PERSIA v= Stokkenrace te paard is succesvol in manege Vosmaer Veel zon, maar koude september w Smash legt loodje tegen de koploper Koersballen voor ouderen Geen woord over bezwaar 3 schietclubs Twee prijzen bij vijfjarige Delta Nuts Exclusief en voordelig Sporting M. wint weer eens Mevr. Van Engelen uit Oud-Vossemeer 25 jaar paardenfan Island Power opent bovenzaal voor aerobic AVC overwint de tegenstander en ook zichzelf Donderdag 24 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 15 Reserve eerste klasse^ Zaalvoetbal Thol.Boys 2 weer met lege handen Ongeslagen WHS 2 mist veel, maar wint ruim Perzen, Beibers, Kelims, Nepals,Gabbeh's. Ruime winst WHS 3 "MEULVLIET" THOLEN Geen verrassingen Reserve derde klasse Wachtlijst Grote schommelingen in de temperatuur Zeewater warm Oostenwind Veel oefenen Uitslagen Volleybal Onverwacht goed seizoen voor tafeltenissers Tafeltennis Ruim geklopt Noad 2 wint spannend duel tegen WC WHS 4 geen moeite met Arnemuiden 3 Reserve zesde klasse Vosmeer 4 zet achterstand om in winst Ondanks beter veldspel, meer kansen en een zeer voortvarende start, legde Tho- lense Boys 2 het zaterdag toch af tegen de reserves van Temeuzen. Tot drie keer toe kwamen er goede kansen, maar de doelman van de thuisploeg wilde niet capituleren. Na ongeveer een half uur kreeg Temeuzen meer vat op het spel en dat resulteerde in een doelpunt. Het was de tweede keer dat de Zeeuws-Vlamin gen voor het doel van keeper Bout ver schenen, maar ze rondden wel goed af: 1-0. Maar nog voor rust trok Tholense Boys de stand gelijk. Na goed doorzetten en een solo van zo'n twintig meter, prik te de sterk spelende Karim Benjilali (gehinderd door verdedigende Terneuze- naren) de bal onder de keeper door in het doel: 1-1. In de tweede helft bleef het spelbeeld hetzelfde. Maar Tholense Boys speelde verzorgder. Weer kwamen er diverse kansen, maar ook nu ontbrak de scherp te. Dat werd, net als voorgaande weken, afgestraft. Uit één van de zeldzame uit vallen van de thuisploeg ontstond een rommelige situatie voor het doel van de geel-zwarten. Tot schrik van de Tholena- ren raakte de bal het laatst een Terneu- zens been en de stand was 2-1Met nog ongeveer tien minuten op de klok, was het verzet van de geel-zwarten gebroken en de stand veranderde niet meer. Na een 1-2 ruststand heeft WHS 2 nog een royale 2-6 overwinning geboekt bij AZVV 2. "Sommige spelers begonnen zwak. Als je na 7 wedstrijden nog onge slagen bent, denkt men dat het vanzelf gaat, maar zo is het natuurlijk niet", zegt leider Sander Goedegebuure. De aanval lers van AZVV kregen eerst teveel ruim te en de WHS-spitsen verprutsten de kansen. Patrick Ketting verscheen twee keer alleen voor de keeper; Arie Fase en Danny Moerland waren met enkele afstandsschoten gevaarlijk. De thuisclub scoorde in de 23ste minuut wel, nadat invaller-doelman Peter Smits al twee keer zijn kunsten had getoond. Een tegenvaller was bovendien, dat de geblesseerde Henk Vermaas plaats moest maken voor Jeroen Moerland. Toen schrok WHS wakker en in de 34ste minuut maakte Patrick Ketting gelijk. Vijf minuten later zorgde Comé van Til- beurgh uit een hoekschop voor een 1-2 voorsprong. De AZVV-keeper sloeg de bal zelf in het doel. In de tweede helft kwamen Leo Vroegop en Daan Bolier fris op de mat voor Wil Fase en Henk Keur, maar voorlopig ver anderde er niets aan het spelbeeld. Ket ting tekende in de 16de minuut wel 1-3 aan, waarna WHS het doelsaldo kon opvijzelen. Een onnauwkeurigheid in de St. Annalandse verdediging bracht AZVV dichterbij tot 2-3. Het wegduwen van Jeroen Moerland in het strafschop gebied leverde Patrick Ketting een penalty op, wat 2-4 betekende. Moerland werd even later onderuit gehaald, maar de scheidsrechter gaf nu geen strafschop. En Fase en Ketting zagen hun schot door de paal gekeerd worden, totdat in de 36ste minuut Arie Fase 2-5 maakte. Ket ting bepaalde vijf minuten voor het eind signaal de stand op 2-6. Een grote uit slag, maar er waren teveel kansen gemist. Leo Vroegop kreeg een gele kaart wegens commentaar op de leiding. Kruiningen 2 7 Serooskerke 2 7 Middelburg 2 7 's-Arenskerke 2 7 S.P.S. 2 W.H.S. 3 Veere 3 