Stavenisse dwingt koploper een doelpuntloos gelij kspel af Tholense Boys kan overwicht niet in doelpunten omzetten Smerdiek verslaat Duiveland al in de eerste helft SPS deelt punten en Noad '67 verliest na sterk duel Derde prijzen voor judoka's Volleyballers pakken winst WHS nadert de leiders Donderdag 7 november 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Trefzeker Topscorer Voetbal programma Voetbal uitslagen Reserve eerste klasse,, Eerste nederlaag WHS 2 Stavenisse slaagde er zaterdag in koploper Klundert de eerste verliespunten te bezorgen. De Brabanders waren allerminst blij met de 0-0, want de eerste periodetitel staat voor hen op het spel. Smerdiek boekte een ruime 5- 2 overwinning tegen het laaggeklasseerde Duiveland. Reserve tweede klasse SPS 2 geen problemen WHS 3 haalt uit Bij verhuizing Futloze derby WHS 4 en Smerdiek 2 Dozijn treffers Noad 2 Smerdiek haalt uit Tweede klasse Thol.Boys A zakt De Thoolse derdeklassers kwamen in de voetbalcompeti tie niet tot een overwinning. Noad maakte het koploper Olympia bijzonder lastig, maar de St.Philipslanders ver loren desondanks met 1 -0. Ook SPS moest de strijd aan binden met een hooggeklasseerde ploeg. Tegen Capelle werd een 2-2 gelijkspel behaald. Door dit resultaat blijft de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse de best geklasseerde Thoolse ploeg in de derde klasse. Tholense Boys blijft op één punt steken. De topper tegen Kruinin gen eindigde in Tholen in een doelpuntloos gelijkspel. Aanvallend Tholen Aderlating en versterking SPS Sterk Noad verliest Reserve vierde klasse Moeizame zege Smerdiek 3 Thol.Boys 4 komt niet tot afronden Vosmeer 4 pakt punt i Volleybal Aan de kop van het Eendrachtbode top scorerklassement wordt het alsmaar drukker. Nu heeft ook SPS'er Sjaak Quist zijn zesde treffer gescoord. Hij komt op gelijke hoogte met Niels Hage, Adrie Smits, John Vroegop en Jacco Vaders. Vier nieuwkomers vallen na het afgelo pen weekeinde te noteren in de lijst van doelpuntenmakers: Johan Scheermeijer van SPS, Elmar v.d. Griek, Jacky o.d. Brouw en Serdar Uygen van Smerdiek. Zaterdag 9 november uur Kapelle-WHS(Boone) 14.30 SPS-Neo(V.d. Velde) 14.30 Thol.Boys-FSV(Vleugel) 14.30 Noad-Gunners(Colle) 14.30 Mevo-Smerdiek(Toorenaar) 14.30 ZSC-Stavenisse(Kramer) 14.30 WHS 2-Thol.Boys 2(Harskamp) 14.30 WHS 3-Krabbendijke 2(Tierie) 14.30 's-Heer Arendsk. 2-SPS 2 (Wilhelm) 12.30 Smerdiek 2-Mevo 2(Roodenburg) 14.30 Amemuid. 3-Thol.Boys 3 (Van Belzen) 14.30 DFS 2-WHS 4(Braam) 14.30 Olympia 2-Noad 2(Loontjens) 12.30 Stavenisse 2-Vrederust 2(Allali) 13.30 WC 4-Smerdiek 3(Nuijtemans) 12.30 SPS 3-Bevelanders 4 14.00 Noad 3-Chrislandia 3(Houmes) 13.00 Stavenisse 3-Dinteloord 5 14.30 Thol.Boys 4-ZPR 3 12.30 Kruiningen 6-SPS 4 12.45 Zondag 10 november uur Nw. Borgvliet-Vosmeer (Mies) 14.30 Vosmeer 2-Bergen 4 (Van Dorrestein) 11.30 Dosko 5-Vosmeer 3 11.00 Vosmeer 4-Steenbergen 4 10.00 Tweede kl.: Serooskerke-WHS 1 -2. Derde kl.: Thol.Boys-Kruiningen 0-0, Capelle-SPS 2-2, Olympia-Noad 1-0. Vierde kl.: Stavenisse-Klundert 0-0, Smerdiek-Duiveland 5-2. Zesde kl.: Vosmeer-Ria W. afgelast. Eerste kl. reserve: WHS 2-Temeuz. Boys 2 1-3, Kapelle 2-Thol.Boys 2 12-1. Tweede kl. res.: SPS 2-Meeuwen 3 4-0, Bevelanders 2-WHS 3 1-7. Derde kl. res.: WHS 4-Smerdiek 2 0-0, VCK 2-Thol.Boys 3 7-2, Noad 2-Unitas 2 12-1. Vierde kl. res.: Smerdiek 3-Capelle 3 2- 1, K'vangers 3-Stavenisse 2 2-2. Vijfde kl. res.: SSV 4-SPS 3 1-4, SPS 4- Stavenisse 3 8-1, Chrislandia 3- Thol.Boys 4 2-0, Internos 6-Vosmeer 2 4-3. Zesde kl. res.: Vosmeer 3-BSC 7 afge last, Noordhoek 2-Vosmeer 4 1-1. Jeugd: Vosmeer AB-FSV 2-10, Allian- ce-Vosmeer BC 1-4, Vosmeer D-Smer- diek D 0-3, Vosmeer E-Noad El 4-8, Noad F1-Vosmeer F 1-2. SPS El-NVS 0-13. Thol.Boys A-AZVV 1-3, Thol.Boys C- VVC 4-0, Thol.Boys D1-Steenbergen 12-2, Bergen-Thol.Boys Dl 1-3, Ber- gen-Thol.Boys D2 7-0, Odio-Thol.Boys El 1-5, Moe-Thol.Boys E2 5-4, Thol.Boys E3-Nw. Borgvliet 0-9, Smer diek F-Thol.Boys F1 0-14, Thol.Boys F2-Steenbergen 0-20. BSC-Smerdiek AB 1-8, Smerdiek C- WHS C 1-0, Lepelstr.Boys-Smerdiek El 1-5, Smerdiek E2-Halsteren 1-9, Smer diek meisjes-Noad meisjes 1 -2. Met een 1-3 nederlaag tegen Temeuzen- se Boys 2 is ook bij WHS 2 een einde gekomen aan de ongeslagen reeks. Na het verlies in de vriendschappelijke wed strijd tegen SPS 2 werd er al rekening mee gehouden, dat het zaterdag niet gemakkelijk zou gaan. Henk Vermaas en