Tholen verspeelt twee punten in streekduel tegen Noad '67 WHS rukt op naar derde plaats Vrouwelijke arbiter ziet Smerdiek winnen Enthousiast Emergo met nieuwe trainster vertrouwen in toekomst D-pupillen Thol. Boys naar PSV Zaalseizoen van korfballers staat voor de deur Volop kansen, maar geen treffers in Sint-Philipsland Oud-Ajax speelt tegen Noad '67 Bruse Boys met 3-1 verslagen Defensie SPS is betrouwbaar Vosmeer laat zich aftroeven Donderdag 24 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 13 Trefzeker Topscorer Voetbal programma m mw Tholense Boys kreeg in de derby tegen Noad '67 de Tweede gele kaart meeste scoringskansen, maar benutte er niet één. Ook de Sint-Philipslandse spitsen stonden zaterdag droog, zodat het treffen in 0-0 eindigde. Een uitslag waarmee Noad- trainer Chris van 't Hof heel tevreden was: "Niemand ver diende hier te winnen." Zijn Thoolse collega René v.d. Boom zag zijn team door de puntendeling verder achter op raken bij de topploegen in de derde klas. Vierde klasse i Stavenisse verliest na rust Zesde klasse Eenheid Moeilijke start Zware klassen Thol.Boys A grijpt naast de punten Het wordt dringen aan de kop van het Eendrachtbode topscorerklassement. Niels Hage, Adrie Smits, John Vroegop en Jacco Vaders gaan met zes treffers aan de leiding. Ze worden op de voet gevolgd door Johan Sturris en Sjaak Quist, die vijf keer scoorden. Vijf nieu we namen prijken er na afgelopen week end op de lijst: Richard de Jonge en Arthur de Jonge van WHS, Maarten Hage en Danny Vroegop van SPS en Erik van Haaften van Smerdiek. Vorige week zijn per abuis twee spelers die hun eerste competitietreffer scoorden, niet vermeld: Richard Voshol en Peter Moer land van Vosmeer. Zaterdag 26 oktober uur WHS-SPS(vr) 14.30 Thol.Boys-VVC(vr) 14.30 SPS 2-WHS 2(vr) 14.30 WC 3-SPS 3(vr) 14.30 SPS 4-VVC 5(vr) 14.30 Tweede klasse: WHS-Bruse Boys 3-1. Derde kl.: Noad-Thol.Boys 0-0, SPS- The Gunners 3-1 Vierde kl.: Chrislandia-Stavenisse 3-1, ZSC-Smerdiek 1-2. Zesde kl.: Val Aan-Vosmeer 3-1. Eerste kl. res.: Terneuz. Boys 2- Thol.Boys 2 2-1, AZVV 2-WHS 2 2-6. Tweede kl. res.: WHS 3-Veere 3 4-0, Serooskerke 2-SPS 2 1-1. Derde kl. res.: Smerdiek 2-Yerseke 3 2- 2, Arnemuiden 3-WHS 4 0-2, Thol. Boys 3-Mevo 2 1-0, WC 2-Noad 2 0-2. Vierde kl. res.: Stavenisse 2-SSC 4 1-7, Dinteloord 4-Smerdiek 3 7-1. Vijfde kl. res.: SPS 3-Bruse Boys 5 6-0, Noad 3-Dinteloord 5 1-3, Stavenisse 3- FSV 5. 0-7, Vrederust 3-SPS 4 5-2, Vosmeer 2-Schijf 2 3-4. Zesde kl. res.: Welberg 2-Vosmeer 3 4- 3, Vosmeer 4-Dosko 6 4-3. Jeugd: Smerdiek A/B-Divo 1-3, Smer diek D-Nw. Borgvliet (vr) 2-3, Smerdiek F-Vosmeer F 2-0. Noad D-WHS D 0-7. Zierikzee-Thol.Boys A 2-1, Internos- Thol.BoysDl 1-3. Het zesde lustrum van voetbalver eniging Noad '67 wordt opgeluisterd door een elftal van Ajax-eoryfeeën uit het verleden. Wedstrijdsecretaris Rinus Zuidweg heeft het team van de oude sterren vastgelegd voor 10 mei volgend jaar. De in Roosendaal wonende Zuidweg is een echte Ajax-fan en heeft goede contacten met bijvoorbeeld Sjaak Swart. "En ik heb twee seizoenkaarten voor de Arena. Daar neem ik regelmatig jeugdspelers van Noad mee naar toe, die vinden dat prachtig." Zuidweg wil van de wedstrijd tussen Noad en oud-Ajax een echte happe ning maken, met een bekende