THOLENDERWIJS Verenigingen willen erfenis mevrouw Van 't Hof in fonds BOUWAANVRAGEN/ BOUWMELDINGEN ONEIGENLIJK GEBRUIK COCONS T.B.V. HUISHOUDELIJK AFVAL ROUTE CHEMOCAR OKTOBER OPENBARE BEKENDMAKING KENNISGEVINGEN ONGEADRESSEERD DRUKWERK... JA OF NEE WAT LIGT TER INZAGE? MARIJKE BOON 'V0GELKIJKEN VOOR BEGINNERS" SPREEKUUR B&W BUREAU SOCIALE ZAKEN GESLOTEN informatierubriek van de gemeente Tholen 'Aan skatebaan heeft ook oudere Vossemeerse jeugd wat' Donderdag 10 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN Ophaalschema WET MILIEUBEHEER: Gemeenschapscentrum "Meulvliet" Tholen Zaterdag 19 oktober Aanvang 20.15 uur "In een klein dorp moet je ook eens iets nieuws inbren gen. En niet steeds maar alles bij het oude laten." De jeugdige John Aarnoudse brak op een hoorzitting in Oud- Vossemeer, over de besteding van de nalatenschap van mevrouw Van 't Hof, een lans voor zijn leeftijdgenoten. Evenals de tweeling Kiki en Timo Barthel zag hij een skeelerbaan wel zitten. De jongelui plaatsten zich daar mee tegenover een front van verenigingen die de 596.000 gulden in een pot willen stoppen en door een stichting laten beheren. Acht verenigingen Subsidie Bundelen Aula 5 Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 - Een bouwaanvraag van Bouwkundig buro A3, voor het vergroten van een woning op het perceel Ooststraat 22 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van C. Snepvangers, voor het verbouwen van de woning op het perceel Oudelandsedijk 1 te Stavenisse; - Een bouwaanvraag van P.C. Verhees en A. Deurloo, voor het bouwen van twee woningen op het perceel Damasstraat 1 en 3 te Oud-Vossemeer; - Een melding van M.J. Verbrugge, voor het plaatsen van een blokhut op het per ceel 's-Gravenkreek 51 te Sint-Annaland; - Een bouwaanvraag van A. Kole, voor het verbouwen van een woning op het per ceel Haven 1 te Oud-Vossemeer; Een bouwaanvraag van W.J.A. de Leeuw, voor het wijzigen van de voorgevel van het perceel Molenstraat 6 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van I. Slokkers, voor het bouwen van een woning met gara ge op het perceel Philips van Dorpstraat 28 te Oud-Vossemeer; - Een bouwaanvraag van J. Quist, voor het aanbrengen van een kap op de garage op het perceel Poststraat 21 te Stavenisse; - Een melding van J.C, Akershoek, voor het plaatsen van een dakkapel op het per ceel Veerweg 1 te Tholen; - Een bouwaanvraag van J.J.W. Breure, voor het bouwen van een loods op het perceel Vierde Dijk 6 te Sint-Maartensdijk; - Een bouwaanvraag van Flipse Partners, voor het vergroten van een garage op het perceel Watermolen 1 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Flipse Partners, voor het vergroten van een garage en bouwen van een bijkeuken op het perceel Watermolen 2 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Flipse Partners, voor het vergroten van een garage op het perceel Watermolen 5 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Flipse Partners, voor het vergroten van de garage en bijkeuken op de percelen Rosmolen 4 en 6 te Tholen; - Een bouwaanvraag van Flipse Partners, voor het uitbreiden van een woning op het perceel Watermolen 3 te Tholen; - Een bouwaanvraag van M. Goedegebuure, voor het bouwen van een berging op het perceel John F. Kennedystraat 9 te Oud-Vossemeer, Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebbende tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u contact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 10 oktober 1996. Sedert september 1994 wordt in de gemeente Tholen het huis houdelijke afval via mini-containers gescheiden ingezameld. De ene week wordt de zogenaamde groene route (GFT) gereden, de andere week de grijze