THOLENDERWIJS Raad van State geeft geen vergunning aan Van Gorsel informatierubriek van de gemeente Tholen MAANDAGAVOND VERGADERT DE GEMEENTERAAD TARIEVEN GEBRUIK GEMEENTELIJKE ACCOMMODATIES PER 1 JANUAR11997 BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN VERGADERING COMMISSIE FINANCIËN SPREEKUUR B&W Tholen komt net toe met de begroting Hulp bij ramp vergt 24 mille Ambtenaren getraind in klantgerichtheid Donderdag 21 november 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 BUITENSPORTACCOMMODATIES BINNENSPORTACCOMMODATIES VRIJDAG 22 NOVEMBER: VERENIGINGSGEBOUWEN PEUTERSPEELZALEN JEUGDHONKEN COMMERCIEEL GEBRUIK INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN POSITIEVE BESLISSINGEN OP MELDINGEN Voor nieuwbouw wegens beëin digen pacht hoeve Buitenzorg Villa Buitenzorg De Raad van State heeft het verzoek van D.J. van Gorsel uit Tholen afgewezen om hem, als voorlopige voorzie ning, een vergunning te verlenen voor de bouw van een boerderij aan de Postweg. Die vergunning is hem eerder door de gemeente geweigerd - volgens de rechtbank in Middelburg terecht - en dat vecht de Tholenaar aan. Staatsraad mr. CJ. van Zeben oordeelt binnen zes weken schriftelijk over de weigering. Wel of geen verplaatsing Voor-ontwerp Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 Op maandag 23 november a.s. komt de gemeenteraad van Tho len voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint- Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is open baar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voorstel tot: het beschikbaarstellen van een aanvullend krediet van 26.000,-- ten behoeve van de indicatiecommissie ex arti kel 6J van de Wet op de Bejaardenoorden i.v.m. een toena me van het aantal indicaties en verhoging van de raming opbrengst bouwleges met 50.000,-- (toevoegen aan de post onvoorzien); het beschikbaarstellen van een krediet van 22.700,-- voor de aanschaf van veiligheidskleding ten behoeve van het gemeentelijk personeel; verhoging jaarkrediet bestemmingsplan "Muijepolder" te Sint-Maartensdijk met 50.000,-- in verband met de aanleg van trottoirs, inritten en het herstraten van de Westpoort (gedeeltelijk), Zwane-, Meeuwe- en Scholeksterlaan; kredietvotering voor de aanschaf van een geluidmeter met toebehoren om geluidmetingen voor woningisolatie en controles bij milieuvergunningen en horeca-inrichtingen uit te voeren (kosten 9.000,-); het verstrekken van een aanvullende subsidie van 5.658,- - voor de peuterspeelzaal Olleke Bolleke te Sint-Annaland in verband met de start van een extra groep; kredietvotering ad 15.000,- voor de uitvoering van een project Belang leefbaarheid Tholen door het vrouwennet werk Tholen; een aanvullende subsidie van 10.616,- ten behoeve van het Algemeen Maatschappelijk Werk Oosterschelderegio en een verlaging met 7.744,-van de raming van de kos ten schoolbegeleidingsdiensten; het beschikbaar stellen van een garantiesubsidie van 7.200,— ten behoeve van de viering van het 150-jarig bestaan van Anna Jacobapolder; het beschikbaarstellen van een krediet van 37.000,- voor het knotten en rooien van bomen op de oude begraafplaats te Stavenisse; beschikbaar stellen van een krediet van 18.000,- ter dek king van de eenmalige kosten bij de introductie van de gecombineerde gemeentelijke belastingaanslagen; beschikbaarstelling van een aanvullend krediet van 7.000,- voor kinderopvang ten behoeve van het gemeen- tepersoneel. - Voorstel tot vaststelling van de Verordening procedure overleg huisvesting onderwijs gemeente Tholen; Als gevolg van de decentralisatie van de huisvesting van het primair en voortgezet onderwijs naar gemeenten per 1 januari 1997 wordt de raad voorgesteld een Verordening voorzienin gen huisvesting onderwijs vastte stellen. De wetgever schrijft voor dat