Onderhandelingen over bouwgrond nog zonder resultaat Verzekerden bellen soms liever naar mij dan Bergen op Zoom Schoolhof Eben Haëzer geopend Plaatselijk nieuws Mestzak blijft n°g liggen Meer donors geven bloed Faillissement J. Beens in Scherpenisse Kerst-cd van mannenkoor met Euterpe Auto van de Staatsloterij in St. Annaland Zilveren VGZ-jubilarisG. Boudeling uit Sint-Philipsland: Gemeente houdt klep niet dicht Donderdag 17 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 3 Poortvliet Geen vette vangst Biljarten Sint- Philipsland Nieuwe diaken Twee huizen Boserf Zware wapens Nieuw dak chr. school Gestolen auto Zaterdag verkoping Prima vangst Kaashoek Plannenmakerij groter gemeentehuis Op zijn eenmanspost in Sint-Maartensdijk heeft G. Bou deling (54) uit Sint-Philipsland zijn zilveren dienstver band gevierd bij zorgverzekeraar VGZ. Begonnen als bode voor het ziekenfonds MZB is hij nu verzekerings adviseur bij de afdeling commerciële zaken. Tandheelkunde Heikel Boogaard in bestuur van dialectvereniging Stemmen van lexers Wel medewerking aan Rehobothkerk St. Maartensdijk Hans de Bruin werd zaterdag win naar van de zesde klassementswed strijd van hengelsportvereniging De Knorhaan. Bij Stavenisse wierpen 25 leden hun lijnen uit, maar de vangst was niet zo best. Slechts negen botten met een gezamenlijke lengte van 264 cm werden boven water gehaald. De uitslag was: 1 Hans de Bruin 100 p; 2 Henk Bolle- boom 99 p; 3 Ton Geers 98 p; 4 Kees Bolier 97 p; 5 Peter v.d. Ster ren 96 p; 6 W. van Dijke 95 p; 7 Frans van Moorsel 94 p. De volgen de wedstrijd van De Knorhaan wordt op 9 november gehouden bij Sint-Annaland om twaalf uur. Elke derde maandag van de maand, dus nu 21 oktober, haalt de voetbalvereniging SPS oud papier op. Zet u het gereed a.u.b. Advertentie I.M. De uitslagen van biljartvereniging Tolrust: A. Demming-G. Lubbersen 5,29-12; R. Lisseveld-C. Bal 1,71- 12; W. Bijl-A. Burgers 6,75-12; K. Nagelkerke-A. Schot 12-8,62; G. de Jonge-C. Bal 12-9,05. G. Lubbersen speelde met dertien caramboles de hoogste serie, terwijl het beste gemiddelde van 2,63 en de kortste partij van acht beurten op naam van C. Bal kwamen te staan. Een week eerder waren de uitslagen: J. Niemantsverdriet-K. Nagelkerke 5,57-12; G. de Jonge-G. Lubbersen 9,74-12; W. Bijl-K. Nagelkerke 12- 12; J. Niemantsverdriet-G. Lubber sen 6,43-12. Daarbij werd de kortste partij van twintig beurten gespeeld door K. Nagelkerke die ook het bes te gemiddelde van 2,95 haalde. De hoogste serie van negentien caram boles ging naar W. Bijl. Dhr. K.H. Kramer gaat de vacature van diaken J. Everaers vervullen bij de Hervormde Gemeente. Hij was door de meerderheid van de leden gekozen. De andere kandidaat was dhr. M.E. Feleus. Aan het Boserf hebben b. en w. grond verkocht aan de heren A.M. VERVOLG VAN PAGINA 1 R.C. kocht het boerderijtje vorig jaar zomer samen met zijn partner. Regelmatig wisselde hij van auto; zo verscheen hij in een Rover of een Mercedes. Ook het bezoek kwam met dure auto's. De boerderij is een duiventil: nadat C. Gaakeer er zo'n vijftien jaar gele den was gestopt met boeren kwam er om de twee jaar ongeveer een nieuwe eigenaar te wonen. De huidi ge bewoner is proces-operator. Vrij dag werd hij voorgeleid voor de officier van justitie; dinsdagmiddag zat hij nog steeds vast. Het ontmantelen van het laboratori um in de polder is het