Theo van 't Hof waren geblesseerd, Dan ny Moerland moest werken en Henk Keur ontbrak wegens familie-omstan digheden. En Arthur de Jonge moest met het eerste elftal mee. Voeg daarbij het feit, dat teveel mensen behoorlijk onder hun niveau speelden, zodat WHS fysiek nogal wat tekort kwam. Voor rust kon de thuisclub het nog redden. Terneuzense Boys was niet echt gevaarlijk, maar toen een voorzet van rechts niet goed werd weggewerkt door de WHS-defensie, werd het toch 0-1En de enige kans die WHS kreeg, werd niet benut. In de tweede helft kwamen Wil Fase en Michel de Jonge in het veld voor Jeroen Moerland en Arie Fase, maar ook zij konden het spelbeeld niet veranderen. Temeuzen kwam na een kwartier ver diend op 0-2 en het was aan Peter Smits te danken, dat het na een halfuur nog maar 0-3 was. WHS was veel te lief en kwam kracht tekort op het middenveld en in de verdediging. De voorhoede kreeg daardoor geen fatsoenlijke bal aan gespeeld. Patrick Ketting scoorde alleen vlak voor het einde nog uit een straf schop: 1-3. Die treffer viel veel te laat om het Temeuzen nog lastig te maken. ,De Zeeuws-Vlamingen wonnen ver diend. Ook de komende derby tegen staartploeg Tholense Boys 2 1 punt uit 7 wedstrijden) heeft koploper WHS 2(18 uit 7) nog niet gewonnen, al is het ver schil in de ranglijst dan groot. De Thole- naren verloren zaterdag met maar liefst 12-1 bij Kapelle 2. Bijstandsuitkering. De vakbond FNV afdeling Zeeland houdt elke maandag en donderdag van tien tot twaalf uur een telefonisch spreekuur voor mensen met een uitkering via de algemene bijstandswet. Men kan dan advies krijgen over bijzondere bijstand, kwijtschelding gemeente lijke heffingen en hoe men moet handelen als men onheus bejegend is door bijvoorbeeld de sociale dienst. Het telefoonnummer is 0118-625655. Oratorium. De christelijke oratori umvereniging Goes geeft op zater dag 16 november een najaarsconcert in de Nederlandse Hervormde kerk te Yerseke. Vanaf acht uur voert het koor werken uit van ondermeer J.S. Bach, G.F. Handel en F. Mendels- sohn-Bartholdy. Daarnaast is er ook orgelspel en samenzang. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VVV Yerse ke en het gemeentehuis in Kruinin gen. Martin Neele (links) verdedigt tegen een aanvaller van Klundert. Ondanks het aanvallende spel van Klundert hield de verdediging van Stavenisse stand. Rechts Nico Nooij in duel met een Brabantse spits. Stavenisse blijft na het gelijkspel in de middenmoot van de vierde klasse vertoeven. Het elftal begon goed aan de competitie, maar verloor daarna een aantal duels op rij. De komende drie weken treffen de Tholenaren tegenstanders die onder hen in de rangschikking staan. De eerste twee wedstrijden moet Stavenisse het zonder Adrie Smits doen; de spits is geschorst nadat hij enkele weken geleden een rode kaart kreeg. Ook tegen Klundert ontbrak Smits al. Door de harde wind was het zater dag in Stavenisse moeilijk voetbal len. De thuisclub begon tegen wind en doelman Jaap de Vos zag in de eerste helft regelmatig zijn naar links gerichte uittrappen over de zij lijn verdwijnen. Klundert was veel vuldig in de aanval en drong Stave nisse op de eigen helft terug. Maar het kreeg, dankzij stug verdedigen, weinig uitgespeelde kansen. Ook probeerden de gasten het met afstandsschoten, maar die waren onzuiver of werden door De Vos onschadelijk gemaakt. Stavenisse kwam niet verder dan enkele spaar zame aanvallen en ook die leverden niets op. Zo kon Leen Lemson na een pass van Martin Neele alleen op het doel af gaan en kreeg ook Wil liam Smits een scoringskans. In de tweede helft veranderde het spelbeeld niet, ondanks dat Stave nisse nu de wind in de rug had. Klundert bleef de betere ploeg. Na een kwartier kreeg het de enige uit gespeelde kans in dit duel. Een bal voorlangs het doel van Stavenisse werd van vier meter afstand hoog over geschoten. Verder gaf de Thoolse defensie geen kansen weg. Na een half uur spelen kon Leen Lemson alleen op de keeper af gaan na een verre uittrap van Jaap de Vos. De reserves van SPS behaalden zaterdag een relatief gemakkelijke winst op Meeuwen 3. De rood-witten hadden het betere van het spel en kregen in de begin fase al een aantal kansen. Maar die wer den niet benut. De schoten van Marinus Slootmaker en André Scherpenisse gin gen over of werden gekeerd door de keeper. In de 24e minuut bood Luc van Vossen een kans aan Danny Bijl die op zo'n zestien meter