scheidsrechter. En als het allemaal doorgaat, zou een bekende atleet de aftrap verrichten. Maar daarover is hij nog in onderhandeling. Noad-aanvoerder Jaap van Oudenaarde snelt toe om Tholenaar Johan Schot te stuiten. Van de Boom blijft geloven in zijn elftal. "We waren vanmiddag heer en meester, zoals we al zeven wed strijden de betere ploeg zijn geweest", meent de oefenmeester uit Roosendaal. Zou hij al gelijk hebben, dan is het rendement in ieder geval te laag. Vorige week bleef Tholense Boys tegen Baronie ook al op een gelijk spel steken en de week daarvoor troefde SPS de Tholenaren af. Tho lense Boys is naar de vijfde plaats op de ranglijst gezakt en is inmid dels door de ploeg uit Poortvliet gepasseerd. "Er zat bij Tholen van middag weinig opbouw in", stelt Noad-trainer Van 't Hof vast. In Sint-Philipsland kwam vanaf het beginsignaal de druk van Thoolse kant, maar de eerste scoringskans was na tien minuten voor de thuis club. Hans Polderman faalde echter in de afwerking. Halverwege de eer ste helft lieten de Tholenarer. ;en hele grote kans om te doelpunten liggen en claimden vervolgens een strafschop na een overtreding op René v.d. Berge. De scheidsrechter, al het commentaar beu, gaf een vrije trap aan Noad. In de eerste helft deden de Sint-Phi- lipslanders niet onder voor Tholense Boys en er kwamen kansen aan bei de zijden. Een vrije trap voor Noad werd over het doel geschoten en aan de andere kant stuitte de Thoolse aanval op doelman Huib van Wes ten, terwijl ook een bal over werd gekopt. De rust werd bereikt met twee gele kaarten voor elk van beide teams. De arbiter had de kaarten wel erg los in de zak zitten, vonden beide trai ners na afloop. In de tweede helft had Tholense Boys meer overwicht, maar ook nu werden de kansen niet afgemaakt. Ballen verdwenen rakelings over het doel of werden tot hoekschop ver werkt. In de elfde minuut kreeg ook Noad - dat met veel inzet bleef spe len - een doelkans, maar tot twee keer toe inschieten leverde niets op. Gerben v.d. Velde kwam bij de Sint- Philipslanders in het veld voor Hans Polderman en Tholen verving meteen daarop Michael de Jong door Arjan van Dijke. Tien minuten voor het einde leken de bezoekers dicht bij een treffer. De inzet uit een vrije trap van de zij kant werd door Noad-doelman Van Westen weggeslagen, waarbij hij zelf bepaald niet zacht met de doel paal in aanraking kwam. Johan Schot schoot van dichtbij over. René v.d. Berge werd bij Tholen vervan gen door Hanifi Benjilali. Noad bracht Kees van Tiggele - die kampt met een blessure - in het veld voor de moegestreden Erik Fonteijne. Zeven minuten voor het einde kreeg Winfred Kaashoek voor de tweede keer geel en kon voortijdig gaan douchen. In de resterende tijd kon Tholen dat voordeeltje nauwelijks uitbuiten. De enige serieuze doelkans was voor Francel Kousemakcr, maar diens schot ging naast. "Het is knap dat je met zo'n jonge ploeg praktisch gelijkwaardig bent aan Tholen", meent Van 't Hof. "De Thoolse spits kreeg een paar goede kansen, maar wij hadden pech met het schot van Arjan Moerland tegen de paal. We speelden een betere wedstrijd dan tegen SPS." Noad speelde inmiddels vier keer gelijk en de oefenmeester geeft toe dat dit in de rangschikking 'niet echt opschiet'. Toch rukken de