THOLENDERWIJS Kleinste jeugd kan thuis spelen informatierubriek van de gemeente Tholen WAT LIGT TER INZAGE? BOUWAANVRAGEN BOUWMELDINGEN KENNISGEVING VAN MEDEDELING ONTWERP-BESCHIKKING VERGADERING COMMISSIE WELZIJN ONDERWIJS VERGADERING COMMISSIE SPORT SPREEKUUR B&W Gemeente richt beleid vooral op middelbare scholieren Donderdag 3 oktober 1996 EENDRACHTBODE, DE THOOLSE COURANT De 24 speeltuintjes die er verspreid over de gemeente zijn voor kinderen tot zes jaar, zullen in fasen verdwij nen. Voor de kleinste jeugd denkt het gemeentebestuur in de toekomst te kunnen volstaan met het verspreid plaat sen van speelwerktuigen. Maar juist de jeugd ouder dan twaalf jaar vraagt andere voorzieningen dan de 13 trap velden die er nu zijn. Overlast Redactie: Voorlichtingsambtenaar Gemeentehuis Tholen Markt 1-5 Sint-Maartensdijk Telefoon: 0166-668200/Telefax: 0166-663553 Bouwen in een beschermd stadsgezicht Er is een bouwaanvraag ingediend door de kerkvoogdij van de Ned. Herv. Gemeente Tholen, p.a. Jolstraat 55 te Tholen, voor het vernieu wen van een verenigingsgebouw op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummers 465 en 494, plaatselijk gemerkt Nieuwepad 1 te Tholen. Het bouwplan heeft betrekking op een perceel dat is gelegen in een beschermd stadsgezicht zoals bedoeld in de Monumentenwet 1988. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toe passing van artikel 51, lid 3, van de Woningwet vergunning te verle nen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 4 oktober 1996 tot en met 31 oktober 1996 naar keuze schriftelijk of mondeling zienswijzen naar voren te brengen bij burge meester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 3 oktober 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. Bouwen in het buitengebied Er is een aanvraag om bouwvergunning ingediend door de heer M.A.H. van Tilbeurgh, Boshoeveweg 3 te Oud-Vossemeer, voor het bouwen van een woning, op een perceel kadastraal bekend Oud-Vos semeer, sectie M, nummer 208, plaatselijk gemerkt Boshoeveweg 3 te Oud-Vossemeer. Het perceel is gelegen in een gebied waarvoor een herziening van het bestemmingsplan in procedure is. Het bouwplan voldoet aan het gel dende bestemmingsplan en aan de in voorbereiding zijnde herziening van het bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 50 van de Woningwet, na verkregen toestemming van het college van gedeputeerde staten van Zeeland, vergunning te verlenen voor dit bouwplan. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 4 oktober 1996 tot en met 17 oktober 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De bouwtekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentese cretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 3 oktober 1996 De burgemeester van Tholen. Bouwen in afwijking van bestemmingsplan Er zijn bouwplannen ingediend door: - de heer H. Serinkan, Molenvlietsestraat 2 te Tholen, voor het ver bouwen van een pand op een perceel kadastraal bekend Tholen, sectie R, nummer 358, plaatselijk gemerkt Molenvlietsestraat 2 te Tholen; - de heer C.A.M. van den Berg, Scheldestraat 14 te Poortvliet, voor het bouwen van een stallingsruimte op een perceel kadastraal bekend Poortvliet, sectie O, nummer 226, plaatselijk gemerkt Scheldestraat 14 te Poortvliet. Bovengenoemde bouwplannen zijn niet in overeenstemming met het ter plaatse geldende bestemmingsplan. Burgemeester en wethouders van Tholen zijn voornemens met toepassing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, na verkregen toestemming van het colle ge van gedeputeerde staten van Zeeland, medewerking te verlenen aan deze plannen. Alvorens hiertoe over te gaan wordt een ieder in de gelegenheid gesteld om van 4 oktober 1996 tot en met 17 oktober 1996 schriftelijk bedenkingen naar voren te brengen bij burgemeester en wethouders