'Maak van Poststraat 30 kilometer-zone' Nieuw hoofd wijkzorg voor Tholen Plan valt slecht bij middenstand M. Walhout uit Stavenisse: Elf mille voor Rode Kruis Mevr. K.B. de Koning zoekt uitdaging in de thuiszorg Plaatselijk nieuws Minder parkeerruimte in centrum van stadje Tholen Geen verbod op afsteken van vuurwerk D66 wil stroom met folders wel beperken Donderdag 24 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THQOLSE COURANT 3 Maak van de Poststraat in Stavenisse een 30 kilometer zone. Dan hoef je geen ontheffing aan te vragen voor de geluidsbelasting van de vier nieuwe woningen en het dient ook nog eens de verkeersveiligheid. Dat stelde M. Walhout dinsdagmiddag op de hoorzitting over het vast stellen van een hogere waarde voor de vier woningen in het nieuwe bestemmingsplan. Chauffeurs nodig voor rolstoelbus van Rode Kruis Oosterschelde Thuiszorg heeft een nieuw hoofd wijkzorg voor Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland aangesteld. Mevr. K.B. de Koning volgt daarmee mevr. P. Mul op die in de vut ging. In tegenstelling tot haar voor gangster, werkt mevr. De Koning niet meer vanuit Sint- Maartensdijk, maar hoofdzakelijk vanuit Zierikzee. Meer zelfstandigheid voor de teams van verzorgenden is één van de gevolgen van de fusie van het kruiswerk en de gezinsverzorging tot Oosterschelde Thuiszorg. Zelfstandig Efficiënter Prachtig Middenstander N.J.G. Jan sen uit Tholen kan zich niet verenigen met de plannen op verkeersgebied voor de binnenstad. Hij vertegen woordigt de ondernemers in de werkgroep die het verkeerscirculatieplan voorbereidt. "De Grontmij moet het zelf maar eens komen uitleggen aan onze leden", zei Jansen donder dag op de najaarsvergade ring van de Thoolse mid denstand. Geen kort parkeren Stavenisse Chemo wagen Sint- Maartensdijk Fietsklemmen Boek Rehobothkerk Klaverjassen Naar de bakker Tholen voorbeeld inzameling van oud papier Kloet wint ruim Scherpenisse Boek en video Poortvliet Auto beschadigd Biljarten Botsing door kat Sint- Philipsland L. Sing-in Zes Stavenissenaars bezochten de bijeenkomst. De geluidsbelasting van het verkeer op de gevel van de vier huizen die in de Poststraat zijn gepland, is te hoog. Dat bleek bij metingen die de gemeente uit moet voeren voor de wet geluidhinder als er open plekken tussen de bebou wing worden opgevuld. Toegestaan is 50 decibel (dB), maar ter plekke werd 58 dB gemeten. Dat komt omdat de afstand tussen de klinker weg en de gevel maar negen meter bedraagt. De uiterst toelaatbare lawaaigrens van 65 dB wordt echter niet overschreden. De gemeente moet nu aan gedeputeerde staten vragen of het goed is om uit te gaan van 58 dB, zodat de huizen er gebouwd kunnen worden. Volgens Walhout hoeft het college dat dus niet te doen als de maximum snelheid in de Poststraat terug wordt gebracht tot 30 kilometer per uur. Walhout stelde ook dat er veel te hard wordt gereden, ook daar waar de weg is versmald. "Ze gaan aan de andere kant van de weg rijden om de versmallingen te omzeilen." Ook bewoner C.G. Heijboer klaagde over de snelheid van het verkeer in de Poststraat. "Met de fiets kun je niet over de weg. Ik rijd altijd maar over de stoep. Dat mag ook niet, dat weet ik wel, maar als er van die lan ge dubbele bussen langskomen, kun je niet op de weg fietsen." Burgemeester H.A. van der Munnik zei dat het invoeren van een maxi mum van 30 kilometer geen eenvou dige zaak is. "Het is een invalsweg voor Stavenisse. Als je dat