er, voorafgaande aan de vast stelling of wijziging van deze verordening, op overeenstem ming gericht overleg moet worden gevoerd met de school besturen in de gemeente. De gemeenteraad dient daarvoor een procedure vast te stellen. Aan de raad wordt thans het ontwerp van de Verordening pro cedure overleg huisvesting onderwijs gemeente Tholen ter vaststelling voorgelegd. De verordening komt overeen met de modelverordening van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten. Dit model is tot stand gekomen in nauw overleg met de besturenorganisaties voor het bijzonder onderwijs. Voor wat betreft de vertegenwoordiging in het bestuurlijk overleg in dit verband was het aanvankelijk de bedoeling van burgemeester en wethouders hieraan als volgt vorm te geven: - 4 vertegenwoordigers namens de bijzondere basisscholen, inclusief de school voor speciaal onderwijs De Veste; - 1 vertegenwoordiger namens het Calvijncollege; - 1 vertegenwoordiger namens het Schelde College; - 3 vertegenwoordigers namens de Federatie Openbare Basisscholen Tholen. Tijdens het op 17 september j.l. gevoerde overleg met de schoolbesturen over de ontwerp-verordening is gebleken dat de schoolbesturen van de bijzondere basisscholen elk 1 verte genwoordiger willen afvaardigen. Dit betekent dat namens do bijzondere basisscholen 11 vertegenwoordigers in het bestuurlijk overleg zullen plaatsnemen. Het college heeft hier mee ingestemd. Burgemeester en wethouders worden in het overleg verte genwoordigd door de portefeuillehouder onderwijs. De porte feuillehouder fungeert als voorzitter. Door deze positie is het niet wenselijk dat de portefeuillehou der in het overleg ook optreedt als vertegenwoordiger van het openbaar onderwijs. Daarom zijn de directeur en de adjunct directeur van de Federatie Openbare Basisscholen Tholen en de voorzitter van de Gemeenschappelijke Medezeggen schapsraad aangewezen als vertegenwoordigers van het openbaar onderwijs. Deze wijze van vertegenwoordiging laat overigens onverlet dat de uiteindelijke schoolbestuurlijke verantwoordelijkheid ligt bij het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad. In de verordening is er geen regeling opgenomen voor het stemmen in het overleg. Het betreft een op overeenstemming gericht overleg over (voorgenomen) gemeentelijke besluit vorming. Indien er geen volledige overeenstemming wordt bereikt, zal de gemeenteraad dit dienen te betrekken bij de besluitvorming. Voorstel tot verkoop van circa 1400 m2 bedrijfsgrond op bedrijventerrein Welgelegen te Tholen aan de heer C.A.J.M. Gommers van Metaaltechniek Tholen te Sint- Maartensdijk; Er is overeenstemming bereikt met de heer Gommers van Metaaltechniek Tholen, over de verkoop van circa 1400 m2 bedrijfsgrond aan de Ondernemersweg op bedrijventerrein Welgelegen te Tholen. Dit bedrijf is momenteel gevestigd in het Ondernemerscen trum Sint-Maartensdijk (OCS) en voert specialistische bewer kingen (draaien en frezen) uit op metaal- en kunststofgebied. Met name voor revisie en reparatie van machine-onderdelen heeft Metaaltechniek de nodige kennis in huis. De heer Gom mers werkt met 5 werknemers en een langzame, gezonde groei van de werkgelegenheid naar 10 behoort zeker tot de mogelijkheden. Op de hoek van de Ondernemersweg/Ener- gieweg wordt een loods en kantoor gebouwd van circa 600 m2. De raad wordt voorgesteld tot verkoop van circa 1400 m2 bedrijfsgrond over te gaan. De gemeenteraad van Tholen heeft besloten met ingang van 1 januari 1997 de tarieven voor het gebruik van gemeentelijke accommodaties gemiddeld met 5% te verhogen. Per 1 januari gelden voor het gebruik van gemeentelijke sportaccommodaties buiten schoolverband, verenigingsgebouwen en peuterspeelza len de volgende tarieven: a. verenigings- b. niet commercieel gebruik gebruik per seizoen