Tweedehands boeken in trek STURRIS nieuws BEAUJOLAIS PRIMEUR VISSER Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 21 november 1996 Tholen Showroom Zandijk Tholense Boys zoekt voorzitter L. Verkerke wint Kikkert-trofee Hoeden maken Klaverjassen Lampekapjes maken Sint arriveert Duizenden guldens aan prijzen Oud- Vossemeer Zangdienst over liefde Ouderraad De Ark Biljarten Grondverkopen huizenbouw Kabel Onder de Molen Sint- Annaland Wezen Armen overschrijdt half miljoen Extra geld peuters Aanleunwoningen de Schutse Ceciliaweg voor gemeente Baarmoederhalskanker Nieuwe lokalen De Casembrootschool Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Sint trekt prijzen Nieuw meubilair chr.school Grond Bronsgeestweg Autokraken Stavenisse Sint in haven Rooien bomen begraafplaats Verkoping Roemenië Sint- Maartensdijk Betere straten Muijepolder Intocht sinterklaas Actie middenstand Avond brandwonden Predikbeurten Klaverjassen Kerstpakketten voor Polen Inbraak bus Kerstkaarten maken Weekend diensten C.I.L. Zandijk wil aan de Wattstraat een showroom bouwen. Dit plan van het landbouwmechanisatiebedrijf is in strijd met bestemmingsplan Noord. Het perceel heeft een bedrij- venbestemming waarop geen bebouwing is toegestaan. Via een artikel 19 procedure stellen b. en w. de gemeenteraad voor om de showroom goed te keuren omdat die aan de huidige planologische inzich ten voldoet. Voetbalvereniging Tholense Boys zoekt een nieuwe voorzitter. "De hui dige praeses H.H. Draaijer wil zijn functie in verband met privé- omstandigheden neerleggen. Door dat ook bestuurslid L. Ottevanger wegens drukke werkzaamheden stopt, ontstaan er twee vacatures in het bestuur. Op de eerstvolgende ledenvergadering zal voor de vaca ture van Ottevanger, Sjaak Suijker- buijk als opvolger worden voorge dragen. Inmiddels heeft het bestuur ook al mensen gepolst voor het voorzitterschap, maar men heeft nog geen opvolger kunnen vinden. Vol gende week zal het bestuur beslissen of de ledenvergadering voor decem ber wordt uitgeschreven of pas in 1997 zal plaatsvinden. Vanaf vandaag bij slijterij wijnhandel Hoogstraat 2 tel. 0166-602237 Tholen Advertentie I.M. L. Verkerke won de 'Kikkert-trofee', genoemd naar H. Kikkert van sport vissersboot Salamander 1. De 22 deelnemers van hengelsportvereni ging De Pieterman gingen aan boord en in verband met de harde wind werd er voor het Goesse Sas als vis- stek gekozen. Mevr. J. van de Berge was controleuze en had het druk, want er werd goed gevangen. Mevr. C. Schot haalde de grootste vis boven water; een wijting van 34 centimeter. Na afloop ontving ieder een uit handen van voorzitter A. van Elzakker een prijsje. De uitslag was: 1 L. Verkerke 1063 p; 2 A. Spapen 1050 p; 3 H. Hachmer 792 p; 4 mevr. L. Spapen 758 p; 5 mevr. C. Schot 675 p; 6 C. Schot 604 p; 7 G. van Rijsen 584 p; 8 P. Slokkers 519 p; 9 A. van Dijk 480 p; 10 R. Kok 462 p; 11 H. Kikkert 430 p; 12 E. van Rijsen 408 p; 13 M. van Tienen 407 p; 14 A. van Elzakker 369 p; 15 A. Bout 339 p; 16 O. Contant 318 p; 17 H. Kok 305 p; 18 H. Minheere 248 p; 19 mevr. H. van Slot 86 p; 2C mevr. M. Kok 49 p; 21 J. Rijstenbil 19 p; 22 mevr. Nel 0 p. De dames van de NCVB leerden woensdag heel wat meer over het maken van hoeden. Presidente mevr. Van Heemskerk-van der Laan heette iedereen welkom en na het huishoudelijke gedeelte was het woord aan mevr. Schot-de Priester. Zij heeft het maken van hoeden als hobby. Ze vertelde dan ook van alles over de geschiedenis en het maken van hoeden. Met behulp van een overhead-projector liet ze vele modellen en vormen zien. Bij een bepaald gezicht