van het doel stond. Via een tegenstander kwam de bal bij Comé Schaart terecht die vanaf tien meter vrij inschoot: 1-0. Vlak voor rust werd het 2-0 door een fraaie kopbal van André Scherpenisse op een pass van Peter Noordijke. Dat Meeuwen geen tegendoelpunt scoorde, was te danken aan een mooie redding van doelman Peter van der Male. Hij keerde een inzet van een aanvaller die alleen op hem af kwam. Na de rust kwamen Jeroen Saris en Carlo Heijboer in het veld voor Peter Noordij ke en Danny Bijl. Meeuwen probeerde de aansluitingstreffer te maken, maar de beste kansen waren nog steeds voor SPS. In de 63e minuut kwam Carlo Heijboer uit een pass van André Scherpenisse alleen voor de keeper en hij faalde niet: 3-0. Het verzet van de ploeg uit Zoute- lande was gebroken. Nadat Corné Schaart vervangen was door Johnny van Dijke, bracht Jeroen Saris uiteindelijk de stand op 4-0. Door deze winst bezet SPS nu een vierde plaats in de ranglijst. De eerste uitoverwinning in deze compe titie vierde de derde keus van WHS met zeven treffers. In Kamperland werd Bevelanders 2 door de St.Annalanders met maar liefst 1-7 aan de kant gezet. Jan Fase opende het doelpuntenfestijn. Hij soleerde door de defensie van de Bevelanders en rondde beheerst af. Enkele minuten later kreeg Fase opnieuw een opgelegde kans, maar dit keer pareerde de doelman zijn inzet. Ver volgens zakten de St.Annalanders wat weg en moest doelman Theo den Engels man enkele malen in actie komen om het doel van WHS schoon te houden. Na rust kwamen William Quist en Marco Scherpenisse in het veld voor Shamir Omran en Kees Koopman. Direct na de aftrap kreeg Leo Mosselman een uitste kende kans, maar hij faalde in de afwer king. Even later soleerde Mosselman opnieuw door de defensie, waarna Marco Scherpenisse voor de afronding zorgde. Via Jan Willem Mosselman en Patrick Quist werd de score opgevoerd tot 0-4. Leo Mosselman nam na een combinatie met Jan Willem Mosselman de vijfde treffer voor zijn rekening, waarna Beve landers de eer redde door tegen te scoren. Door twee treffers van Marco Scherpe nisse liepen de St.Annalanders in de slot fase uit naar 1-7. Door deze ruime over winning nestelt WHS 3 zich in de sub top van de tweede klas reserve. a.u.b. tijdig een adreswijziging sturen aan: Eendrachtbode, Postbus 5, 4697 ZG St. Annaland of aan uw bezorger. "I De toeschouwers van de wedstrijd tussen WHS 4 en Smerdiek 2 zagen zaterdag weinig dat erop duidde dat deze twee ploegen in de bovenste helft van de rang lijst staan. Beide teams hebben nog maar één keer verloren en dat is - met name voor het ouderé elftal uit Sint-Annaland - een verrassing. Maar in de derby konden de ploegen hun hoge klassering niet waar maken. WHS had (door blessures en het leveren van spelers aan het derde elftal) te kampen met nogal wat omzettingen. Waar de Sint-Annalanders er in voor gaande wedstrijden nog in slaagden om het jeugdige overwicht, de extra conditie en kracht van tegenstanders te beteuge len met tactisch tegenspel, verliep de samenwerking deze keer ronduit slecht. De onnauwkeurige passes stapelden zich op en Smerdiek kwam hierdoor het meest in balbezit. Dat overwicht leidde echter niet tot doelpunten. Een gezapige pot voetbal, voor zover het doelkansen betrof. Ook grove overtredingen werden er niet begaan, maar WHS uitte wel menigmaal haar ontevredenheid richting scheidsrechter Bastiaansen die volgens de Sint-Annalanders naar beide ploegen toe de vreemdste beslissingen nam. Het tegensputteren kwam drie Fases op een waarschuwing te staan die verder echter geen consequenties had. De weinig boei ende partij eindigde in een fantasieloze 0-0. Het krachtsverschil tussen de tweede elf tallen van Noad en Unitas was zaterdag duidelijk veel te groot. De Sint-Philips- landers wonnen met maarliefst 12-1. Het duel begon drie kwartier te laat omdat de ploeg uit Etten-Leur zich in het tijdstip vergist had. Het duel kende een vroeg doelpunt; in de vierde minuut werd een voorzet van Marco van Herpen door Kees Ligtendag ingekopt. Daarna ging het er bij Noad maar slapjes aan toe, met veel onnodig balverlies. Unitas probeerde aan te val len, maar kreeg weinig kansen. Pas ruim halverwege de eerste helft kwam de thuisclub weer beter in de wedstrijd, wat resulteerde in een regen van doelpunten. Een solerende Ike Verwijs schoot vanaf de rand van het strafschopgebied raak via de handen van de keeper. Even later kopte Marco