SSV toont vormverlies WHS Doelpunten Johan Schot brengen Tholense Boys weer bij de top PERSIA Onder boog van kruisbogen Smerdiek verliest van sterk Unitas Koersballen voor ouderen Opnieuw rode kaart voor doelman Jaap Verhoef J. Moerland stopt met de motorcross SPS loopt met slechts één verliespartij koplopers in Hebt U nieuws? Lepelstraat af Exclusief en voordelig Vosmeer troeft Donderdag 21 november 1996 EENDRACHTBQDE, DE THOOLSE COURANT 17 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Thol.Boys A laat winst glippen "Er waren goede afspraken gemaakt, maar als je die ver zaakt, dan gaat het mis", zegt trainer Theo Moerland na de forse 1-5 thuisnederlaag van WHS tegen SSV uit Goes. "Met gemiddeld 21/2 doelpunt per wedstrijd wisten we dat er goede voetballers op bezoek kwamen, maar desondanks ging het in de tweede helft fout. WHS is uit vorm. De spelers hebben zeker wat in hun mars, maar voetbal is een spel dat je met z'n elven moet doen in plaats van met acht man." Veldspeler in doel Stavenisse wint op valreep In de derde klas van het zaterdagvoetbal deed Tho lense Boys uitstekende zaken. Het behaalde een 0- 2 overwinning op titelkan didaat Olympia, terwijl koploper Kruiningen ver rassend onderuit ging tegen hekkesluiter The Gunners. SPS deelde tegen Oni de punten (2-2) en heeft als enige ploeg slechts één verliespartij. Door de opzienbarende uit slagen van zaterdag heeft Tholense Boys de aanslui ting met de top weer gemaakt. Het verschil met koploper Kruiningen bedraagt vier punten, ter wijl SPS op slechts drie punten van de leider staat. Noad '67 moet oppassen dat het niet in de gevaren zone komt. Tegen Capelle verloren de Sint-Philips- landers met 2-1. SPS boeit Noad mist kansen Perzen, Berbers, Kelims, Nepals, Gabbeh's. Zestfe klasse John Vroegop en Jacco Vaders gaan samen met Niels Hage aan de leiding in het topscorerklassement. De beide Vos- semeerders troffen zondag voor de zevende keer doel en kwamen daardoor naast de Smerdiek-speler. De lijst van doelpuntenmakers werd met zes namen uitgebreid. Johan Schot van Tholense Boys vond twee keer het net; Ronald Post (Stavenisse), William Vroegop (SPS), Leo Polderman (Noad), Alex v.d. Reest (WHS) en Marco Knuist (Smer- diek) scoorden één keer. Zaterdag 23 november uur 's-Heer Arendsk.-WHS(Meertens) 14.30 SPS-BVC(Kruithof) 14.30 Noad-Neo(Koenen) 14.30 Thol.Boys-Gunners(Nefs) 14.30 Mevo-Stavenisse(Osmanovski) 14.30 DSE-Smerdiek(Blom) 14.30 WHS 2-Veere 2(Goumen) 14.30 Thol.Boys 2-Klundert 2(Blankers) 12.30 WHS 3-Kruiningen 2(Rijn) 14.30 Middelburg 2-SPS 2(Van Stel) 12.45 Smerdiek 2-Amemuiden 3 (Nuijtemans) 14.30 Bruse Boys 3-WHS 4(Van Ast) 14.30 DFS 2-Thol.Boys 3(Geldof) 14.30 Good Luck 3-Noad 2(Rijnders) 12.30 Chrislandia 2-Smerdiek 3 (v.d Heijden) 14.30 SPS 3-SKNWK 3(Malipaard) 14.00 Noad 3-Thol.Boys 4(Bastiaansen) 14.00 Stavenisse 3-Chrislandia 3 14.30 VVC5-SPS4 14.30 Zondag 24 november uur Vosmeer-Welberg(Van Gils) 14.30 Vosmeer 2-Grenswachters 3 (Van Prooijen) 12.00 Lepelstr. Boys 3-Vosmeer 3 12.00 NVS 4-Vosmeer 4 13.00 Tweede kl.: WHS-SSV 1-5. Derde kl.: Oni-SPS 2-2, Capelle-Noad 2-1, Olympia-Thol.Boys 