past een bepaalde hoed. De hoofddeksels worden meestal gemaakt van soepele mate rialen zoals stro of vilt. Die worden boven stoom verwarmd en met behulp van een houten mal gevormd. In de pauze konden de aanwezige dames daadwerkelijk een hoed kopen of passen. Vervolgens ging men aan de slag met sjaaltjes. Mevr. Schot had voorbeelden bij zich van knopen en draperieën en de dames togen aan het werk. Na afloop bedankte mevr. Boxhoom- Urbanus de inleidster met een atten tie en een boeket bloemen. Peter Luten heeft donderdag nipt de zevende competitiewedstrijd van klaverjasclub stad Tholen gewon nen. Van de veertien deelnemers eindigden als eerste vijf: 1 Peter Luten 5449 p; 2 Kees Schot 5401 p; 3 Carlo Hage 5302 p; 4 Marlon Opree 4798 p; 5 Annemie Pleumee- kers 4667 p. De plattelandsvrouwen hadden woensdag een creatieve avond. Vol energie togen de dames - onder lei ding van mevr. M.J. Hoogedeure - aan het werk met stof, aslan en plak band. Aan het eind ging iedereen met een plissé lampekapje naar huis. Bestuurslid mevr. R. van Elzakker bedankte mevr. Hoogedeure voor de leerzame avond met bloemen. Om twee uur zaterdagmiddag arri- veert sinterklaas met zijn pieten per boot in de haven. Een half uurtje later ontvangt de burgemeester hem op de kiosk op de Markt. Dan gaat het, voorafgegaan door Concordia, naar Meulvliet waar een groot kin derfeest georganiseerd wordt. Maandag begint de St.Nicolaasactie van de ondernemersvereniging. De 25 deelnemers geven bij elke beste de vijf gulden een zegel. Vijftien van deze zegels op een kaart geplakt, kunnen ingeleverd worden in de bussen bij drogisterij Jansen of Vosje. Twee keer worden in de hal van het stadhuis prijzen getrokken. Op 29 november waardebonnen van 1000 en 250 gulden, acht waarde bonnen van 25 gulden en 20 flessen wijn. Op 5 december (de slotdag van de actie) waardebonnen van 1000, 500, 250, 150 en 100 gulden, vijf van 50 gulden, vijf van 25 gulden en nog 30 andere prijzen. Bovendien worden onder de aanwezigen extra prijzen verloot. De koopavonden voor sinterklaas zijn op 2, 3 en 4 december tot acht uur; op 5 decem ber zijn de winkels 's middags om 5 uur gesloten. In de Gereformeerde Kerk wordt zondagmiddag een zangdienst gehouden met als thema 'Liefde'. De liefde wordt als eerste vrucht van de Geest genoemd in de brief van Pau- lus aan de gemeente van Filippi. De dienst - die om vijf uur begint - wordt verzorgd door leden van de vrouwengespreksgroep Rondom het Woord. Om kwart over vier is men al welkom om vooraf een kop koffie te drinken. De School met de Bijbel 'De Ark' heeft een ouderraad opgericht. Dat was nodig om alle activiteiten die op de school plaatsvinden, beter te kun nen organiseren. De ouderraad is samengesteld uit elf ouders en vult samen met de leerkrachten de jaar lijks terugkerende evenementen in zoals sinterklaas, kerstfeest, Koninginnedag en de laatste school dag. De uitslagen van de wedstrijden van KOT team B: P. Vroegop-H. van Herpen 2-0; C. Burgers-A. van Daalen 0-2; P. de Jager-J. Vroegop 2-0; J. Vroegop-A. van Daalen 0-2; H. van Herpen-C. Burgers 2-0. De kortste partij van zestien beurten, de hoogste serie van zeven caramboles en het beste gemiddelde van 2,37 kwamen op naam van P. Vroegop. Team A: M. van Hees-W. Heijboer 2-0; M. Goudzwaard-M. v.d. Mark 2-0; A. Havermans-S. v.d. Mark 2- 0; H. van Daalen-M. Klijnsmit 2-0; D. Vaders-J. Vergeer 2-0. De kortste partij van twintig beurten werd gespeeld door M. van Hees die ook de hoogste serie van twaalf caram boles maakte. D. Vaders haalde met 2,34 het beste gemiddelde. Biljartvereniging De Treffers