Kampioenschap junioren Smash nieuwe mijlpaal 20-jarige club Olympia viert haar negentiende lustrum Als het je voldoening schenkt, is de tijd die het kost niet belangrijk Piet Hage weer terug St. Annalandse tafeltennisvereniging succesvol 0115-613641 M. Louwerse pakt 2e plek in Rucphen Deltan boekt eerste winst op Insulcon Eerste plaats voor zwemmers van De Dolfijn V= C. Zuidweg stopt als districtsvoorzitter KNLTB-Zeeland: Donderdag 21 november 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 19 Paardensport Tafeltennisvereniging Smash boekte zaterdag een nieuw hoogtepunt: Het eerste jeugdteam werd ongeslagen kam pioen in de tweede klasse junioren, waardoor de 20-jari- ge tafeltennisvereniging voor het eerst op eerste klasse niveau uitkomt. En dat met spelers, vanwie er drie van de vier eigenlijk tot de kadetten behoren. Ze kunnen dus nog jaren mee en als ze zo succesvol blijven, opereren ze over een aantal jaren op landelijk niveau, of de senioren moe ten deze talenten willen inlijven. Aanleg Vaste coach ontbreekt Vlaggeschip kan titel ook nog veroveren Chris Hage herstelt evenwicht Dames van gymvereniging pakken eerste prijs Gymvereniging Olympia bestaat dit jaar 95 jaar. Om dat te vieren, wordt er op 29 november een uitvoering gehou den in Meulvliet. Daaraan doen alle groepen mee die actief zijn in de vereniging. Van peuters (twee jaar) tot 50-plussers. Er worden diverse onderdelen van de gym nastiek gedemonstreerd waaronder de grondoefeningen en de opblaasbare tumblingbaan. Reserve zesde klasse Vosmeer 4 scoort niet Zaalvoetbal "MEULVLIET" THOLEN Spelerstekort Smerdiek 2 klopt Tholen Noad 2 overklast ZPR WHS 4 maakt geen fout In de toekomst zal de ten- nisbond met name het ouderentennis goed moe ten begeleiden. "Voor deze groep zullen mogelijkhe den geschapen moeten worden om op hun niveau te kunnen spelen. Daarbij moet men durven afstap pen van de regels zoals ze tot nu toe gehanteerd wor den", vindt C. Zuidweg. De Tholenaar legt zaterdag de voorzittershamer neer van het district Zeeland van de kon. Ned. Lawn Tennis Bond. Met een zekere wee moed, maar ook met vol doening en vertrouwen in de toekomst. Ouderentennis Witte vlekken Kwaliteit voorop Atleet Piet Hage uit Scherpenisse heeft een goede tijd weggezet in de Zeven- heuvelenloop te Nijmegen. Het was zijn eerste wedstrijd na een hardnekkige hamstringblessure. Het parcours voerde over vijftien kilometer. De weersomstan digheden waren slecht met een harde, gure wind en temperaturen van rond het vriespunt. Desondanks verschenen 9000 mensen aan de start. Hage was de enige Thoolse deelnemer. De inmiddels 50- jarige veteraan finishte in de prima tijd van 1.00.48 uur. Bij een invitatiewedstrijd in Hulst behaalde De Dolfijn '92 succes. Dertien ereplaatsen gingen naar de Tholenaren en 23 persoonlijke records werden gebroken. Daarmee werd het team eer ste. De uitslagen van de ereplaatsen waren: MEISJES tot dertien jaar. 50 m vlin derslag: 2 Ingrid Bouten 45.8 sec. Tot zeventien jaar. 50 m vlinderslag: 3 Astrid Bouten 40.2 sec. JONGENS tot dertien jaar. 100 m vrije slag: 1 René van Oudenaarde 112.5 min. en p.r. 100 m schoolslag: 1 René van Oudenaar de 1.26.6 min. Tot vijftien jaar. lOOmragslag: 1 Wer ner de Viet 1.12.9 min; 2 Pascal de Viet 1.15.7 min; 3 Martijn v.d. Graaf 1.19.6 min. en p.r. 50 m vrije slag: 2 Wemer de Viet 29.2 sec. en p.r.; 3 Martijn v.d. Graaf 29.6 sec. en p.r. Tot zeventien jaar. 100 m wisselslag: 1 Wemer de Viet 118.4 min; 2 Remco de Viet 1.20.6 min. Heren. 