gevolg van maandenlang onderzoek door politie en justitie. In april werden in Breda al enkele aanhoudingen verricht waarmee de basis kon worden gelegd voor de ontmaskering van het criminele netwerk dat zich bezighoudt met de handel en pro- duktie van xtc, gijzeling, afpersing en verboden vuurwapenbezit. Op 3 september werden 11 verdachten aangehouden, 10 in Nederland en 1 in Spanje. De laatste wordt beschouwd als de leider van de ben de. Voor deze verdachte is een uitle veringsverzoek ingediend. Op 25 september bracht de politie en het openbaar ministerie de groepe ring in en rond Breda weer een slag toe. Op vier plekken werd huiszoe king gedaan. Daarbij werden onge veer 1 miljoen xtc-tabletten met een straatwaarde van ruim 10 miljoen gulden in beslag genomen, plus twee automatische wapens en een pistool, een grote hoeveelheid muni tie, gouden sieraden (ter waarde van ongeveer 160.000 gulden) en een geldbedrag van 200.000 gulden. Drie verdachten uit Breda werden aangehouden. Dat het om een gevaarlijke organi satie gaat blijkt uit het feit dat er op verschillende plaatsen rond Breda door politie en justitie wapentuig in beslag is genomen, zoals 2,5 kilo semtex, zware wapens (ml6 gewe ren en uzi's), 22 handgranaten en diverse goederen bestemd voor de produktie van xtc. Ook op 3 oktober arresteerde de politie in Breda een man. Hij was in bezit van een pistool. Bij zijn huis nam de politie twee auto's in beslag van het merk Mercedes, sieraden en administratie. Voorlichting XTC. Het Jongeren Advies- en Informatie Bureau (JAIB) Tholen geeft in de tweede helft van oktober voorlichting over de risico's van XTC, cocaïne en andere verdovende middelen. Behalve op donderdag kan men op werkdagen van 13.00-17.00 uur bij het JAIB in het wijkgebouw aan de Molenvlietsestraat in Tholen terecht. den Braber en D. Buijs voor de bouw van een halfvrijstaande woning. De eerste krijgt 292 m2, de laatste 250 m2 voor 132,50 per m2, exclusief btw. De Koningin Julianaschool krijgt voor ƒ75.747,77 een nieuw dak. Vorig jaar had het schoolbestuur daar al om gevraagd, maar b. en w. eisten een nadere offerte. Die is inmiddels uitgebracht voor ruim 75 mille. Van dat bedrag komt 11 mille ten laste van de stelpost die in de gemeentebegroting opgenomen was en de resterende 64 mille komt uit het fonds andere voorzieningen openbaar basisonderwijs. De politie trof maandagavond op de Philipsdam een verlaten personen auto aan. Nader onderzoek wees uit dat het voertuig was gestolen van een 57-jarige inwoner van Sint- Annaland. Het voertuig is voor onderzoek naar het politiebureau in Tholen gebracht. De Nederlandse hervormde vrou wenvereniging hoopt zaterdag van tien tot vier uur haar jaarlijkse ver koping te houden in dorpshuis de Wimpel. Vele gebreide en genaaide artikelen, o.a. voor baby's, creatieve kaarten, kaas, levensmiddelen, bloe men, enz. zijn verkrijgbaar. Nieuw zijn mapjes ansicht-, wens- en con doleancekaartjes. De kinderen kun nen weer meedoen aan het envelop- petrekken. De opbrengst is bestemd voor de kerk. J.P. Kaashoek stak met 1695 punten met kop en schouders boven de andere deelnemers van zeehengel- club de Makreel uit tijdens de kam pioenswedstrijd die zaterdag werd gehouden. J.L. Luitgaarden volgde met 940 p 3. J. van Kolthoorn 915 p 4. K. v.d. Berg 800 p 5. J. Roth 715 p 6. C. van Moort 660 p 7. J.M. Geense 565 