Pieten pikken de pony wagen Muzikaal onthaal in smalstad Sinterklaas laat op zich wachten Onze Top 10 van deze week. 9.90 Boot uit Spanje weer aan Jeugdtrekking winkelweekactie middenstandsvereniging Activa St. Annaland Sint ziet verlichte toren wel zitten O O 0 0 1.00 Albert Heijn Tholen en St. Philipsland Heftruck-team Budelpack net buiten prijzen Topper van de week: 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Donderdag 28 november 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 11 Moordverdachte aangehouden 0(1 Magere spekreepjes, 1spelcomputer Wilbert van Dijke 2. sjoelbak Arina Ketting 3. speelkeu- ken Erika Ketting 4. poppenkast F. Burgers 5. melody keyboard Wim Stoutjesdijk 6. horloge fam. Boog aard 7. videoband Poncohontas Wesley Verhoef 8. fototoestel A.P.A. van Beveren 9. atlas van de dieren Remco Vroegop 10. staand schoolbord Alieke Vroegop 11. goo- chelhoed met konijn Maritha Bunge- ner 12. Sesamstraat boerderij A.A. Goedegebuure 13. duplo ziekenhuis Provincie krijgt abonnement. De provincie Zeeland heeft als bezuini ging het abonnement beëindigd op de Belgische krant De Standaard. Dat heeft de afdeling Zeeland van de Belgisch-Nederlandse vereniging verbaasd, omdat dit besluit haaks staat op het beleid ten aanzien van grensoverschrijdende samenwer king. Daarom heeft de vereniging besloten, dit abonnement voor de provincie te subsidiëren. Tom van Iwaarden 14. rugzak Mal colm Jan Macgregor 15. cassettere corder André van Poortvliet 16. hou ten telraam Diana Heijboer 17. bor- duurpakket Jessica van Haaften, Sta- venisse 18. huisje boompje beestje spel Jolita Elenbaas 19. walkie talkie Diana Heijboer 20. kinderbingo P. Pipping 21. gitaar Betty van Poort vliet 22. houten spaarpot Lorenzo van Haaften Stavenisse 23. ontwik- kelingspuzzle Jolies Potter 24. dis- ney badschuim Remco Lobbezoo 25. rolykit Mamix v.d. Graaf 26. ringband Bonita Westdorp 27. desk boy Jolies Potter 28. Asterix strip boek Sabrina Westdorp 29. verf met sjablonen Moerland Stavenisse 30. brick game Matthijs v.d. Graaf 31. videoband Bassie en Adriaan Hennie Stoutjesdijk 32. poster painting Mar cel Huguenin 33. pandabeer Rens de Wilde 34. mickey mouse zeep Marian Rijnberg 35. houten kubus- puzzle Arjan Heijboer 36. domino spel H.J. van Dijke 37. kinderfiets Christel Vroegop. De zwarte pieten wilden er zater dagmiddag in Stavenisse al van door met de ponywagen waarop sinterklaas naar dorpshuis De Stove zou worden vervoerd. Nog net op tijd kon de bisschop zijn knechten terugroepen. De goedheilig man arriveerde ook dit jaar weer per boot in de haven van Stavenisse. Vooraf genoten de kinderen in De Stove van Leo's kindersjoo. Om drie uur stonden tientallen ouders en maar liefst 120 kinderen te wachten tot de kindervriend met het tij binnen zou komen. Precies op tijd arri veerde het witte jacht met daarop behalve de waardige, oude Sint- Nicolaas ook enkele springerige pieten. Aan de kant stond de paar- denpiet al gereed met een pony wagen. De sint had het echter heel druk met het schudden van han den en het uitspreken van een wel komstwoord. Daardoor zag hij niet dat de pie ten inmiddels op de wagen waren geklommen en al vertrokken. Toen de bisschop dit uiteindelijk toch doorkreeg, riep hij zijn hel pers tot de orde. Mevr. J. Smits van het sinterklaascomité heette de sint welkom in Stavenisse. Daarna reed de goedheilig man door het dorp. De rit eindigde