Belasting drijft energieprijzen op Kleppe vernieuwt de winkel bij 60-jarig bestaan in Scherpenisse Nieuw belastingkantoor Roosendaal is voor Tholenaren verder weg Vleeskeurmerk moet vertrouwen herstellen Onze Top 10 van deze week. O O 4.98 2.25 6.49 Politie int 160 boetes wanbetalers Albert Heijn Tholen en St. Philipsland 'Dienstverlening moet ik hoog in het vaandel houden' Dienstverlening via balie postkantoor Bergen op Zoom Toppers van de week; 7 dR Verontreiniging is wel ernstig, maar niet urgent Donderdag 10 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT Delta Nutsbedrijven stapt in woningbouw Delta Nutsbedrijven zal de gestegen inkoopkosten en de inflatie volgend jaar niet doorberekenen in de tarieven voor kleinverbruikers. Maar dat betekent allerminst dat deze niet zullen stijgen. Hydrauliekslangen Handelsonderneming Van Beers Techniek B.V. "Service is mijn kracht", zegt dhr. C. Kleppe, die donder dag zijn winkel aan de Hoge Markt in Scherpenisse na een grondige aanpassing heropende en tegelijk het zestigjarig bestaan vierde. "Als kleine zaak moet ik de dienstverlening hoog in het vaandel houden. Dat bete kent bijvoorbeeld dat ik een batterij in een fototoestel of een horloge moet kunnen doen en dat ik op de hoogte ben van nieuwe ontwikkelingen. Daarvoor bezoek ik regel matig beurzen, zoals onlangs de Fotokina in Keulen." Bruine bonen Verbouwing stimuleert Tholen had vroeger eon eigen belastingkantoor aan de Hertenkamp. Vervol gens moesten de Tholena- ren naar Bergen op Zoom: de Steenbergse- of Zuivel- straat en de laatste jaren naar Plein XIII. Sinds vrij dag wordt de belastingad ministratie van de inwo ners van Tholen en St. Phi- lipsland in Roosendaal gevoerd, waar aan het Mill Hillplein een nieuw- kan toor werd geopend voor 410 medewerkers. Gaat u maar rustig slapen. Wij verhuizen uw meubelen als eieren. flakkee verhuizingen b.v. Commando's Laatste ouderwetse kantoor Vrijdags en zaterdags GEOPEND Certificaat Thoolse slagerij Geilings De consument moet het vertrouwen in vlees terug krij gen. Met het oog daarop is door de produktschappen voor vee, vlees en eieren een keurmerk ontwikkeld voor vers varkensvlees. Van fokker tot consument wordt er opti maal gecontroleerd, vertelt Jan Geilings uit Tholen. Sla gerij Geilings is de eerste slagerij in Tholen die het PVE/IKB-certificaat heeft verkregen. Standaard sappige zachtzure handappelen, kilo net 450 gram 500 gram -5r75"3.75 kilo 1.99 49 100 gram wit of bruin (245J of volkoren (25§j, heel 1038 6.98 229r 1.59 A29 1.69 1.79 1S5-1.59 kilo 12SÜ o.yu normaal of citroen, flacon 500 ml 2 pakken 1 liter 2A9 1.49 2.38 very dry, medium dry of cream, fles 1 liter 's Lands grootste kruidenier blijft op de kleintjes letten. Ontwikkelingen in de brandstofprij zen worden namelijk wèl in reke ning gebracht en ook zal de energie belasting op aardgas verdubbelen. Enige meevaller is, dat een deel van de vorig jaar door Delta gemaakte winst in 1997 wordt uitgekeerd aan de huishoudens. Het nutsbedrijf stelt vast, dat de invloed van door het rijk opgelegde belastingen op de tarieven alsmaar toeneemt. Gemiddeld betaalt een gezin volgend jaar via de nota van Delta 323 gulden aan brandstof heffing en energie- en grondwater belasting. Dat betekent een verzes voudiging in drie jaar tijd. Wat de afzet betreft verwacht het Om de bodemverontreiniging aan de Suzannaweg in Sint-Annaland te saneren zal 1150 kubieke meter grond en puin alsmede 70 kubieke meter slib afgegraven moeten wor den. Dat blijkt uit een door DHV te Amersfoort uitgevoerd saneringson derzoek. Hoewel er sprake is van een ernstige verontreiniging, ziet de provincie de Suzannaweg niet als een urgent geval. Er zijn namelijk geen directe risico's voor de volks gezondheid en het milieu. Een con creet saneringsplan zal pas gemaakt worden als opruimen van de vervui ling ook daadwerkelijk aan de orde