THOLENDERWIJS "DE WELLEVAETE" informatierubriek van de gemeente Tholen BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN VERGADERING GEMEENTERAAD WAT LIGT TER INZAGE? SPREEKUUR B&W INVOERING VAN GR0FVUIL- EN TAKKENR0UTE KENNISGEVING VAN MEDE DELING ONTWERP-BESCHIKKING Rabobank Sint Annaland Poortvliet Donderdag 17 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT MAANDAG 21 OKTOBER: INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN POSITIEVE BESLISSINGEN OP MELDINGEN DINSDAG 22 OKTOBER: PER 28 OKTOBER: BELANGRIJKE WIJZIGING IN HET OPHALEN VAN HUISVUIL: WET MILIEUBEHEER: 1. "Gitaar-met-snaren-Freek" 2. "(Contra)bas(gewicht)-René" 3. "My-little-ponytrommels-Joris" One Two Trio toont telkens aan: "ROCK ROLL WILL NEVER DIE! Aanvang 20.00 uur Sport- en Gemeenschapscentrum Donderdag 24 oktober Tevens optredens van de bekende band uit de regio Kaartverkoop: tel. 0166-652750 of 0166-612653 of op 24 oktober aan de zaal Voor informatie: Segment Cliëntenadvies Rabobank 0166-652750 Sint Annaland Poortvliet I Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 Op maandag 21 oktober a.s. komt de gemeenteraad van Tholen voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die om 14.00 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Voorstel tot het verlenen van een krediet voor o.a.: de aanpassing van de riolering en woningaansluiting(en) in en nabij de Molenweg te Poortvliet; onderzoek en (gedeeltelijke) uitvoering van aanpassing renovatie riolering Bebouwdendam Tholen; het verwijderen van de olietank van de verwarmingsinstal latie in de vaste repetitieruimte van muziekvereniging Accelerando te Sint-Annaland; de vervanging van de dakbedekking ten behoeve van de Koningin Julianaschool te Sint Philipsland; de aanschaf van een nieuwe fax en de aanleg van een tweede telefoonlijn ten behoeve van de bovenschoolse directeur van de openbare basisscholen; het uitvoeren van groot onderhoud aan het voormalig stad huis te Tholen overeenkomstig de investeringsplanning 1994; het uitvoeren van groot onderhoud aan het pand Markt 58 te Sint-Maartensdijk overeenkomstig de investeringsplan ning 1994; aanschaf van de WVG-applicatie van K+V van Alphen ter ondersteuning van de uitvoering van de WVG en het aanle veren van managementcijfers; - Voorstel tot ongegrondverklaring van het bezwaar schrift van de SVRZ tegen beëindiging subsidie tuinon derhoud De Rozeboom; In de raadsvergadering van 20 mei 1996 is besloten tot het stopzetten van de subsidiëring van het tuinonderhoud bij het bejaardenwoningencomplex De Rozeboom te Sint Philips land, een en ander met inachtneming van een overgangster mijn van twee jaar. De Stichting voor Regionale Zorgverle ning (SVRZ) heeft hiertegen bezwaar gemaakt. Men acht de termijn waarop de subsidie wordt afgebouwd te kort. De commissie voor bestuurlijke aangelegenheden (fungerend als commissie voor de behandeling van bezwaarschriften ingediend bij de gemeenteraad) heeft een hoorzitting gehou den waarin de SVRZ het bezwaarschrift heeft toegelicht. Ten aanzien van de bezwaren heeft de commissie overwogen dat verder voor geen enkel bejaardenwoningencomplex een gemeentelijke subsidie wordt verleend voor het tuinonder houd. In het kader van een gelijke behandeling van de diverse complexen is het alleszins gerechtvaardigd dat ook de subsi die voor dit doel voor De Rozeboom, die door de voormalige gemeente Sint Philipsland werd verleend, wordt afgebouwd. Bovendien is geconstateerd dat de servicekosten voor de bewoners van De Rozeboom door het stopzetten van de sub sidie slechts marginaal zullen worden beïnvloed. De commissie adviseert dan ook het bezwaar van de Stichting voor Regionale Zorgverlening ongegrond te