in De Stove waar Sint-Nicolaas nog een praatje hield met de kinderen. Vervolgens moest de sint weer snel weg naar een volgende plaats waar de jeugd met smart op hem zat te wachten. Tot kwart over vijf werden de kin deren in het dorpshuis nog ver maakt met een karaokeshow en een disco die verzorgd werd door Leo Troost. De jeugd ging met een appel, een mandarijn en een snoepzak naar huis terug. Op de Markt mochten de kinderen met hun instrumenten allemaal samen spelen voor de sint; op de panfluit, trommel of met de rammelaar. Met de muziek mee. Zo liepen de kinderen zaterdag in Sint-Maar tensdijk van de Markt naar Haes- tinge. Niet achter muziekvereni ging Euterpe aan maar tussen de muzikanten in. Want de komst van de sint naar de smalstad stond in het teken van de muziek. De hoofdpiet had een brief aan de sint geschreven dat er in Sint- Maartensdijk vorig jaar wat pro blemen waren met de muziek, zo vertelde de sint na aankomst op de IVJarkt. "De muzikanten en de in strumenten waren wat ontstemd. De hoofdpiet zei dat er geen muziek meer was en daarom heb ben we aan alle kinderen ge vraagd om zelf een muziekinstru- mentje te maken." Alle kinderen met een instrument je mochten naar voren komen. Eén van de pieten had een oude tuba gevonden en een andere piet kwam met de grote trom tussen de kinderen staan. Zo speelden de kinderen voor sinterklaas en de burgemeester een liedje. Er was een jongetje met een panfluitje, er waren kinderen met trommels, gitaren en heel veel rammelaars. De sint vond het prachtig klinken. De burgemeester was blij dat de sint en zijn gevolg weer uit Spanje naar Sint-Maartensdijk waren gekomen om de kinderen te ver wennen. Zij mochten van de bur gemeester hun schoen of laars klaar zetten. "Maar de sint kan het niet alleen. De ouders zullen helpen. De winkels in Sint-Maar tensdijk staan er klaar voor. Het is voor ons een bijzonder jaar. De koningin is geweest en nu bent u hier. Het kan niet op voor Sint- Maartensdijk." Na het spelen van enkele liedjes mochten de kinderen naast de muzikanten van Euterpe naar Haestinge lopen. Het korps dijde er zo van uit dat het nauwelijks door de Kaaistraat kon. De ram melaars werden nog wat over stemd door het koper maar de rof fel op het koekblik was goed te horen. In de kleine zaal van Haestinge riep de sint de kleintjes op muziek te maken, samen met de pieten die op de accordeon en het orgel speelden. En de ouders moesten ook meezingen want zo zei de Spaanse bisschop: "Muziek is het mooiste wat er is." Daarna mochten alle kinderen hun instrumentje laten zien. Het was een drukte van jewelste. In de rammelaars zat macaroni, erwten of rijst. Het verschil was voor muzikale oren goed te horen. "Ik heb er alle begrip voor dat er dit jaar minder tekeningen zijn gemaakt," zei de sint toen hij zag hoeveel instrumentjes er waren gemaakt. "En als je je trommel hebt kapot getrommeld^dan zet je dat maar op je verlanglijstje. Dan zorgen wij wel dat je een nieuwe krijgt." De kinderen van zes jaar en ouder genoten ondertussen in de grote zaal van het optreden van gooche laar Melchior die steeds de hulp inriep van de kinderen of volwas senen. Ze moesten helpen bij de trucs die de goochelaar uithaalde. Ook 'die meneer met de groene jas en die stropdas' (burgemeester H.A. van der Munnik) achterin de zaal werd gevraagd een oogje in het zeil te houden. Tot slot toverde Melchior samen met de kinderen