a Ouders op de bok open rijtuig VISSER Plaatselijk nieuws Vers vleeslekker mals en mager koopt u bij uw slager 2 EENDRACHTBQDE, DE THOOLSE COURANT Donderdag 17 oktober 1996 Tholen Sprookjesfiguren op Kraal Pieterman heeft beste dag in jaren Ongeval verpleegster Klaverjassen Inbraken in huizen Bouwen Burg. Waghtoplein Hoorzitting Ten Ankerweg dit najaar M Oud- Vossemeer Dorpsfilm Weer grondverkopen Geen zonwering o.b.s. VERF NODIG? Spelend leren Boekenweek op scholen Biljarten Sint- Annaland Dronken automobilist wil politie misleiden Dit alles bij uw Thoolse slagers, C. Slager, St. Annaland J.A. Geilings, Tholen J.A. Geilings, St. Philipsland Gewond na val van scooter Vakantiebijbelclub De Boer wil tweede garage Uitbreiding streekmuseum Subsidie onderhoud molen J Stavenisse Predikbeurten Verkoping Geen leraarstoelen, wel vloerbedekking Sint- Maartensdijk Meisjesclub Nieuwe kleutersets Dierendag Rieburch Klaverjassen Franse avond Dertig kilo bot Zeeuwse middag Bedankt voor beroep Weekend diensten DAG EN NACHT Weieens een echte toverheks gezien? De kinderen van basis school De Kraal hebben dit afgelo pen week mogen meemaken. Ze toverde, samen met de kinderen, de leerkrachten één voor één uit haar ketel. Allen in de gedaante van een sprookjesfiguur. Zo begon de kin derboekenweek op de school. De kinderen zijn de afgelopen dagen zeer actief geweest. Zo hebben ze een groot sprookjesboek ontworpen, boekenleggers geborduurd en echte snoephuisjes gemaakt. Morgen (vrijdag) mogen ze allemaal als sprookjesfiguur op school verschij nen en kunnen ze hun acteertalent presenteren. Als afsluiting kunnen ouders en belangstellenden vanaf drie uur de werkstukken komen bewonderen die in het kader van de kinderboekenweek zijn gemaakt. R. Kok heeft zaterdag de laatste wedstrijd van hengelsportvereni ging De Pieterman gewonnen. Hij wist 64 vissen op het droge te krij gen en behaalde 1066 punten. Er waren 24 deelnemers die een zeer succesvolle dag meemaakten. Het weer was goed en de vangst was de grootste van de afgelopen jaren. De vissers wierpen hun lijnen uit aan de Dortsman bij Sint-Maartensdijk. De controleurs mevr. M. Berrevoets en J. van de Berge kregen het druk. De grootste vis, een makreel van 39 cm, werd gevangen door mevr. L. Spa pen, terwijl C. Schot het presteerde om twee scharretjes aan één haakje te krijgen. Als eerste tien eindigden: 1 R. Kok 1066 p; 2 A. van Elzakker 941 p; 3 L. Berrevoets 907 p; 4 H. Hachmer 779 p; 5 L. Verkerke 679 p; 6 A. Spapen 628 p; 7 C. Schot 622 p; 8 H. Kok 534 p; 9 C. van Laar 513 p; 10 A. van Dijk 506 p. Na de frontale botsing op de Thool- se brug, waarbij een verpleegster van Ten Anker om het leven kwam, heeft niet begrafenisondernemer Verstraten, maar C. Schot het stoffe lijk overschot naar de aula op de begraafplaats gebracht. Schot ver zorgt al jaren het vervoer van men sen die overlijden bij een verkeers ongeval in Tholen. Vlak na het ongeluk waarbij ook nog een andere vrouw uit Bergen op Zoom gewond raakte, haalde Sint-Philipslander J. de Jonge als eerste de gewonde vrouw uit haar auto waarna de ambulance haar overnam en ver voerde naar ziekenhuis Lievensberg in Bergen op Zoom. Carlo Hage heeft donderdag met 5548 punten de wedstrijd van kla- verjasclub Tholen gewonnen. Er deden in totaal 14 spelers mee. Als eerste vijf eindigden: 1 Carlo Hage 5548 p; 2 Hannie Kurvers 5334 p; 3 Adrie van As 5037 p; 4 Herman Oldenburg 4787 p; 5 Michel van Oers 4772 p. In de nacht van zondag op maandag hebben dieven geprobeerd in te bre ken in drie woningen in de Kuipers- dreef