0-2. Vierde kl.: Stavenisse-Duiveland 1-0, Smerdiek-Unitas 2-4. Zesde kl.: Lepelstr. Boys-Vosmeer 1-4. Eerste kl. reserve: Meeuwen 2- Thol.Boys 2 0-2, Klundert 2-WHS 2 2-2. Tweede kl. res.: SPS 2-WHS 3 9-1. Derde kl. res.: Thol.Boys 3-Smerdiek 2 1-3, WHS 4-SKNWK 2 4-2, Noad 2- ZPR 2 8-0. Vierde kl. res.: Smerdiek 3-Neo 4 0-4, FSV 4-Stavenisse 2 3-1. Vijfde kl. res.: Oostkapelle 4-SPS 3 1 -0, Thol.Boys 4-VVC 5 2-2, SPS 4-FSV 5 4- 3, ZPR 3-Noad 3 3-2, Nw. Borgvliet 3- Vosmeer 2 6-1. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-Hansw. Boys 3 7-2, Vosmeer 4-Schutters 3 0-3. Jeugd: Vosmeer AB-BSC 11-0, Virtus- Vosmeer BC 1-4, Vosmeer D-Smerdiek D 5-2, Lepelstr.Boys-Vosmeer E 2-3, Vosmeer F-SPS F2 3-0. Thol.Boys A-Moe 2-2, Thol.Boys C- Steenbergen 2-1, Thol.Boys Dl-Halste- ren 1-2, Thol.Boys D2-Odio 6-6, Thol.Boys El-Noad El 6-3, Thol.Boys E2-Moc 2-4, Thol.Boys E3-Moerland 0- 8, Thol.Boys F2-VVC 4-5. Divo-Smerdiek AB 4-7, Smerdiek C- Moc 10-1, Smerdiek El-Val Aan 11-2, Steenbergen-Smerdiek E2 10-1, Smer diek F1 -Kruisland 2-1dames Smerdiek- Beek Vooruit 6-3. Noad A-WHS A 2-0, Lepelstr.Boys- WHS Dl 2-2, WHS D2-Noad D 5-3, WHS D2-WVV 6-8, Steenbergen-WHS El 4-1, WHS E2-Moc 3-1, WHS F2- Odio 2-10. Een goed spelend Tholense Boys A kwam thuis tegen Moe uit Bergen op Zoom niet verder dan 2-2. In de eerste helft gebeurde er weinig en de ploegen (beide middenmoters) kregen een paar kleine kansen, maar er werd vooralsnog niet gescoord. In de 42e minuut kwam Moe op 0-1 door een fout in de Thoolse verdediging. Na rust begonnen de Tholenaren sterk. De Bergse ploeg werd onder druk gezet en in de 47e minuut schoot Wim Bal vanuit het strafschopgebied hard in: 1-1. De geel-zwarten gingen door en kregen een aantal grote kansen, maar de uitste kend keepende doelman van Moe hield zijn ploeg in de wedstrijd. Het was zelfs Moe dat de leiding weer nam. ig de 62e minuut haalde een spits vanaf de rand van het 16-metergebied vrij uit: 1-2. De jonge Thoolse ploeg bleef aanvallen en vier minuten later kwam ze weer langszij dankzij Ali Oumhamed die de bal fraai over de uitlopende keeper lobde. Er volgden nog een aantal kansen voor Tho lense Boys om de winst naar zich toe te trekken, maar het lukte niet meer om de stand van 2-2 te veranderen. Zaterdag speelt Tholense Boys A tegen Steenber gen. Uitslagen van de wedstrijd in Tholen: mevr. A. Bal en D. Schellinger 17 p; mevr. C. Praat en A. Verkamman 12 p; mevr. R. Burrows en L. Soomers 12 p; J. Geuze en wisselende partner 12 p; J. Bal en mevr. R. Nagtegaal 10 p; mevr. M. Schot en J. Boogaart 8 p; mevr. F. Schel linger en mevr. S. Hoven 6 p; mevr. C. Waasdorp en mevr. D. Pigmans 3 p. Oud-Vossemeer: mevr. C. van Mierlo en mevr. J. van Dijke-Lindhout 28 p; mevr. M. Timmermans en mevr. G. van Dijke-Polderman 27 p; mevr. D. van Dij- ke-de Wilde en mevr. M. v.d. Zande 23 p; mevr. C. Lindhout en W. Lindhout 21 p; mevr. C. Free en mevr. M. v.d. Zande- Schoep 16 p; mevr. L. Verschoor en mevr. A. Donken 14 p. Sint-Maartensdijk: mevr. T. Goode en mevr. C. van Mierlo 46 p; mevr. W. Lutt en A. van Splunter 39 p; mevr. G. Ver wijs en