p 8. L. Quist 480 p 9. M. den Engelsman 480 p 10. A.M. den Braber 445 pil. Abr. van Oeveren 445 p 12. J. van Moort 395 p 13. T. Geuze 270 p. Jeugd: 1. Albert van Kolthoorn 1055 p 2. Sebastiaan Scholten 860 p 3. Hans van Kolthoorn 835 p 4. Jurgen Neele 780 p 5. Pieter Verwijs 605 p 6. Ronalt Roth 425 p 7. Peter Quist 400 p. De volgende wedstrijd voor het clubkampioenschap is 26 oktober tussen 13.00 en 16.00 uur aan het Zijpe. Ard en Edwina Hage-Goedegebuure uit St. Annaland hebben een sport auto gewonnen bij de extra trekking van de Staatsloterij. "Je kunt het zelf eerst niet geloven", vertelt Edwina Hage, die in zorgcentrum de Schutse werkt. "De trekking van zaterdag avond in Cyprus hadden we op de televisie gemist, maar op teletekst zag Ard later dat we een auto gewonnen hadden. Dinsdag hebben we toen naar het hoofdkantoor van de Staatsloterij in Den Haag gebeld en ons lotnummer klopte. We wach ten nu maar op nadere berichten, maar het is hardstikke leuk." Het echtpaar doet anderhalf jaar met de Staatsloterij mee en een aantal keren zijn er al kleine prijzen in de wacht gesleept, zoals dinsdag bij de gewone, Nederlandse trekking nog 15 gulden. Maar bij de Europese extra trekking bleek lotnummer AR 15058 goed voor een Fiat Barchetta met open dak ter waarde van 60.000 gulden. Naast de Europese hoofd prijs van 2,5 miljoen ecu, die in Ita lië viel, werden er nog drie sportau to's verloot, waarvan er één naar St. Annaland komt. Het echtpaar Hage heeft nu een Daihatsu Applaus auto. "We weten nog niet wat we met de Fiat zullen gaan doen", zegt Edwina Hage. De gemeente hoeft de mestzak van M.L. van Ast aan de Oudelandsedijk bij Tholen nog niet weg te halen. Dat is het gevolg van een uitspraak van de Raad van State. Hoewel al begin dit jaar met bestuursdwang is gedreigd, wil het gemeentebestuur nu de uitkomst afwachten van een door Van Ast ingesteld beroep bij diezelfde Raad. Tholenaar Ph.PJ. Verduit was het met dat uitstel niet eens en stapte eveneens naar Den Haag. Maar de aan hem gerichte brief waarin de gemeente dit besluit meedeelt, is geen beslissing waar over de Raad van State zich kan bui gen. Die uitspraak heeft staatsraad J. Leyten gedaan. De zaak van Van Ast dient begin december. De staats raad belooft Verduit zo snel moge lijk een definitieve beslissing te zul len nemen. Van Ast wil de mestopslag niet ver plaatsen aangezien de gemeente - die de bouw goedkeurde - niet in de kosten wil bijdragen. Wettelijk moet de opslag 50 meter van woonbebou wing blijven, maar de afstand tot Verduits woning is slechts 44 meter. Laatstgenoemde klaagt over stank- bverlast. Hij zal die, als gevolg van deze uitspraak van de Raad van Sta te, nog een aantal maanden moeten dulden. Het zit het gemeentebestuur niet mee bij de plannen om het gemeente huis in Sint-Maartensdijk uit te breiden. Uit de politiek klinken al van af het begin geluiden over een sobere opzet of worden vraagtekens geplaatst bij de noodzaak. Maar nu blijkt ook de grondverwerving niet van een leien dakje te gaan. 8 »i ,Wt. ggjjjJL Zilveren VGZ-medewerker G. Boudeling uit Sint-Philipsland bezet een eenmanspost in Sint-Maartensdijk. *N Boudeling heeft er geen last van dat hij alleen werkt. "Stil is het niet. Of je hebt mensen, óf je hebt werk te doen", zegt de Sint-Philipslander. De verzekerden weten het kantoor aan de Markt in de smalstad goed