en Zoutziedersdreef. In de woning van een 35-jarige vrouw aan de Zoutziedersdreef kwam men daadwerkelijk binnen. De dieven forceerden een deur. Ze gingen ervandoor met een tv, stereo-instal latie en een aantal cd's. Ook bij de buren trachtten de inbrekers binnen te komen, maar daar lukte het niet de deur open te krijgen. Een andere vrouw aan de Kuipersdreef merkte ook dat inbrekers hadden gepro beerd binnen te komen. Ook hier lukte het niet. De politie verzoekt getuigen die iets gezien of gehoord hebben die nacht, contact op te nemen met het politiebureau. De gemeenteraad beslist maandag middag over de verkoop van 2170 m2 grond voor 170 gulden per m!, exclusief btw, aan bouwbedrijf Hans Weggemans uit St. Annaland en L&E vastgoed uit St. Maartensdijk. Voor het invullen van de braaklig gende kavel waar de voormalige Montessorischool heeft gestaan, zijn eerst langdurige onderhandelingen gevoerd met de Gereformeerde Gemeente, maar die zei eind 1994 al nee. Gezien de ligging van de grond middenin een woonwijk vonden b. en w. woningbouw zeer geschikt, waarbij uit praktische overwegingen voor één bedrijf is gekozen. Het col lege heeft bovendien enkele speci fieke voorwaarden gesteld: verkoop mag uitsluitend plaatsvinden aan eigen inwoners en de huizen moeten tegelijk gebouwd worden. Dit met het oog op beperking van overlast van bouwverkeer voor de omge ving. L&E, die de verkoop doet, heeft voor de vier huizen inmiddels zes opties verleend aan inwoners van Tholen en St. Philipsland. Nog dit najaar komt er een hoorzit ting over de eerste fase van de reconstructie van de Ten Ankerweg (gedeelte tussen Grindweg en Molenvlietsedijk). Aan het plan - waarin de mini-rotonde gehand haafd is - wordt druk gewerkt, zodat het binnenkort door burgemeester en wethouders behandeld kan wor den. Dat antwoordt het college op vragen van het CDA, die vond dat het stil was geworden rondom de reconstructie. Het CDA dacht dat vóór 1 januari met het karwei moest zijn begonnen om een bijdrage van de provincie binnen te kunnen halen. Uit het antwoord blijkt ech ter, dat de begindatum voor 1 janu ari 1998 moet liggen. Na de hoorzit ting zal de commissie openbare wer ken over het plan adviseren en uit eindelijk zal de gemeenteraad het benodigde geld beschikbaar moeten stellen. Aanbesteding kan plaatsvin den wanneer het bestek gereed is en eventueel benodigde grond is aange kocht. Als er voldoende belangstelling is, wil het bestuur van muziekvereni ging OVM weer videobanden laten maken van de in 1962 vervaardigde dorpsfilm. Een aantal jaren geleden bleek dat een schot in de roos; er werden 200 exemplaren aan de man gebracht. Sindsdien wordt er bij tijd en wijle naar geïnformeerd. Belang stellenden kunnen contact opnemen met secretaresse mevr. M. Quist- Rijstenbil of penningmeester L. Hartman. In het bestemmingsplan Kom is er sprake van spectaculaire bouwacti viteiten. B. en w. hebben nu weer grond verkocht aan twee bouwbe drijven die aan de Doornickstraat elk vier woningen willen bouwen. Hans Weggemans uit St. Annaland heeft voor vier halfvrijstaande hui zen 1126 m2 grond gekocht tegen een prijs van 157.640 gulden, exclu sief btw. Imotec uit Temeuzen wil eveneens vier halfvrijstaande hui zen. Dat bedrijf moet voor 1031 m2 144.340 gulden betalen. B. en w. hebben verder besloten in de Marehoekstraat een invalidenpar keerplaats te reserven voor mevr. J.J. van Schaik. De openbare basisschool mag de luxaflex niet op kosten van de gemeente vervangen door buiten zonwering. B. en w. wijzen het ver zoek van directeur