een grote bos bloemen tevoor schijn, speciaal voor de sint. En kregen alle kinderen een zak met snoep. Met maar een puntje verschil zijn Michael Marinus en Koert Dons van Budelpack te Poortvliet buiten de eindfinale van het Nederlands kam pioenschap intern transport geval len. De Tholenaar en de Bergenaar werden zesde met 98 strafpunten. Het tweede Budelpack-team, ge vormd door de Oud-Vossemeerse heftruckchauffeurs Jacky Vaders en Jeroen Zegers, eindigde met 129 strafpunten op de 19e plaats. De wedstrijd werd gehouden in de vei ling Utrecht te Nieuwegein. "Het was een redelijk zwaar par cours", vertelt Marinus, die vorig jaar samen met Zegers beslag legde op de vierde plaats. Elke heftruck chauffeur moest twee onderdelen individueel doen en twee in team verband. "Er moest ondermeer ge werkt worden met een zogenaamde rollenklem en met een dubbel vor kenbord. Deze materialen worden bij Budelpack niet gebruikt, dus dat was voor ons een extra handicap." De zesde plaats noemt hij een goed resultaat. Individueel waren de verschillen tussen de 58 deelnemers - die zich via tien voorronden plaatsten - gering, zodat er nogal wat gedeelde klasseringen voorkwamen. Marinus werd met 23 strafpunten gedeeld negende, Dons met 25 strafpunten gedeeld twaalfde, Vaders 34e met 38 strafpunten en Zegers 44e met 46 strafpunten. Nederlands kampioen wordt uiteindelijk het team van Hero Schiffers food, met Philip Morris uit Bergen op Zoom als der de. Individuele winnaar is Bert Wes thuis van tuinbouwveiling KZIJ. In Tholen deden sinterklaas en burgemeester H.A. van der Mun nik een oproep om de onlangs gerestaureerde toren van de Nederlandse Hervormde kerk let terlijk in de schijnwerpers te zet ten. "We hebben hier in Tholen nu een schitterend gerestaureerde toren. En als ik daarnaar kijk, dan mis ik toch wel een mooie ver lichting", zei de burgervader. "We hebben hier ook een actieve middenstandvereniging, Tholen Stad Actief en de stichting STEP. Als zij nu eens voor de aanschaf van deze verlichting konden zor gen, dan kunnen we bij de gemeente wel wat regelen voor de elektriciteit." De goedheilig man steunde dit voorstel. De sint arriveerde traditiegetrouw om twee uur per stoomboot in de haven van Tholen. Daar verdron gen zich honderden kinderen en volwassenen om een glimp van de gulle Spanjaard op te vangen. Wel een genaturaliseerde Spanjaard overigens, want de sint was oor spronkelijk bisschop in het Turk se Myra. Maar een kniesoor die daarom maalt, want Sint-Nicolaas (of eerlijk gezegd Zwarte Piet) deelt met gulle hand. De kinderen verdrongen zich om de sint een hand, tekening of cadeautje te geven. De goedheilig man reed in een witte koets via de Eendrachts- weg, Botermarkt en Kerkstraat naar de Markt. Daar werd hij toe gezongen en -gespeeld door de kinderen en muziekvereniging Concordia. Onder leiding van juf frouw J. van de Kettelerij zongen de kinderen een splinternieuw lied voor sinterklaas. Toen de kinderen op verzoek van de sint heel hard riepen om één van de pieten die kwijt was geraakt, kwam de schelm net aan lopen. Hij had zich ookals sinter klaas verkleed en had de cadeau tjes bij zich. De sint ontmaskerde hem snel en enkele pieten ontde den de sinterpiet van zijn staf en mantel. Vervolgens kreeg burge meester Van der Munnik als eer ste zijn cadeautje: echte Groning se snoepjes. Zijn vrouw kreeg eveneens pakjes mee, maar die waren voor in de schoen. Onder begeleiding van Concordia trok sinterklaas vervolgens door de stad richting gemeenschapscen trum Meulvliet waar de kinderen een uur lang werden vermaakt door een clown. Bij het naar huis gaan kregen ze ook nog een zak met lekkers mee. Zaterdag is Sint Nicolaas weer in de straten van Tholen te zien. 