THOLENDERWIJS Plan Slachtveld in nieuw jasje Landbouwverkeer Stoofstraat blijft OVERWATER Burgers Poortvliet krijgen voorrang ▲Advies bij onteigening: informatierubriek van de gemeente Tholen SPREEKUUR B&W BOUWAANVRAGEN/ BOUWMELDINGEN WAT LIGT TER INZAGE? LEVERING DRANKEN, KOFFIE, THEE, SUIKER ENZ. GEMEENTEHUIS 1997 HOORZITTING 1E FASE RECONSTRUCTIE GRINDWEG/TEN ANKERWEG WET MILIEUBEHEER: Philipslandse haven opnieuw ter discussie Sneller, maar niet spannend Donderdag 7 november 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 5 INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN DINSDAG 12 NOVEMBER: Zaterdag 16 november Kerst-hobbymarkt Dorpshuis '"t Ouwe Raed'uus" Poortvliet Pak even uw zakboekje NKGG Brandwondenstichting Na aanleg van de rondweg bij Poortvliet blijft het land bouwverkeer op de Stoofstraat aangewezen. Tijdens een voorlichtingsbijeenkomst voor veertig betrokken grond eigenaren en pachters in 't Ouwe Raed'uus, maandag avond, vonden verschillende aanwezigen het jammer dat het geplande fietspad langs de rondweg niet wordt ver breed. Taxatie- en onteigeningsadviesbureau Bij grondverwerving voor: BEPALEN VAN DE SCHADELOOSSTELLING ADVIES BIJ BEDRIJFSVERPLAATSING Diversen Insteekwegen j i Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 11 november 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00-12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders ing. J. van der Jagt, I.C. Moerland en ing. J. Versluijs. Wilt u op een ander tijdstip met een van de collegeleden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. - Een bouwaanvraag van A. Bouman, voor het bouwen van een woning met gara ge op een perceel aan de Paasdijkweg te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van H. van Nieuwenhuijzen, voor het bouwen van een woning met garage op een perceel aan de Meerkoetlaan te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van F.A. Bevelander, voor het verbouwen van een woning op het perceel Noordstraat 13 te Poortvliet; - Een melding van D. van Starkenburg, voor het plaatsen van een blokhut op het perceel Henri Dunantstraat 6 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van W. van Alphen, voor het bouwen van een woning op een perceel aan de Sluisweg te Sint Philipsland: - Een bouwaanvraag van A.A. van der Wal, voor het bouwen van een serre en bij keuken op het perceel Julianastraat 12 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van A. Rijsdijk, voor het vervangen van kozijnen op het per ceel Stoofstraat 15 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van P. Moerland, voor het bouwen in afwijking van de ver leende vergunning nr. 1995/169/30/01, d.d. 16 februari 1996 op het perceel Luch- tenburgseweg 2 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J. Storsbergen en H.F. van de Weerden, voor het ver bouwen van twee woningen op het perceel Julianastraat 16 en 18 te Scherpeni- se; - Een melding van J. Faasse, voor het bouwen van een metalen berging op het perceel Wllhelminastraat 16 te Sint Philipsland. - Een vergunning verleend aan R.L. Boogaard, voor het bouwen van een woon keuken op het perceel Kalisbuurt 60 te Oud-Vossemeer, verzonden 28 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan J.M. Wagenaar, voor het plaatsen van twee dak kapellen op het perceel Emmastraat 3 te Sint Philipsland, verzonden 28 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan J.M. Wagenaar, voor het uitbreiden en verbouwen van een woning op het perceel Emmastraat 3 te Sint Philipsland, verzonden 28 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan M.A.H. van Tilbeurgh, voor het bouwen van een woning op het perceel Boshoeveweg 3 te Oud-Vossemeer, verzonden 28 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan R. van Vossen, voor het verbouwen van een woning op het perceel Hoge markt 19 te Scherpenisse, verzonden 30 oktober 1996. Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebbende tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u contact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 7 november 1996. Voornemen instellen van een parkeerverbod tijdens de Carnavalsop tocht Openbare voorbereidingsprocedure In de kern Oud-Vossemeer wordt jaarlijks op de zaterdag van carnaval de Carnavalsoptocht georganiseerd. Door de toename van het aantal toeschou wers, alsmede door de grootte en breedte van de carnavalswagens wenst het college van burgemeester en wethouders op de zaterdag van de jaarlijks terugkerende carnavalsoptocht een parkeerverbod in te stellen aan beide zij den van de rijbaan in: Raadhuisplein/-straat, Molenstraat, Mar. Lindhoutstraat, Pr. Maurits- straat, Seer. Rijstenbilstraat, Dr. Renesstraat, C. Frankenstraat, Hofstraat, J.F. Kennedystraat, Patrijzenweg, Bou Kooijmanstraat en Bonenblok- straat. Gedurende vier weken na de publicatiedatum van deze bekendmaking ligt het ontwerp-besluit tot het instellen van het genoemd parkeerverbod ter gemeentesecretarie, kamer 16 voor een ieder te inzage. Belanghebbenden kunnen hun zienswijze over het ontwerpbesluit geduren de de termijn van terinzagelegging schriftelijk ter kennis brengen van burge meester en wethouders. Aan hen die daarom voor afloop van de termijn van terinzagelegging (via tel. 0166-668237) verzoeken zal de gelegenheid worden geboden hun zienswijze mondeling ter kennis te brengen van het college. Sint-Maartensdijk, 7 november 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwmelding ingediend door de heer J.A. Dees, Hertenkamp 17 te Tholen, voor het plaatsen van een tuinhuisje op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie O, nummer 735, plaatselijk gemerkt Hertenkamp 17 te Tholen. Het bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voorne mens met toepassing van artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 8 november 1996 tot en met 21 november 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekening ligt gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint- Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 7 november 1996 De burgemeester van Tholen. Het gemeentebestuur van Tholen stelt de gelegenheid open in te schrijven voor de levering van koffie, thee, suiker, dran ken (ook alcoholische) enz., voor het gemeentehuis voor het jaar 1997. Voor de koffie kan afzonderlijk worden ingeschre ven. Inschrijvingsbiljetten, waarop per product bij benadering de te leveren hoeveelheid op jaarbasis is vermeld, zijn verkrijg baar bij het bureau interne zaken ter gemeentesecretarie (tel. 0166-668325). leder kwartaal dient op afroep ongeveer 1/4 gedeelte te worden afgeleverd. De inschrijvingsbiljetten dienen uiterlijk vrijdag 22 novem ber 1996 te zijn ingeleverd. Het gemeentebestuur is voornemens de eerste fase van de Grindweg/Ten Ankerweg (tot kruising Molenvlietsedijk/Molen- vlietsestraat) te Tholen te reconstrueren. Sinds 25 oktober j.l. ligt het in verband daarmee opgestelde plan met de daarop betrekking hebbende stukken tot en met 21 november 1996 voor belanghebbenden ter inzage ter gemeente secretarie te Sint-Maartensdijk (kamer 16). Op dinsdag 12 november a.s„ (aanvang 19.30 uur) wordt over genoemd gemeentelijk voornemen bovendien een hoorzitting gehouden in Sport- en gemeenschapscentrum "Meulvliet", Zoekweg 8 te Tholen. Tijdens de hoorzitting zal het reconstruc tieplan nader worden toegelicht. Tevens worden belanghebben den in de gelegenheid gesteld mondeling hun zienswijze naar voren te brengen. Kennisgeving van mededeling beschikkingen Met ingang van 8 november 1996 liggen gedurende zes weken ter inzage de beschikkingen op de aanvragen van: 1. v.o.f. Gebr. A. en M. Gunter, Tienhoven 38 te Sint-Annaland, voor het oprichten en in werking hebben van een agrarisch loonbedrijf, gelegen aan de Oudelandseweg 5a