route (restafval). Niet alle inwoners van Tholen beschikken echter over deze mini- containers. Bewoners van (bejaarden)flats hebben namelijk niet de mogelijkheid om de mini-containers op eigen grond te zetten. Speciaal voor deze bewoners zijn in hun directe woon- en leef omgeving zogenaamde cocons geplaatst. In deze stenen bakken zijn grote containers geplaatst, waarin genoemde bewoners hun gft-afval en restfractie gescheiden kunnen storten. Daarvoor betaalt men hetzelfde tarief als zij die over mini-containers beschikken. Vastgesteld is echter dat steeds meer buurtbewoners van deze cocons gebruik zijn gaan maken. Waarschijnlijk omdat men in een bepaalde week meer afval heeft dan de eigen container kan bergen. Het zal eenieder duidelijk zijn dat dat niet de bedoeling kan zijn. Door het extra gebruik zijn de cocons al heel snel vol en kunnen de bewoners die op deze voorziening zijn aangewezen hun huis vuil niet meer kwijt. Wij doen dan ook een ernstig beroep op het solidariteitsgevoel en het gezonde verstand van eenieder. Gebruik alleen de eigen mini-container of doe desnoods een beroep op de containerca paciteit van uw buren. De Regiopolitie kondigde vorige week reeds aan speciaal te zul len letten op illegale vuilstortingen in het buitengebied. Ook de illegale stortingen in de cocons zullen worden meegenomen. Overtreders kunnen rekenen op een fikse boete. Een gewaarschuwd mens woensdag 16 oktober Sint Philipsland en Anna Jacobapolder donderdag 17 oktober Tholen ten zuiden van de Ten AnkerWeg vrijdag 18 oktober Tholen ten noorden van de Ten Ankerweg maandag 21 oktober Oud-Vossemeer dinsdag 22 oktober Poortvliet en Scherpenisse woensdag 23 oktober Sint-Maartensdijk donderdag 24 oktober Sint-Annaland vrijdag 25 oktober Stavenisse en buitengebied Tholen (na telefonische melding via (0166) 663727 Met ingang van woensdag 16 okto ber begint de chemocar aan zijn 4e inzameling van klein gevaarlijk afval in 1996 voor huishoudens. In iets meer dan een week worden alle woonkernen en het buitengebied aangedaan. Voor een ieder een mooie gelegenheid de milieubox leeg te maken. U moet de in de milieubox ingezamelde schadelijke stoffen PER SOONLIJK aan de chauffeur van de chemocar afgeven. Bent u niet thuis, zet het afval dan NIET LANGS DE STRAAT, maar bewaart u het tot de volgende inzameling of laat u het door buren of kennissen afgeven. In het Thoolse buitengebied (wegen buiten de bebouwde kom) rijdt de auto niet langzaam. Wanneer inwoners in dit gebied afval willen afgeven, moeten zij dit telefonisch kenbaar maken, tel. (0166) 66 37 27. Dit kan tot en met de dag vóór de dag, waar op het afval in het buitengebied wordt opgehaald. Zaterdag 26 oktober is de milieustraat op de gemeentewerk plaats aan de Langeweg 49 in Scherpenisse geopend voor het aanbieden van huis- en tuinafval van particulieren. Tevens is het KGA-depot geopend voor het inleveren van klein gevaarlijk afval. Voor particulieren is dit gratis. Bedrijven kunnen tegen betaling kleine hoeveelheden KGA en olie inleveren. (ex artikel 8.19 Wet milieubeheer) Burgemeester en wethouders van Tholen maken bekend dat zij ingevolge artikel 8.19 van de Wet Milieubeheer meldingen hebben ontvangen in verband met het veranderen van de inrichtingen van: - Schietvereniging "Prinses Beatrix", Pilootweg 3 te Stavenisse (in verband met de plaatsing van een stalen kast); - De firma Jansen, Slabbecoornweg 45 te Tholen (wijzigen gedeelte van het magazijn voor opslag en stalling onder andere transportmiddelen, metaal-waren en machine-onderdelen in een opslagruimte voor zonnebanken, onderdelen daarvan en verpakkingsmateriaal ten behoeve van de Betho Tholen, Slabbe coornweg 51 te Tholen) Aangenomen