kwam ook weer in actie. De uitslagen waren hier: B. den Hollander-H. Hommel 10-9,49; K. Hommel-M. Hendrikse 10-10; J. Hommel-J. Etiënne 10-8,62; D. van Driel-L. van Wezel 8,68-10; P. de Leeuw-J. Burgers 10-8,8. K. Hommel en P. de Leeuw speelden de kortste partijen van 22 beurten. De hoogste serie van dertien caramboles en het beste gemiddelde van 3,09 waren voor K. Hommel. B. en w. hebben weer vier percelen grond verkocht voor huizenbouw: aan dhr. P.C. Verhees, dhr. A. Deur- loo, bouwbedrijf Suurland uit Scherpenisse, alsmede aan dhr. M. Reyngoudt en mevr. M. Aamoudse elk 242 m2 a 140 gulden, exclusief omzetbelasting, voor het bouwen van een halfvrijstaande woning aan de Damasstraat. Gedeputeerde staten hebben Delta Nutsbedrijven toestemming ver leend om Onder de Molen een mid- denspaningskabel en mantelbuis aan te leggen ten behoeve van een glas vezelkabel. Een en ander in de zui delijke berm van de traverse. Het kapitaal van de Wezen Armen heeft het half miljoen overschreden. De stichting heeft over 1995 een batig saldo genoteerd van ƒ28.316,07. Dit is toegevoegd aan het eigen vermogen, dat groeide tot ƒ503.256,26. De landerijen, die een oppervlakte hebben van 18,5 ha., komen daar nog bij. De rekening 1995 is gecontroleerd door VB- accountantskantoor en b. en w. heb ben geen opmerkingen. Het college stelt de gemeenteraad voor om de cijfers maandagavond goed te keu ren. De peuterspeelzaal Olleke Bolleke begint I januari met een extra groep. Op grond van de subsidieverorde ning heeft men recht op een hogere gemeentelijke bijdrage. B. en w. stellen de gemeenteraad voor om 5658 gulden extra beschikbaar te stellen. Het bestuur van Olleke Bolleke heeft een derde leidster benoemd: Marianne Oostdijk uit St. Maartens dijk werd uit dertien sollicitanten gekozen. Zij werkte als vervangster bij de peuterspeelzaal in haar woon plaats en in Poortvliet. Maandag 25 november wordt voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. Ondanks dat de beslissing over de drie bezwaren tegen het bouwplan bij de Schutse is uitgesteld, beslist de gemeenteraad maandagavond over goedkeuring van de bouw van de 30 aanleunwoningen. B. en w. stellen de raad voor een zogenaam de artikel 19 procedure te voeren omdat de grond een tuinbestemming heeft waarop slechts erfafscheidin- gen gebouwd mogen worden. Het verzoek is ingediend door architec tenbureau Rothuizen, van Doorn, 't Hooft uit Goes in opdracht van de landelijke hervormde bouwstichting voor bejaarden uit De Bilt. Volgens b. en w. voldoet het bouwplan aan de F.M. Boogaardweg aan de huidi ge planologische inzichten. De Ceciliaweg is van het water schap, maar omdat deze polderweg is gewijzigd in een toegangsweg tot het nieuwe bedrijventerrein, wil de gemeente het beheer en onderhoud overnemen. Dit gebeurt met geslo ten beurs. In een later stadium zal ook de eigendom van het wegge deelte dat binnen de grenzen van het bestemmingsplan ligt, worden over genomen. Onder de overname van het beheer vallen ook de bermen en sloten. In de Wellevaete kregen woensdag 38 vrouwen voorlichting over baar moederhalskanker. Mevr. Becht uit Bergen op Zoom gaf tekst en uitleg over deze Vorm van kanker. Aan de hand van verschillende dia's legde ze uit hoe belangrijk het is om mee te doen aan het bevolkingsonder zoek naar baarmoederhalskanker. Alle vrouwen tussen de 30 en 60 jaar krijgen elke vijf jaar een uitno diging om (gratis) een uitstrijkje te laten maken. Men is echter niet ver plicht mee te werken. Het doel van het onderzoek is om baarmoeder halskanker in een zo vroeg mogelijk stadium op te sporen. Sinds