Smerdiek verliest van leider Tholense Boys Tholense Boys is huiverig voor de inzet en kracht van Noad '67 De Druiventros NOORD-ZEELAND C. MOL Ruiters dik in prijzen Zaterdag in de wedstrijd tegen Sint-Philipslanders niet onder de indruk van Tholen AUTORIJSCHOOL Het Veerhuis S M U LTA RI A Veel succes Noad! Stavenisse doorbreekt verliesreeks met winst op hekkesluiter Ad Pipping en Suzan Poot clubkampioen Sportend Sint-Philipsland ontmoet elkaar in: Goedegebuure kampioen bij toerclub Bidon sponsor van de jeugd KLEIN bOUW Donderdag 17 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT 17 Reserve derde klasse Verdediger botst met doelman Zware middag voor Smerdiek 2 Noad 2 troeft BVC af Reserve vijfde klasse Thol.Boys 4 geklopt Reserve zesde klasse Vosmeer tevreden met punt Tennis Rentree Stoutjesdijk Nuttige zege Stavenisse Verzekeringen hypotheken financieringen "meer verstand van verzekeren" Uw RVS-adviseur: J. Walpot, tel. 0167-572815 Vierde klasse Reserve vierde klasse Eerste zege Smerdiek 3 Zaterdag staat al weer de vierde Thoolse derby op het programma. In Sint-Philipsland neemt Noad '67 het op tegen Tholense Boys. De Tholenaren lijken de beste papieren te hebben, maar Noad gelooft in eigen kwaliteit en in de mogelijkheid om de rivaal te vloeren. Trainer Chris, van 't Hof ziet het streekduel met vertrouwen tege moet, terwijl de trainer van Tholense Boys erkent niet geheel zeker te zijn van een goede afloop. "Ik ben toch huiverig voor het duel tegen Noad", aldus René v.d. Boom. Niet bang Herstel Noad Jong en oud delen punten SPS bedwingt koploper Paardensport Voorstraat 41 - St. Philipsland Tel. 0167-572360 Assurantiekantoor Operatie Wielrennen Eendrachtstraat 15 Sint-Philipsland Tel. 0167-572994 Restaurant Voorstraat 14 - St. Philipsland - TECHNIEK B.V. Nieuwbouw - Verbouw - Onderhoud - installaties - Verzorging van bouw- en subsidieaanvragen Nijverheidsweg 6 - 4675 PX St. Philipsland Tel. 0167-572658 - Fax 0167-572325 De derde keus van Tholense Boys kwam zwaar gehavend uit de strijd tegen WHS 4. Niet alleen verloren ze met 10-1 van de Sint-Annalanders, maar ook moest verdediger De Munnik in de eerste helft van het veld werden gedragen na een botsing met zijn doelman. De Tholenaar werd naar het ziekenhuis gebracht, ver moedelijk met een hersenschudding. WHS was heer en meester in het duel, hoewel het bij de rust nog maar 3-0 stond. Tholense Boys werd vanaf het begin onder druk gezet, maar de keeper weerhield Nico Hage en Wim Fase voor alsnog van het scoren. Zelf waren de Tholenaren ook enkele keren gevaarlijk met counters; een vrije trap ging rake lings over en een hoekschop voorlangs het Sint-Annalandse doel. WHS nam de leiding via Wim Fase, die een combina tie met Nico Hage afrondde. Vijf minu ten later verzilverde Fase een voorzet van Piet Ridderhof en tien minuten voor de rust maakte Ridderhof er 3-0 van. Bij deze actie deed zich de onfortuinlijke botsing voor tussen de Thoolse verdedi ger en zij doelman. De keeper bleef na de rust geblesseerd in de kleedkamer achter en Tholense Boys moest noodgedwon gen met tien man verder. WHS profiteer de en prikte nog zeven ballen in het doel. De treffers kwamen op naam van Wim Fase (2x), Nico Hage (2x), Johan Heijboer, Piet van Dijke en Thijs Fase. Laatstgenoemde viel 20 minuten voor tijd uit met een kuitblessure en werd ver vangen door de nog niet volledig herstel de Ko Verkerke. Tholense Boys profi teerde