van Tholen. De tekeningen liggen gedurende deze termijn ter gemeentesecretarie te Sint-Maartensdijk, Afdeling Gemeentelijke Ontwikkeling, ter inzage. Sint-Maartensdijk, 3 oktober 1996 De burgemeester van Tholen. INGEDIENDE BOUWPLANNEN/MELDINGEN - Een bouwaanvraag van J.K. Elenbaas, voor het plaatsen van een erf- afscheiding op het perceel Paasdijkweg 7 te Poortvliet; - Een bouwaanvraag van P.M. Potappel en N.M. Klippel, voor het bou wen van twee half-vrijstaande woningen met garage op het perceel Damasstraat 13 en 15 te Oud-Vossemeer. VERLEENDE BOUWVERGUNNINGEN - Een vergunning verleend aan A. Nijssen, voor het verbouwen van een woning op het perceel Molenstraat 10 te Oud-Vossemeer, verzonden 23 september 1996; - Een vergunning verleend aan D.A. Uyl, voor het bouwen van een garage op het perceel Molenstraat 50 te Poortvliet, verzonden 23 sep tember 1996; - Een vergunning verleend aan M.P. van Haaften, voor het verbouwen van een woning op het perceel Poststraat 33 te Stavenisse, verzonden 23 september 1996; - Een vergunning verleend aan architectenburo A. Linzell, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Botlandstraat 1 te Oud-Vossemeer, verzonden 23 september 1996; - Een vergunning verleend aan architectenburo A. Linzell, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Philips van Dorp straat 36 te Oud-Vossemeer, verzonden 23 september 1996; - Een vergunning verleend aan architectenburo A. Linzell, voor het bouwen van een woning met garage op het perceel Botlandstraat 9 te Oud-Vossemeer, verzonden 23 september 1996; - Een vergunning verleend aan P. Anthonissen, voor het oprichten van een garagebedrijf op het perceel Ondernemersweg 1 te Tholen, ver zonden 23 september 1996; - Een vergunning verleend aan J. Buijs, voor het bouwen van een ber ging op het perceel Bos 12 te Stavenisse, verzonden 23 september 1996; Volgens de Algemene wet bestuursrecht (Awb) kan een belanghebben de tegen een verleende vergunning en/of een positieve bouwmelding bezwaar maken. Het bezwaar moet binnen 6 weken na de dag waarop het besluit is verzonden aan de aanvrager/melder, schriftelijk worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Tholen. Voor informatie over de mogelijkheid om bezwaar te maken kunt u con tact opnemen met het gemeentehuis, telefoon (0166) 668244. Sint-Maartensdijk, 3 oktober 1996. Vrijdag 22 november I Gemeenschapscentrum "de Wellevaete" Aanvang 20.00 uur Sint-Annaland De beheerscommissie van het sport- en gemeenschapscentrum "de Wellevaete" te Sint-Annaland organiseert een optreden van: DJ PAUL ELSTAK RAPPER MCF0RZ In tegenstelling tot eerdere berichten zijn er nog een paar honderd toegangskaarten beschikbaar. Haast Uü DJ Paul Elstak is bekend van zijn top-40 hits "Life's like a dance", "Love U more" en zijn meest recente hit "Rave on". Voor en na het optreden van DJ Paul Elstak verzorgt SKYLIGHT DISCO SHOW een drive-in discoshow. Entree: 15,-- Kaartverkoop: alle Rabobanken in de gemeente Tholen. WET MILIEUBEHEER: Met ingang van 4 oktober 1996 ligt gedurende 4 weken ter inzage het ontwerp-besluit op de aanvraag van: - Adviesbureau E-Connection B.V., Postbus 147, Delft, voor het oprichten en in werking hebben van 4 windturnines met bijkomende werken, gelegen in de Willempolder, ongenummerd te Sint Philips- land, kadastraal bekend Sint Philipsland, sectie H, nummers 689 en 697. Burgemeester en wethouders hebben het voornemen positief op de aan vraag te beschikken. Daarbij is een aantal voorschriften opgesteld in het belang van de bescherming van het milieu. ledereen kan met ingang van 4 oktober gedurende 4 weken tegen het ontwerp-besluit schriftelijke bedenkingen indienen bij het gemeentebe stuur, Markt 1-5, 4695 CE Sint-Maartensdijk. Gedurende deze termijn bestaat desgevraagd de gelegenheid tot een gedachtenwisseling over