PvdA en Walpot tegen omschakeling agrarische bedrijven Elke etalagepop bij Eliza Mode heeft eigen 'identiteit' Mogelijkheden om intensieve veehouderij te weren, beperkt Eerste paal grond in bij Molenhoek Onze Top 10 van deze week, 99 4.98 6.75 Albert Heijn Tholen en St. Philipsland C1000 in Tholen heeft nieuw jasje Overleg over verkoop van gemeentelijke gebouwen is begonnen L. Sauter:'Tholen vogelvrij voor varkensmesterijen' Philipslandse wint droger Delta Nuts Nog te vroeg voor evaluatie premieregeling voor bedrijven Toppers van de week: Donderdag 31 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Meerderheid staat uitbreiding 5000 m2 toe Tweespalt Persoonsgebonden budget WVG onrechtvaardig Risico's Merkwaardig Agrarische lobby Zeventien huizen worden in mei opgeleverd Niet meer terug Dertien verkocht Ch Chips 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Wethouder Moerland, die eerst voorstander was van de toelating van extra intensieve veehouderijen in de Weihoek, is als een blad aan een boom omgedraaid en wil nu ook bestaande agrarische bedrijven niet meer toestaan om om te schakelen. Het CDA reageerde in de Thoolse gemeenteraad verbaasd, de VVD zei 'ten zeerste bevreemd' te zijn over het optreden van de PvdA-wethouder. Moerland stond echter niet alleen in zijn afwijzing om bestaande agrari sche bedrijven tot 5000 m2 om te laten schakelen naar intensieve vee houderij. De complete PvdA-fractie was ertegen en SGP-raadslid L. Walpot. PvdA-fractievoorzitter M.A.J. van der Linde zei te willen voorkomen, dat elke Thoolse of St. Philipslandse boer kan omschakelen ter grootte van een voetbalveld. "Dat willen wij niet toestaan. Daarmee komen we ten dele tegemoet aan de bezwaren van de inspecteur ruimte lijke ordening, de provinciale plano logische commissie en de natuurver- eniging Tholen. Wij zijn tegen de verdere aantasting van natuur en landschap", aldus Van der Linde. CDA-raadslid J. de Jager wierp de vraag op, hoe de tegenstanders zou den handelen wanneer het om ande re uitbreidingen dan intensieve vee houderij zou gaan. "Het hangt ervan af welke invulling er aan gegeven wordt", merkte Walpot op. "Nu moeten we in elk geval geen omschakeling toestaan", vulde Van der Linde aan. "Bij de integrale her ziening van bestemmingsplan bui tengebied zullen we bekijken waar het kan en of het kan." De raadsmeerderheid ging echter akkoord met de 5000 m2. "Voor alle Thoolse bedrijven geldt in principe 5000 m2, maar er moet dan aan de milieuvoorwaarden voldaan wor den", zo benadrukte de burgemees ter nog de beperkingen. Met de 9de herziening van plan bui tengebied Tholen en de 4de herzie ning van plan buitengebied St. Phi- lipsland zijn alle gaten nog niet gedicht. "Een plan zonder risico's bestaat niet", concludeerde RPF/ GPV-raadslid P. van Belzen. "Zie maar de tweespalt tussen rijk en pro vincie hierover. Er is een twist aan de gang, maar ik ben blij, dat voor 95% de zaak is afgegrendeld." "Kritisch kijken naar de premierege ling voor bedrijven mag", vond wet houder Versluys, maar de door de PvdA-fractie gewenste actualisering van de evaluatie 1994 ging hem te ver. "Dat is een beetje vlug en bovendien vergt het enorm veel tijd." De PvdA was bang, dat zonder aan vullend krediet de subsidiepot eind 1997 op zal zijn. Voor er een vol gende stap gezet zou worden, wil den de socialisten cijfers over de effecten van de werkgelegenheids subsidie, met name ook in het licht van de Thoolse positie in de regio. "Gezien de bedragen die ermee gemoeid zijn, is dit acquisitiemiddel wel wat meer dan een relatiege schenk", zei PvdA-fractievoorzitter M.A.J. van der Linde. Wethouder Versluys was niet direct bang voor een lege pot. Er zit nog twee ton in en de reserve werkgelegenheid bedraagt nog negen ton. De PvdA had ook gevraagd om banen en opleidingsmogelijkheden