Provinciaal energiebeleid Vogelkijken voor beginners geslaagd Thoolse inbreng veilig stellen in waterschapsbestuur Provincie Zeeland Wonen of logeren Kunstgrepen houden de lasten op peil Alleen Walpot wil bezwaar de Rozeboom honoreren Donderdag 24 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Abdij Nieuws is de informatierubriek van de Provincie Zeeland. Redactie: Afdeling Voorlichting, Abdij 6, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, telefoon (0118) 63 13 92 Elk huishouden, elk bedrijf is afhankelijk van energie. Stroom en gas moeten betaalbaar zijn, zo vinden we. Men moet erop kunnen vertrouwen dat er van alles genoeg is, dat het op tijd komt en dat de productie zo weinig mogelijk nadelen voor het milieu oplevert. Marijke Boon boeit met weinig middelen Cursus NKGG Brandwonden WÊÊËm i - L Categorieën moeten krachten bundelen' Rechten en plichten Pak even uw zakboekje Abdij Nieuws l/Anr«> Tot 1 december kan worden gereageerd op de discussie nota Permanent en recreatief wonen in Zeeland. In de nota staan de voors en tegens van het hebben van tweede wonin gen in de dorpen. Het perma nent wonen in huizen op terreinen met recreatie- en zomerhuizen is net zo tegen het licht gehouden. Een werkgroep met ambtelijke vertegenwoordigers van de ge meenten, de inspectie volkshuis vesting en de provincie heeft de inventarisatie gemaakt en aan de hand daarvan conclusies getrok ken en aanbevelingen gedaan. Het blijkt dat niet aan te duiden is hoeveel huizen in de dorpen als vakantiewoning in gebruik zijn. Wel is vastgesteld dat er twee soorten vakantiehuizen zijn: de woningen die uitsluitend voor eigen gebruik dienst doen in de vakanties en woningen die buiten de eigen gebruikerstijd aan derden worden verhuurd. Algemene klacht voor beide is dat zij de leefbaarheid van de kleine kernen niet ten goede komen. Het verenigingsleven en de burenhulp zijn er niet mee gebaat en voor zieningen voor sport, zorg en on derwijs zijn niet meer rendabel. Het komt ook nogal eens voor dat de huizen niet goed worden on derhouden. Daar tegenover staat dan weer dat wanneer er erg veel tweede woningen zijn de horeca gelegenheden en andere recre atieve voorzieningen beter flore ren, wat de dorpsbewoners ook ten goede komt. Aanbevolen wordt het huidige beleid te handhaven om binnen de dorpen de vakantiehuizen zo veel mogelijk te weren. Waar dat niet blijkt aan te slaan, bij voorbeeld doordat de huizen vanwege hun kwaliteit niet in trek zijn bij de eigen inwoners moet worden gekeken of zij toch niet als twee de woning in gebruik kunnen worden genomen. Het is dan wel nodig hiervoor speciaal beleid te formuleren. Om de huizen zoveel mogelijk voor permanente bewoning te handhaven, zouden de provincie en de gemeenten hun subsidiemo gelijkheden voor woningverbete ring wat moeten oprekken. Ook via het dorpsvernieuwingsbeleid kan aan dit streven worden bijgedragen, bij voorbeeld door oude woninkjes te kopen en te vernieuwen of er complete nieuw bouw voor in de plaats te zetten. De zomerhuizen die de laatste tien jaar op speciaal daarvoor ontworpen terreinen zijn ge bouwd, zijn van goede kwaliteit. Doordat zij meestal in particuliere hand zijn, worden zij niet zo vaak verhuurd. Aangenomen wordt dat een aantal van die huizen perma nent wordt bewoond. Bovendien wordt er rekening mee gehouden dat sommige tijdelijke bewoners zich na hun pensionering definitief in het vakantiehuis vestigen. Naarmate die trend zich voortzet, zal de vraag naar nieuwe recre atiewoningterreinen zich manifes teren. Omgekeerd kan een te groot aanbod in deze sector, bij voorbeeld door teruggang in de recreatie in het algemeen, de kans op permanente bewoning weer doen stijgen. De terreinen liggen vaak geïso leerd