van een verdedigingsfout bij WHS en redde zodoende de eer. Smerdiek 2 trof in een uitwedstrijd de ongeslagen koploper GPC 2. Het zou een zware middag worden. Al na één minuut legde de arbiter de bal op de stip voor GPC. Een te korte terugspeelbal van Izak Hage op Martin Lindhout leverde een strafschop op doordat een GPC'er zich liet vallen: 1-0. Smerdiek speelde te tam en al na twintig minuten keken de blauw zwarten tegen een 5-0 achterstand aan. Daarna kwam Smerdiek iets beter in het spel. Na een half uur stuurde Dormus Celik zijn ploeggenoot Emiel Hirdes de diepte in. Hij werd gevloerd in het zes- tien-metergebied, maar de scheidsrechter kende geen penalty toe. Vijf minuten voor rust kreeg Smerdiek een vrije trap op zo'n twintig meter van het doel van de thuisploeg. Celik schoot tegen de handen van een GPC-speler en de arbiter gaf de blauw-zwarten een strafschop voor hands, terwijl men meende dat de speler in kwestie nog buiten het zestien-meter- gebied stond. Frans Ista benutte echter dit buitenkansje en haalde de nul van het scorebord: 5-1 In de tweede helft was het spelbeeld heel anders. Smerdiek speelde GPC van de mat en na tien minuten werd Dormus Celik onderuit gehaald in het strafschop gebied. De penalty van Ista werd in eer ste instantie gekeerd, maar in de herkan sing schoot hij alsnog raak: 5-2. Even later gaf Wim Vroegop een voorzet op Leander Brinkman, maar die miste. Een afstandsschot van Ab Poot raakte een GPC'er en de stand veranderde niet. Tien minuten voor tijd gooide Arjan van Bloppoel verkeerd in en GPC profiteerde hiervan: 6-2. Daarna was het gebeurd bij Smerdiek en vlak voor tijd bepaalde de thuisploeg de stand op 7-2. De tweede keus van Noad versloeg zaterdag het Oosterhoutse BVC 2 met 5- 2. Vanaf het begin werden de bezoekers onder druk gezet en na tien minuten kop te Reinie Reijngoudt de openingstreffer binnen uit een hoekschop van Sander Kot. Even later ging Reijngoudt op een pass van Joop Quist door tot de achter lijn, legde de bal terug op Harm Verwijs en die scoorde via een fraai boogje met de punt van de schoen 2-0. BVC kwam nauwelijks uit de verdediging en was zodoende sporadisch in de buurt van het Noad-doel te vinden. Het werd 3-0 door Harm Verwijs, op aangeven van Reijn goudt die op zijn beurt was aangespeeld door Bram Filius. Twee overtredingen tegen Sint-Philipslanders in het straf schopgebied werden door de arbiter niet opgemerkt; eerst werd Joop Quist aange tikt toen hij alleen doorging, even later werd Harm Verwijs hard onderuit geschoffeld. BVC deed wat terug via een lange bal, die door de uitlopende doel man Wilco van Herk niet bereikt kon worden. Zo was de ruststand 3-1 In de tweede helft kwam Ike Verwijs in het veld voor Rini Filius, en doelman Kees Ligtendag - die om de beurt met Van Herk keept - verving Joop Quist in de spits. Noad bleef aanvallen, maar kopballen van Marco van Herpen en Rei nie Reijngoudt gingen over en naast. Na een hoekschop van Van Herpen schoot Ike Verwijs in. Ligtendag ving de bal op en tikte naar Reijngoudt, die 4-1 scoorde. Halverwege de tweede helft maakte Lig tendag er uit een voorzet van Sander Kot met een schot 5-1 van. Cennie van Splunter kwam daarna nog in het veld voor Frans Quist. De wedstrijd werd steeds rommeliger omdat door de vele omzettingen bij Noad heel wat spelers op vreemde posities speelden. Kort voor het einde profiteerde BVC daarvan met een uitval en bepaalde de