Surfer met de neus in de wind VISSER nieuws Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager V EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 7 november 1996 Spijkenissenaren met inbrekerstuig gepakt Beroepen Hachmer kampioen bij De Pieterman Shell station bij Autobedrijf C. Bal Inbraak auto's Boekenbeurs Nieuwe trimgroep Klaverjassen Verkoping Bidt en Werkt Brigadiers Hadas'sa oogst succes Operatie schoenendoos Biljarten Jeugddienst Sint' Annaland Baarmoederhalskanker Terugkom-avond VBK Expositie Vogelvreugd Koperen jubileum Wesdorp Dit alles bij uw Thoolse slagers, J.A. Geilings, St. Philipsland C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen Verkoping voor Salard Gestolen vrachtauto teruggevonden Verkoping Stavenisse Klaverjassen Schoolkamp Modeshow J aarver gadering Rieburch Boekenmarkt Predikbeurten 14.30 u.ds..Budding, Waar- Brandwonden meester Poortvliet Strijd om vergunningen Regiobank Goedegebuure Ongedeerd na zware smak Weekend diensten DAG EN NACHT De politie vatte in de nacht van vrij dag op zaterdag drie Spijkenissena ren in de kraag die met inbrekerstuig rondreden. De politie voerde om streeks half vier een routinecontrole uit rond de langzaam-verkeersweg van de brug naar de Eendrachtsweg. Daarbij waren ook drie jachtopzie ners betrokken onder wie J. van Vossen uit Sint-Annaland en A.M. de Wit uit Poortvliet. Er zit veel kleinwild in de bosjes onderaan de brug en op de dijk tussen de haven en het Schelde-Rijnkanaal. De auto met de Spijkenissenaren (twee van 24 en één van 19 jaar oud) werd aan gehouden en er bleken grote hoe veelheden schroevendraaiers, een paar handschoenen, een koevoet en een valmes (soort inklapbare dolk) in te liggen. Het mes valt onder de verboden wapens en daarnaast is het in de gemeente Tholen verboden om 's nachts met inbrekerswerktuig op pad te zijn. De politie meldt dat één van de verdachten in bezit was van een toegestane hoeveelheid soft drugs (toegestaan is 3 gram). Ook had één van hen nog enkele boetes openstaan. Na verhoor werden de Spijkenissenaren (bekenden van de politie) vrijgelaten. Het wapen, de gereedschappen en de handschoe nen zijn voor onderzoek in beslag genomen. De Gereformeerde Gemeente heeft een beroep uitgebracht op ds. C. de Jongste uit Alblasserdam. H. Hachmer is algemeen kampioen geworden bij hengelsportvereniging De Pieterman. Dat werd zaterdag tij dens de jaarlijkse feestavond in café De Tol bekend gemaakt. Hachmer werd in de eerste periode al kam pioen, terwijl R. Kok in de tweede periode de winst pakte, maar Hach mer trok aan het langste eind en werd algemeen winnaar. De grootste platvissen (veertig centimeter) wer den gevangen door H. Kikkert, C. Schot, A. van Elzakker en L. Ver- kerke. Mevr. L. Spapen werd dameskampioen en ving tevens de grootste rondvis van 39 cm. Het kleinste 'postzegeltje' werd uit het water opgediept door A. Broeren. Het algemeen klassement luidt: 1 H. Hachmer; 2 L. Verkerke; 3 R. Kok; 4 R. van Laar; 5 A. Spapen; 6 C. Schot; 7 mevr. L. Spapen; 8 O. Con tant; 9 A. van Elzakker; 10 W. van Elzakker; 11 H. Kikkert; 12 A. van Dijk; 13 C. Gebraad; 14 mevr. Schot; 15 G. Brusselaars; 16 H. Kok; 17 M. van Tienen; 18 P. Stok kers; 19 mevr. Leijdekkers; 20 J. van Elzakker; 21 mevr. Kok; 22 B. van Elzakker; 23 C. van Elzakker. Maandag is men begonnen met de modernisering en uitbreiding van het U kunt tijdens de verbouwing gewoon tanken. Wij vragen begrip voor de tijdelijke overlast. Advertentie I.M. enkele brigadiers het spiegelei aan de wilgen gehangen hebben. De organisatie is daarom met spoed op zoek gegaan naar vrijwilligers die één keer per week de leerlingen wil len helpen bij het oversteken. Belangstellenden kunnen zich opge