verklaren. De raad wordt gevraagd dienovereenkomstig te besluiten. - Voorstel tot ongegrondverklaring van de bezwaar schriften van de schietverenigingen Poortvliet en Scherpenisse tegen de weigering tot verstrekking van een eenmalige bijdrage in de kosten voor de stichting van een nieuwe schietaccommodatie; In de raadsvergadering van 25 maart 1996 is besloten het ver zoek om een bijdrage in de stichtingskosten van een geza menlijke overdekte schietaccommodatie van de schietvereni gingen te Poortvliet, Scherpenisse en Sint- Annaland af te wij zen. Tevens werd besloten de verzoeken om een bijdrage in de kosten van stichting van een schietaccommodatie van de schietverenigingen De Eendracht te Tholen en Prinses Beatrix te Stavenisse af te wijzen. De besturen van de schietverenigingen Nederland en Oranje te Poortvliet, Prinses Juliana te Scherpenisse en De Eendracht te Tholen hebben tegen deze beslissing bezwaar gemaakt. In een vergadering heeft de commissie bestuurlijke aangele genheden (fungerend als de commissie voor de behandeling van bezwaarschriften) vertegenwoordigers van de besturen van de verenigingen in de gelegenheid gesteld een nadere toelichting op de bezwaarschriften te geven. De commissie is van mening dat de gemeenteraad terecht heeft geoordeeld dat de gemeente geen morele of juridische verplichting had om de schietverenigingen van vervangende accommodatie te voorzien. Voorts is de commissie van mening dat de raad bij zijn besluitvorming geen der beginse len van behoorlijk bestuur heeft geschonden. De commissie adviseert dan ook het bezwaarschrift ongegrond te verklaren. De raad wordt gevraagd dienovereenkomstig te besluiten. - Voorstel tot ongegrondverklaring van het bezwaar schrift van de schietvereniging Tholen tegen weige ring tot verstrekking van een eenmalige bijdrage voor de stichting van een nieuwe schietaccommodatie; Ook het bestuur van de schietvereniging De Eendracht te Tho len heeft tegen bovengenoemde beslissing bezwaar gemaakt. Ook deze vereniging heeft in een vergadering van de com missie bestuurlijke aangelegenheden een nadere toelichting op het bezwaarschrift gegeven. De gemeenteraad heeft zich in het verleden op het standpunt gesteld dat een gemeentelijke bijdrage uitsluitend kan wor den verleend voor een gezamenlijke centrale schietaccommo datie, voor de schietverenigingen te Poortvliet, Scherpenisse, Sint-Annaland en Tholen. Bij de overige verenigingen bestaat echter geen draagvlak voor medewerking aan het plan van schietvereniging De Eendracht. Men acht dit te grootschalig van opzet en niet afgestemd op de werkelijke behoeften van de Thoolse verenigingen, zodat er grote twijfels bestaan of aan de financiële verplichtingen in de toekomst wel voldaan kan blijven worden. Bovendien diende tussen de betrokken verenigingen op basis van gelijkwaardigheid samengewerkt te worden aan de realisering van een centrale accommodatie (elke vereniging zou met 2 personen moeten deelnemen in de te vormen stichting). De leden van schietvereniging De Een dracht hebben zich echter unaniem tegen de voorgestelde stichtingsvorm uitgesproken. Hierdoor heeft schietvereniging De Eendracht dus zelf mede de totstandkoming van een cen trale schietaccommodatie geblokkeerd. Daarnaast was de gemeenteraad van mening dat de genoem de financiële bijdrage van 350.000,- het maximum was dat voor een centrale schietaccommodatie beschikbaar gesteld kon worden. Beschikbaarstelling van dit bedrag voor slechts een gedeelte van de eilandelijke schutters achtte de raad onverantwoord. De commissie bestuurlijke aangelegenheden heeft geadvi seerd het ingediende bezwaarschrift ongegrond te verklaren. De gemeenteraad wordt voorgesteld dienovereenkomstig te