het ontwerp-besluit en tot het inbrengen van gemotiveerde mondelinge bedenkingen daartegen. De aanvrager wordt in de gelegenheid gesteld daarbij aanwezig te zijn. U kunt daarvoor (bij voorkeur voor 25 oktober a.s.) een afspraak maken met mevr. T. Hertogs van het bureau volkshuisvesting, milieu en bouwzaken, telefoon (0166) 668238. De ingekomen bedenkingen worden mede ter inzage gelegd. Degene die schriftelijke bedenkingen inbrengt kan verzoeken zijn persoonlijke gege vens niet bekend te maken. Dat verzoek moet schriftelijk, gelijktijdig met de schriftelijke bedenkingen, bij het gemeentebestuur worden inge diend. Het ontwerp-besluit ligt na het verstrijken van de bedenkingentermijn tot het einde van de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen het besluit, voorts elke werkdag van 9.00 tot 12.00 uur ter inzage. Waar ter inzage? Alle stukken liggen ter inzage: - op de secretarie van de gemeente Tholen te Sint-Maartensdijk van 9.00-12.00 uur en van 13.30-15.00 uur; - op schriftelijk verzoek tevens elke maandag van 18.00-20.00 uur in de Openbare Bibliotheek Sint-Maartensdijk, Markt 58 te Sint-Maartens dijk. Sint-Maartensdijk, 3 oktober 1996 Burgemeester en wethouders van Tholen. DINSDAG 8 OKTOBER: Op dinsdag 8 oktober aanstaande komt o.l.v. de wethouders ing. J. Versluijs en I.C. Moerland de commissie Welzijn Onderwijs voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maar tensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruik maken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Verzoek subsidie festiviteitencommissie 150 jaar Anna Jacobapolder; De festiviteitencommissie 150 jaar Anna Jacobapolder heeft een verzoek om een financiële bijdrage ingediend. Het is de bedoeling om in juni 1997 activiteiten uit te voeren. Naar de mening van burgemeester en wethouders dient een subsidie gegeven te worden, omdat in de desbetreffende woonkern een grote gemeenschapszin heerst die behouden kan worden door middel van dit soort activiteiten. Voor het bepalen van de hoogte van de subsidie is gekeken naar subsidieverstrekkingen in het verleden van de voormali ge gemeenten Tholen en Sint Philipsland. Enige aansluiting bij het verleden kan gevonden worden door een garantiesub sidie toe te zeggen van 6.000,- (vast bedrag) en daarnaast een bedrag van 3,~ per inwoner: totaal 7.200,-. De commissie wordt om advies gevraagd. - Notitie speeltuinenbeleid; Qe commissie buigt zich over een door het college van burge meester en wethouders uitgebrachte notitie speeltuinenbe leid. In de notitie wordt voorgesteld om een nieuwe richting te geven aan het beleid door met name de leeftijdscategorie 12 jaar en ouder meer aandacht te geven en een ander aanbod aan te bieden. Dit betekent in de praktijk dat de speelterreinen voor de kleinsten (0-6 jaar) in fasen zullen worden verwijderd. Redenering hierachter is dat in onze gemeente, waar (bijna) elk gezin met kinderen een tuin en zandbak heeft, deze voor ziening niet getroffen hoeft te worden. Pas vanaf 6 jaar is het element van ontmoeting en sociaal gedrag buitenshuis belangrijk. De leeftijdscategorie van 6-12 jaar is in elke kern voor wat betreft speelterreinen redelijk goed bedeeld. Op dit moment zijn er geen redenen om voor deze categorie extra speelterrei nen aan te leggen. Wel dienen de huidige terreinen goed onderhouden te worden. Met name de leeftijdscategorie 12 jaar en ouder blijkt in de praktijk een onvoldoende aanbod te hebben. Het gaat hierbij niet zozeer om het aantal speelterreinen, maar het aanbod zelf. Tot nu toe zijn er alleen speelterreinen voor deze catego rie aangelegd die bestaan uit trapvelden (met uitzondering van één fietscrossbaan in Stavenisse). Uit ervaringen in den lande blijkt dat deze leeftijdsgroep een ander aanbod zoekt. Bij afwezigheid van adequate voorzieningen treedt