H. Westerweel zonder enige motivatie af, zo blijkt uit de raadsagenda voor maandag middag a.s. De directeur had een binnenkort uit te voeren reparatie van een luxaflex-zonwering aange grepen voor een verandering: zon wering aan de buitenkant van de drie lokalen van Die Heenetrechtschool. De huidige zes luxaflex zonwerin gen zijn op één na afgeschreven. Kortgeleden is er één vernieuwd, maar die bleek niet goed bevestigd, raakte los en moest worden repa- reerd. Behalve regelmatig dure repa raties blijken de luxaflex zonwerin gen volgens Westerweel ook grote stofnesten te zijn. En bij zonnig weer moeten de kinderen de lessen bij kunstlicht volgen omdat de loka len te weinig daglicht ontvangen. Onze mengmachine maakt uw wenskleur klaar terwijl u wacht. Histor, Rambo en Sigma vakverven Ruime collectie behang en Raamdecoraties GRATIS KLEURADVISERING Schilderspeciaalzaak Laban Eendrachtsweg 13 Tholen 0166-604923 Advertentie I.M. Op Die Heenetrechtschool is don derdag een goed bezochte voorlich tingsavond gehouden voor de ouders van de kinderen uit de groe pen 1 en 2. Ze kregen uitleg over het werken met 4- tot 6-jarigen in de basisschool; hoe het uitgangspunt daarbij - het spelend leren - naar de dagelijkse praktijk wordt vertaald. Na de pauze gingen de ouders in groepjes zelf aan de slag met de diverse ontwikkelingsmaterialen. Niet alles bleek zo eenvoudig, maar onder de deskundige leiding van beide leerkrachten lukte het om de meeste opdrachten tot een goed ein de te brengen. De waardering van de aanwezigen voor de kinderen, die dagelijks met deze materialen bezig zijn, was na afloop enorm gestegen. Rond half tien werd de bijeenkomst afgesloten met een rondgang door het schoolgebouw, waarbij vooral de speelzaal als multi-functionele ruimte veel bewondering oogstte. Deze week krijgen de betreffende ouders de gelegenheid een ochtend de lessen van groep 1 en 2 bij te wonen. Het thema van de kinderboeken week heeft op de basisscholen volop aandacht gekregen. Lang geleden vertelden de mensen verhalen aan elkaar. Deze verhalen werden steeds doorverteld, aange vuld en spannender gemaakt. Op dezelfde manier werkten de leerlin gen van Die Heenetrechtschool, van de allerkleinsten tot groep 8, aan verhalen. Eén leerling van een groep bedacht het begin. Hij gaf dit door aan een volgende leerling, die ver der schreef. Zo ontstond in iedere groep een verhaal over prinsessen, heksen, kabouters, draken en andere sprookjesfiguren. Donderdagmid dag werd de kinderboekenweek op een wel erg bijzondere manier afge sloten. De kinderen zaten in de sche merachtige gemeenschapsruimte met de bedoeling naar eikaars ver halen te luisteren, toen plotseling twee heksen tevoorschijn kwamen. Ze waren op hun bezem naar school gekomen met een groot boek, waar in tot verbazing van de kinderen al hun groepssprookjes afgedrukt ston den. Vol aandacht luisterden ze naar de veelal grappige verhalen, die gelukkig allemaal goed afliepen. Als blijvende herinnering kreeg de jeugd een kleinere uitgave van het schoolsprookjesboek 'Een heksen ketel vol verhalen'. Ook de Sint Anthoniusschool sloot donderdagmiddag de boekenweek af. De kinderen konden, in groepjes verdeeld, door de school wandelen waar alles in het teken stond van sprookjes. In alle lokalen was iets te doen: een kasteel bouwen van blok ken of van zand, kijkdozen maken en platen kleuren. Overal in het gebouw werden cassettebandjes met sprookjes gedraaid. Er was ook een voorleeshoek waar de kinderen kon den luisteren. En de boekenwinkel werd nagespeeld, dus konden