voor vrouwen. "We hebben ver schillende activiteiten ontplooid, maar het is moeilijk", antwoordde de wethouder. "In de Thoolse ver pakkingsindustrie is er wel veel werk voor vrouwen. Verder hebben we van het arbeidsbureau wel eens 75.000 gulden subsidie voor de opleiding van vrouwen bij bedrijven gehad", aldus de wethouder. Het huidige collectieve vervoerssys teem voor uitvoering van de Wet voorzieningen gehandicapten (WVG) is volgens wethouder Ver sluys op Tholen veel beter dan een persoonsgebonden budget. "In de grote steden werkt dat, maar voor onze gemeente zit er een grote onrechtvaardigheid in. Iemand uit Stavenisse zou namelijk veel sneller door zijn budget zijn dan iemand uit Goes. Daarom moeten we in het Oosterscheldegebied de huidige, gelijke vervoersregeling voor de WVG handhaven", zei de wethou der. AOV-raadslid mevr. M.H. Schot-de Hoog had het persoonsge bonden budget aangeprezen omdat het in bijvoorbeeld in de Randstad al jarenlang op een positieve, construc tieve wijze werkt. Zij vond dat doel treffender dan de huidige collectieve vervoersregeling op Tholen. Ten aanzien van het ouderenbeleid zei Versluys, dat hoofdzakelijk door het rijksbeleid een aantal voorzie ningen worden teruggeschroefd. "We inventariseren waar de pijn ligt", aldus de wethouder maandag bij de begrotingsbehandeling in de Thoolse gemeenteraad. D66-raadslid J. van den Donker pleitte ervoor om alles uit de kast te halen met bloemdijken, aantasting van polderwegen, bedreiging van de hygiëne bij Budelpack e.d. om grootschalige industriële onderne mingen in het buitengebied te voor komen. Hij maakte het college ook attent op de uitvoeringsregeling ammoniak voor gebieden beneden de 5 ha per 1 juni 1997. SGP en CDA gaven b. en w. en de ambtenaren pluimpjes voor de zeer goed verzorgde stukken, inclusief de juridisch beoordeling van de bezwaren. "Voortreffelijk gedaan", zei CDA-raadslid W.C. van Kem pen. De twaalf bezwaarschriften werden allemaal ongegrond verklaard, hoe wel de PvdA de bezwaren van A. Sauter uit Tholen en het duo C.P. de Rijke/D.C.'Bevelander uit Poortvliet wel wilde honoreren. De overige bezwaren waren van de inspecteur van de ruimtelijke ordening, de drie Zeeuwse landbouworganisaties, veehouder J. van Liere, alsmede de varkenshouders J. Nell, H.B.G. van Genugten, J. Jonkers, A.v.d. Oord, M.A.J.M. Welvaarts, J.H.H. Wou ters en A. v.d. Wouw, Burgemeester Van der Munnik liet weten, dat de eerste gesprekken met de stedebouwkundige adviseurs zijn gevoerd voor de uitwerking van het stappenplan, dat ook in de raads commissie ruimtelijke ordening behandeld zal worden. Supermarkt Cl000 in Tholen is aan zienlijk vernieuwd. Vandaag, don derdag, kan het publiek voor het eerst van dit nieuwe jasje kennis nemen. Sinds zaterdagmiddag was de winkel gesloten. De voornaamste veranderingen zitten in de koeling. Zowel bij de verpakte, gesneden groenten als bij de vleeswaren, kaas en zuivelprodukten is de koeling aanzienlijk uitgebreid. Bij de groen te afdeling is tevens de stelling van het 'eiland' afgehaald. Zo wordt een ruimtelijker effect verkregen. Ver der is de keten C1000 ertoe overge gaan om de huiskleur rood te ver vangen door lichtgroen. Het logo en de kassa's blijven nog in de oude kleur. De zuivelkoeling wordt hoger en dieper, terwijl andere koelingen ook meer inhoud krijgen. De klanten zullen wel even moeten wennen, want ook de plaats van de diverse produkten is geheel anders. Boven dien komt er aan het begin van de route een draaihekje waardoor het onmogelijk wordt om via een andere weg dan de kassa de winkel uit te lopen. "We wilden eigenlijk een stuk verbouwen, de hoogte in", zegt L. Moerland jr. "Maar daarvoor heb ben we geen toestemming gekregen. Jammer, maar ergens ook wel begrijpelijk omdat bepaalde omwo nenden dan minder zonlicht in hun