invoert, dan moeten we er ook andere voor zieningen aanbrengen, zoals weg verhogingen." Walhout noemde als voorbeeld in dit verband de Langeweg in Anna Jacobapolder waar de weg 'ver springt'. Maar of dit het lawaai beperkt, werd betwijfeld omdat het optrekken van de voertuigen na het afremmen voor extra lawaai kan zorgen. Volgens Walhout rijden vrachtwa gens rustig door de Poststraat. "Daar is geen omkijken naar. Laatst heb ik wel de vuilniswagen aangehouden. Die slalomde door de straat. Als je er niets aan doet, gebeurt er ook niks," probeerde hij nog eens. De aanwezigen kunnen nog tot het eind van volgende week een schrif telijke reactie geven. Het verslag van de hoorzitting wordt met het besluit van het college naar de pro vincie gestuurd. Het Thoolse Rode Kruis zoekt drie of vier chauffeurs die als vrijwilliger de rolstoelbus willen besturen. De Fiat Ducato heeft de vorige twee wagens vervangen. "Het is een mooie bus met vele mogelijkheden", zegt voorzitter H. Moerenhout. "De nieuwe auto willen we meer inzetten voor zogenaamd sociaal vervoer, zoals bijvoorbeeld een verjaardags visite, e.d. We zoeken daarvoor Het gemeentebestuur is niet van plan om plaatsen aan te wijzen waar het verboden is om met Oud en Nieuw vuurwerk af te steken. Het kan dat op grond van de algemene plaatselijke verordening doen ter voorkoming van gevaar, schade of overlast. Maar burgemeester en wet houders zien het afsteken van vuur werk tijdens de jaarwisseling, een stuk Nederlandse volkscultuur, niet als een probleem. Vuurwerk mag afgestoken worden van tien uur 's morgens op oudejaarsdag tot twee uur na middernacht. De SGP kaartte de overlast door vuurwerk aan in de algemene beschouwingen. Qe fractie vroeg om een strenger optreden omdat inwoners op oudejaarsdag soms met goed fatsoen niet voorbij verzamel punten van jeugd kunnen. Verder wees ze erop dat ook wel kerkdien sten op oudejaarsavond verstoord worden door vuurwerk af te steken. gezonde mannen of vrouwen met een geldig rijbewijs die van maan dag tot en met zaterdag, ook 's avonds, bij toerbeurt chauffeur willen zijn. Ook het schoonhouden van de auto behoort tot de taak", aldus Moerenhout. Belangstellen den kunnen zich aanmelden bij dhr. Stolk, tel. 663511 of b.g.g. 0167- 565304. Het Thoolse Rode Kruis heeft tij dens de huis-aan-huis collecte 11.008,35 ingezameld. Bestuurs lid L. den Braber is gevers en collec tanten dankbaar voor het resultaat omdat alles in korte tijd moest wor den georganiseerd. "We hebben pas een nieuw bestuur, dat de taken wat snel van de voorgangers heeft moe ten overnemen. In Oud-Vossemeer is in een paar straten niet gecollec teerd en het buitengebied van Scher- penisse is niet bezocht. Alles bij elkaar zijn we toch tevreden met het resultaat", aldus Den Braber. Toch lopen de opbrengsten lang zaam terug. Vorig jaar is er niet gecollecteerd voor het Rode Kruis en over 1994 is er evenmin wat gevonden. In 1993 bracht de collec te 11 .330,25 op en in 1992 was dat nog 12.760,50. Er kan bij een groeiend aantal huizen gecollecteerd worden, maar toch is het resultaat lager. De opbrengst per woonkern met tus sen haakjes de cijfers van 1993 lui den: Tholen 3463,65 3248,75), Poortvliet ƒ1172,15 (ƒ1280,85), Scherpenisse 828,50 824,30), St. Maartensdijk 1518,00 1371,85), Stavenisse 1200 gulden (1120), St. Annaland ƒ1596,20 1897,55), Oud-Vossemeer 1229,85 1587,45). Mevr. K.B. de Koning is het nieuwe hoofd wijkzorg voor Tholen, Sint-Philipsland