van de bewoonde wereld, waardoor eerder vereenzaming van de bewoners kan optreden dan in het dorp en de kans op ongenode bezoekers wordt vergroot. De aanbevelingen luiden hier dat het permanent wonen op recre atieparken moet worden tegenge gaan. Mensen die er al compleet wonen, zou gevraagd moeten worden naar hun motieven, opdat het beleid daaraan mogelijk kan worden aangepast. Verder zou bekeken moeten worden of een tussenvorm van permanent en recreatief bewoonde complexen van huizen uitkomst kan bieden. Gedeputeerde staten hebben de nota voor kennisgeving aangeno men. ledereen kan er zijn of haar mening over kenbaar maken. Zodra alle reacties binnen zijn, zal het dagelijks bestuur nagaan of het provinciale beleid moet worden bijgesteld. Dat kan bij voorbeeld via het Streekplan Zeeland. De nota pemanent en recre atief wonen in Zeeland is gratis verkrijgbaar bij het provinciaal informatiecen trum, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg, tel. 0118-631400. Reacties op de nota kunnen worden gericht aan Gedeputeerde Staten van Zeeland, postbus 6001, 4330 LA Middelburg. De sluitings termijn is 1 december 1996. Elektriciteit wordt voor het overgrote deel opgewekt door de verbranding van grondstof fen: kolen, gas, olie, nucleaire producten. Dit proces leidt tot verontreini ging van het milieu, in de moderne centrales weliswaar een stuk minder dan vroeger, maar toch... Wat ook een rol speelt is de vraag hoelang we vooruit kunnen met het gebruik van natuurlijke delfstoffen. Nog heel lang vermoedelijk, maar het staat ook vast dat de voorraad ooit op raakt. Grootaandeelhouder De provincie Zeeland is grootaan deelhouder (50%) in de NV Delta Nutsbedrijven. Dit bedrijft zorgt in heel Zeeland voor de levering van elektriciteit, gas en water (dit laatste ook over de provincie grens heen). De provincie is niet alleen groot aandeelhouder in de energiesec tor, zij is ook regisseur en contro leur van het milieubeleid. Dat betekent dat de provincie standpunten moet innnemen en beslissingen moet nemen die samenhang vertonen tussen energie en milieu. Om een en ander op papier duidelijk te maken, is kortgeleden de provinciale energienota ver schenen. Nadat hierover adviezen zijn ingewonnen en statencommissies zijn geraadpleegd, wordt dit stuk geplaatst op de agenda van Provinciale Staten van vrijdag 22 november a.s. De energienota bevat eigenlijk twee hoofdstukken. Het ene gaat over energie/milieu het andere behandelt de structuur van de energie-/nutssector. Adoptie natuurgebieden. De stich ting Het Zeeuwse Landschap gaat het bedrijfsleven benaderen om natuurterreinen te adopteren. Daar bij gaat het om driejarige contracten. Enerzijds is deze vorm van spon soring aantrekkelijk omdat de subsi dies voor natuurorganisaties terug lopen terwijl de taken toenemen. Anderzijds ziet de stichting adoptie ook als een mogelijkheid om de ver ankering in de samenleving te ver sterken. Het eerste contract is afge sloten voor het Verdronken land van Saeftinge. Het bezwaarschrift van de SVRZ tegen beëindiging van de subsidie voor het tuinonderhoud bij de Roze boom in St. Philipsland is onge grond verklaard. Alleen SGP-raads- lid L. Walpot stemde maandagmid dag tegen in de Thoolse gemeente raad. Hij maakte destijds als wet houder in St. Philipsland graag een uitzondering voor de bejaarden. Walpot onderschreef de argumenten van de stichting voor regionale zorgverlening, dat de afbouw van de gemeentelijke subsidie op een bij zonder ongelukkig moment komt. De Rozeboom is verouderd en ver keert in een moeilijke financiële situatie. Verder heeft men te maken met leegstand. AOV-raadslid mevr. M.H. Schot-de Hoog zei het jammer te vinden, dat de bewoners het slachtoffer worden, maar zij zag