is. In het provinciaal bodemsane ringsprogramma voor volgend jaar is de Suzannaweg niet opgenomen. Bij de niet-urgente gevallen in Zee land komt ze op de achtste plaats. Tussen 1989 en 1994 zijn bij bo demonderzoeken koper, zink, lood, arseen, polycyclische aromatische kool waterstoffen (pak's) en minera le olie aangetroffen ter plaatse van de voormalige botenberging. Tot een diepte van 30 cm is er een sterke tot matige verontreiniging met ko per, zink, arseen en pak's geconsta teerd in het in de bovenlaag aanwe zige puin. Waar een bovengrondse olietank heeft gelegen, is tot een diepte van 1,70 meter matige ver ontreiniging met olie aangetroffen. Op een deel van het perceel zijn bovendien tot een diepte van een halve meter pak's en grove delen kolenas aangetroffen. In het slib van de westelijke sloot is een te hoge concentratie koper en pak's gevon den, in de gedempte zuidelijke sloot zit teveel koper, lood en arseen. Het grondwater is licht verontreinigd met aromaten en minerale olie. Bij een peilbuis zijn sterk wisselende concentraties arseen aangetroffen, die waarschijnlijk van nature in de bodem aanwezig zijn. nutsbedrijf bij de kleinverbruikers een gelijke afzet van elektriciteit en water, en een daling van het gasver bruik met 1 Delta denkt dit jaar een netto winst van 30 miljoen te boeken, wat in 2001 zal zijn opgelo pen tot 44 miljoen. Het ontwikkelen van nieuwe activiteiten en samen werking met derden zijn daar de oorzaak van. Het nutsbedrijf zal in de toekomst de activiteiten moeten splitsen in wettelijke taken en com merciële activiteiten. Voorbeeld van zo'n commerciële activiteit is de samenwerkingsover eenkomst die Delta heeft getekend met Roompot Recreatie voor de bouw van 500 duurdere recreatie woningen. Er is een joint venture opgericht: Banjaard Eco Leisure b.v. Daarin zijn ondergebracht het beheer en de exploitatie van het elektriciteitsnet, drinkwaternet, ver warming en riolering. Ook wordt een installatie aangelegd die regen water opvangt en gebruikt voor het besproeien van tuinen en spoelen van toiletten. Dit moet jaarlijks 23.000 kubieke meter drinkwater besparen. Een warmte-kracht-instal- latie moet de energie leveren voor centrale verwarming, douches en warmwatervoorziening, waardoor de uitstoot van koolstofdioxide met 600 ton per jaar wordt terugge bracht. De woningen moeten er over drie jaar staan. Slabbecoornweg 38, 4691 RZ Tholen tel. 0166-603497 Ook op zaterdagochtend geopend van 8.00-12.00 uur Verdronken. Het stoffelijk over schot van de sinds 27 september ver miste 38-jarige J. van Velthoven- Stenhuis uit Scharendijke is maan dagmorgen door vissers uit Bruinis- se gevonden. Haar lichaam lag in de Oosterschelde op zo'n drie kilometer van de stormvloedkering. Ensemble Matthanja. Het in maart van dit jaar opgerichte christelijke jongerenkoor Matthanja heeft beslo ten een eigen ensemble op te rich ten. Hiervoor is men druk bezig met het werven van muzikanten. Het koor repeteert in het Calvijn College te Goes en daar zal op 17 oktober ook de oprichtingsvergadering van het ensemble gehouden worden. Belangstellenden kunnen contact opnemen met Jacoba Bogert tel. 0166-603588. Het koor zingt psal men, gezangen en vaderlandse lie deren. Het echtpaar Kleppe in de vernieuwde winkel. Kleppe keek zo ook overal rond bij collega's in het land om zijn winkel te moderniseren. "De meesten heb ben de vrijmoedigheid nog niet, maar de hele inrichting nodigt meer uit om te gaan winkelen in plaats van om een boodschap te gaan. Daarom is de kassa ook verplaatst van achterin naar voorin de winkel. En de vloerbedekking geeft de loop aan. De indeling is veel economi scher geworden." De winkelruimte werd op zich niet groter, maar door luxe cadeauartike len als bijvoorbeeld beeldjes uit het assortiment te halen, kwam er meer plaats voor de overige artikelen. Zo is het speelgoed met een derde