mevr. M. Dane 28 p; mevr. C. Free en A. Leemreijze 25 p; mevr. D. van Driel en C. van Gorsel 23 p; mevr. C. van Splunter en mevr. S. Wolse 23 p; mevr. L. Verschoor en C. van Haaften 21 p. Skatebaan. Een proef - in de herfst vakantie - met een rollerskatebaan in de Zierikzeese wijk Poortambacht is geslaagd. Een ruime meerderheid van de welzijnscommissie heeft geadviseerd er een vaste baan aan te leggen. De 25.000 gulden die dat 'vergt, moeten komen uit de pot voor sociale vernieuwing. Kien den Engelsmanzaterdag overigens in minder goede vorm, in actie tegen SSV, waarbij de WHS-supporters maar niet warm konden worden. De St. Annalandse verdediging bleek zaterdag zo lek als een mand je. Voor rust bleef de schade beperkt tot 0-1"In de eerste helft had ik er nog vertrouwen in", aldus trainer Moerland. "SSV schiep twee open kansen en benutte er één, terwijl WHS wel drie tot vier scoringsmo- gelijkheden had, maar niet scoorde." WHS drukte een halfuur op het doel van SSV. Johan Sturris miste echter na een voorzet van Leon v.d. Ouden en het vliegend schot van Vincent de Jonge ging over. Een paar keer leverde een doorgekopte hoekschop veel span ning en gevaar op voor het SSV- doel, maar Richard de Jonge schoot tenslotte over. De bezoekers waren toen niet verder gekomen dan een kopbal, die voor doelman Jaap Ver hoef te gemakkelijk was. Maar in de 35ste minuut was het raak. Een aan val op rechts leidde tot een voorzet, waarbij de opkomende aanvaller in het centrum zijn hand opstak om de bal te ontvangen en die kreeg hij ook - geheel vrijstaand - op maat: 0-1. Vanaf die treffer domineerde een beter spelend Goes. Keeper Verhoef werkte een schot tot corner en een andere inzet ging over. WHS probeerde nog wat terug te doen: Jan van Dijke schoot over, Rien Fase en Leon de Witte naast en de kopbal van Leon v.d. Ouden was te gemakkelijk voor de SSV-doel- man. In de tweede helft kwam Arthur de Jonge in het veld voor Rien Fase. Jan van Dijke stimuleerde de aan sluitingstreffer, maar Sturris schoot net naast. Goes was wel trefzeker.' In de vijfde minuut werd het 0-2 toen een voorzet bij de tweede paal in de hoek verdween. Enkele minuten later was het na een uitval 0-3 toen de uitgelopen Verhoef werd gepas seerd. Aanvaller Alex v.d. Reest, die' in het veld kwam voor verdediger Maurice de Goede, moest proberen de schade te herstellen. In de 20ste minuut raakte WHS echter doelman Verhoef kwijt omdat hij een doorge broken SSV-aanvaller haakte, die geblesseerd het veld uitstrompelde. Scheidsrechter Rien Vroegop uit Stavenisse gaf rood, de enige kaart deze wedstrijd. Veldspeler Vincent de Jonge ging tussen de palen staan en met tien man vocht WHS voor wat het waard was. Johan v.d. Repe kopte naast uit een voorzet van Sturris, maar uit een rommelige situatie na een hoek schop, tikte Alex v.d. Reest de enige tegentreffer binnen: 1-3. De aanslui tingstreffer leek in zicht, want WHS toonde meer spirit. Uit een goede aanval schoot Alex v.d. Reest echter hoog over. De mooiste actie kwam van Jan van Dijke, wiens omhaal net over de kruising ging. Ook de inzet van Johan v.d. Repe ging over. Keeper