Bouwen in de herfstvakantie VISSER Plaatselijk nieuws mBi FRANS bout M Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager DAG EN NACHT 2 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 24 oktober 1996 Tholen Auto aangereden Fleurige winkels met sinterklaas VERSE MOSSELEN VERSE PELGARNALEN Eben Haëzerschool oefende ontruimingsplan Inbraak bouwkeet Flippobeurs MAC-rit Auto beschadigd Weinig boetes Energiek betoog Taartversieren Subsidie restauratie Oud- Vossemeer Biljarten Schoonheden Te snel Musical door Hadas'sa Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Sint- Annaland Lerares weer terug Eerste jubilaris De Schutse Laagspanningskabel Etalagewedstrijd voor kinderen Jeugd naar Otterlo Vitaminen Predikbeurten Weinig kaarters Verkoping Tryfosa Concerten de Wellevaete Chemo wagen Weekend diensten Een vrij groot voertuig moet tegen de in de Touwslagersdreef gepar keerde personenauto van een 29- jarige inwoner zijn gereden. Dat leidt de politie af uit de omvang van de schade aan de achterbumper van de personenauto. Maar de dader heeft zich niet gemeld. De aanrij ding vond vorig weekeinde plaats. Om de winkelstraten op te fleuren en uniformiteit te bereiken rondom de sinterklaas krijgen de leden van de ondernemersvereniging een pak ket met vlaggen, raamdecoraties en plafondhangers. Dat is donderdag besloten op de najaarsvergadering. Het bestuur had de versiering voor de kersttijd gedacht, maar het merendeel van de aanwezige leden vond dat er dan al voldoende versie ring is. De sinterklaasactie is dit jaar van 18 november t/m 5 december. Bij besteding van vijf gulden krijgen de klanten bij de deelnemende midden standers een zegel. Via ingeleverde zegelkaarten zijn waardebonnen te winnen, die bij de Thoolse midden stand besteed moeten worden. De trekkingen zijn op 29 november en 5 december in de hal van het stadhuis. Op 23 november is de intocht van Sinterklaas en een week later zal deze een rondje maken door het cen trum van de stad. De koopavonden zijn op 2, 3 en 4 december. Uit de vergadering kwamen geluiden om in de toekomst een ander soort actie op te zetten, die de deelnemers minder kost. Het bestuur hecht eraan om de klanten zoveel mogelijk in Tholen te houden en zou daarom niet graag zien dat middenstanders eigen acties houden, maakte voorzitter mevr. J. Aalbrechtse duidelijk. Over de moe derdagactie zal in de voorjaarsver gadering gesproken worden. Een terugblik op de braderie maakte duidelijk, dat de ondernemers de terugkeer naar de 'oude' route posi tief ervaren hebben. Verder kwamen opvallend veel bezoekers van verder weg, wat ondermeer kan worden toegeschreven aan de publiciteit rondom het koninklijk bezoek op koninginnedag. Klachten betreffen de overlast of achtergelaten rommel kwamen bij het middenstandsbe- stuur niet binnen. Vanuit de verga dering kwam de vraag om richting het publiek beter duidelijk te maken dat het jaarlijkse vuurwerk door de ondernemersvereniging bekostigd wordt. Opmerkingen hierover heb ben duidelijk gemaakt, dat veel mensen dat niet weten. v.a. 3 kilo voor *10,- deze week GRATIS kruiden p. kiio7,50 Tot ziens in de winkel bij Vishandel Eendrachtsweg 15 4691 EK Tholen Tel. 0166-605074 Advertentie I.M. De Eben Haëzerschool oefende vrij dagmiddag het ontruimingsplan voor brand of andere calaihiteiten, dat in samenwerking met de brand weer is opgesteld. Elke school is verplicht om een ontruimingsplan te hebben en vlak voor de herfstvakan tie besloot de schoolleiding dat te beproeven. Brandweerman J.L. Nieuwenhuyzen verscheen vrijdag met een rookapparaat op school om zogenaamd brand in het copieerap- paraat te oefenen. De hele gang was vol met rook en toen dat ontdekt werd, sloeg een leerling bij directeur A.J. Nederlof alarm. Die liet toen drie keer achter elkaar de