huis zouden krijgen. Dus hebben we op andere manieren geprobeerd om meer ruimte te maken. Dat is gelukt en wat betreft gesneden groenten, vleeswaren, zuivel en kaas zal het assortiment dan ook uitgebreid wor den." Er is een begin gemaakt met het afstoten van gemeentelijke gebou wen. Wethouder J. Versluys zei maandagmiddag tijdens de begro tingsbehandeling dat het eerste overleg met de hoofdgebruikers van de voormalige kleuterscholen in St. Maartensdijk (Radda Barnenstraat) en Tholen (Oudelandsepoort) is begonnen. De peuterspeelzalen maken gebruik van die gebouwen en de muziekverenigingen Euterpe en Concordia. Wat de aula's betreft, daarover moet het overleg met de beheerders nog beginnen, zei wethouder J. van der Jagt. De SGP-fractie waarschuwde ervoor om erg voorzichtig te zijn met het afstoten van de aula's per 1 januari 1998 'gezien de huidige praktijk.' Desgevraagd zei raadslid M. Dijke dat het nu voorkomt, dat de verwarming in een aula lager wordt gezet als er een andere beheerder gebruik maakt van deze gemeentelijke accommodatie. Wan neer de invloed van de gemeente volledig verdwenen zou zijn, ver wachtte hij zeker problemen en hogere tarieven voor de gebruikers. Willie Hage en André van Pelt hebben zojuist het naambord van hun zaak in de Kaaistraat onthuld. Met het onthullen van het naambord hebben zaterdagmiddag Willie Hage en André van Pelt in Sint-Maartensdijk Eliza Mode heropend. Voor de 26-jarige Willie Hage uit Stavenisse is daarmee een lang gekoesterde wens om een eigen zaak te beginnen, in vervulling gegaan. Het assortiment van Eliza Mode in de Kaaistraat is uitgebreid. Behalve de merken Tripper, Levi's, Gorilla wear, Psychotic en Apexx is er ook kleding van het merk Californian te koop. "Het is vergelijkbaar met Tripper maar is wat lager in prijs. Daar is veel vraag naar, zegt de verkoopster die nu ruim drie weken in de winkel staat en de zaak heeft overgenomen van Betsy Pipping- Vermaas. Eliza Mode heeft nu ook broeken voor kinderen vanaf zes jaar. In het voorjaar komt daar bovenkleding bij. "We gaan ook wat meer aan dacht besteden aan kinderen tussen de 12 en de 16 jaar, die net tussen de kleine en grote maten vallen. We richten ons op een publiek tussen de zes jaar en de vijftig jaar." Ook men sen met een wat moeilijke maat wil Willie tegemoet komen. "Een broek met een lengtemaat van 39 kan ik bestellen." Naast de sportieve en moderne kleding is er bij Eliza Mode ook plaats voor het degelijke, legt ze uit: "We hebben ook Tour Mystique en Falino in huis. Dat was er voorheen niet. Het wordt veel gevraagd door klanten uit het dorp. Nu moeten de mensen er voor naar Middelharnis." Willie volgde de mdgo-school afdeling mode en kle ding in Bergen op Zoom. "Ik ben altijd al in kleren geïnteresseerd geweest. Als kind al werd ik door mijn moeder achter de naaimachine gezet. Mijn moeder kan goed kleren naaien. Ik vond het ook altijd leuk om te doen. Maar de wereld van de gemaakte mode spreekt me ook aan." Het innemen van broekspij pen, hoort dan ook bij de service van de zaak. Hage kwam regelmatig in de winkel. "Tijdens de braderie begin augustus hoorde ik dat de zaak te koop was. Ik kocht die dag een jurkje maar kwam met een winkel thuis. Zo is het ongeveer gegaan. Als klant was ik al erg enthousiast over de winkel. Ik kwam hier graag. Dit is wel wat voor mij." Haar eerste ervaring na het openen van de deur, is dat mensen moeite hebben om zo maar binnen te stappen. "Velen zijn bang dat ze iets moeten kopen. Het gaat er om dat ze zich op hun gemak voelen en dat men met plezier terug komt." Van Pelt is vertegenwoordi ger in bedrijfswagens en blijft dat werk gewoon doen. De etalage van Eliza Mode toont uiteenlopende kle ding. "Elke etalagepop heeft, hoe noem je dat?...een eigen identiteit." Het naambord is even breed als de gevel. Het