THOLENDERWIJS School voor derde keer in de prijzen door Annelies Cornet Regio Bank moet spaarimago NMS gaan verbreden informatierubriek van de gemeente Tholen WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W DJ PAUL ELSTAK RAPPER MCF0RZ WET MILIEUBEHEER: BOUWAANVRAGEN/ BOUWMELDINGEN Subsidie voor asbestcontainers VERF NODIG? Donderdag 14 november 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 Vrijdag 22 november Aanvang 20.00 uur Gemeenschapscentrum "de Wellevaete" Sint-Annaland INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN POSITIEVE BESLISSINGEN OP MELDINGEN Naamswijziging vijfThoolse kantoren Vanaf vandaag operen de vijf kantoren van de NMS in de gemeente Tholen onder een nieuwe naam: Regio Bank. Een volledig nieuwe bedrijfsstijl moet de 69-jarige spaar bank een moderner aanzien geven en de bredere dienst verlening accentueren. Op Tholen en St. Philipsland zijn er zo'n 6500 klanten bij betrokken, die goed zijn voor 80 miljoen gulden spaargeld. Zelfstandigen Stijgende lijn Plaatselijk nieuws Laatste bekerwedstrijd van de Zeebaars Verkoping succes Poortvliet Kerst-hobbymarkt Aanrijding Lageweg Biljarten Nieuwe diaken Knorhaan Sint- Van Moort wint bij De Makreel Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 Gedeeltelijke goedkeuring 3e herziening bestemmingsplan "Kom" (Scherpenisse) Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken bekend, dat met ingang van 15 november 1996, gedurende een periode van zes weken voor een ieder tijdens de kantooruren ten gemeentehuize, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk, ter inzage ligt het besluit waarbij het college van gedeputeerde staten van Zeeland het bestemmingsplan "Kom" (Scherpenisse), 3e herzie ning gedeeltelijk heeft goedgekeurd. Tot en met 26 december 1996 kan gedurende bovengenoemde termijn van zes weken beroep worden ingesteld tegen het besluit van gedeputeerde sta ten van Zeeland bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State door: degene, die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening hebben gewend bij gedeputeerde staten van Zeeland; belanghebbenden die aantonen dat zij redelijkerwijs niet in staat zijn geweest overeenkomstig het bepaalde in artikel 27, eerste of tweede lid, van de Wet op de Ruimtelijke Ordening hun zienswijze bij de gemeente raad kenbaar te maken; een ieder die bezwaren heeft tegen onthouding van goedkeuring aan een gedeelte van het bestemmingsplan. Het besluit van gedeputeerde staten van Zeeland inzake goedkeuring treedt in werking daags na afloop van de beroepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019 te (2500 EA) 's-Gravenhage is ingediend, treedt het besluit niet in werking voor dat op dat verzoek is beslist. Bij toewijzing van het verzoek geeft de voorzit ter van de afdeling aan op welke onderdelen van het plan de voorlopige voor ziening betrekking heeft. Sint-Maartensdijk, 14 november 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door: de heer C. van den Berge, Oesterstraat 20 te Tholen, voor het bouwen van een woning met garage/berging op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie O, nummer 403, plaatselijk gemerkt Molenvlietsedijk 15a te Tholen. Bovengenoemd bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde sta ten van Zeeland, medewerking te verlenen aan dit plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 15 november 1996 tot en met 28 november 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De tekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint- Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 14 november 1996 De burgemeester van Tholen. Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door: de heer M.H. de Groen, Molenvlietsestraat 36 te Tholen, voor het plaatsen van een tuinberging op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie R, num mer 146, plaatselijk gemerkt Molenvlietsestraat 36 te Tholen. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burge meester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 51, lid 3, van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 15 november 1996 tot en met 12 december 1996 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 14 november 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in het buitengebied Er zijn aanvragen om bouwvergunning ingediend door: 1. maatschap Van Kessel, Provincialëweg 143 te Velddriel, voor het bou wen van een machineberging, op een perceel kadastraal bekend Oud- Vossemeer, sectie N, nummer 29, plaatselijk gemerkt Langeweg 4 te Oud- Vossemeer; 2. de heer C. Vos, Vrouwendijk 2 te Tholen, voor het bouwen van een schuilhok, op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie O, nummer 615, plaatselijk gemerkt Vrouwendijk 2 te Tholen; 3. E-Connection B.V., postbus 147 te Delft, voor het bouwen van vier windturbines, op een perceel kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummers 264, 265, 266, 267, 268, 397 en 398 (ged.), plaatselijk gemerkt Del Campoweg te Sint Philipsland. De percelen zijn gelegen in een gebied waarvoor een herziening van het bestemmingsplan in procedure is. De bouwplannen voldoen aan het gelden de bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voorne mens met toepassing van artikel 50 van de Woningwet, na verkregen toe stemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor deze bouwplannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 15 november 1996 tot en met 28 november 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 14 november 1996 De burgemeester van Tholen. Bouwmelding in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwmelding ingediend door: de heer D. van Starkenburg, Henri Dunantstraat 6 te Sint Philipsland, voor het plaatsen van een blokhut op een perceel kadastraal bekend Sint Philips land, sectie F, nummer 842 (ged.), plaatselijk gemerkt Henri Dunantstraat 6 te Sint Philipsland. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemfeester en wethouders van Tholen zijn voorne mens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 15 noveijtber 1996 tot en met 28 november 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint- Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 14 november 1996 De burgemeester van Tholen. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 18 november 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00-12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spraken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. Er zijn nog enkele kaarten verkrijgbaar voor het optreden van: DJ Paul Elstak is bekend van zijn top-40 hits "Life's like a dance", "Love U more" en zijn meest recente hit "Rave on". Voor en na het optreden van DJ Paul Elstak verzorgt SKY LIGHT DISCO SHOW een drive-in discoshow. Entree: 15,- Kaartverkoop: alle Rabobanken in de gemeente Tholen. In verband met de Dankdag voor gewas en arbeid (woensdag 20 november a.s.) worden huisvuil en bedrijfscontainers volgens een gewijzigd schema opgehaald. maandag 18 nov.: dinsdag 19 nov.: In week 47 die begint met maandag 18 november geldt het onderstaande schema: kern Tholen totaal en de buitenroute Oost kernen Sint-Annaland en Poortvliet ten oosten van de Smidsstraat, Sint Phi lipsland en Anna Jacobapolder buiten route West en de bedrijfscontainers in de kernen Poortvliet, Tholen en Oud- Vossemeer woensdag 20 nov.: Dankdag. Op Dankdag wordt geen huisvuil opge haald en is de milieustraat op de ge meentewerkplaats te Scherpenisse de gehele dag gesloten. donderdag 21 nov.: kernen Sint-Maartensdijk, Oud-Vosse- meer en Poortvliet ten westen van de Smidsstraat kernen Stavenisse en Scherpenisse bedrijfscontainers in de kernen Scher penisse, Sint-Maartensdijk, Stavenisse en Sint-Annaland vrijdag 22 nov.: N.B.: In verband met de wijzigingen in de ophaalrou- te dient u rekening te houden met gewijzigde ophaaltijden: m.a.w. ZET UW CONTAINER TIJ DIG BUITEN. ZATERDAG 23 NOVEMBER MILIEUSTRAAT GEOPEND Op zaterdag 23 november zal de milieustraat op de gemeen tewerkplaats aan de Langeweg te Scherpenisse van 