overlast op. Ook in onze gemeente uit zich dat in de praktijk: jongeren gaan rondhangen op pleintjes en plegen vernielingen op speelterreinen voor de kleintjes. In de notitie wordt voorge steld om voor de leeftijdscategorie van 12 jaar en ouder nieu we of vernieuwde speelterreinen aan te leggen. Dit betekent een (gedeeltelijk) verhard terrein waar jongeren kunnen rond hangen c.q. elkaar kunnen ontmoeten. Op het terreintje kun nen dan toestellen geplaatst worden als een basketballpaal, een muurtje, een bank en verharding van het terrein, zodat de jeugd er ook met fietsen en brommers op kan. Dit nieuwe aanbod zal betekenen dat de speelterreinen voor de leeftijdscategorieën 0-6 en 6-12 jaar dan niet of in ieder geval minder interessant zijn en derhalve ook minder vernield zullen worden. De commissie wordt gevraagd omtrent dit voorgestelde beleid een advies uit te brengen. Verhogen subsidie 1997 voor het Algemeen Maat schappelijk Werk Oosterschelderegio; Burgemeester en wethouders hebben in juni j.l. besloten om de raad voor te stellen ten behoeve van het maatschappelijk werk Oosterschelderegio een bedrag op te nemen van 13,35 per inwoner hetgeen neerkomt op een bedrag van 301.500,- voor Tholen. De oorspronkelijk ingediende begroting heeft in juli echter een vervolg gekregen en bleek dermate afwijkend van het oorspronkelijke exemplaar, dat besloten is dit onder werp van de agenda van de commissie welzijn en onderwijs af te voeren. De aangebrachte wijzigingen zijn hoofdzakelijk te verklaren uit de fusie tussen de Bevelanden en Noord-Zeeland en het uit eenrafelen van de thuiszorg en het algemeen maatschappelijk werk. In de uiteindelijke versie wordt een bedrag per inwoner gevraagd van 14,31 in plaats van 13,35. Oorzaken daarvan zijn o.a. personeelsuitbreiding en personeelskosten, herverze kering Ziektewet, een "gedwongen" verhuizing en het verle nen van kinderdagopvang. Burgemeester en wethouders onderschrijven niet alle wijzi gingen, doch zijn voornemens om de raad voor te stellen om de subsidie 1997 ten behoeve van het Algemeen Maatschap pelijk Werk vast te stellen op een bedrag per inwoner van 13,83, of totaal 312.616,-. De commissie wordt om advies gevraagd. Subsidieverzoek verslavingscentrum De Hoop te Dor drecht; De stichting De Hoop vraagt het gemeentebestuur om in aan merking te komen voor een financiële bijdrage/subsidie. De Hoop is een toegelaten inrichting die via de AWBZ wordt gefi nancierd. Naast de gebruikelijke programma's onderscheidt De Hoop zich door een aantal neven-activiteiten die intern worden gerealiseerd en die niet worden bekostigd met over heidsgeld. Als voorbeelden worden genoemd werkervarings projecten en beroepsgerichte studiemogelijkheden. Daar naast is sprake van een Christelijke identiteit in de vorm van "afkicken moet, geloven mag". Gevraagd wordt bij te dragen in bovengenoemde kosten en meer specifiek in de ontwikke ling van nieuw voorlichtingsmateriaal. Daarbij wordt gedacht in de orde van grootte van enkele honderden guldens. Burge meester en wethouders zijn van mening dat het verzoek afge wezen moet worden omdat de verslavingszorg een tweede lijnsvoorziening is die wordt gesubsidieerd door de AWBZ. Tholen is daarbij aangewezen op voorzieningen in West-Bra bant en Zeeland. Dat geldt eveneens voor preventie-activitei ten die worden uitgevoerd door ZCAD/GGD/AMW en gemeenten. Dat De Hoop naast bovengenoemde voorzienin gen extra inzet heeft met betrekking tot onder meer werkerva ring en studiemogelijkheden in eigen beheer, is een therapeu tische keuze. De kleinschaligheid van het instituut waarborgt waarschijnlijk een hoge kwaliteit, echter van de Zeeuwse en West-Brabantse instellingen mag eenzelfde effectiviteit wor den verwacht. De commissie wordt om advies gevraagd. Vaststellen Verordening procedure overleg