Sint-Philipslanders op van de tiende naar de achtste plaats. "Wekelijks moet ik drie of vier andere spelers opstellen", verklaart Van 't Hof de matige resultaten. Opstelling Noad: Huib van Wes ten, Johan Reijngoudt, Jaap van Oudenaarde, Erwin Kot, Winfred Kaashoek, Hans Polderman (Gerben v.d. Velde), Arjan Moerland, Men- no Fonteijne, Ronald den Braber, Erik Fonteijne (Kees van Tiggele) en Leo Zuidweg. Tholense Boys: Erik van Heusen, René v.d. Berge (Hanifi Benjilali), Arie Draaijer, Hassan El Jilali, Erik van Gorsel, Leendert de Graaff, Francel Kousemaker, John Nieuw koop, Johan Schot, Michael de Jong (Arjan van Dijke) en Wim Schot. Gele kaarten: Johan Reijngoudt en Winfred Kaashoek (twee keer, dus rood) van Noad; John Nieuwkoop, Johan Schot en Wim Schot van Tho lense Boys. WHS is na zeven wedstrijden opgerukt naar de derde plaats. Bruse Boys werd zaterdag verslagen met 3-1 en door het verlies van 's Heer Arendskerke behoren de St. Annalanders samen met de ploeg uit de Zeeuwse hoofdstad Middelburg tot de subtop. Een verrassende tussenstand van WHS, dat deze competitie wat moeizaam begon tegen - naar nu ook blijkt - de sterkste ploegen uit deze tweede klasse, zoals Arnemuiden, Dauwendaele en Middelburg. Met 13 punten uit 7 wedstrijden gaan de St. Annalanders vol goede moed op weg naar de winterstop. De eerstvol gende competitiewedstrijd is 2 november bij Serooskerke. Zaterdag wordt het ritme op peil gehouden tegen SPS. WHS begon tegen Bruse Boys, de vorige ploeg van trainer Theo Moer land, met de sterke wind in de rug. De St. Annalanders waren mede daardoor voortdurende op de Bruse helft te vinden, maar het duurde tot de 30ste minuut voordat het eerste doelpunt viel. Uit een mooie, wisse lende aanval kwam de bal van rechts bij linkerspits Leon v.d. Ouden, die zelf kon schieten, maar prima terug legde op Richard de Jonge, die in de linker hoek scoorde: 1-0. Bru was daarvoor al kansrijk met een uitval, maar scheidsrechter C. Wijnen zag niet, dat de speler daarbij hands maakte. Marco de Jonge, die de geschorste Jaap Verhoef verving, ging uitstekend naar de hoek, maar de arbiter gaf Bru geen hoekschop. WHS bleef domineren met goede pogingen van Johan v.d. Repe (naast) en Jan van Dijke (kopbal over). Een counter van Bru leek opnieuw gevaarlijk te worden, maar Rien den Engelsman stopte goed af, al kreeg hij daarvoor wel een gele kaart aan de rand van het 16 meter gebied. In de tweede helft ging WHS door. Na tien minuten scoorde Johan Stur ris met een kopbal uit een vrije trap van Rien den Engelsman: 2-0. Richard de Jonge kon alleen voor de Bruse keeper de wedstrijd beslissen, maar hij schoot over. De WHS-doel- man had nog wel werk bij een schot van Bru, maar hij deed het prima. Toch kwam Bru met een kopbal in de verste hoek dichterbij en toen roken de bezoekers nog kansen om het evenwicht te herstellen. WHS gooide verse krachten in de strijd om het offensief van Bru te keren: Arthur de Jonge, Alex v.d. Reest en Peter Saarloos kwamen in het veld voor Leon v.d. Ouden, Richard de Jonge en Johan Sturris, die vlak daarvoor nog gevaarlijk was met hoekschop, maar dé Bruse doelman pakte de bal uitste kend. De thuisclub ging wat tijd rek ken en toen Maurice de Goede de bal wegtrapte, kreeg hij een gele kaart. In de slotfase