wordt, dat deze wijzigingen geen dan wel uitsluitend gunstige gevol gen hebben voor de milieubelasting buiten de inrichtingen. De milieuvergunning die reeds op deze inrichtingen rusten behoeven naar aanleiding van deze melding geen wijziging. Bovengenoemde meldingen liggen met ingang van 11 oktober 1996 gedurende vier weken tijdens kantooruren voor een ieder ter inzage op de afdeling gemeente lijke ontwikkeling van de gemeente Tholen, Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk. Voor inlichtingen over een en ander kunt u tijdens kantooruren bellen naar de afde ling gemeentelijke ontwikkeling, telefoon 0166-668238. Sint-Maartensdijk, 10 oktober 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Géén ongeadresseerd reklamedrukwerk, géén Huis aan Huis bladen Zoals u ongetwijfeld is opgevallen, wordt de laatste tijd weer veel aandacht besteed aan het weren van ongeadresseerd druk werk uit de brievenbus. Voor de een gelden in dit verband milieuoverwegingen, voor de ander gaat het om redenen van privacy. Voor de bezorgers van het ongeadresseerd drukwerk en/of huis- aan-huisbladen is het moeilijk te bepalen waar wel en waar geen ongeadresseerd druk is gewenst. Daarom bestaat de mogelijk heid een sticker op uw brievenbus te plakken die aangeeft dat u dit soort drukwerk en bladen niet meer in uw brievenbus wenst te krijgen. Er zijn twee stickers met verschillende opdruk. De ene sticker houdt in dat u al het ongeadresseerd drukwerk en de huis-aan-huisbladen niet meer wilt ontvangen, de ander houdt in dat u geen ongeadresseerd drukwerk, maar nog wel huis-aan- huisbladen wilt ontvangen. Dergelijke stickers zijn verkrijgbaar tijdens de gebruikelijke ope ningstijden op de volgende adressen: - postkantoor Tholen aan de Dalemsestraat 25 - postagentschappen in: Scherpenisse aan de Kerkstraat 3 Stavenisse aan de Wilhelminastraat 13 Sint-Annaland aan de Ring 2 Oud-Vossemeer aan de Voorstraat 6 Poortvliet aan de Zuidstraat 2 Sint Philipsland aan de Schoolstraat 1a - gemeentehuis aan de Markt 1-5 te Sint-Maartensdijk (balie burgerzaken) Géén 1A Wél ongeadresseerd 1 Huis aan Huis reklamedrukwerk Ufl bladen Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door de heer M.D. Wassington, Oude- landsestraat 27 te Tholen, voor het aanbrengen van 2 dakkapellen op een woning op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 503, plaatselijk gemerkt Oudelandsestraat 27 te Tholen. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burge meester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van arti kel 51, lid 3, van de Woningwet vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 11 oktober 1996 tot en met 7 november 1996 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te brengen bij burgemeester en wethou ders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 10 oktober 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in het buitengebied Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer G. Jonkers, Oude Dijk 86 te Odiliapeel, voor het bouwen van een loods, op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie L, nummer 188, plaatselijk gemerkt Zwar- teweg 2 te Poortvliet. Het perceel is gelegen in een gebied waarvoor een herziening van het bestemmingsplan in procedure is. Het bouwplan voldoet aan het geldende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voorne mens met toepassing van artikel 50 van de Woningwet, na verkregen toe stemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 11 oktober 1996 tot en met 24 oktober 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 10 oktober 1996 De burgemeester van Tholen. De stichting "Uit op Tholen" presenteert een optreden