De Jonge, die eerder nog een bal tot hoekschop had verwerkt, was bij een uitval kansloos. Met een laag, diagonaal schot in de linker hoek werd de situatie uitzichtloos voor de thuisclub: 1-4. Met kunst en vliegwerk voorkwam De Jonge nog een treffer, maar toen de moegestre den Johan v.d. Repe het op snelheid moest afleggen tegen een jongere aanvaller, was het opnieuw raak: 1- 5. Bijna elke kans was prijs voor SSV, de goed voetballende trefzeke re ploeg, die op de ranglijst WHS met 1 punt passeerde. De tegenstan der van zaterdag a.s., 's Heer Arendskerke, staat op gelijk niveau met 16 punten uit 10 wedstrijden. Na twee zware nederlagen op een rij staat WHS opnieuw voor een krachtproef. En weer moet er voor een aantal wedstrijden een andere doelman worden gezocht omdat Jaap Verhoef voor de tweede keer deze competitie tegen rood opliep. Amemuiden 10 7 1 2 22 26- 12 Dauwendaele 9 6 3 0 21 27- 11 SSV '65 10 5 2 3 17 28- 15 Middelburg 10 5 2 3 17 9- 9 sHA 'kerke 10 5 1 4 16 22- 22 WHS 10 5 1 4 16 17- 22 WC '68 10 4 2 4 14 18- 22 AZVV 10 4 1 5 13 17- 17 Kapelle 10 3 1 6 10 22- 23 Bruse Boys 10 2 3 5 9 17- 26 Rillandia 9 1 4 4 7 14- 21 Serooskerke 10 0 3 7 3 10- 27 Door een 1-0 overwinning op Duiveland heeft Stavenisse zijn positie in de middenmoot van de vierde klasse verstevigd. Klassegenoot Smerdiek was niet succesvol. Na drie overwinningen op rij delfden de mannen van trainer Jan Verreijen met 2-4 het onderspit tegen het sterke Unitas. Door de goede resultaten in de laat- ste weken begon Smerdiek met veel rf^~\ zelfvertrouwen aan de wedstrijd 1 1 tegen Unitas. In de openingsfase jriefae kl088e I werd al duidelijk dat de tegenstan- F k-i- r der uit Etten-Leur over een sterk team beschikte. Smerdiek kwam er nauwelijks aan te pas en kreeg pas na een kwartier spelen meer grip op de wedstrijd. Remi Potappel kreeg een paar kansjes, maar zijn pogin gen belandden in het zijnet. In de twintigste minuut moest Arjan Brinkman een overtreding begaan om een aanval van de bezoekers te stuiten. Uit de toegekende straf schop scoorde Unitas 0-1 Na de rust drong een fel spelend Smerdiek sterk aan voor de gelijk maker en binnen twee minuten was de stand weer in evenwicht door een doelpunt van Jacky op den Brouw. De 1-1 bleef niet lang staan, want uit een corner van Unitas raakte Johnny Potappel de bal verkeerd en passeer de zijn eigen doelman. Uit een straf schop voerde Unitas de score op tot 1-3. Met nog twaalf minuten te spe len kwam de spanning weer terug in de wedstrijd. Uit een voorzet van Gert-Jan van Ham maakte Marco Knuist de aan sluitingstreffer. Smerdiek probeerde nog een punt uit het duel te slepen, maar Unitas profiteerde van de ruimte en stelde met een vierde treffer de winst veilig. Ronald Post. Het spel bleef hierna veelal op het middenveld geconcen treerd. Na de thee kwam de thuisclub goed opzetten, maar opnieuw strandde William Smits op de doelman. Dui veland was meer in balbezit, drong Stavenisse in de verdediging, maar schiep zich weinig scoringskansen. Na een half uur schoot William Smits de bal uit een voorzet van Ronald Post tegen de uitgelopen