eindstand op 5-2. Niels Hage (met wapperende harenachtervolgt een aanvaller van Klundert, maar Smerdiek verloor met 0-2 van de koploper. In de vierde klas van het zaterdagvoetbal werd er door de twee Thoolse teams wisselend gepresenteerd. Stavenisse doorbrak de neerwaartse lijn met een 2-1 overwinning tegen Hoedekenskerke. Geen verrassend resultaat, want Hoedekenskerke wist in deze competitie tot dusver maar één punt te veroveren. Voor Smerdiek stond een veel moeilijker tegenstander op het programma. Het nog ongeslagen Klundert kwam op bezoek. De koploper liet zich door Smerdiek niet verrassen en won met 0-2. bezoekers op zoek gingen naar de gelijkmaker, kregen ze geen kans meer. Stavenisse daarentegen had volop mogelijkheden om te doel punten, maar het vizier stond niet op scherp. Klundert Brouwersh. Unitas'30 DSE Chrislandia Stavenisse ZSC'62 Smerdiek Mevo Alliance Duiveland Hoed.kerke 5 - 1 6 - 7 6 - 6 6 - 6 6 - 6 6 - 4 i Tegen Dinteloord 5 leed Tholense Boys 4 met 3-2 de eerste nederlaag van het sei zoen. In de eerste helft was het een gelijkopgaande strijd met goed voetbal aan beide zijden. De beste kansen waren voor Tholen, dat in Rien Broeren een spits had die het de Brabantse defensie keer op keer erg lastig maakte. Zo kapte hij na tien minuten vier verdedigers uit en schoot beheerst 0-1 binnen. Hierna kwamen er enkele kansjes, maar ook Dinteloord zorgde met diepe ballen voor gevaar. Uit één zo'n bal kwam de gelijk maker tot stand. Met iets meer zekerheid achterin namen de Tholenaren het initia tief. Uit een actie over links zette Broe ren Pascal van Weelden vrij voor een leeg doel en voor hem was het een koud kunstje om de Thoolse veteranen opnieuw op voorsprong te zetten (1-2). Na de thee was het bij Tholen minder; omzettingen in de rust en het geblesseerd uitvallen van Broeren deden de ploeg geen goed. Dinteloord kreeg kansen. Doelman Jan v.d. Vlies bracht enkele keren redding, maar moest halverwege capituleren na aarzeling in de defensie. Dinteloord putte moed uit de gelijkma ker en rook dat er meer in zat. Bij een Brabantse aanval leek Ad de Kok op de doellijn redding te kunnen brengen, maar zijn omhaal kwam volgens de scheids rechter te laat. Tholen miste de slag kracht om de achterstand nog om te bui gen. de Roosendalers van een misverstand in de Vosmeer-verdediging en kwamen op voorsprong. Pas na een kwartier in de tweede helft kwamen de Tholenaren op gelijke hoogte. Leo Havermans speelde de verdediging uit, gaf een prima voorzet en via Jack Mosch kon Dré Hommel de bal binnen schieten. Na de gelijkmaker liet Vosmeer zich wat teveel terugzakken in de verdediging, waardoor BSC halver wege de tweede helft opnieuw de leiding kon nemen. Enkele minuten later kwam Vosmeer terug; een pass van Frans Havermans werd door Jack Mosch afge rond (2-2). In het vervolg lieten beide ploegen blijken, met een gelijkspel tevre den te zijn. Vosmeer 4 speelde tegen BSC 8 een pri ma wedstrijd, maar liet de kansen onbe nut. Na een half uur spelen profiteerden De jeugdleden tot en met 12 jaar van ten nisvereniging Jacoba van Beieren uit Sint-Maartensdijk - de pupillen van leid ster Betsy Pipping - hebben zaterdag om het clubkampioenschap gespeeld. Er deden zes jongens en vijf meisjes mee. De jongens bestreden elkaar in twee pou les van drie. De poulewinnaars Ad Pip ping en Rick Zwagemaker bekampten elkaar in de finalepartij. Ad won en mag zich in zijn categorie