en Schouwen-Duiveland. Ze zal echter zelf maar weinig op Tholen te zien zijn. Do 40-jarige Korrie de Koning volg de de opleiding maatschappelijke gezondheidszorg A en daarna de kaderopleiding. Ze werkte tien jaar lang als wijkverpleegkundige in de Hoeksche Waard. Daarna nam ze twee jaar de coördinatie van VTO- teams op zicht (vroegtijdige herken ning van ontwikkelingsstoornissen). De laatste 4,5 jaar was ze regio- hoofd van de thuiszorg Spijkenisse. "Door de reorganisatie die daar plaats heeft gevonden, werd de inhoud van mijn werk heel anders en daarin vond ik geen uitdaging meer. Ook was de organisatie al ver ont wikkeld", zegt mevr. De Koning. "Daarom solliciteerde ik toen hier de baan van hoofd wijkzorg vrij kwam. Het gebied Schouwen-Duiveland en Tholen is nog volop in ontwikke ling. Hier heb ik het gevoel dat ik nog veel kan doen. Het is meer een uitdaging." Naast Tholen en Sint-Philipsland Maartenshof. De provincie heeft de stichting voor regionale zorgverle ning 480.000 gulden subsidie toege zegd in de bouwkosten van het woon-zorgcentrum in Sint-Maar tensdijk. Het geld - 40.000 gulden meer dan eerst was toegezegd - moet gebruikt worden voor bouwkundige voorzieningen buiten de woningen. De SVRZ zelf en de gemeente Tho len leggen elk 225.000 gulden op tafel. heeft mevr. De Koning dus ook Schouwen-Duiveland onder haar hoede. Een groot gebied. "Ik rijd dan ook heel wat af op een week. Maar het zijn wel mooie afgebakende gebieden. Dat vind ik ook zo mooi aan Tholen. Het is toch nog een eiland op zich en dat betekent dat je heel ver kunt komen met samenwer king", zegt mevr. De Koning, die sinds begin deze maand aangesteld is als hoofd wijkzorg. Samenwer king blijkt in de Oosterschelde Thuiszorg een belangrijk begrip te zijn. De organisatie ontstond al uit een fusie tussen de wijkverpleging en de gezinsverzorging. "Op het moment zijn we druk bezig met het integreren van die twee teams", ver telt mevr. De Koning. "Vroeger had je alleen de wijkzuster en die ver zorgde mensen thuis. Daarnaast had je dan nog huishoudelijk hulp. Maar die tijd is allang voorbij. Er zijn nu wijkverpleegkundigen, gezinsver zorgenden en ziekenverzorgenden." Het Thoolse team dat mevr. De Koning onder zich heeft, telt zeven wijkverpleegkundigen en evenveel wijkziekenverzorgenden. De eersten hebben een HBO-V-opleiding, de overigen een opleiding tot zieken verzorgende. Het verschil is dat alleen een verpleegkundige medi sche handelingen mag verrichten zoals het geven van injecties en het verbinden van wonden. "Maar één van de doelen van de grotere organi satie is minder mensen aan het bed van de cliënt. De mensen zullen eraan moeten wennen dat er lager opgeleiden in huis zullen verschij nen. De ziekenverzorgenden hebben verschillende niveaus. Van lichte verzorgende handelingen tot verzor ging met beperkte verplegende han delingen", zegt mevr. De Koning. "Afhankelijk van wat de behoefte van de cliënt is, zullen we mensen in gaan zetten. Op die manier hoef je deskundigen die je ergens ander hard nodig hebt, niet in te zetten voor werk dat ook iemand met een andere opleiding kan verzorgen." Efficiënter omgaan met het beschik bare personeel, geld en tijd. Dat is de taak waarvoor Oosterschelde Thuiszorg zich geplaatst ziet. Daar komt nog eens bij dat het werk toe neemt. "Ouderen blijven steeds lan ger zelfstandig wonen. Dus de vraag naar thuiszorg neemt toe. Ook komen mensen eerder terug uit het ziekenhuis, soms