8.00- 12.00 uur geopend zijn. U kunt ter plaatse terecht voor het gescheiden storten van huishoudelijk afval, tuinafval en klein gevaarlijk afval (KGA). Voor nadere informatie kunt u bellen met tel. (0166) 663727. Kennisgeving van mededeling ontwerp-beschikking Met ingang van 15 november 1996 ligt gedurende 4 weken ter inzage de ontwerp besluiten op de aanvragen van: 1. de heer H. van Genugten, Oude Baan 30 te Best, voor het uitbreiden en/of wijzigen van een intensieve varkenshouderij volgens het groenlabelstalsys- teem, nummer ICGL 9311011, gelegen aan de Bram Groenewegeweg te Poort vliet, kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, nummers 458 en 459; 2. de heer G. Jonkers, Oude Dijk 86 te Odiliapeel, voor het uitbreiden en/of wij zigen van een intensieve varkenshouderij volgens het groen-labelstalsysteem, nummer BB 9311011, gelegen aan de Zwarteweg te Poortvliet, kadastraal bekend Oud-Vossemeer, sectie N, nummer(s) 114 en 115. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen positief op de aanvragen te beschikken. Daarbij is een aantal voorschriften opgesteld in het belang van de bescherming van het milieu. ledereen kan met ingang van 15 november 1996 gedurende 4 weken tegen de ont- werp-besluiten schriftelijke bedenkingen indienen bij het gemeentebestuur. Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Gedurende deze termijn bestaat desgevraagd de gelegenheid tot een gedachtewis seling over het ontwerp-besluit en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelin ge bedenkingen daartegen. U kunt daarvoor (bij voorkeur vóór 5 december a.s.) een afspraak maken met de heer C.J. Stouten van het bureau Volkshuisvesting, Milieu en Bouwzaken, tel. (0166) 668360). De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schrifte lijke bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gegevens niet bekend te maken. Dat verzoek moet schriftelijk, gelijktijdig met de schriftelijke bedenkingen, bij het gemeentebestuur worden ingediend. Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. De ontwerp-besluiten liggen na het verstrijken van de bedenkingentermijn tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit, voorts elke werkdag van 9.00-12.00 uur ter inzage. Sint-Maartensdijk, 14 november 1996 - Een bouwaanvraag van H. Zwikker, voor het uitbreiden van het wasgebouw op het perceel Geertruidaweg 2 te Scherpenisse (Recr.terrein De Pluimpot B.V.); - Een bouwaanvraag van P. Vaders, voor het bouwen van een bijkeuken op het perceel Beatrixstraat 8 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van A. Kosten, voor het bouwen in afwijking van de op 10 april 1996 verleende vergunning nr. 1995/283/30/02 op het perceel Lange Kruis weg 8 te Sint Philipsland; - Een melding van W.A.Th, van Roy, voor het bouwen van een schuurtje/tuinhuis je op het perceel Geertruidaweg 2 (349b) te Scherpenisse (Recr.terrein De Pluim pot); - Een bouwaanvraag van C.J.J. den Braber, voor het wijzigen van de achtergevel op het perceel Voorstraat 47 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van M. Schot, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Provincialeweg 6 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van A. Bijl, voor het wijzigen van de achtergevel van de woning op het perceel Watervliethof 6 te Tholen; - Een melding van C. van Vossen, voor het plaatsen van een dakkapel op het per ceel Marehoekstraat 33 te Oud-Vossemeer; - Een melding van P. Reid, voor het bouwen van een hobbykas op het perceel Suzannaweg 30 te Sint-Annaland; - Een melding van F.J. Pot, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Burgemeet 28 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van M. van Oost, voor het bouwen van een carport op het perceel Boserf 4 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van J.M.J.M. van Liere, voor het aanpassen van een maga zijn op het perceel F.D. Rooseveltstraat 22 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van Sitters Bouwservice, voor het bouwen van een woning en werkplaats