viel het verlos sende doelpunt. Alex v.d. Reest ruk te op rechts op en wilde door de benen van de keeper scoren, maar de Bruse keeper keerde het leer, dat terugkwam bij Van der Reest, die voorgaf aan de op links goed meege komen invaller Arthur de Jonge, die de overwinning van WHS tegen Bru een nog beter aanzien gaf: 3-1Trai ner Theo Moerland was voldaan over de uitslag, maar de wedstrijd tegen zijn oude ploeg had hij toch anders voorgesteld. "Ik vond het allemaal nogal tam. Van weerskan ten trouwens. De ploegen waren gelaten", aldus de WHS-trainer. De eerste competitiehelft telt nog vier wedstrijden, van 2 t/m 23 november, voordat 30 november de returns beginnen tot aan de winter stop. Arnemuiden Dauwendaele WHS Middelburg Arendskerke SSV'65 VVC'68 AZVV Bruse Boys Rillandia Serooskerke Kapel le 1 18 22- 8 0 17 25- 10 2 13 13- 12 2 13 8-7 3 12 16- 16 2 11 19-11 Subsidie molens afgewezen. De gemeente pakt naast een provinciale bijdrage in de onderhoudskosten van de molens De Nijverheid in Sint-Maartensdijk en De Hoop in Tholen. Er zou respectievelijk 157 en 89 gulden ontvangen moeten worden. Maar de provincie betaalt voor monumenten subsidies bene den de 200 gulden niet uit. Premieregeling. Via de Thoolse premieregeling voor bedrijfsvesti ging is vorig jaar 373.750 gulden toegezegd aan nieuwe bedrijven. In de eerste negen maanden van dit jaar is 116.500 gulden toegezegd. In de vierde klasse deed Smerdiek goede zaken. Het team van trainer Jan Verreijen behaalde een 1-2 overwinning op ZSC uit Scharen- dijke. Door dit resultaat heeft Smerdiek haar positie in de mid denmoot verstevigd. Opmerkelijk was dat de leiding van deze wed strijd in handen was van een vrou welijke scheidsrechter. Klassege- noot Stavenisse was minder suc cesvol. Tegen Chrislandia werd met 3-1 verloren. Na de goede tweede helft van vorige week tegen Klundert ging Smerdiek vol goede moed naar ZSC uit Scha- rendijke. Het was een volledig onbe kende tegenstander voor zowel trai ner als spelers. In het veld bleken beide teams aan elkaar gewaagd. Remi Potappel kreeg voor Smerdiek de eerste kans in de wedstrijd, mag hij zag zijn omhaal voorlangs het doel gaan. Hierna schiep de thuis ploeg twee goede mogelijkheden na wat slordigheden in de achterhoede van Smerdiek, maar met knappe reddingen voorkwam doelman Corné van Haaften een treffer. Met nog een paar minuten te spelen in de eerste helft trof Smerdiek doel. Top scorer Niels Hage rondde een vrije trap van Gert Jan van Ham met zijn hoofd af. In de tweede helft kwam ZSC sterk opzetten en werd Smerdiek in de verdediging gedrukt, maar veel doelgevaar leverde het offensief van de thuisploeg niet op. Na 25 minu ten viel bij Smerdiek Jacky op den Brouw geblesseerd uit. Invaller Erik van Haaften speelde zich direct in de kijker en bracht uit een pass van Arjan Brinkman Smerdiek op een 0- 2 voorsprong. Bij een scrimmage voor het doel maakte ZSC nog de aansluitingstreffer, maar de over winning kwam voor Smerdiek niet in gevaar. Smerdiek ging juichend van het veld na een goede wedstrijd, die uitstekend geleid werd door Klundert 6 -18 Stavenisse 7 - 9 Br'haven 5 -15 Alliance 7 - 9 Unitas'30 7 -15 ZCS'62 7 - 7 DSE 7 -13 Mevo 7 - 6 Chrislandia 7 -12 Duiveland 7 - 4 Smerdiek 7 - 9 H'kerke 6- 1 