bel gaan; de centrale knop daarvoor zit in de directiekamer. De leerlingen waren tevoren over het ontruimingsplan ingelicht, maar het tijdstip van de oefening was een verrassing, al zat men vrijdagmiddag wel in spanning toen brandweerman Nieuwenhuy zen gesignaleerd werd. Behalve de alarmering van de schoolbevolking werd ook de brandweer gewaar schuwd. Ieder koos de vooraf besproken vluchtroute en groep 3 moest door het raam naar buiten omdat de brand vlak voor de deur was. De kinderen gingen als een keten, elkaar vasthoudend naar bui ten, waarna ze op het plein geteld werden. Dat was nog even lastig, want een paar leerlingen (sommigen zaten bij de alarmering op de w.c.) waren met andere groepen gevlucht. De brandweer had het zogenaamde vuur in de copieermachine snel bedwongen. Voor de leerlingen was het een welkom begin van de herfst vakantie, maar tegelijk werden ze bewust gemaakt, wat te doen bij een mogelijke calamiteit. In het weekeinde is er ingebroken in een bouwkeet op het nieuwbouw- plan Molenhoek aan het Herten kamp. De inbrekers forceerden het slot van de deur en beschadigden daarbij ook het kozijn. Een twee weken oud aggregaat met een nieuwwaarde van een paar duizend gulden werd meegenomen. Woensdagmiddag 6 november houdt de stichting christelijk jeugd werk Tholen (SCJT) een flippo- en topshotruilbeurs in verenigingsge bouw Het Visnet aan de Hofstraat. Alle basisschoolleerlingen kunnen van twee tot vier uur hun flippo's of topshots komen ruilen. Het tweede deel van de middag wordt er bingo gespeeld waarmee echte prijzen te winnen zijn. De motor- en automobielclub Tho len organiseert zaterdagavond een oriëntatie-puzzelrit. Vertrekpunt is café De Tol aan de Postweg. Daar gaan de deelnemers vanaf half acht van start. Vanaf zeven uur kan men zich inschrijven aan de start. Een 28-jarige inwoonster kwam er dinsdagmorgen achter dat haar auto was beschadigd. Ze had het voertuig de voorgaande dag omstreeks één uur 's middags op de parkeerplaats aan de Kaaij weggezet ter hoogte van de bejaardenwoningen. De vol gende morgen bleek het linkervoor- portier helemaal ingedeukt te zijn. Vermoedelijk is er een ander motor voertuig tegenaan gereden. De dader heeft zich niet bekend gemaakt. De politie hield dinsdagmorgen een snelheidscontrole op de Oesterdam. Van tien over half twaalf tot vijf over half één passeerden er 96 voer tuigen. Daarvan reden er slechts twee harder dan de toegestane 100 km per uur. De snelste van de twee reed 116 km per uur. De plattelandsvrouwen kregen maandag letterlijk een energiek betoog te horen. In het gebouw van de Protestantenbond aan de Oude- landsestraat sprak namelijk voor lichter L. Corstanje van Delta Nuts bedrijven. Corstanje gaf uitleg over hoe energie opgewekt wordt en hoe men erop kan besparen. De aanwe zigen stelden vervolgens nog vragen over het kabelnet voor radio en tele visie en over het gebruik en de besparing van elektriciteit, gas en water. Voorzitster mevr. M.J. Hoogedeure-Kievit bedankte Cor stanje voor zijn uiteenzetting met een attentie. De leden van de NCVB kregen woensdagavond uitleg over het ver sieren van taarten en cakes. Presi dente mevr. Heemskerk-van der Laan heette de 55 belangstellenden welkom. Ze deelde mee dat het lid mevr. Boer is overleden. Aan de hand van Psalm 23 werd een korte meditatie gehouden. Na de pauze kwam mevr. C. van der Kleijn aan het woord. Zij hield een inleiding over haar hobby 'taartversieren'. Ze is lid van het British Supercraft Guild en ze vertelde dat ook in Nederland steeds meer mensen zich gaan toeleggen op de van oorsprong Engelse stijl van cake- en taartver sieren. De bruidstaarten zijn een overbekend voorbeeld. Er zijn daar in twee stijlen. Bij de Amerikanen wordt veel glazuur en botercrème gebruikt, terwijl de Engelse stijl (ook gebruikt in Australië en Zuid- Afrika) veel met fondant en marse pein werkt. Een andere suikermassa is 'dragant' waarvan fijne decoraties zoals bloemen van gemaakt kunnen worden. Mevr. Van der Kleijn had fraaie voorbeelden bij zich die door de aanwezigen werden bewonderd. Na de inleiding ging men in drie groepen aan de slag. Men keek bij voorbeeld naar een demonstratie cakeversieren. De cake werd eerst met jam ingesmeerd. Vervolgens werd een stuk fondant uitgerold en over de cake gedrapeerd. Ook een stuk marsepein werd over de cake verdeeld. De bovenkant kon met een kleine decoratie versierd worden. Proeven hoorde er natuurlijk ook bij. Ook wierpen de aanwezigen een blik in de vele boeken met voorbeel den en bakervaringen werden uitge wisseld. Tot slot kon men ook nog zelf aan de slag door van stukjes fondant één of twee varkentjes te maken. Mevr. Van Heemskerk bedankte mevr. Van der Kleijn en haar assistente mevr. Van Schilt met een attentie en een bos bloemen. De NCVB kon mevr. M. Ligtendag- Quist als nieuw lid noteren. Mevr. Deurloo-van de Velde eindigde met gebed. De Hervormde gemeente krijgt dit jaar nog 12.935 gulden subsidie op de restauratiekosten van de Grote Kerk. De rijksdienst voor de monu mentenzorg stelde de subsidiabele kosten op iets meer dan 880.000 gulden vast. Daarvan wordt tien pro cent als subsidie door de provincie verleend. Er was al een voorschot van 75.066 gulden betaald, zodat de Hervormde gemeente de rest nog tegoed heeft. Overigens had Middel burg aanvankelijk 5832 gulden meer subsidie toegezegd dan nu wordt uitbetaald. den. Niettemin werd er fanatiek gespeeld bij zowel het rikken als wippen. De prijswinnaars bij het rik ken zijn 1J. Hommel 205 p., 2. W. Heijboer 195 p. en 3. P. Steijns en J. Mosch 183 p. Bij het wippen won B. de Koning met 151 p., 2. mevr. C. van Mierlo 129 p. en 3. C. Heijboer 127 p. Dë activiteitencommissie organiseert de volgende kaartavond op 30 november in café Hof van Holland. Uitslagen van biljartvereniging De Treffers: J. Burgers-M. Hendrikse 10-6,41; D. den Hollander-J. Etiën- ne 10-6,47; P. de Leeuw-B. den Hollander 10-7,8; D. van Driel-K. Hommel 10-8,82; H. Hommel-N. Rooijakkers 10-8,25; D. den Hollan- der-P. Hommel 9,55-10; L. van Wezel-P. Hommel 4,16-10; J. van Meer-N. Rooijakkers 10-8; P. de Leeuw-L. van Wezel 10-5. P. de Leeuw speelde de kortste partij van twintig beurten, de hoogste serie van twaalf caramboles was voor K. Hommel, D. den Hollander en N. Rooijakkers. Het beste gemiddelde van 3,05 kwam op naam van D. den Hollander. KOT speelde eveneens voor de competitie. De uitslagen van het B- team waren; P. Moerland-C. van Daalen 2-0; D. Vroegop-P. de Jager 0-2; J. Vroegop-P. Vroegop 0-2; H. van Herpen-C. Burgers uitgesteld; A. van Daalen-M. Potappel uitge steld. P. Vroegop speelde zowel de kortste partij van vijftien beurten als de hoogste serie van negen caram boles èn hij haalde ook het beste gemiddelde van 2,53. Team A: H. van Daalen-A. Havermans 2-0; J. Vergeer-S. v.d. Mark 0-2; M. v.d. Mark-M. Klijnsmit 1-1; A. Haver- mans-W. Heijboer 2-0; M. Goud- zwaard-M. van Hees 0-2; H. van Daalen-D. Vaders 0-2. A. Haver mans speelde de kortste partij van zestien beurten, D. Vaders boekte met twaalf caramboles de hoogste serie en het beste gemiddelde van 2,32 was voor W. Heijboer. Twaalf dames van de algemene vrouwenbond (AVB) kregen dins dagavond in de Vossenkuil uitleg over schoortheidsbchandelingen van Anita van Poortvliet. De dames ondervonden diverse behandelingen ook aan den lijve, want ieder lid moest een spiegeltje meenemen en de avond werd doorgebracht met het opbrengen en afhalen van crèmes en peelings. De dames gingen daardoor nog mooier naar huis dan ze waren gekomen. De politie zette dinsdagmiddag achttien bestuurders op de bon wegens