met bijvoorbeeld een infuus. Dat is allemaal extra werk en ook de aard van de zorg wordt steeds ingewikkelder. Zoals bijvoorbeeld bij terminale patiënten die thuis willen sterven. Daar is veel deskundigheid voor nodig", legt het kersverse hoofd wijkzorg uit. "Daar komt bij dat de overheid bezuinigt op de thuiszorg, terwijl ze het aan de andere kant juist wél stimuleert. Dus moeten wij efficiënter gaan werken door ondermeer goed te bekijken welk personeel waar nodig is. Het is echter nog maar de vraag of we wel zo inefficiënt werken en hoelang we dit nog vol kunnen houden. De werkdruk is momenteel heel hoog, ook op Tholen." Een ander gevolg van de fusie tot Oosterschelde Thuiszorg is dat mevr. De Koning niet langer uitslui tend in Sint-Maartensdijk werkt. "Ik kom nu nog één dag in de week hier. We zijn dan ook overgegaan op zogenaamde 'zelfregulerende teams'. De wijkverplegenden en ziekenverzorgenden zijn zelf voor een groot deel verantwoordelijk voor de planning. Ik heb daar meer een coördinerende taak in. Dit sys teem is denk ik wel goed voor het team. Men werkt nu meer samen en krijgt ook meer ondersteuning van collega's doordat er veel gepraat kan worden over vragen en problemen." Mevr. De Koning voelt het niet als een gemis dat ze de dagelijkse prak tijk al sinds jaren heeft ingeruild voor een bureaufunctie. "Natuurlijk houd je wel je belangstelling voor het werk en je volgt ook de gesprek ken. Ook in mijn werk weet ik dat ik voor dezelfde cliënten in de weer ben. Ik help het personeel om hun werk goed te doen, houd me meer bezig met beleidsontwikkeling, het aansturen van het personeel en de kwaliteitsbewaking", zegt mevr. De Koning. Volgens haar komt met een efficiëntere werkwijze de kwaliteit niet in het gedrang. "Nee, want voor iedere zorg, zetten we iemand met de vereiste deskundigheid in. Alleen waarom zou je voor iets een duurde re verpleegkundige inzetten, als een ziekenverzorgende hetzelfde werk net zo goed kan doen? Het is ook goed dat er vanaf 1 januari ook voor het vroegere kruiswerk een eigen bijdrage komt. Want tot nu toe zei den nogal veel mensen: 'We kiezen maar voor het kruiswerk, want daar voor hoeven we niets te betalen en voor de gezinsverzorging wel.' Zo werden er vaak hoger opgeleiden ingezet, voor werk dat ook anderen konden doen. Dat is straks afgelo pen." Mevr. De Koning moet nog wel wennen aan haar nieuwe baan en haar collega's. Maar Zeeland is vol gens haar geen slechte keus. "Tot nu toe wist ik niet dat Zeeland met zijn bruggen, dammen en natuur zo moöi was. Prachtig gewoon!" Grootste breekpunt is dat in het ont- werp-plan het aantal parkeerplaat sen in de stadskern verminderd is, terwijl de ondernemersvereniging er juist méér wil. "De Grontmij vindt dat er in de directe omgeving vol doende parkeerruimte is. Bovendien stelt ze dat mensen die binnen een straal van zeven kilometer wonen (dus tot in Oud-Vossemeer, Poort vliet en Halsteren - red.), de autc makkelijk kunnen laten staan en op de fiets of te voet kunnen komen", vertelde Jansen de vijftien aanwezi ge leden. Volgens hem is van de op een hoorzitting in juni aangedragen ideeën weinig in de plannen terug te vinden. Een voorstel om in de Eendrachts weg een parkeerzone te realiseren waar auto's maximaal één uur mogen staan, is al in de werkgroep gesneuveld. "De politie kan daar niet controleren en dan heeft het geen zin", aldus Jansen. Hij meldde verder dat er in het centrum een par keerverbod