uit gebreid. Er kwamen nieuwe wens- kaartenbakken, artikelen voor de computer en de hoeveelheid foto artikelen, baby- en fotoalbums en fotolijsten werd uitgebreid. De pre sentatie van (theologische) boeken, romans en kinderboeken is, o.a. in gondola's, overzichtelijker gewor den. Dhr. Kleppe zelf houdt zich voornamelijk bezig met zijn binderij en lijstenmakerij. Zijn vrouw en dochter Nelleke, die momenteel vier weken als au pair in Duitsland is maar voor haar ondernemersdiplo ma wil gaan beginnen, doen de win kel. Daar staat nu ook een copieer- apparaat. Verder is er een inbindap- paraat dat brochures in drie minuten tot een handig geheel maakt. En wie zelf wil knutselen, kan bij Kleppe terecht voor fimoklei, D-schilderen en zandschilderen. De verbouwing werd helemaal in eigen beheer uitgevoerd, zij het dat er de nodige helpers waren. "Maar toch was het woensdagnacht nog drie uur voordat we klaar waren", vertelt Kleppe. Bij een boekhandel in Utrecht die stopte, kon hij materiaal op de kop tikken en om het oude interieur te slopen en het nieuwe op te bouwen, was de winkel bijna veertien dagen dicht. Vandaar dat de mensen op de eerste openingsdag stonden te trappelen om binnen te komen. Temeer daar er voor de kinderen een grabbelton en een raadwedstrijd was met een pot bruine bonen. De winnaar krijgt een combine of een Barbiepop. En voor de ouderen, die naar de inhoud van een grote pot bruine bonen kunnen raden, is er een schilderij te winnen. "Er kwamen donderdag zo'n 200 bezoekers en gezien de reacties, vond men de nieuwe winkel heel uitnodigend en gezellig. En van je klanten moet je het ten slotte hebben. Die beslissen en daar om luister ik daar altijd naar." De heropening viel tegelijk met het zestigjarig bestaan. In de dertiger jaren begon mevr. Kleppe-Larooy in de timmermanswinkel van Geluk aan de Hoge Markt 5 met de ver koop van levensmiddelen. Later kwamen daar huishoudelijke artike len en lederwaren bij, wat zich in de wederopbouwperiode na de Tweede Wereldoorlog sterk uitbreidde. In 1968 begon zoon Kees een eindje verder, in het pand Markt 11met speelgoed en kantoorartikelen. In april 1970 werd er van pand geruild en gingen zijn ouders alleen met levensmiddelen verder. Kees breid de zijn activiteiten uit: in 1972 met een lijstenmakerij en in 1987 met boekbinden. En tussendoor voerde hij nog het agentschap voor orgel- handel De Graaf uit Capelle a/d IJs- sel. "De orgels stonden op de Hoge Markt en in de Weststraat. We heb ben er een gouden tijd mee beleefd, maar in 1982 stortte de markt in en toen zijn we daarmee gestopt." Zes jaar geleden vond de laatste aan passing van de winkel plaats en Kleppe greep het zestigjarig bestaan aan voor een grondige vernieuwing. "Een verbouwing van de winkel sti muleert de verkoop", zo blijkt steeds weer uit de praktijk, zegt de 49-jari- ge ondernemer, die al bijna 35 jaar aan de Hoge Markt in Scherpenisse een winkel exploiteert. Het gebouw mag dan steeds verder van het eiland komen, de belasting dienst wil dichter naar de mensen toe gaan. "De klant staat centraal", zegt dhr. J. Rijsdijk, verhuiscoördi- nator en teamleider automatisering. Hij is één van de tien Tholenaren die bij de belastingdienst in Roosendaal werkt en heeft vanuit het Bergse de verhuizing georganiseerd. "Dat is redelijk soepel verlopen, wanneer je ziet dat er uit drie gebouwen in Roosendaal en Bergen op Zoom mensen, meubilair en apparatuur naar het nieuwe kantoor moesten." Volgens Rijsdijk wil de belasting dienst, in tegenstelling tot de con centratie van gebouwen, het netwerk naar de klanten toe uitbreiden. "Op afstand kun je tegenwoordig veel regelen. We willen naar één loket toe, waar de mensen voor een volledige dienstverlening terecht kunnen. Zo hebben we in het postkantoor van Bergen op Zoom een balie gemaakt. Dat is één van de onderdelen om de kwaliteit van de belastingdienst te