te hard rijden. De radarwa gen vatte van tien over half één tot kwart voor twee post op de Oud- Vossemeersedijk. Van de 159 voer tuigen die passeerden, reden er acht tien harder dan de toegestane 80 km per uur. De hoogst gemeten snelheid was 106 km per uur. Het kinderkoor Hadas'sa voert op zaterdagavond 2 november de musi cal 'De P van Gandalf op. Deze musical begint in kabouterland. Kabouter Gandalf verstoort het sprookje en wordt door zijn opa naar mensenland gestuurd. Daar moet hij een kind dat gepest wordt gaan hel pen. Opa reist met Gandalf mee. De jongen die gepest wordt, is Joep. Hij is nogal dik. Gandalf verzint daar een oplossing voor en Joep valt af, maar dan wordt hij weer gepest van wege zijn kleding. Gandalf weet ook daar raad op en na een modeshow ziet Joep er piekfijn uit. Maar weer komt er commentaar. Nu is zelfs Donderdag, vrijdag en zaterdag 24,25 en 26 november HAASKARBONADE 1 kgƒ11,50 RIBKARB0NADE 1 kgƒ10,50 KIPFILET 500 gram7,75 KATENSPEK 100 gram1,45 BOTERHAMWORST 100 gram1,15 GEBRADEN GEHAKT 100 gram1,15 KIP-KERRY SALADE 100 gram1,95 Maandag, dinsdag en woensdag 28,29 en 30 oktober RIBLAPPEN 1 kgƒ15,- GEHAKT 1 kg10,50 MAGERE SPEKLAPPEN 1 kg7,95 ZUURKOOL uit 't vat 500 gram0,75 Advertentie I.M. Gandalf ten einde raad. Twee meis jes die ook gepest worden voegen zich bij Joep, Gandalf en Opa. Samen vragen ze raad aan de ouders van Janneké. Gandalf kiest er uitein delijk voor om met de pester te gaan praten. Rocky, aanvoerder van de pestgroep, krijgt een akelige nacht merrie en dan keert het tij. De musi cal begint om half acht in de Vos senkuil. Kaarten kunnen telefonisch besteld worden op tel. 672568. Mevr. I. Aarnoudse-Verhoeks komt per 1 januari voor 1 dag in de week op de School met de Bijbel werken in plaats van mevr. J. van Holten, die 1 december met zwangerschaps verlof hoopt te gaan. Zij is vroeger ook aan de chr. basisschool verbon den geweest, voordat ze overstapte naar het speciaal onderwijs. Het leerlingental bedroeg bij de 1 okto- bertelling 189, precies gelijk aan vorig jaar. Voor het decentrale huis vestingsbeleid, waarbij de gemeente een grotere vinger in de pap krijgt, is bestuurslid G.D. Roeland aangewe zen als vertegenwoordiger in het eilandelijk bestuurlijk overleg. De gemeente heeft een adviesbureau ingehuurd voor het beheer van de schoolgebouwen. Tijdens de herfst vakantie wordt in de kleuterschool de vloerbedekking in de hal vervan gen, alsmede een nieuw keukenblok geplaatst, inclusief een geiser en een c.v.. In verband met de aanwezig heid van asbest werd Sagro uit 's Heerenhoek nog ingeschakeld. Het bestuur van de School met de Bijbel heeft met speeltuinvereniging Vrij en Blij overeenstemming bereikt over ruiling van een stuk schoolplein, waarop een rolstoel- en kinderwagenplateau komt. Maandag 28 oktober wordt er voor de zending oud papier opge haald. Advertentie I.M. De Schutse zet vandaag de eerste zilveren jubilaris in het zonnetje: mevr. J. de Rijke-Duijzer. Zij werkt al een kwart eeuw in de linnenka mer. Ging de was van het bejaarden oord in de beginperiode volledig de deur uit, 25 jaar geleden begon mevr. De Rijke dat gedeeltelijk in eigen huis te doen. Ze haalde de was bij de bewoners op, waste de kle ding of het beddegoed en bracht het weer schoon op de kamers. Al acht tien jaar werkt mevr. De Rijke in de linnenkamer samen met Annie Geu ze. Vanmorgen wordt de jubilaris tijdens het koffiedrinken in de recre atiezaal toegesproken door directeur J. Wesdorp en hoofd huishouding mevr. Polderman-Aarnoudse, waar bij het niet alleen bij woorden zal blijven. Delta Nutsbedrijven wil langs de provinciale weg N 658 naar Oud- Vossemeer in de Vrijberghepolder een laagspanningskabel aanleggen ter hoogte van J.A. Buijs. De kabel komt in de zuidelijke berm tussen hectometerpaal 