keeper. Post pikte de afgeslagen bal op en schoot deze over de sluitpost, maar ook over de lat. Even later werd een treffer uit een omhaal van William Smits afgekeurd omdat Post buitenspel stond. Nog altijd was het 0-0, maar het bleef span nend. Met nog vijf minuten op de klok werd Stavenisse alsnog de gelukkigste ploeg deze middag. William Smits werd voor de zoveel ste keer neergelegd. De vrije trap van Wim Klippel werd door Rien Smits van de achterlijn gekopt, waarna Post inschoot. In de bles suretijd hield Stavenisse deze voor sprong vast. In een slechte wedstrijd heeft Stave nisse met 1-0 gewonnen van het laaggeklasseerde Duiveland. Het doelpunt viel pas vijf minuten voor het einde, nadat al talrijke kansen om zeep waren geholpen. Adrie Smits ontbrak wegens een schor sing. In de beginfase werkte een Duive- landse verdediger de bal rakelings langs het eigen doel na een aanval van Stavenisse. Dat leverde een hoekschop op, waaruit William Smits naast schoot. Hierna ging het spel op een neer. De eerste kans voor de gasten was een vrije trap, die door doelman Jaap de Vos werd gestopt. In het vervolg was Duive land weliswaar vaak in balbezit, maar de beste kansen waren voor Stavenisse. Leen Lemson en Wil liam Smits - die tot twee keer toe alleen voor de keeper verscheen - maakten het echter niet af. Na een half uur spelen viel Lemson gebles seerd uit en werd vervangen door Brouwersh. 9 -25 Klundert 9 -25 Unitas'30 10-24 DSE 10-19 Chrislandia 10-18 Stavenisse 10-16 Smerdiek 10-15 ZSC'62 10-11 Alliance 10-9 Mevo 10-6 Duiveland 10-4 Hoe'kerke 10- 1 Motorcrosser Joey Moerland uit Stave nisse heeft de motoren en de circuits vaarwel gezegd. Hij stopt met racen en gaat het paardenteam van zijn vader en moeder versterken. Joey heeft een 4-jarig paard gekocht waarmee hij volgend jaar dressuur- en springwedstrijden wil gaan rijden. De Stavenissenaar reed jarenlang wedstrijd voor mc Rilland, vaak samen met Kevin v.d. Hoek uit Sint-Maartens dijk. "Als de scoringsnood het hoogst is, is Johan Schot nabij", concludeert trainer René v.d. Boom. De routinier van Tholense Boys had met twee doelpunten een groot aandeel in de knappe 0-2 overwinning op het ster ke Olympia. Dit seizoen was hij nog niet tot scoren gekomen, maar in het cruciale duel tegen Olympia bewees Schot zijn ploeg een grote dienst. De aansluiting met de top is weer gemaakt. Na het vernemen van de nederlaag die koploper Kruiningen leed, was er voor de Tholenaren extra reden om te feesten. De Thoolse derdeklasser was na de slechte wedstrijd tegen FSV door velen bijna afgeschreven om een hoofdrol in deze klasse te vervullen. Ook de trainer gaf blijk van zijn ongenoegen. Binnen negentig minu ten waren de rollen zaterdag geheel omgedraaid. Tholense Boys greep de kans om de aansluiting met de top weer te maken. "Zeker door het verlies van Kruiningen pakte het voor ons goed uit. Tholense Boys speelde een puike wedstrijd. De jon gens beseften, dat ze iets recht te zetten hadden", aldus de trainer van Onze redactie staat voor U klaar. Bel 0166-652752 Ook per fax 0166-653318 kunt U berichten