1ZB?S Tel. 0187-482188 Tel. 0181-320016 Tel. 0111-413163 Tel. 0186-613624 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5