te vinden. "Ze bellen soms nog liever hiernaartoe dan naar Bergen op Zoom." Vijf ochtenden in de week kunnen ze er terecht. Het contact met mensen ervaart Boudeling als plezierig. "Je weet 's morgens nooit wat de dag brengen zal." Vrolijke en droevige zaken dienen zich aan. Mensen komen met vragen over allerlei zaken, met declaraties en noem maar op. "Vooral de raridpakketten zorgen voor werk." Overheidsmaatregelen dunnen het ziekenfondspakket nogal uit en de zorgverzekeraars springen daarop in met aanvullende verzeke ringen. Mensen adviseren over de voor hen beste keuze is één van Boudelings taken. Hij kan zaken direct regelen via de computer - een centraal systeem waardoor hij toe gang heeft tot de gegevens van alle verzekerden - of stuurt formulieren door naar de betreffende afdelingen. Elke woensdagmiddag houdt Bou deling zitting in Ten Anker in Tho len en De Wellevaete in Sint-Anna land. En elke eerste dinsdag van de maand een middag in De Rozeboom in zijn woonplaats Sint-Philipsland. Ook in Steenbergen brengt de Sint- Philipslander een middag door. Die spreekuren voorzien in een behoef te, stelt hij. Boudeling had al vanalles gedaan toen hij in 1971 solliciteerde naar een baantje als ziekenfondsbode in Roosendaal. Na twee jaar verruilde hij het Brabantse voor Tholen. Hij volgde D. Hendrikse uit Sint-Anna land op en incasseerde 21/2 jaar lang de premies in Tholen-stad, Oud- Vossemeer, Sint-Annaland en Sint- Philipsland. De ontwikkelingen stonden niet stil en de bodes ver dwenen op den duur. Boudeling zag dat aankomen en greep de mogelijk heid aan om bij de binnendienst op het toenmalige hoofdkantoor in Ber gen op Zoom aan de slag te gaan. Vijf jaar lang was hij hoofd ver strekkingen van de afdeling tand heelkunde. Dat betekende veelvul dig contact met de tandartsen in de regio voor het verwerken en afreke nen van declaraties. Vijftien jaar geleden werd Boude ling aangesteld als bijkantoorhouder in Steenbergen. Toen in 1985 een soortgelijk kantoor in Sint-Maar tensdijk werd gevestigd, werkte hij daar een jaar en combineerde ook nog twee jaar lang beide kantoren. Het was de periode dat het MZB en andere ziekenfondsen fuseerden tot VGZ, met anderhalf miljoen verze kerden één van de grootste zorgver zekeraars in het land. De periode ook dat de automatisering op gang kwam. Eind 1992 verruilde Boudeling Steenbergen definitief voor Sint- Maartensdijk. De Sint-Philipslander heeft het er prima naar de zin. Indien nodig springt hij op het kantoor in Bergen op Zoom bij, waar ook maandelijks werkoverleg plaats vindt met alle collega's uit West- Brabant. Het pakket dat de zorgver zekeraar aanbiedt, breidt nog steeds uit. "Er zijn nu lelfs reis- en uit vaartverzekeringen en een ABC- spaarplan", vertelt de jubilerende VGZ-medewerker. Het zilveren jubileum werd donder dag gevierd met de gezinsleden en collega's in Chez le Port te Steenber gen. "Een heel gezellige bijeenkomst, waar ik nog cadeaus kreeg namens de afdeling en namens personeelsza ken", aldus G. Boudeling uit Sint- Philipsland. De bloedafname in St. Maartensdijk is donderdagavond uitstekend verlopen, zegt bestuurslid C.A. de Neeff van het Thoolse Rode Kruis. Er kwamen 626 mensen en dat was 46 meer dan in maart van dit jaar in Meulvliet. Een jaar geleden kwamen in Haestinge nog 630 mensen, vanwie er 597 bloed mochten geven. Dat aantal lag