clubkampioen 1996 noemen. De meisjes speelden in een schema met een ingebouwde herkansing, waardoor ieder van hen minimaal twee partijen speelde. Jantine Bazen en Suzan Poot werden de finalisten. Nadat beiden in het onderlinge duel een set hadden gewonnen, volgde een tie-break. Suzan won deze en werd daarmee clubkam pioene. Met twee doelpunten hield Smer diek de schade nog beperkt, want met het maximum te halen aantal punten uit de eerste zes duels moet Klundert als één van de titelkandi daten worden beschouwd. In Sint- Maartensdijk stelden de Brabanders binnen tien minuten de buit veilig. Klundert begon zeer overtuigend en zette Smerdiek in de openingsfase behoorlijk onder druk. De thuis ploeg bleek hier tegen niet bestand en binnen zeven minuten resulteerde het offensief van de bezoekers in een doelpunt, al moest daar een Smerdiekenaar aan te pas komen. De onfortuinlijke Jordy Hage kopte een voorzet van Klundert achter zijn eigen doelman. Drie minuten later moest doelman Corné van Haaften opnieuw de bal uit het net vissen. De sluitpost van Smerdiek kon zichzelf de tweede treffer van Klundert aanrekenen. Bij een voorzet taste hij mis, waardoor een tegenstander met een kopbal kon toeslaan. Smerdiek dreigde door het veel ster kere Klundert onder de voet te wor den gelopen. Maar ondanks het dominante spel van de bezoekers bleven meerdere doelpunten uit. Zelf kwam Smerdiek nauwelijks aan aanvallen toe. Alleen Remie Potap- pel kreeg bij één van de sporadische tegenstoten een mogelijkheid, maar zijn inzet werd met enige moeite door de verdediging van Klundert weggewerkt. De tweede helft het een geheel ander beeld zien. De rollen waren volledig omgedraaid. Een als herbo ren spelend Smerdiek domineerde en zette Klundert met de rug tegen de muur. Het sterke spel was voornamelijk te danken aan Corné Stoutjesdijk. De van Rillandia teruggekomen speler maakte na een langdurige blessure zijn rentree bij Smerdiek. Het aan vallende spel leidde echter niet tot doelpunten. Een schgt van Jacky op den Brouw ging net over de krui sing, terwijl een kopbal van Arjan Brinkman door de doelman werd gekeerd. Smerdiek staat na deze nederlaag in de middenmoot, met zes punten uit even zoveel wedstrij den. Stavenisse boekte zaterdag tegen hekkesluiter Hoedekenskerke een verdiende, maar eigenlijk te klein uitgevallen overwinning. Niettemin was de 2-1 een opsteker na drie nederlagen op rij. Vooral voor de rust speelde Stavenisse een prima wedstrijd. In de derde minuut open de Adrie Smits de score uit een afstandsschot. In het eerste kwartier kregen Bennie de Ruiter en Sander Smits kansen om de score te vergro ten, maar ze faalden in de afwer king. Halverwege de eerste helft UCCES NOAD '67 verscheen de 2-0 toch op het score bord. Gerrie Dorst bereikte met een verre pass William Smits. Deze kop te de bal over de uitgelopen keeper en tikte hem vervolgens in het lege doel. Voor de tweede helft liet de gebles seerde Dorst zich vervangen door Rien Smits. Het begon slecht voor de thuisclub, toen de neergelegde Adrie Smits een strafschop via de paal in de handen van de keeper schoot. Stavenisse viel terug, maar kreeg méér doelkansen dan voor de rust omdat Hoedekenskerke vaker de aanval zocht. Bennie de Ruiter schoot een vrije trap rakelings naast, na een overtreding op Johan Elen- baas. Uit de tegenaanval kwam het Bevelandse team op 2-1. Hoewel de Gynaecologen. Het patiënten/con sumenten platform