9.720 en 9.825. Rond Sinterklaas wil de midden standsvereniging voor de kinderen een etalagewedstrijd met ëen rebus organiseren. Dat werd woensdag avond besloten tijdens de algemene vergadering van Activa in Haven zicht. De winkelactie wordt van 18 tot en met 30 november gehouden. De Sint wordt 23 november in de haven verwacht. Als extra attractie zullen de winkeliers zich 30 novem ber aan de Ring met doelschieten bezighouden, waaraan dan een prijs vraag is verbonden. Voor 1997 wer den acties rond de moeder- en vaderdag besproken. Na enige dis cussie werd het bestuur aangespoord om vol te houden, ook al is het soms een keer minder geslaagd. Er gingen stemmen op om als leden van de vereniging altijd samen aan alle acties mee te doen, wanneer de meerderheid daartoe besluit. "De concurrentie neemt toe, dus we moeten gezamenlijk ook goed naar buiten treden", zei voorzitter W.J. Mosselman. "St. Annaland heeft een behoorlijke aantrekkingskracht, mede gezien de vele jonge onderne mers, het bloeiende verenigingsle ven en de redelijke recreatieve voor zieningen. Maar we moeten aan de weg blijven timmeren met koopt in den vreemde niet, wat St.Annaland u biedt!" Het aantal leden bleef gelijk, want tegenover het stoppen van bakker C.P. van Bendegom stond de aan melding van buurvrouw Miranda Pleune met haar winkel young style. Voorzitter Mosselman en penning meester C.J. Moerland werden met 15 van de 16 stemmen als bestuurs lid herkozen. In de kascommissie maakte mevr. B. Laanen plaats voor D.K. Bruynzeel. De contributie werd verhoogd van 60 naar 75 gul den in verband met reservering voor extra activiteiten rond het 45- en 50- jarig bestaan. De braderie 1997 werd vastgesteld op zaterdag 9 augustus. Twintig jongeren van de hervormde jeugdverenigingen Ichthus en Spoor 7 zijn enkele dagen op jeugdkamp geweest. Het was voor de eerste keer dat deze activiteit werd georga niseerd en gezien de positieve reac ties bij de jongeren en leiding zal er ook volgend jaar een uitstapje wor den gemaakt. Vrijdagavond vertrokken de auto's vanaf het verenigingsgebouw Het Trefpunt naar het Veluwse Otterlo. Na een reis van twee uur arriveerde men bij de kampeerboerderij, die nog maar sinds enkele maanden in gebruik is. In het bos werd er 's avonds een spel gedaan, waarbij de deelnemers op zoek moesten naar dierengeluiden. Vervolgens werd geprobeerd een kampvuur te ontste ken, maar door de vele regen was het hout te nat. Besloten werd dan ook om binnen in de gezellige recre atiezaal te gaan zitten. Bij de dag sluiting kregen de deelnemers een kampliturgie met als thema: De reis van je leven. Iedere dag werd bij de dagopening en -sluiting naar aanlei ding van een bijbelgedeelte nage dacht over dit thema. Na een korte nachtrust werd zater dag een bezoek aan Otterlo gebracht. Ieder groep kreeg één pen mee, waarbij de opdracht was om deze in te ruilen tegen andere artike len. De strooptocht door Otterlo leverde ondermeer een schemer lamp, een bloemetje, een pot honing, een klompje en een theele peltje van Otterlo op. De opgehaalde artikelen werden bij opbod ver kocht. De opbrengst van ruim 50 gulden gaat naar een scholenproject in Rusland, 's Middags werden rond om de kampeerboerderij verschil lende behendigheidsspelletjes ge daan waarbij iedereen wel een nat pak opliep, terwijl 's avonds in de recreatiezaal ontspanning was. Zondag moest iedereen vroeg uit de veren, omdat om half tien de kerk dienst al begon, 's Middags werd een wandeling door het bos gemaakt, terwijl 's avonds opnieuw de kerk dienst in Otterlo werd bezocht. Maandagmorgen stond om 8 uur het ontbijt op het programma, maar de jongens werden al om 4 uur 's nachts op beschuit en thee getrakteerd. Na een grondige schoonmaak van de kampeerboerderij gingen de jonge ren weer naar