de invoering van het onderzoek is het aantal vrouwen dat deze ziekte daadwerkelijk krijgt, gehalveerd van 1500 tot 750. Het uitstrijkje (waarbij een beetje slijm uit de baar- moedermond wordt genomen) wordt door de huisarts uitgevoerd. Vervolgens wordt het in een medisch laboratorium onderzocht. Bij 98 procent van de vrouwen waar baarmoederhalskanker wordt geconstateerd in een vroeg stadium, is er een goede kans op genezing. Mevr. Becht liet verder ook dia's zien van een tumor. Risicofactoren voor het krijgen van kanker (er zijn 100 verschillende soorten) zijn: het HP-virus, roken en een slechte hygiëne. Mevr. v.d. Broek, presi dente van de bond van plattelands vrouwen, bedankte de inleidster voor haar inzet en overhandigde haar een attentie. De De Casembrootschool krijgt er twee nieuwe lokalen bij. Directeur G.T. Bril deelde donderdag op de ouderavond mee dat de plannen definitief goedgekeurd zijn. Hij liet hier ook een tekening van zien. Het huidige noodlokaal wordt een stukje Donderdag, vrijdag en zaterdag 21,22 en 23 november HAASKARBONADE 1 kgƒ11,50 RIBKARBONADE 1 kgƒ10,50 KIPPENBOUTEN 1 kg4,50 PALINGWORST 100 gram0,99 LEVERKAAS 100 gram0,99 BOTERHAMWORST 100 gram0,99 FRIKADELLEN 10 stuks4,50 Maandag, dinsdag en woensdag, 25,26 en 27 november RIBLAPPEN 1 kgƒ15,00 GEHAKT 1 kgƒ10,50 VARKENSLEVER 500 gram2,25 SAUCIJZEN 500 gram4,25 Advertentie I.M. naar achteren verplaatst en aan de kant van de Schoolstraat komen er twee nieuwe, stenen lokalen. Een stuk groen wordt vervolgens bij het schoolplein getrokken. Dinsdag werden er grondmonsters genomen en men hoopt in het voorjaar met de bouw te beginnen, zodat de lokalen voor het nieuwe schooljaar klaar zijn. De directeur vertelde verder dat de school nog steeds licht groeit. Momenteel telt de De Casembroot school 205 leerlingen. Daarom werd Petra de Witte als klasseassistente aangesteld. Er waren niet veel ouders aanwezig op de ouderavond in de Wellevaete. Bij de bestuursverkiezing werden de aftredende leden Elna Westdorp en Willy den Haan herkozen met respectievelijk 19 en 18 stemmen. Er waren geen tegenkandidaten. Voorzitter Francien Burgers gaf na de pauze het woord aan mevr. De Vischer die een inleiding gaf over het onderwerp 'Kind en tv'. Vervol gens werd met de ouders een vraag- en antwoordenspel gespeeld over dit thema. Er werd over gediscussieerd en aan het eind vertoonde mevr. De Vischer nog een film over het geweld op de televisie en de invloed ervan op kinderen. Niemand had na afloop nog vragen en mevr. Burgers bedankte mevr. De Vischer voor haar medewerking. Sinterklaas arriveert zaterdagmid dag om vier uur in de haven. Hij gaat dan naar De Wellevaete, om de jeugdtrekking te verrichten van de winkelactie van middenstandsver eniging Activa. De eerste prijs is een spelcomputer. Aan de actie doen 21 middenstanders mee, die bij elke bestede vijf gulden een bon cadeau geven. Tien van deze bonnen in een witte enveloppe kunnen in de bus gestopt worden die bij fa. Pleune staat. Op 30 november om half vijf is op de hoek Voorstraat/Ring de eindtrekking. Dat gaat gepaard met een wedstrijd kegelschieten door de middenstanders. Het aantal omge schoten kegels kan geraden worden (enveloppe in bus bij Potter-Koop- man) en geeft kans op de extra prijs van 750 gulden aan waardebonnen. Gezien de slechte staat waarin de huidige stoelen en tafels verkeren, maar de School met de Bijbel van de gemeente 74 nieuwe leerlingensets kopen. Het college van b. en w. eist wel. dat er twee offertes overlegd worden om het 27 tot 28 jaar oude meubilair te vervangen. Het verzoek om zeven