geen andere keus dan één lijn te trekken voor de gehele gemeente Tholen. Mevr. E.M. van der Wal- Vermeulen voelde nog wel wat voor een éénmalige afkoopsom van 7000 gulden in plaats van 4600 gulden dit jaar en de laatste 2300 gulden in 1997, maar de SVRZ wilde 10 mille ineens. Wethouder J. Versluys wees erop, dat de hele kwestie zowel in de gemeenteraad als in de commissie voor bezwaarschriften is behandeld en hij zag geen nieuwe gezichtspun ten. Volgens de commissie worden de servicekosten voor de bewoners van de Rozeboom slechts marginaal verhoogd, maar J. van den Donker vroeg toch aandacht voor de moge lijkheden van huursubsidie. "Stille armoede bij bejaarden moeten we bestrijden", zei het D66-raadslid. Wethouder Versluys achtte het een taak van de verhuurder, de SVRZ, om de bewoners te wijzen op even tuele toekenning van huursubsidie. Gemeenschapscentrum Meulvliet was zaterdag goed gevuld bij de voor stelling van zangeres, schrijfster en cabaretière Marijke Boon. Ze bracht hier haar programma 'Vogelkijken voor beginners'. Een luchti ge voorstelling die in zo'n anderhalf uur aan één stuk werd afgewerkt. Tijd om zich te vervelen kregen de aanwezigen echter niet. Aan het begin van haar programma is Marijke Boon gewoon Marijke Boon die vertelt dat ze altijd al geboeid is geweest door vogels. Het liefst was ze er zelf één geworden. Ze verhaalt over een paartje kool meesjes dat in haar brievenbus broedde en via nog meer jeugdsenti ment komt het gesprek ook nog op de liefde. Daarmee heeft ze het niet getroffen. Om het vogel-zijn te benaderen besluit ze parachute te gaan springen. Maar bij haar eerste sprong kijken de vogels haar na met de gedachte: Je zakt wel en kunt ook neerkomen, maar verder kom je niet. Een nacht met een andere para chutist in een tentje loopt drama tisch af als de kerel de volgende dag gewoon vertrekt. Terwijl Marijke Boon op het toneel staat, verandert ze spelenderwijs in de feministische ornithologe Suus van der Vlist. Dat alles speelt zich af tegen een decor dat veel op het panorama Mesdag lijkt. Een groot doek van de zee met daarop diverse vogels. Verder wordt de voorstel ling met betrekkelijk weinig midde len gespeeld. De ornithologe geeft les aan Hein Broek (gespeeld door Harrie Piekema) die zowel letterlijk als figuurlijk als aangever fungeert. Vooral zijn mimiek is sterk. Suus van der Vlist overhoort Hein over de vogels op het beschilderde doek. De cursist rent dan met een boek in de hand naar het publiek om te vragen welke vogel hier precies bedoeld wordt. Opgelucht keert hij vervol gens met het antwoord terug, maar steevast blijkt dat fout te zijn. Hein Broek zingt ook mee met de liedjes die de cabaretière ten gehore brengt. Daarbij begeleidt ze zichzelf op accordeon (aangegeven door Hein). Maar de cursist heeft de neiging om nog een extra toontje te zingen en dat wekt irraties op. Onvervalste smartlappen en gevoe lige liedjes gaf Marijke Boon ten gehore. In eerdere programma's stonden haar droogkomische levens liederen in hpt middelpunt, maar deze keer was de hoofdmoot het cabaret. Het publiek had er dankzij de afwisseling in ieder geval geen moeite mee en zat de anderhalt üur met een glimlach uit. De volgende voorstelling van Uit op Tholen is 'Optisch Bedrog' van Han Römer en Titus Groenestege. Dit duo zou vorig jaar al op de Thoolse planken verschijnen, maar dat ging toen niet door. Vrijdag 1 november zijn Römer en Groenestege echter wel van de partij, om kwart over acht in De Vossenkuil in Oud-Vos- semeer. In 'Optisch Bedrog' kijkt een man in de spiegel en ziet Zich zelf. Wat Zichzelf dan zegt en doet, kan men deze avond met eigen ogen en oren meemaken. Er zijn al zo'n vijftig kaarten voor de voorstelling verkocht. De nationale