100 m vrije slag: 1 Jean-Philippe Paap 1.03.6 min. en p.r. 50 m vlinderslag: 1 Remco de Viet 32.9 sec. en p.r. Een week eerder namen vier leden van De Dolfijn deel aan de master-wedstrij- den in Hoogerheide. Ze behaalden acht ereplaatsen: Heren 45-49 jaar. 100 m vrije slag: 2 Aad van Keulen 1.58 min. 50 m vlinderslag: 2 Aad van Keulen 1.10.3 min. 50 m vrije slag: 2 Johan Janse 42.6 sec. 25 m schoolslag: 3 Johan Janse 22 sec. Dames 45-49 jaar. 50 m vlinderslag: 1 Mini Roelvink 51.5 sec. 50 m vrije slag: 1 Mini Roelvink 42.1 sec. 50 m rugslag: 2 Mini Roelvink 48.2 sec. 30-34 jaar. 25 m schoolslag: 3 Joke de Neeff 22.5 sec. Marianne Louwerse van de Eendracht- ruiters was in vorm op het concours in Rucphen. Op haar paard Jigger reed ze in de eerste dressuurproef 170 punten bij elkaar. Dat was genoeg voor de tweede prijs en twee winstpunten. Bij de tweede proef kreeg Marianne 163 punten en één winstpunt. Marjolein Akkermans deed mee aan een concours in Oude-Tonge. Ze kwam met haar pony Misty twee keer uit in de L- dressuur. Voor beide proeven kreeg ze 151 punten, goed voor de vierde prijs. Marjolein deed vorige week mee aan een indoorconcours in Bruinisse. Ze behaal de in de L-dressuur 153 punten. Suzanne Reinerman bereed Nomar in de M1 -klas- se. De combinatie kreeg 158 punten van de jury. Suzanne heeft al voldoende winstpunten binnengehaald om naar de zwaardere M2-klasse te gaan. Binnen kort zal ze in deze categorie uitkomen. In manege Reigershof te Oud Gastel werd zondag een springconcours gehou den. Ook Jaap Moerland uit Stavenisse en Rob Terborg (die op een paard van Moerland rijdt) deden hieraan mee. Op Jumbo Jet kwam Moerland uit in de klas se B. De combinatie maakte één spring- foutje. Terborg bereed Jamaica en bleef twee ronden foutloos in de klasse M. De combinatie veroverde daarmee de acht ste prijs. 1 De kampioenen Peter Bazen, Gabriël Gunter, Matthijs Bruijnzeel en Anné van Dijke zorgden bij Smash voor een primeur door als eersten de eerste klasse junioren te bereiken. Ze bleken met nog 1 wedstrijd te gaan (zaterdag thuis tegen Roosen daal) overtuigend de sterkste te zijn. Slechts één keer werd gelijk gespeeld. De overige wedstrijden werden met minimaal 8-2 (de klein ste zege) gewonnen. Peter Bazen en Matthijs Bruijnzeel verloren slechts 1 partij, Gabriël Gunter 2 en Anné van Dijke moest zijn tegenstander 4 keer feliciteren. In de Wellevaete werd tegen Markiezaat 2 uit Bergen op Zoom met een simpele 10-0 zege de titel in de wacht gesleept. Smash is met 80 punten uit 9 wedstrijden onbereikbaar voor de concurrenten. Roosendaal volgt met 54 uit 8, Tanaka 2 zit daar heel dicht bij met 53 uit 8, waarna er een flink gat zit: Hotak 2 met 31 uit 8, Markiezaat 2 met 20 uit 9 en Tanaka 3 met 11 uit 8. Hoofdsponsor W. Slager zette de kampioenen zaterdag in de bloemen en hoofdtrainer Gerard Rens glun derde mee. Volgens hem moet het landelijk niveau haalbaar zijn voor de junioren. In het voorjaar van 1993 begonnen de eerste successen van de jeugd. Arjan Ketting, Anné van Dijke, Leon v.d. Graaf en Matthijs Bruijn zeel werden kampioen in de derde klas kadetten. Dit bleek het begin van een mooie reeks. Peter Bazen speelde toen een team lager, maar op' hetzelfde niveau. Tijdens de najaarscompetitie van 1993 werd het team derde. In het voorjaar van 1994 ging Arjan Ketting in verband met zijn leeftijd naar de junioren en opnieuw werd een derde plaats behaald in de eindrangschikking. Leon v.d. Graaf besloot in het najaar van 1994 te stoppen met de