op een perceel aan de Ondernemersweg te Tholen. - Een vergunning verleend aan W. Weingarten, voor het verbouwen van een vakantiewoning op het perceel Buurtweg 3, bungalow 22D te Stavenisse, ver zonden 5 november 1996; - Een vergunning verleend aan B. Schot, voor het verbouwen van de woning op het perceel Achter 't Bos 35 te Sint-Maartensdijk, verzonden 6 november 1996; - Een vergunning verleend aan F.M. Liefting, voor het verbouwen/uitbreiden van een woning op het perceel Langeweg 47 te Scherpenisse, verzonden 6 novem ber 1996; - Een vergunning verleend aan Muller-Franke B.V., voor het plaatsen van een hek werk en bloembak op het perceel Nijverheidsweg 4 te Sint-Maartensdijk, ver zonden 7 november 1996; - Een vergunning verleend aan J.J. Elenbaas, voor het bouwen van 6 garages op het perceel Burgemeester Baasstraat G001 t/m G006 te Sint-Annaland, verzon den 8 november 1996; - Een vergunning verleend aan L.A. Potappel, voor het bouwen van een garage box (kavel M) op het perceel Huygensstraat G010 te Sint-Annaland, verzonden 8 november 1996; - Een vergunning verleend aan H.C.A. van Vliet, voor het bouwen van een tuin berging en carport op het perceel Krokkeweg 3 te Scherpenisse, verzonden 8 november 1996. - Een mededeling akkoord aan J. Faasse, voor het bouwen van een metalen ber ging op het perceel Wilhelminastraat 16 te Sint Philipsland, verzonden 7 novem ber 1996. Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebbende tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u contact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 14 november 1996. Annelies Cornet verdiende met haar winnende tekening de aanmoedingsprijs van de ROVZ voor de Groen van Prinstererschool. Op de ach tergrond haar klasgenoten van de combinatiegroep 7 en 8. De Groen van Prinstererschool uit Scherpenisse bergt blijkbaar veel tekentalent. Voor de derde keer in zeven jaar won een leerling van deze basisschool een aanmoedi gingsprijs van het regionaal over legorgaan verkeersveiligheid Zee land (ROVZ). Deze organisatie schrijft elk jaar een tekenwed strijd uit onder basisschoolleerlin gen. Zij mogen een tekening maken over het onderwerp ver keer. Een aantal van deze creaties worden door een jury uitgekozen en worden afgedrukt op de kalen der die de ROVZ elk jaar uitgeeft. Dit jaar was ook Annelies Cornet uit groep 8 van de Groen van Prinsterschool bij de winnaars. Zij tekende een meisje op de fiets (op het fietspad natuurlijk) met een jas aan waarop allerlei ver keersborden waren afgebeeld. Ook de rand van de tekening was met dergelijke borden versierd. Met deze tekening verdiende ze 750 gulden voor haar school en een balpen voor al haar medeleer lingen. Al twee keer eerder won nen leerlingen van de reformato rische basisschool uit Scherpenis se de ROVZ-aanmoedigingsprijs. In 1990 verdiende Marieke Pros man 1000 gulden. Dat geld werd toen besteed aan de aanschaf van een nieuwe lesmethode 'verkeers veilig'. Dit naar aanleiding van de veranderde verkeerswet. Jolanda Suurland won het jaar erop ook 1000 gulden. Een deel ervan werd opnieuw aan materiaal voor de verkeersles besteed en een ander deel kwam ten goede aan het schoolreisje. Deze keer weet direc teur J.W. Duvekot nog niet wat er met het geld gaat gebeuren. "Het verraste ons, want we hadden niet verwacht wéér bij de winnaars te zitten. Maar misschien dat we er een nieuwe rekenmethode voor aan kunnen schaffen", zegt Duvekot. De oorkondes die de winnaars krijgen, hangen in het nieuwe gedeelte dat onlangs aan de school werd gebouwd. De Regio Bank heeft vestigingen in Poortvliet, St. Annaland, St. Maar tensdijk, St. Philipsland en Tholen. M.P. van Dijke heeft in St. Anna land één van de oudste vestigingen. "C. Verhoole begon het agentschap in 1927, tegelijk met de landelijke oprichting van de NMB en NMS. Daarna nam mijn vader het kantoor over en in 1973 ben ik er ingestapt." Van Dijke heeft al het briefpapier, de folders en spaarmappen met NMS erop ingepakt. "Vanaf 14 november moet nergens geen NMS meer op staan. Voor