donder dag met 610 hoger. Onder hen 32 nieu- we, jonge donors en daar was het Rode Kruis blij mee. Zestien mensen moes ten worden afgewezen in verband met de bloeddruk, gebruik van medicijnen, e.d. In verband met een groot tekort aan bloed O Rhesus positief O Rhesus negatief en B Rhesus negatief hadden Thoolse donors met die bloedgroepen nog een extra persoonlijke brief gekre gen om 10 oktober naar Haestinge te komen. Er stonden al mensen om half zes te wachten, terwijl de deuren pas om zes uur opengingen. De medewer kers van het centraal laboratorium van de bloedtransfusiedienst van het Nederlandse Rode Kruis komen met een bus vanuit Amsterdam en drinken na de busrit van 2 1/2 uur altijd eerst even koffie, legt De Neeff uit. Boven dien moeten ze hun spullen uitladen. Donors doen er daarom verstandig aan, niet eerder dan zes uur te komen. De eerstvolgende bloedafname is 20 maart 1997 in Meulvliet, Tholen. Al spelend openden de leerlingen van de Eben Haëzer hun schoolhof met als één van de markante punten een basketbalveld. Onder grote publieke belangstel ling is zaterdag de schoolhof van basisschool Eben Haëzer in Tho len geopend. Na maanden hard werken is het plein van Eben Haë zer grondig veranderd. Bij wijze van opening legden Han en Ploni Heijboer, twee voortrekkers van de schoolhof, een hindernisbaan af. Zij zat in een kruiwagen die hij geblinddoekt bestuurde. Dat leid de tot veel hilariteit bij de aanwe zigen. Vervolgens namen de kin deren de nieuwe speeltoestellen in gebruik. Klimrekken, een basket balveld, een kraaienest, een klim- en klauterbaan, ander klimtoe stellen, een zandbak en een tafel tennistafel zijn ondermeer onder deel van de schoolhof. De bedoe ling van de aanleg van dit project was om het traditionele, vrij saaie schoolplein aantrekkelijker te maken voor de kinderen. Daarin mag de organiserende commissie zich geslaagd noemen. Druk waren de kinderen zaterdagmor gen met het beproeven van de diverse toestellen. De ouders keken toe vanaf de kant. Om de feestvreugde nog wat te verhogen, speelden de leraren een basketbal wedstrijd tegen de schoolhofcom- missie. Voor de toeschouwers weer een bijzonder vrolijk moment. Tot slot lieten de kinde ren ook nog tientallen ballonnen de lucht in gaan. "Heel mooi, we zijn erg tevreden", was de reactie van directeur A J. Nederlof. Om het ruimtegebrek met eigen ogen te kunnen aanschouwen, kre gen de fracties vorig jaar een rond leiding door het gebouw waar ze zelf met de regelmaat van de klok vergaderen. Dat de jaarlijkse raad- sexcursie vorige maand ondermeer naar het 'kantoor van de toekomst' voerde, zal evenmin toeval zijn geweest. Steeds terugkerende vra gen over de noodzaak van perso neelsuitbreiding, naar onderzoek voor het efficiënter inzetten van de ambtenaren en naar de effecten van de voortschrijdende automatisering op het personeelsbestand geven aan, dat de twijfel bij de Thoolse raads fracties groot is. Maar ook uit een andere hoek wor den de plannen bedreigd. Uit de ant woorden van burgemeester en wet houders op de algemene beschou wingen van de fracties blijkt, dat onderhandelingen om de grond te verwerven waarop de uitbreiding gebouwd moet worden, nog niets opgeleverd hebben. De aanbouw is richting Ds. de Bres straat gepland. Directe buurman van het gemeentehuis aan die kant is schilder J.B. Hage. Naast zijn win kel en