mevr. Kruithof uit Ridderkerk. Vol gens de ZSC-trainer Kees Kommer was ze een voorbeeld voor veel mannelijke collega's. In de Zierik- zeesche Nieuwsbode schreef hij zijn nederlaag toe aan een tot twee keer toe knullig blunderende verdedi ging, alsmede de waslijst met afwe zigen (geschorsten en geblesseer den). Een gelijkspel zou voor Stavenisse tegen Chrislandia verdiend zijn geweest, maar in plaats daarvan ver loren de Tholenaren met 3-1Stave nisse speelde een puike eerste helft, met de nodige scoringskansen. Al na enkele minuten werd een schot van Adrie Smits gestopt en tot drie keer toe werden Thoolse aanvallers op het randje van buitenspel terugge floten. Ook Peter de Rijke maakte een goede actie, maar trof geen doel. De thuisclub maakte veel overtre dingen, wat het veldspel nadelig beïnvloedde. Pas een minuut voor de rust was Chrislandia voor het eerst gevaarlijk, toen een Stavenis- senaar door terug te lopen het bui tenspel ophief. Met een sliding keer de Bennie de Ruiter het gevaar, maar hij blesseerde daarmee zich zelf. Enkele minuten na de rust kwam Wim Marinissen in het veld voor De Ruiter. Stavenisse begon goed en kwam op voorsprong door Adrie Smits, die een pass van Johnny Hout verzilverde. De tegenaanval uit de aftrap leverde de thuisclub een penalty en de gelijkmaker op. Tot dan toe waren er volop winstkansen voor Stavenisse, maar na de straf schop was het team van slag. Een bal die ook wel als voorzet bedoeld kon zijn, verdween met een boog over doelman Jaap de Vos in het net en dat betekende een 2-1 achter stand. Stavenisse zette alles op de aanval, maar tevergeefs. Het werd juist 3-1 voor de thuisclub, die daar na nog goed weg kwam dat een ver dediger de bal van de doellijn kon halen uit een schot van Adrie Smits. Vrije trappen van Wim Klippel en Nico Nooy leverden evenmin iets op, zodat de nederlaag een feit was. Stavenisse miste voor deze wed strijd Rien en Sander Smits en Ger- rie Dorst. Met een vijfde positie in de rang schikking presteert SPS goed als nieuwkomer in de derde klasse. In zeven duels is er slechts één neder laag geleden. De verdediging van de voetbalcombinatie uit Poortvliet/ Scherpenisse moest tot dusver in deze klasse de minste doelpunten incasseren. Slechts vijf keer hoefde doelman René Uijl de bal uit het net te vissen. Uijl bleek in de competi tiestart een betrouwbare sluitpost. Daarnaast deed trainer Meino Dam er goed aan om zijn broer Dick Uijl een rol in de defensie toe te delen, waardoor meer rust in het spel van SPS is gekomen. Het probleem bij SPS ligt voorna melijk in de afwerking. Ondanks de goede klassering in de rangschik king kwamen de SPS'ers nog weinig tot scoren. Zaterdag werd het doel- puntensaldo echter enigszins opge vijzeld; er werd drie keer gescoord. The Gunners werd met een eenvou dige 3-1 overwinning aan de kant gezet. In de tiende minuut opende Sjaak Quist voor de thuisploeg de score. De spits rondde een vrije trap van Danny Vroegop met het hoofd af. Hoewel SPS sterker speelde, gaf het de voorsprong toch nog voor de rust prijs. Uit een counter troffen de bezoekers eerst de paal, waarna de terugspringende bal in het doel werd gewerkt. Met goed combinatievoetbal drukte SPS in de tweede helft The Gunners in de verdediging. Na twintig minu ten