ven bij D.J. van de Velde tel. 602995. In drie auto's die geparkeerd stonden aan de Oesterstraat, Garnalenstraat en Doelweg werd in de nacht van maandag op dinsdag ingebroken. De daders kwamen vermoedelijk met valse sleutels in de wagens en gin gen ervandoor met een radiocasset terecorder, gereedschap en een camera. In het Calvijncollege wordt zaterdag 16 november een tweedehands-boe kenbeurs gehouden. Van tien tot vier uur kan men zoeken naar een boek van zijn gading. Er zijn werken op het gebied van ondermeer theolo gie en geschiedenis, maar men kan ook kinderboeken en christelijke romans kopen. Oucf- Vossemeer De 95-jarige gymnastiekvereniging Olympia gaat op dinsdagmiddagen een nieuwe trimgroep voor dames tussen twintig en vijftig jaar opzet ten. Dames die hun conditie °P peil willen houden of willen verbeteren of gewoon sportief bezig willen zijn, kunnen van half twee tot half drie in sporthal Meulvliet terecht. Er wor den in de groep allerlei soorten trim- en grondoefeningen en spelen gedaan en ook wordt er bewogen op muziek. De leiding is in handen van Anja Lindhout. Olympia heeft hier mee haar activiteiten uitgebreid tot alle leeftijdsgroepen. Van peuters tot ouderen. Herman Oldenburg heeft donderdag de competitiewedstrijd van klaver- jasclub' stad Tholen gewonnen met 5582 punten. Van de dertien spelers eindigden als eerste vijf: I Herman Oldenburg 5582 p; 2 Aad Volwerk 5352 p; 3 Adrie van As 5170 p; 4 Peter Luten 5143 p; 5 Leen Hage 4775 p. Vrouwenvereniging Bidt en Werkt van de Gereformeerde Gemeente houdt zaterdag haar jaarlijkse verko ping in de kerkzaal aan de Hoog aarsstraat. Om tien uur wordt de ver-1 koping geopend en tot half drie kan men er terecht voor ondermeer handwerken, baby- en kinderkle ding, kaarten, kleine cadeautjes, speelgoed en levensmiddelen. Ook is er een boekenstand. Tholen heeft een schrijnend tekort aan verkeersbrigadiers bij de scho len op de Molenvlietsedijk. Nu al kunnen op enkele dagen de beide zebrapaden niet volledig bezet wor den. Daarmee komt de veiligheid van de schoolgaande kinderen in gevaar. Al langer is het een pro bleem om voldoende mensen bij elkaar te krijgen voor dit werk. Het acute tekort is ontstaan doordat Met veel enthousiasme hebben de leden van het kinderkoor Hadas'sa zaterdagavond de musical 'De P van Gandalf opgevoerd. Zo'n 180 belangstellenden, waaronder burge meester en mevrouw Van der Mun- nik, werden door voorzitster mevr. R. Havermans-Mosselman verwel komd in De Vossenkuil. De reacties na afloop waren bijzonder positief en iets soortgelijks is dan ook zeker voor herhaling vatbaar. De leden van het koor, 28 kinderen in de leef tijd van 6 tot 14 jaar, hebben er ook met veel plezier aan gewerkt. Ha das'sa wordt geleid door mevr. M. van Dijke-Douw. Haar man R. van Dijke zorgde bij de musical voor de muzikale begeleiding. Alle mede werkers werden na afloop bedankt met bloemen of een cadeaubon. Het begin van de voorstelling was al meteen vertederend met de opkomst van de jongste koorleden als kabou ters met lampjes bij zich. Hét hoog tepunt was de modeshow net voor de pauze, die mede door de belich ting erg sfeervol was. Ook in het tweede deel droeg de belichting aan het succes bij. Er werd een mysteri euze sfeer mee geschapen voor de spannende scène over spoken en een nachtmerrie. 