werkplaats ligt een steegje en daarnaast staan huizen van Beter Wonen. Ook de tuin van Hage grenst aan die van het gemeentehuis. Na de begrotingsbehandeling van vorig jaar is het stil geworden rond om de uitbreidingsplannen. Maar De Middelburgse rechtbank heeft gisteren het faillissement uitgespro ken van handelsonderneming J. Beens uit Scherpenisse. Deurwaar der Buys had voor vrijdag al een executieverkoop aangekondigd, maar de ondernemer liet het zover niet komen en vroeg zelf het faillis sement aan. De schuldenlast bedraagt 278.000 gulden: 122 mille van leveranciers en 156 mille aan persoonlijke leningen van familiele den en andere particulieren. De groothandel in vloerbedekking, koelkasten, wasmachines, strijkij zers en gebruikte auto's had maar 1 personeelslid. Curator is mevr.mr. M.J. van der Slikke-Verwijs uit Tholen. W.A. Boogaard uit Sint-Annaland is kandidaat voor een bestuursfunctie bij de Zeeuwsche vereniging voor dialectonderzoek. De vereniging houdt zaterdag de algemene leden vergadering tijdens de jaarlijkse dia lectdag in Kapelle. Boogaard zal als Thools vertegenwoordiger mevr. L. Rijstenbil uit Scherpenisse opvol gen, die niet herkiesbaar is. Tweede Thoolse vertegenwoordiger in het bestuur is penningmeester J.L. Mur- re. Tijdens de bijeenkomst worden de diverse jaarverslagen behandeld, wordt bericht over de voortgang van het dialectonderzoek en verslag gedaan van de werkzaamheden van de stichting De Zeeuwse Taele. Deze stichting werft fondsen om de uitgave van een aanvulling op het Woordenboek der Zeeuwse dialec ten mogelijk te maken. Er is inmid dels 50.000 gulden ingezameld. Dialectonderzoek gebeurt onder meer via het toesturen van vragen lijsten aan de 840 leden. Ongeveer 10% daarvan komt ingevuld terug. Tijdens de dialectdag geven mede werkers van de rijksuniversiteit Gent een lezing over insekten. 's Middags treden Engel Reinhoudt (begeleid door Ambras) en Ons Boerengoed op. Het Smalstads Mannenkoor en muziekvereniging Euterpe uit Sint- Maartensdijk hebben samen een kerst-cd opgenomen. Op de muziek drager staan bekende kerstliederen in diverse oude en eigentijdse bewerkingen en zettingen. Het Smalstads Mannenkoor maakte zijn opnamen in kerkgebouw De Ark van Vrederust. Euterpe deed dat in het gymnastieklokaal aan de Laban Deurloostraat in Scherpenisse. Het mannenkoor en de muziekvereni ging organiseren jaarlijks samen een volkskerstzangdienst op de zaterdag voor Kerstmis. Zaterdag 21 decem ber wordt deze zangdienst voor de vijftiende keer gehouden in gemeen schapscentrum Haestinge. Eind november wordt de kerst-cd in Sint- Maartensdijk uitgebracht. het antwoord over de gevoerde onderhandelingen wijst erop, dat er vanalles gebeurt. Over het vorig jaar door architect Würdemann uitge voerde onderzoek is niets naar bui ten gebracht, noch heeft er besluit vorming in het openbaar plaatsge vonden. Alles is tot nu toe achter gesloten deuren besproken, wat al aangeeft hoe heikel de kwestie wordt gevonden. Alleen VVD, D66 en AOV hebben zich in het open baar uitgesproken tegen de 5.465.000 gulden die voor dit jaar voor het project op de investerings lijst staat. Dat geld moet uit de reser ve voordorps- en stadsontwikkeling komen. Die pot kent in Tholen een brede besteding, want ook het bezoek van de koninklijke familie op 30 april is eruit betaald. Uit de stand van de reserve op 1 