besluiten. - Voorstel tot verkoop van grond aan het Burg. Waghto- plein te Tholen; Over de bebouwing van het braakliggende kavel grond aan het Burg. Waghtoplein te Tholen (terrein voormalige Montes sorischool) met een kerkgebouw c.a. zijn langdurig onderhan delingen gevoerd met de Gereformeerde Gemeente Tholen. Nadat de kerkeraad eind 1994 definitief kenbaar had gemaakt geen belangstelling meer te hebben voor dit perceel, heeft het college van burgemeester en wethouders zich beraden omtrent een andere stedenbouwkundige invulling van dit gebied. Daarbij is men tot de slotsom gekomen dat dit terrein gezien de ligging middenin een woonwijk als woningbouwlo catie zeer geschikt is. Met betrekking tot de invulling is gekozen voor de realisering van vier vrijstaande woningen. Het te verkopen terrein heeft een oppervlakte van circa 2170 m2. Met betrekking tot de uit gifte is uit praktische overwegingen geopteerd voor aanbie ding aan één bedrijf. Aan de verkoop zijn enkele specifieke voorwaarden worden verbonden, namelijk verkoop van de te bouwen woningen mag uitsluitend plaatsvinden aan inwo ners van de gemeente Tholen en alle woningen moeten tege lijkertijd gebouwd worden, zulks met het oog op beperking van overlast van bouwverkeer voor de woonomgeving. Burgemeester en wethouders stellen de raad het desbe treffende perceel grond te verkopen aan Bouwbedrijf Hans Weggemans B.V. te Sint-Annaland en L&E vastgoed B.V. te Sint-Maartensdijk. Voorstel tot verkoop van bedrijfsgrond op bedrijven terrein Welgelegen; Onlangs is overeenstemming bereikt met de heer Damen van Afbouwonderneming Damen uit Bosschenhoofd over de ver koop van 1750 m2 bedrijfsgrond op bedrijventerrein Welgele gen te Tholen. Deze afbouwonderneming verricht met name stukadoors- en sierpleisterwerk en is specialist op dat gebied. De bouwplan nen die betrokkene ter plaatse wenst te realiseren betreffen een loods voor opslag van zijn materiaal en een bedrijfswo ning. Gelet op het specialistische karakter van het verrichte werk door dit bedrijf is het een aanwinst voor het bedrijven- bestand in de gemeente Tholen. Voorgesteld wordt tot verkoop over te gaan. Verkoop van 1600 m2 bedrijfsgrond op bedrijven-ter- rein Welgelegen; Er is overeenstemming bereikt met de heer Ouwens over de verkoop van 1600 m2 bedrijfsgrond aan de Ondernemersweg op bedrijventerrein Welgelegen te Tholen. De heer Ouwens heeft een textielgroothandel (stoffen, kleding etc.) en verhuist met zijn handel vanuit Rotterdam naar Tholen. Ter plekke zal een loods en een bedrijfswoning worden gebouwd. Voorgesteld wordt tot verkoop over te gaan. Uitbrengen negatief advies inzake aanwijzing Herten kamp 9 te Tholen als beschermd rijksmonument; In de raadsvergadering van 1 juli j.l. is afwijzend beslist op het verzoek van de heer D.J. van Gorsel, Hertenkamp 9 te Tholen om de hoeve Buitenzorg van gemeentewege voor te dragen als te beschermen rijksmonument. In dezelfde vergadering is bovendien al het standpunt ingenomen dat evenmin een posi tief advies zal worden uitgebracht over een door betrokkene zelf in te dienen verzoek bij het rijk om de boerderij op de lijst van beschermde rijksmonumenten te plaatsen. Inmiddels is bekend geworden dat de heer Van Gorsel een dergelijk ver zoek daadwerkelijk heeft ingediend, waarbij hij het beperkt heeft tot het woonhuis Hertenkamp 9. De Rijksdienst voor de Monumentenzorg vraagt de raad thans formeel om advies inzake het ingediende verzoek. Op grond van diverse overwegingen stellen burgemeester en wethou ders de raad voor een negatief advies uit te brengen omtrent de aanwijzing van het woonhuis Hertenkamp 9 te Tholen als beschermd rijksmonument. Vaststelling gemeentelijk rioleringsplan 