'De P van Gandalf gaat over kabou ter Gandalf die met zijn opa naar mensenland reist om een kind te gaan helpen dat aldoor gepest wordt. Dit leidt tot allerlei verwikkelingen. De moraal blijkt uiteindelijk te zijn dat met elkaar praten de beste oplos sing is. De kinderen en onderwijzeressen van basisschool De Ark versierden vrijdagmorgen schoenendozen die ze van huis hadden meegebracht. Dit maakte onderdeel uit van de kerstactie 'operatie schoenendoos' van de Unie voor Christelijk Onder wijs. De versierde dozen worden thuis gevuld met klein speelgoed, schoolspulletjes of toiletartikelen. De kinderen kunnen kiezen of ze een doos vullen voor een baby of voor een ouder kind. Er zijn vier leeftijdscategorieën. De spulletjes mogen nieuw zijn, maar ook eigen speelgoed of knuffeldieren mogen de kinderen in de dozen stoppen. Op deze manier willen de kinderen aan hun leeftijdgenoten in arme landen laten weten dat ze met hen meele ven. De eerste 60.000 schoenendo zen uit Nederland gaan naar kinde ren in het Westafrikaanse land Sier ra Leone dat al jaren lijdt onder een burgeroorlog. Als er meer dozen binnenkomen, gaan die naar kinde ren in voormalig Joegoslavië. Uitslagen van het B-team van bil jartvereniging KOT: C. van Daalen- D. Vroegop 0-2; M. Potappel-C. Burgers 2-0; A. van Daalen-P. Vroegop 0-2; J. Vroegop-C. van Daalen 0-2; D. Vroegop-P. Moer land 2-0. M. Potappel speelde de kortste partij van vijftien beurten. De hoogste serie van tien carambo les en het beste gemiddelde van 2 kwamen op naam van P. Vroegop. Uitslagen van team A: M. v.d. Mark-S. v.d. Mark 0-2; A. Haver- mans-D. Vaders 2-0; M. van Hees-J. Vergeer 2-0; W. Heijboer-H. van Daalen 2-0. W. Heijboer speelde de kortste partij van vijftien beurten en behaalde tevens het beste gemiddel de van 3,6. De hoogste serie van zeventien caramboles werd gespeeld door D. Vaders. Ook biljartvereniging De Treffers kwam weer in actie. De uitslagen waren hier: D. van Driel-J. van Meer 7,36-10; J. Burgers-P. Hommel 10- 9,01; J. Hommel-H. Hommel 10- 5,93; B. den Hollander-N. Rooijak- kers 7,31-10; P. de Leeuw-M. Hen- drikse 5,71-10; D. den Hollander-K. Hommel 10-7,64. De kortste partij van zeventien beurten werd ge speeld door M. Hendrikse. D. den Hollander behaalde de hoogste serie van veertien caramboles. Het beste gemiddelde van 2,95 was voor J. Hommel. Zondag wordt er in de Nederlandse Hervormde kerk een jeugddienst gehouden met als thema 'Uitgeno digd'. Voorganger is ds. D.A. Snij der en het jongerenkoor Rejoice uit Anna Jacobapolder verleent zijn medewerking aan de dienst. De col lecte is bestemd voor het project 'Hogar de Fe' dat 'Huis van Geloof betekent. Het is een actie van de Gereformeerde Zendingsbond voor een weeshuis in het dorpje Los Bra- siles in Nicaragua. Broeder Ramiro Blandon is daar werkzaam onder de erg arme bevolking en hij biedt in het weeshuis opvang en onderdak aan dertig wezen en kinderen die in de steek gelaten zijn. De GGD van het streekgewest wes telijk Noord-Brabant houdt op woensdag 13 november een voor lichtingsbijeenkomst in De Welle- vaete over het onderzoek naar baar moederhalskanker. Alle vrouwen tussen de dertig en zestig jaar krij gen eens in de vijf jaar een uitnodi ging om een uitstrijkje te laten maken in het kader van het bevol kingsonderzoek naar deze vorm van kanker. Om de vrouwen goed te informeren, houdt de GGD voor lichtingsbijeenkomsten. De avond in De Wellevaete duurt van acht tot tien uur en is in samenwerking met de plattelandsvrouwen georgani seerd. Alle vrouwen in de bedoelde leeftijdscategorie zijn welkom. Men kan ook tijdens kantooruren telefo nisch vragen stellen aan de GGD op tel. 0164-287415. Maandag 11 november a.s. haalt de Kon. Fanfare Accelerando oud papier op. Advertentie I.M. Voor de kinderen, die in de herfstva kantie deelnamen aan de vakantie- bijbelclub, is er maandag een terug- komavond. Samen met ouders en grootouders en verdere familieleden wordt er teruggeblikt op de VBK. Ei zullen dia's worden getoond en de liederen die de kinderen tijdens de VBK hebben geleerd, worden opnieuw gezongen. Tevens zijn er op deze avond