collecte voor mensen met een verstandelijke handicap (NKGG) heeft in Sint-Maartensdijk ƒ1128,95 opgebracht. Dat is aan zienlijk meer dan vorig jaar toen men ƒ764,80 ophaalde. Gevers en collectanten hartelijk bedankt. De Nederlandse Brandwondenstich ting houdt van 28 oktober tot en met 2 november de landelijke collecte. Met de opbrengst hiervan werkt de stichting aan de verbetering van de behandeling van patiënten met brandwonden, stimulering van wetenschappelijk onderzoek, voor lichting en het in stand houden van de huidbank (voor donorhuid). Ook werkt men aan het voorkomen en beperken van lidtekenweefsel en aan psychische begeleiding van slachtoffers. Vorig jaar brak er in zo'n zevenduizend huizen in Neder land brand uit. Daarbij raakten acht honderd mensen gewond en vielen er tachtig doden. Door andere oorza ken liepen nog eens 50.000 mensen brandwonden op. Tegelijk met de collecte wordt ook de nationale brandpreventieweek gehouden. De Zeeuwse Verwarmings Unie repareert uw CV. Als het moet binnen een halve dag, overal in Zeeland! Bel: Zeeuwse Verwarmings Unie B.V. Het waterschap past kunstgrepen toe om de lasten voor de inwoners vol gend jaar op peil te houden. Die opmerking heeft hoofdingeland A.L. Aarnoudse gemaakt in de gebieds- commissie. "Het is mooi dat de tarie ven gelijk blijven, maar er wordt behoorlijk uit de reserve geput. Waar ligt de grens", aldus de Vossemeer- der. De omslag ongebouwd en de verontreinigingsheffing gaan vol gend jaar niet omhoog, de ingezete- nenomslag stijgt met drie dubbeltjes en de omslag gebouwd wordt zelfs 85 cent per 5000 gulden economi sche waarde goedkoper. Uit de reser ves moet echter 4,75 miljoen gulden bijgepast worden om de begroting sluitend te krijgen. Gebiedsgezwore- ne J.L.C. Mol legde uit dat door de vier bij de waterschapsfusie betrok ken partners is afgesproken om de tarieven twee jaar lang hetzelfde te houden. Verder wierp hij de vraag op of het waterschap wel zulke grote reserves moet hebben. "Het is alle maal geld van de ingelanden." Eind volgend jaar resteert in de algemene reserve nog ruim 9,6 miljoen gulden. "Het valt me op dat na de genoemde twee jaar de sprongen in de tarieven beginnen", reageerde oud-secretaris J.D. de Korte van het voormalige waterschap Tholen. In 2001 zal de verontreinigingsheffing 29% hoger zijn dan volgend jaar, de ingezete- nenomslag 13% en de omslagen gebouwd en ongebouwd respectie velijk 16 en 20 procent. Mol merkte op dat deze meerjarenraming nog kan veranderen. Hij vertelde ook dat de kosten voor de waterzuivering vanaf 2000 gaan stijgen omdat dan de stikstofverwijdering aan de orde komt. Energiebedrijven worden in Nederland over het algemeen gezien als "nutsbedrijven", organisaties die werken in ieders belang en die iets doen of produceren dat niemand kan missen. De bedrijven die energie opwek ken en distribueren zijn doorgaans in handen van de overheid. Gemeenten en/of provincies zijn de bezitters van de aandelen en zij leveren ook het merendeel van de personen die het bedrijf besturen. Verandering lijkt op til. Ook particuliere bedrijven mogen bijvoorbeeld stroom opwekken en verkopen, zoals dat in veel andere landen al van oudsher het geval is. Gezien het totaal aan nationaal en internationaal" te verwachten ontwikkelingen, besteedt de provinicale nota ook aandacht aan de mogelijke gevolgen voor Delta "Nutsbedrijven. Milieu en energie In landelijke beleidsnota's worden hoofdlijnen gegeven om het I i energieverbruik terug te brengen en daardoor milieu-winst te boeken. 