huisves ting onderwijs; In verband met de decentralisatie van de huisvesting van het primair en voortgezet onderwijs naar gemeente per 1 januari 1997 dient er een Verordening procedure overleg huisvesting onderwijs vastgesteld te worden. De commissie wordt om advies gevraagd. Verhogen budget 1996 ten behoeve van indicatiecom missie artikel 6J Wet op de Bejaardenoorden; Als gevolg van een forse toename van het aantal verzoeken om zorgvoorzieningen stelt het college voor het krediet voor 1996 met 26.000,- te verhogen. De commissie wordt om advies gevraagd. DONDERDAG 10 OKTOBER: Op donderdag 10 oktober aanstaande komt o.l.v. wethouder I.C. Moerland de commissie Sport voor een vergadering bijeen in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Deze vergadering die om 19.30 uur begint is openbaar. Elke belangstellende is van harte welkom en kan vooraf gebruikmaken van het spreekrecht. Op de agenda staan onder meer de volgende onderwerpen: - Afdelingsplan Algemeen Bestuur en Welzijn: Onderdeel Sport; In het afdelingsplan 1997 van de afdeling Algemeen Bestuur en Welzijn wordt nadrukkelijk aandacht geschonken aan: Sportstimulering. De jeugd in beweging, zo stellen burgemeester en wethou ders, vraagt onze aandacht in de komende jaren. De ontwik kelingen zijn aanleiding om landelijk in actie te komen om de jeugd weer aan het sporten te krijgen. De afname van het aan tal sportende jongeren manifesteert zich vooral bij de leerlin gen op de middelbare scholen. Enkele recente rapporten heb ben aangetoond dat het met de motoriek van de jeugd behoorlijk slecht gesteld is. Deze uitkomsten kunnen niet los gezien worden van de kwaliteit van het bewegingsonderwijs. Zo wordt er nagenoeg geen aandacht besteed aan het aanle ren van vaardigheden die nodig zijn voor goede beweging en sportbeoefening. Dit alles heeft niet alleen een negatieve invloed op de motorische ontwikkeling van kinderen maar ook op de sociaal emotionele kant van de jeugd. De aanbevelingen onder meer genoemd in het rapport Jeugd in Beweging moeten er toe leiden dat kinderen een geïnte greerd aanbod krijgen van lichamelijke opvoeding en sport beoefening. Goede gymlessen leiden ertoe dat jongeren zich gaan interesseren voor sport. Gedacht wordt dan ook aan een actieplan dat gericht is op het treffen van maatregelen om de kwaliteit en kwantiteit van de deelname van de jeugd aan sport en bewegen te bevorderen. Schoolsport zal daarbij in de toekomst verder ontwikkeld moeten worden. Schoolsport kan gezien worden als de basis voor levenslange sportdeelname. Ook het introduceren van een fittest op de scholen behoort tot de aandachtspunten. Bij het bevorderen van een actieve op gezondheid gerichte leef stijl moet de relatie met andere dagelijkse lichaamsactivitei ten worden benadrukt. Het ontwikkelen van een fitheidstest zou aan de bewustwording van jongeren kunnen bijdragen. In het actieplan wordt verder aandacht besteed aan kadertrai ning. Gedacht kan worden aan het actief betrekken van jonge ren bij zowel het opzetten als uitvoeren van sportbeleid. Sportverenigingen moeten aantrekkelijker en toegankelijker worden voor jongeren. Zij moeten beter inspelen op de ver schillende wensen van de jongeren. Jongeren zouden bij de verenigingen meer sporttechnische en bestuursfuncties moe ten vervullen. Jongeren zouden via korte instapcursussen de kans moeten krijgen betrokken te worden bij het leidinggeven in de sport. Dit zou kunnen leiden tot de aanwas van sporttechnisch kader. Een ander onderdeel van het actieplan is het invoeren van een jeugdsportkaart, bedoeld om schoolverlaters vanaf 16 jaar in het bezit te stellen van een sportkaart die onder meer recht geeft op een gratis kennismakingscursus bij een sportschool of vereniging en korting op de contributie bij een sportvereniging. Om te komen tot