van Herpen een voorzet van Verwijs in. De 4-0 en 5-0 kwamen van Bram Filius, die sprintend twee passes van Joop Quist afrondde. Hierna schoot de Brabantse keeper uit, het leer beland de bij Sander Kot die uithaalde en 6-0 in het net knalde. In de laatste minuut kop te Reini Reijngoudt een voorzet van Van Herpen in. Hierna kreeg Unitas nog een strafschop nadat Mark van Dijke een aanvaller had aangetikt, maar doelman Wilco van Herk stopt de bal. Ruststand 7-0. In de tweede helft kwam Ronald den Braber in het veld voor Bram Filius. Noad zocht opnieuw de aanval en het regende kansen voor Reijngoudt, Den Braber, Quist, Kot en Van Herpen. Maar de keeper stond zijn mannetje, of de bal len gingen over en naast. Eric Breeman kwam in het veld voor Mark van Dijke. Na ruim een kwartier kwam de doelpun- tenmachine weer op gang. Een steek- passje van Kees Ligtendag bereikte Rei- nie Reijngoudt, die in de korte hoek scoorde. Hierna deed Unitas iets terug uit een vrije trap die hard in de bovenhoek werd geschoten (8-1). Ligtendag kreeg last van kramp en wisselde daarom van positie met doelman Van Herk. Reijn goudt zorgde voor 9-1; hij nam de bal ineens op de schoen uit een goede voor zet van Joop Quist. En op aangeven van Van Herpen scoorde Reijngoudt vervol gens 10-1. Quist voorkwam een tweede treffer van de Brabanders. Ook de laatste twee Sint-Philipslandse doelpunten kwa men op naam van Reijngoudt. Eerst pro fiteerde hij van fout uitverdedigen. En in de laatste minuut verzilverde hij een door Wilco van Herk - aangespeeld door Ike Verwijs - teruggelegde bal. De Brabantse doelman tikte Lemson buiten het strafschopgebied onderuit en kreeg daarvoor een gele kaart. De toegekende vrije trap leverde Stave nisse niets op en zo bleef het in dit duel 0-0. Een uitslag waarmee de thuisclub dik tevreden was. Na een kwartier in de tweede helft kwam Ronald Post in de ploeg voor Peter de Rijke en tien minuten voor het einde werd Sander Smits vervangen door Johan Elenbaas. Op de inhaaldag 21 december zal het onderlinge duel tussen Klundert en Brouwershaven de periodekam pioen moeten opleveren. Beide ploegen staan met 19 punten aan kop. Het team van oefenmeester Pim Potappel verzuimde zaterdag te profiteren van de misstap van Klun dert tegen Stavenisse; het speelde eveneens gelijk. Tegen het laaggeklasseerde Duive land heeft Smerdiek een prima resultaat geboekt: 5-2 winst. De Tholenaren speelden vooral de eer ste helft goed en namen toen ook een 4-0 voorsprong. De defensie van de bezoekers werd totaal aan flarden gespeeld. Met een goed schot open de Gert-Jan van Ham de score. Even later ging Remi Potappel er op rechts vandoor, speelde enkele tegenstanders uit en stifte de bal ver volgens over de uitgelopen doel man. Na een half uur profiteerde Elmar v.d. Griek van een misver stand tussen de verdediging en de keeper van Duiveland. Vijf minuten voor de rust zorgde Jacky o.d. Brouw voor de vierde Thoolse treffer. In de tweede helft kregen Corné Stoutjesdijk en Remi Potappel mogelijkheden om de score te ver groten, maar ze faalden in de afwer king. Smerdiek vond het wel goed zo en zakte verder terug. Pas twintig minuten voor het einde boekte men weer resultaat. Remi Potappel speel de enkele tegenstanders uit en trok voor op AB-junior Serdar Uygen die 5-0 liet aantekenen. De thuisclub ging steeds meer rommelen en dat resulteerde in een tegentreffer uit een vrije trap. En vijf minuten voor tijd werd het nog 5-2. Klundert 7 -19 Stavenisse 8 -10 Br'haven 7 -19 Alliance 8 - 9 Unitas '30 8 -18 ZSC '62 8 - 8 DSE 8 -16 Mevo 8 - 6 Chrislandia 8 -15 Duiveland 8 - 4 Smerdiek 8 -12 H'kerke 7 - 1 WHS blijft boven verwachting pres teren in de tweede klas. Zaterdag werd in Serooskerke door een 1-2 overwinning de derde plaats in de rangschikking verstevigd. Doordat Arnemuiden en Dauwendaele op een gelijkspel bleven steken, liepen de St.Annalanders twee punten in en bedraagt de achterstand op de kop loper nog maar drie punten. Voor aanvang van de competitie had niemand gedacht dat WHS in deze fase van de strijd nog zo goed zou meedraaien. Vorig seizoen waren de St.Annalanders voortdurend in gevecht met de degradatie. Nu heeft de hoogst spelende Thoolse voetbal vereniging al 16 punten vergaard; slechts vijf punten minder dan in heel de vorige competitie. Door de sterke start hebben de St.Annalan ders al een behoorlijke kloof gesla gen met de ondersten in de rang