compe titie, zodat Anné, Peter en Matthijs met z'n drieën verder gingen, op jacht naar successen. Aanleg hadden die jongens wel. In het voorjaar van 1995 werd dit team kampioen in de tweede klas kadetten, maar dat lag ook wel aan de komst van de 12-jarige Gabriël Gunter. Die was nog niet zo lang lid van Smash, maar hij bleek zo talent vol, dat hij snel een basisplaats ver overde. Bruijnzeel besloot meer te gaan vissen (zijn andere hobby) en werd reservespeler. Er volgde pro motie naar de hoogste kadettenklas- se en vorig najaar eindigde de ploeg tweede in de competitie. Met de teruggekeerde Bruijnzeel werd het team dit voorjaar opnieuw tweede. Het bestuur van Smash moest dit najaar de jongens indelen bij de junioren omdat Bazen niet meer bij de kadetten mocht uitkomen. Het werd de tweede klasse junioren, waarbij Gunter, Van Dijke en Bruijnzeel wekelijks tegen oudere, meer ervaren tegenstanders uitkwa men. De jeugdige talenten domi neerden echter en namen riant de kop, die niet meer afgestaan werd. Begin jaren tachtig bleven Chris Bruijnzeel, Christian en Ad van 't Hof en Leo van Vossen steken bij de tweede klas junioren, maar met een hoofdtrainer als Gerard Rens aan het roer, zijn de ambities naar boven bij gesteld. De junioren trainen tegen de heren I en 2 van Smash. Gabriël Gunter heeft zich ontpopt als een altijd strijdlustige, linkshandige, bewegelijke aanvaller. Peter Bazen is een knokker, fanatiek, altijd op de training, sterk in contra, maar met slecht voetenwerk. Dat laatste geldt ook voor Matthijs Bruijnzeel, maar zijn slimheid compenseert veel, evenals zijn goede service. Hij is allround. Anné van Dijke is tactisch sterk. Hij kan de bal goed op de tafel houden, maar zijn batje houdt hij eigenlijk verkeerd vast. Met al hun verschillende kwaliteiten vormen ze de kampioenen, vanwie Bazen en Bruijnzeel goede kans maken om de percentagebeker te winnen als beste competitiespeler van Smash. Volgens secretaris Christian van 't Hof gaat het echte werk voor de junioren in de eerste klasse pas beginnen. "Ze moeten zich eerst maar eens zien te handhaven, daarna zien we wel. We hebben een fantas tische trainer, maar de jongens mis sen tijdens hun wedstrijden een vas-' te coach en dat is mijn grootste zorg. Maar qua niveau zitten de junioren al tegen het tweede herenteam aan, dus dat belooft wat voor de toe komst van Smash", aldus Van 't Hof. En er hangt nog een succes in de lucht, want het vlaggeschip van de St. Annalandse tafeltennisvereni ging passeerde vrijdagavond met 7- 3 Roosendaal 1. Koploper Markie zaat 1 won met slechts 6-4 van rode lantaarndrager Vice Versa, waar door Smash een punt uitliep en met 53 punten uit 9 wedstrijden stevig op de tweede plaats staat. Markie zaat leidt met 56 uit 9 en Roosendaal volgt op de derde plaats met 54 uit 9. Smash speelt zaterdagmorgen al om half elf ('s middags komt Sinter klaas) tegen degradatiekandidaat Back Hands 5 en Roosendaal ont vangt de koploper. Smash speelde tegen Roosendaal veel sterker dan de afgelopen weken. Christian van 't Hof bleef ongeslagen en won alles in twee games. Marco Saarloos won 2 van de 3 wedstrijden. Ad Verhage, vorige week nog goed, speelde vrij dag te gehaast en forceerde teveel. Hij won 1 van de 3 enkelspelen, maar haalde samen met Van 't Hof het dubbel binnen. Er wordt nu min of meer nog een gooi gedaan naar de titel, terwijl de doelstelling behoud was. Markiezaat speelt vrijdag avond al en is met 7-3 kampioen, zodat de St. Annalanders zich hele maal op die