resulteerde dit in een tweede doelpunt, toen Maarten Hage een door Sjaak Quist teruggelegde bal snoeihard inschoot. De mooiste treffer kwam echter op naam van Danny Vroegop, die met een afstandsschot in de kruising de over winning voor SPS veilig stelde. Bij SPS begonnen Michel Lisseveld en Erwin Feijtel in verband met lich te blessures op de bank. Zij werden door de trainer nog in het veld gebracht voor respectievelijk Jaco Jansen en Johan Scheermeijer. Zaterdagmiddag om half drie speelt SPS in Sint-Annaland een vriend schappelijk duel tegen tweedeklas ser WHS. 8 11- 19 6 11- 13 6 11- 14 6 11- 14 3 8-8 1 9- 22 Het eerste team van Emergo. Staand van links naar rechts: sponsor S.J. Schot, Marco van den Hoek, Ad Faria, Martijn Spruijt en Jan Dui- ne. Zittend van links naar rechts: Manon Terlouw, Anneke Bethlehem, Jessica de Rijke en Maddy Muis. Trainster Hetty Terlouw ontbreekt op de foto. Advertentie l.M.) Korfbalvereniging Emergo nadert het einde van de eerste helft van het veldseizoen. Van november tot maart wordt er in de zaal gespeeld. Op het veld presteerde het eerste team niet bijster goed en het staat op de derde plaats van onderen. De ploeg heeft echter, gezien het spel en het enthousiasme, vertrouwen in het vervolg. Olympia '60 7 5 1 1 16 21- 7 Kruiningen 7 5 1 1 16 18- 6 Capelle 7 4 1 2 13 11- 8 SPS 7 3 3 1 12 10- 5 Thol. Boys 7 3 2 2 1 1 12- 6 ONI 7 3 2 2 11 11- 9 Baronie 7 2 3 2 9 15- 17 NOAD '67 7 1 4 2 7 7- 9 BVC'54 7 2 1 4 7 9- 16 NEO'25 7 2 1 4 7 5- 14 FSV 7 1 1 5 4 6- 14 The Gunners 7 1 0 6 3 4- 18 Onder leiding van de nieuwe trainster, Hetty Terlouw, oefent Emergo met veel inzet en enthousiasme. Dat is te merken aan het spel dat vooral verdedigend vooruit gaat. Resultaten bleven tot nu toe echter achter. "Dat komt omdat er te veel kansen nodig zijn om tot scoren te komen", zegt bestuurslid Jan Duine. "Maar we hebben, gezien het vertoonde spel, toch vertrouwen in de tweede helft van de veldcompetitie die in maart begint". Van november tot maart speelt Emergo in de zaal. Daarbij is de eerste ploeg ingedeeld bij Kieviten 1Oranje Zwart 2, PKC 11Snel 5, Ventura Sport 5 en Vios-Numansdorp 2. "Als Emergo de ingeslagen weg doorzet en wat gemakke lijker gaat scoren, kan ze in deze klasse zeker een rol van betekenis gaan spelen. Het team vormt een eenheid en is men taal en conditioneel sterk", zegt Duine. De tussenstand in de klasse van Emergo is: DSO 2 7 punten uit 4 wedstrijden; Tjoba 4 7 uit 5; Good Luck 2 6 uit 4; Kieviten 6 uit 4; Scheldevogels 2 4 uit 5; Emergo 3 uit 5; All Ready 2 2 uit 4; Kor- vo 1 uit 5. Zaterdag speelde Emergo thuis tegen Kieviten. Het team uit Fijn aart beschikt over mensen met een zeer sterk afstandsschot. Maar bij rust was hiervan nog niets merkbaar en Emergo bleef met 3-5 nog redelijk goed bij. Een treffer van Jessica de Rijke en twee doel punten van Marco v.d. Hoek hielden de Thoolse ploeg in de race. In de tweede helft ging het beter lopen bij de Kieviten waardoor het team uitliep naar 3-8. Mar co v.d. Hoek scoorde 4-8, maar vervol gens gingen de Fijnaarders verder en ondanks nog een doelpunt van Jan Duine verloor Emergo met 5-13. Emergo miste maar liefst drie strafworpen. Emergo 2 kon in de eerste helft van de thuiswedstrijd tegen DSO 4 goed bijblij ven. De ruststand