is blauw met gouden metallic letters. Het beeldmerk komt in dezelfde kleuren ook op de tassen van Eliza Mode. De kansen om intensieve veehouderijen buiten de Thoolse gemeente grenzen te houden zijn klein. Terwijl de provincie Zeeland nog het nodige onderzoek moet verrichten om uit te maken hoe groot de ruim te is die 'het milieu' biedt om intensieve veehouderijen toe te laten, ver schillen de provincie en het rijk daar nu al van mening over. En de facet-herziening van het bestemmingsplan buitengebied Tholen waarin nieuwvestiging van varkensmesterijen wordt uitgesloten, zal waar schijnlijk niet door de provincie worden aangenomen. Dat viel dinsdagavond op te maken op de najaarsvergadering van de Zeeuwse Milieufederatie (ZMF) in Hof van Holland in Tholen. Hoe intensieve veehouderijbedrijven al dan niet ingepast kunnen worden in een bestemmingsplan en het streek plan, bleek een taaie materie waarop eigenlijk niemand een sluitend ant woord heeft. De pogingen om een dam op te wer pen tegen de invasie in Zeeland van varkensmesterijen uit Noord-Bra bant, lijkt bijna nergens te lukken. De milieufederatie, de gemeenten en de provincie proberen er wel wat aan te doen, maar de weerbarstige planologische procedures vereisen veel studie. De lachende derde in het geheel zijn de projectontwikkelaars die tussen de mazen van het net glip pen, zo concludeerde Thijs Kramer van de ZMF. Toch gaf hij enige handvatten om het bestemmingsplan zo aan te pas sen dat de mogelijkheden voor de vestiging van intensieve veehoude rijen worden beperkt. Volgens Kra mer moeten gemeenten 'verzurings- gevoelige' gebieden aanwijzen om de komst van varkensmesterijen in banen te leiden. (de ZMF is niet op voorhand tegen de komst van intensieve veehoude rijen, ze zorgen voor dierlijke mest en dat is volgens de federatie beter voor het milieu dan kunstmest). Ook zal er gekeken moeten worden naar de stanknormen die recentelijk ver soepeld zijn en moeten gemeenten zo snel mogelijk hun bestemmings plannen aanpassen. De aanwezigheid van bloemdijken (die gevoelig zijn voor ammoniak) om varkensbedrijven uit de buurt te houden, is niet meer van belang omdat niet duidelijk is aan hoeveel ammoniak de dijken bloot mogen staan. Volgens Kramer worden momenteel veel landbouwers gevraagd om de nieuwe neventak van hun bedrijf op te gaan vullen met varkensmesterij en. De veevoederindustrie zou hier in ook een rol spelen. Uit de toelichting van provinciaal medewerkster Lies Dekker van ruimtelijke ontwikkeling zal elk bestemmingsplan getoetst worden aan het provinciale ruimtelijk beleid landelijke gebieden. In dat beleid is plaats voor nieuwvestiging, maar niet overal. G.s. hebben gebie den aangewezen voor bijvoorbeeld landbouw en recreatie. Daar mag een bedrijf een neventak beginnen tot 1000 vierkante meter. Er zijn ook gebieden waar boeren tot 5000 vierkante meter mogen omschakelen. Alleen in bepaalde gebieden is nieuwvestiging moge lijk. Volgens Dekker is dit de enige mogelijkheid om de komst van der gelijke bedrijven te regelen. "We hebben onderzocht of we nieuwe veehouderijen konden uitsluiten maar dat zou problemen opleveren omdat het rijk die bedrijven uit over- schotgebieden (teveel mest red.) wil verplaatsen naar gebieden waar een mesttekort is." Over hoeveel ruimte er in de provincie is (voor de uit spoeling van met name stikstof) is nog onderzoek gaande. Pas als dat klaar is komt er een 'aanvullend beleid'. En dat is pas eind 1997. Dekker ver wacht dat de plaatsen waar nieuw vestiging volgens het huidige streekplan mogelijk is, bezet zullen gaan worden. "Daar zijn de risico's het grootst. De risico's zijn aan vaardbaar in gebieden met een bestemmingsplan dat beperkte ruim te geeft aan de nieuwe bedrijven." Tholen heeft de deur op slot gezet. De verwachting is dat er in het plan (gezien de richtlijnen uit het streek plan) onvoldoende argumenten zijn om nieuwe intensieve veehouderijen te weigeren. L. Sauter van de natuurvereniging Tholen noemde de beslissing van de raad om geen nieuwe bedrijven meer toe te laten merkwaardig. "De provincie zal dat nooit tolereren." Volgens Sauter geeft het provinciaal beleid soelaas door gebruik te maken van 'emissiecirkels' (ammo niak e.d.) "Als we niet uitkijken is Tholen door de weigering van de raad om nieuwe aanvragen te tolere ren, vogelvrij." De natuurvereniging zou, (evenals PvdA'er M.A.J. van der Linde die ook aanwezig was) Tholen in zones in willen delen zodat grote delen van het eiland uitgezonderd worden van nieuwvestiging. Hij betreurt het dat De ZMF besprak dinsdagavond in Tholen de grote problemen bij het weren van varkenshouderijen, zoals hier aan de Noormansweg van dhr. Van Genugten, die onlangs belangstellenden uit China op bezoek kreeg. in het nieuwe plan bestaande agrari sche bedrijven wel in staat worden gesteld om een intensieve veehou derij als neventak te ontplooien tot 5000 vierkante meter. "Op deze manier treedt er protectionisme op van de eigen boerenbevolking. Dat kan met de huidige wetgeving niet gestand gedaan worden." Volgens Sauter biedt Tholen meer dan een agrarische structuur. Naast de landschappelijke waarden en de natuur, biedt het eiland volgens hem ook kansen voor recreatie en toeris me. "Het zou jammer zijn deze belangen onder te schuiven aan de te ontwikkelen agrarische belangen." Sauter plaatste ook kanttekeningen bij de gang van zaken rond de besluitvorming. Het huidige plan van de gemeente is volgens hem 'mede debet aan de sterke agrarische lobby op het eiland.' Hij vraagt zich af of het eiland alleen van de boeren is en niet van de gewone burger. "De doorsnee burger heeft recht op een evenwichtig landschap, waar alle functies (bewoning, recreatie, na tuur en milieu én de landbouw) evenredig van belang zijn." De avond werd door zo'n 35 perso nen uit heel Zeeland bezocht. De problematiek van de intensieve vee houderij bleek veel mensen aan te trekken. Na de pauze toen het onder werp werd behandeld, moesten er stoelen en tafels bij om iedereen een plaatsje te geven. Oud gemeente opzichter A.J. Boot volgde de dis cussie, maar ook voorzitter K. Steij- aert van de regionale bestrijding varkensinvasie uit oost Zeeuws- Vlaanderen en een vertegenwoordi ger van het ministerie van landbouw uit Goes. De bouw in plan Molenhoek in Tholen is begonnen. Dinsdagmiddag ging de eerste paal de grond in onder het toeziend oog van de kopers van dertien van de zeventien geplande woningen. Ook de projectont wikkelaar, aannemers en architect waren aanwezig. Met een toost op de spoedige voortgang, sprak aannemer W. Schipper de hoop uit in mei de huizen op te kunnen leveren. Met een hydraulische heimachine werd de eerste paal van huis num mer zes op de plankaart de grond in geslagen. Wie mocht menen dat hei en niet nodig is in de zware, Zeeuw se klei, komt bedrogen uit. Volgens de aannemer heeft sondering uitge wezen dat alleen een toplaagje vast is, daaronder zit slap spul en pas op zo'n veertien meter komt er vaste grond. Dus worden er in totaal ruim 300 heipalen de grond ingeslagen. De lengte ervan varieert van vijftien tot 17,5 meter. De eerste ging er in ieder geval zonder problemen in. Nadat aannemer Van Delft uit Capelle aan den IJssel de grond bouwrijp had gemaakt en de nood- bestrating had aangelegd, kon dins dag het echte werk beginnen. Velen van de kopers hadden fototoestel of videocamera meegenomen om het slaan van de eerste paal vast te leg gen. Toen het laatste stukje beton in de bodem was geslagen, werd er knalvuurwerk afgestoken. Vervol gens trok het gezelschap naar de bouwkeet om daar een toost uit te brengen. De toespraken waren kort. Alge meen directeur