te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie F, nummer(s) 473; 2. de heer A.C.J. de Wilde, Oude Zeedijk 12 te Sint-Annaland, voor een nieuwe de gehele inrichting omvattende vergunning ex artikel 8.4. van de Wet milieu beheer in verband met het veranderen van het akker- en veeteeltbedrijf, gele gen aan de Oude Zeedijk 12 te Sint-Annaland, kadastraal bekend Sint-Annaland, sectie H, nummer(s) 383, 384 en 498 (ged.). Burgemeester en wethouders van Tholen hebben positief beschikt op de aanvra gen. In de beschikkingen zijn geen wijzigingen aangebracht ten opzichte van de ontwerpen. Beroep tegen deze besluiten kunnen worden ingesteld door: a. degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit; b. de adviseurs die gebruik hebben gemaakt van de gelegenheid advies uit te brengen over het ontwerp van het besluit; c. degenen die bedenkingen hebben tegen wijzigingen die bij het nemen van het besluit ten opzichte van het ontwerp daarvan zijn aangebracht; d. belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet kan worden verweten geen bedenkingen te hebben ingebracht tegen het ontwerp van het besluit. Het beroepschrift moet vóór 20 december 1996 worden ingediend bij: de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Zij die beroep instellen, kunnen een verzoek doen tot het treffen van een voorlopi ge voorziening. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van de bovengenoemde Afdeling. Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 7 november 1996 1 Burgemeester en wethouders van Tholen. Op zaterdag 16 november aanstaande zal in dorpshuis 'tOuwe Raed'uus in Poortvliet een speciale Kerst-hobby markt worden georganiseerd. Op de markt laten diverse deelnemers u kennismaken met de hobby's die zij beoefe nen. Bij de kramen worden voorbeelden getoond, informa tie gegeven en materialen verkocht. De toegang is gratis. U kunt op de markt terecht van 14.00 uur tot 17.00 uur. Het Ouwe Raed'uus is gevestigd aan de Langestraat 16 in Poort vliet. THOLEN t/m november schilderijen mevr. M. Ligtendag-Quist, Bibliotheek, t/m okt. Schilderijen Russische kun stenaars, 't Huis Tijdverdrijf. 13 nov. NCVB over suikerwerk maken, Visnet 19.30 u. 13 nov. Creatieve avond platte landsvrouwen door mevr. M.J. Hoogedeure-Kievit, gebouw Protes tantenbond 20 u. 15 nov. Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 16 nov. Verzamelaarsbeurs Step, Meulvliet 10-17 u. 16 nov. Vogeltellingen Schelde- Rijnkanaal door Rubia Tinctorum, Markt 8.30 u. 19 nov. Dr. Kale voor Anbo over medicijngebruik, Schuttershof 14 u. 23 nov. PTT-vogeltelling voor Sovon door Rubia Tinctorum, molen De Hoop 8.30 u. OUD-VOSSEMEER 8 nov. Alg. ledenvergadering v.v. Vosmeer, kantine 19.30 u. 8 en 9 nov. Tentoonstelling Vogel vrienden, Vossenkuil, vr 20-22 u. en za 10-21 u. 9 nov. Elf-elf viering Vlooientrap- pers, café De Hoop 20 u. 12 nov. AVB maakt kerstkaarten, Vossenkuil 19.30 u. 13 nov. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. 14 nov. Herenkingsconcert OVM m.m.v. Die Vaertsingers, Vossen kuil 20 u. 20 en 27 nov. koersbal Anbo, Vos senkuil 14u. 23 nov. Tentoonstelling De Zwa luw, café Hof van Holland v.a. 14 u. 28 nov. Anbo viert 45-jarig bestaan, Vossenkuil 14-20 u. 30 nov. Kaartavond vv Vosmeer, Hof van Holland 20 u. SINT-ANNALAND 13 nov. voorlichting onderzoek baarmoederhalskanker, Wellevaete 20-22 u. 22 nov. Optreden dj Paul Elstak en rapper McForz, Wellevaete 20 u. SINT-MAARTENSDIJK 6 nov. Doe-avond plattelandsvrou wen, Haestinge 19.45 u. 30 nov. Snuffel- en rommelmarkt, Haestinge 10-16 u. SCHERPENISSE 14 nov. Creatieve avond platte- landsvr. St.Annaland, Holland Huis 19.30 u. 16 nov. Tweedehands-boekenmarkt Ontspanning Gehandicapten, Ons Huis 13.30-16.30 u. POORTVLIET 16 nov. Kerst-hobbytentoonstelling, 't Ouwe Raed'uus 13.30 u. 21 nov. creatieve avond plattelands vrouwen, 't Ouwe Raed'uus 19.30 u. SINT-PHILIPSLAND 13 nov. viering 20 jaar open bejaar- denwerk, De Wimpel 14.