schikking. Serooskerke behoort tot de kwalitatief mindere tegenstan ders in deze klasse. Vaak verzuimt WHS juist tegen deze zwakkere ploegen om de punten binnen te halen. Zaterdag keerden de St.Anna landers echter met de volle buit terug. De start in Serooskerke was niet sterk. De thuisploeg kwam dan ook in de eerste helft verdiend op voor sprong. Doelman Marco de Jonge, die de geschorste Jaap Verhoef ver ving, ging in de fout toen hij bij een terugspeelbal finaal over de bal heen trapte, en een speler van Seroosker ke dankbaar profiteerde. WHS drong vervolgens wel aan op de gelijkmaker, maar kreeg in deze rommelige eerste helft nauwelijks kansen. Na rust ging het bij de St.Annalan ders beter. WHS, dat Richard de Jonge in het veld had gebracht voor spits Johan Sturris, voerde het tem po op en drong de thuisploeg terug in de verdediging. Het offensief leidde binnen een kwartier tot de gelijkmaker. Een voorzet van Alex van der Reest werd door een verde diger van Serooskerke in het eigen doel gewerkt. Enkele minuten later bracht Jan van Dijke WHS op een verdiende 1-2 voorsprong. De St.Annalanders lieten mogelijkhe den om de score verder op te voeren, liggen. Een doelpunt werd wegens buitenspel afgekeurd, terwijl nadien ook een treffer van Leon de Witte niet telde, omdat de arbiter meende dat hieraan een overtreding vooraf was gegaan. Ook werd WHS een strafschop onthouden, toen een spe ler van de thuisploeg de bal met zijn handen uit het doel sloeg. Het laatste kwartier moest Serooskerke met tien man verder spelen, doordat een spe ler wegens natrappen een rode kaart kreeg. Bij WHS kwam in de slotfase Arthur de Jonge nog in het veld voor Maurice de Goede. Arnemuiden 8 6 1 1 19 24- 10 Dauwendaele 8 5 8 5 8 4 8 4 8 4 8 3 8 3 8 1 8 1 WHS SSV '65 Middelburg 's H.A.'kerke WC '68 AZVV Rillandia Bruse Boys Kapelle Serooskerke 3 0 18 25- 10 1 2 16 16- 13 2 2 14 22- 12 2 2 14 8-7 0 4 12 17- 18 2 3 11 13-20 8 1 8 0 14- 16 13- 16 12- 21 13- 22 9- 21 De A-jeugd van Tholense Boys greep zaterdag in het thuisduel tegen AZVV wederom naast de punten. De geel-zwar- ten waren beter en kregen ook veel kan sen, maar die werden niet benut. Het jon ge elftal begon goed aan het duel tegen de Axelse ploeg. Maar na tien minuten pakten de Zeeuws-Vlamingen al een voorsprong. De uitkomende doelman van Tholense Boys miste de bal en daar door scoorde een AZVV-spits eenvoudig 0-1. De geel-zwarten domineerden het spel en gaven geen kansen meer weg. Een paar mogelijkheden om zelf te sco ren, werden echter ook niet benut. Onder aanvoering van de sterk spelende Wim Bal begon de thuisploeg goed aan de tweede helft. AZVV werd onder druk gezet en in de 54e minuut kreeg Tholen se Boys een penalty die door Stefan Por- rey werd benut: 1-1. Zes minuten later kwam het Axelse team weer op voor sprong uit één van de spaarzame aanval len. Vanaf de 16-meterlijn schoot een AZVV'er laag in het doel: 1-2. Ook hier na kregen de geel-zwarten diverse kan sen om te scoren, maar ze kwam niet tot afronden. In de 75e minuut kreeg een speler van Tholense Boys na een onnodi ge overtreding zijn tweede gele kaart in de wedstrijd en hij moest het veld rui men. Vijf minuten later volgde een colle ga uit de verdediging die in één keer rood kreeg voor een domme overtreding. Zo speelden de geel-zwarten de slotfase met negen man uit. Toch wist men AZVV nog onder druk te zetten, op jacht naar de gelijkmaker. Die kwam er echter niet. Ver in blessuretijd profiteerde AZVV toch nog van het overwicht en de grote ruimte in de Thoolse verdediging. De Axelaren brachten de eindstand op 1-3. Teleurgesteld verliet Tholense Boys het veld. De ploeg zakte door dit verlies naar de negende plaats op de ranglijst. Zater dag treft de A-jeugd koploper Terneu zense Boys dat tot nu toe alle wedstrijden mim heeft gewonnen. Voor Tholense Boys was het een teleurstellend resultaat. Nadat Kruiningen in de eerste helft de gevaarlijkste ploeg was, werden na rust de Bevelanders haast wegge speeld door de Tholenaren. Toen het eindsignaal klonk, stond er echter nog steeds een dubbele nul op het scorebord. "Frustrerend", aldus trai ner René v.d. Boom. "Alles liep per fect in de tweede helft. Op één onderdeel na: de afronding. Het is niet alleen onkunde, maar wij zijn weinig gelukkig in de afwerking." De altijd rust uitstralende hoofdtrai ner liet ook gedurende de wedstrijd zijn frustraties blijken. Woedend liep hij het veld