10 procent van de toekomstige energie zou moeten worden geput uit zgn. duurzame bronnen (zoals wind- en zonne-energie) en 33 procent zou moeten komen uit efficiency-verbetering (minder energie verbruiken en er net zo warm bij blijven zitten door slim mere bouwwerken en installaties neer te zetten). Die efficiency-verbetering wordt in procenten toegerekend aan de volgende sectoren: industrie 19 procent minder; agrarische sec tor 26; woningen en huishoudens 23; utiliteitsbouw 23; verkeer en vervoer 10 en de elektriciteitssec tor 26 procent. Akkoord - aldus de Zeeuwse ener gienota - voor de sectoren indus trie en woningen/huishoudens; een belangrijke bijdrage wordt ook Verwacht van de industrie. Het percentage voor de agrari sche sector zal vooral moeten komen van de glastuinbouw elders in Nederland. In de elektriciteitssector is er in Zeeland sprake van slechts één complex (bij Borssele). Qua te behalen resultaat kunnen er dus afwijkingen zijn van een doelstel ling die betrekking heeft op alle bedrijven samen. Via het regionaal beleid wil de provincie bereiken dat in 2010 de uitstoot van kooldioxyde door het verkeer 20 procent minder zal zijn dan in '86. Vermeld wordt dat de provincie vanuit haar verantwoordelijkheid voor het milieubeleid invloed zal uitoefenen via het verlenen van vergunningen en de goedkeuring van bedrijfsmilieuplannen. Energiebesparing is hierbij een belangrijk onderdeel, maar ook zeer moderne technieken zoals koude/warmte-opslag. Hoopgevende en vernieuwende projecten kunnen met provinciaal geld worden ondersteund. Bedrijven die aan de slag gaan met het winnen van energie uit "biomassa" kunnen op provinciale steun rekenen. Men kan hierbij denken aan het vergisten van organisch materiaal en zuiveringsslib en het winnen van gas uit stortplaatsen. Ook "bijstoken" van centrales met brandbaar materiaal zoals afvalhout en plantenresten lijkt een mogelijkheid. Interessant is iets wat nu al gebeurt: een bedrijf in het Sloegebied levert vrijkomend "afvalgas" aan de kolencentrale in Borssele. Wat windenergie betreft blijft het uitgangspunt dat er in totaal voor 250 megawatt aan windmolens in Zeeland zou moeten worden geplaatst. Het gaat hier - vanuit de provincie gezien - vooral om de planologie, waarbij de gemeenten met nadruk in beeld zijn. Het streven blijft om in het jaar 2010 te kunnen meedelen dat er 10.000 zonneboilers zijn ge plaatst, hoewel dit aantal (afgeleid van wat het rijk voor heel Neder land wil) aan de hoge kant lijkt. Bij de uitvoering van het energie beleid zijn de gemeenten en Delta belangrijk, zo constateert de provincie. Een actievere rol, met name bij het aanbieden van apparatuur en diensten aan het midden- en klein bedrijf, zou de moeite waard zijn. Toekomst energiesector De nota stelt vast dat er in de energiesector in toenemende mate sprake zal zijn van "markt werking". Ook nu nog gebonden gebruikers zullen op termijn vrij zijn in de keuze van energieleve rancier. Delta opereert in een gebied met een naar verhouding geringe bevolkingsdichtheid en een klein aantal zeer grote afnemers. In een concurrerende omgeving is men daardoor kwetsbaar. Samenwerking, schaalvergroting, uitbreiding en verdieping van het takenpakket zijn noodzakelijk voor het behoud van voortgang en zelfstandigheid. Het bedrijf zou zich in brede zin moeten concentreren op de sectoren energie, water en milieu en nieuwe kansen op dit gebied moeten benutten. Een zorgvuldige afweging via de raad van commissarissen en de aandeelhouders dient gegaran deerd te zijn. Binnen de structuur van Delta wordt een overzichtelijke schei ding bepleit tussen typische overheidstaken en "markttaken", die ook moet doorwerken in de verhouding naar de (overheids)- aandeelhouders. Het van de hand doen van de overheidsaandelen is voorlo pig niet aan de orde, zo stelt de nota. Wel zou inbreng van privaat kapitaal bij meer commercieel getinte activitei ten mogelijk moeten zijn, maar