Zeeland krijgt van de provincie 4200 gulden subsi die voor het project 'telefoonlijn ervaringen met gynaecologen'. Na een moeizame competitiestart heeft Smerdiek 3 tegen de reserves van Stave nisse de eerste overwinning geboekt. De blauw-zwarten waren het meest in de aanval, kregen voldoende kansen maar faalden in de afwerking. Het verprutsen van kansen speelde Smerdiek de hele wedstrijd parten. Stavenisse opende de score via Peter Neele, die van dichtbij een verdedigingsfout afstrafte. Al snel kwam Smerdiek langszij uit een straf schop van Perry Opree, nadat jeugdspe ler en uitblinker Johan van Zetten onder uit was gehaald. Vlak voor rust haalde bij Smerdiek Jos Leemreijze een bal van de doellijn waarvan menigeen dacht dat die de lijn gepasseerd was. Maar de scheidsrechter liet doorspelen, zodat Sta- venisSe zich tekortgedaan voelde. Na de thee kwamen de bezoekers opnieuw op voorsprong, nu door een treffer van René v.d. Jagt. Maar al gauw zorgde Smerdiek voor 2-2; Jürgen op den Brouw scoorde van dichtbij op aan geven van Bram v.d. Male. De blauw zwarten werden langzaamaan sterker. Halverwege werd Chris Schrier van Smerdiek in het strafschopgebied gevloerd, maar de scheidsrechter liet doorspelen. De bal kwam terecht bij Jür gen op den Brouw, die op zijn beurt door Stavenisse-keeper Oosdijk onderstebo ven werd gelopen. Nu ging de bal wèl op de stip en Johan van Zetten bracht de thuisclub op 3-2. Oosdijk kreeg een rode kaart wegens commentaar op de leiding, waardoor Stavenisse met tien man verder moest. In het vervolg liet Smerdiek een aantal fraaie kansen onbenut. Stavenisse putte hier moed uit en zette de thuisclub in de slotfase nog danig onder druk. De blauw-zwarten mochten van geluk spre ken dat de gelijkmaker uitbleef. Kijkend naar de rangschikking in de derde klas en het spelersmateriaal waaruit beide trainers kunnen put ten, moet Tholense Boys de favorie- tenrol toegedicht worden. "Wanneer de vechtlust en de bezieling er niet zijn, dan wordt het toch heel moei lijk", meent trainer v.d. Boom. "Ons team zit redelijk goed in elkaar, maar ik constateer dat wij het in diverse duels te gemakkelijk opne men. Er zal voor de wedstrijd tegen Noad '67 meer strijdlust getoond moeten worden. Noad staat bekend om haar karakter en inzet. Als wij daar te weinig tegenover zetten, dan ben ik er huiverig voor." Chris van 't Hof van Noad is opti mistischer over de confrontatie. "Ik heb er het volste vertrouwen in. Wij hoeven voor Tholense Boys niet bang te zijn. Eerst had ik ze tot de titelkandidaten gerekend, maar de nederlaag tegen SPS en het gelijk spel tegen Baronie tonen aan dat het geen bijzondere ploeg is. Het is toch geen team dat ver boven de rest uit steekt. Wij gaan voor de winst. De drie punten zijn voor ons ook nodig wil len wij niet te ver afzakken", aldus Van 't Hof. Evenals Van de Boom beschikt hij over een hele jonge selectie, zodat de derby een strijd wordt tussen de aankomende talen ten. "Bij Noad zijn deze jonge spe lers zeer fanatiek. De trainingsop komst is heel goed. Soms zijn ze iets te enthousiast, waardoor er te weinig rust in het spel is. Eigenlijk komen we ervaring tekort", meent de trainer van Noad. Tegen het sterke Kruiningen bleek Noad niet opgewassen. Met 3-1 delfden de Sint-Philipslanders het onderspit, maar gezien de strijd die Noad in de tweede helft leverde, had er voor de bezoekers meer ingeze ten. In de eerste helft was Kruiningen