cassettebandjes ver krijgbaar met daarop opnames, die tijdens de vakantiebijbelclub zijn gemaakt. Ook zal er een collecte worden gehouden ter bestrijding van de onkosten. De bijeenkomst, die ongeveer een uur zal duren, begint om 19.00 uur in verenigingsgebouw Het Trefpunt. Er zijn 427 vogels ingeschreven voor de jaarlijkse tentoonstelling van vogelvereniging Vogelvreugd. De expositie wordt op 28, 29 en 30 november gehouden in gemeen schapscentrum Meulvliet. Dat werd vrijdag bekend gemaakt op de ledenvergadering van Vogelvreugd in De Wellevaete. Op de tentoon stelling zullen ondermeer kanaries, tropen, kromsnavels en tropische spreeuwen te zien zijn. Voorzitter K. Bicker deelde op de vergadering nog het één en ander mee over de bestuurlijke problemen op het hoofdbureau van de Nederlandse bond van vogelliefhebbers (NBVV). J. de Weert uit Halsteren hield een lezing over ziektes onder vogels en de genezing ervan. Directeur J. Wesdorp van de Schut- se vierde vrijdag zijn koperen jubi leum: l21/2 jaar geleden kwam hij als technisch medewerker bij het bejaardencentrum. Na acht maanden werd Wesdorp directeur en dat was een ongebruikelijke stap, waar hij overigens nooit spijt van heeft Donderdag, vrijdag en zaterdag 7,8 en 9 november VARKENSFILET 500 gram SCHNITZEL 100 gram NASIVLEES SHOARMA ACHTERHAM ROSBIEF GEKOOKTE WORST 500 gram 500 gram. 100 gram 100 gram 200 gram 7,25 1 1,70 4,75 6,25 2,25 2,85 2,25 Maandag, dinsdagen woensdag, 11,12en 13november GEHAKT VLEES MET RANDJE VET SPEK SPEKJES 1 kg. 1 kg. 1 kg. 200 gram. 10,50 13,50 f 6,50 1,25 Advertentie I.M. gehad, al waren de eerste jaren heel moeilijk. "Maar ik ben niet iemand die de weg van de minste weerstand kiest", zegt de directeur. Met het volgen van korte cursussen schoolde hij zich om. Er kwam steeds meer regelgeving, maar ook kreeg de Schutse meer mogelijkheden, zoals samenwerking met verpleeghuizen. "Het werk wordt veel omvattender en ingewikkelder, maar het blijft mooi. 't Is dankbaar werk en als je tevreden bewoners hebt en een fijne club medewerkers, dan heb je een mooi doel bereikt", aldus Wesdorp. De koperen jubilaris werd toege sproken door voorzitter W.A. Blaas namens het bestuur, dhr. S. Vermaas namens de bewoners en hoofd ver zorging mevr. I. van Ommen-de Wit namens het personeel. De waarde ring werd verder tot uitdrukking gebracht via een c.d.i.-apparaat, een accu-boormachine en een schilderij van waardepapieren. De Aktie Hulp Roemenië organi seert woensdagmiddag van twee tot vijf uur in zorgcentrum De Schutse een verkoping van Roemeens porse lein, glaswerk en speelgoed. De opbrengst is bedoeld voor de aanleg van centrale verwarming in het bejaardentehuis Filadelfia in Salard. Dit project wordt uitgevoerd door Thoolse vrijwilligers. De rode Daf vrachtauto die in de nacht van 29 op 30 oktober werd gestolen bij de 32-jarige tuinder De Witte aan de Langeweg, is weer terecht. Afgelopen weekend is de vrachtwagen teruggevonden op Goeree-Overflakkee. De auto stond geparkeerd aan de kant van een weg nabij het woonwagenkamp bij Den Bommel.De vijftig pallets met 450 lege kisten waren verdwenen. De politie heeft geen verdachte van de diefstal kunnen vinden. De vracht wagen liep geen schade op en er wordt behalve de lading verder niets vermist. Vrouwenvereniging Stavenisse houdt woensdag haar jaarlijkse ver koping. Van half drie tot acht uur kan het publiek terecht in de zaal van de Oud Gereformeerde Ge meente. De opbrengst van de verko ping is bestemd voor de Mbuma- zending en de stichting Adullam. M. den Haan won vrijdag ruim schoots de competitiewedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars. Den Haan behaalde 5441 punten en bleef daarmee J. van der Werf flink voor. De