Dinteloord 2 Bruse Boys 2 Meeuwen 3 Bevelanders 2 Krabbendijke 2 6 0 1 18 39- 8 0 15 15- 5 1 14 15-11 1 12 12- 8 Fortuinstraat 3 Bergen op Zoom Tel: 0164-243509 Ypsilon. De afdeling Zeeland van de vereniging Ypsilon voor ouders en andere familieleden van chro nisch psychotische en schizofrene mensen houdt dinsdag 5 november een bijeenkomst in het Heer Hend rikhuis te 's-Heer Hendrikskinderen. De bijeenkomst begint om half acht 's avonds. Het derde team van WHS behaalde zaterdag tegen Veere 3 de tweede over winning in dit seizoen. Door een ruime 4-0 wist hebben de St.Annalanders zich in de middenmoot van de reserve tweede klasse genesteld. Na een vlotte combinatie tussen Jan Wil lem Mosselman en Marco Scherpenisse bracht Michel de Jonge WHS al vroeg in de wedstrijd op voorsprong. Enkele minuten later voerde Marco Scherpenis se de score op tot 2-0. Binnen een kwar tier trof Scherpenisse opnieuw doel, waardoor WHS met een riante 3-0 voor sprong ging rusten. Veere had tegen de St.Annalanders weinig in te brengen, waardoor de WHS-verdediging en inval ler doelman Jaap Knop weinig te doen hadden. Voor de tweede helft kwam Sjjiak Gun- ter in het veld voor Peter Wielaard. WHS startte opnieuw sterk en kwam binnen twee minuten door een doelpunt van Michel de Jonge op 4-0. William Quist trof nog de paal, terwijl ook Jan Willem Mosselman en Marco Scherpenisse goe de mogelijkheden kregen om de score verder op te voeren. Smet op de mime 4- 0 overwinning waren de gele kaarten voor Marco Scherpenisse. 11 17-20 19 8- 6 8 10-15 7 13-12 6 9-15 5 8-19 4 8-22 2 9-22 In de Meulvlietcompetitie boekten Noordpoort en Hof Boys zondag forse overwinningen. De overige teams lagen minder ver uit elkaar. Sporting Maroc kon eindelijk weer een winstpartij note ren tegen Hof van Holland. In de A-pou le waren de uitslagen: Stalland-Noord- poort 5-13, l'Esperance-Kaai 2-5, The Limit-Smit Boys 3-1, Sporting Maroc - Hof van Holland 6-4. Poule B: De Kroon-The Pub 4-3, Standaard Tholen- Hof Boys 3-13; Pinocchio-Calellas 9-5. Zondag wordt de tweede bekerronde gespeeld met de volgende wedstrijden: The Limit-De Kroon, Calellas-Smit Boys, Kaai-Kaai Boys, Noordpoort- Standaard Tholen, Pinocchio-Hof van Holland, Stalland-Sporting Maroc, Hof Boys-The Pub. In de bedrijvencompetitie waren geen verrassingen te constateren. Dinsdag avond begon de wedstrijd in de A-poule tussen GEP 1 en GEP 2 heel rustig. Bij rust stond het 1-0 voor het eerste team. Na de rust ontketende GEP I pas goed en de eindstand was 6-2. De spannendste wedstrijd speelde zich in poule A af tus sen Bloemenhal en Bugatti's 1Favoriet Bloemenhal was niet compleet en dat verzwakte het team. De jonge ploeg van Bugatti's gaat daarentegen steeds beter draaien. Bij rust stond het dan ook 1 -1In de derde minuut van de tweede helft kwam Bloemenhal op 2-1, maar vijf minuten later kwam de Steenbergse ploeg weer langszij. Pas vijf minuten voor het einde wist Bloemenhal het duel in zijn voordeel te beslissen: 3-2. Maandagavond won het goed spelende Standaard Tholen in de B-poule zoals verwacht van nieuweling Molenzicht. In de A-poule zakt Bouman Potter wat in en de ploeg moest ook deze keer Budelpack de punten geven: 3-8. Uitslagen van de wedstrijd in Sint- Maartensdijk: mevr. T. Goode 55 p; C. van Gorsel 38 p; A. Leemreijze 28 p; mevr. M. Dane 25 p; mevr. L. Verschoor 21 p; mevr. G. Verwijs 19 p; mevr. N. van Driel 10 p. SEO in dromenland. Kunstrol- schaatsvereniging SEO houdt van daag, morgen en zaterdag haar twee jaarlijkse uitvoering in de Edward Jennermavo te Hoogerheide. De voorstelling 'SEO in dromenland' begint om acht uur 's avonds en zaterdag om twee uur èn om acht uur. Er doen 136 schaatster aan de uitvoering mee. Madeion Pool uit Oud-Vossemeer (voorgrond) was één van de vele deelnemers die op Johnny reden. Op de achtergrond rijdt Wendy Rid derhof uit Sint-Philipsland. Met 250 belangstellenden voor het open huis heeft Island Power aan de Nijverheidsweg in St. Maartensdijk zaterdag op de bovenverdieping een aerobiczaal in gebruik genomen. De ruimte is totaal 150 m2, maar er gaat nog een deel af voor de zonnebank en sportmassage, zodat er 74 