1996-1999; Burgemeester en wethouders leggen thans aan de raad voor het gemeentelijk rioleringsplan (GRP) voor de periode 1996- 1999. Na een unaniem positief advies over het ontwerp-GRP van de commissie openbare werken in maart 1996 is overleg gevoerd met de provincie Zeeland, het waterschap Zeeuwse I Eilanden en de Inspectie van de volksgezondheid voor de UnflDTI I I INfi hygiëne van het milieu te Middelburg liuuntll I II*VJ - Een'bouwaanvraag van Flipse Partners, voor het uitbreiden van de garage en een kantoor op het perceel Gemaalweg 6 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Habufa Onroerend Goed B.V., voor het bou wen van een kantoor op het perceel Slabbecoornweg 55 te Tholen; - Een melding van W.M. Menheere, voor het plaatsen van een berging op het perceel Kerkeblokstraat 3 te Sint-Annaland; - Een melding van T. Blonk, voor het plaatsen van een blokhut op het perceel Noordweg 30 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van J.A.J. Capelle, voor het wijzigen van de ach ter- en zijgevel op het perceel Molenstraat 30 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van P. van de Boogaart, voor het bouwen van een garage op het perceel Burgemeet 2 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van J.M. Wagenaar, voor het uitbreiden en ver bouwen van een woning op het perceel Emmastraat 3 te Sint Philips land; - Een bouwaanvraag van J.M. Wagenaar, voor het plaatsen van twee dakkapellen op het perceel Emmastraat 3 te Sint Philipsland; - Een bouwaanvraag van C.H.M. van Gils, voor het bouwen van een garage/berging op het perceel Molenstraat 42 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van Muller-Franke B.V., voor het plaatsen van een hekwerk en bloembak op het perceel Nijverheidsweg 4 te Sint- Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van Bouwbedrijf Suurland B.V., voor het bouwen van twee woningen met garages op het perceel Damasstraat 5 en 7 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van R. Bouman, voor het verbouwen van een woning op het perceel Dalemsestraat 26 te Tholen; - Een melding van J.A. Dees, voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Hertenkamp 17 te Tholen; - Een vergunning verleend aan M. Cloots, voor het verbouwen van een woning op het perceel Vossemeersepoort 25 te Tholen, verzonden 7 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan L. Verwijs, voor het bouwen van een garage op het perceel Meanderlaan 220 te Tholen, verzonden 7 okto ber 1996; - Een vergunning verleend aan Danisco Foods B.V., voor het bouwen van een bedrijfsruimte op het perceel Nijverheidsweg 5 te Sint-Maar tensdijk, verzonden 7 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan H. Weggemans, voor het bouwen van 2 woningen en 7 garages op het perceel Wilhelminastraat 7 en 9 te Scherpenisse", verzonden 9 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan E.H.J. Mees, voor het veranderen van de berging op het perceel Burg. van Lichtenbergstraat 9 te Tholen, verzonden 9 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan C. Schuurbiers, voor het bouwen van een keuken en bijkeuken op het perceel Touwsslagersdreef 32 te Tho len, verzonden 11 oktober 1996; - Een vergunning verleend aan J. v.d. Spek, voor het bouwen van een schuur op het perceel Langeweg 23 D te Sint Philipsland, verzonden 11 oktober 1996; - Een mededeling akkoord aan M.J. Verbrugge, voor het plaatsen van een blokhut op het perceel 's-Gravenkreek 51 te Sint-Annaland, ver zonden 7 oktober 1996; - Een mededeling akkoord aan J.C. Akershoek, voor het plaatsen van een dakkapel op het perceel Veerweg 1 te Tholen, verzonden 9 okto ber 1996; - Een mededeling akkoord aan T. Blonk, voor het plaatsen van een