per uur wedstrijdvoetbalveld 3.895,00 44,00 trainingsvoetbalveld (grasmat) 2.920,00 00,00 (zand-gras) 1.948,00 00,00 korfbalveld 788,00 21,50 tennisbaan 525,00 00,00 tennisbaan met kunststofgrasmat 2.761,50 00,00 per uur per uur gymnastieklokaal sportzaal sporthal 1/3 sporthal 2/3 sporthal 8,00 18,50 27,50 9,50 19,00 22,00 52,00 78,00 26,00 52,00 Op vrijdag 22 november a.s. komt de commissie voor de finan ciën onder voorzitterschap van wethouder I.C. Moerland voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartens dijk. Deze vergadering die om 15.00 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikma ken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Kredietvotering voor het verder ontwikkelen en verbe teren van de kwaliteit van de organisatie; In december 1994 heeft de raad ingestemd met een verande ringstraject voor de organisatie, waarbij voor de startperiode, van maart 1995 tot eind 1997, is voorzien in professionele ondersteuning. In de investeringsplanning 1997 is een bedrag van 125.000,- opgenomen voor activiteiten in het kader van het management-ontwikkelingstraject voor onze organisatie. In deze planning is rekening gehouden met de ontwikkeling van klantgerichtheidsactiviteiten, het inhuren van opleidings activiteiten en de ondersteuning van de organisatie bij ont wikkelingsactiviteiten. Om de voortgang van het veranderingsproces te bevorderen willen burgemeester en wethouders de raad verzoeken genoemd bedrag van 125.000,- beschikbaar te stellen. De commissie wordt om advies gevraagd. Vaststelling 41e wijziging van de gemeentebegroting voor het begrotingsjaar 1996 (begrotingsresultaat 1996); In deze 41e wijziging van de gemeentebegroting 1996 zijn diverse ramingen aangepast aan de werkelijke/de te verwach ten uitgaven en inkomsten. De aanpassingen resulteren in een onttrekking van een bedrag aan de post onvoorziene uit gaven van 19.132,-. Na deze onttrekking bedraagt het saldo van de post onvoorzien nog slechts 1.894,59. Het totaal gemeentelijk budget 1996 beloopt een bedrag van bijna 60 miljoen. Er is dus momenteel sprake van een nage noeg te verwaarlozen begrotingsresultaat. Alvorens de raad voor te stellen de 41e wijziging vast te stel len wordt de commissie gevraagd advies uit te brengen. Vervanging tijds- en toegangsregistratiesysteem ge meentehuis; In het krediet voor de uitbreiding voor het gemeentehuis is rekening gehouden met de vervanging van het huidig tijds- en registratiesysteem. Nu de uitbreiding van het gemeentehuis langer op zich laat wachten dan aanvankelijk verwacht mocht worden, willen burgemeester en wethouders nu reeds over gaan tot vervanging van genoemd systeem. De capaciteit van het huidige, verouderde systeem is optimaal benut, waardoor er dus geen uitbreiding meer plaats kan vinden. Bovendien bestaat er geen enkele garantie meer op het huidig systeem ingeval er zich storingen voordoen. Met de vervanging van het systeem is een totale investering gemoeid van 65.000,-. Deze kosten kunnen bestreden wor den uit de daarvoor geraamde reserve uitbreiding gemeente huis (dorps- en stadsvernieuwing). De commissie wordt gevraagd advies uit te brengen. a. Grote zaal gemeenschapscentrum Tholen per dagdeel 42,00 126,00 per uur 14,00 42,50 b. Grote zalen van de dorpshuizen te Sint-Annaland, Oud-Vos- semeer en Stavenisse per dagdeel 29,00 86,50 per uur 9,50 29,00 c. Grote zalen van de dorpshuizen te Poortvliet, Scherpenisse en grote vergaderruimte van het dorpshuis Sint-Annaland en de gehele zaal (1, 2 en 3) van het dorpshuis te Anna Jacoba polder per dagdeel 19,50 58,00 per uur 6,50 19,50 d. Zaal III, jeugdhonk en foyer van gemeenschapscentrum Tho len, grote zaal Gasthuiskapel Tholen, grote bovenzaal dorps huis Poortvliet, bovenzaal voormalig gemeentehuis te Scher penisse en zaal 