m: over is voor aerobic. "Het was eigenlijk de bedoeling pas in 1997 uit te breiden, maar er was zoveel vraag naar steps en aerobic, dat we eerder dan gepland begonnen zijn", zegt eigenaar Ben Jongenelen. "Steps is in opmars. Naast de twee groepen van 14 deelnemers is er al een wachtlijst. Het zijn vooral men sen van het eiland Tholen die mee doen. Daarnaast zijn er een paar deelnemers uit Halsteren/Bergen op Zoom. We hebben de zaal met spie gels ingericht, zodat je zelf kunt zien wat je doet. Gaat het bij aerobic con stant om springen, bij steps gebruik je een bank en is het steeds op- en afstappen. Met deze uitbreiding bie den we vooral dames ontspannings mogelijkheden. Beweging is goed voor iedereen, maar het merendeel van de deelnemers is nieuw en vrouw. Beneden in het fitness cen trum is het meer gemengd." Tweevoudig ex-werelduurrecord houder Martina Silvana gaf zater dagmiddag een demonstratie aero bic, waarna er velen meededen met de introductieles. "De vloer was constant vol", aldus Jongenelen. Tussendoor verzorgden cursisten een modeshow van aerobic- en fit- nesskleding. Mede-exploitante Marian v.d. Sande van Island Power kreeg theorie- en praktijkles bij Martina Silvana en is pas geslaagd. Manege Vosmaer te Oud-Vossemeer organiseerde maandag, op de eer ste dag van de herfstvakantie, een 'stokkenrace'. In de zogenaamde bin- nenbak deden 66 ruiters van jong tot oud mee aan deze wedstrijd waar bij eigenlijk de gezelligheid voorop stond. Aangemoedigd door familie leden of kennissen deden ze echter toch allemaal hun best om te winnen. De paarden en pony's waren geduldig - hoewel soms wat nerveus - en droegen alle ruiters met gezwinde spoed naar hun doel. Dat doel bij de stokkenrace was vrij eenvoudig. De deelnemers streden twee aan twee. Ze reden van de ene kant van de manege, naar de andere en pikten daar een stok op uit een bus. Vervolgens reden ze terug en staken de stok in de lege bus bij de start. Dat ging zo door tot alledrie de stokken aan de overkant waren. Elke ruiter mocht drie keer een poging wagen en de tijden werden bij elkaar opgeteld. De snelste was de win naar. Manege Vosmaer is eigendom van door Jan Versteegt De septembermaand heeft voor de liefhebbers van warm nazomerweer vrijwel geheel verstek laten gaan. Sterker nog, deze maand gaat de boe ken in als zeer koud. Zowel 's nachts als overdag werd een flinke afwij king naar beneden bewerkstelligd. De maximum temperatuur kwam in De Bilt gemiddeld uit op 17 graden, wat bijna twee graden kouder is dan het langjarig gemiddelde over de periode 1960-1990. Met een minimum temperatuur van gemiddeld iets onder de acht graden kwamen we anderhalve graad onder het klimaatgemiddelde te liggen. Het aantal dagen met een maximum temperatuur boven de 20 graden kwam uit op vier. Er kwamen in het geheel geen zomerse dagen voor (dagen met een temperatuur boven 25 graden). De hoogste temperatuur in De Bilt bedroeg 'maar' 20,7 gra den en daar moesten we het mee doen. Ondanks de lagere temperatuur heeft de zon zich regelmatig aan de Nederlander laten zien. Normaal schijnt ze in september 135 uren, nu registreerde De Bilt ruim 160 uren. Op de weerkaarten van deze maand was veelal een hogedrukgebied boven of ten westen van de Britse eilanden terug te vinden. En lage drukgebieden boven het noorden van Europa en het continent. Dit had een aanhoudende noorden- tot noordoostenwind tot gevolg boven de Noordzee en Nederland. De eer ste week steeg het kwik op diverse dagen tot net boven de 20 graden. Op 5 september was het zeer zonnig en werd in het Zeeuws-Vlaamse Westdorpe een maximum van 22,3 graden gehaald. De temperatuurs- schommeling was in deze periode zeer groot te noemen: zo'n 20 gra den. In de vroege ochtend van 6 sep tember daalde het kwik in Oost- Maarland tot 3,7 graden. De ver schillen in minimum temperatuur waren tussen kust en binnenland groot. Door de nabijheid van het warme zeewater (17 tot 18 graden onder de kust) kwam de temperatuur op de meetpost Noordwijk niet onder de 15,4 graden. Ook de IJsselmeerkus- ten bleven opvallend warm. Het te koude weer kreeg in de twee de week van september een