blokhut op het perceel Noordweg 30 te Sint Philipsland, verzonden 11 oktober 1996; - Een mededeling akkoord aan W.M. Menheere, voor het plaatsen van een berging op het perceel Kerkeblokstraat 3 te Sint-Annaland, ver zonden 11 oktober 1996; Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebben de tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u con tact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 17 oktober 1996. Het overleg met het waterschap heeft op één onderdeel nog Vaststellen hogere grenswaarde gebied Poststraatte niet geleid tot overeenstemming. De in het GRP opgenomer^ c»awpn:--p planning voor wat betreft de uitvoering van de maatregelen oiaventsse Burgemeester en wethouders van de gemeente Tholen maken gelet op voor de vuiluitworpreductie gaat uit van 2008 als laatste jaar terwijl het waterschap wil dat in 2004 de maatregelen zijn uit gevoerd. Het college stelt voors te komen tot afronding van de proce dure door vaststelling van het definitief gemeentelijk riole ringsplan. De daaruit voortvloeiende lasten zijn verwerkt in de gemeentebegroting 1997 en voor de daaropvolgende jaren in de meerjarenraming. Voorstel tot vaststelling bestemmingsplan "Buitenge bied" te Tholen (9e herziening) en het bestemmings plan "Buitengebied" te Sint Philipsland (4e herziening). Gemeenteblad, 12e editie-1996 Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat ter gemeentesecretarie voor een ieder, tegen betaling van de kosten verkrijgbaar is Gemeenteblad Tholen nummer 12 - 1996. In het Gemeenteblad Tholen worden de integrale teksten van alge meen verbindende voorschriften (verordeningen e.d.) gepubli ceerd. Dit nummer van het Gemeenteblad bevat de tekst van: het besluit van burgemeester en wethouders met betrekking tot een parkeerverbod voor voertuigen met het kennelijke doel het te koop aan te bieden of te verhandelen in de Molenstraat, Paasdijk- straat, Zuidstraat, Langestraat en Schoolstraat te Poortvliet. Het besluit treedt in werking op de derde dag na die waarop het bekend is gemaakt. Sint Maartensdijk, 17 oktober 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er is een bouwaanvraag ingediend door de heer H.C.A. van Vliet, Krokkeweg 3 te Scherpenisse, voor het bouwen van een tuinber- ging en carport op een perceel kadastraal bekend Scherpenisse, sectie E, nummer 376, plaatselijk gemerkt Krokkeweg 3 te Scherpe nisse. Bovengenoemd bouwplan is niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, medewerking te verlenen aan dit plan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 18 oktober 1996 tot en met 31 oktober 1996 schrif telijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wet houders van Tholen. De tekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecreta rie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 17 oktober 1996 De burgemeester van Tholen. Sloopaanvraag Oudelandsepoort 26 (Tholen) Er is een sloopaanvraag ingediend door mevrouw J.C.D. van Wezel, Oudelandsepoort 10 te Tholen, voor het slopen van een woning op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie F, nummer 2448, plaatselijk gemerkt Oudelandsepoort 26 te Tholen. Het sloopplan is tevens aan te merken als een verzoek om vergun ning ingevolge artikel 11 van de Monumentenwet. Het verzoek ligt van 18 oktober 1996 tot en met 31 oktober 1996 ter inzage ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling. Gedurende deze termijn wordt een ieder in de gelegenheid gesteld schriftelijk zienswijzen in te dienen bij burgemeester en wethou ders van Tholen, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Sint-Maartensdijk, 17 oktober 1996 De burgemeester van Tholen. artikel 82a Wet geluidhinder, bekend dat zij voornemens