komt voor vrachtverkeer en dat praktische de hele stadskern een 30-km zone zou moeten wor den. In verschillende toegangswe- De chemowagen rijdt morgen, vrij dag, door het dorp. Men kan dan de milieubox (met klein chemisch afval) legen. Het afval moet aan de chauffeur worden aangeboden en mag niet langs de kant van de weg worden gezet. Ook het buitengebied wordt vandaag aangedaan. Kort parkeren in de Eendrachtsweg zien middenstand noch politie zitten. Verder voorziet het verkeersplan erin dat hier eenrichtingsverkeer komt naar het centrum. gen moeten versmallingen de snel heid uit het verkeer halen en ook in de Doelweg zijn snelheidsremmers gedacht. Vrachtverkeer dat de bedrijven bevoorraadt, moet het centrum via de Kerkstraat en de Molenvlietsestraat gaan verlaten. Daarom komt er een verbod om van uit de Kerkstraat linksaf te slaan naar de Markt. Door de Oudelandse- poort en -straat en de Eendrachts weg mag alleen nog richting de Markt gereden worden en ook de Bakstraat krijgt éénrichtingsverkeer. De bocht van deze straat naar de Brugstraat wordt verruimd. Nog niet zolang geleden is de rijbaan van de Brugstraat juist smaller gemaakt. Een op de hoorzitting geopperd idee om vrachtverkeer te laten keren op de hoek Bakstraat/Botermarkt en via de Eendrachtsweg uit het centrum te leiden, is niet gehonoreerd. Overi gens verandert de situatie daar ook als de plannen van Albert Heijn doorgaan. Dan wordt de wand van de Kruido ren immers weer gesloten en sluit de oprit van de Ten Ankerweg niet lan ger aan op de Eendrachtsweg. In plaats daarvan zou via het Slacht- veld een aansluiting gemaakt wor den op de weg naar de brug, die daardoor - in ieder geval gedeelte lijk - niet langer alleen voor lang zaam verkeer zou zijn. Het verkeerscirculatieplan voorziet erin dat verschillende straten hoofd routes worden voor de fiets. De Botermarkt wordt verboden gebied voor auto's; er worden fietsklem men, afvalbakken en bankjes geplaatst. In deze straat en de Een drachtsweg komen aparte vakken voor vrachtwagens die bedrijven moeten bevoorraden. De algemene teneur op de vergade ring was, dat de aanwezigen de kri tiek van Jansen delen. Men vond dat door de gemeente slecht naar de middenstand is geluisterd. Zaterdagmiddag om twee uur wordt in de Rehobothkerk aan de Westvest officieel het eerste exemplaar van het boek 'Van rimpeling tot golfbe weging' overhandigd. Het werk, geschreven door D.L. Koppenhol uit Poortvliet, beschrijft de ontwikke ling van Hervormde deelgemeente Rehoboth. Ds. A.J. Bijl, scriba van de provinciale kerkvergadering (PKV) Zeeland neemt het boek in ontvangst uit handen van ds. J. de Goei. Ook auteur D.L. Koppenhol zal daarbij aanwezig zijn. A. Koetsier won vrijdag de competi tiewedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars met 5207 punten. Daarmee liet Koetsier de nummer twee, M. Bronmans, ruim achter zich. De uitslag was: 1 A. Koetsier 5207 p; 2 M. Bronmans 4950 p; 3 P. Bazen 4939 p; 4 L. Kampman 4595 p; 5 H. Christiaan 4535 p; 6 J. van der Werf 4400 p; 7 M. den Haan 4304 p; 8 J. van Zetten 4176 p; 9 J. van de Hoek 4078 p; 10 G. de Hond 3976 p; 11 J. van Gorsel 3778 p; 12 J. van Splunter 3523 p. De Anbo-soos organiseerde dinsdag een uitje naar bakkerij Van der Est Tholen heeft een voorbeeldfunctie voor de inzameling van oud papier, zei wethouder J. van der Jagt maan dagmiddag in de gemeenteraad op vragen van P. van Belzen. Die con cludeerde uit stukken van het open baar