doorgeven. Postadres: Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland Tholense Boys. De manier waarop de Tholenaren de strijd aangingen was niet te vergelijken met de strijd wijze die een week eerder tegen Fij naart werd getoond. Het Thoolse team vormde tegen Olympia een sterk collectief en stond bij rust al op een 0-2 voorsprong. Een verrassen de tussenstand, zeker gezien de goe de tegenstand die Olympia bood. De thuisploeg toonde in de openingsfa se aan, dat zij niet voor niets in de top van de derde klas staat. Ver schillende keren rukte men sterk op, en verdediger Erik van Gorsel had alles nodig om de sterke centrum spits aan banden te liggen. Twee keer kreeg Olympia een vrije trap net buiten het strafschopgebied, maar met fraaie reddingen voor kwam doelman Erik van Heusen een doelpunt. In de twintigste minuut opende het hardwerkende Tholense Boys de score. Uit een voorzet van rechts prikte Johan Schot de bal in het doel. Een kwartier later sloeg de routinier opnieuw toe. Nadat de bal door de verdediging van Olympia niet goed was weggewerkt, bracht de aanval lende middenvelder de score op 0-2. In de tweede helft kwam de opge bouwde voorsprong nauwelijks in gevaar. De defensie van Tholen bleef geconcentreerd spelen. Vooral John Nieuwkoop speelde een sterke partij en stelde met zijn lange passes ook de voorwaartsen in werking. Halverwege de tweede helft dreigde de thuisploeg meer initiatief te nemen, maar doelkansen leverde dit niet op. In de slotfase waren de bes te mogelijkheden nog voor Tholense Boys, maar Francel Kousemaker, Arjan van Dijke en Hassan El Jilali verzuimden om de score verder op te voeren. SPS heeft als doelstelling met de top mee te draaien, maar wil daarnaast graag het publiek amuseren. Tot dusver kwam de voetballiefhebber er nogal bekaaid af. De resultaten van de voetbalcombinatie uit Poort-' vliet/Scherpenisse mochten er zijn, maar slechts sporadisch liet het team van trainer Meino Dam oogstrelend voetbal zien. In de uitwedstrijd tegen Oni toonde SPS hoe mooi ook amateurvoetbal kan zijn. Nu was dit niet alleen de verdienste van de technisch sterke Thoolse ploeg, want ook Oni maakte er een aantrek kelijk duel van, waarbij de punten werden gedeeld (2-2). Lang dreigde SPS in deze wedstrijd het onderspit te delven. Na een doel puntloze eerste helft kwam Oni na rust op een 2-0 voorsprong. In de vijfde minuut werd verdediger Erwin Feijtel op snelheid geklopt en opende de thuisploeg de score. Een kwartier later maakte René Uijl een inschattingsfout. De doelman stond te ver uit zijn doel en werd met een lange bal gepasseerd. Johan Scheermeijer leek vlak daar op de aansluitingstreffer te maken. Zijn inzet passeerde verdedigers en doelman, maar vervolgens bleef de bal precies op de doellijn liggen, waarna de toegesnelde keeper de bal kon pakken. De tweede verliespartij in deze competitie dreigde een feit te worden. Om het tij nog te keren haalde trainer Meino Dam zijn nieu we aanwinst Frank Wiens van stal, die een week eerder als invaller twee treffers noteerde. Opnieuw bleek de trainer niet op het verkeerde paard te gokken. De als vierde spits ingebrachte Wiens