optimaliseren", aldus Rijsdijk, die vrijdag een aantal gasten rondleidde in het nieuwe pand, dat vlakbij het winkelcentrum de Rozelaar ligt. Accountants en boekhouders krijgen in december tijdens een speciale open dag voor de branche het nieu we belastingkantoor te zien. "Dit is het laatste kantoor dat nog op de ouderwetse manier is gebouwd", zegt dhr. J. Bakx, specialist loonbe lasting en lid van het horecateam. "Ik ben zelf bijna een hele week bui ten op controle, maar er staat hier wel een bureau voor mij. Bij Inter polis is dat niet meer het geval en daar gaan wij ook naar toe. Dit pand, dat uit drie torens en een vleugel bestaat, is erop gebouwd dat er in de toekomst een deel gemakkelijk een andere bestemming kan krijgen." Onder het gebouw is een parkeerga rage voor 100 auto's, die op vrijdag avond en zaterdag beschikbaar is voor de bezoekers van het vlakbij gelegen winkelcentrum de Rozelaar. In tegenstelling tot de gescheiden huisvesting van weleer, zit de afde ling particulieren en ondernemingen nu in één gebouw. Ook de adminis tratie en de aanslagregelaars zijn bij elkaar gevoegd. Er is geen aparte groep mensen meer voor loon-, omzet-, inkomsten- en vennoot schapsbelasting. De belastingdienst gaat tegenwoordig uit van een inte grale klantaanpak, waarbij branche- gegevens landelijk uitgewisseld worden. Zo is er een bouwteam, een horecateam, landbouwteam, e.d. Particulieren worden op alfabet behandeld. "De organisatie is in ver andering en dat blijft ook zo. De rust van de jaren zeventig is voorbij", aldus Bakx. Tholen/St. Philipsland is het enige stukje Zeeland dat onder het Roosendaalse kantoor valt. Het werkgebied loopt tot de A16, van Klundert, Zevenbergen, Rijsbergen, Etten-Leur tot en met Zundert. Het oude gebouw van de belastingdienst ondernemingen aan het Kadeplein wordt nu benut door de douane en de fiscale recherche, die voorheen in de Corneliusfiat zat. Directeur-generaal Van Lunteren plant de boom die de commando's vanaf het dak naar beneden hebben gebracht. Het hoofd van de belas tingdienst Roosendaal, dhr. Sinke, kijkt toe. Hellevoetsluis Zierikzee Oud-Beijerland Tel. 0181-320016 Tel. 0111^413163 Tel. 0186-613624 Advertentie LM. De openingshandeling gebeurde in de stad van het Korps Commando troepen met militair vertoon. Een aantal commando's kwam vanaf het dak via een touw naar de begane grond om de vlag van de belasting dienst in top te kunnen hijsen en de hoogste ambtelijke baas, directeur- generaal mr. J. van Lunteren, een boom te laten planten. Voor de nieuwbouw waren nogal wat bomen aan het Mill Hillplein gesneuveld en dat wil de belastingdienst goed maken, vertelde de Roosendaalse chef H. Sinke. De opening werd muzikaal opgeluisterd door de 90 leden tellende Douane Harmonie Nederland. Het gebouw is ontwor pen door prof. Jan Hoogstad uit Rot terdam, die ook het ministerie van VROM in Den Haag op zijn naam heeft staan. Herman Lamers uit Rot terdam vervaardigde de kunstwer ken in de blauwe en rode serre, zowel de boombladeren in de vloer als de glaskunst tussen hemel en aar de. Het gebouw is eigendom van ABN Amro, de Rijksgebouwen dienst is huurder en de belasting dienst gebruiker. Familieleden van het personeel kre gen in september al een mogelijk heid om het nieuwe kantoor te bewonderen en die zaterdag trok 700 bezoekers. Daarentegen trok de open dag voor het publiek maar 200 mensen. De gerenommeerde LIJSTENMAKER 'eeuwen ver het erk eiland Tholen Molenstraat 13, tel./fax: 0166-664041 4695 CK Sint-Maartensdijk De handel in hormonen in België, de gekke-koeienziekte in Engeland. Wie het zich allemaal aantrekt, bedenkt zich wel tweemaal alvorens zijn tanden nog eens in een sappige biefstuk of karbonade te zetten. De vleessector is zich dat bewust en heeft, om de kwaliteit te kunnen garanderen, een controlesysteem ontwikkeld: integrale keten beheer sing (1KB). De consument