de duide lijkheid dient al hei oude weg te zijn. ^Ik ben ook blij met de naamswijzi ging, want nieuwe klanten kon je de betekenis van de letters NMS (Nederlandse Middenstands Spaar bank) moeilijk uitleggen. Die naam dekte al geruime tijd de lading niet meer. Vroeger had je de NMS alleen voor sparen nodig, maar nu is er een veel uitgebreider pakket." Voor Van Dijke is het bankieren zijn hoofdberoep, al heeft hij in deeltijd dan nog een administratieve baan bij aardappelhandel Bijl. Hij is daar vrij uniek in, want de meeste NMS- agenten zijn ook actief als verzeke ringsadviseur, makelaar of accoun tant. Zo heeft G. Goedegebuure in Poortvliet er een administratiekan- De provincie subsidieert het inza melen van asbest uit huishoudens in midden- en Noord-Zeelandv tot een bedrag van 53.912 gulden. De bereidheid was aanwezig nog der tien mille meer te geven, maar dat werd niet gehaald omdat het open baar lichaam afvalverwijdering Zee land 107.824 gulden heeft uitgege ven, waarvan de helft wordt ver goed. De kosten omvatten de aan schaf van zes asoestcontainers en voorlichtingsmateriaal. Product-begroting. De provincie maakt voor volgend jaar, evenals de gemeente Tholen dat deed, een pro duct-begroting. Ook het waterschap Zeeuwse Eilanden gaat over op deze nieuwe manier van begroten. In een product-begroting staan veel minder details te lezen, maar is elk stukje beleid als 'product' aangemerkt met daarbij de totale inkomsten en uitga ven vermeld. toor bij, evenals Lindhout Eerland in St. Maartensdijk en A. Verwijs in St. Philipsland en Tholen. De laatste twee doen bovendien nog in verzekeringen. Binnen de ING- groep nemen de NMS'ers een bij zondere plaats in omdat het zelfstan dige ondernemers zijn, die op provi siebasis werken. In Nederland hebben totaal 500 NMS-kantoren vandaag de nieuwe naam gekregen. Wat omvang betreft, komt Zeeland prima uit de bus. "Men spaart daar eerst en koopt dan pas het artikel dat men op het oog heeft", zegt dhr. H.G. Visschers van het hoofdkantoor van de Regio Bank in Amsterdam. "De andere geaardheid van de bevolking speelt mee en de Thoolse kantoren zitten ver boven het gemiddelde. Er zit geen vestiging bij de top tien, maar wel een paar bij de top 100." Dat de huidige lage rente het sparen minder aantrekkelijk maakt, zoals recent landelijke cijfers ook uitwe zen, heeft het hoofdkantoor ook onderkend. "Kleinere kantoren heb ben we gesaneerd, want het moet allemaal wel rendabel zijn. We pro beren de spaarmarkt met nieuwe produkten op gang te houden, zoals verzekerd sparen. Van bijprodukten als consumptief krediet, hypothe ken, e.d. moeten we het ook hebben. Op Tholen gaat het perfect. In de loop van 1997 zullen we ook de chipcard gaan invoeren", aldus Vis schers. De NMS-kantoren Stavenisse en Oud-Vossemeer zijn inmiddels gesloten, maar de rest boert goed. "Van golfbewegingen zoals die er landelijk zijn, heb ik sinds 1973 nooit wat gemerkt, 't Is altijd een stijgende lijn geweest, zonder enige deuk. St. Annaland en Poortvliet komen qua kantoorgrootte landelijk goed uit de bus." Inmiddels krijgt Van Dijke op vrijdagavond altijd assistentie van zijn zoon Mamix, zodat die bij afwezigheid van de agent ook het klappen van de zweep kent. De 500 kantoren van de Regio Bank zijn gevestigd in dorpen en kleine steden, waarbij de gemeente Tholen met vijf kantoren op 23.000 inwo ners goed uit de bus komt. De Regio Bank heeft ook een sterke lokale functie. Mede gezien de diversiteit van de verschillende kantoren was de invoering van de nieuwe bedrijfs stijl een ingrijpende operatie. vanuit Spanje in Harlingen aan en per helikopter vliegt de Sint dan vliegensvlug naar Scherpenisse, waar de watertoren voor hem een bekend punt is. Na een rondgang door het dorp treedt in het Holland Huis bandparodist Leo Troost uit St. Maartensdijk op met een show die in het teken staat van Sinterklaas. De middenstandsvereniging werkt hier bij samen met de dorpsgemeen schap, die een kleurwedstrijd voor de kinderen tot en met 7 jaar heeft georganiseerd. Voor