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 5 jan. Beeldententoonstelling in Markiezenhof én Golden Tulip- hotel aan Binnenschelde 7 nov. Toneel 'De minnaar' met Isa Hoes en Rick Engelkes, De Maagd 20.15 u. 8 nov. Slagerij van Kampen, Botte Hommel 22 u. 8 nov. Concert The London Schu bert Players, De Maagd 20.15 u. 9 nov. Hoofdstad Operette brengt 'Viktoria und ihr Husar', De Maagd 20.15 u 10 nov. Galerie-zondag, 14-17 u. 10 nov. 'Het Zwanenmeer' door Russisch Ballet, De Maagd 14.30 u. 10 nov. Orgelconcert door Véronique van den Engh, Gertrudiskerk 16 u. 12 en 13 nov. Chippendales, De Maagd 20.15 u. 14 nov. Musical 'Carlie' met Joke de Kruijf, De Maagd 20.15 u. 20 nov. Lois Lane, Botte Hommel 22 u. 22 nov. Publiek debat over positie gehandicapten 26 en 27 nov. Dansmusical 'West Side story', De Maagd 20.15 u 28 nov. Muziektheater "Poetry' door Intermezzo Group, De Maagd 20.15 u. 29 nov. 'Verdi-requiem' door Trans- sylvaans Filharmonisch koor en orkest, De Maagd 20.15 u. 30 nov. t/m 19 jan. Expositie gra fisch werk Reinder Hofman, Mar kiezenhof. film+++fïlm+++film+++FiIm ROXY 1: Independence Day - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 17 en 20 u., wo 14 en 20 u. ROXY 2: Tin Cup - vr 18.45 u., ma 20 u. Babe, een Buitengewone Big - za, zo en wo 14 u. Chain Reaction - do, di en wo 20 u., vr 21.30 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. CINEMACTUEEL 1: Indepen dence Day - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., zaen zo 14, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: The Nutty Professor - do, ma en di 20 u., vr 18.45 en 21.30 u., za 14, 18.45 en 21.30 u., zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Twister - do en wo 20 u., vr 18.45 u., za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u. A Goofy Movie - za, zo en wo 14 u. Filmclub Cinema Paradiso: Stealing Beauty - ma en di 20.30 u. Film nacht met: Beautiful Girls, True Romance, From Dusk till Dawn, A Bronx Tale en Golden Balls - vr 21 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. Omroep Zeeland is op Tholen en Sint-Philipsland te beluisteren op 101.9 MHz op de FM en op Tholen via de kabel op 88.9 MHz De nationale collecte voor mensen met een verstandelijke handicap (NKGG) heeft in Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder ƒ1156,75 opgebracht. Daarvan nam Anna Jacobapolder 400,- voor haar rekening. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De collecte voor de Nederlandse brandwondenstichting (die 25 jaar bestaat) heeft in Sint-Philipsland 948,55 opgebracht. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. Architectenbureau Buro 5 uit Maastricht heeft het ontwikke lingsplan rond de nieuwbouw van Albert Heijn aan het Slachtveld in Tholen aangepast. Aanvankelijk zou de supermarkt, met daarboven een appartemen tencomplex, zo hoog worden dat het uitzicht op het stadje vanaf de Thoolse brug er behoorlijk onder te lijden zou hebben. Op een compositiefoto die de ver eniging Heemschut (tot bescher ming van cultuurmonumenten) vervaardigde, verdwenen ken merkende delen van het stadszicht vrijwel geheel achter de nieuw bouw. Dat zag de architect ook in en daarom werd er een etage van het nieuwe gebouw afgehaald. De maquette van het nieuwbouwplan is op de foto te zien. De super markt en de appartementen wor den in een U-vorm tegen de havendijk gebouwd, tegenover de werf van Van Duivendijk. De oprit van de Ten Ankerweg naar de Wal wordt afgesloten. Daarop komen twee 'gewone' twee-onder-één-kapwoningen als aansluiting op de bestaande bebouwing in de Kruittoren (linksonder). Achter de super markt komen een aantal rijtjes woningen (linksboven). Het huidige Slachtveld wordt iets naar rechts verlegd. Het wordt de nieuwe ontsluitingsweg die op de dijk uitkomt en zo aansluit op de Wal en