uitslag kunnen richten. Het seizoen kan echter al niet meer stuk. Smash 3 sloot zaterdag de competi tie al af met een 5-5 gelijkspel tegen Vice Versa 8. Donderdagavond was al tegen TSC gespeeld, wat een 8-2 nederlaag werd. De St. Annalanders gingen tegen Vice Versa goed van start en kwamen door Chris Hage en Piet van Dijke op een 2-0 voor sprong. De gasten kwamen terug en liepen uit naar een 3-5 voorsprong. Vice Versa dacht de overwinning in de knip te hebben, maar J. Bakker bracht de spanning terug. Hij won in drie games zijn enkelspel met 21-19, 19-21 en 21 -10. Met zijn en ige over- winning deze middag werd het 4-5. Chris Hage moest de laatste wed strijd spelen. De eerste game verloor hij met 18-21maar de tweede won Hage met 21-17, evenals de derde met 21-19, waarmee het evenwicht werd hersteld: 5-5. Smash junioren 2 verloor met 10-0 van Back Hands 1maar de kadetten 2 van Smash (Rudi Hage, Peter Die- leman, Hubert Bruijnzeel) wonnen juist met 10-0 van Perfection 7. Smash kadetten 4 won met 3-7 bij Sios/Orion. Harm Westdorp boekte 3 overwinningen, Eduard Goedege- buure 2 en Rob v.d. Klooster 1. De dubbel voor Smash werd binnenge haald door Van der Klooster/Goede- gebuure. Smash 5 verloor met 4-6 van TSC 2. Johan Gunter en Jacky Polderman wonnen ieder 2 wedstrij den. Opvallend was, dat Colin Bolier deze middag al zijn wedstrij den verloor. Programma: 21 nov. Witac 1- Smash 2, za 23 nov. Smash 1-Back Hands 5, Tanaka 5-Smash 2, TSC 1- Smash 3, TCO 4-Smash 4, Smash 5- Dio 1, Smash 2-Vice Versa 4. De thuiswedstrijden in de Wellevaete beginnen om 10.45 uur omdat 's middags Sinterklaas komt. Gymvereniging Olympia uit Tholen was zaterdag succesvol op de dameswedstrijden van de Zeeuwse turnkring in sportzaal de Halve Maan te Oostkapelle. De dames- ploeg nam deel aan twee catego rieën. Bij de klasse Dl werden de onderdelen brug ongelijk, ringen, balk en verplichte ritmische oefe ning afgewerkt. In de D2-categorie: brug ongelijk, balk, sprong en ver plichte ritmische oefening. De Dl- dames van Olympia wonnen de eer ste prijs, terwijl de Thoolse dames in de D2 de tweede prijs in de wacht sleepten. Daarnaast deed Olympia ook mee aan de categorie ritmische keuze-oefeningen. Daarbij behaalde de ploeg uit Tholen de tweede prijs. De dames vierden hun succes met een gourmetmaaltijd in sporthal Meulvliet. Het ontstaan van Olympia vloeit voort uit het feit dat halverwege de vorige eeuw de schoolgymnastiek werd ingevoerd. Een uitvoering van gymvereniging Udi uit Bergen op Zoom. Deze vereniging stond onder leiding van gymleraar G. Wiers uit Bergen op Zoom. Na de uitvoering in Tholen besloot men hier ook aan gymnastiek te gaan doen. Het gemeentebestuur gaf toestemming en Wiers'mocht 's zaterdags van vijf tot negen uur les geven in het achter lokaal van de bewaarschool (de late re Ulo) aan de Markt. Wiers mocht daarvoor de gymtoestellen, verlich ting en kachel van de Rijksnormaal school gebruiken. Op 22 april 1901 besloot negen mensen de vereniging Olympia op te richten. W.C.G. Kos ters was de eerste voorzitter. De naam van de vereniging verwijst naar het dal in Griekenland waar de olympische spelen in de oudheid plaatsvonden. Wiers begon met les te geven aan de De Zeeuwse Verwarmings Unie repareert uw CV. Als het moet binnen een halve dag, overal in Zeeland! Bel: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. Koploper Schutters 3 heeft tegen Vosmeer 4 geen fout gemaakt. De ploeg uit Stampersgat won met 0-3. Na een kwartier kwamen de fel spelende Bra