vervolg. Op de zevende werd het in Twente 2 graden, met lichte vorst aan de grond. In Lapland was het al even tjes echt winter met vorst in de ther mometerhut. Daarentegen beleefde Italië een warmtegolf met maxima van 36 graden in Palermo. Die grote tegenstelling leidde tot de ontwikke ling van een zeer actieve depressie boven de Alpen. Deze trok op 12 september naar Duitsland. In ons land wakkerde de noordwestenwind flink aan. Op de Wadden kwam een stormachtige wind te staan en op Vlieland werd even een echte noordwester storm gemeten. Tot ver in het binnenland kwamen windsto ten van 80 a 90 kilometer per uur voor. Op 13 september stroomde zeer koude Scandinavische lucht uit over midden-Europa. Op de Kahler Asten en in Sauerland werden de eerste sneeuwvlokken van het jaar gezien. En in de Harz viel boven 1300 meter echte sneeuw! Het koude weer bereikte op zondag 22 september een hoogtepunt. Bij regen en koude oostenwind bleef de temperatuur op diverse plaatsen onder de tien graden steken. In De Bilt werd een maximum van 9,6 gra den geboekt; een nieuw dageeuwre- cord! Op 23 september maakte het zuiden van Griekenland een kleine hittegolf mee; in Souda liep het kwik tot 38,4 graden op. In de voor malige Sovjetunie was het winter met in de vroege ochtend in Turi een minimum van 4,3 graden onder nul. Deze zeer grote temperatuurver schillen leverden opnieuw de nodige stortregens op. In het Oostenrijkse Hohe Wand werd 83 mm in een etmaal opgevangen. Overvolle regenmeters dus. De laatste tien dagen van september beleefden we opnieuw zeer koude nachten. Op 25 september werd in Lelystad een minimum van 2,4 graden gemeten. Overdag werd het in, Hoek van Hol land, bij weinig wind en een stralen de zon, 19,6 graden. De maand eindigde met een meer normaal patroon. De meeste regen viel in deze periode, en aan zee werd veelal een harde tot stormachtige zuidwestenwind gemeten. De laatste nacht van de maand was zeer warm, met op veel plaatsen minima boven de 15 graden. De kachel kon voorde verandering even uit blijven. Wilma van Engelen. Zij geeft hier paardrijles aan in totaal 130 ruiters. "Al 25 jaar ben ik daarmee bezig. Vroeger reed ik zelf ook veel, maar ik ben eens van mijn paard gevallen en daarbij heb ik mijn rug gebroken. Dus moet ik me nu beperken tot les geven", zegt mevr. Van Engelen. Zij begon pas vrij laat met paardrijden omdat er geen gelegenheid voor was in de buurt. Maar toen de paarden- koorts eenmaal toesloeg, zette ze ook flink door en inmiddels staan er een respectabel aantal pony's en paarden in haar stal. Een aantal jaren geleden ging ook haar wens van een overdekte manege in vervulling. "Ik heb al heel lang een binnenmanege willen hebben. In deze tijd van het jaar is de buitenbak gewoon te nat. Maar het ging niet gemakkelijk en pas sinds drie jaar is de binnenbak er. En het aantal leerlingen neemt nog steeds toe. Er zijn maneges waar je met wel tien leerlingen in een groep zit. Dat is veel te veel. Ik wil dat zelf ook niet. Eerst had ik er vijf per groep en dat is al omhoog gegaan naar maximaal acht, maar dat is wel het hoogste. Je moet gewoon meer leerlingen per les nemen vanwege de financiën, maar verder dan zo ga ik niet. Dan is het voor mij ook niet leuk meer. We hebben dan ook een wachtlijst op het moment." Vooralsnog heeft mevr. Van Enge len het echter prima naar haar zin met haar leerlingen. Het voordeel van manege Vosmaer is dat men geen eigen paard of pony hoeft te hebben om er te kunnen rijden. In de manege aan de Zeedijk staan twintig pony's en paarden waarop alle leer lingen kunnen rijden. Ze variëren dan ook in hoogte en in tempera ment. Bij de jeugd blijkt de schim mel-pony Johnny erg in trek te zijn. Dit vanwege zijn gemakkelijke aard. Carmen daarentegen is niet zo mals. "Ze heeft flink wat Arabisch bloed en dat merk je in het temperament", legt mevr. Van Engelen uit. De stokkenrace was een bedenksel van de 'concourscommissie1 van manege Vosmaer. "We hebben al enkele wedstrijden in de'kerstvakan tie bijvoorbeeld. En de leden gaven aan dat ze wel meer van die con- coursjes wilden. Dat is natuurlijk heel leuk, maar ik heb het zo druk met