Contr' Escarpe. De brandweerkazerne blijft bui ten dit plan en houdt haar eigen uitrit. M. Bijl, M. Burgers en W.C. van Kempen hielden een pleidooi om het fietspad van 2 meter te verbre den tot 4.50 meter zodat ook het langzaam verkeer daarvan gebruik kan maken. "Als het snelverkeer in de Stoofstraat eraf gaat, blijft alleen een klein beetje langzaam verkeer over", zei projectleider J.G.M. Bakx van de afdeling milieu en waterstaat van de provincie Zeeland. Volgens hem zou er ook een nieuwe procedu re nodig zijn, wanneer er nog veran deringen in het plan zouden moeten komen. Zowel Bijl als Van Kempen wilde de parallelweg tussen de Lan ge Zandweg en de Kruytenburgse- weg doortrekken. De nieuwe rondweg krijgt twee mini-rotondes: één ter hoogte van de afslag naar de Paasdijkweg/Geer- weg en de andere tussen de Kruyten- burgseweg en de Koningsweg. De aansluiting van de Koningsweg op de Poortvlietsedijk vervalt. Via de parallelweg zal men eerst naar de rotonde bij de Kruytenburgseweg moeten rijden. Tussen de twee rotondes zal de rondweg een autoweg zijn. Bakx meende, dat in het kader van de gebiedsgerichte aanpak van de ver keersveiligheid over tien jaar zelfs tot aan St. Maartensdijk het lang zaam verkeer van de provinciale weg zou moeten. "Met de rondweg spelen we al een klein beetje in op duurzaam veilig", vertelde Bakx. "De weg wordt iets breder dan gepland met een dubbele streep in het midden en langzaam verkeers vrij." woningbouw, bedrijfsterreinen, glastuinbouw, dijkversterking, landinrichting, natuurontwikkeling, aanleg van (spoor)wegen. Inlichtingen: Postbus 5715 3290 AA Strijen Tel. (078) 6741644 Ing. F.W. Hudig Ir. C.A.C. Westendorp-Frikkee Ir. P.J. van der Eijk Ing. E. Pekelder Advertentie I.M. Mini-campings. Vanaf 14 novem ber wordt in Ellemeet een cursus gegeven voor houders van mini- campings en andere ondernemers of medewerkers in de sector kleinscha lig kamperen. De cursus past in het project plattelandstoerisme van de provincie. De organisatie is in han den van de stichting educatief toe risme Zeeland Oranjezon. De haven van St. Philipsland komt binnenkort aan de orde in commis sieverband, zei wethouder Van der Jagt maandagmiddag bij de begro tingsbehandeling in de Thoolse gemeenteraad. D66-raadslid J. van den Donker had ernaar gevraagd omdat volgens hem de noodzaak van een havenontvanginstallatie in St. Philipsland nog niet duidelijk is aangetoond. Die staat voor 1998 op de investeringsplanning voor een bedrag van 80.000 gulden. En voor het jaar 1999 is 65.000 gulden geraamd voor het vervangen van palen en herstel van de havendam in St. Philipsland. In het jaar 2000 zal herstel van de damwand van de St. Philipslandse haven een half mil joen gulden vergen. Gezien de enorme kosten voor de St. Philipslandse haven, die heel beperkt gebruikt wordt, besloten b. en w. van Tholen begin 1995 wegens bezuinigingsredenen de haven te sluiten. De schippersver eniging Schuttevaer tekende protest aan en de beslissing werd uitgesteld, maar gezien de geplande uitgaven voor de toekomst moet er binnen kort een knoop doorgehakt worden. De vergadering van de commissie openbare werken van 31 oktober is afgelast wegens het gebrek aan onderwerpen. De eerstvolgende ver gadering is dan dinsdagmiddag 19 november om vier uur, de laatste van dit jaar. Anita Schot uit Tholen, Ariënne Gunter uit Sint-Annaland en mevr. Poot-Hoek uit Sint-Maartensdijk zijn geslaagd voor het examen assis tent-drogist. Kees van der Slikke uit Scherpenis se is aan de Technische Universiteit te Delft geslaagd voor het ingeni eursexamen werktuigbouwkunde. Van der Slikke specialiseerde in meet- en regeltechnieken en is afge studeerd op het verbeteren van het 'servogedrag' van een 'waferstepper' ten behoeve van de produktie van chips in de elektronica-industrie. VERVOLG VAN PAGINA 1 Geuze pleitte ervoor al in februari een aparte zitting voor de grondei