banders op voorsprong met een schot in de kruising. Vijf minuten later profiteer den ze van slecht wegwerken van de bal in de Thoolse defensie; doelman Fred Janmaat was kansloos. Daarna kwam Vosmeer beter in zijn spel. Een omhaal van Dick den Hollander belandde op de lat. Ook na de thee bleef Vosmeer zoeken naar de aansluitingstreffer, maar het zat niet mee in de afwerking. In plaats daar van liep Schutters door een fout van de Thoose doelman naar 0-3 uit. De thuis club bleef goed doorgaan en had de hele tweede helft meer balbezit. Tien minuten voor tijd kreeg Vosmeer een strafschop wegens een handsbal, maar ook die kans werd niet benut. Jack Mosch schoot de bal naast. hoofdafdeling, en twee jeugdgroe pen. Al snel kwam er een dames afdeling bij. Op de eerste uitvoering in 1902 bood mevr. Moelker het vaandel aan de vereniging aan. Dit vaandel zal op 29 november bij de uitvoering ook te zien zijn. In de tweede wereldoorlog werd Olympia officieus ontbonden en de lessen stopten, maar na de bevrijding blie zen mevr. Amsing, secretaris W. Comelisse en 'directeur' C. Bijl de vereniging weer nieuw leven in. Olympia kende diverse voorzitters zoals M. Meerman, J. van de Heuvel en W. Cornelisse. Het huidige bestuur bestaat uit voorzitter J. Pekelsma, secretaris mevr. M. van Broekhoven, penningmeester N. Schot, M. Noordijke, R. Kleppe en R. van Oosten. Het ledental groeide tot 120 in 1960. Daarna ging het snel: 200 leden in 1970, 250 in 1973 en 350 leden (verdeeld over 22 groe pen) in 1981. Daarna zakte het fors terug. Maar de laatste jaren gaat het weer bergopwaarts met de vereni ging. Met name het afgelopen jaar groeide het ledental volgens Olym pia enorm. De vereniging meent dat de nieuwe, opblaasbare tumbling baan een belangrijke reden is van de groei: een toename van een derde tot 250 leden. In de B-poule van het bedrijvenvoetbal heeft Delta Nutsbedrijven maandag zijn eerste overwinning van het seizoen geboekt. Tegenstander Insulcon dacht een gemakkelijke overwinning te kunnen behalen, maar het pakte anders uit. Del tan won met 5-2. In de laatste kwartfinale van de beker strijd, heeft Duveltjes zich in een span nende wedstrijd verzekerd van een plek in de halve finales. Molenzicht en Duvel tjes hielden elkaar mooi in evenwicht en aan het eind van de fraaie partij, stond Molenzicht achter met 4-5. Men probeer de nog vanalles om langszij te komen, maar Duveltjes hield de deur dicht. Dinsdagavond walste Standaard Tholen echter over Duveltjes heen in de B-pou- le. Het Thoolse team won met 6-0. In poule A leverden de Steenbergse ploe gen De Fles, Bier en Ballen en Bugatti's 1 een streekduel. Daarin was De Fles echter oppermachtig en deze ploeg won dan ook met 8-2. Daarmee staat De Fles tweede in de ranglijst met drie punten achterstand op de koploper Bloemenhal die twaalf punten heeft. In poule leidt de Dorpsherberg nog steeds met twaalf pun ten. In de Meulvlietcomeptitie werd de wed strijd in de A-poule tussen Sporting Maroc en l'Esperance afgelast wegens spelerstekort bij de laatste ploeg. De Kaai hield The Limit met 6-6 van zich af en nestelt zich op de eerste plaats in de poule A. De overige uitslagen waren: Stalland-Hof van Holland 8-4, Smit Boys-Noordpoort 5-1. In poule B waren de uitslagen: Hof Boys-Pinocchio 9-4, Kroon-Kaai Boys 5-9, Calellas-Stan- daard Tholen 5-6. Hof Boys staat boven aan in de poule, terwijl Calellas de rij sluit. De reserves van Smerdiek behaalden een 1-3 overwinning tegen Tholense Boys 3.' Smerdiek begon sterk en