leerkrachtenstoelen te vervangen, wijst het college af. "Ze zijn weliswaar verouderd, maar nog niet versleten", aldus b. en w. Het schoolbestuur had erom gevraagd naar aanleiding van onderzoek naar de arbeidsomstandigheden (arbo) en een rapport van de GGD Zeeland. B. en w. willen ook wel aan die normen voldoen, maar pas als de stoelen echt versleten zijn. Zo komt er ook geen veiligheidsglas in de (klap)deuren omdat de ge meente pas bij ruitbreuk tot een hoogte van 80 cm de ruit vervangt door gelaagd of gehard glas. Bordjes 'uit' met noodverlichting wijst het college ook af omdast slechts spora disch in de avonduren met grote groepen kinderen in de school wordt gewerkt. Vervanging van de school borden blijkt niet nodig omdat er geen asbest in zit. Het blijkt wel nodig de borden te ardoiseren en van liniatuur te voorzien, wat de ge meente zal betalen, als er twee offer tes liggen. Verder werken b. en w. mee aan de vervanging van het meu bilair in de personeelskamer (8 stoe len en een tafel) en directiekamer (4 stoelen en een tafeltje), met uitzon dering van het bureau en de losse tafel van de directeur omdat die nog niet versleten zijn. Het gemeentebestuur heeft een ver zoek ingewilligd van bouwbedrijf A. Rijnberg om aan de Bronsgeest weg een strook grond van 325 m2 in erfpacht uit te geven. Het bedrijf moet daarvoor de gemeente elk jaar een canon betalen van 1027.16, exclusief omzetbelasting. Een eindje verder in de Veilingweg, bij de nieuwbouw van bestrijdings- middelenhandel W.A. Boogaard, wil PTT telecom een telefoonaan sluiting maken. Het wordt een kabel met een slootkruising van de provin ciale weg. waarvoor gedeputeerde staten inmiddels ontheffing van de wegenverordening hebben verleend. In de nacht van vrijdag op zaterdag is er ingebroken in de auto's van twee broers uit de Tuinstraat. Van de wagen van een 22-jarige inwoner werd het portierslot geforceerd. Uit de auto werden een radio-cd-speler en de kentekenbewijzen gestolen. De totale schade bedraagt 650 gul den. Ook het voertuig van de 19- jarige broer van de man moest het ontgelden. Hier werd eveneens het portierslot vernield. De dader ging er vandoor met een autoradio en cd- speler. De schade bedraagt zo'n 1000 gulden. Voor de jeugd in het dorp is het zaterdagmiddag feest. Vanaf twee uur beleven ze Leo's Kindersjoo in De Stove. Het programma wordt om drie uur onderbroken, want dan wordt sinterklaas met zijn gevolg in de haven verwacht. Die wordt natuurlijk ingehaald, waarna het programma tot kwart voor vijf wordt voortgezet. Het knotten en rooien van bomen op de oude begraafplaats is geen klei nigheid. Dat vergt het lieve bedrag van 37.000 gulden omdat er nogal wat apparatuur, zoals een hoogwer ker, aan te pas moet komen om graf monumenten niet te beschadigen. Wegens de hoge kosten wordt het karwei pas volgend jaar uitgevoerd. Oorspronkelijk zou het dit jaar tege lijk gebeuren met een soortgelijk werk op de begraafplaats in St. Maartensdijk. Actie hulp Roemenië houdt dins dagmiddag van twee tot vijf uur een verkoping in woonzorgcentrum Ele- nahof. Er wordt Roemeens glas, porselein en kinderspeelgoed ver kocht ten bate van de aanleg van verwarming in het bejaardentehuis Filadelfia in het Roemeense Salard. De bouwstraten in Muijepolder wor den vervangen door definitieve be strating omdat de huizenbouw een eind klaar is. De rijbaan van de Westpoort (gedeeltelijk), Zwane-, Meeuwe- en Scholeksterlaan wor den herstraat en er komen trottoirs en inritten. Van het indertijd beschikbare jaarkrediet van drie ton resteert nog 30.811 gulden, maar dat blijkt onvoldoende