genaren en pachters die met de aan leg van de rondweg te maken heb ben. Na enig overleg kwam hij direct na de vergadering zelfs al met november uit de bus voor contact over de grondverwerving voor de rondweg. Bij de taxatie wordt reke ning gehouden met vermogen-, inkomen- en belastingschade en eventueel ook nog met omrij- en snijschade wanneer voor compensa- tiegrond wordt gekozen in plaats van voor geld. Voor 1997 is er ech ter geen vervangende grond be schikbaar. Dat is pas in 1998 en 1999 het geval. In dat laatste jaar wordt de ruilverkaveling een feit en daarmee de nieuwe grondtoedeling. Wie persé grond wil voor 1997, kan in 1998 dubbel gecompenseerd wor den, zo maakte dhr. Bakx van de provincie duidelijk. De Visser infor meerde, of de taxateurs ook plan- schade meenemen wanneer boeren door de nieuwe rondweg moeten omrijden. Daar bleek geen opdracht voor gegeven te zijn en dat is tevo ren ook niet aan te geven, zei Kole van de provincie. Planschade op basis van artikel 49 van de wet op de ruimtelijke ordening kan op verzoek van betrokkenen alleen door de gemeenteraad worden bepaald. Ph. Bout wilde weten, wat er gaat gebeuren wanneer er na aanleg van de rondweg schade aan gebouwen (verzakkingen, scheuren) zoals het pand Lange Zandweg 2 zou ont staan. "Voorafgaand aan het werk kan de aannemer de toestand van de omliggende gebouwen opnemen", antwoordde Kole. Fruitteler C. v.d. Berge was bang voor de ontsluiting van zijn boomgaard ten zuiden van de rondweg. Bakx gaf toe, dat dit tij delijk een probleem kan vormen, want pas bij de ruilverkaveling over drie jaar worden er parallel- en insteekwegen aangelegd. En de opzet is om zoveel mogelijk perceelsontsluitingen op de procin- ciale weg Tholen/Poortvliet te sane ren. Postma van de landinrichtings- dienst sprak ook over 'een vacuüm en een spanningsveld.' Hij meende dat situaties zoals bij fruitteler Van den Berge met de aanleg van een tij delijke dreef opgelost zouden kun nen worden. De raadsvergadering waarin de Thoolse gemeentebegroting werd behandeld, was in jaren niet zo snel afgelopen als deze keer. Maandag middag om twee uur opende de bur gemeester de vergadering, om drie minuten over zes was de begroting goedgekeurd en achttien minuten later ook de belastingvoorstellen. De snelheid zat hem in een andere procedure. De verschillende fracties mochten namelijk maar één keer meer het woord voeren, waarna bur gemeester en wethouders hun reac tie gaven. Behalve tijdwinst leverde dit niet veel op. De partijen kregen namelijk niet de ruimte om monde ling te reageren op eikaars algemene beschouwingen. CDA'er Van Kem pen probeerde dat wel richting de PvdA, maar kreeg van de burge meester het advies dit na de verga dering te doen. Eerst deden de frac ties - in volgorde van groot naar klein - hun zegje, wat tussen de zeven minuten en een kwartier per woordvoerder vergde. Na een schor sing van 53 minuten gaven achter eenvolgens de burgemeester en de wethouders Versluys, Van der Jagt en Moerland antwoord op de gestel de vragen. De raad mocht daarop niet reageren, slechts een vraag her halen die de betreffende bestuurder vergeten was. De vier portefeuille houders padden voor deze ronde tussen de 22 en 31 minuten nodig. Echt vuurwerk bleef in dit verbale geweld achterwege, er werd simpel weg niet de gelegenheid voor gebo den. Al gebied de eerlijkheid te zeg gen dat het ook nauwelijks werd geprobeerd. D66'er J. van den Don ker deed een poging om alsnog een extra ronde te pakken, maar de bur gemeester liet dat niet toe. Voorafgaand aan deze mondelinge behandeling was er over het beleid voor volgend jaar al heel wat aan het papier toevertrouwd: antwoorden van b. en w. op door de raad tijdens het begrotingsonderzoek gestelde vragen; algemene beschouwingen van de fracties; antwoorden van b. en w. op die beschouwingen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5