het lesgeven dat ik de organisa tie daarvan ook nog niet eens op me kan nemen. Gelukkig is er een groep van zo'n acht mensen die dat nu Zonder enige discussie heeft de Thoolse gemeenteraad maandag middag de bezwaarschriften van de schietverenigingen Tholen, Poort vliet en Scherpenisse ongegrond verklaard. De drie clubs hadden bezwaar gemaakt tegen de weige ring om een eenmalige bijdrage voor de stichting van een nieuwe schietaccommodatie. Eerder had de gemeenteraad al uitvoerig de zaak besproken en in meerderheid nee gezegd tegen 350.000 gulden voor 100 schutters uit Poortvliet, Scher penisse en St. Annaland. De com missie sport gaf de schietclubs vori ge week nog een steun in de rug met het advies om de individuele vereni gingen te steunen, maar de Thoolse raad legde dat stilzwijgend naast zich neer. regelt", zegt mevr. Van Engelen. De eerste deelnemers (de jongsten) stonden om tien uur al klaar om te beginnen. Onder hen ook Madeion Pool uit Oud-Vossemeer. Ze deed het goed, want haar drie races won ze allemaal. Helaas was haar tijd net niet goed genoeg voor een ereplaats. Ze werd uiteindelijk vierde. Toch ging het veel beter dan ze aanvanke lijk had gedacht. "Eerst wilde ik eigenlijk niet meedoen, maar nu ben ik toch wel blij dat ik gegaan ben", zegt Madeion die nu twee jaar paardrijles heeft. "Eerst zat ik op les in Bergen op Zoom maar dat was niet zo leuk als hier. Daar waren de groepen veel groter en je leerde er minder." Madeion en haar vriendinnen zijn erg gesteld op de pony Johnny. De jonge amazone reed dan ook op deze viervoeter en dat wilden er meer zodat Johnny nogal eens van berij der moest wisselen. Anoushka, Min- ka en Ivy zijn andere veel bereden dieren. Madeion is helemaal weg van de paardensport. Later wil ze ook graag mee gaan doen aan con coursen, zowel springen als dres suur. Nu is dat springen nog beperkt, maar eng vindt de jonge Oud-Vos- semeerse het niet. "Je moet er wel veel in oefenen, maar het is erg leuk." Overigens wil Madeion best zelf een paard, maar haar moeder kijkt daar nogal bedenkelijk bij. Toch nog maar een paar jaartjes wachten. De deelnemers kregen allemaal een herinnering aan de wedstrijd en de winnaars van iedere groep namen een prijs (een paardenbeeldje) in ontvangst. Jolijn ten Cate behaalde op Elliot de beste tijd van 2.26.6 minuten. Om negen uur 's avonds werden de prijzen uitgereikt en de deelnemers liepen daarbij als 'paard' in galop door de manege. Dat zorg de bij de toeschouwers voor de nodi ge hilariteit. De uitslagen waren: Jongsten: 1 Marsha v.d. Berge 3.35.1 min.; 2 Emmely de Groen 3.49.7 min.; 3 Sanne Bruins 3.54 min.; 4 Madeion Pool 3.59.7 min.; 5 Ilona Pot 4 min.; 6 Merice Anthonisse 4.07.9 min.; 7 Marijke Smit 4.43.9 min.; 8 Sabrina Houtman 4.44.6 min.; 9 Sophie Hogervorst 4.49.5 min.; 10 Suzanne Fafé 4.55.3 min.; 11 Mandy Mevr. W.M. Verwijs-Meijer uit St. Philipsland en de 12-jarige Matthijs de Kaper uit St. Maartensdijk beho ren tot de 50 prijswinnaars die vrij dag een boottocht over de Ooster se helde maken. Delta Nutsbedrijven had ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan in het gehele verzorgingsge bied een speciale krant verspreid waarin een prijsvraag was opgeno men. Er kwamen 5000 kaarten terug, waaronder verhoudingsgewijs veel reacties uit St. Maartensdijk. Er waren vier goede antwoorden nodig (C, C, B, C) en de vraag in hoeveel provincies Deltan water levert, werd vaak fout beantwoord. Het zijn er namelijk geen twee, maar drie, omdat behalve in Zeeland en West- Brabant ook in het Zuid-Hollandse Goeree-Overflakkee Delta-water wordt gedronken. De 50 prijswin naars vertrekken morgen vanuit de haven van Colijnsplaat richting Neeltje Jans, waar een bezoek wordt gebracht aan het Topshuis. Weer terug aan boord van de Merijntje Gijzen wordt een speciaal bingospel gespeeld, waarbij duurzame gebruiksartikelen te winnen zijn. Alle prijswinnaars mogen een intro ducé meenemen en bij uitzondering mag naast de moeder van Matthijs de Kaper ook zijn tienjarig zusje een dagje uit met Deltan. Deurlo 5.06.4 min.; 12 Susanne Timmer mans 5.10.1 min.; 13 Marleen Zwage- maker 5.16.9 min.; 14 Annemiek