een beter lokaal beleid ten aanzien van sport en lichamelijke opvoeding zoals hiervoor omschreven is een belangrijke rol weggelegd voor het gemeentebestuur. In het komende jaar zijn burgemeester en wethouders voornemens het beleid te richten op genoemde actiepunten inzake de sportstimulering voor jongeren. Advisering inzake aan het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad gericht verzoek van schietvereniging Prinses Juliana om te komen tot een nieuwe schietaccommodatie. De eerstvolgende spreekuren van de leden van het college van burgemeester en wethouders vinden plaats op maandag 7 okto ber 1996 in het gemeentehuis te Sint-Maartensdijk. Het spreekuur van burgemeester H.A. van der Munnik komt te vervallen. De spreekuren van de wethouders ing. J. Versluijs (tevens loco-burge meester) ing, J. van der Jagt en I.C. Moerland vinden plaats van 11.00 tot 12.00 uur. Wilt u op een ander tijdstip met een van de college-leden spreken, belt u dan even naar het gemeentehuis, telefoon (0166) 668330. In een notitie over het speeltuinen beleid kondigt het gemeentebestuur een ander beleid aan. Want hoewel een inventarisatie leert dat er - uitsluitend naar de verdeling over de woonkernen kijkend - voor de jeugd tot zes jaar 37 speeltuintjes bij zouden moeten komen, kiest men daar nadrukkelijk niet voor. Deze categorie kinderen speelt meestal vlakbij huis, in de ogen van het gemeentebestuur vaak in de eigen tuin. En in die tuin staat tegenwoordig meestal wel een zandbak. Omdat deze leeftijdsgroep vrij individueel gericht zou zijn en ontmoeting met andere kinderen minder belangrijk, denkt het gemeentebestuur te kun nen volstaan met het plaatsen van losse speelwerktuigen. Dus bijvoor beeld een wipeend op de hoek van de straat. Dit beleid zou tevens kos ten besparen in onderhoud, herstel en aanleg. Pas vanaf zes jaar is ontmoeting met andere kinderen en sociaal gedrag buitenshuis belangrijk, stelt het gemeentebestuur. Voor de leeftijds categorie 6 tot 12 jaar moeten de 13 speeltuintjes dan ook blijven. Op grond van de verdeling zouden er volgens de notitie drie bij kunnen komen, in respectievelijk Sint- Annaland, Sint-Philipsland en Anna Jacobapolder. Met de aanleg is per speeltuin 50.000 gulden gemoeid. Burgemeester en wethouders vinden de noodzaak om voor deze leeftijds groep extra terreinen aan te leggen niet aanwezig, maar leggen de nadruk op goed onderhoud. De speelterreinen voor de jeugd ouder dan twaalf jaar zijn erg eenzij dig ingericht, namelijk als trapveld, stelt het gemeentebestuur vast. De jeugd van tegenwoordig stelt andere eisen. Daarom zoeken ze hun vertier ook elders, wat leidt tot klachten van overlast; jongeren hangen rond op pleintjes of op speelterreinen voor de kleintjes en plegen daar vernie lingen. Concreet wordt voorgesteld om voor de oudste jeugd terreinen deels te verharden zodat ze er ook met fietsen en bromfietsen op kun nen en er een ontmoetingsplaats ont staat. Er zouden een basketbaldoel, een muurtje en een bank geplaatst kun nen worden. Met de aanleg van een jongeren ontmoetingsplek (jop) is naar schatting 75.000 gulden gemoeid. Vanuit de Kotterstraat en de Oesterstraat in Tholen is inmid dels om zo'n jop gevraagd. De commissie welzijn praat dins dagavond over de toekomst van de speelterreinen. In hun algemene beschouwingen hebben PvdA en D66 al aangedrongen op speelvoor- zieningen voor de oudere jeugd. De PvdA vindt echter dat dit niet ten koste mag gaan van speelgelegen- heid voor de kleintjes. RPF/GPV twijfelt eraan of het gemeentebe stuur kan voldoen aan de eisten die de doelgroep stelt. Speelterreintjes zoals hier in de Touw slager sdreef in Tholen, bedoeld voor kinderen tot zes jaar, zullen uit het straatbeeld gaan verdwijnen. I i I 4

Eendrachtbode /Mededeelingenblad voor het eiland Tholen | 1996 | | pagina 5