kreeg in de ope ningsfase verschillende kansen om de score te openen. Nadat eerst Jeffrey Stoutjesdijk en Dormus CeliJc niet wisten te profiteren, scoorde laatstgenoemde uit een pass van Wim Vroegop de verdiende treffer. Vervolgens maakte Ivo Kloet 0- 2. Kloet kwam alleen voor de keeper en schreef na drie jaar weer eens een doel punt op zijn naam. Jeffrey Stoutjesdijk en Emiel Hirdes verzuimden om in de slotfase van de eerste helft de score ver der op te voeren. In de tweede helft herstelde Tholense Boys zich enigszins. Door de 0-2 rust stand nam Smerdiek het te licht op, waardoor men onnodig in de problemen kwam. Tholense Boys benutte de kansen niet, waarna Smerdiek weer beter in het spel kwam. Smerdiek, waarbij Robbie van der Jagt de uitblinker was, claimde nog een strafschop toen Ivo Kloet werd gevloerd, maar de scheidsrechter had geen overtreding geconstateerd. Toch kwam Smerdiek op 0-3 door een kopbal van Dormus Celik. Tien minuten voor tijd redde Tholense Boys de eer. Frans Ista verdedigde te laconiek uit, waardoor een Thoolse speler vanaf 20 meter kon scoren. De overwinning voor Smerdiek kwam echter niet meer in gevaar. Noad 2 heeft de nummer drie van de ranglijst, ZPR 2 uit Bergen op Zoom, compleet van de mat gespeeld. De Sint- Philipslanders wonnen met 8-0 in een wedstrijd waarin alles liep en de werk lust groot was. Noad begon fel en al gauw verscheen Joop Quist alleen voor de keeper, die fraai redde. Ook Kees Lig- tendag en Ronald den Braber kwamen nog alleen voor de keeper, zonder resul taat. Aan de andere kant redde Wilco van Herk op een schot van de Bergenaren, die met kunst- en vliegwerk overeind bleven. De Noad-defensie gaf geen kans weg. Halverwege de eerste helft zette Marco van Herpen Frans Quist vrij op links, die bereikte Ronald den Braber en deze scoorde fraai in de korte hoek. Een combinatie tussen Mark van Dijke en Bram Filius werd gestopt. Even later scoorde Kees Ligtendag 2-0, nadat Rei- nie Reijngoudt een voorzet van Joop Quist had doorgekopt. Vlak voor rust voerde Den Braber de score op. Hij werd aangespeeld door Ike Verwijs, wipte de bal tot twee keer toe over tegenstanders heen en haalde vervolgens uit. Na de rust ging Noad in hetzelfde tempo door. Na tien minuten zorgde Bram Fili us voor 4-0 met een schot in de kruising op aangeven van Reijngoudt. Rini Filius verliet het veld voor Roland Walpot. Een kogel van Bram Filius werd door de Bergse doelman gestopt, maar daarna scoorde Van Herpen uit een een-twee met Reinie Reijngoudt 5-0. ZPR werd helemaal weggespeeld, het kwam tot geen enkele aanval meer. Bij Noad werd de moegestreden Kees Ligtendag ver vangen door Van der Ree. Deze was nog maar net in het veld toen hij al een goede voorzet afleverde, die door Reinie Reijn goudt bekwaam werd ingekopt. Tien minuten voor het einde werd het 7-0. Na een combinatie met Joop Quist ging Bram Filius door tot de achterlijn, legde de bal terug en Van der Ree rondde af. Kort voor het eindsignaal bepaalde Rei nie Reijngoudt de eindstand op 8-0, op aangeven van Ronald den Braber. Het sterke SKNWK 2 had tegen het twee plaatsen hoger geklasseerde WHS 4 meteen na de aftrap het betere van het spel en het schiep zich al snel enkele goede kansen. Desondanks openden de Sint-Annalanders na 20 minuten de sco re. Een voorzet van links werd door laat ste man en keeper van SKNWK verkeerd beoordeeld en Nico Hage profiteerde daarvan. Verrast speelden de bezoekers daarna behoudender, terwijl WHS juist vertrouwen kreeg en het spel naar zich