was nog maar net voor Feijtel in het veld gekomen of de aansluitingstreffer was een feit. Een harde voorzet van Wiens werd door een verdediger van Olympia in eigen doel gescho ten. Vijf minuten later stond Wiens ook aan de basis van de gelijkmaker. Hij speelde zich knap vrij, waarna zijn voorzet door William Vroegop werd verzilverd. Voor de Sint- Annalander een bevrijdende treffer, aangezien hij als topscorer van Tho- len/St.Philipsland dit seizoen nog niet succesvol was geweest. In de slotfase kreeg SPS nog goede kansen op de overwinning. Een kop bal van Wiens werd door de doel man uit de kruising gehaald, waarna uit de daaroDvolgende corner Jaco Jansen een goede kopkans kreeg. Het laatste wapenfeit in deze boei ende wedstrijd was een afstands schot van Dick Uijl, dat rakelings over ging. Door een 2-1 nederlaag tegen Capelle is Noad '67 gezakt naar de onderste regionen van de derde klas. De St.Philipslanders verzuimden om tegen de sub-topper een goed resultaat neer te zetten. Er werd sterk gespeeld, maar de bezoekers lieten teveel kansen liggen. Doordat de spitsen Leo Zuidweg en Erik Fonteijne niet van de partij waren, was de voorhoede van Noad ook verzwakt. Voor rust kreeg Noad diverse moge lijkheden om de score te openen. Op aangeven van Winfred Kaashoek kreeg Kees van Tiggele een goede kans, maar ook verdediger Jaap van Oudenaarde was met een kopbal dicht bij een treffer. Tegenover vier scoringskansen van Noad stonden slechts twee doelpogingen van Capelle. De thuisploeg oogstte ech ter meer rendement en kwam voor rust op een 1-0 voorsprong. In de tweede helft begon Noad hoopvol. Leo Polderman - die na een lange schorsing weer van de partij was - soleerde in de derde minuut door de verdediging en rondde doeltreffend af. Bij de 1-1 score werd Winfred Kaashoek ver vangen door Jacco de Jong. Arjan Moerland kreeg een open doelkans om Noad op voorsprong te brengen, maar ook bij hem stond het vizier niet op scherp. Waar Noad de kansen liet liggen, sloeg Capelle in de slotfase toe. Doelman Huib van Westen moest het antwoord schuldig blijven, toen een aanvaller een voorzet in het doel kopte. Bij de St.Philipslanders was na afloop de teleurstelling groot, want ondanks sterk veldspel ging men zonder punten naar huis. "Nu staan we voor twee thuiswedstrijden tegen Neo en Oni. Tegen deze ploe gen moeten we een goed resultaat neerzetten willen we niet in de pro blemen komen", aldus trainer Chris van 't Hof. Kruiningen 10 6 2 2 20 22- 9 Capelle 10 6 2 2 20 16- 11 Olympia '60 10 6 1 3 19 22- 12 SPS 10 4 5 1 17 16- 10 Thol. Boys 10 4 4 2 16 15- 7 Baronie 10 3 4 3 13 22- 22 ONI 9 3 3 3 12 14- 17 FSV 10 3 2 5 11 15- 16 BVC '54 9 3 1 5 10 10- 18 NOAD '67 10 2 4 4 10 9- 12 NEO '25 10 2 2 6 8 8- 19 The Gunners 10 2 0 8 6 9- 25 Vosmeer heeft de nummer drie van de ranglijst, Lepelstraatste Boys, verrassend met 1-4 geklopt. Met name de tweede helft speelden de Tholenaren sterk en gaven nauwe lijks kansen weg. De eerste mogelijkheid om te scoren was na enkele seconden voor de Brabanders, maar ze werden wegens buitenspel teruggefloten. Daarna ging aan de andere kant een schot