huis. Op de terugweg werd in Dordrecht in een restaurant nog gezamenlijk gegeten, waarna iedereen rond het middaguur ver moeid in het dorp arriveerde. Zaterdag gaan de jongeren van 15 jaar en ouder naar de jongerendag in Middelburg, 's Middags is er ont spanning, terwijl 's avonds ds. P. Vermaat uit Maassluis zal spreken over het thema: Jongeren met de muziek mee. Opgave is mogelijk bij D. Quist, tel. 653110. De plattelandsvrouwen kregen woensdagavond uitleg van drogiste Maja Westdorp over vitamines. Het was voor het eerst dat mevr. West dorp een dergelijke inleiding hield. Presidente mevr. J. van den Broek wenste haar succes. De drogiste begon met de benaming voor vita mines. Vroeger werden ze be schouwd als gewone voedingsmid delen. Over de chemische samen stelling en farmaceutische werking was toen nog nauwelijks iets bekend. Daarom werden ze aange duid met een eenvoudige hoofdletter (vitamine A, B, C enzovoort). Tegenwoordig is volgens mevr. Westdorp de kennis van vitaminen erg groot en men weet praktisch alles over de werking ervan. De dro giste vertelde dat de voornaamste leverancier van vitaminen de dage- JÊ3È Op de parkeerplaats bij de bibliotheek in St. Annaland bouwen kinderen in de herfstvakantie naar hartelust. De kaartavond van v.v. Vosmeer trok zaterdag maar 20 belangstellen- De herfstvakantie is deze week met mooi weer begonnen. De zon liet zich vooral 's middags zien en de temperaturen waren aange naam. Vele kinderen gingen dan ook naar buiten om te spelen, zoals hier deze jongens en meisjes op het plein bij de openbare biblio theek aan de Kloosterstraat in Sint-Annaland. Van straatstenen bouwen de kinderen forten. De stenen worden daar aange voerd en zijn bedoeld voor de straten in de buurt waar de riole- De School- nng is vervangen, straat is klaar. Momenteel is aannemer Moer land in de Van den Bosstraat bezig. Zondag 27 okt. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Maas, Oud-Beijerland. 18.30 u. ds. Van Dijk. do 31/10 19.30 u. Hervormings- dienst. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Balk. GEREF. KERK 10 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. 17 u. ds. Baas. wo 30/10 19.30 u. oecumenisch avondgebed CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. ds. Korving, Kerk- werve. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. dhr. Schot, Nieuw- Beijerland. 14.30 u. leesdienst. VRIJZ.GEL.GEM.NPB 10.45 u. ds. De Bie, 's-Gravenpol der. R.K.-KERK za 19 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. zo 11 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.D.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. ds. Monshouwer, Bergen op Zoom. CHR. GEREF. KERK 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. Korving, Kerkwerve. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 9.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 u. ds. Meeuse. 18 u. kand. Verwaard, Sliedrecht. wo 30/10 19.30 u. ds. Groenenberg, Oud-Beijerland. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 24/10 19.30 u. ds. Vermeij. do 31/10 19.30 u. ds. Beens, Nij- kerk. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 u. kand. Hoek, Arnemuiden. 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 31/10 19.30 u. ds. Van der Sleen, Scherpenisse. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. do 31/10 19.30 u ds. Van Loon. HERV. GEM. REHOBOTH 10 u. ds. Van der Veer, Gouda. 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. do 24/10 19.30 u. ds. Van der Meer, Krimpen a.d. IJssel. ma 28/10 19.30 u. ds. Van der Meer, Wekerom. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. lijkse voeding is. Ze wees erop dat het belangrijk is om gevarieerd te eten. Elke dag iets uit elk deel van de 'schijf van vijf. Bij een eenzijdig eetpatroon ontstaat soms een gebrek aan vitaminen. Ook na een ziekte, bij stress, zware geestelijke of licha melijke inspanning, zwangerschap, voor kinderen in de groei en voor bejaarden zijn extra vitaminen nodig. Ook mensen die veel roken hebben doorgaans behoefte aan extra vitaminen. Na de uitleg van mevr. Westdorp beantwoordde ze nog wat vragen en tot slot werden er nog enkele prijzen verloot. Iedereen kreeg een tasje met informatie mee naar huis. Mevr. Van den Broek bedankte de inleidster en hoopte dat ze bij een volgende spreekbeurt weer op een gevulde zaal kon reke nen. Hervormde vrouwenvereniging Tryfosa houdt woensdag 30 oktober- haar jaarlijkse verkoping ten bate van de zending. In Het Trefpunt zijn van twee tot vijf uur allerlei zaken te koop (ondermeer erwtensoep en pannekoeken). Voor de jeugd is de zolder ingericht. In oktober en november zijn er diverse evenementen in De Welle vaete waaronder twee 'concerten'. Vanavond, donderdag, treedt 'Een, Twee Trio' op. Deze band brengt muziek met veel lach en af en toe een traan. Hun eerste hit was 'Juf frouw Toos' dat wekenlang hoog in de hitlijsten stond. Het trio brengt smartlappen en meedeiners, overgo ten met een sausje van rock and roll. Vanavond is tevens de bekende streekband Big Deal uit Scherpenis se te horen. Het uitgebreide repertoi re van deze groep behoeft nauwe lijks toelichting. Op woensdagmiddag 13 november komt Jochem van Gelder (bekend van tv) met de juniorenshow naar De Wellevaete. En een dikke week later, op vrijdag 22 november, zet ten de bekende DJ Paul Elstak en rapper Mc Forz de zaal op stelten. Voor en na het optreden van Paul Elstak verzorgt Skylight Disco Show een drive-in-show. Vandaag, donderdag, doet de che- mowagen het dorp aan. Mensen kunnen dan de inhoud van hun milieubox (klein chemisch afval) aanbieden aan de chauffeur van de chemowagen. Morgen wordt het buitengebied aangedaan. ZIE VERDER PAGINA 3 SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Van Bruggen, Stavenisse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. de Goei, Sint-Maartens dijk. 14.30 u. ds. Vermeulen, Bergen op Zoom. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. stud. Schot, Nieuw-Beijer- land. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 17 u. ds. Van Eckeveld. GEREF. GEM. 9.30 leesdienst. 14.30 u. ds. Hofman, Waarde. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. ds. Joosse, Middelburg. Zaterdag 26 en zondag 2 okt. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Padt, Poortvliet, tel. 612400. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Janssen, St.Maartensdijk, tel. 664126. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. Van Doesburg, tel. 572500. TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Muljono-Iskandar, Halste ren, tel. 0164-686440. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u., tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. St. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie- advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel. 0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties) tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11, Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u„ tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480» TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLUF VAN M N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. KAMER VAN KOOPHANDEL Ma 9-12 u. gemeentehuis. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 24^ okt. t/m vrijdag 1 nov. donderdag 24 2.12 - 14.37 vrijdag 25 3.07-15.27 zaterdag 26 3.52-16.12 zondag 27 3.37 - 15.57 maandag 28 4.17-16.37 dinsdag 29 4.57-17.17 woensdag 30 5.37 - 17.52 donderdag 31 6.17-18.32 vrijdag 1 6.47-19.12 za 26/10 16.11 u. VM Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2