uitslag was: l M. den Haan 5441 p; 2 J. van der Werf 5026 p; 3 J. van Gorsel 4949 p; 4 L. Kampman 4948 p; 5 J. van Zetten 4889 p; 6 J. Guiljam 4689 p; 7 P. van Bloppoel 4632 p; 8 G. de Hond 4548 p; 9 A. Koetsier 4537 p; 10 M. Bronmans 4529 p; 11 J. van Splunter 4514 p; 12 A. Arts 4309 p; 13 H. Christiaan 4028 p; 14 R. Waasdorp 3779 p. Groep 7/8 van de Juliana van Stol- bergschool is drie dagen op school kamp geweest naar Sluipwijk (in de buurt van Gouda). Woensdagmor gen - na aankomst - gingen de kin deren aan de slag rond het thema 'energie en energiegebruik'. Na het gebruikelijke opmaken van de bed den en het verkennen van het gebouw, kreeg de groep roeilessen die 's avonds in drie zogenaamde 'grundels' met de nodige pret in praktijk werden gebracht. Op een eilandje in de Reeuwijkse plassen zaagden de leerlingen hout en sne den ze riet dat werd meegenomen naar de 'Rokende Turf waar ze zelf thee maakten. Na creatief werken aan bootjes van riet, hielden de kin deren een nachtelijke speurtocht onder een heldere hemel. De vol gende dag bezocht men een oud heidskamer waar aan de hand van dia's het ontstaan van de plassen en het turfsteken werd uitgelegd. Daar na keerde men terug naar het kamp huis in pramen (platte schuiten) die werden geroeid of werden getrok ken over het jaagpad. Onderweg werd nog een windmolen bezocht, 's Avonds legde men een kampvuur aan. Vrijdag werd Gouda bezocht waar een speurtocht werd uitgezet. Ook konden de kinderen hier wat inkopen doen. In de Rokende Turf volgde tenslotte het afscheid waarna de kinderen moe maar voldaan naar huis terugkeerden. Meer dan 130 mensen bezochten woensdag de middag die de Anbo- soos organiseerde in Haestinge. Modehuis Morelli presenteerde zijn nieuwste collectie en soms gebeurde dat op komische wijze. Terwijl ach ter de coulissen een koortsachtige drukte heerste, liepen de manne quins op het toneel ontspannen rond. Lenie Verduit lichtte de creaties toe. Tijdens de pauzes zorgden de volks dansgroepen Ivanicia en de Zeeuw se Reie met enkele dansjes voor de ontspanning. Ondertussen werden er waardebonnen uitgedeeld onder de aanwezigen en de middag werd besloten met een verloting van eveneens waardebonnen, bonbons en fruitschaaltjes. De dames die het meeste werk hadden verzet, werden bedankt met een bloemetje. De openbare basisschool De Rie burch is begonnen met het opknap pen van de schoolpleinen. Een aan tal rijen tegels is van een kleur voor zien, de afdeling van de plattelands vrouwen zorgde voor een groot tegeldambord en er kunnen buiten tekenborden worden opgehangen. Toch is dit nog maar het begin, zo vertelde directeur W. Brevet tijdens de algemene jaarvergadering die door ongeveer 50 ouders werd bezocht. Voor de renovatie van de pleinen is veel geld nodig. Er zijn er namelijk drie; twee aan de Bloemenlaan en een aan de Frank van Borselenstraat. De opbrengst van de komende fan cy-fair zal dan ook voor dit doel gebruikt worden. In de begroting staat voor dit schooljaar nog een bedrag van 3110 gulden voor het verfraaien van de pleinen. De school doet mee aan een project om het lezen te bevorderen. In deze zogenaamde boekpromotie worden proza en poëzie behandeld. Het the ma voor dit schooljaar luidt: 'Het bewerken van een boek.' Hoewel er een lichte stijging is, blijft het aantal leerlingen van onge veer 225 vrij stabiel. Voor het komende schooljaar kunnen dan ook weer negen groepen gehandhaafd blijven. Marleen Uijtdewillegen is voor 12 uur per week de onderwijsassistente geworden. Zij ondersteunt momen teel groep 3 en 4 en de administratie. Brevet lichtte toe dat de drie kleuter groepen gemengd van samenstelling zijn, dat wil zeggen de jongste en oudste kinderen bij elkaar. Dit met het