van zan geres, schrijfster en cabaretière: met haar programma: Marijke Boon was het liefst vogel geworden. Samen met Harry Piekema prolongeert ze in het theaterseizoen 1996/97 de succes volle voorstelling "Vogelkijken voor beginners". Vormden in eer dere voorstellingen van Marijke Boon haar droogkomische levensliederen het hoofdbestanddeel; ditmaal is er een eervolle plaats voor haar korte verhalen ingeruimd. Ze neemt de toe schouwer mee bij haar eerste parachutesprong. Vederlicht zwenkt ze van improvisatie naar vaste tekst, met achter zich een prachtig Panorama Mesdag-achtig decor. Daar vliegt de wilde eend, daar foerageert de scholekster. Ze verhaalt van katers en lepelaars, ze spreekt Fries, ze zingt Frans en steeds is daar Harry Piekema die bijna letterlijk de rol van aangever vervult. In een hilarisch verhaal "jonge koolmeesjes" voert ze de toe schouwer mee naar grienden langs de Maas, om 'm even later weer abrupt op zijn plaats in het theater te zetten. Een onverval ste smartlap is zijn deel. Tot slot wordt het "vogelkijken voor beginners" in een geheel nieuw perspectief geplaatst; middels een cursus wordt eenieder ingewijd in de geheimen van het vogelwezen. "Vogelkijken voor beginners" is een luchtige, licht literaire voorstelling waar zowel weemoed en verlangen als humor en plezier uit opklinkt. Entree: 15,00; donateurs 13,50; CJP, 65+ en jeugd tot 16 jaar 12,--. Voorverkoop: VVV, Haven 10 te Sint-Maartensdijk, tel. (0166) 663771 (ma. t/m za. van 9.30-12.00 uur). VVV folderservicepost Dieleman, Hoogstraat 14 te Tholen. Verkoop: een half uur voor de voorstelling aan de zaal. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 14 oktober 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. De spreekuren van de wethouders ing. J. Versluijs (tevens loco-burgèmeesfer) iftg; J. van der Jagt en I.C. Moerland vinden plaats van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. In verband met een interne opleiding voor het personeel van het bureau sociale zaken is deze afdeling op dinsdag 15 en woensdag 16 oktober 1996 de gehele dag voor het publiek gesloten. Voor eventuele dringende zaken kan er telefonisch contact worden opgenomen via telefoonnummer (0166) 668224. Vanaf donderdag 17 oktober zijn wij gedurende de normale kantoortijden (9.00- 12.00 uur en van 13.30-15.00 uur) weer geheel tot uw dienst! Het verdelen van een erfenis leidt vaak tot ruzie, maar daarvan was donderdag in Oud-Vossemeer geen sprake. "We hebben hier vanavond best eensgezinde ideeën gehoord. En de sfeer waarin er gepraat is, ervaren we als prettig", zei wethou der I.C. Moerland aan het einde van de door 46 mensen (inclusief vijf van de zeven raadsleden van de commissie welzijn) bijgewoonde bijeenkomst. Of de gelanceerde ideeën ook werkelijk gehonoreerd zullen worden, moet volgens de wethouder afgewacht worden. De welzijnscommissie spreekt er waar schijnlijk pas in januari over. En daarna heeft de gemeenteraad het laatste woord. Mevrouw D.C. van 't Hof-Quist overleed vorig jaar april op 101-jari- ge leeftijd en liet haar vermogen na aan de gemeente Tholen. Met de voorwaarde om het volledig ten goede te laten komen aan de gemeenschap van Oud-Vosssemeer in de vorm van voorzieningen op het gebied van sport en recreatie voor de jeugd. Als het bedrag daarvoor toe reikend was, had de bouw van een zwembad haar voorkeur. Het gemeentebestuur heeft vanaf het begin gezegd dat die wens niet te realiseren is. Op de hoorzitting lan ceerde C.W. Droogers een idee dat dicht bij dat zwembad lag: "Geef de Vossemeerse jeugd korting op het entreekaartje voor zwembad De Spetter. Of laat extra groepen van de basisscholen in het dorp meedoen aan het