te zijn om de voorgenomen bestratingen uit te voeren. Daarom vragen b. en w. van de gemeenteraad, die maandag avond vergadert, 50.000 gulden extra. Ondanks dat sinterklaas zaterdag een drukke dag heeft, heeft hij tijd gevonden om ook de smalstad aan te doen. Om half drie wordt hij ver wacht Onder de Linden, waarna met Euterpe een rondgang door het dorp volgt. Om kwart over drie vindt op de Markt de officiële ontvangst plaats. In Haestinge kunnen peuters en kleuters een half uur later de sint ontmoeten. Om vier uur treedt, op uitnodiging van beheerder Visser, clown Melchior op voor de jeugd. Deze is niet alleen grappenmaker, maar ook goochelaar; twee jaar geleden won hij het nationaal kam pioenschap tafelgoochelen. Middenstandsvereniging Smalstad organiseert de twee laatste maanden van het jaar een feestelijke actie. Klanten krijgen, bij de 24 deelne mers, bij elke bestede vijf gulden een stempel. Volle actiekaarten geven recht op kortingen of speciale aanbiedingen. Bovendien dingen ze mee naar de prijzen die in twee trek kingen beschikbaar zijn. Op 30 november worden 50 kleinere prij zen verloot. Op 7 december verricht wethouder Versluijs in Haestinge de eindtrekking. Dan zijn waardebon nen te winnen van 350, 250 en 100 gulden, zeven van 50, 15 van 40 en 25 van 25 gulden. De EHBO-vereniging organiseert maandag in samenwerking met de Nederlandse Brandwondenstichting een thema-avond over brandwon den. Elk jaar lopen tienduizenden mensen min of meer ernstige brand wonden op. Meestal gebeurt dat Naar schatting zo'n duizend tweedehands boeken zijn zaterdagmiddag van de hand gegaan op de boekenmarkt in Scherpenisse. De stich ting ontspanning gehandicapten hield er 1273,35 gulden aan over, een dikke 200 gulden meer dan vorig jaarDat geld wordt gebruikt voor het ontspanningswerk van de oudervereniging Philadelphia. In clubgebouw Ons Huis was een groot deel van de zeker 7000 boeken die de stichting heeft, op tafels uitgestald. Mensen liepen soms urenlang te zoeken tot ze een bepaalde titel gevonden hadden. Er zijn zelfs mensen die een stapel boeken uitzoeken om de komende winteravonden te lezen, en die volgend jaar weer inleveren om opnieuw te verkopen, vertelt een bestuurslid. De organisatie was uitermate tevreden over de opbrengst. Zondag 24 november. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Blom, Katwijk aan Zee. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 en 17 u. ds. De Ruiter. wo 27/11 19.30 u. oecumenisch avondgebed. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Oosterbroek, Zierikzee. 18.30 u. ds. Van Benthem, Gene- muiden. GEREF. GEM 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. v.d. Poel, Den Haag. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. ÖUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. De Kievit, Numansdorp. 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. Poppe, Den Bosch. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Van Benthem, Genemuiden. 18.30 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK vr 9 u. pastor Wiertz, eucharistievie ring. za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Russcher, Oud-Beijerland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Van Bruggen. 18 u. ds. Ten Hove, Ooltgensplaat. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. De Jong, Numansdoro. thuis door een 'ongelukje' zoals een hete vloeistof die iemand over zich heen krijgt. Jaarlijks moeten er vier duizend mensen met brandwonden worden opgenomen in het zieken huis. Ze lijden veel pijn en houden er vaak ernstige littekens aan over. Het voorkomen van brandwonden en het verlenen van eerste hulp zijn belangrijk en die thema's komen op de EHBO-avond dan ook aan de orde. De bijeenkomst begint om half acht in het Rode-Kruisgebouw aan de Radda Barnenstraat. Dhr. Spaeter van de Brandwondenstichting ver telt over verpleging, behandeling, de huidbank en de slagzin 'eerst water, de rest komt later'. Iedereen kan ook vragen over het onderwerp stellen. A. Arts heeft vrijdag met 5539 pun ten de inhaalwedstrijd van klaver- jasvereniging De Pendelaars gewon nen. De uitslag van de wedstrijd was: 1 A. Arts 5539 p; 2 J. Guiljam 5475 p; 3 P. Bazen 4947 p; 4 L. Kampman 4916 p; 5 J. van Gorsel 4769 p; 6 J. van der Werf 4706 p; 7 G. de Hond 4581 p; 8 J. van Splun- ter 4528 p; 9 R. Waasdorp 4251 p; 10 M. den Haan 3930 p; 11 J. van Zetten 3889 p; 12 A. Koetsier 3802 p. Ondanks de laatste plaats in deze wedstrijd, gaat A. Koetsier nog steeds aan kop in het algemeen klas sement met 28.254 punten. P. Bazen volgt met 28.114 punten en derde is L. Kampman met 27.914 p. De Juliana van Stolbergschool deed ook dit jaar weer mee aan de actie om kerstpakketten te vullen voor kinderen in Poolse tehuizen. Iedere dag nam het aantal dozen in de gemeenschapsruimte toe. Op het laatst stond er een ware muur van pakketten. Ouders, kinderen en per soneel van de school vulden in totaal 81 dozen die de afgelopen week met vereende krachten in een grote aan hangwagen werden geladen om richting Polen te gaan. Van donderdag op vrijdag is er inge broken in een toeringcar. De bus stond vanaf donderdagmiddag drie uur geparkeerd op de gemeentelijke parkeerplaats aan de Spuidamstraat. De volgende morgen ontdekte de chauffeur om kwart voor zeven dat er was ingebroken. De dieven kwa men binnen door een deur te force ren. Een versterker, een verband doos en een paraplu werden meege nomen. De plattelandsvrouwen hadden woensdag een doe-avond in het Hol land Huis. Na enkele huishoudelijke mededelingen gingen de 42 aanwe zigen aan de slag. Onder leiding van Elly Breure maakten ze kerstkaarten met de zogenaamde 'glastechniek'. Een precies werkje, maar het resul taat was er dan ook naar. Na een gezellige avond keerden de dames elk met vier kerstkaarten naar huis terug. ZIE VERDER PAGINA 9 HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Sinke, Oost-Souburg. 19 u. ds-.De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 (H.D.) u. ds. Den Har- tog. Sint-Maartensdijk. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Krol, Gorinchem. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 (H.D.) en 17 u. ds. Van Ecke- veld. GEREF. GEM. 9.30 u. leesdienst. 15 u. ds. Kuyt. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. (H.A.) ds. Van Krimpen, Dor drecht. Zaterdag 23 en zondag 24 novem ber. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, Sint-Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Remijn, Bergen op Zoom, tel. 0164-256799. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. van Heesch tel. 604969. St. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u., Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBF.STR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 21 t/m vrijdag 29 nov. donderdag 21 12.02 - vrijdag 22 0.47-13.12 zaterdag 23 1.42 - 14.02 zondag 24 2.37-14.52 maandag 25 3.17-15.37 dinsdag 26 4.02-16.17 woensdag 27 4.37 - 17.02 donderdag 28 5.17-17.37 vrijdag 29 5.57-18.12 ma 25/11 5.10 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten la ter. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M. f 1 J K

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2