oog op het sociale aspect en om te voorkomen dat een klas overvol wordt. Het financieel verslag van het schooljaar 1995/1996 en de begro ting 1996/1997 werden goedge keurd. De uitgaven bedroegen ƒ11.260,83 terwijl de inkomsten ƒ11.270,37 waren. Koninginnedag was een bijzondere dag voor de school. Hieraan is ƒ1417,59 be steed. Mevr. D. de Rooij-Bijl en C. Hec tors zijn in de medezeggenschaps raad gekozen. (Hectors was herkies baar). De school nam afscheid van voorzitter G. de Kaper. In de ouder raad zijn mevr. J. Dorst en mevr. T. Janssen gekozen als nieuwe leden. Zij volgen mevr. J. Vermeulen en mevr. M. Uitdewillegen op. Na het huishoudelijke gedeelte ver zorgde mevr. M. van Bree-Franse uit Steenbergen een lezing over Mensendieck, een soort gymnastiek voor een betere lichaamshouding. Zij gaf aan de hand van dia's aan wat een verkeerde lichaamshouding tot gevolg kan hebben. Voorbeelden van kinderen in de groei, maar ook tips voor volwassenen. Er zijn van die mensen die het altijd net iets anders willen doen dan een ander. De één vindt het beklimmen van de Sint Pieter al voldoende, de ander wil per se de Mount Everest van de moeilijkste kant bedwingen. De meeste men sen houden het bij het hardlopen op maximaal een kilometertje of acht, maar sommigen willen zo snel mogelijk 42 kilometer en 195 meter afleggen. En dus zijn er ook mensen die het windsurfen pas leuk gaan vinden bij een wind kracht 8. Zo ook de surfer op de foto. Hij leefde zich zaterdag uit aan de Oesterdam bij een forse wind. Dat hij daarin niet veel medestanders had, moge duidelijk zijn. Het water was verder leeg en zelfs de meeste meeuwen bleven aan de grond in de luwte van de Oesterdam, aan de zoete kant. Want bij een dergelijk natuurge weld valt zelfs voor een meeuw weinig te vliegen. Aan de kant stonden slechts drie uitwaaiende mensen de verrichtingen van de sporter te volgen. Half bewonde rend en half meewarig. Na slechts een korte tijd besloten ze de warmte van de auto maar weer op te zoeken. Overigens mag de spor- SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE De stichting Ontspanning Gehandi capten houdt zaterdag 16 november haar jaarlijkse tweedehands-boe kenmarkt. Van half twee tot half vijf kan het publiek in clubgebouw Ons ter in kwestie weliswaar over een bewonderenswaardige kracht, vaardigheid en coördinatie beschikken, zijn ogen zijn blijk baar niet al te best. Hij zag name lijk het grote, rood-witte bord over het hoofd dat op een steen worp afstand van zijn auto stond. Misschien was het 'Oostindische' blindheid, want er stond op: ver boden te surfen. r-.CDCtr r.cu Zondag 10 nov. THÖLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Verheul, Amersfoort. 18.30 u. ds. Van Dijk. HERV. GEM. 1MMANUEL 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Wattum. 17 u. ds. Kerssiers. wo 13/11 19.30 u. oecumenisch avondgebed. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van Heteren, Barendrecht. GEREF. GEM 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. VRI JZ.GEL.GEM .NPB 10.45 u. ds. Peters. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communniedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Van Daalen, Halsteren. 18.30 u. ds. Snijder, jeugddienst in Ned. Herv. kerk. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Van der Meij. 14.30 u. ds. Van Heteren. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. ds. Koppelaar, Abbenbroek. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 7/11 19.30 u. ds. Kort, Genderen. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Wijnmaalen, Vianen. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. da. Van de Graaf-Leentfaar, Rotterdam. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30u. leesdienst. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. Huis aan de Langeweg weer zoeken naar iets van zijn gading tussen de vele titels. De opbrengst is bestemd voor het ontspanningswerk van de oudervereniging Philadelphia. De leerlingen van groep 7/8 van de Groen van Prinstererschool hebben dinsdagmorgen het examen 'brand wonden meester' afgelegd. Het vormde de afsluiting van een serie lessen over 'vermijden en bestrijden' van de Nederlandse brandwonden stichting. De serie werd gegeven aan de hand van brandwondenborden en de daarbij behorende regels zoals: 'niet hollen, maar rollen' als je in brand staat en 'eerst water, de rest komt later'. Het afsluitende theorie examen werd afgenomen door een consulente van de brandwonden stichting. Het ging daarbij vooral om de eerste-hulpverlening bij brandwonden. Alle 35 leerlingen zijn geslaagd en gingen naar huis met een diploma, button en stickers. GEREF. GEM'.' N ^.930 en L8r30 u\Jds. Venema, Elspeei.-j.-- h.' 14 u. leêsdienst. wo Ï3/11 19.30 u. stud. Van Krim pen. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. 14.30 u. da. v.d. Zwaag, Numans- dorp. GEREF. GEM. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 en 14.30 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. dhr. Molen dijk, Nieuw-Beijerland. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Van der Meulen. Vishandel Hage voert vandaag voor de Raad van State in Den Haag een juridisch gevecht om vergunningen voor standplaatsen. De gemeente raad van Westvoorne heeft gewei gerd om vergunningen te verlenen voor een standplaats ten behoeve van de verkoop van vis. Het raads besluit dateert al van mei en decem ber 1992 en heeft betrekking op twee vennootschappen: respectieve lijk v.o.f. vishandel Hage en zoon en vishandel P. Hage. Ter gelegenheid van de naamsver andering van NMS spaarbank in Regiobank en de viering van het tweede lustrum, geeft Goedege buure administraties woensdagmid dag een kinderfeest in 't Ouwe Raed'uus. Bandparodist Leo Troost uit St. Maartensdijk zal tussen twee en vijf uur de kinderen met hun ouders en eventueel oma's en opa's vermaken met spelletjes e.d. Tien jaar geleden nam G.C. Goedege buure het administratiekantoor en NMS-agentschap in de Stoofstraat over van H. Anthonisse. In oktober 1991 verhuisde hij naar een splinter nieuw kantoor aan de Deestraat. Een 19-jarige automobiliste uit Sint- Philipsland kwam dinsdagmiddag wondec boven wonder ongedeerd uit haar wagen nadat ze een flinke smak had gemaakt. De vrouw reed om streeks één uur op de Bram Groene- wegeweg vanuit de richting van Sint-Annaland. Ze raakte in de berm, reed daar enkele knotwilgen af, stak de weg over waar haar voer tuig op z'n kop in de sloot belandde. De Sint-Philipslandse - overdekt met modder - wist met wat hulp van ZIE VERDER PAGINA 18 Zaterdag 9 en zondag 10 nov. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse- meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Bakkerus, TTiolen, tel. 602350. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Panis, Sint-Maartensdijk, tel. 662400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, Sint-Philipsland tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Schoenmakers, Steenber gen, tel. 0167-564942. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): P. van Heesch tel. 604969. St. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 7 t/m vrijdag 15 nov. 0.17- 12.42 1.17- 13.32 1.57- 14.17 2.37- 14.52 3.17- 15.37 3.57- 16.12 4.32- 16.52 5.17- 17.37 5.57- 18.17 donderdag 7 vrijdag 8 zaterdag 9 zondag 10 maandag 11 dinsdag 12 woensdag 13 donderdag 14 vrijdag 15 zo 11/11 $.16 u. NM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2