ze zogenaamd boeken kopen. De ver- kleedhoek was erg in trek, om daar na een toneelstukje op te voeren. En de poppenkast was leuk, terwijl in weereen ander lokaal een film beke ken kon worden. Uitslagen De Treffers. N. Rooyak- kers-J. Hommel 9,75-10, M. Hen- drikse-D. van Driel 6,72-10, K. Hommel-B. den Hollander 10-8,29, M. Hendrikse-J. Etienne 10-8,23, J. Burgers-J. van Meer 5,6-10, D. van Driel-D. den Hollander 10-8,05. Kortste partij 18 brt.) J. van Meer, hoogste serie (13 car.) B. den Hol lander en J. Etienne, beste gemid delde (2,52) K. Hommel. KOT A-team. W. Heijboer-M. Klijnsmit 2-0, M. van Hees-A. Havermans 0-2, D. Vaders-M. Goudzwaard 2-0, H. van Daalen-S. v.d. Mark 0-2, J. Vergeer-M. v.d. Mark 1-1. Kortste partij (21 brt.) A. Havermans, hoogste serie (16 car.) en beste gemiddelde (2,65) D. Vaders. KOT B-team. A. van Daalen-H. van Herpen 2-0, P. Vroegop-D. Vroegop 0-2, P. de Jager-P. Moerland 0-2, C. van Daalen-M. Potappel 0-2, C. Burgers-J. Vroegop 0-2. Kortste partij (18 brt.) en beste gemiddelde (1,5) D. Vroegop, hoogste serie (7 car.) P. Vroegop. Een 18-jarige Stavenissenaar die te diep in het glaasje had gekeken, pro beerde zaterdagavond na een aanrij ding de politie te misleiden. Op de Oude Zeedijk reed die avond om streeks kwart voor acht een 25-jari- ge automobilist uit Sint-Philipsland. Zijn wagen kreeg echter pech en hij moest op de weg stoppen. Een 32- jarige bestuurder uit Steenbergen die achter hem reed, zag dat en min derde vaart. Maar de Stavenissenaar die als derde aan kwam rijden, merkte de situatie niet op en reed achterop de auto van de Steenberge naar. Toen de politie ter plaatse kwam, probeerde de Stavenissenaar de agenten te misleiden door te zeg gen dat niet hij, maar zijn passagier achter het stuur had gezeten. Dit omdat hijzelf had gedronken. De Donderdag, vrijdag en zaterdag 17, 18 en 19 oktober MALSE BIEFSTUK 250 gram7,25 BIEFLAPPEN 500 gram9,95 TARTAAR 5 halen4 BETALEN ACHTERHAM 100 gram2,25 RUNDER-ROLLADE 100 gram2,50 GEKOOKTE LEVER 100 gram0,98 KROKETTEN 10ƒ4,00 Maandag, dinsdag en woensdag 21, 22 en 23 oktober RUNDVLEES MET RANDJE 1 kg13,50 VARKENSKLUIF 1 kg1 pak spliterwten GRATIS GEHAKT 1 kgƒ10,50 BLINDE VINKEN 5 halen4 BETALEN Advertentie I.M. passagier was echter nuchter. De politie trapte hier niet in en nam de jongeman mee voor een blaastest. De Stavenissenaar blies 540 pg/1 1,25 promille) en kreeg een rijver bod van vijf uur en een dagvaarding. De twee achterste auto's liepen scha de op bij de aanrijding. Een 58-jarige inwoner is zaterdag met flinke verwondingen in het zie kenhuis terecht gekomen. De man reed 's middags omstreeks half twee op zijn scooter over de Bosweg. Een 32-jarige automobilist uit Eindho ven kwam hem tegemoet. Nadat de twee elkaar waren gepasseerd, raak te de scooteraar in de berm waarna hij ten val kwam. Daarbij liep hij verschillende hoofdwonden en ver moedelijk een sleutelbeenfractuur op. Hij werd opgenomen in zieken huis Lievensberg te Bergen op Zoom. De scooter raakte bij het ongeval licht beschadigd. DE VERKOPING VAN ADUL- LAM IN DE SCHUTSE WORDT I.V.M. EEN BEGRAFENIS, WOENSDAG, NU MORGEN GEHOUDEN: VRIJDAG 18 OKTOBER VAN 14.00 TOT 16.30 UUR IN DE SCHUTSE. (Advertentie I.M.) In de herfstvakantie wordt voor de achtste keer een vakantiebijbelclub gehouden voor de kinderen van groep 3 t/m 8 van de beide basis scholen. Woensdag 23 oktober gaan de deuren van het N.H. verenigings gebouw Het Trefpunt om 9.30 uur open. De ruim 100 kinderen die worden verwacht, verzamelen zich dan op de pas verbouwde zolder. Onder