wil een veilig produkt, zonder stoffen die er niet in thuis horen. Op dit moment is het keurmerk er nog alleen voor vers varkensvlees, maar Jan Geilings verwacht dat het binnen een jaar ook voor rundvlees tot stand komt. Via het keurmerk kunnen slagers en grossiers zich onderscheiden van anderen. "Elk varken krijgt een nummer. Dat nummer staat ook op de kratten vlees die wij van de grossier krijgen. Als er iets mis is, kan via dat num mer dus precies de herkomst van het vlees achterhaald worden", legt de Thoolse slager uit. In het hele traject fokker/consument vinden controles door onafhankelijke instanties (onder toezicht van TNO) plaats. Bij de fokker wordt gekeken naar het voer, medicijngebruik en de hygië ne. Het transport van de dieren en de hygiëne en werkwijze in slachterijen worden onder de loep genomen. "Slachterijen hebben heel wat maat regelen moeten treffen", weet Gei lings. "Wij zijn al vier jaar bezig om deze erkenning te krijgen. Het kost tijd en geld. Maar er wordt een bepaalde standaard gecreëerd en je zult mee moeten doen, wil je op den duur niet buiten de boot vallen." De slager heeft zich verplicht om 100% vers IKB-varkensvlees te leveren, moet aan allerlei eisen voldoen en wordt daarop gecontroleerd. Een Helpende Handen. De afdeling Flakkee/Schouwen/Tholen van Hel pende Handen gehandicaptenzorg van de Gereformeerde Gemeenten houdt zaterdag een bijeenkomst voor verstandelijk gehandicapten. Deze begint om kwart over twee in gebouw Rehoboth van de Gerefor meerde Gemeente te Dirksland. Ouders, verzorgers en andere belangstellenden zijn ook welkom. speciaal vignet maakt het extra gecontroleerde vlees voor zowel de consument als de slager herkenbaar. "Je mag er daarbij op vertrouwen dat je een goed stuk vlees koopt", aldus Geilings. "Slagers die zich niet aan de voorschriften houden, lopen kans op een berisping of een boete. Ik ken al gevallen waar de erkenning is ingetrokken." De politie is op verzoek van justitie 160 uitstaande geldboetes aan het innen in de Oosterschelderegio. Het gaat hierbij om mensen die een boe-, te van justitie hebben gekregen (veelal voor verkeersovertredingen) maar die niet hebben betaald, ook niet na verschillende aanmaningen. Alle betrokkenen kregen een brief waarin ze werden gesommeerd .meteen te betalen omdat ze anders aangehouden zouden worden. Op Tholen ging het om 38 wanbetalers. Inmiddels is de politie bij zeventien van hen al aart de deur geweest en allen hebben alsnog terstond betaald. Landelijk zijn er voor deze inhaalslag 1500 cellen beschikbaar gesteld. Van het totaal van 160 wan betalers in de Oosterschelde regio,zijn er nu zestig bezocht door de politie. De meesten betaalden als nog, maar vier personen werden aangehouden. In de komende weken worden de overigen aangepakt. Het beleid van justitie inzake het betalen van boetes is aangescherpt, omdat is gebleken dat een aanzienlijk aantal mensen niet betaalt in de hoop er nooit meer iets van te horen. Dat was in veel gevallen ook zo en daar door ontstond er een achterstand. Nu gaat men hieraan strikter de hand houden. Overigens moeten degenen die de politie aan de deur krijgen, wel extra betalen voor de gemaakte kosten. Nieuwe oogst: Elstar, Spruiten, Gehakt half om half, Filet americain, Smiths 3D's Bugles, paprika of nacho cheese, zak 100 gram Zaanse snijder, Hero Cassis of bosvruchten, regular of light of cerise, fles 1 liter CU Zaanlander kaas zacht mild 48+, O C\f\ CTl Schuurmiddel, Taksi, diverse smaken, CU Pale Sherry 887, Donderdag, vrijdag en zaterdag: Appelflappen 4 stuks Donuts 5 stuks Zaterdag: Schwarzwalder kirschtaartje £8$ m "T Advertentie I.M. Wij zijn van maandag tot vrijdag van 8 tot 20.00 uur geopend Aanbiedingen gelden t/m zaterdag 12 oktober a.s. Advertentie I.M. A N.4ERKENDE Mlddelhamis VERHUIZERS Tel. 0187-482188

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 9