zijn het college van gedeputeerde staten van Zeeland te verzoeken om een hogere grenswaarde vast te stellen voor vier mogelijk te realiseren woningen, gelegen aan de Poststraat te Stavenisse Uit de op 20 november 1995 door de gemeenteraad vastgestelde geluidsniveaukaart van de gemeente Tholen blijkt dat deze locatie bin nen de geluidszone van gezoneerde wegen is gelegen. Derhalve kunnen de te realiseren woningen binnen deze locatie in het kader van de Wet geluidhinder als geluidgevoelige bestemmingen bestempeld worden en dienen van rechtswege akoestisch onderzocht te worden. Als wettelijke grenswaarde geldt voor geluidgevoelige bestemmingen een etmaal- waarde van het equivalent geluidsniveau van 50 dB(A) aan de gevel (voorkeursgrenswaarde). Volgens artikel 83 van de Wet geluidhinder kan het college van gedeputeerde staten in bepaalde situaties een hogere grenswaarde vaststellen. Deze mag in stedelijk gebied in de situatie van een bestaande weg en nieuwe woningen de 65 dB(A) niet te boven gaan (uiterste grenswaarde). Het ontwerp met de daarop betrekking hebbende stukken ligt nog t/m 25 oktober 1996 ter inzage ter secretarie van de gemeente, Markt 1-5 te Sint- Maartensdijk. Een ieder kan zijn/haar zienswijze over het ontwerp gedu rende de termijn van terinzagelegging schriftelijk bij het college van bur gemeester en wethouder van de gemeente Tholen, Markt 1-5, (4695 CE) Sint-Maartensdijk, naar voren brengen. Op dinsdag 22 oktober 1996 om 16.00 uur wordt een hoorzitting gehou den in het gemeentehuis, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk, waar een ieder in de gelegenheid wordt gesteld mondeling zijn/haar zienswijze naar voren te brengen. Sint-Maartensdijk, 26 september 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Met ingang van de huisvuilroute die start op maan dag 28 oktober a.s. (grijze container) treden een aan tal niet onbelangrijke wijzigingen op. Die wijzigingen betekenen voor de burger o.a. dat ook naast de grij ze container geen grofvuil of tuinafval kan worden geplaatst. Huidige situatie: In de gemeente Tholen wordt het huisvuil alternerend opge haald. Dat betekent dat de ene week de zogenaamde 'grijze' route wordt gereden (restfractie) en de andere week de 'groene' route (groente-, fruit- en tuinafval). Naast de groene mini-container mag geen GFT-afval wor den aangeboden, zoals takken, struiken en ander tuinafval. Dergelijk afval kan tegelijk met ander grofvuil worden aan geboden naast de grijze container. Situatie per 28 oktober a.s. Nog steeds zal er alternerend worden opgehaald, m.a.w. op maandag 28 oktober begint de grijze route, op maandag 4 november de groene route. Ook nu geldt dat er geen ander afval naast de groene con tainer kan worden geplaatst. Nieuw is echter dat dat ook niet langer meer naast de grijze container kan. Grofvuil en tuinafval kunt u dagelijks van 8.00-1200 uur en van 13.00-15.45 uur persoonlijk storten in de daarvoor bestemde containers op de gemeentewerkplaats aan de Langeweg te Scherpenisse. Bovendien is de werkplaats voor dit doel elke laatste zaterdag van de maand openge steld van 8.00-12.00 uur. Is het gebruikmaken van die vorm van dienstverlening voor u om welke reden dan ook niet mogelijk, dan geldt vanaf 28 oktober de volgende regeling. Grofvuil en tuinafval dat door zijn afmeting niet in de grijze of groene container past, wordt bij uw thuis opgehaald nadat u dat telefonisch hebt gemeld via nummer (0166) 663727. Uw melding wordt vastgelegd en u krijgt te horen op welke dag het desbetreffende afval wordt opgehaald. U dient er rekening mee te houden dat voor grofvuil een ophaalfrequentie geldt van 1 x per maand en voor tuinafval een frequentie van 1 x per 2 