's Morgens brengt hij een bezoek aan de C1000 waar de kinderen hun schoen gereed mogen zetten. Daarna gaat de goedheilig man de winkels langs. In Stavenisse werd de jeugd zelfs met dranghekken op afstand van de sint gehouden. De goede sint was ook zaterdag weer erg actief in de gemeente Tholen. Om twee uur was de aan komst van de goedheilig man in Sint-Philipsland gepland. Op het havenplateau stonden drommen grote en kleine 'Fluplanders' en Anna-Jacobianen te wachten. Zij realiseerden zich waarschijnlijk niet dat het wel eens de laatste keer zou kunnen zijn. De gemeen te is zich immers druk aan het bezinnen op de toekomst van de haven. Behalve enkele binnen vaartschippers is echter ook sin terklaas een (eenmalige) gebrui ker van deze aanlegplaats. Maar over het probleem waar Sint Nico laas dan aan wal moet gaan, werd dit jaar nog niet gesproken. Onder de vrolijke noten van muziekver eniging Concordia vulde het havenplateau zich gestaag met mensen. Om twee uur keek ieder een al gespannen naar de einder of het schip van de sint er nog niet aankwam. Even ontstond er beroering toen om tien over twee een bootje vescheen, maar het was een plaatselijke visser. De frisse bries werd gelukkig wat verzacht door een stralend zonnetje. De goedheilig man en zijn zwarte pie ten lieten op zich wachten. Enkele jongeren hielden het niet meer uit en renden een eind over de dijk om een beter zicht op het vaarwater te hebben. Uiteindelijk, om tien voor half drie, verscheen het witte motorjacht van de kindervriend (wie zegt dat sinterklaas niet modern is?). Secretaris G. Noort- hoek van Noad '67 verwelkomde de sint die daarna te paard naar dorpshuis de Wimpel reed. Hier mochten Milou Quist, Astrid Zuidweg, Charlotte Verwijs, Jan Everaers en Maaike Verwijs de tekening die ze gemaakt hadden, laten zien aan Sint Nicolaas. Een jury had uit alle tekeningen die kinderen hadden gemaakt de vijf mooiste gezocht. Voor de win naars waren er boeken of kleur boeken met kleurpotloden. De hoofdpiet was weer rap van de tongriem gesneden en praatte de zaken aan elkaar. Tevreden gin gen alle kinderen met een zak snoep naar huis. Sint-Nicolaas had in het land van zijn collega Sint Phillippus moeite om bij zijn paard te komen. Het was dringen geblazen, maar de goedheilig man had altijd tijd om een handje te schudden. Er is een vijfde verdachte aangehou den in de zaak van de schietpartij in café Bul var te Bergen op Zoom waarbij op 27 oktober de 24-jarige H. A. uit die plaats om het leven kwam. Maandag werd de 41-jarige A. D. uit Bergen op Zoom aange houden en in verzekering gesteld. Hij wordt vandaag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Er is huis zoeking verricht, maar er werd niets verdachts gevonden. De vier overige verdachten zitten nog vast. Het re cherchebijstandsteam is nog steeds actief en telt momenteel zeventien politiemensen. Kamer van koophandel. Omdat J.K. Elenbaas uit Poortvliet om gezondheidsredenen voorlopig de vergaderingen niet kan bijwonen, heeft de kamer van koophandel voor midden- en noord-Zeeland een waarnemend bestuurslid aangesteld. Het is J.C.D. Stigter van camping Den Osse in Brouwershaven. Koekjesactie. De koekjesactie die leerlingen van de christelijke scho lengemeenschap Prins Maurits uit Middelharnis mede op Tholen en Sint-Philipsland hebben gehouden, heeft in totaal 12.000 gulden opge bracht. Het geld wordt besteed aan adoptiekinderen in de Derde Wereld. 