toe trok. Dat resulteerde in twee doel punten van Wim Fase, zodat het 3-0 stond. Net voor de rust profiteerde de ploeg uit Nieuwerkerk van een verdedi- gingsfout (3-1). Voor de tweede helft namen Theo Fase en Kees Koopman de plaatsen in van Leen v.d. Ouden en Theo Moerland. SKNWK pakte de draad snel op en zette WHS onder druk. Uit een, volgens WHS, buitenspelsituatie scoorden de bezoekers 3-2. Na die aansluitingstreffer zag de Schouwse ploeg mogelijkheden om op gelijke hoogte te komen. Maar keeper Theo den Engelsman maakte geen fou ten. Piet Fase, die lange tijd geblesseerd was, verving Nico Hage. Halverwege maakte WHS via Piet Ridderhof 4-2 uit een counter. De bezoekers hadden daar na geen kracht meer om het de Sint- Annalanders nog moeilijk te maken. Door de winst handhaaft WHS zich op de tweede plaats in de derde klasse. Twaalf jaar lang was Zuidweg de hoogste tennisbaas in Zeeland. "Ik heb altijd gezegd dat ik ermee zou stoppen op het moment dat ik een goed bestuur achterliet. Dat is nu het geval", licht de Tholenaar zijn besluit toe om ermee op te houden. Toen hij in 1984 tot het districtsbestuur toe trad, was hij al zes jaar actief in de commissie geselecteerd jeugdtennis. "Ik ben iemand die ervoor voelt om organisatorisch bezig te zijn. Zo heb ik veertig jaar geleden de voetbalver eniging Heinkenszand opgericht en •ben daar tien jaar lang bestuurlijk actief geweest." Voor zijn werk - Zuidweg is leraar Nederlands aan 't Rijks - woonde hij vijf jaar in Bergen op Zoom. Hij was er twee jaar lid van tennisvereniging Smash, maar stond misschien drie keer op de baan. Dat veranderde toen het gezin in 1973 in Tholen kwam wonen. Zuidweg raak te al gauw bestuurlijk betrokken bij Eegedima. Zijn zoontje bleek een talentvol tennisser en mocht aan de fasetraining van het district mee doen. "Dan ga je mee naar wedstrij den en toernooien. En op een gege ven moment vragen ze je voor een functie", aldus de Tholenaar. Toen hij eenmaal districtsvoorzitter was geworden, stopte hij als Eegedima- bestuurder. "Niet alleen is het moei lijk om voor twee functies tijd vrij te maken, maar je moet ook belangen verstrengeling vermijden. Als dis trictsvoorzitter moet je boven de par tijen kunnen staan." Toen Zuidweg de voorzittershamer opnam, was het elitaire stempel dat de tennissport droeg al aardig ver vaagd. "Een goede zaak, want het spel is er veel te leuk voor", meent hij. Het aantal KNLTB-leden in Zee land groeide de afgelopen twaalf jaar van ongeveer 10.000 naar een kleine 18.000. Op dit moment stagneert het ledental en is er zelfs een lichte terugloop. "Maar gelukkig niet bij de jeugd", zegt Zuidweg. Toch denkt hij dat de Wimbledon-titel van Richard Krajicek tien jaar geleden een grote re wervende kracht zou hebben gehad dan nu het geval is. In de breedte is het spelniveau in Zeeland sterk verbeterd. "Er zijn inmiddels tientallen C-spelers en zelfs Tholen heeft al vijf of zes B-spelers." Verho ging van het spelpeil maakt wedstrij den aantrekkelijker, zegt Zuidweg. Hij wijst erop dat bijna iedere club nu een gediplomeerde trainer heeft. "En heel veel kinderen in Zeeland hebben de afgelopen jaren bondstraining gekregen." In Stephanie Rottier en Nathalie Thijssen heeft Zeeland ook nationale toppers. De laatste vijf, zes jaar groeit zowel in het district als landelijk de aandacht voor ouderen tennis. Zo is vorig jaar een vetera- nencompetitie voor 50-plussers gestart. De animo daarvoor neemt toe. Tennis kan prima tot op latere leeftijd gespeeld worden, is