in, toen de scheids rechter niet optrad, nadat een door gebroken Tholenaar was gevloerd, Een optreden dat de supporters niet zo gewend zijn van hun trainer. "De spelers bleven gelukkig gediscipli neerd, maar de arbiter was weer niet sterk. De laatste weken zijn wij toch al niet zo gelukkig met de beslissin gen van de scheidsrechters. Ver schillende keren werd een overtre ding in het strafschopgebied niet bestraft met een penalty", aldus René v.d. Boom. Tegen het sterke Kruiningen ging Tholense Boys opnieuw uit van eigen kracht. Met twee verdedigers en een laatste man was de thuisploeg weer aanvallend ingesteld. Voor rust werd Tholen echter in de verdedi ging gedrongen. Via de linkshalf van Kruiningen ontstonden er twee gevaarlijke situaties voor het Thool se doel. Eén inzet ging naast, terwijl bij de andere doelpoging keeper Erik van Heusen prima redde. In de slotfase van de eerste helft slaagde Tholense Boys erin om het initiatief meer naar zich toe te trekken. Bij een spelhervatting kreeg laatste man John Nieuwkoop nog de beste mogelijkheid, maar zijn kopstoot ging voorlangs. Na rust domineerde Tholense Boys het duel en kwam Kruiningen er nauwelijks meer aan te pas. Trainer Adriaan Nieuwenhuijzen kwam zoals verwacht zelf de gelederen bij Kruiningen versterken, maar hierop was de Thoolse ploeg ingesteld. Leendert de Graaff wist de sterke speler uitstekend aan banden te leg gen. Een sterk aandringend Tholen se Boys kreeg diverse mogelijkhe den om de score te openen. Een inzet van Wim Schot kon ternau wernood door de doelman van Kruiningen worden gekeerd, terwijl enkele minuten later een kopbal van John Nieuwkoop net naast ging. Routinier Johan Schot was met een schitterend genomen vrije trap even eens niet doeltreffend. Voor de laat ste tien minuten werd Christian van Haaften in het veld gebracht voor Wim Schot, maar Tholense Boys wist de winst niet te forceren. In de slotfase werd de thuisploeg nog bij na verrast door Kruiningen, toen een afgeslagen corner hard werd inge schoten. Met een uitstekende red ding voorkwam de sterk keepende Erik van Heusen dat Kruiningen met de volle buit naar huis zou gaan. Met een vierde plaats in de rang schikking presteert SPS goed in de derde klas. Tegen Capelle werd een 2-2 gelijkspel behaald. Een uitslag waarmee de voetbalcombinatie uit Poortvliet/Scherpenisse tevreden mocht zijn, want ze moest ruim een half uur met tien man spelen. Bij Danny Vroegop ging de schouder uit de kom, waardoor hij de strijd moest staken op een moment dat SPS niet meer over wisselspelers beschikte. Ook in de voorbereiding raakte Vroegop aan zijn schouder geblesseerd, terwijl hij er eerder aan geopereerd werd. Gevreesd wordt dan ook dat de middenvelder voor langere tijd uit de roulatie zal zijn. Een behoorlijke aderlating voor SPS, maar Frank Wiens kan het ver lies enigszins compenseren. De ex- voetballer van hoofdklasser Halste ren, die in Poortvliet woont, maakt zaterdag voor het competitieduel tegen Neo deel uit van de selectie bij SPS. "Sinds september traint hij al bij SPS", vertelt trainer Meino Dam. "Na een blessure heeft hij ruim een jaar niet gespeeld. Nu wil hij bij SPS de draad weer oppakken. Gezien zijn ervaring bij Halsteren kan het voor ons een vaste waarde worden", meent de trainer, die na een lange blessure ook Arjan Voshol weer tot zijn beschikking heeft. Terugkijkend op de eerste periode van de competitie vindt Dam dat SPS naar behoren heeft gepresteerd. "Met de huidige vierde plaats ben ik uitermate tevreden. Onder aanvoe ring van Dick Uijl blijkt de defensie van SPS zeer sterk. Wel is het zo dat SPS vorig seizoen dominanter speelde en het de tegenstander meer zijn wil kon opleggen. Ik geloof dan ook dat SPS nog beter kan presteren. Gezien het spelersmateriaal mag er ook wel iets verwacht worden van dit team. Zeker wanneer de spelers weer de vorm krijgen van het vorige seizoen", aldus Dam. Ook tegen Capelle bewees SPS met de top van deze klasse mee te kun nen. Ondanks een 1-0 achterstand bleef de Thoolse ploeg geconcen treerd spelen. Uit een vrije trap van Danny Vroegop bracht Sjaak Quist SPS weer op gelijke hoogte. Een tegenvaller voor SPS was het geblesseerd uitvallen van midden velder Maarten Hage, die door Michel Lisseveld werd vervangen. In de tweede helft maakte na een lange blessure Arjan Voshol zijn rentree. Wim de Groen moest plaats voor hem maken. De wissel had nog maar net