januari volgend jaar blijkt, dat het uitbrei dingsplan - in tegenstelling tot som mige andere investeringen - aller minst is uitgesteld. B. en w. van Tholen doen niet mee aan de actie 'Houd je klep dicht' van Milieudefensie. Die vereniging had de gemeente gevraagd om éénmalig de nee/nee en nee/ja-stickers huis- aan-huis op Tholen te verspreiden om zo mee te werken aan het indam men van de explosieve groei van reclamedrukwerk. Per jaar vallen bijna 1100 folders in de bus, 21 stuks per week. "Ongewenste recla me zorgt voor veel irritatie en is een verspilling van papier", aldus Milieudefensie, die de toenemende hoeveelheid reclamedrukwerk 'een maatschappelijk probleem' noemt. Gemiddeld zit op 7% van de Neder landse brievenbussen een sticker. In gemeenten die eenmalig de sticker huis-aan-huis hebben verspreid, is dat aanzienlijk meer: Maastricht 30%, Heerenveen 26% en Haarlem 19%. B. en w. van Tholen concluderen, dat bij huis-aan-huis verspreiding van de sticker zo'n 70 tot 75% niet benut wordt. Wie de sticker wil heb ben, kan die bij alle postagentschap pen en het gemeentehuis krijgen. Bovendien vraagt het gemeentebe stuur van tijd tot tijd via Tholender- wijs aandacht voor de verkrijgbaar heid van de stickers. Het ontstaaiï van rimpeling tot golf beweging, is ter boek gesteld door oud-ouderling D.L. Koppenhol uit Poortvliet, lazen we vorige week in de Eendrachtbode. De historie van de gematigde hervormden in St. Maartensdijk is zo vastgelegd. Rehoboth, zoals de buitengewone wijkgemeente heet, wil zeggen, aldus Koppenhol: De Heer heeft ruimte gemaakt. Zo wordt dat door confessionele predikanten ook gezegd: geen Heere, maar Heer. Zo staat het ook in de nieuwe Psalmbe rijming. Koppenhol schrijft, dat de hervorm de predikanten in de ring Tholen gekant zijn tegen de richting waarin Rehoboth het zoekt. Daarom is er geen enkele vorm van toenadering of medewerking. Ook ik heb mijn bezwaren, maar medewerking is er wel degelijk, zo weet ik als oud- ouderling-kerkvoogd en tevens scri ba van de Hervormde Gemeente Poortvliet, waar ds. Tj. de Jong toen predikant was. Als er een kind uit Poortvliet in Rehoboth gedoopt moest worden, heb ik altijd gezorgd dat het consent op tijd bij ds. Rood- sant was. Toen die predikant afscheid nam van Rehoboth, was de Poortvlietse kerkeraad daar verte genwoordigd en werden we hartelijk bedankt voor de prettige samenwer king. Overal zijn kerken en kerkjes en met een mooi woord wordt dan gezegd, dat die kerk een andere modaliteit heeft. Moge het zijn, dat de volle raad Gods verkondigd mag worden aan de luisteraars, want dat zal toch van de predikers geëist worden. De Heere Jezus heeft gezegd: gaat henen in de gehele wereld en predikt het evangelie aan alle creaturen. Het evangelie moet tot allen gebracht worden. Het is niet de bedoeling om ze tot een kerk te brengen. Het eind punt van het evangelie is bij het kruis van Christus op Golgotha. De Heiland heeft alles volbracht om de weg naar het vaderhuis te openen. En dan zal het niet zijn van rimpe ling tot golfbeweging. Dan zal het zijn of wij Christus kennen als onze verlosser en zaligmaker. Dat de voorgangers Christus en Diens ver lossend werk uitstallen om het de zondaar aan te zeggen, dat er red ding is in het kruis van Golgotha. S.W. Quist Noordstraat 32 Poortvliet

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 3