van John Vroegop naast. In de negende minuut was het raak. Mar cel Havermans schoot de bal in de uiterste benedenhoek en de Lepel- straatse doelman dook, tot vreugde van de Vossemeerders, over het leer heen. Daarna golfde het spel op en neer. Lepelstraat nam het laatste kwartier het heft in handen en het wachten was op de gelijkmaker. Die kwam twee minuten voor de rust uit een schot van de zijkant. Meteen hierna viel doelman Rodger Luijs, die eerder al voor een blessure was behandeld, uit. Veldspeler Charles Blesgraaf nam zijn plaats onder de lat over, terwijl Peter Moerland in het veld kwam. In de laatste minuut van de eerste helft kreeg Vosmeer nog een prima doelkans. Uit een hoekschop van Arno Deurloo pro beerde Moerland in te koppen, maar de bal ging voorlangs. Na de thee hielden de bezoekers de thuisclub prima van het doel. Via de counter werd het Lepelstraat moei lijk gemaakt. En dat had al na vijf minuten succes. Ad de Jong zette een aanval op en speelde Peter Moerland aan. Diens voorzet werd door Jacco Vaders afgerond. Vijf minuten later opnieuw een goede combinatie van De Jong en vanaf de zijkant schoof John Vroegop de bal in de verste hoek. In het vervolg kreeg Vroegop nog twee goede sco- ringsmogelijkheden, terwijl een schot van de hard werkende Moer land op de paal belandde. En Jacco Vaders schoot van afstand over. Aan de andere kant hield gelegenheids keeper Blesgraaf met enkele reddin gen zijn doel goed schoon. Richard Voshol kwam de laatste minuten nog in het veld voor Wim Dorst (die, evenals een Lepelstraatse speler, geel kreeg voor ruw spel). Lepel straat was duidelijk niet meer bij machte om nog wat aan de achter stand te doen. Twee minuten voor het einde schoot Moerland de vierde Thoolse treffer in, op aangeven van Vaders. WW '67 9 8 1 0 25 37-1/ Rimboe 9 6 1 2 19 28-15 Ria W. 9 6 1 2 19 28-15 Lepelstr.B. 10 5 3 2 18 28-22 Val Aan 8 5 1 2 16 18-9 Terhole 9 5 0 4 15 26-20 Vosmeer 8 4 0 4 12 25-18 SDO '63 9 3 2 4 11 14-18 Nw.Borgvliet 7 2 1 4 7 13-16 Welberg 9 1 3 5 6 16-30 Moerstraten 9 0 2 7 2 5-30 Vivoo 9' 0 1 8 1 4-37 j Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel.: 0164-243509 Gert-Jan van der Werf en Frida van Iwaarden worden opgewacht door de broeders van het Cloveniersgilde. Gert-Jan van der Werf uit Scher- penisse en Frida van Iwaarden uit Sint-Annaland liepen vrijdagmid dag onder een boog van kruisbo gen door nadat ze in de echt waren verbonden in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Acht leden van het Cloveniersgilde uit Scherpe- nisse wachtten hun gildebroeder Gert-Jan en zijn 22-jarige bruid op. Met het vaandel van het gilde, gestoken in het tenue van het Clo veniersgilde en uitgerust met de kruisbogen van de schuttersclub. De 24-jarige Gert-Jan is de eerste schutter die trouwt. Het gilde bestaat al ruim 400 jaar, maar de schutters oefenen nog maar sinds mei vorig jaar met kruisbogen. Van der Werf behoort tot de beste schutters uit de vaste groep van vijftien die wekelijks oefent. In de zomer op het Pluimpotterrein en in de winter in De Houwer.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 17