schoolzwemmen." Wethou der Moerland had zijn twijfels over de haalbaarheid van dit voorstel. Op een vraag van J.P.J. Etienne liet hij weten dat de term 'voorziening' ook wel als 'activiteit' uitgelegd mag worden. Het idee van zes verenigingen om de zes ton in een fonds te stoppen en door een stichting te laten beheren kreeg een breder draagvlak, meldde mr. R.A.D. Koppelaar. Bij judo-, voetbal-, tennis-, gymnastiek- en muziekvereniging en oranjecomité sloten zich inmiddels de speeltuin vereniging en de ijsclub aan. En op de hoorzitting betuigden ook peuter speelzaal De Pluus en carnavalsver eniging De Vlooientrappers hun steun. Koppelaar presenteerde een nadere uitwerking van het voorstel waarover de acht besturen het eens zijn geworden. Het komt erop neer dat de clubs samen met de gemeente een stich ting oprichten om het fonds te behe ren waarin de erfenis wordt gestort. De gemeente benoemt de voorzitter van het vijfkoppige bestuur, een notaris wordt secretaris en de drie overige bestuursleden worden - voor maximaal twee jaar - bij toerbeurt benoemd door de deelnemende ver enigingen. Het bestuur stelt richtlijnen op voor I uitkeringen uit het fonds, maar die richtlijnen moeten door de deelne mende verenigingen goedgekeurd worden. Bij de stichting kunnen aanvragen worden ingediend voor een financiële bijdrage om sport- en recreatievoorzieningen voor de Oud-Vossemeerse jeugd te realise ren. Iedereen kan aanvragen indie nen, niet uitsluitend de aangesloten verenigingen, benadrukte Koppe laar. De verenigingen hebben hun idee door een notaris laten beoordelen. En ook wist Koppelaar te melden dat de storting van de erfenis in een fonds waarschijnlijk vrij zal zijn van schenkingsrecht. Dit omdat het realiseren van voorzieningen op het gebied van sport en recreatie voor de jeugd als een algemeen belang gezien kan worden. De vertegen woordiger van de gemeente in de stichting moet absoluut vetorecht krijgen, om te voorkomen dat geld wordt gevraagd voor zaken waar voor óók al bij de gemeente is aan geklopt. Daarop inhakend informeerde Droogers in hoeverre bijdragen uit het fonds de subsidiëring aan ver enigingen zouden beïnvloeden. "Zomaar verminderen kan, denk ik, niet", aldus Moerland. "Dit kan inderdaad leiden tot scheve verhou dingen, maar we moeten nog bekij ken hoe we dat zouden kunnen indammen." Van de acht bij het voorstel betrokken verenigingen is de ijsclub de enige die zonder subsi die van de gemeente draait. Tholen kent een subsidieverordening die voor de hele gemeente geldt en waarin voor diverse categorieën ver enigingen uitgangspunten zijn geformuleerd die recht geven op een bijdrage. Koppelaar verdedigde het fonds idee met de stelling dat de acht betrokken verenigingen meer dan 80% van de Vossemeerse jeugd van 2 tot 18 jaar zouden vertegenwoor digen en dus op een brede steun van uit de bevolking kunnen rekenen. "Het voorstel waarborgt dat de erfe nis van mevrouw Van 't Hof tot in lengte van jaren overeenkomstig de daaraan gegeven bestemming ten goede zal komen aan de jeugd van Oud-Vossemeer." De 20% jeugd die geen lid is van een vereniging moet ook wat uit de erfe nis hebben, meende Kiki Barthel. "Een skeelerbaan is handig. Je kunt er bijvoorbeeld ook een gebouwtje bij zetten als een soort soos. En het geld dat overschiet kun je in een fonds stoppen." Zijn broer Time vulde aan dat ook kleine kinderen op een skeelerbaan terecht kunnen. En John Aarnoudse zei dat de jeugd van zijn leeftijd niet in de speeltuin terecht kan. "Aan een skatebaan heeft iedereen wat. En aan de soos zou iets meer gedaan kunnen wor den, want die wordt druk bezocht maar is alleen op vrijdag open." Voorzitter mevr. S. van Buuren van jeugdsoos