een volledig "in de markt brengen" van Delta wordt ongewenst geacht. Wie belangstelling heeft voor de energienota kan deze gratis verkrijgen bij het infor matiecentrum van de provin cie, Abdij 9, postbus 6001, 4330 LA Middelburg tel. 0118 631400. HM Op dit moment is het waterschap in vier kiesdistricten verdeeld, waarbij rekening is gehouden met de her- komstgebieden. De voormalige waterschappen Tholen en Schou- wen-Duiveland hebben elk 13 afge vaardigden, Walcheren en Noord en Zuid-Beveland elk 18. Daarbij is er op gelet dat elk oud waterschap in elk van de vijf belangencategorieën vertegenwoordigd is. Dit is door de provincie geregeld in de artikelen 12 en 13 van het Reglement voor het waterschap Zeeuwse Eilanden. Ook heeft elk oud waterschap, op grond van artikel 25, afgevaardigden in het dagelijks bestuur. Deze overgangssituatie eindigt met de verkiezingen van 1998. Het nieu we bestuur zal eenderde tot de helft minder leden tellen dan de huidige 62. Ook het dagelijks bestuur zal niet langer uit tien gezworenen bestaan. Verkiezingen voor het waterschap gebeuren volgens het personenstelsel. Dat betekent dat per categorie de kandidaten met de meeste stemmen de voor die catego rie beschikbare zetels gaan bezetten. Tholen was van de vier fusiepart ners het kleinste waterschap en telt dus per categorie ook het kleinste aantal stemgerechtigden. Kandida- Het is nog maar de vraag of het waterschapsbestuur na de verkiezingen van 1998 Thoolse hoofdingelanden telt en zo ja, hoeveel. Dat heeft te maken met de manier waarop de verkiezingen georganiseerd worden. Als het waterschapsgebied in districten wordt Verdeeld, is de verkiezing van vertegenwoordigers uit elk district gegarandeerd. Binnen het dage lijks bestuur van Zeeuwse Eilanden zijn de meningen verdeeld. ten uit de streek hebben daardoor misschien steun van kiezers elders nodig om hoofdingeland te kunnen worden. Als er echter districten blij ven, zijn per afzonderlijk district degenen met de meeste stemmen gekozen. De Thoolse gebiedsgezworene J.L.C. Mol is persoonlijk voorstan der van het handhaven van de kies districten. "Dan houd je uit elk gebied mensen van elke categorie in het bestuur", zei hij in de vergadering van de gebiedscommissie. De door de Unie van waterschappen opgestelde eva luatie van de waterschapswet laat de mogelijkheid van kiesdistricten ook nadrukkelijk open. Volgens Mol heeft de keuze voor het districten stelsel ook consequenties, maar hij wilde daar niet verder op ingaan. Hoofdingeland mevr. A.F. van Nieuwenhu ijzen-Nelemans steunde Mol en riep hem op te vechten voor de plaatsen waar Tholen recht op heeft. "Je hebt als gebied geen rech ten, want het is één waterschap", reageerde deze. "Maar ik vind wel dat je ook plichten hebt." Volgens oud-secretaris J.D. de Kor te van het voormalige waterschap Tholen zou het een goede zaak zijn dat elk gebied zijn inbreng in het waterschapsbestuur houdt. "Zo niet, dan zou dat een verarming beteke nen. Bij de belanghebbenden zou het absoluut verkeerd over komen als er geen Thoolse inbreng zou zijn." De Korte zei dat de Thoolse bestuurders uit alle vijf de categorieën de krach ten zouden moeten bundelen om de Thoolse inbreng in het toekomstige bestuur veilig te stellen. Provinciale staten stellen uiteindelijk het regle ment vast waarin dit geregeld wordt. Dat moet uiterlijk half volgend jaar gebeuren. In het voorjaar van 1998 zijn de verkiezingen voor het water schap, tegelijk met die voor de gemeenteraad. THOLEN t/m okt. Schilderijen Russische kun stenaars, 't Huis Tijdverdrijf. 