echter Noad de baas. In de ope ningsfase kreeg de thuisclub al drie goede mogelijkheden, maar doel man Huib van Westen hield het doel van Noad schoon. Na een half uur spelen moest echter ook hij het ant woord schuldig blijven op een inzet, en zo kwam de thuisploeg op voor sprong. Het enige wapenfeit van Noad voor rust was een afstands schot van jeugdspeler Arjan Moer land, dat over het doel ging. Met veel inzet en goed spel herstel den de St.Philipslanders zich in de tweede helft goed. Noad koos voor de aanval en bracht Ronald den Bra- ber (spits van het tweede) in het veld voor Winfred Kaashoek. Kansen op de gelijkmaker waren er voor spits Leo Zuidweg, die na een langdurige blessure weer voor het eerst in de basis stond, en voor Menno Fon- teijne. Maar Noad was ongelukkig in de afwerking. Tegen de verhouding in bracht trai ner/speler Adriaan Nieuwenhuize Kruiningen op een 2-0 voorsprong. Binnen enkele minuten bracht Noad de spanning weer terug in de wed strijd. Op aangeven van Kees van Tiggele scoorde Ronald den Braber de aansluitingstreffer. Noad drong sterk aan, maar kon de gelijkmaker niet forceren. In de slotfase stelde Kruiningen met een uitval de over winning definitief veilig, al meende Noad dat er sprake was van buiten spel. De scheidsrechter keurde de treffer echter goed, waardoor ondanks een sterke tweede helft van Noad de overwinning met 3-1 naar Kruiningen ging. De jonge selectie van Tholense Boys moest het zaterdag opnemen tegen de veteranen van Baronie. Het zaterdagteam van Baronie bestaat grotendeels uit spelers die hun voet balcarrière aan het afbouwen zijn, waaronder enkele oud-beroepsvoet- ballers. Plezier in het spel staat bij de Bredase ploeg voorop. Een voor bereiding voor de wedstrijd kent men nauwelijks, voetballen doet men voor het plezier en na de partij barst het feest los. In Sint-Philips- land keek men enkele weken gele den de ogen uit, toen de trainer van Baronie spiernaakt de kantine betrad. Daarmee won hij een wed denschap en het bier stroomde rijke lijk. In Tholen maakten de Bredanaars het minder dol. Wel werd het ver schil in spelopvatting duidelijk zichtbaar. De jongens van Tholense Boys waren al volop bezig met de warming-up eer de tegenstander besloot de voetbalschoenen maar eens aan te gaan trekken. "Het is een ploeg die laconiek, maar ook arro gant overkomt. Maar voetballen kunnen ze", aldus de trainer van Tholense Boys. De toeschouwers waren er zaterdag op sportpark De Bent getuige van. Wanneer de bal eenmaal door de bezoekers was veroverd, bleef deze vaak minutenlang in hun bezit. Voor de liefhebber was het dan ook een aantrekkelijk duel. Tholense Boys begon goed aan de wedstrijd en kwam na twintig minuten verdiend op voorsprong door een doelpunt van Hassan El Jilali, die een voorzet van Francel Kousemaker met het hoofd verzilverde. Op slag van rust verspeelde de thuisploeg de opge bouwde voorsprong. Een fout in de defensie werd genadeloos afgestraft door oud-Nacspeler Danny Schrij vers. Na rust werd bij Tholense Boys Wim Schot in het veld gebracht voor Arjan van Dijke. De thuisploeg werd sterker en zorgde met spits René v.d. Berge enkele keren voor dreiging. Met nog twintig minuten te spelen dirigeerde trainer Van den Boom zijn aanvoerder Leendert de Graaff naar voren en ging John Nieuwkoop als laatste man spelen. De omzetting oogstte succes. Een voorzet van de sterk spelende Michel de Jong werd door René v.d. Berge