de jongens en meisjes tussen de 8 en 13 jaar is er een puzzel. De winkelactie duurt van 21 november tot en met 6 december. Er zijn tien deelnemers. Bij elke vijf gulden die bij de winke liers besteed wordt, krijgt men een kaartje. Op circa 200 daarvan staat een prijs: 5, 10, 25 en 100 gulden, die direct te verzilveren zijn bij de winkelier. Hengelsportvereniging De Zeebaars hield zaterdag de elfde en laatste bekerwedstrijd van het seizoen. Diverse leden waren nog in de race voor het kampioenschap. Na drie uur vissen wisten de 44 deelnemers 8,5 kilo vis op de kant te halen. Win nares werd mevr. H. Lammerse- Aalbrechtse met 940 punten. Als eerste twaalf eindigden: 1 mevr. H. Lammerse-Aalbrechtse 940 p; 2 J. van As 920 p; 3 A. Arts 900 p; 4 J.C. Bijl 655 p; 5 L. van Vossen 630 p; 6 G. Koppenhol 585 p; 7 P. Breure 546 p; 8 H. Suurland 545 p; 9 C. v.d. Werff 425 p; 10 H. Ligtendag 395 p; 11 mevr. J. Munter-Geluk 390 p; 12 Mark Vroegop (eerste jeugd). De verkoping die vrouwenvereni ging Bidt en Werkt woensdag hield, is een succes geworden. Ouderling Rijstenbil opende de verkoping die goed werd bezocht. Aan het eind van de dag telde men een opbrengst van 8582 gulden. In 't Ouwe Raed'uus wordt zaterdag middag van twee tot vijf uur een kerst-hobbymarkt georganiseerd. Diverse deelnemers laten het publiek kennismaken met hun hob by's. Er worden voorbeelden getoond, informatie gegeven en materialen verkocht. De toegang tot de kerst-hobbymarkt is gratis. De auto van een 19-jarige inwoner werd donderdag fors beschadigd bij een botsing met een bus op de Lage weg. De man reed daar omstreeks kwart voor drie in de richting van Tholen. Voor hem reed de bus, bestuurd door een 42-jarige chauffeuse uit Oud-Vossemeer. De vrouw remde af omdat voor haar een automobilist af wilde slaan naar de Kadijk. De 19-jarige had dit te laat door en reed achterop de bus. Zijn auto liep daarbij zoveel schade op dat hij moest worden weggesleept. Uitslagen van biljartvereniging Tol- rust. J. Niemantsverdriet-R. Lis- seveld 8,51-12; G. de Jonge-A. Schot 8,95-12; K. Nagelkerke-R. Lisseveld 12-9,14; W. Bijl-J. Nie- mantsverdriet 8,31-12. A. Schot speelde de kortste partij van 27 beurten. J. Niemantsverdriet had het beste gemiddelde van 2,43 en samen met W. Bijl ook de hoogste serie van twaalf caramboles. Elke derde maandag van de maand, dus nu 18 november haalt de voetbalvereniging SPS Oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. Dhr. J.A. Rottier is zondag beves tigd als diaken van de Hervormde Gemeente. Hij was gekozen in de vacature Uijl. De andere kandidaat was. A.M. van Dijke. In de vacature Polderman waren J.W. Hage en P.J. Uijl kandidaat, vanwie de eerste als diaken werd gekozen, maar die heeft bedankt voor zijn benoeming. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie LM. Cor Bolier heeft zaterdag de zeven de klassementswedstrijd van hen gelsportvereniging De Knorhaan gewonnen. Aan de Annavosdijk wierpen negentien leden hun lijnen uit. De uitslag: 1 Cor Bolier 100 p; 2 Paul v.d. Sterren 99 p; 3 Henk Bol- leboom 98 p; 4 René Lisseveld 97 p; 5 Jacco Hage 96 p; 6 Kees Dekker 95 p; 7 Rinus Lisseveld 94 p; 8 Ramon Konings 93 p; 9 Daan Schip pers 92 p. Ramon Konings was eer ste bij de jeugd en Paul v.d. Sterren ving de grootste bot van veertig cen timeter. J. van Moort heeft zaterdag weder om de wedstrijd van zeehengelclub De Makreel gewonnen. Met 2065 punten bleef hij de nummer twee ruim voor. Uitslagen van de senio ren waren: 1 J. van Moort 2065 p; 2 J. Verwijs 1755 p; 3 J. Geense 1290 p; 4 J.P. Kaashoek 1120 p; 5 M. den Engelsman 780 p; 6 S. v.d. Maas 530 p; 7 A. van Oeveren 505 p; 8 J. Roth 475 p; 9 A.M. den Braber 430 p; 10 P.C. Kleppe 175 p. Uitslagen jeugd: 1 Albert van Kolthoorn 1040 p; 2 Evert Jan Geluk 850 p; 3 Her men Geluk 635 p; 4 Jaco van Kolt hoorn 615 p; 5 Tim de Graaf 470 p. De laatste wedstrijd voor het kam pioenschap wordt op 7 december van één tot vier uur gehouden aan het Zijpe. N~-- *s- I

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5