begeleiding van verschillen de muziekinstrumenten zal er veel gezongen worden. Ook wordt er iedere dag een verhaal uit de Bijbel verteld en de weektekst aangeleerd. Na de vertelling en de pauze kunnen de deelnemers zelf aan de slag. Dit jaar krijgen de kinderen de opdracht gezamenlijk iets te bouwen, wat betrekking heeft op de verhalen die worden verteld en het thema: Kom in de kring. Het programma wordt om 12.00 uur afgesloten. Op don derdag en vrijdag is er eveneens VBK, terwijl op de laatste dag 's middags een groot spel wordt geor ganiseerd. Door medewerking van de ijsclub zal dit jaar de spelmiddag worden gehouden op de ijsbaan. Zondagmorgen 27 oktober worden de deelnemers uitgenodigd om ook naar de kerk te komen. Ds. Meeuse zal dan preken over Ruth en Naomi, waarover de kinderen ook tijdens de VBK krijgen te horen. Na afloop van de dienst krijgen de kinderen met hun ouders nog iets te drinken in het verenigingsgebouw, waarna de vakantiebijbelclub wordt afgeslo ten. In 1992, 1993 en 1994 zijn er ver zoeken afgewezen, maar nu de Schutse gaat uitbreiden proberen dhr. J. de Boer en mevr. T. de Boer- Donia het opnieuw: gemeentelijke medewerking krijgen voor de bouw van een tweede garage/berging ach ter hun woning aan de Bierensstraat. In een brief aan b. en w. en de raad, twee maanden geleden, concludeert het echtpaar, dat de gemeente een nieuw planologisch beleid voert met ruimere bebouwingsmogelijkheden voor de Schutse. Het bejaardente huis ligt schuin achter het huis van De Boer. Gezien de totale perceels-^ grootte van 1200 m2 bepleit het paar een meer genuanceerde benadering van b. en w. Het karakter van de woning en het naastgelegen kan toorgebouw (de vroegere Boeren leenbank) blijft onaangetast, zodat het totale pand haar multifunctione le bestemming kan behouden, aldus het echtpaar De Boe. B. en w. stellen de raad maandagmiddag voor om de brief door het college te laten afhan delen. Streekmuseum de Meestoof wil uit breiden op een perceel, dat volgens bestemmingsplan Kom de bestem ming tuin heeft. Er mogen geen gebouwen komen, maar de tweede schuur past wel in de huidige plano logische inzichten. Via een zoge naamde artikel 19 procedure kan de Meestoof, wat b. en w. betreft, als nog toestemming krijgen. De gemeenteraad beslist er maandag middag over. A. en M.D. Verhage te Enkhuizen krijgen van de provincie 223 gulden extra subsidie over in 1994 gepleegd onderhoud aan de molen De Vier Winden. Eerder was 395 gulden subsidie toegekend. Een bezwaar daartegen is door Monumentenzorg gehonoreerd. De rijksdienst ver hoogde het bedrag waarover de sub sidie (20%) berekend wordt van 1975 naar 3091 gulden. De Hervormde vrouwenvereniging Niet in Eigen Kracht houdt woens dag haar jaarlijkse verkoping in ver enigingsgebouw De Schuilplaats. Van half drie tot half zes worden er allerlei artikelen verkocht ten bate van de Nederlandse Hervormde Kerk. De Rehobothschool krijgt geen geld van de gemeente om de uit 1981 daterende beschadigde vier leraar- stoelen te vervangen, ook al benade ren de reparatiekosten de aanschaf- waarde. Wel geven b. en w. mede werking aan nieuwe vloerbedekking in de directiekamer en een lokaal. In de directiekamer is het 15 jaar gele den gelegde tapijt dermate versleten, dat vervanging nodig is. Ook in het lokaal ligt de vloerbedekking er al zo lang en het loslaten van de lijm door de gehele ruimte kan gevaarlij ke situaties veroorzaken, aldus voor zitter B. de Ruiter en secretaris M.J. de Rijke in een brief aan het gemeentebestuur. De meisjesclub Eben-Haëzer hervat