was 3-4 voor de gas ten. Jos Oostdijk, Thino Jansen en Jasper v.d. Linden scoorden aan Thoolse zijde. In de tweede helft kwam Emergo terug tot 4-4 door een treffer van Arie Jansen. Daarna leek echter het kruit verschoten voor de Sint-Maartensdijkse ploeg. DSO won uiteindelijk ruim met 4-9 en dat ter wijl er meer ingezeten had voor Emergo dat voor de tweede keer onder leiding stond van Gerrie Anthonisse. De reserves van Emergo kenden, net als de eerste ploeg, een moeilijke start van de veldcompetitie. Zware blessures van Gerrie Anthonisse en Erwin Stapel verzwakten het team danig, hoewel invallers uit de A-jeugd goed meespeelden. De laatste weken werden ook de resulta ten beter met als hoogtepunt een 6-6 gelijkspel tegen koploper Kieviten 2. Emergo 2 bezet de op één na laatste plaats in de ranglijst. In de zaalwedstrij den komt deze ploeg uit tegen Good Luck 4, Kieviten 2, Scheldevogels 4, SKNWK en Togo 4. De jeugdteams van Emergo zijn in zware klassen ingedeeld en hebben het daar moeilijk. Toch wordt er met enthousias me getraind en gespeeld. Dat blijkt ook uit het ledental. Regelmatig melden zich nieuwe jeugdleden, waaronder steeds meer van buiten de stamplaats Sint- Maartensdijk. Het A-team zit in de zaal competitie in een poule met: KVK A2, Ondo A2, Scheldevogels A2, Swift A4 en Zaamslag A4. Emergo B komt uit in de klasse B14 en speelt daarin tegen All Ready B2, Juliana B2, Korbatjo B3, Korvo B2, Terheijden B en Vios B. Zaterdag trof dit team in de veldcompetitie nog DSO B2. Deze uit wedstrijd verloor Emergo met 4-2. Kevin Meijer en Carlo van Dienst waren verdienstelijke invallers, want ze scoor den de twee punten voor Emergo. Het D-team van de Thoolse korfbalver eniging speelt in de zaal tegen DSO C2, Good Luck C, Korbatjo Cl, OSV Breda C, Scheldevogels C1 en Springfield C. Tot slot zijn er de D-junioren van Emer go die in de klasse D9 spelen tegen: All Ready DM, Good Luck D2, Juliana D2, Swift DM en Volharding D'. Tegen Val Aan heeft Vosmeer teleurstellend gepresteerd. De eerste helft waren de oranje-zwarten heer en meester, maar verzuimden een ruime voorsprong te nemen. Jacco Vaders, Michel van Leeuwen en Wim Dorst kregen mogelijkheden om te scoren, maar benutten die niet. Pas in de voorlaatste minuut van de eerste helft schoot John Vroegop het leer in de touwen uit een hoekschop van Richard Voshol. In de blessure tijd kwam de thuisclub, bij de eerste kans die ze kreeg, simpel langszij. Een aanvaller kon vanaf de eigen helft oprukken zonder dat de Thool se defensie ingreep. Toen daarop ook doelman Rodger Luijs in de fout ging, was de gelijkmaker een feit (1- 1). Na de rust was Vosmeer het spoor volledig bijster. Keer op keer rukte Val Aan op richting het Thoolse doel. Met goede reddingen hield Luijs dat aanvankelijk schoon, maar na zes minuten moest hij buigen. Uit een hoekschop kwam de bal voor het doel, de verdedigers deden niets en door de handen van de keeper verdween hij in het net. Ook de 3-1, tien minuten voor het einde, kwam tot stand uit een hoekschop waarbij de verdediging faalde. Na tien minu ten had die derde treffer er al kunnen zijn, maar toen stuitte de bal via de binnenkant van de paal terug in het veld. Eén van de spaarzame doel kansen voor Vosmeer kwam van Van Leeuwen, maar