2e verdieping dorpshuis Oud-Vossemeer en zaal 1 van het dorpshuis te Anna jacobapolder per dagdeel 13,50 40,00 per uur 4,50 13,50 e. Zaal I en II van gemeenschapscentrum Tholen, kleine zaal Gasthuiskapel Tholen, kleine zalen 1e verdieping en foyer dorpshuis Poortvliet, kleine zaal dorpshuis Scherpenisse, zaal begane grond voormalig gemeentehuis Scherpenisse, kleine zalen en foyer dorpshuis Stavenisse, kleine zalen en foyer dorpshuis Sint-Annaland, zalen 1e verdieping en foyer dorpshuis Oud-Vossemeer en zaal 2 en 3 en de foyer van het dorpshuis te Anna Jacobapolder per dagdeel 6,50 19,00 per uur 2,00 6,50 g. Voormalige kleuterschool Sint-Maartensdijk a. verenigingsgebruik dubbel lokaal enkel lokaal kamer per dagdeel 13,50 9,50 4,00 per uur 4,50 3,00 1,50 b. niet commercieel gebruik dubbel lokaal enkel lokaal kamer per dagdeel 41,00 28,50 12,50 per uur 13,50 9,50 4,00 a. Voor peuterspeelzalen die gedurende 4 of 5 dagdelen per week gebruikmaken van een accommodatie bedraagt de jaar- huur 1.617,--. b. Voor peuterspeelzalen die gedurende 2 dagdelen per week gebruikmaken van een accommodatie bedraagt de jaarhuur 808,50. c. Deze huur wordt ook bij gebruik van een gemeentelijk vereni gingsgebouw in rekening gebracht. Voor het gebruik van de jeugdhonken in het gemeenschapscen trum Meulvliet te Tholen en het dorpshuis De Vossenkuil te Oud- Vossemeer door de desbetreffende jeugdverenigingen wordt 682,50 per jaar in rekening gebracht. Indien verhuur van de accommodaties plaatsvindt voor com mercieel gebruik, worden de tarieven voor het niet commercieel gebruik verdubbeld. Bij periodiek commercieel gebruik, waaronder hier verstaan wordt een gebruik van 10 maal per jaar of meer, bedraagt het tarief 1,5 maal het tarief dat voor niet commercieel gebruik ver schuldigd is. Een melding van C. Tichem, voor het bouwen van een berging op het perceel Boserf 9 te Sint Philipsland; Een bouwaanvraag van Stichting Kinderopvang Tholen e.o., voor het tijdelijk plaatsen van een kantoorunit op het perceel Koningin Julianastraat 5a te Tho len; Een bouwaanvraag van M.C.J. en E.J. Kosten, voor het plaatsen van een tun- nelkas op het perceel Puitsedijk 1 te Tholen; Een vergunning verleend aan W.K. den Boer, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Gemaalweg 4 te Tholen, verzonden 14 november 1996; Een vergunning verleend aan A. Wisèe, voor het bouwen van een garage op het perceel Leguitsedijk 17 te Oud-Vossemeer, verzonden 14 november 1996; Een vergunning verleend aan H. Weggemans, voor het bouwen van vier wonin gen met garage op het perceel Martin Luther Kingstraat 6, 8, 10 en 12 te Oud- Vossemeer, verzonden 14 november 1996; Een vergunning verleend aan M D. Wassington, voor het aanbrengen van 2 dak kapellen op het perceel Oudelandsestraat 27 te Tholen, verzonden 14 november 1996; Een vergunning verleend aan J.J.W. Breure, voor het bouwen van een loods op het perceel Vierde Dijk 6 te Sint-Maartensdijk, verzonden 14 november 1996; Een mededeling akkoord aan C. van Vossen, voor het plaatsen van een dakka pel op het perceel Marehoekstraat 33 te Oud-Vossemeer, verzonden 14 novem ber 1996; Een mededeling akkoord aan F.J. Pot, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Burgemeet 28 te Poortvliet, verzonden 14 november 1996; Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebbende tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u contact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 21 november 1996. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 25 november 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H A. van der Munnik komt te vervallen. Van 11.00-12.00 uur vinden de spreekuren plaats van de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. In tegenstelling tot voorgaande jaren zal de gemeente Tholen over 1996 geen tonnen overhouden. De laatste begrotingswijziging, die morgen in de commissie financiën besproken wordt, laat zien dat er van de post onvoorzien krap 1900 gulden over is. Wethouder I.C. Moerland van financiën kondigde dit vorige maand in de gemeenteraad al aan; hij wilde ermee aangeven dat de wens, van met name de CDA-frac- tie, om krapper te begroten in feite wordt gehonoreerd. Vorig jaar was er een rekeningoverschot van bijna 678.000 gulden en in 1994 van ruim 315.000 gulden. De laatste aanpassing van de begro ting 1996 betekent dat 19.132 gul den uit de post onvoorzien nodig is, waardoor daarin 1894,59 gulden resteert. Grootste tegenvaller is een verlaging van de rijksuitkering uit het gemeentefonds met 496.353 gul den, waarvan een kleine 165.000 gulden uit de reserve wordt bijge past. De personeelskosten vallen 152.000 gulden mee. Het rioolrecht, vermindert met hogere waterschaps lasten, brengt 24.000 gulden meer op dan begroot, milieuleges en bouwleges zorgen voor meevallers van respectievelijk 40.000 en 30.000 gulden. Fors minder uitgege ven werd ook aan leerlingenvervoer (50.000 gulden). Daar tegenover staan tegenvallers in de exploitatie van zwembaden (chemicaliën, afge keurde springplank), gymzalen (onderhoudscontract) en gemeen schapscentra (energiekosten) voor 34.500 gulden, hogere lasten voor de buitendienst en aanpassingen in het gemeentehuis voor samen 35.000 gulden. Ook moet aan het waterschap 11.238 gulden meer betaald worden voor zorg aan de wegen. Het budget van de gemeente over dit jaar beloopt bijna 60 mil joen gulden. De Gemeenschappelijke Gezond heidsdienst Zeeland (GGD) wil 24 mille van de gemeente Tholen. Het geld is nodig voor een eerste aanzet ter uitvoering van de wet genees kundige hulpverlening bij rampen. Er wordt een éénmalig bedrag van 15.233 gulden gevraagd en een jaar lijkse subsidie van 8828 gulden. De gemeenteraad neemt er maandag avond een beslissing over. Voor het verder verbeteren van de kwaliteit van het ambtelijk apparaat trekt de gemeente volgend jaar 125.000 gulden uit. Vooral de klant gerichtheid zal dan aandacht krij gen, en er worden cursussen en trai ningen voor het personeel georgani seerd. Vorig jaar is een bureau inge schakeld om de organisatie door te lichten. Er is toen een management- en organisatie-ontwikkelingstraject Tholen - afgekort: Mottho - in gang gezet, wat tot eventuele aanpassin gen moet leiden. Tot nu toe was er veel aandacht voor de produktenbe- groting. Die kan namelijk meer dui delijkheid geven over de totale kos ten en opbrengsten van de diensten ('produkten') die de gemeente levert. Ook de verantwoordelijkheden wor den met dit systeem van begroten duidelijker in beeld gebracht. Dat de klantgerichtheid wordt aan gepakt, zal de gemeenteraad deugd doen. Pleitte de VVD in de algeme ne beschouwingen immers niet voor meer service-gericht denken en han delen? En de PvdA stelde voor de relatie bestuur/bestuurden onder de loep te nemen. Andere fracties (D66, CDA, SGP en AOV) ver wachten dat Mottho een efficiënter werkend ambtelijk apparaat ople vert. Stadsvernieuwing. Tholen krijgt volgend jaar via de provincie 522.767 gul den voor stads- en dorpsvernieuwing. Hiervan is 382.310 voor slechte eigen woningen en 140.457 gulden voor projecten. Het bedrag wordt in maande lijkse termijnen uitbetaald. De Thoolse agrariër en de gemeente stonden vrijdag in Den Haag opnieuw tegenover elkaar, zoals in augustus ook al in Middelburg het geval was. Van Gorsel wil op zijn grond aan de Postweg een woning met bedrijfsge bouwen neerzetten, om zijn agrari sche bedrijf te kunnen voortzetten. Hij pacht nu de boerderij Buitenzorg van de gemeente, maar die pacht wordt 1 december volgend jaar beëindigd. Dat geldt ook voor drie percelen grond aan de