donderdag 24 oktober de wekelijkse bijeenkomsten voor meisjes van 6 t/m 11 jaar. In gebouw Calvijn is er niet alleen aandacht voor bijbelver tellingen, maar wordt aan handenar beid en andere vormen van ontspan ning gedaan. De bijeenkomsten zijn steeds van half zeven tot kwart voor acht. De Benjaminschool krijgt medewer king van de gemeente om het meu bilair voor de groepen 1 en 2 te ver vangen. De kleutersets zijn inmid dels 21 jaar oud. De drie kleuterklassen van basis school De Rieburch gingen in het kader van dierendag per bus naar Steenbergen. Na een rit waarbij veel gezongen werd, kwam de groep aan bij de kinderboerderij. De vele die ren werden bekeken, soms geaaid en gevoerd met brood. In het speeltuin- tje konden de kinderen zich ook nog eens lekker uitleven en ze dronken er wat melk. Om elf uur stapte het gezelschap weer in de bus en een half uur later konden de kinderen hun verhaal vertellen aan vader of moeder. Met 4930 punten was A. Arts vrij dag de winnaar van de wedstrijd van klaverjasvereniging De Pendelaars. De uitslag was: 1 A. Arts 4930 p; 2 A. Koetsier 4842 p; 3 J. van Gorsel 4534 p; 4 M. Bronmans 4509 p; 5 R. Waasdorp 4444 p; 6 L. Kampman 4399 p; 7 J. van der Werf 4374 p; 8 M. den Haan 4373 p; 9 H. Christiaan 4186 p; 10 P. Bazen 3969 p. De plattelandsvrouwen kregen don derdag van alles te horen over Frankrijk. Zo'n twintig leden waren - - ■BHmIMBHHBHHHBHSP' HWÊÊÊÊËk' muKKÊKÊÊÊÊÊÊÊÊKKÊÊMHMMNI Koetsier J. van der Werf draait met het tweespan Haflingers het voorterrein op bij het gemeentehuis. Bruid en bruidegom worden gezel schap gehouden door de hond Nelson. Trouwen in een koetsje of met een open rijtuig is op zich niets bijzon ders maar met je eigen vader en moeder op de bok, is geen alle daagse gebeurtenis. Richard van der Werf uit Scherpenisse en Olga Reijngoudt uit Sint-Philipsland werden vrijdagmiddag door de ouders van de bruidegom van de Krokkeweg in Scherpenisse naar het gemeentehuis in Sint-Maar tensdijk gereden. Jo van der Werf mende het twee span Haflingers keurig tot voor het gemeentehuis waar genodig den en belangstellenden zich had den verzameld. Het open rijtuig werd fier getrokken door Mona en Fleur uit de stal van Van der Werf. De 24-jarige Richard reed zelf jarenlang bij de landelijke rijver- eniging en ponyclub de Een- drachtruiters. De chauffeur bij internationaal transportbedrijf Schoonen Hol land b.v. in Bergen op Zoom liet zich nu rijden samen met zijn 22- jarige bruid en de hond Nelson. Maar voordat Richard het gemeentehuis inging werden eerst de haren van deze hond (een witte golden retriever) van zijn zwarte pak geborsteld. De Haflingerclub afdeling Zeeland, waarvan mevrouw Van der Werf-SIager bestuurslid is, maakt in de zomer zo'n zes ritjes maar zelden of nooit met een bruidspaar. Het echtpaar gaat in Sint-Philipsland wonen. Zondag 20 okt. THOLEN HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Van Dijk (H.D.). 18.30 u. ds. Den Hartog, Sint-Maar tensdijk. HERV. GEM. IMMANUEL 10 u. ds. Sjoer, Steenbergen. GEREF. KERK 10 u. ds. Hooijkaas, Hoogerheide. 17 u. ds. Knoop. CHR. GEREF. KERK 10 u. ds. Peet, Spijkenisse. 18.30 u. ds. Boiten, Sliedrecht. GEREF. GEM 10 en 18.30 u. ds. De Jongste, Alblasserdam. 14.30 u. leesdienst. di 22/10 19.30 u. ds. Honkoop, Wageningen. R.K.-KERK za 19 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst, zo 11 u. pastor Wiertz, eucharistie viering. OUD-VOSSEMEER HERVORMDE GEMEENTE 10 (H.A.) en 18.30 u. ds. Snijder. GEREF. KERK 10 u. dhr. Horsting, Daalem. CHR. GEREF. KERK 10 en 14.30 u. ds. Boiten, Slie drecht. 