doorgekopt, waarna Leendert de Graaff scoorde. De vreugde bij Tholense Boys was echter van korte duur. Binnen één minuut trok Baro nie de stand in evenwicht. Een afstandsschot werd door doelman Erik van Heusen verkeerd ingeschat en verdween in het doel, waardoor Tholense Boys op eigen veld twee punten liet liggen. SPS handhaaft zich in de sub-top van de derde klas. Tegen koploper Olympia werd het 1-1. Het Poort - vlietse team toont daarmee aan goed op dit niveau mee te kunnen. Eerder werd er een overwinning behaald op Tholense Boys en werden de punten gedeeld tegen Baronie. Tegenstan ders die nu in de top van de ranglijst staan. Meino Dam besloot voor deze wed strijd spits William Vroegop op de bank te laten. De topscorer van Tho- len/St.Philipsland in het vorige sei zoen heeft nog steeds zijn draai niet gevonden en wacht nog op zijn eer ste treffer. Evenals tegen Tholense Boys speelde SPS met twee spitsen. Achter Jaco Jansen en Sjaak Quist speelde Maarten Hage als schaduw spits. SPS opende sterk en kwam al na tien minuten op voorsprong. Dick Uijl schoot een vrije trap in de krui sing. Nog in de eerste helft moest de Thoolse derdeklasser de voorsprong prijsgeven. In de verdediging van SPS werd de bal slecht weggewerkt, waarna een speler van Olympia bij zijn actie door laatste man Erwin Feijtel werd gevloerd. De sterk lei dende scheidsrechter twijfelde niet en legde de bal op de stip. Doelman Uijl wist de strafschop niet te stop pen. In tweede helft hielden beide teams elkaar in evenwicht en zagen de toe schouwers een boeiend duel. Johan Overbeeke verving Erwin Feijtel, terwijl Danny Vroegop plaats maak te voor zijn broer William. De spits kreeg in de slotminuut een goede kans om op een sportieve wijze revanche te nemen op zijn verwij zing naar de bank, maar de invaller schoot de bal over, waardoor het 1-1 bleef. Verzekeringen - Hypotheken - Financieringen Wilhelminastraat 4 Molenvlietsestraat 5 4675 BT St Philipsland 4691 BT Tholen Tel. (0167) 573031 Tel. (0166) 602152 Olympia'60 6 4 1 1 13 16- 5 Kruiningen 6 4 1 1 13 12- 6 Thol. Boys 6 3 1 2 10 12- 6 Capelle 6 3 1 2 10 9- 7 SPS 6 2 3 1 9 7- 4 Baronie 6 2 3 1 9 13- 12 ONI 6 2 2 2 8 9- 9 BVC'54 6 2 1 3 7 8- 14 NEO'25 6 2 1 3 7 5- 2 NOAD'67 6 1 3 2 6 7- 9 FSV 6 1 1 4 4 6- 8 The Gunners 6 1 0 5 3 3- 15 Vier leden van de Eendrachtruiters behaalden zondag in een concours te Burgh-Haamstede samen zes eerste prij zen. Nathalie van As reed op Ceasar in de moeilijke dressuur klasse Z. De com binatie kreeg twee eerste prijzen met respectievelijk 164 en 162 punten. Voor het eerst kwam Suzanne Reinerman op Nomar uit in de klasse M. Ook zij behaalde twee eerste prijzen met proeven die respectievelijk 166 en 168 punten opleverden. Marjolein Akkermans reed op Misty twee L-proeven. De eerste werd door de jury met 152 punten en een derde prijs beloond. Haar tweede proel leverde Marjolein een eerste plaats op met 161 punten. John Veniet reed op Isanca in de L-dressuur voor paarden. Hij kreeg voor alle twee de proeven 153 punten, genoeg voor een eerste en twee de plaats. Ook amazone Angéla de Graaf ver scheen in Burgh-Haamstede aan de start. Ze werkte op haar pony Julia twee proe ven af. Voor de eerste kreeg ze 167 pun ten en een eerste plaats. Door een lees fout van haar moeder verspeelde Angéla bij de tweede proef de eerste plaats. Ze behaalde 162 punten en een tweede plek. In totaal heeft de amazone nu zeven winstpunten. Ook