0 O Gewassen winterpeen zak kilo of uien net kilo Schouderkarbonade, 500 gram-§39""4.25 bakje 250 gram, 100 gram Knipbrood, wit of bruin, heel 49 kilo 1150- 7.98 -43T 1.19 -33r 1.79' Bolletje beschuit, blauw (243t, volkoren «1 qq 1239) meergranen of sesam, duopak 1."" Sisi Orange, regular; light of koolzuurvrij (139), of Seven Up, regular of light (239f; c.C\ fles 1.5 liter l.O*/ Smiths Crispy Chips, naturel, paprika of *1 c Q cheese/onion, zak 200 gram 439l.D*/ Remia Freaksauce, bus 500 ml 339- Oil Wasverzachter, Meibloesem, Lavendel 1 yin of Lentedauw, navulpak 500 ml ,349- 1.^-^ Cd Tissue-toiletpapier, wit, pak 12 rollen -§39 4.99 Cd Goudse lichtbelegen kaas 48+ kilo 1330 Wij zijn van maandag tot vrijdag van 8 tot 20.00 uur geopend Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 30 november a.s. "Zolang de voorraad strekt Advertentie I.M. Sinterklaas en burgemeester H.A. van der Munnik pleitten in Tholen voor het verlichten van de toren. Havenmeester C. Smits ging zaterdagmiddag zelf maar aan het roer staan, want zo vaak komt er geen schip uit Spanje in de St. Annalandse haven. De Spaanse kapitein zou misschien wel eens brokken kunnen maken met alle gevolgen van dien, dus koos Smits het zekere voor het onzekere. Met jolige zwarte pieten op de kajuit en een pieten-orkest op het dek, moest er ook een ervaren kapitein aan het roer staan om in zo'n vreemde haven te kunnen afme ren. Het liep allemaal prima en op de kade stonden een groot aantal kinderen met hun ouders, oma's en opa's te wachten om voor een warm onthaal te zorgen. De Sint bleek nog diverse inwoners van St. Annaland te kennen, ook al was hij weer een jaartje ouder gewor den. De tocht naar de Wellevaete hoefde hij echter niet te voet te maken, want het rijtuig van dhr. J. de Boer stond klaar en met koetsier C. Goedegebuure kwam de Sint via de Voorstraat en Ring veilig in de Wellevaete aan. Daar bracht de jeugd menig Sinter klaaslied ten gehore en de Sint was dan ook royaal met zijn cadeautjes. Hij verrichtte de eerste trekking van de winkelactie van de mid denstandsvereniging Activa, waarmee 37 prijzen te verdienen waren. Wilbert van Dijke won de spelcomputer, Arina Ketting de sjoelbak, naar zus Erika Ketting de speelkeuken, F. Burgers de poppenkast, Wim Stoutjesdijk het keyboard, de familie Boogaard een horloge, Wesley Verhoef de videoband Poncohontas, A.P.A. van Beveren het fototoestel, Rem co Vroegop de atlas voor dieren en zijn zusje Alieke Vroegop het schoolbord. De twee extra prijzen waren voor Christel Vroegop (kinderfiets) en HJ. van Dijke (dominospel). Zaterdag komt Sinterklaas op nieuw naar St. Annaland. Van half elf tot half twaalf brengt hij een bezoek aan Plus Klus Wegge- mans aan de Ceciliaweg, waarna hij zijn laatste inkopen doet in de winkels in de Voorstraat en aan de Ring om tenslotte na vier uur de eindtrekking te verrichten van de winkelactie. Dat gebeurt na het kegelschieten aan de Ring, waar bij Accelerando of een afvaardi ging van de muziekvereniging aanwezig zal zijn.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 11