26 okt. Puzzel-oriëntatierit Mac, Zoekweg 19.15 u. 29 okt. Najaarsverg. Zeeuwse Milieufederatie, Hof van Holland 91.30 u. 5 nov. Najaarsbingo Anbo, Schut tershof 14 u. 13 nov. NCVB over suikerwerk maken, Visnet 19.30 u. 15 nov. Bingo bejaardensoos, Ten Anker 14 u. 16 nov. Verzamelaarsbeurs Step, Meulvliet 10-17 u. 16 nov. Vogeltellingen Schelde- Rijnkanaal door Rubia Tinctorum, Markt 8.30 u. 19 nov. Dr. Kale voor Anbo over medicijngebruik, Schuttershof 14 u. 23 nov. PTT-vogeltelling voor Sovon door Rubia Tinctorum, molen De Hoop 8.30 u. OUD-VOSSEMEER 30 okt. Bingo Anbo, Vossenkuil 14 u. 1 nov. 'Optisch bedrog' met Han Römer en Titus Groenestege, Vos senkuil 20.15 u. 8 nov. Alg. ledenvergadering v.v. Vosmeer, kantine 19.30 u. 8 en 9 nov. Tentoonstelling Vogel vrienden, Vossenkuil, vr 20-22 u. en za 10-21 u. 12 nov. AVB maakt kerstkaarten, Vossenkuil 19.30 u. 14 nov. Herenkingsconcert OVM m.m.v. Die Vaertsingers, Vossen kuil 20 u. 23 nov. Tentoonstelling De Zwa luw, café Hof van Holland v.a. 14 u. 30 nov. Kaartavond vv Vosmeer, Hof van Holland 20 u. SINT-ANNALAND t/m 31 okt. Exposities 'Beelden uit mijn kinderjaren' en 'Gebruiksaarde- werk', streekmuseum De Meestoof, di t/m za 14.15-16.45 u. t/m 25 okt. Vakantiebijbelclub, ver enigingsgebouw N.H.-kerk 9.30-12 u. 24 okt. One Two Trio, Wellevaete 20 u. STAVENISSE SINT-MAARTENSDIJK 30 okt. Modeshow en volksdans Anbo soos, Haestinge 14-17 u. 6 nov. Plattelandsvrouwen over dos siermappen SCHERPENISSE 13 nov. Doe-avond plattelandsvrou wen 14 nov. Creatieve avond platte- landsvr. St.Annaland, Holland Huis 19.30 u. POORTVLIET 16 nov. Kerst-hobbytentoonstelling, 't Ouwe Raed'uus 13.30 u. BERGEN OP ZOOM t/m 27 okt. Najaarskermis, Plein 13 vanaf 14 u. 24 okt. Disneytrein, station perron 1 10.30-17 u. 25 okt. Concert Stef Bos, De Maagd 20.15 u. 26 okt. Revue 'Lach Vegas' van Tine ke Schouten, De Maagd 20.15 u. 28 okt. lezing CVAB over omgaan met huisdieren, Zaal Den Ronden 19.45 u. 1 nov. t/m 5 jan. Beeldententoon stelling in Markiezenhof én Golden Tulip-hotel aan Binnenschelde 1 nov. Jamsessie, Botte Hommel 22 u. 2 nov. Opera 'La Traviata' door Staatsopera Tatarstan, De Maagd 20.15 u. 3 nov. Koffieconcert Daniel Speer Trombone Consort, Markiezenhof 12 u. 3 nov. Volksmuziekfestival, tapperij De Kroon 14-17 u. 7 nov. Toneel 'De minnaar' met Isa Hoes en Rick Engelkes, De Maagd 20.15 u. 8 nov. Slagerij van Kampen, Botte Hommel 22 u. 8 nov. Concert The London Schu bert Players, De Maagd 20.15 u. 9 nov. Hoofdstad Operette brengt 'Viktoria und ihr Husar', De Maagd 20.15 u 10 nov. Galerie-zondag, 14-17 u. 10 nov. 'Het zwanenmeer' door Rus sisch Ballet, De Maagd 14.30 u. 12 en 13 nov. Chippendales, De Maagd 20.15 u. 14 nov. Musical 'Charlie' met Joke de Kruijf, De Maagd 20.15 u. 20 nov. Lois Lane, Botte Hommel 22 u. 22 nov. Publiek debat over positie gehandicapten 26 en 27 nov. Dansmusical 'West Side story', De Maagd 20.15 u 28 nov. Muziektheater 'Poetry' door Intermezzo Group, De Maagd 20.15 u. 29 nov. 'Verdi-requiem' door Trans- sylvaans Filharmonisch koor en orkest, De Maagd 20.15 u. film+++film-t-++film+++film ROXY 1: Independence Day - do en wo 14 en 20 u., vren za 14, 18.45 en 21.45 u., zo 14, 17 en 20 u., ma en di 20 u. ROXY 2: Tin Cup - do, di en wo 20 u., vr en za 18.45 en 21.30 u., zo 16.15 en 20 u. Antonia - ma 20 u. Toy Story - za t/m zo en wo 14 u. CINEMACTUEEL 1: Indepen dence Day - do t/m zo 14, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 2: The Nutty Professor - do t/m za 14, 18.45 en 21.30 u„ zo 14, 16.15, 18.45 en 21.30 u., ma en di 20 u., wo 14 en 20 u. CINEMACTUEEL 3: Twister - do t/m za 18.45 en 21.30 u., zo 16, 18.45 en 21.30 u., wo 20 u. A Goofy Movie - do t/m zo en wo 14 u. Film- club Cinema Paradiso: Shanghai Triad - ma en di 20.30 u. Radio Sloth is te beluisteren op FM 106,5 MHz en via de kabel op 94,5 MHz. 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 17