minder blessuregevoelig dan bijvoorbeeld voetbal., "Meer dan de helft van het Zeeuwse ledenbestand is ouder dan 40 jaar", aldus Zuidweg, die ook zelf nog regelmatig een balletje slaat. "Het is wat minder geworden, door dat mijn partner voor het dubbelspel en trainingen niet meer kan. En de leeftijd gaat een rol spelen. Maar elke week nog één of een paar uur spelen is goed. Want ik vind het goed om dagelijks beweging te hebben, te wandelen of fietsen." De scheidende praeses vindt dat om de tennissport aantrekkelijk te maken voor ouderen, de regels aangepast moeten kunnen worden. "We zijn gewoon om met gewonnen sets te rekenen, maar je zou ook kunnen zeggen: we laten een partij een uur duren", zegt Zuidweg, die twee jaar achter elkaar de Zeeuw se veteranentitel won. Terugkijkend stelt Zuidweg vast, dat gedurende zijn voorzitterschap in bijna elke Zeeuwse gemeente tennis banen gerealiseerd zijn. "Er zijn niet veel dorpjes zonder baan meer. Bijna alle witte vlekken zijn verdwenen. Het aantal verenigingen is toegeno men." Het district Zeeland telt 74 tennisclubs. Eén van de laatste die erbij gekomen is, is De Ruucstoppe- len in Sint-Philipsland. "Dat is een bruisende vereniging, ik moet ze complimenteren", zegt de Tholenaar. "Ze organiseren toernooien, zijn met veel spelers actief in competitiever band en zijn druk bezig met een nieuw clubgebouw. Bovendien tonen ze ook belangstelling voor het dis- trictswerk." De scheidende voorzitter stelt vast dat de medewerking van de gemeente Tholen altijd redelijk goed is geweest als clubs met initiatieven kwamen. "Ze hebben nooit de neus gestoten." De accommodaties op Tholen zijn goed, stelt Zuidweg vast. Er zijn plaatsen in Zeeland waar dat problematischer ligt. Het voorzitter schap van het tennisdistrict bracht heel wat werk mee, legt de Tholenaar uit. Maandelijks vergadert het zeven koppige bestuur - het laatste jaar in Tholen, waar het districtsbureau gevestigd is - en twee keer per jaar is er een districtsvergadering. Zuidweg zat lange tijd in het bestuur van de Zeeuwse Sportraad. Hij vertegen woordigde Zeeland in het bondsbe- stuur van de KNLTB en moest daar voor een keer of acht per jaar naar Zeist. Hij was actief in landelijke commissies voor het benoemen van een nieuwe bondsvoorzitter en voor het formuleren van een nieuwe bondsstructuur. Bij dat alles komen nog de representatieve taken. "Ik heb de uren nooit geteld. Maar als het werk je voldoening geeft, is de tijd die je erin steekt niet belangrijk. Dan geeft het juist een extra dimensie aan je leven." Het ontmoeten en omgaan met mensen, vrienden maken, zijn dingen die de Tholenaar in zijn func tie ook als plezierig en leerzaam heeft ervaren. "En natuurlijk moet je ook weieens minder leuke beslissin gen nemen." Met het vertrek van Zuidweg ver dwijnt de laatste Thoolse vertegen woordiger uit het districtsbestuur, nadat eerder dit jaar T.W. Moerland1 terugtrad. "Hoewel steeds wel een beetje naar regionale spreiding geke ken wordt, heeft kwaliteit altijd voor op gestaan in het bestuur", zegt Zuid weg. Die is niet altijd makkelijk te vinden. "Maar ik ben er best eeir beetje trots op, dat in al die jaren nooit een kandidaat nee tegen me heeft gezegd als ik die benaderde." De scheidende districtsvoorzitter uit Tholen wordt zaterdagmiddag in motel Goes een afscheidsreceptie aangeboden. Voorzitter C. Zuidweg verlaat na twaalf jaar met een gerust hart het districtsbestuur van de tennisbond.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 19