W. Schipper van het gelijknamige aannemingsbedrijf uit Nieuwerkerk aan den IJssel over handigde een bos bloemen aan mevr. M. Joppe uit Tholen. Zij was de eerste die intekende op het nieu we plan. Ook projectontwikkelaar M.C. Flipse uit 's-Gravenpolder was aanwezig. "Het ontwikkelen en bouwrijp maken is gebeurd. Nu draag ik alles over aan de bouwer, de heer Schipper. Als het aan mij ligt, kom ik hier niet meer terug", zei Flipse. Daar werd wat om gelachen en hij haastte zich eraan toe te voe gen: "Voorlopig en als projectont wikkelaar bedoel ik." Eén van de kopers merkte nog op: "Ik hoop wel dat u nog even terug komt om het riool erin te leggen." Met de cham pagne in de hand zegde Flipse dat lachend toe, waarna de hapjes de ronde deden. Van de zeventien geplande huizen in de eerste fase van Molenhoek zijn er momenteel dertien verkocht. Voor vier zijn er wel opties, maar volgens aannemer Schipper staat er nog niets vast. Er worden zeven vrij staande huizen (allemaal verkocht) en tien twee-onder-één-kapwonin- gen gebouwd. De huizen worden uitgevoerd in een lichtgele steen met op de verdiepingen grijze of rode banden. De daken zijn van grijze of rode dakpannen voorzien. Als alles volgens wens verloopt, zullen de woningen in mei worden opgeleverd. Ongeveer in maart wor den de rioleringen aangelegd. Dat gebeurt dan pas om te voorkomen dat door de werkzaamheden het riool zou verzakken. Vervolgens legt aannemer Van Delft het defini tieve straatwerk aan. Overigens heb ben de kopers ook nog een bouw- overeenkomst gesloten met aanne mer Schipper om zeker te zijn van oplevering. Er komen drie straten in het nieuw- bouwplan: Windmolen, Watermo len en Rosmolen. Vanaf Molenhoek komt er een voetgangersbruggetje over de watergang naar de Jonkheer Van Vredenburchlaan. Projectont wikkelaar Flipse liet weten best interesse te hebben in de tweede fase van Molenhoek die pas na december volgend jaar ontwikkeld kan wor den. De boottocht ter gelegenheid van het eerste lustrum van Delta Nutsbe drijven is mevr. W.M. Verwijs- Meijer uit St. Philipsland uitstekend bevallen. Zij won één van de vijf hoofdprijzen tijdens het bingospel aan boord van de Merijntje Gijzen: een wasdroogtrommel ter waarde van 1500 gulden. Haar eigen droger was bijna negentien jaar oud, zodat de prijs zeer welkom was. Mevr. Verwijs wilde eerst niet op de uitno diging van Delta Nuts ingaan om de boottocht mee te maken, nadat ze de prijsvraag in de speciale lustrum krant van het nutsbedrijf goed had opgelost. Haar man overtuigde haar en hij ging zelf ook mee. "Ook al hadden we niets gewonnen, dan was het nog een geslaagde dag geweest", zegt dhr. Verwijs. "Heel leuk alle maal: goed georganiseerd en lekker eten." Naast de boottocht vanuit Colijnsplaat werd nog een bezoek gebracht aan het Topshuis op de Neeltje Jans bij de stormvloedkering in de Oosterschelde. De andere vier hoofdprijzen vielen in Middelburg, Middelharnis, Renesse en Retren chement. Tachtig mensen maakten het uitstapje mee. Spruiten, net 450 gram Varkensrollade, kilo @®©(D Cd Kippenbouten, 6 stuks op schaal, ±1600 gram C(1 Huiswijn, rood, wit, wit moelleux, Blanc de Blancs, rosé of droge rosé, fles 1 liter Cd Pindakaas, met stukjes noot f439) of naturel f429), pot 700 gram Cd Witte- of tarwebolletjes of witte puntjes, zak 6 stuks Cd Tomatenketchup, fles 450 ml Cd Goudse lichtbelegen kaas 48+, kilo Cd Kattenbakkorrels, klontvormend, pak 5 kilo Cd Appelsap, pak 1 liter 69 1538 9.98 nü 7.98 .535 4.45 3.49 435 1.29 139- 1.49 nü 9.90 J35^ 5.95 Xkfr 99 nature! of paprika, zak 200 gram 1.59 Donderdag, vrijdag en zaterdag: SNEEUWSTER Zaterdag: KERSENVLAAi Wij zijn van maandag tot vrijdag van 8 tot 20.00 uur geopend Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 2 november a.s. Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9