maanden. N.B.: De definities van grofvuil en tuinafval blijven onge wijzigd. Onder grof vuil word verstaan het huisvuil of tuinafval dat door zijn afmeting niet in de GRIJZE mini-container past. Het verdient aanbeveling om bepaalde soorten grof vuil tot zodanige proporties terug te brengen, dat het simpelweg in de grijze mini- container past. Voorbeeld: een houten stoel kan worden verzaagd, snoeihout dikker dan uw duim kan worden verzaagd enzovoorts. Natuurlijk is er grof vuil en tuinafval dat normaal gesproken niet kan worden verkleind. Te noemen valt een fiets, wasma chine, ledikant, spiraal, of een uitgegraven boom of struik. Dergelijke soorten afval lenen zich om door u naar de werkplaats te worden gebracht, dan wel voor een telefonische melding waarna het afval bij uw thuis wordt opgehaald. VANAF MAANDAG 28 OKTOBER WORDT ELKE VORM VAN AFVAL NAAST DE MINI-CONTAINER NIET LANGER MEER MEEGENOMEN!! BEDENK ECHTER: EEN BETER MILIEU BEGINT BIJ JEZELF De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burge meester en wethouders vinden plaats op maandag 21 oktober 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Burgemeester H.A. van der Munnik houdt zijn spreekuur van 11.00-12.00 uur. Op datzelfde tijdstip vinden de spreekuren plaats van de wethouders ing. J. Versluijs en ing. J. van der Jagt. Het spreekuur van wethouder I.C. Moerland komt te vervallen. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. Met ingang van 18 oktober 1996 ligt gedurende 4 weken ter inzage het ontwerp-besluit op de aanvraag van: - de heer P. van der Schee, Bos 11 te Stavenisse, voor het oprichten en in werking hebben van een loonspuitbedrijf, gelegen aan de Wil helminastraat 17 te Stavenisse, kadastraal bekend Stavenisse, sectie F, nummers 289, 858 en 283. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen positief op de aan vraag te beschikken. Daarbij is een aantal voorschriften opgesteld in het belang van de bescherming van het milieu. ledereen kan met ingang van 18 oktober gedurende 4 weken tegen het ontwerp-besluit schriftelijke bedenkingen indienen bij het gemeentebe stuur, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Gedurende deze termijn bestaat desgevraagd de gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. U kunt daarvoor (bij voorkeur voor 8 november a.s.) een afspraak maken met mevr. T. Her- togs-van der Gouwe van het bureau volkshuisvesting, milieu en bouw zaken, telefoon (0166) 668238. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Dat verzoek moet schriftelijk, gelijktijdig met de schriftelijke bedenkingen, bij het gemeentebestuur worden inge diend. Het ontwerp-besluit ligt na het verstrijken van de bedenkingentermijn tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit, voorts elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage. Waar ter inzage? Alle stukken liggën ter inzage: - op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint-Maartens dijk. Sint-Maartensdijk, 17 oktober 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. One Two Trio is muziek met veel lach en af en toe een traan. Hun eerste single "Juffrouw Toos" stond wekenlang in de hoogste regionen van de natio nale hitlijsten en is afkomstig van hun debuutalbum "Ik geef een feest". Dit album bevat veertien daverende smartlappen overgoten met een voortreffelijke Rock Roll-saus. Nummers als "Pappie loopt toch niet zo snel", "Niemand laat zijn eigen kind alleen", "Zuster Ursula" en "Manuela" staan garant voor een dolle boel! Hun nieuwe single is getiteld "Oubollig en toch lollig", een medley van Engelstalige mee- deiners die zeker het succes van de eerste hit zal evenaren. Big Deal

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5