van Schilt 5.30.4 min.; 15 Sven Machielse 5.30.9 min.; 16 Nienke Bruins 5.36.7 min.; 17 Sharon Aarts 5.54 min.; 18 Wendy Ridderhof 6.17.7 min. Groep A tot en met 13 jaar: 1 Karin v.d. Rijsen 3.13.6 min.; 2 Esther Sonder- meijer 3.14.4 min.; 3 Lotte Moerland 3.27.6 min.; 4 Harm de Wilde 3.42 min.; 5 Marloes Brooijmans 3.42.3 min.; 6 Peggy Pastoor 3.45.4 min.; 7 Linda Heijboer 3.49.2 min.; 8 Debbie Timmer mans 3.49.4 min.; 9 Ilona van Poortvliet 3.50.2 min.; 10 Janiek Kooien 3.54.9 min.; 11 Kim van Gasteren 3.58.7 min.; 12 Marieke Zwagemaker 4.38.6 min.; 13 Marlies Zwagemaker 5.50.7 min. Groep B vanaf 14 jaar: I Carolien Bie- rens 2.59.5 min.; 2 Annechien Verstrate 3.04.9 min.; 3 Nicole Langenberg 3.22.8 min.: 4 Froukje Bierenbroodspot 3.24.2 min.; 5 Monique Dorst 3.31.3 min.; 6 Maaike Dekkers 3.40.5 min.; 7 Ilona Verbogt 3.42.6 min.; 8 Leandra van Trei- jen 3.50.3''min.; 9 Karin Smit 4.21.7 min.; 10 Jolanda Bout 4.23.2 min.; II Rolinca Verhage 4.56.5 min.; 12 Christa Hage 5.07.2 min.; 13 Geja Riemens 5.18.6 min.; 14 Wendy Leeuwesteijn 5.39.6 min.; 15 Tineke Huisman 5.52.8 min. Groep A tot en met 16 jaar: I Jolijn ten Cate 2.26.6 min.; 2 Liesbeth van Dijke 3.15.7 min.; 3 Mariska Quist 3.29.2 min.; 4 Marjella van Dijke en Laura Geluk 3.30 min.; 5 Corina Aamoudse 3.42.2 min.; 6 Ruth Leijsner 3.42.6 min.; 7 Patricia v.d. Giesen 4.15.7 min. Groep B vanaf 18 jaar: 1 Jeanette v.d. Doel 2.50.6 min.; 2 Diane Labeur 3.01 min.; 3 Jolanda Mol 3.08.6 min.; 4 Cindy Ammerlaan 3.13.7 min.; 5 Daan Spie- ringhs 3.23.7 min.; 6 Jolanda Hage 3.28 min.; 7 Silvia van Boort 3.54 min.; 8 Ilo na Quist 4.17.7 min.; 9 Monique Goos- sens 4.19.8 min.: 10 Angelie Buren 4.53 min.; 11 Marloes Heskes 4.67 min.; 12 Hubert Gaakeer 6.33 min. De uitwedstrijd van het eerste team van volleybalvereniging Intraco/AVC tegen Voko had een bizar verloop. Hoogte- en dieptepunten wisselden elkaar af. In de eerste set nam AVC snel een voorsprong door gedegen aanvalsspel. De Ooster- houtse ploeg had niet genoeg kracht om gevaarlijk te worden. De set ging met 8- 15 naar AVC. In de tweede set stortte de Thoolse ploeg mentaal volledig in waar door de spelers individueel opereerden en niet meer als team. AVC liep tegen zichzelf te spelen en kwam niet aan goed volleyballen toe. De setwinst ging dan ook met 15-7 naar Voko. Een dergelijke situatie is voor een coach moeilijk op te lossen. De wisselmogelijkheden waren zeer beperkt en trainer H. Nieuwenhuis kon niets anders doen dan het team door elkaar gooien, een oppeppend praatje houden en het beste ervan hopen. Dat werkte. AVC kreeg weer vechtlust en ging fanatieker verdedigen, zowel blok kerend aan het net als in het veld. De spannende derde set ging met 3-15 naar AVC. Een goed blok van Toine Buur en Nico Klippel zorgde voor het beslissende punt. In de vierde set ging AVC goed door. Aanvallers Henk Noteboom, Ko Droogendijk en Mark Segers sloegen de punten bij elkaar. In exact één service ronde werd de set, en daarmee de wed strijd, beslist in het voordeel van AVC: 6-15. Ludwin Schouten en Wesley van der Meer zorgden voor de spelverdeling. Programma 26 oktober: Heren Mikro Electro 6-AVC 2. Meisjes AVC 3-Voko 5 10 u. in Haestinge. Jeugd gemengd Apollo 2-AVC 5. Het eerste team van Smash '76 doet het erg goed in de tweede klasse. Nog nooit stond een ploeg van deze club zo hoog. Zaterdag werd naam genoot Smash '70 uit Noordhoek met 9-1 aan de zegekar gebonden. Eer gisteren stond de belangrijke wedstrijd tegen koploper Markiezaat op het programma. Smash moest echter de meerdere erkennen in het Bergse team. Smash 1 speelde een spannende wed strijd tegen Markiezaat waarbij veel op het spel stond. De spelers knokten hard voor de winst en vele toeschouwers ge noten van de duels. De Brabanders namen de leiding met 2-0 door verlies van Ad Verhage en Marco Saarioos. Maar Chris van 't Hof bracht Smash terug in de wedstrijd door zijn voormalige teamgenoot (hij speelde ooit bij Markiezaat) Jan Horst in drie games te verslaan. Doordat Van 't Hof samen met Verhage ook het dubbelspel won, stond de stand 2-2. Maar hierna trok de Bergse ploeg de winst vrij eenvoudig naar zich