lichaam afvalstoffenverwijde- ring midden- en noord-Zeeland (Olaz) dat de inzameling van oud papier anders moet worden omdat er nog teveel oud papier met het huis houdelijk afval meegaat en daardoor onnodig wordt verbrand. Het RPF/GPV-raadslid achtte het beter om de burgers te mobiliseren, dan om de organisaties verantwoordelijk te stellen die het oud papier ophalen. Wethouder Van der Jagt zag voor Tholen geen wijzigingen in het ver schiet. "Tholen heeft een haalsys- teem en dat is het beste. En waar het goed werkt, blijft 't zo het is. Tholen kan heel goed mee." Overigens is niet overal sprake van een haalsys- teem: in Tholen en St. Maartensdijk moet het oud papier naar de contai ner van de muziekvereniging gebracht worden. D66-raadslid J. van den Donker heeft maandagmiddag in de Thoolse gemeenteraad gepleit voor een rui mere informatie over en verkrijg baarheid van de nee/nee- en nee/ja- stickers tegen ongevraagd druk werk. Hij had zich gestoord aan de redenering van b. en w., dat er bij een éénmalige huis-aan-huis ver spreiding van de stickers een groot deel van de 15.000 exemplaren (2x7500) in de papierbak zou ver dwijnen. "Dat is een foutieve rede natie van het college, want 4500 sti ckers worden er wel gebruikt en één derde vind ik best een respectabel aantal. En het gaat erom, dat er in de toekomst een berg drukwerk mee bespaard wordt. Daarom wil ik het college op het hart drukken om de mogelijkheden tot verkrijging van de stickers te verruimen en meer informatie hierover te geven", zei Van den Donker. Hij noemde daar bij de bibliotheken. Wethouder J. van der Jagt gaf hem toe, dat het antwoord van b. en w. inderdaad een negatieve benadering was. "Maar we blijven niet werkloos toekijken. Bij voortduring en ver nieuwing brengen we de stickers via Tholenderwijs onder de aandacht en er is ook vraag naar. Ze worden afgenomen door inwoners. Het is echter overdreven om ze huis-aan- huis te verspreiden, want dan belandt er een groot deel in de prul lenbak en dan is het effect weg. We gaan ook te ver, als we de bibliothe ken als uitgiftepunten gaan inscha kelen. De afdeling burgerzaken in het gemeentehuis is voldoende", zei wethouder Van der Jagt. De stickers zijn ook verkrijgbaar bij alle posta gentschappen en het postkantoor in Tholen. Leningen. Zeeuwse Eilanden moet nog 26 geldleningen aflossen die afkomstig zijn van het oude water schap Tholen. Er is nog ruim 15 mil joen gulden af te betalen van de oor spronkelijk geleende 21,46 miljoen. Het rentepercentage van de tussen 1978 en 1994 afgesloten leningen varieert van 5,8 tot 9,25 procent. in Sint-Philipsland. Deze excursie was bedoeld voor de leden die gedu rende de zomer elke week met de Anbo gingen fietsen. Met zestien leden ging men naar Sint-Philips land. Ze werden door bakker bedrijfsleider Ton Buijs en zijn vrouw ontvangen met koffie en gebak. Daarna kregen de soosleden tekst en uitleg over het reilen en zei len van een bakkerij. Het brood wordt 's avonds al gebakken en dat geeft een enorme drukte. De dames hadden op de gebakafdeling dolle pret, terwijl Buijs geduldig uitleg gaf. Na afloop kreeg iedereen nog een doos met lekkers mee naar huis en dat viel in de smaak. Buijs en zijn vrouw werden met een bloemetje bedankt voor hun goede ontvangst. De Anbo organiseert woensdag een modeshow in Haestinge waarbij ook de volksdansgroepen Ivanicia en De Zeeuwse Reie op zullen treden. Tevens is er een verloting. Deze middag duurt van twee