18.30 u. ds. Peet, Spijkenisse. GEREF. GEM. IN NED. 10, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. R.K.-KERK za 17.30 u. pastor Wiertz, eucharis tieviering. zo 9.30 u. pastor Verlijsdonk, woord-, gebed- en communiedienst. SINT-ANNALAND HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Meeuse. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. do 24/10 19.30 u. ds. Vermeij. GEREF. GEM. IN NED. 9.45, 14.30 en 18.15 u. leesdienst. STAVENISSE HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Van Bruggen. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18 u. leesdienst. vr 18/10 19.30 u. dhr. Molendijk, Zuid-Beijerland. SINT-MAARTENSDIJK HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. ds. Den Hartog. HERV. GEM. REHOBOTH 10 (H.D.) en 19 u. ds. De Goei. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. bij elkaar gekomen om te luisteren naar T. Krijger uit Halsteren. Hij begeleidt al een aantal jaren groepen caravanbezitters op tochten door Frankrijk. Krijger weet niet alleen veel van het land van Marianne af, maar het is voor hem ook zijn twee de vaderland. Hij vertelde over het ontstaan van Frankrijk en over de verschillende bevolkingsgroepen. Veel volken hebben in het verleden hun stempel op de Franse cultuur gedrukt. In het zuiden is er bijvoor beeld Romeinse invloed met aqua ducten en arena's. In het westen ziet men de invloed van de Kelten in ondermeer de dolmen (grote, recht op staande stenen als grafmonu ment). Bij vele dames kwam de her innering aan de geschiedenislessen weer boven. Om in de Franse sfeer te blijven, werd in de pauze een glaasje wijn gedronken. De 45 leden van hengelsportvereni ging De Zeebaars die zaterdag mee deden aan de bekerwedstrijd aan de Moggershilpolder, haalden maar liefst dertig kilo bot op de kant. Daar waren 68 bovenmaatse vissen bij. Winnaar werd J. van Tiggele met 1935 punten. Als eerste veertien ein digden: 1 J. van Tiggele 1935 p; 2 Niels Wessels (jeugd) 1850 p; 3 D. Westdorp 1740 p; 4 G. Bijl 1705 p; 5 G. Koppenhol 1655 p; 6 A. Mun ter 1490 p; 7 E. Soomers 1470 p; 8 mevr. T. Deurloo-Bos 1275 p; 9 mevr. H. Lammers 1190 p; 10 D. Opree 1095 p; 11 L. van Vossen 920 p; 12 Leo Vroegop (jeugd) 885 p; 13 P. Breure 870 p; 14 G. de Kok 840 P- Op het NK kustvissen voor de jeugd heeft Johan Suurd zich in de A-cate gorie geplaatst voor de naselectie in december. Danny Bijl en Jacco van Poortvliet namen ook deel aan het kampioenschap, maar wisten geen vis te vangen. Zaterdag vist De Zee baars vanaf de boot en op 26 oktober wordt de tiende bekerwedstrijd gehouden, wederom aan de Mog gershilpolder. De beheerscommissie van het Hol land Huis organiseerde woensdag een Zeeuwse middag voor 55-plus- sers. Op deze bijeenkomst trad de Zeeuwse troubadour Peter Dieleman op. Hij bracht liedjes en sketches in het dialect en de aanwezigen geno ten met volle teugen. Tussen de bedrijven door werd er bingo gespeeld en in de pauze werd er kof fie met een bolus geserveerd. Zo'n 80 belangstellenden bezochten de middag. De voorzitter deelde mee dat er op 19 maart weer een middag voor 55-plussers wordt gehouden waarop het Ouderentoneel uit Roosendaal zal optreden. Ds.G. Mouw uit De Valk-Wekerom heeft bedankt voor het beroep dat de Gereformeerde Gemeente Scherpe nisse op hem had uitgebracht. ZIE VERDER PAGINA 3 do 24/10 19.30 u. ds. Van der Meer, Krimpen a.d. IJssel. GEREF. GEM. IN NED. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. SCHERPENISSE HERVORMDE GEMEENTE 9.30 en 14.30 u. kand. v.d. Berg. Harskamp. GEREF. GEM. 9.30, 14 en 18.30 u. leesdienst. VRIJE HERVORMDE GEM. 9.30 en 14.30 u. ds. Van der Sleen. POORTVLIET HERVORMDE GEMEENTE 10 en 18 u. ds. Egas. GEREF. KERK 10 u. ds. Hoffman, Halsteren. 14.30 u. ds. Schneider, De Lier. GEREF. GEM. 10 en 18.30 u. leesdienst. 14.30 u. ds. De Jongste, Alblasser dam. SINT-PHILIPSLAND HERVORMDE GEMEENTE 9.30 u. ds. Brussaard, Wijngaarden. 17 u. ds. Van Eckeveld (H.D.). GEREF. GEM. 9.30 en 15 u. leesdienst. OUD GEREF. GEM. 9.30, 14.30 en 18.30 u. leesdienst. ANNA JACOBAPOLDER GEREF. KERK 10 u. da. Graafland, Scharendijke. Zaterdag 19 en zondag 20 okt. Tholen, Poortvliet, Oud-Vosse meer en Scherpenisse (dr. Padt): dr. Mellema, Tholen tel. 602377. St.Maartensdijk, St.Annaland, Stavenisse en Scherpenisse (dr. Janssen en dr. Panis): dr. Veldman, Stavenisse tel. 692400. St.Philipsland en Nieuw-Vosse- meer: dr. De Groot, Nieuw-Vossemeer tel. 572500 TANDHEELKUNDIGE HULP tandarts Van Dort, Sint-Maartens dijk tel. 0166-663963. DIERENARTS W. BRONS Tholen spr.u. za 11-12 u., Poortvliet za 8.30-9 u„ tel. 0166-662596. KRAAMZORG Kraamcentrum Rondom de Ooster- schelde, tel. 0113-249222. Verlos kundige (voor Tholen en Oud-Vos- semeer): mevr. P. Timmers tel. 604969. St. HOMECARE ZEELAND Tel. 0113-232924. THUISZORG Alg. maatsch. werk, gezinsverzor ging, wijkverpleging en informatie advieswerk, dagelijks 8.15-17 u. Centrum Thuiszorg dr. Tazelaar- straat 1, St. Maartensdijk, tel. 0166- 663577. Voor dringende vragen en hulp 24 uur per dag tel0113-251177. Voor dringende vragen en hulp maatsch. werk buiten kantooruren (noodsituaties)' tel. 0118-628743. Uitleen: ma t/m vr St.Maartensdijk 11-14 u„ Tholen 18.30-19 u. ZORGLOKET THOLEN Informatie, advies en diensten voor ouderen ma t/m vr 8.30-15.30 u. tel. 0166-664196. WELZIJN VOOR OUDEREN Informatie over voorzieningen voor ouderen, tel. 662293 9-17 u. GRAAG GEDAAN Hand- en spandiensten, tel. 0166- 603329 van 12.30-13.30 u. TUBERCULOSEBESTR. Bus GGD, Molenvlietsestr. 11Tho len, elke wo 10-11.30 u. Op afspraak tel. 0118-418395. PATIENTENVER. Advies- en informatielijn NPV Tho len 0166-602507 en 0166-653146; St. Philipsland 0167-572342 of 0167-572530. PATIËNTENPLATFORM Ma en do 9-12 u., tel. 0113-249389. CONSULT. ALC. EN DRUGS Afspraken tel. 0113-249480. TELEFON. HULPDIENST tel. 0118-615551, 0118-636251 (chr.); kindertel. 06-0432 (gratis). KINDERMISHANDELING Bureau vertrouwensarts, tel. 0118- 469869. ALZHEIMER Informatieverstrekking en gespreks partner bij dementie, tel. 0512- 471202. LAAT LEVEN Hulp bij ongewenste zwangerschap, 0166-604854 of 06-0730. BLIJF VAN M'N LIJF Opvangtehuis voor vrouwen, tel. 0118-469869. KINDEROPVANG Kinderdagverblijf en gastouderbu reau tel. 0166-604574. JONGERENWERK Jeugd- en jongerenwerk tel. 0166- 662024. JAIB (informatiebureau voor de jeugd) ma, di, wo en vr 13.30-17.30 u. en vrijdagavond 18- 20 u. Molenvlietsestraat 11 Tholen. Tel. 0166-604374. STORINGEN ENERGIE Tel. 0118-638888. HOOGWATERSTANDEN Donderdag 17 t/m vrijdag 25 okt. donderdag 17 7.12-19.27 vrijdag 18 7.52 - 20.12 zaterdag 19 8.37 - 21.07 zondag 20 9.37-22.17 maandag 21 10.52 - 23.42 dinsdag 22 12.12 woensdag 23 1.02-13.32 donderdag 24 2.12-14.37 vrijdag 25 3.07 - 15.27 za 19/10 20.09 u. EK Tijden gelden voor Stavenisse. Voor Gorishoek steeds twee minuten later. Voor uitgebreidere informatie bel het KNMI tel. 06-9771. Voor storingen in uw installaties zowel elektra, gas, c.v. en water, kunt u ons dag en nacht bereiken. TECHNISCH BUREAU Poortvliet, tel. 0166-612650 Advertentie I.M.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 2