Jong Vosmaer stelde dat er 'naast sport en allerlei goede ver enigingen' in het dorp weinig te doen is voor de jeugd van 12 tot 18 jaar. "Je hoort vaak mensen over problemen die de jeugd op straat veroorzaakt. Doe daar wat aan nu er geld voor is." Mevrouw Van Buuren stelde dat de ene avond die de jeugd soos nu heeft, eigenlijk te weinig is. Op andere tijdstippen hangt de jeugd overal rond. Voorzitter M. Eversen van de peuterspeelzaal viel haar bij. "Realiseer ergens een een voudig onderkomen voor de oudere jeugd, waar ze hun gang kunnen gaan. Dat zou veel geld kunnen besparen, omdat er dan waarschijn lijk minder vernield wordt." Moer land zei dat het gemeentebestuur ook weieens de gedachten laat gaan over het samenbrengen van activi teiten in één gebouw. Verder werkt de gemeente op dit moment aan jon geren ontmoetingsplaatsen, maar dat blijkt een kostbare aangelegen heid te zijn. Namens jeugdvereniging Het Kou: - pas van de Chr. Geref. Kerk zei D.A. Aarnoudse dat die - gezien de heel andere doelstellingen - niet aan een bundeling van verenigingen zou meedoen. Maar hij verzocht om een eenmalige bijdrage omdat zijn club, naast bezinningsavonden, met hob byachtige activiteiten begint. Ever sen meldde dat de peuterspeelzaal aan nieuw meubilair toe is en M.J.C. Geluk dat de speeltuin door geldge brek ook nog niet af is. "Wensen waren er tientallen bij de verenigin gen, maar we hebben afgesproken die niet individueel aan te kaarten", zei OVM-voorzitter A.A.J. Hommel I namens de verenigingen die een stichting willen. Zo denkt de voet balclub aan een beregen ingsinstalla- tie en de ijsclub aan nieuwe verlich ting. "De stichting wil een platform 'ormen voor alle zaken die er in het dorp leven", aldus Koppelaar. "Wat nu 'in' is, is morgen 'uit'", zei mevrouw J.M. Heydra-van Thienen. "Voor een aula gaat dat niet op. En de dood staat nu eenmaal midden in het leven." Mevrouw Heydra zei het pijnlijk te vinden dat overleden inwoners de dagen vóór hun begra fenis niet in Oud-Vossemeer opge baard kunnen liggen. Daarom zou ze van de erfenis een aula willen reali seren. Het onderhoud kan volgens haar betaald worden uit de bijdragen die gebruikers betalen en een beheerscommissie zou bijvoorbeeld uit de plaatselijke kerken gevormd kunnen worden. Voor de aula heeft ze een leegstaand en tot krot verwor den pand naast het Hervormd ver enigingsgebouw op het oog. Moerland las aan het begin van de bijeenkomst een passage voor uil het testament van mevrouw Van 't Hof en noemde kort de bij het gemeentebestuur ingediende ideeën. Daarbij was ook een brief van de Middelburgse kunstenaar Nico van den Boezem over een plan om hel centrum van het dorp - het plein voor De Vossenkuil - opnieuw in te richten. Geen van de aanwezigen reageerde daarop. J t Hommel pleitte voor een tussenfase in de besluitvorming; na bespreking van het voorstel in de welzijnscom missie zou eerst de Vossemeerse bevolking nog moeten kunnen reageren vóór de gemeenteraad een besluit neemt. Moerland - samen met de ook aanwezige wethouder J. Versluys voorzitter van die commis sie - deed geen toezegging, maai wees op de mogelijkheid om vóór de commissievergadering gebruik te maken van het spreekrecht. Na afloop werd door de aanwezigen druk nagepraat over de nalaten schap. In die discussies borrelden nog nieuwe ideeën op zoals het ver groten van de gymzaal of het uit trekken van een bedrag om het niet altijd even oppassende deel van de Vossemeerse jeugd te heropvoeden. L Vertegenwoordigers van Oud-Vossemeerse verenigingen luisteren naar de voorstellen die gedaan worden om de nalatenschap van mevrouw Van 't Hof te besteden.

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5