toe. Saarioos en Verhage boden goed tegenstand, maar de opponenten waren sterker. Toen de winst voor Mar kiezaat al binnen was, verzachtte Van 't Hof het leed nog enigszins en bracht de eindstand op 3-7. Smash accepteerde het verlies, want het is duidelijk dat het team steeds beter gaat presteren. Zelfs in de gouden jaren van Johan Snoep, Christian van 't Hof en Piet Rid derhof kwam men nooit verder dan een derde plaats in de derde klasse. Smash had na de promotie als doel behoud in de tweede klasse. Men verwachtte dat Marco Saarioos en Ad Verhage eerst zouden moesten wen nen aan dit hoge niveau. Maar de spelers bleken in topvorm en samen met routi nier Christian van 't Hofboekten ze klin kende zeges. Voor de topper van dinsdag stond Smash één punt achter op Markie zaat. De eerste twee hebben een ruime voorsprong op de rest van de ploegen. Hoofdtrainer Gerard Rens heeft blijkbaar een goede invloed op de spelers, want ook het eerste jeugdteam is op weg naar de titel. Smash I is verrassend in een kansrijke positie voor het kampioen schap gekomen. Het klassement ziet er na vijf wedstrijden als volgt uit: 1 Mar kiezaat 42 p; 2 Smash '76 37 p; 3 Roosendaal 24 p; 4 Smash '70 24 p; 5 Back Hands 5 20 p; 6 Vice Versa 13 p. Markiezaat en Smash hebben een wed strijd meer gespeeld en hebben nog vier wedstrijden te gaan. De St. Annalanders klopten Smash '70 uit Noordhoek ruim. Christian van 't Hof liet daarbij een steekje vallen en verloor één partij in het enkelspel. Ad Verhage en Marco Saarioos bleven daarentegen ongeslagen. Verhage speelde een sterke wedstrijd, maar had zowel in het enkel spel als in de dubbel met Van 't Hof toch drie games nodig om de winst te pakken. Smash 2 verloor thuis tegen Markiezaat 2. Adrie Aamoudse speelde zijn tweede wedstrijd voor Smash en boekte twee overwinningen en samen met Rafaël Fructuoso won hij ook het dubbelspel. Fructuoso won in het enkelspel één par tij, terwijl Martin v.d. Klooster op nul bleef steken. Markiezaat won met 4-6. De kadetten van Smash 3 deden het thuis goed tegen Roosendaal 3 en wonnen met 8-2. Leonard Ketting won drie keer en Hubert Bruijnzeel en Rudi Hage boekten twee keer winst. Leonard Ketting en Rudi Hage wonnen samen ook het dub belspel. Programma 25 oktober: Tanaka 4- Smash 2, Sios/Orion 4-Smash 3. 26 oktober: junioren Hotak 2-Smash, junioren Wanzl/Belcrum 5-Smash 2, kadetten Smash 3-Tanaka 9, kadetten Smash 5-Smash 4. Alle thuiswedstrijden beginnen om twee uur in De Wellevaete te Sint-Annaland. De reserves van Noad wonnen zaterdag een spannend en fraai ogend duel tegen WC 2. Al na tien seconden was er een gevaarlijke aanval van Noad. Sander Kot gaf de bal voor op Marco van Herpen die terug legde op Jaco de Jonge. De Jonges schot werd echter geblokkeerd, waarbij deze speler een flinke blessure aan zijn scheenbeen opliep. Harm Verwijs ver ving hem. Het spel golfde op en neer. Bij een één-twee tussen Joop Quist en Bram Filius kon WC nog net ingrijpen. Een schot van Sander Kot ging over. Ook de Halsterenaren zetten aanvallen op, maar liepen regelmatig in de buitenspelval van de goed organiserende Rini Filius. Een schot van Bram Filius van grote afstand viel net naast het doel van de niet reage rende keeper. Bij een misverstand in de Noad-defensie bracht Ronald Walpot op het laatste moment redding. Doordat Reinie Reijngoudt en Ronald den Braber ontbraken, stond Marco van Herpen in de spits. Deze gaf na een goede combina tie met de hard werkende Jeroen Bree- man een fraaie voorzet af die nog net door de doelman van WC kon worden onderschept. Frans Quist vocht scherpe duels uit met de Oud-Vossemeerse VVC'er Jonno Hoek. Kort voor rust moest keeper Kees Ligtendag nog optre den bij een kansje voor WC. In de tweede helft bleef het tempo hoog. Al in de eerste minuut maakte de VVC- verdediging een fout waardoor Marco van Herpen alleen op de keeper af kon gaan. Hij schoot echter hoog over. Even later werd Mark van Dijke uitgespeeld, maar doelman Ligtendag greep goed in toen de VVC'er hem wilde omspelen. Een snelle uitval van Joop Quist leverde geen doelpunt op en ook VVC kwam niet tot scoren dankzij Ligtendag. De moege