zijn kopbal op aangeven van Vroegop werd door de keeper gepakt. Gaandeweg de tweede helft kon Vosmeer welis waar iets meer druk uitoefenen, maar Val Aan verdedigde goed. Halverwege kwam Charles Bles graaf in het veld voor Joost Hommel en voor het laatste kwartier werd Wil Kostermans naar de kant gehaald voor Aike Hommel. Ad de Jong was dit duel geschorst. WVV'67 7 6 1 0 19 32- 9 Rimboe 7 6 0 1 18 25-11 Lepelstr.B. 7 5 1 1 16 24-15 Ria W. 7 5 0 2 15 24-14 Val Aan 7 4 1 2 13 17- 9 Terhole 7 4 0 3 12 19-14 Vosmeer 7 3 0 4 9 21-17 Nw.Borgvliet 6 2 0 4 6 12-14 SDO '63 7 1 2 4 5 7-17 Welberg 7 0 2 5 2 14-29 Moerstraten 7 0 2 5 2 4-24 Vivoo 6 0 1 5 I 1-27 De A-jeugd van Tholense Boys greep zaterdag naast de punten in de uitwed strijd tegen Zierikzee. De geel-zwarten begonnen goed aan het duel. Zierikzee had meer overwicht, maar Tholense Boys creëerde de kansen. De keeper van de thuisploeg redde één keer, één bal werd nog net van de doellijn gehaald en twee schoten gingen rakelings langs het doel. Toch was het Zierikzee dat twee minuten voor rust op voorsprong kwam. De Thoolse doelman keerde een schot, maar de bal werd vervolgens slecht weg gewerkt door een verdediger zoadat een Zierikzeese spits gemakkelijk kon sco ren: 1-0. In de tweede helft begonnen de Tholena ren sterk. Zierikzee werd onder druk gezet en in de 59e minuut scoorde Said Oumhamed uit een goede voorzet 1-1. Vervolgens kwam Tholense Boys echter onder druk te staan omdat men voorin niet in staat was de bal vast te houden. In de 69e minuut tekende de thuisploeg 2-1 aan uit een fraai afstandsschot. De geel zwarten deden er alles aan om weer langszij te komen, maar het mocht niet baten. In de slotfase zat het jonge elftal erdoorheen zodat alle punten in Zierik zee bleven. Over twee weken speelt Tho lense Boys A thuis tegen AZVV. Verschillende D-pupillen van voet balvereniging Tholense Boys heb ben maandag een bezoek gebracht aan PSV. Op het trainingscomplex van de profclub uit Eindhoven werd deelgenomen aan een 4 tegen 4 toer nooi. Voor deze wedstrijd had leider Marco van Velzen vijf spelers gese lecteerd. Anthony Soliman, Wilmer Kousemaker, Ad van Meel, Marien Hopmans en Chris Jansen waren de gelukkigen. Zij presteerden op de verschillende spelonderdelen goed en werden winnaar in hun poule. Tijdens de middagpauze werd een bezoek gebracht aan de training van de hoofdselectie van PSV, waarbij de sterspelers van PSV werden belaagd voor een handtekening, 's Middags streed het team van Tho lense Boys voor de dagprijs, maar de spelers eindigden op een tweede plaats. Bij het nemen van de 'shoot outs', waarbij een speler vanaf de middellijn start om in een recht streeks duel met de doelman te sco ren, behaalde men net een lagere score als de dagwinnaar, waardoor het Thoolse team niet als finalist mag uitkomen in het PSV-stadion. Ondanks deze teleurstelling konden de pupillen terugzien op een mooie dag, waarbij vooral de ontmoeting met de profvoetballers veel indruk achterliet. Symposium WOV. Het departe ment Zeeland van de Nederlandse maatschappij voor nijverheid en handel organiseert op 14 november in Middelburg een symposium met als titel 'Westerscheldetunnel - slag ader voor de Rijn-Scheldedelta'.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 13