tot vijf uur. H. Kloet heeft de negende clubwed strijd van hengelsportvereniging De Oosterscheldevissers ruimschoots gewonnen. Kloet behaalde 1620 punten. De uitslag was: 1 H. Kloet 1620 p; 2 mevr. R. Kloet 460 p; 3 M. van Gorsel 455 p; 4 K. Aarden 405 p; 5 J. Dierkx 400 p; 6 J. Verwijs 400 p; 7 H. den Engelsman 380 p; 8 C. Andriesse 320 p; 9 J. v.d. Rhee 215 p; 10 M. Deurloo 205 p. Bij de junioren behaalde Theo Rijnberg 50 punten. Mevr. F. Lindhout-Houke is met het damesteam derde geworden op de wereldkampioenschappen kusthengelen in Ierland. Remie Lindhout werd met de heren zeven de. De ouderavond van de Oosterschel- deschool stond donderdag in het teken van het project 'Boek en video' waarmee de leerlingen al weken bezig zijn. Voorzitter Anne Wedzin- ga van de ouder- en medezeggen schapsraad opende de bijeenkomst. Bij de verkiezingen werd Tilly Poot herkozen als lid van de ouderraad. Doppie den Braber en Anita Kou- wenhoven kwamen de ouderraad versterken. Mevr. Kouwenhoven werd ook als nieuw lid van de mede zeggenschapsraad gekozen. Het nieuwe schoolhoofd, Henk Witjes, leidde het onderwerp van de avond in met een gedicht uit het boek 'Sja- kie en de chocoladefabriek'. Daarna gaf hij het woord aan Anneke Duve- kot-Bimmel van het regionaal peda gogisch centrum Zeeland (RPCZ). Zij begeleidt het project en vertelde de aanwezige ouders over het lezen thuis. Deze informatie werd ver sterkt door een videofilm waarin het stimuleren van het (voor)lezen van boeken centraal stond. Tijdens de pauze konden de aanwezigen de werkstukken van de leerlingen bekijken die over dit project waren gemaakt. Tevens kon men kinder boeken kopen en daar werd goed gebruik van gemaakt. Vervolgens werd er een videofilm vertoond van de leerlingen terwijl ze in de klas bezig waren met het project. Hiema gaf Martin Bergsma van de openba re bibliotheek Sint-Maartensdijk op ludieke wijze voorlichting over de redenen waarom kinderen een bepaald boek gaan lezen. ZeJf las hij ook nog een stukje voor uit één van de vele kinderboeken die hij uit de biblitheek had meegenomen. De gastsprekers kregen tot slot een attentie aangeboden voor hun bij drage aan de avond. Op de parkeerplaats van Budelpack aan de Paasdijkweg is een onbeken de tegen de auto van een 27-jarige Bergse gereden. Dat gebeurde woensdagmiddag. De auto van de vrouw liep daarbij schade op aan de linkerkant. De uitslagen van biljartvereniging Tolrust: A. Demming-C. Bal 7,65- 12; W. Bijl-G. de Jonge 5,45-12; J. Niemantsverdriet-A. Demming 12- 8,82; L. Bijl-G. de Jonge 12-7,63. C. Bal speelde de kortste partij van twintig beurten. J. Niemantsverdriet behaalde de hoogste serie van acht tien caramboles en speelde samen met W. Bijl ook het beste gemiddel de van 2. Zondagmorgen raakte een auto beschadigd bij een botsing die ver oorzaakt werd door een kater. Om streeks vijf over half twaalf moest een 42-jarige automobiliste uit Hal steren flink in de remmen voor een overstekende kat. De 39-jarige auto mobilist uit Sint-Maartensdijk die achter haar reed, kon niet meer op tijd remmen en botste achterop de wagen van zijn voorgangster. De auto van de Sint-Maartensdijkse bestuurder liep aan de voorzijde schade op. De jeugdclub van de Hervormde Gemeente organiseert zaterdag avond vanaf half acht een sing-in. Iedereen is welkom in het vereni gingsgebouw bij de kerk, om onder muzikale begeleiding mee te komen zingen.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 3