streden Jeroen Breeman verliet het veld voor Wilco van Herk. Noad dwong via Marco van Herpen een hoekschop af en Sander Kot speelde de bal naar Joop Quist. Die zette voor op Harm Verwijs die van heel dichtbij miste. Ook Van Herpen kwam net te kort en zag de bal op enkele centimeters voorlangs gaan. Bij de volgende VVC-aanval liep een Hal sterenaar alleen op het doel af. Doelman Ligtendag kwam uit, maar het schot rich ting doel was al gelost. Bram Filius haal de de bal echter van de lijn. Even later was Filius weer ter plaatse toen Ronald Walpot via een één-twee werd uitge speeld. Filius dichtte het gat in de verde diging met een tackle waarbij de betreffende VVC'er ongelukkig viel en diens elleboog uit de kom raakte. Na een aanval van Walpot en Harm Verwijs kreeg Wilco van Herk een goede kans, maar de Halsterenaren grepen goed in. En misverstand in de Noad-defensie leverde een voorzet vanaf de achterlijn op, maar Kees Ligtendag pakte de bal correct. Een hoekschop voor Noad was succesvoller. Sander Kot nam de corner heel scherp. De bal viel onder de lat en de lange keeper viel met de bal net achter de lijn: 0-1. Nadat de gemoederen bij VVC wat waren bedaard, probeerde de thuisploeg nog wel aan te vallen, maar Rini Filius en Frans Quist gaven geen kansen meer weg. Kort voor het einde liep Joop Quist nog tegen een gele kaart op na een tackle op de man. Quist gaf even later na een terugspeelbal van Mar co van Herpen een goede pass op Wilco van Herk die schuin voor het doel kwam en in de korte hoek scoorde: 0-2. Harm Verwijs kwam op aangeven van Van Herpen nog alleen voor de keeper, maar zag zijn schot hoog over gaan. Een sterk WHS 4 versloeg zaterdag de derde keus van Arnemuiden met 0-2. De eerste tien minuten van de wedstrijd waren echter voor de thuisploeg. Arne muiden profiteerde bijna van slecht uit verdedigen, maar centrale verdediger Theo Fase redde met een halve sliding. Gaandeweg trok WHS het spel naar zich toe. Piet Ridderhof en gasts|»eler Jan Fase kregen enkele kansen op aangeven van Han Vroegop, maar de bal zeilde tel kens over of naast. Na rust kwam Ad Lindhout in het veld voor Han Vroegop en na enkele minuten moest Kees Koopman (oud-speler van Arnemuiden) geblesseerd het veld verla ten. Hij werd vervangen door Nico Hage. WHS voerde de druk op. Middenvelders Piet van Dijke en Piet de Rijke hielden de bal goed in de eigen ploeg. Daarachter speelde Ko Verkerke een gedegen partij. Een combinatie met Johan Heijboer luid de het eerste doelpunt in. Wim Fase gaf een scherpe voorzet op Jan Fase die met een fraaie volley scoorde: 0-1Nog geen tien minuten later werd een halve voor zet door de ver uitlopende doelman van Arnemuiden verkeerd beoordeeld. Dat bracht Jan Fase op 25 meter van een open doel. De linkerspits nam niet de moeite om nog verder naar het doel te lopen, maar schoot van afstand in: 0-2. Nog één keer dreigde gevaar voor WHS, maar bij een doorbraak van een Ame- muidense spits redde Theo den Engels man bekwaam. De Sint-Annalanders voerden de score niet verder op, maar gingen met de vrij eenvoudig behaalde winst naar huis. WHS 4 bezet de derde plaats in de ranglijst. Vosmeer 4 heeft tegen Dosko 6 een 0-3 achterstand weten om te buigen naar 4-3. Daardoor bleven in een spectaculaire wedstrijd de punten alsnog in het Thool se. Binnen vijf minuten namen de fel aanvallende Bergenaren een voorsprong. Na een kwartier kreeg Vosmeer meer grip op de wedstrijd. De gelijkmaker hing in de lucht, maar de thuisclub sprong slordig met de kansen om. In plaats daarvan liep Dosko tien minuten voor de rust uit naar 0-2 en vijf minuten later zelfs naar 0-3. Het duurde tot halverwege de tweede helft eer de thuisclub iets terug deed. Dré Hommel verzilverde een voorzet van Dick den Hollander. Tien minuten later eenzelfde combinatie, die door Hommel koppend werd afgerond (2-3). De gelijk maker verscheen tien minuten voor tijd op het scorebord; Frans Havermans schoot een hoekschop direct in het doel. En enkele minuten voor het einde kopte Dick den Hollander uit een hoekschop van Havermans de winnende treffer bin-

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 15