Gemaalweg, Zwarteweg en Molensingel (samen bijna 12 hectare), zij het dat de pacht daarvan pas op 1 maart 1998 afloopt. Een deel van de grond is nodig voor de woonwijk Molen hoek. Van Gorsel en zijn zuster moeten Buitenzorg verlaten, want 4de gemeente wil de gebouwen slo pen om er bungalows te kunnen bouwen. Een poging van de Thole naar om het woonhuis - restant van het door jhr. Van Vredenburch ge realiseerde complex - op de rijksmo numentenlijst te krijgen, is mislukt. Van Gorsel vindt dat van bedrijfs- verplaatsing sprake is en claimt dat het bestemmingsplan buitengebied die ruimte biedt. Maar de gemeente komt, met een leidraad van het ministerie van landbouw in de hand, tot de conclusie dat het een nieuw- vestiging betreft. De Middelburgse rechter was het daarmee eens. In Den Haag benadrukten Van Gorsel en zijn raadsman Mieras nog eens dat het wel degelijk om verplaatsing gaat. Woordvoerder G.D. Roeland van de gemeente ontkende dat De Thoolse villa Buitenzorg in oude glorie. Tegenwoordig resteert alleen nog het - lagere - middelste deel. En dat moet pachter Van Gor sel eind volgend jaar verlaten omdat het huis moet wijken voor bungalows. opnieuw. Hij stelde dat door de pachtontbinding het bedrijf van Van Gorsel beëindigd wordt en dat het verzoek om nieuwbouw elders in feite een nieuwe vestiging is. Overi gens worden aan verplaatsing dezelfde eisen gesteld als aan nieuw- vestiging, aldus de ambtenaar. De gemeente heeft de aanvraag van Van Gorsel in april afgewezen op grond van criteria in de eerder genoemde leidraad. Daarbij kwam men tot de conlcusie, dat van een volwaardig bedrijf geen sprake kan zijn gezien de beperkte omvang, de leeftijd van Van Gorsel (hij was op dat moment 69) en het ontbreken van een opvol ger. Inmiddels is de Tholenaar doen de om grond bij te kopen of te pach ten en ook een opvolger is gevonden, zo vertelde hij de Middelburgse rechter in augustus. Met die gege vens kon het gemeentebestuur in april geen rekening houden, oordeel de deze. Ook in Den Haag betoogde Roeland dat de eis van volwaardig heid niet losgelaten kan worden. Dat kan volgens de gemeente alleen als verplaatsing van een bedrijf het gevolg is van factoren die buiten het bedrijf liggen, zoals stads- en dorps vernieuwing of een nieuwe woon wijk. Redenen buiten het bedrijf zijn in dit geval zeker niet aan te voeren, aldus Roeland. Van Gorsel betichtte de gemeente van leeftijdsdiscrimina tie, maar de Thoolse ambtenaar ont kende dat. Hij verwees naar de lei draad, die leeftijd als één van de mogelijke criteria noemt. Dat de rechtbank in Middelburg het voor-ontwerp herziening bestem mingsplan buitengebied in de beoor deling buiten beschouwing heeft gelaten, is volgens de gemeente terecht. Van Gorsel vond van niet, maar Roeland zei dat de wet nergens aan geeft dat een bouwaanvraag getoetst moet w,orden aan een voor-ontwerp bestemmingsplan. In dit geval, is het in 1977 vastgestelde bestemmings plan uitgangspunt geweest. De herziening van het bestemmings plan speelt volgens de gemeente wél een rol bij het verzoek van Van Gor sel aan de Raad van State om een voorlopige voorziening. Al op het moment dat de Tholenaar zijn aan vraag deed - november vorig jaar - was een voorbereidingsbesluit van kracht en gold daardoor een aanhou dingsplicht voor bouwaanvragen in het buitengebied. Overigens vindt de gemeente het verlenen van een bouwvergunning geen voorlopige voorziening. De Middelburgse rechtbank bood Van Gorsel de opening om een vol ledig nieuwe aanvraag in te dienen, waarin de door hem aangedragen argumenten dat wél aan de criteria van een levensvatbaar bedrijf wordt voldaan, zijn opgenomen. Vóór hij daarover een besluit neemt, wil de Tholenaar de uitspraak van de Raad van State afwachten.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5