plaatsgevonden, toen na een onschuldig duel de schouder uit de kom ging bij Danny Vroegop. Ondanks dat SPS met tien man ver der moest spelen, kwam het op een 1-2 voorsprong door een doelpunt van Johan Scheermeijer. De vreugde was echter van korte duur, want bin nen twee minuten moest ook René Uijl de bal uit het net vissen. In de slotfase wist SPS de 2-2 stand zon der grote problemen vast te houden. Olympia '60 uit Dongen veroverde de eerste periodetitel in de derde klas. Maar vóór het de prijs in de wacht kon slepen, maakte Noad '67 het de Brabanders zeer lastig. "Wij speelden voortreffelijk", compli menteert trainer Chris van 't Hof zijn team. "Het was de beste wedstrijd van dit seizoen. Maar doordat je ver zuimt te scoren, sta je na afloop ondanks een goede wedstrijd met lege handen." Door vroeg storen van de voorhoe despelers Kees van Tiggele en Leo Zuidweg werd de verdediging van Olympia onder druk gezet. De spit sen van Noad kregen goede moge lijkheden om de score te openen. Zuidweg trof de lat, terwijl een inzet van Arjan Moerland door de doel man werd gekeerd. "Het scoren gaat ons moeilijk af", concludeert de trai ner. Het geblesseerd uitvallen van spits Leo Zuidweg kwam de ploeg dan ook slecht uit. Tien minuten voor rust moest Zuidweg opnieuw naar de kant en werd hij vervangen door Erik Fonteijne. De goaltjesdief van Noad sukkelt al het gehele sei zoen en heeft nog nauwelijks kun nen spelen. Ondanks het uitvallen van Zuidweg bleef Noad aanvallend spelen. Vlak voor het rustsignaal ontstond er nog een hachelijke situ atie, toen een verdediger van Olym pia met een kopbal bijna zijn eigen doelman passeerde. Met uitvallen zorgde Olympia ook enkele keren voor gevaar, maar een uitblinkende Huib van Westen hield zijn doel schoon. In de rust bleef bij Noad Ronnie v.d. Ree geblesseerd in de kleedkamer achter en werd Winfred Kaashoek in het veld gebracht. Arjan Moerland kreeg een goede kans, maar zag zijn omhaal net over de lat gaan. Met nog een kwartier te spelen trof Olympia wel doel. Een vrije trap aan de rand van het strafschopgebied verdween rechtstreeks in de krui sing. Noad raakte geïrriteerd door de scheidsrechter, want de reden van de toegekende vrije trap was de spelers volledig onduidelijk. Noad kreeg weer hoop toen een doorgebroken Menno Fonteijne werd gevloerd en de overtreder met een rode kaart het veld moest verlaten. Trainer Van 't Hof schoof Jaap van Oudenaarde door naar de spits en probeerde de gelijkmaker te forceren. De routinier van Noad gaf echter bij een duel zijn tegenstander een elleboogstoot, waardoor ook hij rood te zien kreeg. De gemoederen liepen in de slotfase hoog op, waarbij de scheidsrechter totaal van slag raakte. Een comer van Noad verdween via een speler van Olympia in het doel, maar tot verbazing van zowel Noad als Olympia had de scheidsrechter een overtreding geconstateerd. Hij keur de de treffer af, waardoor de thuis ploeg ternauwernood de winst behaalde en de eerste periodetitel veroverde. Olympia '60 Kruiningen Capelle SPS Thol. Boys Baronie ONI BVC '54 FSV NOAD '67 NEO '25 The Gunners 1 19 22- 7 1 17 18- 6 2 14 13- 10 1 13 12- 7 2 12 12- 6 2 12 20- 19 3 11 12- 15 1 4 10 10- 16 1 5 7 12- 15 4 3 7 7 15 7 5 10 7 3 Leden van de Eerste Judoclub Tholen deden zondag in Oosterhout mee aan een toernooi voor jeugd en senioren. Drie van hen sleepten een derde prijs in de wacht. Het waren Patrick Nijstad uit Sint-Maartensdijk, alsmede Maurits Overdulve en Sander de Leeuw uit Tho len. Tegen Capelle 3 behaalde de derde keus van Smerdiek de tweede zege van het seizoen: 2-1Bij de aftrap zat dat positie ve resultaat er nog niet in, want de blauw-zwarten moesten met tien man beginnen. Enkele spelers waren met het tweede elftal mee en arriveerden pas twintig minuten na het beginsignaal. Tot die tijd wist Smerdiek de stand op 0-0 te houden, met name door goed keepers werk van Rien Moerland. Eenmaal com pleet kon men Capelle beter tegenstand bieden. Geleidelijk aan werd de thuis club sterker en dat leidde tot de eerste treffer. Uit een dieptepass van Flip Har- tog kwam Huib Uijl alleen voor de doel man en passeerde deze met een lob. Een fel Smerdiek hield de bezoekers onder druk en werd daarvoor beloond. Op de zestien-meterlijn verspeelde een Bra bantse verdediger de bal aan uitblinker Jan van Haaften. Deze schoot de bal in het dak van het doel. Na de rust zette Capelle de thuisclub onder druk, maar