haar moeder deed mee op Hesperange. De jury zag een ruiter- fout in de eerste proef en met 154 punten liep mevr. De Graaf net een winstpunt mis. De tweede proef werd beloond met 151 punten. De amazone behaalde respectievelijk een vierde en vijfde plaats. Zaterdag namen twee leden van de Een drachtruiters deel aan een concours in Huijbergen. De beide dames kwamen uit in de B-dressuur voor paarden. Eefke Bastiaanse reed op Wendy 162 punten bij elkaar in de eerste proef. Dat was genoeg voor een winstpunt en een derde prijs. Voor de tweede proef kreeg de amazone 157 punten, een derde prijs en wederom een winstpunt. Magda Smits ging op Lester van start. Deze combina tie kreeg voor haar eerste proef 142 pun ten van de jury. De tweede keer ging het aanmerkelijk beter en Magda Smits behaalde 164 punten en de derde prijs. Amazone Carmen van den Hoek uit Sint- Maartensdijk reed zaterdag haar eerste indoorconcours van het seizoen in Ste venshof te Hoogerheide. Ze startte op Mister Jackson voor het eerst in de L- dressuur. Het ging allemaal heel soepel en de jury gaf 153 punten. Daarmee behaalde de combinatie de twaalfde plaats van in totaal 21 deelnemers. Voor lopig zal Carmen van den Hoek geen wedstrijden meer rijden omdat ze deze week wordt geopereerd aan haar knie. Merien Goedegebuure is kampioen geworden van wielertoerclub De Bidon uit Sint-Maartensdijk. De toerclub legde zondag de laatste rit van het seizoen af. Traditioneel is dat een precisie-tijdrit. Izak Lindhout zette de route uit die de fietsers door de polders tussen Sint- Maartensdijk, Scherpenisse, Sint-Anna- land en Stavenisse voerde. De rit was 27 kilometer lang. Adrie van de Ree liet zien dat hij op dit onderdeel een specia list is. Hij won voor het tweede achter eenvolgende jaar. Er verschenen veertien deelnemers aan de start, waaronder Dolores Bijl die dit seizoen niet heeft meegereden. De uitslag van de tijdrit was: 1 Adrie v.d. Ree; 2 Merien Goede gebuure; 3 Corrie van Zetten; 4 Kees Eikelenboom; 5 Marco Knuist; 6 Koos v.d. Hoek; Dolores Bijl; 8 Wim van Gorsel; 9 Arie Bijl; 10 Jaap Geuze; 11 Jan Opree; 12 Johan Bijl; 13 Martin Bogert; 14 Rien Voshol. Piet Weijers klokte de tijden samen met Izak Lindhout. Wim Giljam gaf het start schot. Nadat hij de laatste renner had weggeduwd, volgde hij zelf met de bezemwagen. Volgend jaar zal Giljam ook zelf meefietsen. Na de precisie-tijd rit kon het algemeen klassement worden opgemaakt. Merien Goedegebuure werd kampioen met 3093 kilometer. Zijn twee concurrenten - die net zoveel punten haalden - bleef hij net voor. Het klasse ment luidt: 1 Merien Goedegebuure 3093 km; 2 Corrie van Zetten 3093 km; 3 Arie Bijl 3093 km; 4 Piet Weijers 3066 km; 5 Kees Eikelenboom 3029 km; 6 Jaap Geuze 2982 km; 7 Martin Bogert 2893 km; 8 Johan Bijl 2833 km; 9 Koos v.d. Hoek 2624 km; 10 Kees Boogaerts 2624 km; 11 Wim van Gorsel 2575 km; 12 Jan Opree 2474 km; 13 Arie v.d. Ree 2288 km; 14 Rien Voshol 1706 km; 15 Henk Sebregts 1482 km; 16 Gijs Ver maas 801 km; 17 Cees de Jonge 783 km; 18 Marco Knuist 707 km; 19 Dirk de Keijzer 584 p; 20 Jos Guiljam 286 km; 21 Annemiek Slootweg 274 km; 22 Wim Giljam 101 km; 23 Dolores Bijl 27 km. ii li j-«" U kunt bij ons terecht voor vlees- en visgerechten en barbecue (binnen) v.a. 15 t/m 50 personen Fam. Moerland-Borgo, Rijksweg 5, 4675 BB Anna Jacobapolder, telefoon 0167-572728 MIMO

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 17