dat kon niet verhinde ren dat Smerdiek met uitvallen het gevaarlijkst was. De Tholenaren ver zuimden echter om de kansen te verzil veren. Vlak voor tijd scoorde Capelle uit een vrije trap de aansluitingstreffer. Smerdiek vreesde nog enkele moeilijke minuten tegemoet te gaan, maar al snel na de tegentreffer floot de scheidsrechter voor het einde. Het vorige week zo succesvolle spitsen- duo Rien Broeren en Marco van der Wie len van Tholense Boys 4 ontbrak in het duel tegen middenmoter Chrislandia 3. Aan het aantal scoringskansen in de beginfase lag de nederlaag van de geel zwarten echter niet. Tholense Boys kwam gewoon niet tot afronden. In het eerste half uur raakten de schoten van de geel-zwarten vier keer het houtwerk en andere werden door verdedigers en de keeper om zeep geholpen. Eén keer pas seerden de Thoolse aanvallers de keeper van Chrislandia, maar het doelpunt werd afgekeurd wegens hands. De openings treffer viel aan de andere kant. Na 35 minuten verschalkte een handige Bra bantse spits de uitlopende doelman Jan van der Vlies met een lobje: 1 -0. Tholen se Boys bleef het spel dicteren, maar kwamen nog steeds niet tot scoren. Een fraai afstandsschot van Johan van Stee in de bovenhoek werd door de Chrislandia- doelman tot hoekschop verwerkt. In de tweede helft was het spelbeeld al even eentonig, behalve dan dat Chrislan dia beter ging counteren. Elftalleider Frans de Kok van Tholense Boys had met het inzetten van Toon Baaij en Ad de Kok meer stootkracht verwacht, maar die bleef uit. Henk Boxhooms vrije trap werd gestopt en Sjaak Suijkerbuijk kopte rakelings over. Ook nu weer trof een Brabantse spits uit een counter het doel en bracht de stand op 2-0. De race was gelopen. Er kwamen nog wel een paar kleine kansjes voor de geel-zwarten, maar de overtuiging was verdwenen. De Thoolse veteranen leden een gevoelige nederlaag. Het jeugdige Noordhoek 2 zette de Vosmeer veteranen in het begin van de wedstrijd goed onder druk. Maar na tien minuten kreeg Vosmeer 4 een prima sco ringskans: uit een pass van Leo Haver- mans schoot Dré Hommel op de paal. Halverwege de eerste helft kwam uit een pass van Leo Havermans de bal via de voet van een tegenstander over de doel lijn, maar de scheidsrechter keurde de treffer af. Even later kreeg Noordhoek - tot zijn eigen verbazing en die van de tegenstander - een strafschop: 1-0. Vosmeer creërde nog enkele kansen, maar had geen geluk in de afwerking. Na de rust joegen de bezoekers op de gelijk maker, maar men had weinig geluk. Pas vijf minuten voor tijd kwam de 1-1 er uit een strafschop, nadat Leo Havermans was gevloerd. Jack Mosch verzilverde dit buitenkansje. Door de 3-1 overwinning tegen Apollo blijft het eerste herenteam van Intraco/AVC in het spoor van de koplo per. Het team speelde dit seizoen nog geen twee wedstrijden in dezelfde samenstelling. Blessures, werk en vakan tie zijn de oorzaak van de vele wisselin gen in de opstelling; een probleem waar mee ook de beide andere herenteams te kampen hebben. Zaterdag deed AVC een beroep op 'good old' Ron Steketee. En niet tevergeefs: slim aanvallend en goed serverend, zelfs enkele aces producerend, bleek hij nog zeer nuttig voor het team. De andere debutant Jan Boer - meer dan de helft jonger dan Steketee - kan terugzien op een bevredigende wedstrijd. Na een wat aarzelend begin speelde hij vrijwel fout loos, vooral goed blokkerend. Apollo was duidelijk de mindere ploeg. Technisch niet zo best en aanvallend zwak. Desondanks wisten de Brabanders na twee verloren sets iets terug te doen. Ze profiteerden van gerommel bij de Tholenaren, waardoor een vierde set noodzakelijk werd. De Tholenaren ble ven nu bij de les en namen snel een voor sprong. Hoewel Henk Noteboom gebles seerd gedwongen werd gewisseld, kwam de winst niet in gevaar. Met een prachti ge combinatie tussen Ludwin Schouten en Toine Buur (die wegens het leiden van een jeugdwedstrijd niet had kunnen inspelen) werd de set, en dus de wed strijd, binnen gehaald. Spelverdeler Wesley v.d. Meer speelde noodgedwon gen als aanvaller en deed dit met verve. Ook Mark Segers ondervond weinig hin der van het blok van de tegenstander. Setstanden: 15-7, 15-6,6-15, 15-4. Programma 9 nov.: SDC 2- Intraco/AVC 2 heren, Mikro Electro 11- AVC heren 3, Mikro Electro 13-AVC 4 jongens, AVC 3 meisjes-De Burgst 5 (Haestinge), Set Up 4-AVC 5 gemengd.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15